l Feestprogramma Koninginnedag Soest itm buis baarn Koninginne-Concert met 'De Lofzang'o.l.y. Klaas Jan Mulder WOENSDAG 22 APRIL 1987 SOESTER COURANT PAGINA 11 08.30 uur: Luiden van de kerkklokken Volkszang op Koninginnedag Oranjebal Soest presenteert de 7-mans formatie De Onderlinge expositie: "50 jaren huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard" Oranjebal Soest met 'n Fries tintje Bijdrage Nationaal Geschenk INTERIEURVERZORGING VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEËN nheid te bie- tarkt te kun- jongeren het :den met hun heater "Ma- ig gedurende wordt zowel een bekende elijk de ge- rustige jazz- derlandstalig Ie laatste ge- Ineke Talen V Zoals ieder jaar hebben de stichting Beatrix en het Oranje Comité Soest een veelomvattend programma samengesteld voor Koninginnedag. Dit jaar wordt 30 april extra feestelijk in ver band met het 50-jarig huwelijksfeest van prinses Juliana en prins Bernhard. Het boekje met alle gegevens wordt deze week bij de inwoners van Soest in de brievenbus gestopt. Aan de festiviteiten op Koninginnedag wordt meegewerkt door een flink aantal clubs en vereni gingen, zoals ruitersportcentrum Eldorado waar enkele demonstraties worden gegeven. De ver eniging Artishock organiseert vanzelfsprekend de (dertigste) kunstmarkt, de kinderboerderij De Vrije Teugel heeft veel spelletjes voor de kleinsten en PVÓ verleent muzikale medewerking aan enkele activiteiten. Traditiegetrouw wordt Koninginnedag afgesloten met vuurwerk. Dit jaar gebeurt dat bij de Naald aan de Torenlaan in Baarn, zodat het vuurwerk vanaf paleis Soestdijk te zien is. WANDELr EN FIETSTOCHTEN OP 30 APRIL Het Oranje Comité Soest organiseert in samen werking met de wandel- en fietstochten vereniging "Vriendschap door Sport" uit Zeist op donderdag 30 april a.s. te Soest een grote wandel- en fietsdag ter gelegenheid van het GOUDEN HUWELIJKS FEEST van Prinses Juliana en Prins Bemhard. De start vindt plaats vanuit restaurant "De Knollentuin" in Soest; Burg. Grothestraat 37. Er kan gestart worden vanaf08.30 uur 's morgens. De deelnemers worden voor 18.00 uur weer terug verwacht De afstanden voor de fietstocht zijn; 35 en 60 km, voor het wandelen; 5- 10-15-25 -40 km. De deelnemers kunnen tot 30 april inschrijven bij de RABOBANK te Soest, Kerkplein 9, Tamboerijn 3, Koninginnelaan 28, Smitsweg 4 en Soesterberg- sestraat 14. Voor iedereen is er een diploma en die willen kunnen met bijbetaling de PRACHTIGE LUXE MEDAILLE, die hierbij is afgedrukt verkrijgen. Het inschrijfgeld bedraagt met diploma 3,50, met diploma en "LUXE MEDAILLE" 12,50. Zonder voorinschrijving met luxe medaille 3,— extra. De voorinschrijving sluit op 14 apriL Zij, die meer informatie willen hebben kunnen de heer J. Verkerk te Zeist (03404-51990) bellea PROGRAMMA BOSSTRAAT - "ELDORADO" 09.00 uur - 14.00 uur 09.30 uur. vanaf ongeveer 13.00 uur vanaf ongeveer 14.30 uur Kampioenschappen springen van Soest 60 - 80 en 110 cm (buiten) Behendigheidsritten voor de jeugd, (buiten en binnen) Demonstratie spring-quadrille Demonstratie dameszadel Demonstratie circuspony Demonstratie Hondenclub "Zoys" Demonstratie Hengstenshow Parachutespringen Voltige "Ponyclub Eldorado" Dressuur carousel "Ponyclub Eldorado" 10.00 -17.00 uur VERNIEUWDE KUNSTMARKT ARTISHOCK OP 30 APRIL Voor de 23e keer organiseert de Vereniging Artishock haar jaarlijkse kunstmarkt op 30 april rondom het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat 46 te Soest Waarom vernieuwde kunstmarkt? Na een evaluatie van de vorige kunstmarkten heeft de Vereniging Artishock besloten een ander beleid te voeren om de doelstelling van de kunstmarkt meer tot zijn recht te laten komen. Kwaliteit is een belangrijk aspect hierin. Een toewijzingskommissie heeft eerst het werk beoordeeld alvorens de kunstenaars zijn toegelaten tot de kunstmarkt. De Vereniging Artishock hoopt, dat de Soester Kunstmarkt een nog betere naam krijgt doordat de kraampjes uitsluitend met kunst zullen zijn gevuld. Wellicht is het bekend dat dit jaar het vertrouwde défilé weer in onze gemeente plaatsvindt De organisatoren verwachten dit jaar een grote toeloop van mensen naar onze plaats. Daarom wil Artishock laten zien wat een echte kunstmarkt is, zonder kunstnijverheid, kleding of curiosa. Er komt uitsluitend kunst van kwaliteit 11.00 - 12.00 uur STRATENLOOP SOEST-ZUID Rekreatieloop over 4500 meter. (Eén, twee, drie, vier of vijf ronden naar keuze). Deelnamekosten: 2,50. Inschrijven aan de start Aan iedere aankomende wordt een herinneringsmedaille uitgereikt Start/Finish; Willibrordusstraat 19, bij de R.K. Kerk. Parcours; Willibrordusstraat Oude Utrechtseweg, Braamweg, Ericaweg, Plasweg, Willibrordusstraat De bewoners van de straten van het het parcours worden vriendelijk verzocht tussen 10.00 uur en 12.00 uur hun auto niet in de aangegeven straten te gebruiken. De stratenloop wordt georganiseerd door A.V. "Peijnenburg". 11.30 uur - 12.30 uur Aubade Paleis Soestdijk Ter gelegenheid van het gouden huwelijksfeest van Prinses Juliana en Prins Bemhard, zal er op Koninginnedag op het Paleis een aubade plaatsvindea De 12 provincies met de Nederlandse Antillen en Aruba zullen in de paleistuin gedurende 1 uur voor het gouden paar wat van hun streek gaan uitbeeldea Voor de presentatie van de provincie Utrecht is het Oranje Comité Soest gevraagd de organisatie voor haar rekening te nemea Tezamen met nog 6 andere gemeenten uit de provincie Utrecht, die al 50 jaar de woon- provincie van het Prinselijk Paar is, zal de gemeente Soest zich presenterea Ondanks het feit dat de aubade op de televisie zal worden uitgezondea wordt toch een grote toeloop van mensen bij het Paleis Soestdijk verwacht om deze grootse manifestatie live bij te wonea En als buurgemeente zullen ook vele Soestemaren getuige willen zijn van deze huldiging. GROOTS KINDERFEEST OP KINDERBOERDERIJ 'DE VRIJE TEUGEL' Voor de vijfde maal organiseert kinderboerderij 'De Vrije Teugel' aan het Vedelaarpad 5 3 hét feest voor de jongere kinderea Vorig jaar deden zo'n 1500 kinderen mee aan dit gebeuren, maar er kunnen nog meer kinderen bij! Wij bieden zorg, kwaliteit en veel ruimte en dan geldt zeker op zo'n dag: hoe meer zielea hoe meer vreugd. Wat kunnen de kinderen allemaal doen? Vanaf 12.00 uur starten wij weer met het grote opdrachtenspel. Dit gaat als volgt in z'n werk: alle kinderen krijgen bij de ingang een gekleurde kaart met hun naam en adres erop. De kinderen van 4 tot en met 6 jaar krijgen een rode; de 7 tot en met 9 jarigen een witte en de 10, 11 en 12 jarigen een blauwe kaart Deze moeten ze goed bij zich houden! Op die kaart staan namelijk 40 tekeningen van opdrachten die op het terrein te doen zija Op de plek van zo'n opdracht hangt dezelfde tekening groot afgebeeld. Ieder kind kan alle spelletjes doea Bij ieder spelletje worden punten gegevea Aan het eind van de middag krijgen uit iedere leeftijdsgroep 7 kinderen een prachtige prijs. En alle kinderen maken kans op die prijzea want de spelletjes zijn zo samengesteld dat snelheid, behendigheid, kreativiteit kortom alle mogelijkheden van de kinderen op de proef gesteld wordea En het kind met de allermeeste punten krijgt nog een fantastische prijs als winnaar van de dag. TALENTENJACHT Alle kinderen hebben talentea De één kan mooi zingen; de ander danst prachtig en een derde kan beide heel goed. Maar op onze talentenjacht kan alles, dus ook een mop vertellen; een gedicht voordragen en verzin zelf maar verder. Alles mag, behalve playbacken! De drie deelnemers met de meeste punten krijgen een prachtige prijs voor hun inspanningen. De talenjacht wordt in twee gedeelten gehouden. De eerste helft begint om 13.30 uur en de tweede helft om 16.00 uur. THEATER Ieder kind vindt het prachtig om naar toneelstukjes te kijken. In onze prachtige theaterruimte kunnen 100 kinderen tegelijk kijken naar het toneelstuk 'Ik hoor, ik hoor wat jij niet hoort'. Dit stuk wordt deze middag 4 keer gespeeld en de toegang kost maar 1 gulden. De aanvangstijden krijgt u op de dag zelf te horea ATTRAKTIES Op een kinderboerderij horen dieren. Die hebben wij dan ook in voldoende mate. Op onze ezels en pony kunnen de kinderen een ritje makea Ook dit kost slechts 1 gulden. Een fantastisch groot luchtkussen staat op het terrein opgesteld. Dertig kinderen kunnen tegelijk 10 minuten springen voor ook slechts 1 guldea En verder kunnen de ouders hun geluk beproeven bij het raden van het gewicht van een aantal dieren. Wie het juiste gewicht raadt, verdient een mooie prijs. Verder zijn er natuurlijk volop mogelijkheden om de inwendige kind te versterken zoals limonades en snoepea Broodjes én frisdranken, koffie en thee op ons gezellige terras. Kortom we maken er een feestdag van voor jong en oud. Maar omdat het vooral een kinderfeest is, wijzen wij u er op dat wij geen alcoholische dranken verkopen. 20.00 uur ORANJE-BINGO IN DE VIJVERHOF OVERHEES De wijkvereniging Overhees organiseert samen met "De Vijverhof' een oranje-bingo met fantastische prijzen. Voor5,— per persoon kunt u aan deze bingo deelnemen. Ieder is van harte welkom. Om 19.30 uur gaat de zaal open, de bingo begint om 20.00 uur. Komt u tijdig, want als de zaal vol is worden de deuren gesloten. 20.00 uur VOLKSZANG IN DE H.H. PETRUS en PAULUSKERK AAN HET KERKPLEIN In de H.H. Petrus en Pauluskerk, aan het Kerkplein, geven wij als gemengde zangvereniging "PALEIS SOESTDUK" naar aanleiding van de ontvangen uitnodiging van het Oranje Comité Soest, ter gelegenheid van Koninginnedag 1987 onze medewerking aan de volkszang. Voor ons koor is dit een fijne gelegenheid, zich aan de Soester bevolking te presenteren. In 1986 vierde ons koor het 35-jarig jubileum, dit jaar zullen wij naar Blomberg te Duitsland gaan, op uitnodiging van het daar bekende Nederlands-Duits gemengde zangvereniging. Onze repetitie-avonden vinden plaats in de turnzaal van het Paleis Soestdijk, elke dinsdagavond van 20.00 - 22.00 uur. Het repertoire van ons koor omvat zowel klassieke als populair klassieke muziek, geestelijke zowel wereldlijke muziek. 21.00 uur LAMPIONNEN-OPTOCHT Voorafgegaan door het muziekkorps P.V.O. uit Soest Vertrek: Emmakerk - Regentesselaan. Route: Regentesselaan, Koninginnelaan, Nieuwstraat, Hartweg, Gr. v. Prinstererstraat, Merelweg, Schrikslaan, Beetzlaan, Hellingweg, St Theresiatraat, Beetzlaan, Maria- straat, van Straelenlaan, Regentesselaan. De lampionnen zijn verkrijgbaar bij Blokker in de Van Weedestraat en bij Blokker Winkelcentrum Hartje-Zuid 22.30 uur VUURWERK Bij de Naald aan de Torenlaan te Baarn zal een groots lucht-vuurwerk worden afgestoken. Dit vuurwerk zal vanaf het Paleis Soestdijk zeer goed te zien zijn. Vanaf 19.00 uur komen langs de Koningslaan en de Torenlaan kraampjes met attracties te staan. Diverse groepen en individuelen verzorgen er muziekale optredens. Dit alles zal worden georganiseerd door de Oranjeverenigingen van Baarn. P.V.O. Muziekvereniging P.V.O. (Patiëntia Vincit Omnia Geduld overwint alles) is opgericht in 1898 en bestaat in 1987 dus 89 jaar. De vereniging is onderverdeeld in vier groepen: het harmonie-orkest, de drumband, de majorettes, de minirettes. Dat het een levendige en nog jonge vereniging is bewijst het aantal jeugdleden tot 18 jaar (ca. 80). P. V.O. wil natuurlijk zo groot mogelijk worden, met een volledige bezetting voor alle groepen. Er zijn nog steeds plaatsingsmogelijkheden bij de harmonie en drumband op bijna alle instrumenten. Bespeelt u een instrument, of wilt u dat leren, iedereen van jong tot oud is welkom. Wil je als meisje minirette of majorette worden, ook dat kan. Jongens en meisjes, maar ook volwassenen kunnen terecht bij de drumband. Vooral aan mensen die de ritme-instrumenten willen gaan bespelen is grote behoefte. Kom gerust eens langs op een van de repetitie-avonden: harmonie op maandagavond vanaf 19.00 uur, drumband op dinsdagavond vanaf 19.00 uur, mini- en majorettes op donderdagavond respectievelijk 18.00 en 20.00 uur. Telefonische informatie kan ook: belt u dan naar 21639. Ook zonder lid te worden kunt u ons steunen, namelijk door donateur te worden. Instrumenten kosten veel geld. P.V.O. voorziet in een grote jeugdopvang en draagt bij tot een goede muzikale vorming. Voor minimaal 20,- per jaar bent u donateur. Even een briefje naar Postbus 68 te Soest of overmaken op giro 166434 Ln.v. penningmeester P.V.O. te Soest Wanneer u voor een hoger bedrag donateur wordt zijn wij daar natuurlijk erg blij mee. Bijvoorbaat onze dank! Drie keer zijn ze in Soest geweest en drie maal trokken zij een bomvolle Julianakerk. Zo vol zelfs, dat de be zoekers de gang- en trappaden moes ten innemen om maar niets van het concert te missen. En nu komen ze weer, 125 man sterk. Het Christelijk mannenkoor "De Lofzang" uit Heer- de, onder leiding van de bekende diri gent-organist Klaas Jan Mulder uit Kampen. De eerste keer waren ze in Soest op 22 juni 1975, drie dagen na een bijzonder geslaagd televisie-optreden voor de NCRV in de landelijke zangkoren-serie "Denkend aan...(De Veluwe)", waarin het koor de hoogste TV-waardering haalde. De tweede maal dat "De Lof zang" in Soest optrad, was tijdens een IKON-radio-kerkdienst op 28 maart 1976 met Ds. G. Rang als spreker. Els Buitendijk declameerde en Gerard v.d. Berg sprak de verbindende tekst. De organist Wim van der Panne uit Voor burg bespeelde het orgel. Ook toen kon er geen kip meer bij, zo mudvol was het kerkgebouw. En vorig jaar stond het Chr. mannen koor "De Lofzang" opnieuw gereed om Soest in muzikale bekoring te brengen. In het openlucht-theater van Soest zou op zondag 1 juni de "Schuif-es-in- dienst" gehouden worden, ook wel ge noemd "De Kerk naar Buiten-dienst". Door de regen ging de dienst niet door en werd alles een week verschoven. Maar op zondag 8 juni was het weer op nieuw niet gunstig en moest men naar de Julianakerk uitwijken, waar de ruim 1000 zitplaatsen nauwelijks voldoende waren alle belangstellenden te bergen. Het mannenkoor "De Lofzang" beves tigde zijn uitstekende reputatie en in- spreerde alle aanwezigen. Het mannen koor uit Heerde begon van Soest te houden. Er ontstond een band tussen koor en Julianakerk, zo verwarmend zelfs dat het Veluws mannenkoor be sloot in dit Oranje-Jubileumjaar Soest een Koninginne-Concert aan te bieden. Als datum koos men zaterdag 2 mei 1987, een dag tussen 30 april (de tradi tionele Koninginnedag) en de 5e mei, wanneer de bevrijding van de Tweede Wereldoorlog wordt gevierd. Het pro gramma omvat een groot aantal liede ren, die de glorierijke geschiedenis van ons vaderland bezingen en uiteraard een selectie van geestelijke liederen, waarmede het koor zich de laatste jaren een geliefde reputatie heeft verworven. Het wordt dus een feestelijk "Konin ginne-Concert", die de liefhebbers en bewonderaars een bijzonder muzikale avond zal bezorgen. Soliste is de sopraan Tineke Berkhof uit Apeldoorn, terwijl de eigen koorbari ton Henk Eilander de traditie van eigen kweek voor zijn rekening neemt. Aan het orgel zit Peter Eilander, een orga nist uit Apeldoorn, die reeds vele orgel concerten gaf, en een concerttoernee in de Verenigde Staten en Canada maak te. Het concert begint om 20.15 uur. De kerk is reeds open om half acht. Wil men verzekerd zijn van een toegangs bewijs, dan kan men zich wenden tot de verkoopadressen en/of plaatselijke VW. Deze adressen zijn: Kerkgebouw "de Open Hof', Veenbesstraat 2. telefoon 02155-18118. A. v.d. Linden, Leeuw- rik weg 16; Haico Tweewielers, Beu kenlaan 54; Shell benzinestation Zwiers, Weegbreestraat 54; Etos Dro gisterij, Van Weedestraat 18; VW- kantoor Steenhoffstraat 9a, en uiter aard aan de Julianakerk 19, waar des avonds ook nog de resterende kaarten worden te koop aangeboden. De volkszang, die reeds zes achtereenvolgende jaren een programma-onder- deel is geweest bij de viering van Koninginnedag in Soest, trekt steeds meer de aandacht van het publiek. Een reden voor het Oranje Comité/Stichting Bea trix Soest om ook dit jaar een dergelijk evenement te organiseren. Toch hoort men van tijd tot tijd opmerkingen als: "Waarom wordt er nooit meer een samenkomst georganiseerd, waar we met elkaar weer eens kunnen zingen uit 'Valerius' Gedenck Clanck' of 'Kun je nog zingen, zing dan mee'?" - "Wij leven vrij, wij leven blij", "Gelukkig is het land", "Waar de blanke top der duinen", "Langs berg en dal, klinkt hoorngeschal", etc. Weet u nog? Op Koninginnedag 30 april wordt vanaf20.00 uur in de Petrus en Pauluskerk aan het Kerkplein weer een volkszang gehouden, waaraan dit keer medewer king wordt verleend door de gemengde zangvereniging "Paleis Soestdijk" o.l. v. de heer L. J.Meijer en de bekende organist Gert Muts, die zelf ook enige solowerken zal spelen. Nu vooral, want naast de verjaardag van onze vorstin en van prinses Juliana, viert het Nederlandse volk het feit dat het prinselijke paar Juliana en Bern hard 50 jaar geleden in het huwelijk trad: een vorstelijk jubileum! En dat we hier in Soest op grootse wijze vieren. U doet toch mee? Oranje Comité/Stichting Beatrix Soest. Het orkest met de ongewone naam heeft toch bij velen een bekende klank. Dat geldt niet alleen voor de naam, maar ook voor de muziek die zij produ ceren. Die muziek vertegenwoordigt de muzikale ideeën van het hele orkest, be staande uit 7 musici en zangeres Connie van Bergen. Dat wil zeggen een sterk gevarieerd programma, waarin allen flink hun muzikale gevoelens kunnen uitleven. De muziek is gebaseerd op de Dixieland met een mainstream invloed die duide lijk doorklinkt. Als wij dan weten dat Frank Muyser zijn muziekloopbaan be gonnen is bij de intussen historische "Hurricanes'VLes Baroques" uit de vijftiger en zestiger jaren, dan begrijpen we al wat we kunnen verwachten als hij de banjo verwisselt voor zijn fameuze Guild guitaar. Zo zouden we van elk van "De Onderlinge" hele verhalen kunnen vertellen, maar eigenlijk is het veel leuker om uit hun muziek, waarin ze samen een geweldig plezier beleven, al die verschillende muzikale achter gronden te proeven. Hoewel er ver schillende opnamen van hen bestaan, is er voor de Onderlinge maar één oplos sing: ga naar ze luisteren op het Oranje bal Soest. De ijzersterke rhythmesectie staat borg voor een solide ondergrond in collectieven en soli. Restaurant De Soester Duinen staat borg voor de culinaire aankleding van dit Oranjebal Soest op de vooravond van het defiléte Soestdijk. Het feestelij ke programma vermeldt tevens optre dens van folkloristische dansgroepen en een proclamatie van Hendrik Beren burg. Voor reserveringen kunt u bellen met de receptie van restaurant De Soes ter Duinen, tel. 02155-12739. Soest krijgt z'n Oranjebal weer terug op woensdag 29 april a.s. Na de succesvolle expositie "Passie- Palm-Paas" met de ikonen en de be schilderde eieren van Reneé van Von- deren, weer een nieuwe expositie met foto's, die 50 jaren huwelijk weergeven van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Foto's van hoogtepunten vanaf 1937 tot heden en die herinneringen oproepen van: "Ja, zo was het toen". Het huwelijk, de geboorte van hun dochters, de oorlogsjaren, de terugkeer op Nederlandse bodem, de troonswis selingen, de geboorte van hun kleinkin deren, de vele bloemendefile's en tallo ze andere gebeurtenissen, waarbij zij aanwezig waren. Wederom een exposi tie, die met medewerking van het pren tenkabinet beslist vele bezoekers zal trekken. Ook de vaste exposities zijn beslist de moeite waard, getuige de spontane reacties die in het gastenboek geschre ven staan. Bezoekers uit het gehele land en daarbuiten, maar ook vele Soesters. De expositie "50 jaren huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard" is vanaf 25 april te zien in de Oudheidka mer aan de Ferdinand Huycklaan 18. Openingstijden: zaterdags en zondags en op Koninginnedag van 13.30 -17.00 uur. Het gebruikelijke defile/ op 30 april bij paleis Soestdijk mag dan tot het verleden behoren, de aubade ter gele genheid van het 50-jarig huwelijks feest van het Prinselijk Paar zal er niet voor onder doen. Met de presentatie van de provinciën in de paleistuin zal menige Nederlander achter zijn t.v. toestel te vinden zijn. Maar de verwachte toeloop naar Soest dijk is naar waarschijnlijkheid groter dan ooit tevoren. Voor de presentatie van de provincie Friesland komt o.a. de Folkloristische dansgroep van het eiland Terschelling, op verzoek van de organisatoren van het Oranjebal-Soest zelfs een dag eer der. Nadat de viering van 30 april een andere opzet heeft gekregen is met het verdwijnen van het defile/ ook het Oranjebal in Soest de laatste jaren uit gebleven. De feestelijkheden rond de komende viering van Koninginnedag zijn aanlei ding geweest om in restaurant de Soes ter Duinen weer een Oranjebal te hou den, waarbij de folkloristische dans groep zal optreden. De 7-mans forma tie "De Onderlinge" staat borg voor een muzikale omlijsting waarbij de keuken brigade van restaurant de Soester Dui nen zal zorgen voor culinaire hoog standjes. Dit alles aan de vooravond van Koninginnedag zoals een echt Oranjebal betaamt: om al in de feest stemming te komen. De confederatie 'van Oranjeverenigin gen heeft na overleg met de minister president drs. R.F.M. Lubbers de taak op zich genomen de viering van het gouden huwelijksjubileum van HKH prinses Juliana en ZKH prins Bernhard niet ongemerkt voorbij te laten gaan. Het prinselijk paar was weliswaar op 7 januari van dit jaar 50 jaar getrouwd, maar het unieke feit doet zien voor dat de vieringervan plaats vindt op 30 april. Er is alle reden voor een grootse vie ring. Er is sprake van een grote aanhan kelijkheid voor het gouden paar in bre de lagen van de Nederlandse samenle ving. Vanuit veel geledingen zullen ac tiviteiten wordeh ontplooid om aan dacht te besteden aan de bijzondere verdiensten aan land en volk vertoond. Een grote mate van dankbaarheid wil zich uiten. Het Oranje-Comité Soest wil graag participeren in de viering van dit bijzon dere jubileum. Landelijk zal de viering worden gecon centreerd in een 45 minuten durende manifestatie op paleis Soestdijk, waar per provincie, c.q. rijksdeel, deputaties worden samengesteld die zoveel moge lijk een dwarsdoorsnede van de bevol king zullen zijn. Tevens zal het gouden paar een Nationaal Geschenk worden aangeboden namens het Nederlandse volk. De prinses heeft gevraagd de helft te mogen besteden aan projecten voor gehandicapten, terwijl de prins de an dere helft wil gebruiken voor een spe ciaal project in Nederland van het we reld Natuur Fonds. We zijn ervan overtuigd dat de Soester bevolking als goede buur van de prinses en de prins een financiële bijdrage wil leveren aan het Nationaal Geschenk. Men kan een gift storten op nummer 35.99.68.805. (Rabobank) t.n.v. Bij drage Nationaal Geschenk. Giro van de Rabobank is 212775. Oranje-Comité Soest NIEUWSTRAAT 18-24 - BAARN - TEL. 02154-12600 NI EUWE Tfntf op *1iP L1" a n q AAN PRINSES JULIANA DER NEDERLANDEN BIJ HAAR HUWELIJK MET PRINS BERNHARD VAN LIPPE-BIESTERFELD Keek niet door 't volle zomergroen De gele pij al van den herfst, Waar straks het schoone jaar in sterft. Daar viel weêt, buiten elk seizoen, Een nieuw e lente op Hollands erf. De dagen keerden licht van lust, De nachten van belofte zwoel Mijn hart, door 't blinde bloed ontrust, Als in een doolhof op gevoel Tastte naar ongeweten doel Daar zag het midden in den hof Uw oogen, waar verlangen sliep, Zich openen tot bloemen diep Daar vond mijn hart zijn zingens stof, Daar rees het stomme bloed en riep „Dat hebt gij goed en vroom gedaan; Want die vertrouwen haasten niet; En diep in 't hart uws volks verstaan Het bloed dat kruipt, waar 't niet kan gaan, Totdat het breekt in lucht en lied RIJMPRENT OP 7 JAN. 19}7 DOOR DE REGEERING UITGEREIKT AAN DE NEDEBLANDSCHE JEUGD GEDICHT VAN P. C. HOUTENSHOUTSNEDE VAN A. VAN DER VOSSEN TER A1.GEMËBNB LANDSDRUKKERIJ - ...V. - „Dezelfde grond, hetzelfde veld, Waar ons gemeene dooden zijn In hun verheerlijking besteld, Oefent aan u zijn zoet geweld Van levens Mei en hoogfestijn „Hoe rijker gij beminnen moet, Te minder schieten wij tekort 1 Een wedstrijd zal het zijn voorgoed In liefdes eerlijke* overvloed, Die doot geen declen minder wordt! „Al wat van u hoort lijven we in Met u bij Hollands huisgezin, Nu in u zelf verweezlijkt werd De zoete zekerheid van 't hart: Daar is geen Meimaand zonder min

Soester Courant | 1987 | | pagina 11