DARTHUIZEN Meningen van lezers STIJLVOL HUWELIJK 25 Jaar Avia Nederland WOENSDAG 22 APRIL 1987 SOESTER COURANT PAGINA 13 SOES** 'Jan, wat maak je ons nou...?' HET WITTE HUIS G.G. Burgering neemt afscheid bij Auto Vandermeer Restaurant Voor een goed verzorgd 5 Mei bevrijdingsconcert -2J a/tel (9$7 Basiseducatie wordt 'gemeentelijke' instelling Sneker waterpoort is monument van de maan op Expo Soest Belangstelling INFOrmatiecentrum tijdens koopavond Klokkenluider bij 'Plattelandsvrouwen' Vleesverkoop Stacaravans Beetzlaan Neurologie-Zonnegloren wint meeste prijzen in AROS-quiz TV-cinq j. cornelisse bv. Licht- en Krachtinstallaties door Arie Wandelaar Arie heeft 't in deze rubriek tot nu toe met U nog niet over Het Landjuweel gehad. Was ook niet nodig. Het Soester Gilde dat dit unieke evenement organiseert beschikt over ene Frans van Dusscho- ten, die er als publiciteitsman iedere week in slaagt de kolommen van de re gionale pers met Landjuweeltjes te vullen. Let op Arie's woorden; tot me dio september zal hij U er mee bezig houden. Wie er in slaagt de kolommen van de schrijvende pers met grote regelmaat gratis te halen moet journalistiek van goede huize komen en ook iets waar devols te bieden hebben. In tegenstel ling tot hetgeen wel eens ten onrechte wordt verondersteld maken directies en redacties namelijk geen deel uit van filantropische instellingen. Het Land juweel moet dus zonder twijfel iets zeer exclusiefs zijn, anders valt het niet te verklaren dat er met grote regel maat steeds opnieuw redactionele ruimte voor wordt vrijgemaakt. Dat is het dan ook. Een gebeuren met culturele en historische wortels. Vele jaren een bescheiden aangelegenheid voor "Roomsen onder elkaar", van daag door tal van aanwijsbare en niet te verklaren oorzaken uitgegroeid tot een feest waar alle partijen zich in kunnen vinden. De samenstelling van het zeer uitvoerige programma is daar dan ook op afgestemd. Progressief van aanpak, niet rekening houdend met hokjes en vakjesmenta liteit. Het Landjuweel, een gebeuren waar niet alleen de regionale pers be langstelling voor heeft. Arie, in deze niet slecht geïnformeerd, weet dat ook radio en televisie er manschappen en techniek voor willen inzetten. Hoe we het in Soest voor elkaar krij gen, Joost mag 't weten, maar binnen de dorpsgrenzen heeft de politiek zich weer eens verdeeld opgesteld ten op zichte van deze landelijke gebeurtenis. Vorige week kwam Het Landjuweel ter sprake in de Soester gemeente raad. Waar een groot dorp klein in kan zijn werd verwoord door o.a. de lijst aanvoerder van Progressief Soest, Jan Visser. Geknars der tanden was ook hoorbaar bij de P.v.d.A.-er Kees Boerkoel en Willem Meilof, de verte genwoordiger van RPF/SGP/GPV. Waar ging 't allemaal om? Meilof vond het een onverteerbare gedachte dat de politieke stroming die hij verte genwoordigt op de Dag des Heren een optocht aan zich voorbij ziet trekken, Kees Boerkoel zag het algemeen be lang niet gediend met een susidie, Jan Visser twijfelde eerder aan het cultu rele gehalte en sprong ongeveer uit z'n politieke progressieve Soester vel toen hij had vernomen dat er naast een susi die van f 41.000,- ook nog een ge meentelijke garantie zou komen voor de bedragen die sponsors toezegden, maar achteraf niet zouden betalen. "Wat doet U", wilde hij van CDA- wethouder Jan Menne weten, "als een of andere BV-malloot honderddui zend gulden aanbiedt voor Het Land juweel en later niets betaalt?." Volgens Arie zegt 't stellen van zo'n 'vraag meer over de vragensteller dan de aangevallene. Je kunt over de smaak van Heineken bier (voor een kapitaal bedrag de grootste sponsor van het landelijke feest) van mening verschillen, maar o.a. bierbaas Freddy Heineken en anderen er op voorhand voor aanzien dat ze hun getekende verplichtingen niet zouden nakomen, is tappen uit een sterk vervuilde bier- pomp. Trouwens: de zorg van Jan Visser ont gaat Arie volkomen. Hij kent als geen ander de betrouwbaarheid van spon sors. Voor vele, vele tonnen wordt zijn tweede huis C-3, voorheen De Borg, van subsidie c.q. gemeentelijk spon sorgeld in stand gehouden. En dan te weten dat het hier in vergelijking met de 200.000 belangstellenden die bij Het Landjuweel worden verwacht, gaat om beschikbaar gestelde gelden voor een betrekkelijk klein, er zijn er die zelfs spreken van elitair, gezel schap. Jan Visser en zijn geest en cul- tuurverwante vrienden en vriendinnen zij deze financiële bijstand van harte gegund. Ze mogen er desnoods films van draaien waarin je een paard in de wieg ziet en schilderijen tentoonstel len waarbij een achteromkijkende trein bij sommige cultureel gechool- den opzien baart. Maar dan niet narrig gaan doen wanneer een meerderheid in Soest een volksfeestje wil vieren waarbij een landelijke publiciteit voor Soest bij de prijs is inbegrepen. Daar over dit soort vragen stellen past een progrssieve voorman niet. Zoiets moet hij aan een of andere malloot overlaten. ARIE WANDELAAR. Welkom in Hotel, Café, Restaurant, Motel in Soest -k-k-k Ook gelegenheid voor bruiloften en partijen Btrbstraat 138 3768 HN Soest Telefoon (033) 17147* 14140 Telex 7047» nl Als er één in Amersfoort is wiens leven nagenoeg op rolletjes heeft gelopen, dan is het de heer G.G. Burgering (60). Hij, sinds 42 jaar in het autovak, is onderhand net zo bekend als de Onze Lieve Vrouwe-toren: iedereen die de auto een warm hart toe draagt, heeft in de heer Burgering een geestverwant ontmoet, ook velen uit Soest. In die 42 jaar hebben heel wat trouwe klanten hem leren kennen als een door-en door betrouwbare monteur. Ze zullen 'm binnenkort moeten missen. Want op 29 april gaat hij met pensioen en verliest Auto Vandermeer een vakman, die al vaak van zich heeft doen spreken. Evenals talloze 'tijdgenoten', heeft de heer Burgering het vak en zijn kneepjes ge leerd zonder de elektronische apparatuur die de moderne monteur bij Auto Van dermeer tegenwoordig ten dienste staat. Na een werkzaam leven als automonteur is het alleszins begrijpelijk dat de heer Bur gering niet zo vaak meer 'onder de auto' te vinden zal zijn, al blijft hij het autovaK een warm hart toedragen. Voor informatie: tel. 1 38 07 Het Soester Muziekgezelschap (S.M.G.) viert dit jaar haar tweede lus trum en ter gelegenheid van dit feit, maar vooral ook ter gelegenheid van de bevrijdingsdag, 5 mei, wil het harmo nie-orkest zich presenteren aan de Soester bevolking. Het orkest bestaat voornamelijk uit jonge leden, die allen een gedegen op leiding aan de muziekschool ontvangen hebben. Het bevrijdingsconcert wordt om 8 uur geopend door burgemeester Scholten en vindt plaats in de Julianakerk aan de Julianalaan 19. De toegang is gratis. Het concert duurt ongeveer e/e/n uur en op het programma staan zowel enke le (licht)klassieke werken van o.m. Holst en Moessorgsky als "hits" uit de veertiger jaren (Glenn Miller, Vera Lynn). \a moer' Jcm 40jaar iiefee luJmei atiiemeJrtefat te AeMreejpecheVi/, uraarwm fS Jaar én. e&cati aoAr ^Lrto- IhrtJermeer, jfaai ak Aeer t&êyerèyr taui sjrt weJoenfoAde ruft j&uue*médtftU f/k Jetftefijfa yJuAeitisreafitie in 9taetaaram Qhe Qkren&yf S8.W? -leart 324 ia jOnere/bort. óeat aartaf 'rtT.OO aar ureAorn. De gemeenteraad heeft vorige week in meerderheid besloten dat de nieuwe instelling voor de basiseducatie - die in augustus van start gaat - een publiek rechtelijke instantie moet worden. Dat betekent dat de gemeente een eerste verantwoordelijkheid draagt voor de kwaliteit en de continuïteit van deze nieuwe onderwijsvorm voor inwoners die in een "achterstand-situatie" ver keren. Alleen de WD en GPV/SGP/ RPF voelden meer voor een particu liere stichtingsvorm. Meilof (GPV) hield het College voor dat het voorbijging aan de vrijheid van onderwijs en had zijn twijfels over de objectiviteit van het instituut, dat naar zijn smaak wel wat meer beoogde dan alleen maar het wegwerken van achter standen. Marijke Weidema (WD) wees erop dat de keuze voor een publiekrechtelij ke structuur nogal afwijkt van wat de laatste jaren bij de overheid gebruikelijk is. In dat verband wees ze ook op het particuliere karakter van instellingen als het CMD, de Bibliotheek, de SWOS en andere. Het motief dat er hier in de eerste plaats sprake is van een gemeen telijke verantwoordelijkheid sprak haar niet aan. "De gemeente houdt toch wel een vinger aan de pols. We hoeven niet alle taken zelf uit te voeren, want anders wordt ook het nieuwe gemeentehuis al gauw te klein." Ze meende dat er nog wel een tussenweg gevonden kon wor den tussen een privaat- of publiekrech telijke rechtsvorm. Lydia Meijer (PvdA) merkte op dat de gemeente in de huidige structuur ook al voor 95 verantwoordelijkheid draagt en dat het een goede zaak is om niet al leen afhankelijk te zijn van de inzet van vrijwilligers. De andere fracties stem den alle in met het College-voorstel, dat dus werd aangenomen. Monument van de maand is in 1986 voor het eerst actief geweest. Het doel van dit Friese initiatief is de plaatselij ke bevolking, maar ook dagrecreanten en toeristen, nauwer te betrekken bij de vele boeiende monumenten die Friesland rijk is. Reden om het Monument van de maand mei, de uit 1613 stammende Waterpoort van Sneek, naar de Expo Soest te halen is de Friese week in de re gio Gooi en Eemland. Op initiatief van de jubileum commissie van de krite Frysk en Frij, en nauw overleg met het kabinet van de commissaris en de pro vinciale VVV is de week van 9-16 mei De avondopenstelling op donderdag 16 april bracht zeventien bezoekers in het INFOrmatiecentrum. Hieronder be vonden zich vier toeristen. Vier bezoe kers wilden meer weten over de wo ningbouw in Overhees, drie mensen waren nieuwe inwoners en de andere tien kwamen voor verschillende infor matie, zoals huisvesting, sport, ge meentegarantie, premieregeling wo ningbouw en bezwaar huurverhoging. Naast de bezoekers vroegen vijf perso nen telefonische informatie. De vragen gingen over openstelling stortplaatsen, hondenbelasting onroerendgoedbelas- ting en inschrijving woningzoekende. Bij de afdeling bevolking kwamen tweeënzestig mensen. Negenenveertig kwamen een nieuw paspoort afhalen. De andere dertien kwamen voor de aanvraag van een paspoort, een rijbe wijs of iets anders. Vrijdag 24 april kan men tijdens de koopavond tussen 19 en 21 uur weer te recht bij het gemeentelijk INFOrmatie centrum en bij de afdeling bevolking. aanstaande uitgeroepentot Friese week. Tal van activiteiten staan op het programma waarvan wij enkele noe men: Tentoonstelling van het Friese Land schap in Kasteel Groeneveld, kaatsen in Hilversum, de friese boerenbruiloft in Bunschoten-Spakenburg en het Fierljeppen in Eemnes. De opening van deze Friese week zal plaatsvinden op zaterdag 9 mei op het gemeentehuis van Hilversum, alwaar de commissaris der Koningin de heer H. Wiegel samen met de dertig burge meesters uit Friesland het startsein zal geven door het onthullen van het beeld merk van de Friese week in de regio Gooi en Eemland. Woensdag 13 mei vindt de officiële opening plaats van de Expo Soest, die dit keer in een Fries jasje is gestoken. Deze regionale huishoudbeurs zal zich dan bijzonder richten op de Friese pro- dukten en het vakantieland Friesland. Een grote standruimte is gereserveerd voor de provinciale VW-Friesland, het monument van de maand en voor de gemeente Sneek. Zowel buiten de tentfen) als binnen zal de Waterpoort van Sneek nagebouwd worden. Buiten als toegangspoort tot de Expo Soest, binnen als onderdeel van de stand van de gemeente Sneek. De staatssecretaris van Binnenlandse Zaken komt naar Soest om met de bur gemeester van Sneek en de burgemees ter van Soest de Waterpoort van Sneek aan te wijzen als Monument van de Maand. Een blijvende herinnering vormt het rijk geïllustreerde boekje over het Mo nument van de Maand. Dat op woens dagmiddag de dertiende mei de folklo ristische dansgroep uit Sneek zal optre den, zal u niet verbazen. Voor nadere inlichtingen over de Friese week en de Expo Soest kunt u contact opnemen met de Jubileumcomissie, tel.035-14775. Op dinsdag 28 april houdt de afdeling Soest van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen de maandelijkse bijeen komst in het Medisch Centrum, Nieu- weweg 14, Soest. Aanvang 20.00 uur. De heer C.J.M.J. v.d. Ven, vaste klok kenluider van de Oudekerkstoren en de Zuidertoren in Amsterdam tevens één van de klokkenluiders van de Domto ren in Utrecht, houdt een lezing over de geschiedenis van de luidklok, het giet- proces, de techniek van het klokluiden, kerkelijke en wereldlijke luidgewoon- ten vroeger en nu, en ook over de klok- kestoelen van Friesland en luidgewoon- ten in het buitenland. Belangstellenden zijn van harte welkom tegen een bijdrage van f 3,-. Verdere aktiviteiten: 20 mei: fietsen naar de Lage Vuursche; 17 juni: fietsen naar Haarzuylen; 11 augustus: fietsen rond het Eemmeer. Informatie over het werk en de aktivi teiten van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen, afd. Soest, is telefonisch te verkrijgen bij de volgende nummers: 13730, 12412 en 14467. Avia Nederland wordt gevormd door een groep zelfstandige handelaren in minerale olieproducten, die regionaal of nationaal werkzaam zijn en onaf hankelijk opereren. Avia ontstond in Zwitserland, waar in de dertiger jaren handelaren in minerale olieproducten zich onder dit merk verenigden zonder hun zelfstandigheid op te geven, waar door zij sterker stonden in de harde concurrentiestrijd, die zich toen in Zwitserland afspeelde. Uit deze gedachte ontwikkelde zich een internationale groep, die naast de mul tinationale oliemaatschappijen een ei gen plaats in de Europese markten ver overde en inneemt. In de jaren na de 2e wereldoorlog breidde de Avia-gedach- te zich uit over 10 landen van West-Eu ropa, waardoor er thans landelijke Avia-organisaties bestaan in Zwitser land, West-Duitsland, Oostenrijk, Ita lië, Frankrijk, België, Luxemburg, Ne derland, Engeland en Spanje. Avia International, opgericht in 1960 en gevestigd in Zürich, coördineert de aktiviteiten van de landelijke organisa ties en vertegenwoordigt het merk op internationaal niveau. Met ruim 5000 A VIA Service Station "De Korte Dui nen te Soest in 1987. tankstations langs de Europese wegen is Avia een gerenommeerdmerk ge worden. In Nederland voeren ruim 300 tankstations het merk AVLA. Avia Necjerland is houdster van de merkenrechten voor Nederland en coördineert de aktiviteiten van de han delaren, die zich met het merk Avia in de Nederlandse markt presenteren. Avia Nederland werd opgericht op 1 mei 1962 en bestaat dus thans 25 jaar. Op 19 en 20 mei a.s. zal hieraan offi cieel aandacht worden besteed met een tweetal grote bijeenkomsten in Bunnik, waarvoor een groot aantal wederverko pers en medewerkers zal worden uitge nodigd. Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis aan de Lange Brink- weg weer verkoop plaatsvinden van vrijbankvlees. De verkoop staat open voor iedereen. Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Naar aanleiding van een krantenbericht in de Amersfoortse Courant van 31-3- 1987, dat buurtbewoners bezwaar ma- Dutch Dakota Association stelt rondvlucht beschikbaar De AROS heeft de jubileumquiz - aan geboden ter gelegenheid van de 5000e uitzenddag door de Dutch Dakota As sociation - vorige week na diverse uit zendingen afgesloten met de prijsuitrei king. Op donderdag 2 april j.1. waren enkele leden v.d. DDA te gast bij de AROS in het informatieve programma "Soestergloren". Ter gelegenheid van hun 5-jarig bestaan en de 5000e uitzen dingvan de AROS (zondag 5 april) had de DDA een bijzondere verrassing voor de luisteraars. Een quiz met mooie prij zen. De hoofdprijs: Een rondvlucht bo ven Nederland in de DC-3. Tijdens de rechtstreekse uitzending naar Zonnegloren, Groot Engendaal, Molenschot en Mariënburg, werd ge vraagd: hoeveel vlieguren heeft onze Dakota gemaakt? Donderdag 9 april was de spanning in de studio en bij de luisteraars duidelijk voelbaar. Enkele prijswinnaars van de afdeling Neurologie van Zonnegloren. Terwijl de presentatrice van die avond de prijswinnaars bekend maakte, waren de mensen van de DDA en enkele AROS-medewerkers naar de afdeling Neurologie van Zonnegloren gegaan. Hier waren namelijk de meeste prijzen, alsmede de hoofdprijzen - een rond vlucht boven Soest - gevallen. Met 36.000 vlieguren was Mevr. Jenny de Groot het dichtst bij de juiste uitslag: 35.909 uur en 58 minuten. Nog tijdens de uitzending werd de op name van de prijsuitreiking uitgezon den. Later werden de prijswinnaars op de andere afdelingen en in Mariënburg en Groot Engendaal bezocht. Al met al een groot succes. Wie weet bij de 6000e uitzending van de AROS weer een quiz? ken tegen tijdelijke plaatsing van staca ravans (hoek schrikslaan/Beetzlaan) wil ik daarop reageren. Ondergetekende had zelf ook iets ver der in de omgeving willen staan i.v.m. de 'zogenaamde buurtoverlast'. Beetz- laanbewoners willen ook graag, net zo als u, een beetje comfortabel zitten. De ze voorzieningen zoals gas, water, elec- tra enz. zijn daar gemakkelijker aan te sluiten. Wij, c.q uw buurtbewoners zijn nette mensen: het is voor ons ook geen lol letje tijdelijk uit onze huizen te moeten gaan en spreek niet van de rompslomp waar wij mee te maken krijgen. Waarover de 10 buurtbewoners niet klagen is dat "ons" plantsoentje al jaren wordt gebruikt als hondentoilet door omwonenden. En nog maaT niet te spreken van de spe lende jeugd, die meehelpt het plant soentje duurzaam te ontwrichten. Een Beetzlaan-bewoner, B. van de Hoeven. In Soest zijn we nog niet erg ver gevor derd met de communicatiemaatschap pij. De kabel is er al heel wat jaren, maar veel meer dan wat ik ook al met die paal op mijn dak kon binnenloodsen, ont vang ik niet. Daar zal echter binnenkort verandering in komen, heb ik verno men. Het aantal kanalen word uitge breid. Nederlandstalige, Duits- en En gelstaligeprogramma's hebben we. Wat er ontbreekt, dat is een behoorlijk Fran stalig programma. Waarom is dat een gemis? Daar zijn verschillende redenen voor. In de eerste plaats blijkt de Nederlandse cultuur langs talloze wegen verbindin gen te hebben met de Franse, zowel in historisch als comtemporain opzicht. Denk eens aan culinaire, literaire, toe ristische, en niet te vergeten commer ciële raakvlakken. In de tweede plaats zijn er, juist vanwe ge voornoemde, vooral ook actuele contacten, talloze leerlingen bij het voortgezet onderwijs die Frans in hun vakkenpakket kiezen en die gebaat zouden zijn met al was het maar één Franstalig zendertje. In de derde plaats grenst het Neder landse taalgebied aan het Duitse, En gelse (nou ja!) en Franse taalgebied, wat een verhoogde inspanning ten aan zien van de studie en de beheersing van die talen rechtvaardigt. Bij die inspanningen komt het Frans er wat bekaaid. Van overheidswege zijn er al wat pogingen in het werk gesteld om de Franse taal een marginale plaats toe te wijzen in het voortgezet onderwijs. Frans is moeilijk en omdat er bij de om roepen ook maar anderhalve man en "Lichte voorkeur voor een nieuw ge meentehuis aan de Dal weg", daat kojje in de Soesder vaan veurige week leze. En in dit gehannes zeig ik, daa'k veur daat plaan un zwoare voorkeur het. Un lood- zwoare zellufs! Ze kenne ok an de Laange Brink goan bouwe, moar a'k ut zo us bekiekt op me gemaak hoe of ut ter meej stoat met aal lus waat de gemeengte an de Brink het neer 'ezet, daan komt ik d'r wel aachter, daat tut doaro niet zo 'n gelukkige ploats is. Je zouw omtrent bie je eige kenne denke, daatter un vleuk op rust. Eerst kwaam ter un braangdweercentroale woar Mokum jeloers op ken weze en toeng krege we ok nog us ut kluphuus veur gemeentewaarke en daat viel zo froot uut, daawwe aamtenoare te kort omme om aalle zoale te bevolke. En daan he'k ut nog niet eejns over de waangdelgaange. De centroale stoat er nog geejn twintig joare en de vesting vaan gemeengtewaarke is zellufs de pu berteit nog niet ongtgreujt. Over 't gaasbedrief zeig ik daan niks, waangt doar blieve ze aaltied an 't ver- bouwe. Aallenig de gaashouwer hebbe ze aaf'ebroke en daat vin'k nog steeds jaammer, waangt je kon op grote aaf- staand zieng of daawwe gaas 'enogt in huus haadde. En dat moewe op hede moar roaje. Noegn wille ze met die nederzettinge an 't verhuze goan. Toe maor jonges, niet daat benauwde. Aallus bie mekoar zaal- Ie we d'r niks vaan merkein ongzeporte- monnaie, zee de wethouwer vaan fi- naancieje. Daat maag best woar weze, moar over ongzeportefullies zee die niks en as 'torn betoale goat kaajje vaandoag de daag eerder an je portefullie denke daan an je knip. Veur de braangdweer he'k aallus eerder un verploatsboare be- huzingan 'eroaje. Liefst zo dicht moge- luk bie de braangd, moar veur de burcht vaan gemeengte- waarkeziet ik zo 'n mo biliteit niet zitte. En veur 't gaas weet ik ok nog niks. De gemeengte wil un pries- vroag uutschrieve veur un ongtwaarp veur 't nieuwe roadhuus. Kuwwe eerst us niet bie Rien Poortvliet an de bel trekke? Die kaan zo meroakels mooi peerde en aangdere beeste tekene. Daat past ok mooi bie de Neng waant vroggerdeeje de boere doar aal ut waark met peerde en vogels en knienge haajje d'r ok zaat. Ut gemeengtehuus mot functioneel moar niet luxueus worre. Wel ongderhoud- saarm- Daa's ok heulemoal in de stiel waangt ongderhoudsaarm is de ge meengte aal joare. Kiek moar us noar de wege. Kulein 't aas faalt as kroaters. An 't gebouw mot wel "allure" zitte. Waat of daat veurstelt he'k geejn weet vaan, moar 't liekt me in aalle gevaal weer niet zo on - gderhoudsaarm. Daattut de burger niks kost, neumt de wethouwer "de kraacht" van Soest. Ajje 't ming vroagt, daan mo'k zeige, daan bedoelt ie zeker: de stille kraacht, waangt daawwe hiero zo staark benne, doar geleuf ik geejn baarst vaan. De ge meengte levert wel staarke stooltjes, daa's woar! As 't gaasbedrief opkraast, daan vingde ze misschien wel un gaasbei ongder de sloop. Daan bewwe in ééjn keer bove Jaan Menne en daa's ok goed veur de al lure vaan Soest. Hannes van de Neng. Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest ellïUHKY Telefoon 02155-10115 Voor uw complete KANTOORINRICHTING Bureau's Stoelen Computermeubelen Printertafels een paardekop zijn, die dat rare taaltje verstaan, krijgen we op de Nederlandse zenders maar heel weinig Franstalige programma's. Ook bij onze media zit het Frans in het verdomhoekje. Maar in Soest is er nu een kans. Er komt wat ruimte op die archaïsche Soester kabel. Volgens het Gas-en CIA bedrijf moet daar Nederland 3 sowieso op. En dan zou er, als ik goed ben ingelicht, nog een kanaal overblijven. Darvoor zou Superchannel dan in aanmerking komen, omdat iedereen nu eenmaal zo dol is op alles wat Engels is. Dat nu is volstrekte nonsens. Engelsta lige programma's zijn er in overvloed. Naar mijn oordeel moet dat ene kanaal dan ook benut worden voor een Frans talige zender, het liefst een reguliere Franstalige zender, Frankrijk 1 of 2. Maar als dat op technische problemen stuit, dan zal tv-cinq, die al op vele plaatsen in Nederland te ontvangen is. toch zeker voorrang dienen te krijgen boven Superchannel. Op 10 juni wordt er een notitie in de raadscommissie bedrijven c.a. over de mogelijkheden tot uitbreiding van het aantal kanalen op de CAI behandeld. Tevens zal daar de mogelijkheid tot het doorgeven van een Franstalige zender worden bekeken. Commissieleden, ken uw plicht. Zorg voor een zo pluriform mogelijk pro gramma-aanbod. Burgers van Soest, allen die het Frans een warm hart toedragen, allen die van een beetje variatie houden, laat uw stem horen. Een Franstalige zender moet er komen! (van redactiewege bekort) H. Blom. Installatiebedrijf Tel. (02155) 13014-12577

Soester Courant | 1987 | | pagina 13