m Soest V5e\SSd- Schoeman m. 79,50 mdPub 3798.- COMBIFOTO, UW VIDEO VAKMAN ['"lUi-n-l COMBIFOTO,UW VIDEO VAKMAN Raad akkoord met subsidie en garantie voor Landjuweel SCHOEMAN MAKELAARS P>eSoesfer Duinen MAXIMAAL VIDEOPLEZIER WOENSDAG 22 APRIL 1987 SOESTER COURANT PAGINA 5 SOEST SOEST SOEST Specialisten in bedrijfshuisvesting Projektinitiatieven en beleggingen Vastgoedbeheer Woningmakelaardij Hypotheken Assurantie Makelaars Pensioenadviseurs kom eens met Schoeman praten! vraagt uw aandacht voor met de Telefunken high quality video cam corder TE GEKKE DENIM TUINBROEKEN! Slechts 1.4 kg. Opnametijd één uur. Beelden direct af te spelen. Inclusief accu, lader, R.F.-adapter en cassette-adapter :oto-uideo-Gomputerr^y Menne en Visser bekvechten op 'malloot' Gas en CIA in maart Landjuweel Soest 1987 Steeds meer een gemeenschapsfeest LANDJUWEEL SOEST 1987 Soester Courant goede informatiebron Boswandeltocht 'Dudok de Wit' Soest 50 jaar geleden 23 april 1937 NVM H Kantoor Soest Middelwijkstraat 54 Dagelijks geopend van 8.30-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. Bovendien 's zaterdags van 10.00-14.00 uur. RESTAURANT SOESTERSfflGSESTflMT 188 S0ESTDUINEN 02155 12739 VAN GOYENLAAN Een perfekt onderhouden 3-kamerflat (v.h. 4) gelegen op de 3e woonlaag met berging. Het geheel is recentelijk gerenoveerd in licht- blauwe en witte tinten, hetgeen een verzorgde indruk geeft. Entree, hal, nieuwe douchecel, woonkamer, eetkamer, nieuwe keuken 2 slaapkamers, wasruimte. Servicekosten f 175,- p.m., voorschot verwarming 1150 - p m Koopsom f 60.000,- k.k. NIEUWSTRAAT Geheel gerenoveerd zonnig hoekhuis met c.v, garage en rondom tuin, gelegen aan de Nleuwstraat hoek Schrikslaan. Bouwjr. ca. 1930. Hal met toilet, luxe keuken met ingebouwde gaskookplaat, electr. oven, koelkast en afzuigkap, bijkeuken met wasmachine aansl. en luxe dou che, inpandig bereikbare garage met kanteldeur, woonkamer (ca. 35 m2), ruime droge kelder; verdieping; 3 slaapkamers, w.v. 1 met vaste wastafel en balkon, vliering. Koopsom f 157.500,-. PR. HENDRIKLAAN Halfvrijstaand herenhuis, (bouwjaar ca. 1930) met zonnige vrije tuin. Hal, toilet, kelder (3 x 3.50), woonkamer met erker, openslaande deuren naar tuin (ca. 10 x 4), eetkamer (ca. 3 x 3.50), uitgeb eenv keuken met plat dak en inpandige schuur. Royale trapopgang, overloop met grote voor- en achterkamer waarvan 1 met vaste wastafel, zijka mer, badkamer met ligbad, 2e toilet en vaste wastafel, vaste trap naar grote open zolder met dakkapel en veel bergruimte Koopsom f 230.000,- k.k. Makelaars in onroerende goederen Lid N.V.M. 3764 CH Soest Middelwijkstraat 54 m Telefoon 02155 - 1 35 39 b.g.g. 1 69 55 B.J.A.M. Majoor (mak./tax. o.g.) Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Leusden, Hoofddorp en Tiel Bouwzaken De burgemeester van Soest maakt be kend dat Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van de daarbij genoem de voorschriften, vergunning te velenen voor: het bouwen van een garage, Molen straat 132; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet). het uitbreiden van een showroom, Amersfoortsestraat 22; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet). het plaatsen van een kweektunnel, Dorresteijnweg 72A; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en ar tikel 50 lid 8 van de Woningwet). het bouwen van een kleedaccommo datie, Kooiweg, sectie F, nr. 910; (arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening en artikel 50 lid 8 van de Wo ningwet). het plaatsen van een schuilhut op volkstuincomplex, Molenstraat, sectie K, nr. 2593 ged. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 23 april 1987, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. Notitie Nieuwbouw gemeentehuis het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum ligt voor iedereen ter inzage de no titie "Nieuwbouw gemeentehuis". Het is het rapport van werkgroep huisves ting gemeentelijke organisatie. Openbare commissievergaderingen Woensdag 29 april; commissie Welzijn agenda o.a. wijziging beheersverorde- ning Gemeentelijke Sociale Dienst; wij ziging verordeningen op de commissie welzijnsplanning en de commissie mi lieubeheer; benoeming leden commis sie Ouderenbeleid. Maandag 27 april: commissie A.B.Z. agenda o.a. openbaarheid vergaderin gen gemeentelijke stichtingen; Landju weel; beantwoording brieven aan raad over gemeentewapen; notitie speelau tomaten. Dinsdag 28 april: commissie Ruimte lijke ordening agenda o.a. wijzigen verordening gelde lijke steun verhuis- en herinrichtings kosten; selectie van de offertes voor de bouw van 44 premiekoop-woningen Overhees III-2; wijzigen verordening op de commissie welzijnsplanning en de commissie milieubeheer; distributie- planologisch onderzoek, inspraakreac ties daarop; lijst van te saneren milieu- hinderlijke bedrijven. Woensdag 29 april: commissie Milieu beheer agenda o.a. wijzigen verordeningen op de commissie welzijnsplanning en de commissie milieubeheer; lijst van te sa neren milieuhinderlijke bedrijven. Woensdag 6 mei: commissie Bedrijven agenda o.a. raadsvoorstel overeen komst kabelkrant; tekening verkeers- remmende maatregelen Wieksloter- weg. Donderdag 7 mei: commissie Finan ciën agenda o.a. voorstel inzake medewer king "Landjuweel 1987"; verkoop grond Zwarte Wegje; consequenties Londo vergoeding gymlokalen. Woensdag 22 april: taakgroep Sociaal- Cultureel werk commissie Welzijns- (heel wijd model) v.Vteedestraat tel12424 Soest G/ren WINKELCENTRUM "HARTJE-ZUID" agenda o.a. verzekering vrijwilligers; commissie welzijnsplanning; uiteenzet ting peuterspeelzaalwerk welzijnsplan 1988/1991. y De vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in de commissieka mers van het gebouw gemeentewerken. De aanvang is 19.30 uur, behalve taak groep sociaal-cultureel werk (aanvang 20.00 uur). De stukken die betrekking hebben op de vergaderingen liggen ter inzage in het INFOrmatiecentrum. Winkels mogen open op Koninginnedag (Aanwijzing bijzondere dag als be doeld in artikel 9, eerste lid van de Winkelsluitingswet 1976) Burgemeester en Wethouders maken bekend dat zij voor het jaar 1987 de vol gende dag hebben aangewezen als dag, waarop de in de artikelen 2, eerste lid onder b en c, 7 en 8 van de Winkelslui tingswet 1976 vervatte verboden niet gelden: Koninginnedag, 30 april 1987. De gemeenteraad is vorige week - ove rigens niet zonder discussie - akkoord gegaan met een gemeentelijke subsi die van 41.000 gulden voor het Land juweel, dat eind augustus/begin sep tember in Soest wordt georganiseerd. Een meerderheid van CDA en WD, gesteund door D66, stemde in met het voorstel van B. W., waarin tevens is opgenomen dat de gemeente garant staat voor de derving van sponsor-in komsten, indien de sponsors onver hoopt de door hen aan het Landjuweel toegezegde bedragen niet betalen. "Als ze niet kunnen betalen," verfijnde CDA-fractievoorzitter Kees Verheus de formulering in het raadsvoorstel. "An ders is het ons allemaal te vrijblijvend." Zijn WD-collega Bert Krijger sloot zich daarbij aan. Adriaan Pothuizen (D66) was ook voor het voorstel, al wil de hij liever dat de kosten van Gemeen tewerken (dranghekken etc.) door het Landjuweel zélf betaald zouden wor den. Tegenstand kwam er van de PvdA, bij monde van Kees Boerkoel. Hij onder streepte nog eens dat zijn fractie het Landjuweel niet van een "zodanig alge meen belang" vindt dat een subsidie vereist is. Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF) vond ook dat de gemeentelijke kosten voor rekening van het Landjuweel moeten komen en bracht naar voren dat bij voorbeeld de historische optocht "best een aardige zaak" was, maar dat het feit dat deze op zondag wordt gehouden een flink deel van de Soester bevolking buiten spel zet. Jan Visser (Prog. Soest) was mordicus tegen de subsidie. "Laat Heineken maar betalen en laten we dat geld in een fonds stoppen, waarmee straks het ou de gemeentehuis - als het nieuwe er aan de Dalweg staat - kan worden omge bouwd tot een Jac. van Looij-museum. Volgens Visser is dat een ideale plaats om de werken van deze grote Soester kunstenaar te bewaren. "Dat is tenmin ste iets waar Soest écht trots op kan zijn." Visser vond dat wethouder Menne des noods de kosten van gemeentewerken maar uit zijn eigen zak moest betalën. Deze wees er overigens op dat de ge meente niet voor het volle sponsorbe drag (122.000 gulden) garant gaat staan. "In mei beslissen we over de om vang van dat bedrag, want het geld dat dan - op kasbasis - inmiddels binnen is kan van de garantiesom worden afge trokken." 'B.V. Malloot' Visser kreeg het in de tweede ronde flink aan de stok met wethouder Men ne, nadat de Progressieve Soester hem de vraag had voorgelegd wat hij zou doen als "sponsor de B.V. Malloot" een ton aanbiedt en later niet zou betalen. "Dan mogen wij dat met z'n allen zeker betalen?" aldus Visser. Menne reageerde heftig op de omschrij ving "malloot". "Dat is discrimine rend!", aldus de wethouder, die met lui der stemme eiste dat Visser deze in Mennes ogen diskwalificatie van de sponsors zou terugnemen. "Ik neem helemaal niks terug," reageer de Visser. "Ik beschuldig niemand in het bijzonder, het is maar een voor beeld. Iemand die eerst zegt dat-ie een ton geeft en later zegt dat-ie 't niet kan betalen is trouwens een malloot." Menne bleef boos, maar burgemeester Scholten redde de zaak met de medede ling dat ook volgens hem Visser nie mand concreet had bedoeld en ge noemd. "U begrijpt V' liet Visser de burgemeester weten. Deze riep de beide heren op de zaak nog eens rustig met elkaar door te praten, al sputterde Menne nog wat na door op te merken dat Visser naar zijn smaak met de omschrijving 'malloot" de hele groep sponsors had bedoeld. Het voorstel werd tenslotte aangeno men met de stemmen van PvdA, Prog. Soest en GPV/SGP/RPF tegen. In de maand maart is 10.175.579 m3 gas door het gas- en cai bedrijf inge kocht. In maart 1986 was dat 8.663.388 m3 en in maart 1985 8.456.691 m3. Tot en met maart is dit jaar 33.819.417 m3 gas ingekocht. In 1986 was dat 31.994.061 m3enin 1985 33.184.676 m3. Het aantal gasverbruikers steeg verge leken met de maand februari van 15.581 naar 15.590. Het aantal cai abonnementen steeg in dezelfde perio de van 12.916 naar 13.214. Het Landjuweel Soest 1987 lijkt steeds meer een feest te worden van en voor de gemeenschap van Soest. Het speciaal ingestelde Comité Landju weel Soest 1987 heeft na enkele jaren van voorbereiding mogen constateren dat het idee om in Soest een Landju weel te organiseren onder het Soester verenigingsleven steeds meer is gaan leven. Alhoewel het initiatief tot het organise ren van het Landjuweel Soest 1987 uit gaat van het Groot Gaesbeeker Gilde, heeft dit ingestelde comité een groot aantal verenigingen bereid gevonden te participeren in dit evenement. Thans is het zelfs zo dat van verschillende kan ten het comité nog wordt benaderd door verenigingen om een onderdeel van het programma te mogen verzor gen, dan wel dat een vereniging in de periode van het Landjuweel Soest 1987 in Soest met een activiteit inhaakt op dit voor Soest unieke gebeuren. Het Landjuweel Soest 1987 wordt ge houden in de periode van vrijdag 21 au gustus tot en met zondag 6 september. De activiteiten zullen zich voornamelijk afspelen op en rond het terrein De Blaak aan de Ferdinand Huycklaan te Soest. Elke vereniging verzorgt (op ei gen risico) één of meer onderdelen van het programma. Van te voren wordt tussen vereniging en comité overlegd over opzet van activiteit en financiële randvoorwaarden. De organisatie van de activiteit ligt bij de vereniging, dan wel bij een door deze vereniging in het leven geroepen commissie. Het Comité Landjuweel Soest 1987 draagt zorg voor de accommodatie en zal de activi teit meenemen in de algehele promotie (zowel regionaal als landelijk) van het Landjuweel Soest 1987. Met de volgende Soester verenigingen zijn inmiddels afspraken gemaakt over Participatie, in het Landjuweel Soest Atletiekvereniging Pijnenburg, Cultu reel Creatief Centrum C-drie, Dans centrum Slingerland, Fokveevereni- ging Midden-Nederland, Gooische Wandelsport Bond i.s.m. Olympia, Groot Gaesbeeker Gilde, Historische Vereniging Soest, Honden vereniging Zoys, Muziekvereniging Odeon, Mu ziekvereniging PVO, Ruitersportcen trum Eldorado, Soester Boeren Dans groep, Sportstichting Soest, Stichting Jeugdzorg Soest, Tempo Toer, VW Soest, Warmbloed Paarden Fokvereni- ging EèmTand, een samenwerking van 15 Soester zangkoren en enkele volks dansgroepen. - Met een groot aantal Soester verenigin gen is het comité nog inoverleg over een eventuele inbreng. Het Comité Landju weel Soest 1987 beoordeelt verder het totale programma en zal initiatieven ne men om voor zoveel mogelijk doelgroe pen een activiteit in het evenement in te bouwen enerzijds door nog verenigin gen te benaderen dan wel door de orga nisatie zelf ter hand te nemen. In het kader van het Landjuweel Soest 1987 zullen ook nog een aantal activi teiten gaan plaatsvinden; met enkele in stanties, verenigingen worden hierover thans nadere afspraken gemaakt. Zo zal er een project in het kader van de Maat schappijleer worden gezet voor de scholen voor basis- en voortgezet on derwijs in Soest. Er zullen door de Soes ter horeca een aantal activiteiten wor den georganiseerd. In de komende we ken zal hierover o.a. in deze krant nade re informatie verschijnen. Voor meer informatie over de opzet van het Landjuweel Soest 1987 kan men zich wenden tot het secretariaat van het comité, de heer R.H.M. van Hal, Spinet 47, 3766 ZB Soest; tele foon 02155-20573 (tussen 18.00 en 19.00 uur). Het vorenstaande betekent dat in Soest en Soesterberg alle winkels alsmede de bedrijven, waar gewoonlijk goederen aan het publiek plegen te worden ver kocht dan wel te koop worden aangebo den, op genoemde dag voor het publiek geopend mogen zijn. Tevens is de uitoefening van straathan del voor degenen die daarvoor vergun ning van het College hebben, op ge noemde dag toegestaan. Deze week in Soest 25 april: rommelmarkt St. Jeugdzorg, terrein "Vangrail" aan de Nachtegaal- weg; 27 april-3 mei: collecte Nationaal Epi lepsie Fonds. Informaties: Info-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Dit jaar zal er vanuit de Lage Vuursche weer een mooie boswandeltocht wor den georganiseerd. De Lage Vuursche is zeer geschikt om er heerlijk te wande len. De start is in het Dorpshuis de Furs Slotlaan 2a. Zo zullen de kortere afstan den 5 en 10 km rond Kasteel Draken- steijn, de langere afstanden, 15- 20- 30 km, worden uitgezet in het bos, rond waterpartijen, heide en weilanden. Dus voor ieder wat wils! Daarom hopen leden en bestuur van de wandelsportvereniging Dudok de Wit dat alle wandelaars naar de Lage Vuur sche zullen komen. Zowel binnen - als buitendienst hopen de deelnemers een zeer geslaagde wandeldag aan te bie den. De starttijden zijn: Zaterdag 25 april: van 9.00 uur tot 13.00 uur. Zondag 26 april: van 9.00 uur tot 12.00 uur. De 30 km. beide dagen van 9.00 uur tot 11.00 uur. Inschrijfgeld jeugd t/m 14 jaar met her innering f 3,25, zonder f 1,25; senioren v/a. 15 jaar met herinnering f4,-, zon der f 1,75. Voor inlichtingen mevr. W.J. v. Dijen J.F, Kennedylaan 17, 3741 EA Baarn' tel. 02154-11762. Het overlijden van den burgemeester Wel niemand zal gedacht hebben, dat de feestvreugde betoond bij de ontvangst van t Prinselijk Paar in ons dorp zoo spoedig in algemeene droefheid zou verkeeren. De burgemeester, reeds lang lijdende aan hartverzwakking, leek m de dagen voor het feest weer geheel genezen. Daags voor den intocht reed hij in 'n open rijtuig de geheele route nog af in gezelschap van wethouder Gasille. Ook op de blijde dag zelf leek de burgemeester volkomen in orde. Na het uitspreken van zijn rede deed zich echter een aanval van hartzwakte voor en was t hem niet mogelijk aan de verdere plechtigheden deel te nemen. Aanvankelijk scheen het, dat de verzwakking niet van ernstigen aard was. Zaterdag trad echter een verslechtering in van den toestand en raakte Mr. Deketh buiten bewustzijn. Uit dezen toestand is burgemeester Deketh niet meer ontwaakt. In den vroege morgen van dinsdag 20 april ongeveer half drie 1S hlJ™en" G?heel het dorp wasdiepe rouw gedompeld. De versiering was Maandag reeds op verzoek van Inspecteur Schreuder afgebroken en de vele vlaggen die Donderdag nog zoo vroolijk wapperden, werden nu halfstok weder uitgehangen.. Zwijntjesjagers aan 't werk. R. In 't vorige deel van ons verslag wezen tmtvtn3™ 316 i de be~ we er reeds op, dat er tijdens de feestda- 1,4 personen, dankzij t bekwame gen een massa menschen trachten op JLf6 6n vaiï ^oe^r poktie, hun rij- min of meer orininele manier een boter- Weer ln hun bezit k"Jgen. Intussen ham te verdienen. We bedoelden toen 3 gewaarschuwd voor een volgen een eerlijke manier. Op zulke dagen -!! m? slaan echter ook de ongure elementen Muziek en Jolijt hun slag. Het is bekend, dat de zakken- Vo°r de Soester hotels zijn het gouden rollers verzot zijn op zulke drukke da- dagen geweest. Avond aan avond zaten gen. Hiervan is Soest ook niet ver- de cafe's tjokvol en was 't dikwijls nood- schoond gebleven, 'n Achttal personen 'g de verdere toegang te ontzeggen, heeft opgave gedaan van het stelen van Overal heerschte er een gezellige stem- hun fiets. Onze actieve gemeentepolitie ming- Hotel Carlton had een prachtige toog onmiddellijk op onderzoek en Gouden Koets staan, die veel belang- vond een spoor, dat naar Hilversum stelling trok. Ook voor deze zaken is het leidde. In samenwerking met de Hilver- feest dus goed geslaagd en langs den sumsche recherche waren toen spoedig weg waren nog een massa verkoopers de daders gevonden. Deze beide heren van Pa''ng, haring, wafels, oranje-mut- hadden intussen de karretjes al ver- sen enz- opgesteld. Allen profiteerden kocht. Ook de'helers van de fietsen van de vroohjke stemming en de meeste heeft men te pakken weten te krijgen, kooplui waren al spoedig uitverkocht.

Soester Courant | 1987 | | pagina 5