Onderzoeksbureau wijst Verdachtmaking' over AH-rapport met klem van de hand Soester supermarkten vrezen 'catastrofale gevolgen' van nieuwe AH We kunnen het niet meer stil houden: De Gouden Snaar is de CD-specialist van Soest! Naar eer en geweten taxatie gemaakt Rapport a.s. dinsdag ter sprake in raadscommissie v.a. f29.75 v.a.f495r WOENSDAG 22 APRIL 1987 SOESTER COURANT PAGINA 9 Van V!'eedestraat-winkeliers voor nieuwe AH Kamer van Koophandel wil herbezinning op tweepolig winkelbeleid Luchtvaarmuseum geeft 5e gelegenheidsenveloppe uit De ijskelder, nog steeds een nuttig gebouw 'Up With People' zoekt gastgezinnen Aanleg voet/fietspad Boerenstreek MHet is niet onze gewoonte om op- dracten te accepteren waarbij de op drachtgever van te voren de uitkomst al heeft gedicteerd. Wij hebben naar eer en geweten een taxatie gemaakt van de situatie." Dat schrijft het bureau Van Heesewijk in Vught, dat in opdracht van de gemeente en gefinancierd door Albert Heyn een onderzoek heeft ver richt naar de "haalbaarheid en effec ten" van een nieuwe AH-vestiging aan de Van Weedestraat. Van Heesewijk wijst de "verdachtmaking" dat men zou hebben toegerekend naar conclu sies ten gunste van de gemeente of van Albert Heyn "met klem van de hand". De reactie van het onderzoeksbureau is vooral gericht op de bezwaren van het Vakcentrum voor de Levenswmidde- lenbranche uit Vught, dat namens acht bestaande Soester supermarkten pro test heeft aangetekend tegen de plan nen. De opstellers van het omstreden rapport gaan daarop kort in. In de eer ste plaats wordt onder de aandacht ge bracht dat men niet alleen onderzoek heeft gedaan op basis van "kwantitei ten", maar evenzeer van "kwaliteiten". Volgens Van Heesewijk heeft het Vak centrum daarmee te weinig rekening gehouden. Van Heesewijk wijst er verder op dat de opdracht niet inhield dat er een nadere onderbouwing en uitwerking gegeven moest worden van het gemeentelijk be leid, maar een objectief onderzoek over de winkelstructuur in Soest. "Dat heb ben we gedaan. Eén van onze conclu sies is dat dat er weliswaar sprake is van twee polen, maar dat deze twee polen bepaald niet even sterk zijn. Dat moet ook consequenties hebben voor het in de toekomst te voeren beleid." Verder wijst men erop dat de "dagelijk se sector" meer omvat dan het Vakcen trum denkt: voedings- en genotmidde len plus persoonlijke verzorging, en dat scheelt nogal wat in de cijfers. Óver de eventuele uitbreidingen in Overhees en de Smitshof is Van Heesewijk liever wat voorzichtig, omdat er een relatie moet bestaan tussen de uitbreiding van de AH-winkel aan de Smitshof en de vesti ging aan de Van Weedestraat en omdat er over de invulling van de uitbreiding van Overhees alleen nog maar veron derstellingen bestaan. Niet zone negatief Van Heesewijk vindt een koopkracht binding van 95 heel normaal (nu 92 en meent ook dat het feit dat Soest een forensenplaats zou zijn niet moet worden overdreven. Op basis van ver trouwelijke gegevens komt men tot een extra-omzet van 10 miljoen, eventueel verhoogd met 1 6 1,5 miljoen als de AH-winkel aan de Smitshof inderdaad wordt uitgebreid. De effecten zuilen dan ook niet zo negatief zijn als het Vak centrum heeft uitgerekend, aldus Van Heesewijk, dat verder zijn berekenin gen over de koopkracht-toevloeiing van buiten en het terugdringen van de koopkracht-afvloeiing realistisch blijft vinden. "Wij bestrijden niet dat de nieuwe AH- vestiging schadelijke effecten kan heb ben voor bepaalde winkelconcentraties of individuele winkelvestigingen in Soest," aldus het onderzoeksbureau. "Wij becijferen dit negatieve effect op gemiddeld ca. 5 Dit zal echter niet gemiddeld optreden, maar zich concen treren op de zwakke onderdelen van de huidige winkelstructuur. Wij nemen ook niet aan dat er géén vierkante me ters zullen verdwijnen." Trekkracht Dat men deze effecten uiteindelijk ac ceptabel vindt zit hem in de verbetering van de totale kwaliteit van het Soester winkelgebeuren, waarbij met name de sterkste pool, de Van Weedestraat, ge baat zal zijn met een nieuwe AH-vesti ging. Die functioneert immers niet naar behoren. De belangrijkste reden waar om verbetering van het supermarkt- aanbod aan de Van Weedestraat dient te worden nagestreefd is dat de totale trekkracht van dit winkelcentrum ach terblijft, aldus Van Heesewijk. Tenslotte wijst het onderzoeksbureau erop dat de verkeersproblematiek in derdaad serieus moet worden geno men. "Wij zijn daarop ook ingegaan. Wij zullen de laatsten zijn om te zeggen dat verbetering van de verkeerscircula- tie en de parkeercapaciteit nie,t nodig zou zijn; natuurlijk moeten er maatre gelen worden genomen om deze zaak in goede banen te leiden." Men wijst er echter op dat deze problematiek buiten het bestek van het onderzoek valt, "maar wij denken wel dat het mogelijk moet zijn om adequate maatregelen te treffen om al te negatieve effecten te kunnen voorkomen." Dat niet iedere Soester ondernemer even enthousiast is over de plannen voor een nieuwe, grote AH-supermarkt aan de Van Weedestraat ligt voor de hand. Met name uit de nota van het Vakcentrum wordt duidelijk dat een flink deel van de bestaande supermarkten zich hiertegen met hand en tand zal verzetten. Toch wordt de komst van een nieuwe AH ook toegejuicht. Een aantal ondernemers aan de Van Weedestraat constateert dat er bij de consu menten wel degelijk behoefte is aan een grotere AH aan de Van Weedestraat, gezien de koopkracht-afvloeiing naar bijvoorbeeld Baarn, met name bij de consumenten uit Soest-Noord. Verder wijst men erop dat de concurrentiepositie van Soest, in het bijzonder de Van Weedestraat, wordt bedreigd door o.m. de Amersfoortse plannen voor een winkelarsenaal rond de Stadsring en de voorgenomen vestiging van o.m. de Bijenkorf in Utrecht en Perry Sport in Amersfoort. "De vergroting van een Albert Heyn-vestiging aan de Van Weedestraat zal een gro te aantrekkingskracht uitoefenen op het koperspubliek in Soest en daardoor voor alle belanghebbende zaken in de Van Weedestraat," aldus de brief. Het verdwijnen van AH zal een sterk negatieve invloed hebben. Men verwacht van de komende reconstructie wel soelaas voor de verkeersproble men en wijst er tevens op dat Albert Heyn bereid is een groot aantal parkeerplaatsen aan te leggen, waardoor de problemen aan de Van Weedestraat worden verlicht en het winkelen aanzienlijk wordt bevorderd. "Wij vertrouwen dat u in het belang van ondernemer en consument aan de Van Weedestraat in het bijzonder en voor heel Soest in het algemeen een positieve bijdrage zult leveren aan de realisatie van de vergroting van de AH-vestiging aan de Van Weedestraat," aldus de winkeliers. Ook de Winkelkring - waarin vrijwel alle Van Weedestraat-ondernemers vereni- nigd zijn - stelt zich, behoudens enkele kritische kanttekeningen over de omvang van de nieuwe supermarkt (dat mag wel wat minder dan 1800 vierkante meter zijn) - positief op tegenover een grotere AH-vestiging. Ook daarin wordt gewezen op de negatieve effecten van het niet-verplaatsen en niet-vergroten voor het totale aan bod van Soest. Instemmen met wensen AH De Kamer van Koophandel heeft inmiddels eveneens gereageerd op het rapport van Van Heesewijk. De Kamer kan ten principale instemmen met de wensen van Albert Heyn, omdat het concern al jaren op zoek is naar een alternatief. De Kamer ontkent evenmin dat de Van Weeddestraat de meest aangewezen lokatie is, omdat het aanbod in Soest-Noord voor wat betreft de dagelijkse artikelen momenteel ach terblijft. Wel plaatst men vraagtekens bij de omvang van de nieuwe supermarkt. De Kamer denkt ook niet dat de afvloeiing van de koopkracht naar Baarn geheel gestopt kan worden, omdat veel Soesters heus niet alleen voor AH naar Baarn gaan. Evenmin denkt men dat het reëel is dat er uit de regio (Amersfoort en Soesterberg) veel meer koopkracht kan worden binnengehaald. De formule die AH voor ogen staat blijft de Kamer nog wat vaag, met name voor wat betreft de niet-dagelijkse sector. Voor een traditionele supermarkt is 1800 vierkante meter te fors, aldus de Kamer. Herbezinning Tenslotte gaat ook de Kamer van Koophandel in op het tweepolig-winkelbeleid. De reacties van de ondernemers uit Soest-Zuid vindt men begrijpelijk; er is immers na jarenlange discussie gekozen voor een winkelbeleid dat op deze twee-polige struc tuur stoelt. Nu het onderzoeksbureau heeft geconcludeerd dat daarvan in de prak tijk "de facto" geen sprake is - "de Van Weedestraat scoort op tal van punten hoger dan Soest-Zuid en wordt dan ook als de belangrijkste winkelpool bestempeld" - vindt de Kamer het wenselijk dat het gemeentebestuur zich gaat herbezinnen op de uitgangspunten voor het winkelbeleid. De gemeente Soest is in de afgelopen weken geconfronteerd geworden met een flink aantal schriftelijke reacties op de plannen voor een grotere Albert Heyn-supermarkt aan de Van Weede straat. Zo'n supermarkt zou er moeten komen, vindt het bureau voor ruimte lijke ordening Van Heesewijk in Vught, dat in opdracht van de gemeen te een "distributie-planologisch on derzoek" instelde "(door Albert Heyn betaald). In de vergadering van de raadscommissie Ruimtelijke Ordening en Economische Zaken - dinsdag 28 april - wordt over dat onderzoek in een "informatieve ronde" gesproken; pas in een volgende vergadering zullen B. W. de commissie om een formeel advies vragen. Het rapport van Van Heesewijk roept - zoals al eerder tijdens een informatie avond was gebleken - forse kritiek op, met name van de zijde van andere on dernemers in de levensmiddelenbran che in Soest. Namens een flink deel van hen heeft het Vakcentrum voor de Le vensmiddelenbranche uit Woerden een nota opgesteld, waarin de bezwaren worden geformuleerd. In de eerste plaats verwijt men Van Heesewijk dat het tweepolig-winkelmodel is "onder belicht", en wijst men op de uitbrei dingsplannen van de winkelcentra Overhees (400 vierkante meter, waar van naar men aanneemt 50 voor "da gelijkse artikelen") en Smitshof, waar de AH-franchise-supermarkt met 200 meter wordt uitgebreid. Daarmee komt men in Soest al op het landelijke gemid delde en is verdere uitbreiding in deze sector dus niet zo hard nodig. Het Vakcentrum is daarnaast van me ning dat uitbreiding aan de Van Weede straat de verkeersproblemen daar al leen maar zal vergroten en dat de koop krachtbinding in Soest zich niet op een normaal niveau, maar juist op een hoog niveau bevindt, zeker gezien het "foren sisch karakter" van onze gemeente. Verhoging leidt alleen maar tot schade Met Glenn Martin-bommenwerper Na de vier gelegenheidsenveloppen met Fokker-vliegtuigen geeft de Stich ting Vrienden van het Militaire Lucht vaart Museum, in samenwerking met de Traditiekamer van de Marinelucht vaartdienst, op 22 april de vijfde gele genheidsenveloppe uit met de Glenn L. Martin bommenwerper. Dat ge beurt ter herinnering aan de heldhafti ge strijd van de met dit type uitgeruste vliegtuiggroepen van het Wapen der Militaire Luchtvaart van het Konink lijke Nederlands-Indisch leger in de jaren 1941 en 1942. Op het moment van de mobilisatie van Nederlands-Indië in 1941 beschikte de ML-KNIL over 224 operationele vlieg tuigen, 100 meer dan waarover de Mili taire Luchtvaart in Nederland op 10 mei 1940 de beschikking had, maar het te verdedigen grondgebied van Neder- lands-Indië was echter wel ruim 56 maal zoo groot. Tot doe operationele luchtvloot behoorden 80 bommenwer pers van het type Glenn L. MArtin 139 WH-2, 3 en 3A. Bij het uitbreken van de vijandelijkhe den beschikte de Japanse militaire luchtvaart over 1700 moderne ge vechtsvliegtuigen, waarvan 450 de Eer ste luchtvloot vormden, aan boord van zes vliegkampschepen. Het eerste kon- takt met de vijand vond plaats op 17 de cember 1941 boven Borneo, toen zes Glenn Martin bommen werpers van het Wapen der Militaire Luch vaart van het Ko ninklijk Nederlands-Indisch Leger op patrouille. Nederlandse Glenn Martins vanaf Sin- kawangeen eerste aanval uitvoerden op gelande Japanse eenheden bij Miri in Brits Noord-Borneo. Ondanks herhaalde aanvallen, waarbij helaas aanzienlijke verliezen werden geleden, bleek de Japanse opmars niet te stuiten. In 49 dagen werd Malakka onder de voet gelopen gevolgd door Su- matra, Celebes, Ambon en de overige eilanden tot alleen Java nog restte. Ondanks in allerijl vanuit Australië aangevoerde versterkingen met onder meer Amerikaanse B-17 en B-24 bom menwerpers en P-40 jachtvliegtuigen bleek de strijd hopeloos. Op 9 maart 1942 tekende de legercommandant General H. ter Poorten de capitulatie met Japan. Bij Koninklijk Besluit van 16 maart 1942 No. 1, werd aan het Wapen der Militaire Luchtvaart van het Koninklij ke NederlandsIndisch Leger het or deteken van Ridder der 4e klasse der Miitaire Willems-Orde toegekend: "Als waardering voor de grootsche prestaties tijdens den oorlog met Ja pan." Deze vijfde gelegenheidsenveloppe kan worden besteld door zes gulden over te maken op postgiro 78599 of bankreke ning 50.55.10.081 ten name van H.J. de Jong te Spijkenisse onder vermelding van aantal enveloppen nr. 5. De enveloppe is vanaf 22 april ook te koop in de winkel "De Brik" in de Ir. Vreeburghal van het Militaire Lucht vaart Museum. Ook de Fokker T-V en C-X enveloppen (nrs. 3 en 4) zijn nog in beperkte mate leverbaar. Het museum is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00-16.00 uur, op zondagen, 2e Paasdag- en 2e Pinkster dag van 13.00-17.00 uur. voor de bestaande supermarkten. Het Vakcentrum vindt verder dat er niet zo'n ophef moet worden gemaakt van de consumentenvoorkeur voor een gro tere Albert Heyn, want dat geldt maar voor 6,7 van de ondervraagden die opmerkten dat er een of meer winkels bij moeten komen, en dat waren er ook maar 73,7 van het totaal, dus in feite maar 4,94 Volgens het centrum is het feit dat de omzet van AH aan de Van Weedestraat achterblijft vooral een kwestie van verkeers- en parkeerpro blemen, en niet zozeer door gebrek aan verkoopoppervlakte. 'Toegeschreven' Het Vakcentrum verwijt het onder zoeksbureau dat "min of meer naar de wens van de gemeente Soest en de fi nancier van het rapport is toegeschre ven". Behalve vraagtekens bij de vraag naar en behoefte aan een grotere AH plaatst het Vakcentrum ook kritische kanttekeningen bij het onderzoek naar de gevolgen voor de bestaande levens middelenzaken. In plaats van de in het rapport genoemde 10 miljoen omzet- vergroting zal er, in de becijfering van het Vakcentrum, wel 15 of 15 miljoen meer worden omgezet, en is het irreëel om te denken dat 3,5 miljoen al "terug vloeit" uit Baarn of 1,5 miljoen uit de regio Amersfoort. De nadelige gevolgen voor de andere zaken in Soest zijn dan ook niet slechts 5 miljoen, maar minimaal 12 tot 14 mil joen, concludeert het Vakcentrum. Vijf miljoen zou zeker al de nekslag beteke nen voor één gevestigd bedrijf en op langere termijn wordt het rendement Voor alles op het CD-gebied is De Gouden Snaar het juiste adres. Keus uit tienduizend CD-titels. Van Bach tot The Beatles. Van Hollandse Nieuwe tot Haitink. Kom maar kijken. Kom maar luisteren. U gelooft ogen en oren niet. Alles wat u ziet en hoort is topkwaliteit. Wat uiteraard ook geldt voor de CD-spelers die bij De Gouden Snaar staan. U kunt eigenlijk alleen maar kiezen uit topmerken. Namen noemen Met alle plezier; Kenwood, Sony, Technics, Yamaha, Luxman, MarantzDat staat u beslist aan wanneer u op zoek bent naar de beste CD-speler tegen een scherpe prijs. En een goed advies plus een stipte service krijgt u nog eens op de koop toe. Steenhoffstraat 13a -15, Soest Telefoon 12132 van meerdere bedrijven aangetast. Als er 12 of 14 miljoen uit het bestaande winkelapparaat wordt gehaald zal de uitbreiding van AH op velerlei terrei nen "catastrofale gevolgen" hebben en de kapitaalsvernietiging zeer groot zijn. Onaanvaardbaarder Dat is des te onaanvaardbaarder, omdat veel ondernemers investeringen heb ben gedaan op basis van het tot nu gel dende tweepolig-winkelbeleid van Soest, en verder mag er niet voorbij worden gegaan aan de sociale aspecten van failhssementen en liquidaties, de werkgelegenheid etc. "De onderne mers zullen op alle punten moeten be zuinigen, als zij hun bedrijf al niet moe ten sluiten," aldus het Vakcentrum. "Dit kan nooit worden opgevangen door een nieuwe AH-vestiging." Verder wijst men op de dreigende verarming van het buurt-winkelniveau en de nega tieve verkeers-aspecten. Tenslotte wordt opgemerkt dat de bevolkings groei geen oplossing biedt, (Komisch is wel dat het Vakcentrum beweert dat het jaar 2000 "nog 23 jaar van ons ver wijderd ligt", red.) Een nieuwe AH-vestiging is noch ge wenst vanuit het standpunt van de ge vestigde levensmiddelendetailhandel, noch vanuit het standpunt van de con sument, noch vanuit het standpunt van de gemeente (die handhaving en verbe tering van het winkelniveau in de wijken voorstaat), aldus het Vakcentrum, dat zijn bezwaren heeft ingediend mede na mens de aangesloten leden Gemar (Pa rallelweg), Van Doorn Super (Wiardi Beckmanstraat), C-1000 (Zuidprome nade), Centra (Nieuwerhoekplein), A-Markt (DalwegV Albert Heyn-fran- chise (Smitshof), Attent (Birkstraat) en Reehorst Meermarkt (Soesterbergse- straat). Enkelen hebben hun bezwarèn nog eens persoonlijk toegelicht in brie ven aan het gemeentebestuur. 'Koffie drinken met de boswachter' Op zondag 26 april a.s kan men voor het laatst in dit seizoen koffie drinken met boswachter André Wiersma. De bijeenkomst, die zoals gewoonlijk om 10.30 uur in Kasteel Groeneveld in Baarn begint, heeft als motto: "De ijs kelder, nog steeds een nuttig ge bouw". Wie kan er tegenwoordig nog zonder een koelkast? Dit apparaat is niet meer weg te denken uit onze huizen. Vroeger was het koel houden van dranken en etenswaren alleen voor de rijkeren weg gelegd. Dit gebeurde met natuurlijk ijs dat werd bewaard in zogenaamde ijs kelders. Ook het landgoed Groeneveld heeft zo'n ijskelder. Deze werd tot 1920 door de toenmalige eigenaren gebruikt. In dat jaar kreeg Baarn namelijk een ijsfa briek en werd de ijskelder overbodig, tenminstevoor het bewaren van ijs. Want na de restauratie in 1977 wordt deze kelder 's winters gebruikt als over winteringsplaats voor vleermuizen en 's zomers als leuke bezienswaardigheid voor toeristen. Wilt u iets meer weten over deze ijskel ders of wilt u zo'n kelder wel eens van binnen bekijken, dan bent u op deze laatste zondag van de maand april van harte welkom bij boswachter André Wiersma. De kosten bedragen f 2,50 per persoon, inclusief een kopje koffie. De Rabobank brengt een muzikale show naar 't Gooi. Het is een interna tionale musical, die wordt uitgevoerd door jonge mensen uit tal van landen. Zij zijn verenigd in 'Up With People', een educatief en cultureel programma. Deze niet-winstgevende organisatie reist jaarlijks over de wereld voor het geven van concerten. In alle landen geeft men een twee uur durende show, een dynamische produc tie waarin populaire en originele liedjes en dansen de revue passeren. De groe pen (vijf in totaal) bestaan uit meer dan honaerd mensen Op 12 mei treedt 'Up With People' op in de Expohal in Hil versum. In dit verband verblijven de mensen van 'Up With People' van 9 tot en met 13 mei in ons land. De Rabobank is op zoek naar gastgezinnen waarin de jonge mensen in de leeftijd van 18 tot 25 jaar kunnen worden ondergebracht. Elk gastgezin ontvangt twee vrijkaarten voor de show van 12 mei. Indien men graag een student uit de Verenigde Sta ten, Japan, Mexico of ander land te lo geren wil hebben, kan men contact op nemen met het promotie-team van 'Up With People': RAbobank Naarden- Bussum, tel. 02159-73455 Rabobank Laren, tel. 02153-87314. Elk jaar nemen 600 studenten deel, die verschillende sociale en culturele ach tergronden vertegenwoordigen. Deze studenten worden geselecteerd uit on geveer 10.000 aanmeldingen. Hoewel muzikaal talent wordt aanbevolen, vindt de selectie plaats door middel van een persoonlijk gesprek en niet door een auditie. Volwassenheid, motivatie, interesse in de wereld en communica tievermogen zijn enkele van de vaardig heden waar 'Up With People' naar kijkt. Een belangrijk deel van 'Up With Peop- le's' educatieve en culturele uitwisseling is de gastvrijheid die vele locale gezin nen van allerlei achtergronden aanbie den. Naast huisvesting en enkele maal tijden geven de gastgezinnen de studen ten de mogelijkheid te leren van andere levensstijlen en culturele verscheiden heid. 'Up With People' is in 1968 opge richt als een onafhankelijke organisatie. Het heeft geen politieke of religieuze banden. Al meer dan 10.000 jonge mensen hebben in de loop der tijd deel genomen aan 'Up With People'. Naar aanleiding van vragen van de be wonerscommissie De Vijverhof heb ben Burgemeester en Wethouders meegedeeld dat binnen enkele weken begonnen zal worden met het realise ren van het voet/fietspad Boeren streek. Verder zal er bezien worden of en waar het mogelijk is het voet/fiets- pad Dorpsstreek gedeeltelijk aan te leggen. Voor zover dit niet mogelijk is wordt er naar gestreefd het pad zo goed mogelijk begaanbaar te maken en te houden. Vooralsnog willen Burgemeester en Wethouders slechts toezeggen dat de voet/fietsverbinding in het eerste half jaar van 1988 gerealiseerd zal zijn. Het was de bedoeling beide verbindin gen reeds in 1986 te realiseren, maar door een aantal factoren is de aanleg aanzienlijk vertraagd. Boerenstreek De levering van de uit tropisch hard hout samengestelde bruggen onder vond een zodanige vertraging, dat deze eerst na de bouwvakvakantie van 1986 werden opgeleverd. Als grondstof voor de paden wordt het voormalige wegdek van de Stadhouderslaan - na vermaling - gebruikt. Tengevolge van vertraging in reconstructie - en rioleringswerk zaamheden kwam dit materiaal later beschikbaar. Het overleg met de eige naren van de Boerenstreek bleek even eens meer tijd te vragen dan eerder aan genomen werd. Met name met de Ver eniging tot Behoud van Natuurmonu menten bleek uitvoerig overleg nood zakelijk ter bescherming van het aan de Boerenstreek grenzende reservaat. Bij dit alles voegt zich de bodemgesteld heid van het grootste gedeelte van de Boerenstreek. Deze maakt de uitvoe ring van de werkzaamheden in de rela tief vochtiger nazomer en herfst onmo gelijk. Dorpsstreek Door de ligging van deze verbinding op de grens van de (toekomstige) wijken Overhees III en IV hangt de aanleg van het voet/fiestpad nauw samen met de bouw in deze wijken. Aangenomen werd dat de verbindingen voor nuts voorzieningen vanuit de wijk Overhees IV naar de bouwrijp te maken wijk Overhees III in de loop van 1986 zou den kunnen zijn gerealiseerd. Bij een eerdere aanleg van het voet/fietspad zou deze aanleg teniet worden gedaan door uitvoering van werkzaamheden ten behoeve van de bebouwing van de wijk Overhees III. Verkeersmaatregel i.v.m. jaarmarkt In verband met de Jaarmarkt op 30 april. Koninginnedag, is in Soesterberg een aantal tijdelijke verkeersmaatrege len van kracht. De Rademakerstraat tussen de Prof. Lorentzlaan en de Kampweg is die dag tot het einde van de markt gesloten voor alle verkeer in bei de richtingen. Verder geldt in die perio de een parkeerverbod voor beide zijden van de rijbaan op de Van Angerenstraat en de Moerbessenberg.

Soester Courant | 1987 | | pagina 9