EEN MAAND IBIZA 1495 249 98 Mini-prds&Maki-keus 995 299 AUTO VAN DOORN Groente/ Fruit Vlees* Zuivel/Brood 998 149 995 79 399 159 179 149 259 499 149 Bestuursverkiezing WS uitgesteld tot 11 juni 'Bewo Ice-Gold vanille ijs 199 59 mm WOENSDAG 27 MEI 1987 SOESTER COURANT PAGINA 12 WOENSDA Zo'n Soester Courant als deze, die U nu leest, voor f 12,- per half jaar. Hoe bestaat 'tl Individuele c.v. voor Soesterveen Gemeente alert op overlast open haarden Eerste gere WAARBORG VOOR GOEDE SERVICE LAANSTRAAT 82 - SOEST - TEL. 02155-21719 Stripboek van het Rode Kruis Waarom een wapperende Rode Kruisvlag? 'n Hele liter vanille-ijs voor slechts 119. Da's wat je noemt 'n ijskoude verrassing voor 'n verfrissend Mini-prijsje. Goed voor 12 heerlijke porties, dus nog geen dubbeltje per stuk. Lekker als toetje of zo maar tussendoor. literbak Verse Hollandse asperges Verse spinazie jmt 99 4*149 4*149 Tegenkandidaten in eerste instantie afgewezen door bestuur, maar vergadering beslist: De bestuursverkiezing van de Woning bouwvereniging Soest (WS) is opge schort tot donderdag 11 jurii. Vorige week werd hiertoe besloten nadat de ledenvergadering een motie daarvoor had aangenomen. Kort daarvoor had dezelfde ledenvergadering net geen tweederde meerderheid gehaald om vier personen, die allen lid zijn van de bewonerscommissie Het Soesterveen, kandidaat te stellen voor een bestuurs functie. Van het huidige WS-bestuur hebben twee leden zich teruggetrokken, terwijl drie anderen aftredend zijn. Twee daar van, voorzitter P.L.J.M. Storimans en de heer R.H.M. van Hal hebben zich herkiesbaar gesteld. Voor de drie reste rende vakante plaatsen had het bestuur drie kandidaten voorgedragen. De le den stelden daar vijf tegenkandidaten tegenover. Volgens het bestuur van WS beschikten vier van hen echter niet over twintig geldende handtekeningen, zoals de statuten voorschrijven. Het stelde dat een aantal handtekeningen van de handen van niet-leden van WS kwa men, en alleen de heer L.H. de Haan werd geaccepteerd als geldige bestuurs- kandidaat. Enkele leden betwijfelden de stelling dat de andere vier ongeldige handtekeningen op hun lijsten hadden staan, en ze plaatsten vraagtekens bij de controle die het bestuur had uitgeoe fend. Naar het oordeel van de bewoners beschikken de vier over dezelfde hand tekeningen als de heer De Haan, waar mee ze willen aangeven dat het bestuur volgens hen een oneerlijke controle heeft toegepast. Machtigingen Met de statuten in de hand merkten de heren Van der Lugt en Scholten op dat de vergadering met een tweederde meerderheid de tegenkandidaten als nog zou kunnen voordragen. De daar opvolgende stemming verliep uiterst rommelig en onoverzichtelijk, mede veroorzaakt omdat de vergadering met opgestoken kaartjes zijn mening ken baar moest maken. Bij de eerste telling werden dertig stemmen ten faveure van de tegenkandidaten geconstateerd, een tweede poging leverde 34 stemmen op, terwijl uiteindelijk 39 stemmen (inclu sief enkele machtigingen) genotuleerd werden. Dit aantal leverde met 25 stem men tégen net geen tweederde meer derheid op. De heer De Haan diende daarop een motie in, waarin hij voor stelde de bestuursverkiezing op te schorten tot 11 juni. Op die datum wordt de volgende algemene ledenver gadering gehouden. Hiermee ging een meerderheid van de aanwezige leden wél akkoord. Het lijkt daarmee voor de hand liggend dat de bewonerscommissie tot die tijd alles in het werk zal stellen om zoveel mogelijk symphatisanten naar de vol gende vergadering te 'lokken', zodat de door het bestuur afgewezen tegenkan didaten via een tweederde meerderheid alsnog in aanmerking kunnen komen voor een zetel in het bestuur van WS. Duidelijk werd tijdens de vergadering dat het bestaande bestuur de kandi daatstelling van de vijf leden van de be wonerscommissie .Soesterveen als een 'motie van wantrouwen' opvat. Van der Lugt (bewonerscommissie Beetzlaan) kwam met de opmerking dat het be stuur de voordracht van de vier leden niet als een aanval moet zien, maar ogenschijnlijk bracht dat het bestuur niet tot andere gedachten. 'Knullig' Voorzitter Storimans vond de stem ming sowieso geen goed idee, omdat op die manier alle aanwezige leden zich op het laatste moment tijdens een vergade ring kandidaat kunnen stellen. In elk geval beloofde hij de vergadering dat op 11 juni een andere wijze van stemmen wordt toegepast dan de 'knullige' ma nier waarop dat vorige week woensdag plaats had. Het bestuur van WS had naast de her benoemingen Van Storimans en Van Hal de volgende drie kandidaten voor gedragen: De heer W. Kuizinga, na mens de stichting Bouwactiviteiten Be jaardenzorg Soest, met wie WS op (be stuurlijk) niveau een samenwerking wil aangaan. De heer H. Bas, die 39 jaar er varing in de bouwwereld heeft. En me vrouw P. van de Schoot, die in de afge lopenjaren onder meer een aandeel had in de bejaardenzorg en de oprichting van de kinderboerderij De Vrije Teugel. De vier (voorlopig) afgewezen kandi daten zijn de heren J. Lucassen, M. Roeland, H.E van Es en mevrouw F. van Otichem. De leden van de bewo nerscommissie Soesterveen (en ande ren?) zien het liefst dat in het bestuur van WS ook leden van de bewoners commissie^) vertegenwoordigd zijn. Het is volgens hen daarom niet ondenk baar dat het aantal bestuursleden van WS wordt opgeschroefd van 11 naar 15. De huidige statuten laten dit toe. Dezelfde statuten zullen trouwens in de vergadering mogelijk worden aange past. Een concept-exemplaar van de nieuwe statuten ligt ter inzage op het WS-kantoor aan de Laanstraat. De bewonerscommissie Honsbergen heeft enige tijd geleden bij de gemeente geklaagd over de overlast van open haarden/allesbranders. Burgemeester en Wethouders hebben de bewonerscommissie geantwoord dat zij in de toe komst - voor zover mogelijk - aandacht zullen besteden aan het stookgedrag van bezitters van open haarden en allesbranders via publicaties, waarbij gewe zen zal worden op eventuele schadelijke neveneffecten van te verbranden ma terialen. Gezien het jaargetijde waarin wij ons thans bevinden zal de voorlichting eerst bij de start van het nieuwe stookseizoen plaatsvinden. Hen ruime meerderheid van de bewo nerscommissie Het Soesterveen wil een individuele centrale verwarming. Een enquête onder 913 van de 1123 huis houdens heeft aangetoond dat 75 pro cent van de bewoners een eigen c.v. in huis wil hebben. Voorzitter L.H. de Haan van Het Soes terveen overhandigde vorige week de uitkomst van de enquête aan Frans Rib- bink, bestuurslid van de Woningbouw vereniging Soest (WS). Daarbij waren 671 handtekeningen gevoegd van be woners die bewust voor een individuele c.v. kiezen. Deze voorziening zou (vol gens de bewonerscommissie) een huur verhoging van 35 gulden per maand in houden, maar Het Soesterveen is van mening dat dit bedrag aanzienlijk lager kan uitvallen na aftrek van onder meer administratiekosten en het wegvallen van geiserhuur. Frans Ribbink zei dat het bestuur van WS eigenlijk niet om de feiten heen kan, en terdege rekening zal moeten houden met het resultaat van de enquê te. Een definitieve toezegging durfde hij evenwel niet te geven. Een taak groep zal de materie bestuderen, waar na WS op zijn beurt een officiële enquê te zal houden onder alle bewoners. In dat verband worden ook vertegen woordigers van de Turkse en Marok kaanse bewoners ingeschakeld. Het be stuur van WS hoopt het concept van die enquête binnen enkele dagen te kunnen laten zien aan de bewonerscommissie. Zodra men antwoord heeft gekregen worden de bewoners naar hun mening gevraagd. Men verwacht hiermee in de eerste week vap juni te kunnen begin nen. Frans Ribbink zei het op prijs te stellen dat de bewonerscommissie via de en quête en het concept-plan voor de indi viduele c.v. veel voorbereidingswerk voor WS heeft verricht. "Dat spaart ons een hoop werk. We hebben nu het hele basisplan voor de individuele verwar ming, waarmee we op de laatste knopen zijn aangekomen. De eindberekening moet nog komen. Die wordt verwerkt in de enquête van WS," aldus het be stuurslid later desgevraagd. Volgens WS is een individuele c.v. realiseerbaar, mits de bewoners akkoord gaan met een kostendekkende huurverhoging. De actie van de bewonerscommissie Het Soesterveen heeft alles te maken met de problemen die de bewoners tij dens de wintermaanden ondervinden. Ondanks de hoge stookkosten kan men de temperatuur bij (extreme) kou niet boven de 18-19 graaen Celsius krijgen. Dit is het gevolg van het huidige sys teem. Door middel van het aanbrengen van individuele c.v.'s moeten de bewo ners ook 's winters een aangename tem peratuur in hun woning kunnen realise ren. Zie voor vervolg pagina Onlangs is verschenen een leerzaam en aantrekkelijk stripboek voor volwasse nen en de jeugd over het leven van Hen- ry Dunant, die als de grondlegger wordt beschouwd van het Rode Kruis in de gehele wereld. De titel luidt: "Van Henry Dunant tot het Rode Kruis nu". Het verhaal en de tekeningen zijn boeiend, avontuurlijk en spannend en vervuld, van een ideaal, n.1. om waar ook ter wereld een mens in nood terzij de te staan. Echt een waardevol ge schenk voor kinderen, familie, vrien den en kennisen. Het boek kost f 7,50 waarvan een deel bestemd is voor de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis, en is verkrijgbaar bij de V.V.V. aan de Steenhoffstraat, tegenover het gemeentehuis. De komende tien dagen wapperen in Soest en Soesterberg 120 Rode Kruis- vlaggen. Zij maken U attent op de landelijke inzamelingsaktie hier en in Nederland om geld te geven ter bestrijding van de menselijke nood in geheel de wereld. Daarom wapperen de vlaggen in Soest en in Nederland! Maar in andere arme delen van de we reld wapperen de Rode Kruisvlaggen om geheel andere rede nen. Zij wapperen daar om aan te tonen dat er o.a. een noodhospitaal staat, een centrale plaats voor voedseluitde- ling is, een vrijplaats voor vluchtelingen is of een plaats waar mensen zich onder de Rode Kruisvlag veilig voelen voor be schietingen en oorlogsdreiging om hen heen. Daarom wappert de Rode Kruisvlag in Cambodja, in Thailand, in vele plaatsen van Afrika, in Zuid- en Midden Ameri ka, kortom overal in de wereld waar menselijke nood zich voordoet. En die is er in onnoemelijke mate! Maar het Rode Kruis verricht ook in ei gen land heilzaam werk. Denkt U maar aan de bloedtransfusiei- dienst, het hospitaalschip de Henry Du nant, de Welfare, het colonnewerk bij vele manifestaties. Laat die Rode Kruisvlaggen blijven wapperen in de wereld. Dat kan alleen met Uw steun. Stort Uw gave op gironummer 5.167.893 van het Rode Kruis te Soest. Daarmede helpt U het Rode Kruis te kunnen helpen. Vandaag is woning aan de verd aan de b dat de familie met de inrichti ze de tijdelijk» voor wat het iï taal worden v» Beetzlaan ingr kosten bedrag» den, iets meer woonhuis. De bewoners zaamheden ge die zijn opges laan/Schriksla kelijke oplossi die in overleg r is gekomen. Alle bewoners de blokken rr vijf weken in alvorens ze I thuis best' %ve hangen. Onds de bewoners van de renov tevreden met komen. "Ze thousiast, en c ravan zitten zi 12 IJSKOUDE TOETJES VOOR NOG GEEN DUBBELTJE PER STUK. Herberg bier tray 24 blikjes 0,33 liter JeeC 500 gram Cox's Orange handappelen 2 kilo Sla per krop Nieuwe oogst Alpha aardappelen QQQ zak 2,5 kilo VVV Varkensfricandeau kilo Mona yoghurtpudding met tropische vruchten beker 500 gram mm 1 w Tartaar 100 gram Halfvolle vanille-yoghurt IdQ literpak xtt |"TV Cordon Bleu 500 gram Mini puntjes QQ 10 stuks W^7 Pandin de Lussaudière rood of wit, fles 0,7 liter 4 voor J34tT Hokomy houtskool zak 8 liter ,399 Hero mals half blik Dole ananasstukjes 1/4 blikje 2 voor 1 Fine Food huzarensalade kilobak Knorr portie Speciaal soep aspergecrème, champignon-créme, tomaten groente, groente-crème of kerrie Frituurvet "isss?" pak 500 gram Tjolk aardbei of banaan, 3 pakjes 0.2 liter Calvé vleessauzen schaschlick, barbecue, chili, kerrie, knoflook, "1 groene peper of whisky-cocktail, fles 0,25 liter 2W 1 WW Koopmans pannekoekmlx pak 400 gram Franse croissants voorverwarmen in de oven. pak 4 stuks Carlton aardbeiengebak diepvries, 650 gram White Heat aanmaakblokjes pak 20 stuks Paclan ijsklontzakjes Witte servetten pak 100stuks Aanbiedingen geldig t/m zaterdag 30 mei 1987 Zolang de voorraad strekt. Aanbiedingen alléén in filialen met versafdeling I Ford I blauw Ford wit, 4 SOEST: van Weedestraat 141, Tamboerijn 11 (w.c. Overhees).

Soester Courant | 1987 | | pagina 12