niw.iv^i.M.-mrrre Auto Van Doorn: meer dan zo maar een dealer... VOOR ZO N BEDRAG EEN SEAT HOE ZIT DAT? ntie :hap Paardenkamp zag zwart van de mensen Feestelijke intocht voor 'Fluitekruidbruid' In Vandaag: Jan Visser (52), ER IS AL EEN SEAT V.A.11.995,- pagin/U4 een vol jaar 1 r ons bedrijf aam beden. Artemis: oprichting patiëntenvereniging Excursie Weer vijf 'nieuwe' oude paarden binnengehaald Henk van Doorn: "Je moet ook nee durven verkopen..." zen: 1 voor Dat zit zo: Dank zij onze nieuwe financieringsvorm kunt u nu voor een bijzonder laag bedrag per maand Seat rijden. Ongeacht welk model u kiest. U betaalt ca. 30% van de nieuwwaarde contant. Meestal is de in- ruilwaarde van uw huidige auto daarvoor voldoende. Vervolgens betaalt u 48 maanden een vast bedrag. Dan blijft er nog een restbedrag over. Dit kunt u dan afbetalen, of u ruilt uw auto in. U kunt er van uitgaan dat de waarde van uw auto hoger zal liggen dan dit restbedrag. Zo kunt u zorgeloos Seat rijden en ook nog geld overhouden. Bijvoorbeeld voor een vakantie naar Spanje. Kom dus snel naar de showroom en vraag uw Seat- dealer alle informatie. WAARBORG VOOR GOEDE SERVICE LAANSTRAAT 82 - SOEST - TEL. 02155-21719 ICE 55-21719 n vakmensen, f u de garantie in uw auto naar i. weet dan helemaai veilig Zo behoudt onderdelen ïvaar. >or samen- Vereniging van I. 02155- 18600 WOENSDAG 27 MEI 1987 SOESTER COURANT Het aantal donateurs, medewerkers en vrienden dat afgelopen zaterdag het terrein van De Paardenkamp be volkte heeft alle gevestigde records verbroken. De open dag en van het na tionaal rusthuis voor paarden trokken altijd al honderden belangstellenden, maar dit keer waren meer dan duizend kinderen en volwassenen getuige van het binnenhalen van vijf 'oudjes'. De Paardenkamp zag zwart van de men sen. Bovendien stond de zoveelste open dag in het teken van het 25-jarig bestaan van De Paardenkamp. Voor voorzitter C.J. van 't Hart was dit aanleiding om even terug in de tijd te kijken. Hij werd daarbij voortdurend onderbroken door een daverend ap plaus van de talrijke aanwezigen. Van t Hart vestigde vooal de nadruk op de (fi nanciële) steun, die De Paardenkamp van veel mensen krijgt. "Zonder uw hulp hadden we nog geen spijker gehad om in een stuk hout te slaan, maar ge lukkig hebben we veel spijkers gekre gen. Dit is uw Paardenkamp, u allen, ons, wij allemaal," zei de voorzitter, die enkele ogenblikken stilte vroeg en kreeg voor de inmiddels overleden be gunstigers van het rusthuis voor paar den, die ook via hun testament het voortbestaan van De Paardenkamp vei lig stelden. De 'godfather' van de oude viervoeters stond ook stil bij het vertrek van twee bestuursleden, de dames J.P. Hoorns- ma en W.H. van Woerkom. Hun plaat sen worden opgevuld door de heren F.W.M. Feld uit Amersfoort en de Soester D. Keetbaas. Een speciaal woord van waardering richtte Van 't Hart tot mevrouw Kok-Staal, die al ja renlang deel uitmaakt van het stich tingsbestuur. "Het is een lieve, trouwe duizendpoot," zei Van 't Hart Bejaarde paarden Ter opluistering van het zilveren jubi leum haalde De Paardenkamp afgelo pen zaterdag vijf bejaarde paarden bin nen. Het zijn het 23-jarige rijpaard Wil helm, de één jaar oudere Ha^san en de 20-jarige Petra. Ook de twee Shetland ponies Bonny en Blackie (29 en 30 jaar) wonen voortaan in het rusthuis aan de Birkstraat. In de afgelopen 25 jaar heeft De Paar denkamp de-zorg op zich genomen van Foto: Goos van der Wilt. meer dan ibU paarden. Het belang van de paarden stond en staat daarbij altijd centraal liet voorzitter Van 't Hart nog eens weten. "Alleen ongeneeslijke paarden worden in overleg met de die renarts, en indien mogelijk met de vori ge eigenaar afgemaakt. Als het maar even kan zullen we de paarden echter altijd helpen, ongeacht de kosten. Het paard staat bij ons primair. Dit is üw Paardenkamp, al 25 jaar," zei de voor zitter nogmaals. Hoe intensief hij zelfbij het rusthuis voor paarden is betrokken bleek wel toen hij even moeite had zijn emoties te bedwingen. Niemand nam hem dat kwalijk. Integendeel, een luid applaus viel hem ten deel. Het was nog lang daarna oergezellig op De Paardenkamp, waar de Koninklijke Shell Harmonie uit Den Haag voor de vrolijke noten zorgde. Met fietsen, au to's en zelfs bussen, of met de benenwa gen waren de mensen zaterdag naar De Paardenkamp gekomen. Dit leidde tot enorme rijen geparkeerde auto's op de Bartolottilaan, de Birkstraat en omge ving. Artemis is de naam van de patiënten vereniging voor antroposofische ge zondheidszorg die binnenkort in Amersfoort wordt opgericht. De op richtingsvergadering is dinsdag 2 juni a.s. in de Vrije School aan de Romeo- straat 74 (aanvang 20.15 uur). De patiëntenvereniging Artemis is voortgekomen uit een initiatief groep die enkele jaren geleden is gestart van uit de behoefte aan een antropososfi- sche arts in Amersfoort. Dit doel is bij na verwezenlijkt omdat de gemeente binnen niet al te lange tijd een vergun ning wil verlenen aan een antroposofi sche huisarts. De patiëntenvereniging Artemis stelt zich meer algemeen tot taak de belangen te behartigen van de gebruikers van de antroposofische ge neeskunde. Dit betekent dat men zich niet alleen richt op de huisartsenhulp maar dat ook getracht zal worden voor waarden te scheppen om andere thera pieën en/of behandelwijzen in Amers foort mogelijk te maken. Op de oprichtingsvergadering zal H. Cost Budde, de antroposofische arts die momenteel consultatief spreekuur houdt in Amersfoort, nader ingaan op de achtergronden van de gekozen naam Artemis. Mensen die lid willen worden, informa tie willen en zich nog niet eerder als be langstellende hebben opgegeven kun nen desgewenst contact opnemen met de secretaris van het oprichtingsbe stuur: H. Bitterling, Wiekslag 82, tel. 75 20 63. Het raadslid: "Het meest interessante onderdeel van onze excursie met de gemeenteraad vond ik het bezoek aan het nieuwe stadhuis van Veghel (25.000 inwoners). Burgemeester I J.P.Keyzer noemde zijn raadhuis zelf "fris, vrolijk en open". Die indruk maakte het zeker, maar dat mag ook wel voor 18 miljoen. Een raadszaal moet multifunctioneel zijn en de ambtelijke afdelingen, die veel publiek trekken, moeten zo dicht mogelijk bij de ingang gesitueerd wor den. De balie in de hal doet tegelijk dienst als WV-kantoortje in dit Bra bantse dorp. De burgervader vestigde onze aan dacht ook nog op nieuwe gemeente huizen in Uithoorn, Berkel-Rodenrijs en Hellevoetsluis, waar praktische op lossingen genoeg gevonden worden om hier in Soest een volmaakt ambte lijk onderkomen neer te zetten aan de Dalweg (zoals we ooit hebben afge sproken), naast het fraaie "Hillstreet" van de politie. Maag We kunnen nog talrijke excursies ma ken in dit land, om wat te leren. Maar dat hoeft voor mij niet meer met zo'n overjarige Fokker Friendship, die met een snelheid van 400 kilometer per uur over Soest scheert op 400 meter hoogte. Mijn maag sloeg drie keer in de rondte. Spectaculair in Eindhoven was ons uit stapje naar het recreatiecentrum "De Tongelreep" (4 ha), waar in één jaar bijna een miljoen bezoekers komen, die zich verspreiden over waterglijba nen, een gigantisch subtropisch golf- slagbad, een biljartzaal, een warmte- grot met disco-muziek, een zonnewei de, restaurants, een 50 meter-bad, fonteinen, epn zwemmersbos, een wa terparaplu, een knuffelmuur, whirl- pools en noem maar op. Een waterparadijs van 31 miljoen, dat gebouwd werd om op drie andere zwem-accommodaties te bezuinigen, al kost dit de gemeentekas zeker een paar miljoen per jaar. Het publiek ssucces is gigantisch, omdat de hele fa milie van 0 tot 80 jaar wel iets aantrek kelijks kan vinden. Vanuit de lucht heb ik geen geschikte plek in Soest gevon den, die hiervoor in aanmerking komt. Stropdassen Leerzaam was ons bezoek aan Philips- Nederland (omzet 55 miljard), waar we even mochten snuffelen aan de elektronische mogelijkheden die er zijn binnen moderne kantoorgebou wen. De asperges van Maison van den Boer smaakten 's avonds voortreffe lijk, waarna de bus richting Soest reed, een spoor van gemeentelijke stropdas sen achterlatend, die door burgemees ter Scholten aan alle aardige gastheren werden uitgereikt, als dank voor deze plezierige contacten." Prijs incl BTX' e.xcl afleveringskoslen. Wijzigingen voorbehouden. Het betreft bier een huurkoopovereenkomst in samenwerking met onze financieringsmaatschappij op de gebruikelijke voorwaarden, geldend bij aanschaj vóór 31 mei en registratie vóór 15 juni 1987. Effectieve jaarrente bijgenoemde maandbedragen Marbella. 9,4%, Ibiza en Ronda 9,9%, Malaga 10,3%. Importeur: Pon dar BV, Heemstede het toch al uitzonderlijke dienstverle ningspakket is het activeren van de au tomobilist voor zaken die direct dan wel indirect met de auto in het algemeen te maken hebben. Bij Auto Van Doorn, of thuis op uw gemak, kunt u een vragen lijst invullen waarbij u uw voorkeur aangeeft voor onderwerpen als: Infor matie APK - Cursus Pech Onderweg - Instructies voor het rijden met een cara van - Onderhoud auto voor wat betreft tectyleren en bijhouden lakwerk - Pro- duktinformatie via mailing en/of fol ders. Auto Van Doorn zal met uw wen sen rekening houden. Niet voor niets is de klant er koning. Sukses van een aktie Service - nazorg - dienstverlening, het zijn, zeker in de eeuw van de verbruiks- artikelen, begrippen die tot de verbeel ding spreken. De vraag: "wat gaat 't mij allemaal kosten?" staat chter bij de meeste aspirantkopers voorop. Ook daarop wordt met de regelmaat van een zeer precieze klok door Auto Van Doorn op ingespeeld. Zo kenmerkte het voorjaar '87 zich door de levering van een bij alle Ibiza (Seat) behorend pakket bestaande uit: Bolero Pakket, Bolero Spoiler - Lichtmetalen velgen SJX13 - Nummerbordhouder en totale montage. Dit vooijaars Seatpakket, kosten f 2472,50, werd tegen de actie prijs van f 1750,— aangeboden. Om het nog attractiever te maken verlaagde Auto Van Doorn de prijs tijdelijk tot f 1500,—, met als restrictie dat de aan bieding van toepassing was op de eerste 15 snelle Ibiza-kopers. Het bleek een schot in de roos te zijn. Reeds begin mei meldde zich de heer W.C. Butzelaar, Bilderdijklaan 17 te Soest als 15e ko per. Rond dit heuglijke feit werd een feestje gebouwd. Henk van Doorn pak te rond dit memorabele gebeuren uit. Een gelukkige heer Butzelaar ontving bovendien gratis een zonnedak, z'n echtgenote toonde zich blij verrast met de aangeboden bloemen. Einde van een zeer spraakmakende Auto van Doorn-aktie? "Je mikt natuurlijk er gens op," vertelt Henk Van Doorn, maar dit sukses hadden we in zo'n korte tijd niet verwacht. Officieel is de actie nu afgesloten. Gezien de overweldigen de belangstelling (15 Ibiza's in zo'n ak tie verkocht in drie maanden) gaan we nog een keer voor 't laatst op herhaling. De eerste vijf Ibiza-kopers, alle types, krijgen het aktie-pakket alsnog gele verd voor slechts f 1500,—. En dan moet 't maar eens gebeurd zijn, want za kelijk gezien kun je natuurlijk niet blij ven weggeven." Met 't oog op morgen Op verantwoorde wijze stunten, het is Auto Van Doorn niet vreemd. Ook daarin ligt de verklaring van het sukses. Maar er is meer. De betrokkenheid van tien gemotiveerde en deskundige me- Negatief durven adviseren Er gaat geen dag voorbij of het occa sionpark van Auto Van Doorn telt een aantal nieuwe gezichten, hetgeen er op wijst dat er duidelijk sprake is van om- zetsnelheid. "Klopt," luidt de bevesti ging op onze veronderstelling. "Ook dat heeft weer te maken met de zeker heid dat het bij ons aanschaffen van een gebruikte auto iets anders is als geluk hebben in de loterij. Iedere occasion die bij ons uit de garage vertrekt heeft een grondig technisch onderzoek gehad. Wat er aan mankeerde wordt, zelfs in geval van twijfel, vervangen. Boven dien kennen de kopers de zekerheid dat iedere occasion een Tectyl-behande- ling heeft gekregen. Verder is er de ze kerheid dat naast de BOVAG-garantie Auto Van Doorn een vol jaar garantie geeft tegen onverwachte en niet voor ziene reparatiekosten. Zwart op wit." Niet alleen auto's, nieuw en gebruikt, zijn bij Auto Van Doorn uit voorraad leverbaar. Ook adviezen, positief en- negatief. We maakten in deze branche het bijna ongelooflijke mee. Een dame van middelbare leeftijd had met veel nadruk haar voorkeur te kennen gege ven voor een bepaald Oostblok type au to. Verkoper en koper werden 't eens over de prijs, de transactie leek een feit, totdat de koper in kwestie zich liet ont vallen te moeten leven met ernstige rugklachten. "Dan is het in uw en in mijn belang dat we de verkoop onge daan maken. De wagen die u wilt aan schaffen is namelijk zeer stug van vering en allerminst geschikt voor rijders met rugklachten", liet de verkoper tot stom me verbazing van de koper weten. Na deze in automobielkringen niet gebrui kelijke uitspraak volgde nog wat heen en weer gepraat, waarna de dame in kwestie zonder tot de aanschaf van een andere auto te zijn overgegaan Auto Van Doorn verliet. "Goed gedaan door m'n verkoper", luidde de conclusie van Henk Van Doorn. "Weer eens een ty pisch voorbeeld hoe gemakkelijk het is een auto te verkopen zonder het aspect nazorg er in te betrekken. Ik ben er van overtuigd dat we deze koper nog wel eens zullen terugzien. Zo niet, dan heb ben we pech gehad. Dat is de prijs die je betaalt als je in het belang van de klant een enkele keer negatief moet advise ren." "Het hart" van Auto Van Doorn. In deze garage wordt door een team van ge specialiseerde en gemotiveerde mede werkers het begrip "Waarborg voor goede service" gestalte gegeven. Een groot aantal belangrijke automo bielbedrijven van nu, zijn eens opge richt door kleine ondernemers die aan een idee begonnen te werken. Auto Van Doorn, gevestigd in de Laanstraat 82, is er zo een. In zakelijk opzicht als dreumes gestart anno 1987 uitge groeid tot een all-round automobiel bedrijf waarover door bezitters van "vierwielers" met respect en waarde ring wordt gesproken. Iedere suksesformule kent een recept waarover bij nadere informatie meestal geheimzinnig wordt gedaan. Zo niet bij Auto Van Doorn. Dat zou ook niet mo gelijk zijn, omdat "aanvoerder" Henk van Doorn met zijn tien medewerkers dagelijks laten zien en horen hoe ideeën uit een grijs verleden gestalte kregen en zonder een enkele uitzondering blij vend in stand worden gehouden. Auto's verkopen geen kunst Waren er vroeger gewiekste en welbe spraakte, goed in het pak zittende au toverkopers nodig om een auto aan de man of aan de vrouw te brengen, tegen woordig liggen de zaken anders. De personenauto is zowel voor zakelijk als particulier gebruik het meest besproken massaprodukt geworden, waardoor ook de verkoopmethoden verander den. Konsumenten van vandaag zijn 't er met elkaar over eens dat, op een en kele schaarse uitzondering na, slechte auto's niet meer worden gefabriceerd, tengevolge waarvan het eisenpakket van de aspirantkoper eveneens is gewij zigd. Men is, of het om de aanschaf van een nieuwe automobiel of een occasion gaat, prijsbewust. Tegelijkertijd kiest men voor zekerheid. Zekerheid, dat de gouden bergen die bij de aankoop van een nieuwe auto of een occasion wor den beloofd ook na het vertrek uit de garage of showroom zichtbaar blijven. En daar," onthult Henk Van Doorn, "zit de kern van het idee waarmee we destijds vertrokken zijn. "Het is geen kunst een auto te verkopen. Waar het ons om ging en nog steeds om gaat is de tevreden klant, die na verloop van tijd opnieuw z'n vertrouwen schenkt. Van daar dat een begrip als "waarborg voor goede service" in één adem genoemd moet worden in relatie tot Auto Van Doorn. Wij stellen ons op het standpunt dat wat er na de verkoop van een auto met auto en klant gebeurt tenminste net zo belangrijk is. Het klinkt misschien overdreven, maar 't heeft naast het be grip service vooral ook met nazorg te maken. Die nazorg is een van de be langrijkste pijlers van ons sukses." Ook op zondag Zes dagen per week kan men bij "de waarborg voor goede service" terecht. Zondag is de uitzondering die deze in gewortelde regel bevestigt. Ogenschijn lijk overigens. Nieuwe Honda's en Seats staan in de showroom te blinken en te glimmen, buiten staat een ware ca valerie aan occasions opgesteld. Kijk dag voor Soesters die op zoek zijn naar nieuw en/of gebruikt. Niet zelfden blijkt in de dagen die op de zondag vol gen dat kopers uitgerekend tijdens de kijkdag hun keuze hebben bepaald. De rest is dan, met uitzondering van service en nazorg, meestal een formaliteit. Be grijpelijk, omdat Auto Van Doorn ook bekendheid geniet met z'n zeer scherpe prijsstelling. Dat u er nooit te veel zult betalen vindt z'n oorzaak in het feit dat alle reparaties en werkzaamheden in ei gen bedrijf worden uitgevoerd waar door tegen scherp concurrende prijzen correct zaken kunnen worden gedaan. Gelukkige bijkomstigheid: het kijken naar een nieuwe aankoop op zondag heeft ook als voordeel dat geen enkele drempelvrees overwonnen dient te worden en de stem van de verkoper tot zwijgen is gebracht. "Divertimento'' Auto Van Doorn Auto Van Doorn, meer dan een dealer, luidt de aanhef van dit verhaal. De staalkaart, of zo u wilt het Auto Van Doorn-menu levert daarvan de bewij- Het all-round service-bedrijf zorgt onderhoud en reparaties aan alle en is in staat u eventueel een vervangende auto ter beschikking te stellen. Naast een uitgebreide keuze uit nieuwe en gebruikte auto's kent Au to Van Doorn een autoverhuurbedrijf voor wat betreft personen- en bestelau to's. Opk gevestigd in de Laanstraat 82 een autoplaatwerkerij/spuiterij en een tectyleerstation. Verder een APK-keu- ringssation, alle informatie over aan trekkelijke financieringen en in geval van nood schadetaxatie plus daarbij complete financiële en administratieve schadeafwikkeling. Een nieuw aspect in dewerkers speelt eveneens een niet weg te cijferen rol. Het feit dat er van perso neelsverloop nauwelijks of geen sprake is duidt op teamspirit en arbeidsvreugd- de. Kansen voor iedereen is bij Auto Van Doorn, ook voor intern gebruik, geen versleten kreet. Zo kan het gebeu ren dat monteur Arjan Luyben na 5 jaar garage de kans krijgt zich per 1 januari '88 te gaan ontwikkelen als verkoper Zondag "kijkdag" bij Auto Van Doorn. Een cavalerie van niet van nieuw te onderscheiden occasions opge steld in het "Zondagse pak. van nieuwe Seats en Honda's occa sions. En verder bestaan er "met 't oog op morgen" vergevorderde nieuw- bouwplannen die betrekking hebben op uitbreiding en verbetering van de showrooms. Henk Van Doorn laat daarover het achterste van z'n tong (nog) niet zien. "Iets voorbarig van de toren blazen laat ik bij voorkeur aan an deren over. Eerst zorgen dat wat mij voor ogen staat gerealiseerd kan wor den. Daarvoor heb ik o.a. de medewer king van de gemeentelijke overheid no dig. Daar is tijd en begrip voor nodig." Wat de tijdsduur betreft van de plannen die gemeentelijke goedkeuring eisen is het voor Henk van Doorn en zijn men sen te hopen dat de gemeentelijke in stanties die het in deze voor 't zeggen hebben, zich niet zullen spiegelen aan de levensduur van Seats en Honda's. Daar schijnt volgens bezitters van deze auto's namelijk geen eind aan te komen. Aan "waarborg voor goede service" trouwens ook niet. Het een zou wel eens met 't ander te maken kunnen hebben. Het was vrijdagmiddag groot feest bij de chr. kleuterschool "Fluitekruid" - tegenwoordig "opgegaan "in de Prof. J. Waterink- basisschool - aan de Smitsweg. Geen wonder, want "juf" Henriette Kwakkel, sinds vier jaar als kleuterleidster verbonden aan de school, waar ze groep 1 onder haar hoede heeft, trouwde die dag met haar uitverkorene, de heer Han Schreudering. Geduldig wachtten de leerlingen de komst van het bruidspaar af, uitgedost met prachtig versierde hoepels. Dat de regen de wachtende kin - deren tweemaal naar binnen dreef mocht de pret niet drukken. Die werd juist groter toen bruid en bruidegom - tussen de feeste lijkheden van die dag door - een poosje feestvierden met het jonge volkje, dat hen uiteraard bedacht met cadeautjes en geluk wen - sen.

Soester Courant | 1987 | | pagina 15