aruohocK Het mooie weer voorbij?? VIDEOTHEEK VIAL (Wi WOENSDAG 27 MEI 1987^ SOESTER COURANT PAGINA Expositie Cyril Lixenbere Folkloristische dansavond Koffieconcert 'Dame Blanche' Dansfeest klassiek ballet Zondagsdichters Zondagsschilders Pro Memorie Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Expositie Groeneveld Physical Fitness en Sportstudio: houdt open dag op zaterdag 30 mei Opbrengst collecte Onder invloed de sloot in Gezondheid Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Gemeentelijke diensten gesloten Congres in Hilversum in teken van vernieuwing Nieuw Élan bij Vereniging voor Openbaar Onderwijs Zaterdag 30 mei: Internationale folkloristische avond in C-drie Festiviteiten 40-jarig Van Arkel Instituut Verkeersmaatregel i.v.m. Avondvierdaagse Nieuw in INFOcentrum 'Bevolking' en INFOcentrum druk tussen 19 en 20 uur Pinksterkunstmarkt in Dierenpark Emeritaat pastor W. Mali Niet bij VIAL! Let op deze zonnige zomeraanbieding: Bij f 15,- aan films1 stripfilm gratis erbij Bij f25,- aan films 2 stripfilms gratis erbij Kan het nog verkeerd deze zomer?! Festiviteiten Van Arkel Instituut Verkeersmaatregel i.v.m. Ambachtenmarkt Vrijwilligers Vakature Bank Vrijwilligers op stap met voetbalvandalen Donderdag 28 mei: Filmhuis: 'Down by Law' Zaterdag 30 mei: Joop van Enkhuizen en Trio Cees Slinger Cultureel Creatief Centrum De voorbereidingen zijn in volle gang Deze week wordt de expositie bestaan de uit plexiglas objecten en zeefdruk ken, ingericht. Bovendien wordt er een hoek gemaakt met foto's, tekeningen en een maquette van het nieuwe politiebu reau. U kunt de hele maand juni terecht in C-drie; op werkdagen van 8-12 en 13-17 uur, zaterdags van 18.30-22 uur en op zondag van 15-18 uur. Op 30 mei organiseert C-drie een folk loristische dansavond in de Balkan- sfeer. Het wordt een dansfeest met een gevarieerd programma. De avond be gint om 19.30 uur. De toegangsprijs is f 10,-. Telefoon: 22188. N.B. Kinde ren tot 12 jaar gratis toegang. Op zondagochtend 14 juni wordt in C-drie een koffieconcert gehouden door het salon-ensemble "Dame Blan che." Op het repertoire staat salonmu- ziek ut de twintiger en dertiger jaren. Het bijzondere van salonmuziek is, dat het publiek niet echt stil hoeft te zijn, maar best gezellig wat mag praten en drinken. Als speciaal, arrangement biedt C-drie de bezoekers een ijs-coupe aan, genaamd "Dame Blanche." Toe gang arrangement f 10,— p.p. Aanvang 11.30 uur. Als afsluiting van de cursus klassiek ballet wordt op zaterdag 6 juni a.s. een feestelijke middag georganiseerd voor ouders, familie en belangstellenden. De cursisten voeren een aantal dansjes op die mede tot stand zijn gekomen door de fantasie van de kinderen zelf. Het thema is "waslijn", hetgeen ook duide lijk tot uiting komt in het decor en de kostuums. Na de pauze is er een optre den van 5 professionele danser(essen). Dit wordt een educatief optreden met als thema "geschiedenis van de dans." Er is gelegenheid tot het stellen van vra gen aan de dansers. Aanvang 14.00 uur. Toegang f 6,—, volwassenen f 3,- kinderen tot 12 jaar. U kunt van te vo ren reserveren. Eén van ae leden van de jury, die de tien beste gedichten van het zondagschil- dersconcours in het kader van het Landjuweel uitzoekt in augustus, is me vrouw Wessels van Boekhandel van de Ven. Deze firma stelt drie prijzen be schikbaar voor de auteurs van de drie beste gedichten. Deze worden in sep tember in de Soester Courant gepubli ceerd. Nadere inlichtingen (folder) bij C-drie. Telefoon 22188. De tekenclub van Artishock is gevraagd september in het kader van het landju weel wordt gehouden in C-drie. Leden van deze club worden op zondagmid dag 14 juni uitgenodigd in het Artis- hock-gebouw een markante vendel- zwaaier of Gildebroeder-in-vol-ornaat te vereeuwigen en het resultaat in te zenden voor de expositie van Zondags- schilders. Let op de komende persbe richten van Artishock en vraag inlich tingen bij Ineke Talen. Telefoon 10735. C-drie is telefonisch te bereiken onder nummer 02155-22188. Het adres is Willaertstraat 49, 3766 CP Soest. Of postbus 347, 3760 AH Soest. C-drie is geopend van 8.00-12.00, 13.0-17.00 en 18.30-23.00 uur. Vedelaarpad 53, tel. 18136. 28 en 29 mei gesloten wegens Hemel- vaartvakantie 30 mei zaterdag Deze dag zijn er weer verjaardagen. Al leen op zaterdag 27 juni is er nog plaats voor kinderen om hun verjaardag bij ons te vieren op de kinderboerderij. Voor info kunt u 18136 in Soest bellen. Dinsdag 2 juni Is er weer een schoolreisje. Het is na tuurlijk altijd mogelijk om met uw km deren te komen kijken naar de beesten en ze te voeren. Woensdag 3 juni Van 9.30 tot 11.30 uur Peuter-oude rochtend. Kosten 3 gulden per ouder en kind inclusief koffie/thee en limonade. Deze woensdag komt er zoals gewoon lijk weer een school op bezoek, 's Middags weer een toneelvoorstelling gegeven door onze eigen mensen. Het stuk heet dit keer De Betoverde klompjes. Dus weer spannend en leuk. De kosten zijn 1 gulden en het is van 14.00 tot 16.00 uur. Zomerkampen Deze zomder zijn er weer 3 zomerkam pen voor kinderen van 5 t/m 12 jaar. Voor informatie kunt u bellen naar 18136 in Soest. Donateurs Wil men ons financieel steunen bij het werk op de kinderboerderij stort.dan een bijdrage op gironummer 4496858 t.n.v. kinderboerderij de Vrije Teugel te Soest. Bij voorbaat hartelijk dank. In kasteel Groeneveld is tot en met zon dag 31 mei een expositie te zien van me vrouw Charito Crahay en haar (oud)- leerlingen. De groep stelt onder meer portretten en potloodtekeningen ten toon. De expo sitie is nog te bezichtigen op vrijdag van 10 tot 17 uur, en zaterdag en zondag van 12 tot 17 uur. De collecte voor de epilepsiebestrijding gehouden van 27 april tot 3 mei heeft in Soest een bedrag opgebracht van f 12.850,35. Alle gevers en medewer kers worden hartelijk bedankt voor hun bijdragen. De politie werd in de nacht van donder- dasg op vrijdag gealarmeerd, omdat op het kruispunt Dorresteinweg/Wiekslo- terweg een auto in de sloot was gereden. Ter plaatse werd inderdaad een auto aangetroffen, echter zonder bestuur der. Even later zag de politie in de om geving echter een man met een nat pak lopen die de chauffeur bleek te zijn. Hij moest blazen en bloeden en werd opge bracht naar het bureau. Daar kreeg hij een proces-verbaal wegens rijden on der invloed. De wagen, waarmee een schrikhek om ver was gereden, moest uit de sloot wor den getakeld. De bestuurder had ver wondingen aan zijn knieën en aan zijn gezicht. De auto bleek overigens niet verzekerd te zijn. Physical Fitness en Sportstudio be staat één jaar. Het aan de Steenhoff- straat gevestigde bewegings-centruni viert dat onder meer met een open dag op zaterdag 30 mei van 13 tot 16 uur. Morgen is een afvaardiging van het centrum in een stand aanwezig op de oude ambachtenmarkt irf de Kerke- buurt. Physical Fitness en Sportstudio heeft in verband met het eenjarig jubileum een metamorfose ondergaan. Dankzij de modernisatie, die men het pand van binnen heeft laten ondergaan, kan de leiding een nieuw scala van activiteiten ontplooien, zoals zelfverdediging, kon- ditietraining en een reanimatie-cursus. Deze laatste cursus wordt gegeven door een kaderlid van de Nederlandse Hart stichting. De cursus bestaat uit drie praktijkgerichte avonden, waarbij hart massage en mond-op-mond beade ming centraal staan. De deelnemers krijgen na het practische examen een certificaat van de Hartstichting. De zelfverdedigingscursus staat onder leiding van een ClOS-instructeur, die alle aanvals- en afweermethodes kan demonstreren en instrueren. De cursus bestaat uit 10 lessen. Na de zomer wordt een vervolgcursus gegeven. Een warming-up, stretching, jogging, krachttraining en een cooldown zijn de onderdelen van de konditietraining, die acht weken in beslag neemt. Iedere les zal de training zwaarder worden. Gediplomeerde instructeurs geven in Physical Fitness en Sportstudio ook een fitness-cursus. Alle nieuwkomers on dergaan een test, aan de hand waarvan Nu het cursusseizoen 1986/87 achter ons ligt worden er al weer druk voor bereidingen getroffen voor het nieuwe cursusjaar. De V.U. heeft weer voor elk wat wils! Leuke, leerzame en inte ressante cursussen en lezingen. Aan het talenpakket wordt de Japanse taal toegevoegd, met daarnaast ook een paar lezingen over Japan, die men be slist niet mag missen. De moeite van het volgen waard worden zeker ook: Alter natieve Geneeswijzen, Geheugentrai ning, Kalligrafie, Verlegenheid over winnen, en uniek bij de Volksuniversi teit: een avondje theater van het zuiver ste water, onder de titel "Echt ge beurd?... Frederik vertelt..." Guus Re- kers, alias Frederik de verteller, neer landicus, voormalig hoofd drama/kin derprogramma's-televisie en artistiek leider van het Publiekstheater Amster dam, vertelt drie avonden verhalen en sprookjes uit 1001 nacht. Dit is slechts een kleine greep uit hel nieuwe programma. Daarnaast gaat de V.U. natuurlijk door met de succesvolle bak- en kookcursussen, waarin het ve getarisme nieuw is. Informatica, filoso fie, reïncarnatie, pech onderweg zijn dingen die eveneens in het programma blijven. Een volledig programma-overzicht kan men binnenkort tegemoetzien. Evenals vorig jaar wordt de folder omstreeks half augustus huis-aan-huis-bezorgd. Ook liggen dan de programmaboekjes weer op de vanouds bekende adressen. Maar kom gerust eens binnenlopen voor informatie en/of suggesties, of ge woon om een praatje te maken. Óm ze ker te zijn van een plaatsje op één van de cursussen kan men zich nu ook al mel den. Naast de donderdagmorgen is de Volksuniversiteit nu ook elke maan dagmorgen open van 10.00 tot 12.30 uur, behalve tijdens de schoolvakanties. Op zaterdag 29 augustus, de landelijke open dag zijn alle docenten aanwezig voor informatie. Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Kerkplein 1, 3760 DA Soest, tel. 22195. de instructeurs een specifiek program ma voor de cursisten kunnen samen stellen. Hierbij wordt rekening gehou den met de algemene konditie, de pols slag en de hartslag. De gezondheid van het menselijk lichaam staat bij Physical Fitness en Sportstudio centraal. Het gaat voornamelijk om een verantwoor de lichaamsbeweging, waarbij adviezen worden verstrekt over gezonde eetge woontes. Tijdens de oude ambachtenmartkt ge ven de medewerkers van Physical Fit ness en Sportstudio morgen demon straties in (jeugd)aerobics, zelfverdedi ging en fitness. Het centrum etaleert zich twee dagen later in eigen huis aan de Steenhoffstraat (ingang aan de Dal- weg naast de r.k. begraafplaats). Physi cal Fitness en Sportstudio houdt 's mid dags van één tot vier uur een open dag, waarbij iedereen vrijblijvend polshoog te kan komen nemen. In verband met een verplichte ATV- dag zijn op vrijdag 29 mei - de dag na Hemelvaartsdag verschillende ge meentelijke diensten de hele dag geslo ten. Het zijn de gemeentesecretarie, het INFOrmatiecentrum, de GSD en de Sportstichting. Dat betekent dat er die (koop)avond geen avondopenstelling is van de afdeling Bevolking en het ge meentelijk INFOrmatiecentrum. Zaterdag hield de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) in Schouwburg Gooiland in Hilversum haar jaarlijkse congres. De afgevaar digden, onder wie opvallend veel jon geren, kwamen uit het hele land. Zij hebben zich vooral intensief bezigge houden met de toekomst. Ook de af deling Soest-Soesterberg was op het congres vertegenwoordigd door afde lingsvoorzitter A. Mann-Voortman en lid P.R. de Keijzer. Bij de talrijke jongeren op het congres was voelbaar dat men zich er zeer van bewust is dat er weer moet worden ge streden voor het behoud van goed openbaar onderwijs. Landelijk voorzit ter Jan Schoppen, in het dagelijkse le ven rector van een openbare scholenge meenschap in Deventer, gaf helder en krachtig leiding aan de diepgaande dis cussies. Deze gingen onder meer over het on vriendelijke politieke klimaat jegens het openbaar onderwijs, hetgeen nu sterk zichtbaar is door de terugloop van leerlingen, waardoor scholen in het hele land- moeten worden gesloten. Zoals hét dok inTnzicht, het blad van VOO, is verwoord: De rijksoverheid heeft ver antwoordelijkheden ten aanzien van het openbaar onderwijs. Het karakter van het openbaar onderwijs - de veel vormigheid, de algemene toegankelijk heid en de gelijke behandeling - moet worden gewaarborgd. Zowel in het ambtelijk apparaat als op wetgevend ni veau spelen de zaakwaarnemers van het confessioneel onderwijs vaak de eerste viool. De voorstanders van het open baar onderwijs hebben een zwakkere positie. Een situatie die des te meer klemt door de vanuit Den Haag opge legde bezuinigingen. Voorzitter Schoppen wist de congres gangers tot nog meer strijdbaarheid en kritische instelling te inspireren, zodat zij in eigen kring duidelijk kunnen ma ken dat het openbaar onderwijs een groot goed is. De VOO zal zich de ko mende tijd nog meer inzetten voor het openbare karakter, de kwaliteit van het onderwijs, de medezeggenschap en de steun aan de onderwijsgebruikers in al le afdelingen. Ook in de afdeling Soest- Soesterberg zal met nog meer élan hier aan worden gewerkt. Voor wie meer wil weten van de VOO en haar doelstellin gen: de secretaris van de afdeling Soest- Soesterberg is J. Uittenbogaard, Veen besstraat 622, 3765 BS Soest, tel. 10203. Op 21 maart j.I. organiseerde C-drie, in samenwerking met een aantal dans groepen, een succesvolle avond met Joegoslavische en Turkse folklore. Voor een bomvol C-drie werd toen een wervelend programma aangebo den. Gestimuleerd door dit succes is er 30 mei aanstaande een tweede avond georganiseerd. Opnieuw is onder de leiding en begelei ding van Ersin Seyhan, docent en leider van de Turkse volksdansgroep Ozan, een uitstekend programma gemaakt. Turkse dansen worden opgevoerd door de dansgroep Ozan van C-drie, Joego slavische dansen door Klub Jugoslove- na uit Amsterdam, Hollandse- en Oe- kraïnse dansen door Cerga uit Zeist, muziek en dans door kinderen van het 'Groot-Schakel Symfonie Orkest' uit Nieuwegein en er is buikdanseres Mar- tine Silvana uit Utrecht. Daarbij zorgt het Griekse trio Sirtaki voor de muzika le begeleiding. De Turkse volksdansgroep Ozan van C-drie krijgt steeds meer landelijke be kendheid. Voor de komende periode staan weer een groot aantal optredens op het programma: 24 mei in Zeist, 28 mei in Ódijk voor het folklore festival, 6 juni in Amsterdam, 7 juni in Amers foort, 29 juni in Zetten, enz. In verband met het succes van de folk loristische avonden adviseren wij u tij dig te reserveren. De toegangsprijs is f 10,- p.p. De avond begint om 19.30 uur en het programma duurt tot ongeveer 23.00 uur, waarna ieder nog gelegen heid krijgt om gezellig na te blijven of mee te dansen. De administratie van C-drie is op werk dagen geopend van 8.00-12.00 uur en 13.00-17.00 uur. Tel. 02155-22188. In het kader van het veertigjarig be staan houdt het Van Arkel Instituut in juni een aantal festiviteiten. De reeks wordt ingezet op zaterdag 13 juni met een bazar/rommelmarkt op het ter rein aan de Hellingweg. Vanaf 9 uur zullen de verkopers probe ren hun kramen zo snel mogelijk leeg te krijgen. De bazar/rommelmarkt duurt tot 16 uur. Tijdens de markt worden en kele activiteiten gehouden. Om 10 uur vindt de start plaats van de ballonnen wedstrijd. Uiteraard zijn hierbij prijzen te verdienen voor degenen wier ballon nen de langste afstand door de lucht af leggen. Carry Tefsen, vooral bekend als Mien Dobbelsteen in 'Zeg 's AAA', maakt rond de klok van twee uur haar op wachting. Ze zal het Van Arkel-feest extra opluisteren. Verder kunnen de bezoekers deelnemen aan het Rad van Avontuur, de Kop van Jut, kruisboog- schieten, een krachtproef en de reuze sjoelbak, terwijl men voor het eerst een ritje op de zogenaamde Rijdende Zwaan kan maken. Het Van Arkel Instituut is gevestigd •aan de Hellingweg in Soest. Voor meer informatie kan men terecht bij de heer H. Phielix, tel. 17444, toestel 31. In verband met de Avondvierdaagse (maandag 1 t/m donderdag 4 juni) is een aantal tijdelijke verkeersmaatrege len van kracht. 1. Bosstraat: voor het gedeelte gelegen tussen de Wieksloterweg O.Z. en de Den Blieklaan, een geslotenverklaring voor motorvoertuigen komende uit de richting van de Wieksloterweg; 2. Bosstraat: voor het gedeelte gelegen tussen de Den Blieklaan en de Nieuwe- weg, een stopverbod voor beide zijden van de weg over 100 meter gerekend van de zijde van de Den Blieklaan; 3. Den Blieklaan: voor het gedeelte tussen de Eigendomweg en de Dolder- seweg, een stopverbod voor de zijde ge legen langs de even huisnummers. De maatregel onder 1. geldt van maan dag 1 juni 1987 tot en met donderdag 4 juni 1987 tussen 17.00 en 21.00 uur. De maatregel onder 2 en 3 gelden op donderdag 4 juni 1987 tussen 16.00 en 21.00 uur. Naast tekeningen over nieuw te bou wen woningen in Overhees en tekenin gen over verschillende reconstructies van wegen, zoals de Korte Brinkweg en de Van Weedestraat, kunnen geïnteres seerden in het gemeentelijk INFOrma tiecentrum kennis nemen van diverse nieuwe brochures, bijvoorbeeld op het gebied van het milieu. Speciaal wordt aandacht gevraagd voor de brochure "Studie-financiering", die geldt voor studerenden van 21 jaar en ouder en die niet onder de Wet Studie financiering 18+ vallen. Bij de brochu re zit een aanvraagformulier voor de te gemoetkoming studiekosten. Deze brochure is ook van toepassing voor studerenden aan de Open Universiteit en voor deeltijdstuderenden (aan mon delinge en schriftelijke opleidingen). Opnieuw bleek vorige week dat het gros van de bezoekers van het INFOcen trum en de afdeling Bevolking tijdens de avondopenstelling op koopavond tussen 19 en 20 uur voor informatie kwamen. Bij de afdeling Bevolking werden 27 bezoekers geteld; aanvraag paspoort 7, aanvraag rijbewijs 7, afha len paspoort 7 en diversen 6. De belangstelling in het INFOcentrum gold voornamelijk de informatie voor de premie A-koopwoningen die in Overhees gebouwd zullen worden. Zestien personen kwamen speciaal hiervoor naar het INFOcentrum. Ver der kwamen 3 mensen voor algemene vragen en kwamen 3 specifieke toeris- tenvragen binnen. Vrijdag 29 mei is er géén avondopen stelling! De eerstvolgende is vrijdag 5 juni. Op beide Pinksterdagen zal in Dieren park Amersfoort, traditioneel, de jaar lijkse kunstmarkt worden gehouden. Deze markt mag zich verheugen in een steeds groeiende belangstelling, zowel van de kant van de deelnemers als van de bezoekers. Zo zullen er dit jaar 30 kramen zijn met o.a. pentekeningen van dieren, spin nen, breien, droogbloemen, knipkunst, gipspanelen van kinderkleding, pop pen, aquarellen in diverse technieken, waskaarsen, kralen breien, kleiwerk op tegels, gietwerk met steenpoeder, siera den, speelgoedbeesten, stro-popjes, trollen, brandwerk, olieverf schilderij en, Hindelooper schilderwerk, kera miek, koordkettingen, volksschilderen, stof dieren, glaswerk, enz. De kunstmarkt is beide dagen van 10.00 uur tot 17.00 uur. Voor de entree gelden de normale toegangsprijzen van het dierenpark; voor kinderen t/m 12 jaar f 7,- en voor volwassenen f 10,-. Abonnementhouders hebben - zoals gebruikelijk - ook tot de markt gratis toegang. Pastor W. Mali gaat per 1 september met emeritaat. Het ligt in de bedoeling dat hij op zondag 13 september af scheid neemt. We zijn erg blij dat we niet lang op een opvolger hoeven te wachten. Per 1 sep tember zal als pastoraal werker in het samenwerkingsverband Soest, met als hoofdtaak het pastoraat in de parochies van de H. Familie en de H.H. Petrus en Paulus, benoemd worden Jan Houben. Pastor Houben is sinds 1981 pastoraal werker voor twee parochies in Wage- ningen. Hij is geboren in 1952, gehuwd en hij heeft drie. kinderen. Te zijnertijd zal hij zich nader voorstellen. Pastor GJ. van der Beek. VIDEO VERHUUR SERVICE VIDEO VERHUUR SERVICE COMPACTDISC SPECIAALZAAK VAN WEEDESTRAAT 82 - 3761 CH SOEST Attentie: Hemelvaartsdag geopend van 16.00-20.00 uur. TEL. 22339 Het Van Arkelinstituut heeft van Bur gemeester en Wethouders toestem ming gekregen om in de periode van 13 tot en met 19 juni een aantal festivitei ten te organiseren. Op zaterdag 13 juni is dat een rommelmarkt, maandag 15 juni een trimloop, dinsdag 16 juni een sportdag, woensdag 17 juni een spelen- kermis en vrijdag 19 juni een straat- theater/ spelenavond. In verband met de Oude Ambachten markt op donderdag 28 mei (Hemel vaartsdag) gelden voor het gebied Ker- kebuurt verschillende tijdelijke ver keersmaatregelen. Ze gelden vanaf woensdag 27 mei 18.00 uur tot donder dag 28 mei 18.00 uur. A. Kerkstraat: gedeelte gelegen achter de Oude Kerk tot de Nederlandse Cre- dietbank; Neerweg: Eemstraat; Ferdinand Huycklaan: gedeelte tussen de Peter van den Breemerweg en de Kerkdwarsstraat; Peter van den Breemerweg: gedeelte tussen de Kerkstraat en de Hooiweg; Kerkpad ZZ: gedeelte tussen de Kerk straat en het le zijweggetje links gere kend vanaf de Kerkstraat; Geslotenverklaring voor alle verkeer in beide richtingen behalve voetgan gers. B. Eemweg: stopverbod voor beide zij de van de weg. C. A.P. Hilhorstweg: opheffing van de geslotenverklaring voor motorvoertui gen. Bijna iedereen maakt zich zorgen om vandalisme, een probleem dat steeds meer om zich heen grijpt. De groepen, meestal jongeren, die zich hieraan schuldig maken, zijn weliswaar klein, de gevolgen van hun vernielzucht is desastreus. Waar het voetbalvandalisme toe kan leiden heeft men in de Amsterdamse binnenstad kunnen beleven nadat Ajax in Athene de Europa Cup voor beker winnaars veroverde ten koste van Lo- komotive Leipzig. Misschien heeft een groep vrijwilligers in West-Duitsland een oplossing ge vonden. Wat te denken van voetbal vandalen, die op kerstavond zelfgebak ken taarten meenemen en rond de boom kerstliedjes zingen? Het klinkt te mooi om waar te zijn, maar in ons buur land gebeurt het echt. Het begon alle maal in Hamburg. Daar staeken een paar jaar geleden vredelievende sup porters de hoofden bijeen om te praten over de vraag: 'Hoe lossen we het van dalisme op?' Eerst in Hamburg, maar al spoedig ook in andere Duitse steden, ontstonden voetbalfan-proj ecten Vrijwilligers, zelf allemaal voetballief hebbers, begeleiden deze projecten. Ze organiseren diverse activiteiten, zoals voetbaltoernooien, weekend-uitstapjes en vakantiekampen. Ook worden se rieuze bijeenkomsten gehouden, waar wordt gesproken over facisme, discri minatie en vandalisme. Samen met de voetbalfans bezoeken de vrijwiligers de uitwedstrijden van hun favoriete club. Op die manier zijn al heel wat treinstel len intact gebleven. Omdat de stichting Vrijwilligers Vaka ture Bank Soest (VVB) zo nu en dan de aandacht wil vestigen op bijzondere vormen van vrijwilligerswerk leek het leerzaam te wijzen op deze nieuwe aan pak van voetbalvandalisme. Vandalen, die het hebben voorzien op telefooncel len, auto's en wachthuisjes, zijn minder goed te organiseren omdat zij in het al gemeen 'hun werk' in de anonimiteit verrichten. Mensen, die met het idee rondlopen één of ander project op te zetten, kun nen contact opnemen met de VVB over de mogelijke ondersteuning die gebo den kan worden. Over het opzetten en uitvoeren van projecten ligt een duide lijke handleiding bij de VVB-Soest ter inzage. Voor wat betreft vraag en en aanbod van vakatures voor vrijwilligers kan men natuurlijk ook terecht bij de VVB. Het kantoor is gevestigd in het cultureel creatief centrum C-drie aan de Wil- laertstraat 49, tel. 12630. De openings tijden zijn: maandag, dinsdag en don derdag van 10.00-12.00 en 13.30- 15.30 uur; vrijdag van 11.00-12.30 uur. Hier volgen enkele vakatures: Een instituut voor moeilijk lerende jongens en meisjes in Soest zoekt een aantal vrijwilligers om medewerking te verlenen bij een sportinstuif. De activi teiten vinden na schooltijd plaats. De voorkeur gaat uit naar jonge mensen in verband met de leeftijd van de pupillen. '7/619) Vrijwilligers m/v gevraagd met ken nis van biologie om kennis over te dra gen aan kinderen van basisscholen op het gebied van natuur- en milieu-edu catie. (7/618) Voor de Speel-o-theek in Baarn wor den nog enkele vrijwilligers m/v ge vraagd. De Speel-o-theek geeft infor matie over spel- en speelgoed, en geeft tevens speelgoed in bruikleen. (7/616) Voor het rondbrengen van maaltij den vanaf Molenschot ten behoeve van ouderen worden enkele vrijwilligers m/v gevraagd. Men dient over een rij bewijs te beschikken. De tijden liggen tussen 11.30 en 13.00 uur. Als men de eigen auto gebruikt wordt een kilome tervergoeding geregeld. (12/609) Instituut voor geestelijk gehandicap ten in Baarn zoekt een enthousiaste in structeur voor de drumband van het centrum. Het instrumentarium van de band omvat alleen slagwerk. Ervaring daarmee is wenselijk. (5/27) Werkgroep van de Diabetes Vereni- De vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, tel. 19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele leven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; jongeren t/m 23 jaar en personen die tot de zelfde huishouding behoren f 27,- per jaar. Kon- taktadres ledenadministratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. In de films 'Permanent Vacation' en 'Stranger than Paradise' die onlangs in de Nederlandse filmhuizen rouleerden heeft de liefhebber van de betere film kunnen kennismaken met de veelbelo vende Amerikaanse regisseur Jim Jar- mush. Met zijn laatste film "Down by Law" is Jarmush ook te zien geweest in de commerciële bioscopen. Net als in zijn vorige films schetst Jar mush in "Down by Law" een zwarte ko medie over mensen aan de rand van de samenleving. Sfeervolle zwart-wit beel den doen denken aan vergelijkbare filmwerken uit de jaren 40-en 50. Via een reeks indringende close-ups wor den de barre levensomstandigheden geschetst van een pooier en een afge dankte discjockey. Beiden worden die avond door de politie opgepakt en in dezelfde cel gesmeten en later voegt ook een slecht Engels sprekende Ita liaanse toerist zich bij de twee mannen. Het drietal weet te ontsnappen en wordt tijdens de vlucht door de moeras sen van de Mississippidelta opgejaagd door bewakers met honden. Tussen het trio uitgeputte vluchtelingen ontstaat een hechte band. De humor in "Down by Law" komt voornamelijk via de komieke Roberto Benigni. De nuchtere en zwartgallige reakties van de beide tegenspelers zor gen voor gevatte dialogen. Het sfeer volle kamerawerk van Robbie Müller in kombinatie met de spelregie van Jim Jarmush staan garant voor twee kleine uurtjes verantwoorde ontspanning. Aanvang: 21.00 uur. Reserveren vanaf 20.00 uur, tel. 19577. Entree: f 6,-; leden/cjp/65+ f 5,-. Het gaat goed met Joop van Enkhuizen. Toen deze Nederlandse topsaxofonist zijn instrument in 1976 gedesillusio neerd aan de wilgen hing had hij niet kunnen bevroeden dat zijn muzikale carrière tien jaar later opnieuw een aan vang zou nemen en hem opnieuw zou voeren naar de crème de la crème van de Nederlandse jazzpodia. De jazzlief hebber kon vorig jaar februari al een glimp van de nieuwe Joop van Enkhui zen opvangen toen hij enige werken ten beste gaf bij onze collega's van De Borg. Op zaterdag 30 mei is hij terug in Soest voor een daverend concert in - waar an ders? - Artishock. In de jaren zestig en het begin van de ja ren zeventig rees een nieuwe ster aan het Nederlandse jazz-firmanent. De jonge freejazzmusicus Joop van Enk huizen, tenorsaxofonist uit de school van Gordon, Rollins en Turrentine, trok avond aan avond volle zalen en werd links en rechts onderscheiden. Maar dat zou niet zo blijven. Werd hij in 1965 nog winnaar van het Loosdrecht- concours, amper tien jaar later werd de vercommercialisering van de muziek hem teveel. Hij trok zich terug uit het Nederlandse jazzgebeuren en liet zich hooguit nog een enkele keer horen in zijn eigen jazzclub langs de Zaan. Maar het muzikantenbloed kruipt waar het niet gaan kan. Toen Van Enkhui zen, weer een decennium later, in con tact kwam met het fenomenale trio van pianist Cees Slinger kon een nieuwe start dan ook niet uitblijven. Op eigen kosten dook het nieuwe kwartet de stu dio in om hun muziek tot op de laatste randjes bij te vijlen. Een fonkelende langspeelplaat, "Back on the Scene",. was het resultaat. De worstelingen van Joops's ziel heb ben hun indruk nagelaten in zijn spel: soms jubelend en zingend, dan woest en imponerend, dan weer droef en wee moedig. Al deze zieleroerselen voltrek ken zich tegen een achtergrond van de immer voortkabbelende natuur, weer gegeven door het pianospel van Slinger en de sonore bas van Hein van der Geyn. Ook het contrapunt van de ele menten is aanwezig, gevangen in het slagwerk van Hhan Bennink. Wie de laatste zaterdagavond van mei doorbrengt in Artishock kan zich ver gewissen van de eenzame hoogte, waar op deze formatie bluest, soult en bopt in het best denkbare decor voor deze oor spronkelijk muziek: de etsen, aquarel len en oliedoeken van Ronald Schuur man, waarin eveneens de natuur aan wezig is in ieder detail. Entree: f 7,50; houders CJP/Pas-65 f 6,-. Aanvang 21.00 uur; zaal open 20.00 uur. Reserveren vanaf 15.00 uur, tel. 19577. ging Nederland zoekt een drietal vrij- willigers m/v om mee te werken aan de activiteiten van de werkgroep en infor matie te geven aan diabetici (kookcur sus, zelfcontrole etc). (9/613) Telefonische Hulpdienst Hilversum (SOS-THD) heeft plaats voor een groot aantal telefonische hulpverleners m/v. Het gaat om gemiddeld 6 uur per dag. Leeftijd van de deelnemers ligt tussen 21-67 jaar. (11/614) Stichting Baanlozenkrant Eemland kan vrijwilligers in de navolgende func ties plaatsen: tekenaar/ tekenares, foto graaf/fotografe, schrijvende mede werksters, medewerker lay-out. (6/ 6150 Voor de peuterspeelzalen in Baarn wordt vrijwilliger m/v gevraagd om sa men met betaalde kracht groep van 12 kinderen te begeleiden, tijden liggen op maandag en donderdag tussen 12.45- 16.45 uur. (7/615)

Soester Courant | 1987 | | pagina 17