Ces van Cos-msvasCes IVLLOS O 'êsm wï 'Branie' en 'Lieverdje' succestoernooien bij s.o.Soest 'Nacht van Soest' WOENSDAG 27 MEI 1987 SPORT SOESTER COURANT SPORT VOETBAL Sterk bezet toernooi bij s.o.Soest Tiende pupillenweekeinde van SEC SEC Jeugdnieuws Tineke Bartels gast-instructrice Zilveren Olympische medaille-winnares in manege 'Eldorado' RUITERSPORT verkeersschool Chavannes voor de derde keer kampioen SCHAKEN Eerste plaats voor Soester 'studs'-roeiers Sportcopy voor maandag 10 uur inleveren Jeugdtoernooi WZ VOETBAL Kampioenschap t.v. Soest-Zuid in zicht TENNIS Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. BOWLING ATLETIEK Goede prestaties AV Pijnenburg Ton Zwart toont vorm in triathlon Soester weekendje in vrouwenpeloton Bowling Bond sluit seizoen op 13 juni BOWLING Sanitair Autocross in modderpoel Clubkampioenschap De Duinkikkers FIETSCROSS Stralende crosswedstrijd Wei Het afgelopen weekeinde stond weer in het teken van de jeugdtoernooien. Bij het sportcomplex aan de Bos straat-Oost was het zaterdag en zon dag weer een drukte van belang. Gere nommeerde verenigingen als Excel sior, Feyenoord, Volendam, en het Amsterdamse Zeeburgia bezochten de velden van s.o.Soest. De gastheer kwam in beide toernooien goed voor de dag. Tijdens het sterk bezette 'Bra- nie'-toernooi voor Cl en C2 junioren werd Soest 6e, en bij het 'Lieverdje'- toernooi voor Dl en El pupillen werd een zeer verdienstelijke 4e plaats be haald. Het 'Branie'-toernooi ging afgelopen zaterdag onder schitterende weersom standigheden van start. Cl en C2 junio ren moesten de krachten meten. Op de velden waren Amsterdammers (DWS en Zeeburgia) Rotterdammers (Excel sior en Feijenoord) Tukkers (Olden- zaal) en de 'vissers' uit Urk en Volen dam te bewonderen. Er werd op het scherp van de snede gespeeld. Vooral de Cl van Urk liet een goede indruk achter. Deze jongens wisten het ploe gen als DWS en Feijenoord bijzonder moeilijk te maken. De verenigingsprijs (de resultaten van Cl en C2 werden bij elkaar geteld) ging echter naar Feijenoord. Feijenoord C2 kwam ongeslagen door alle wedstrijden en vooral dankzij deze prestaties ging de 'Branie-trofee' wederom naar Rot terdam. De jongens van s.o.Soest wis ten niet tot de winnaarspoule door te dringen. Desondanks wisten zij in de "troostpoule" aansprekende resultaten te bereiken. Daardoor werd er toch een verdienstelijke 6e plaats behaald. 'Lieverdje' Het 'Lieverdje'-toernooi is bedoeld voor de D- en E-pupillen. Lieverdjes uit alle windstreken kwamen op de Soestvelden hun krachten meten. De noorderlingen GVAV (Groningen) en Leeuwarden wisten echter niet tot in de hoge regionen door de dringen. Zij kwamen niet verder dan een 8e en 7e positie in de eindrangschikking. Ongemeen spannend waren de con frontaties tussen Volendam en Feij enoord. Beide verenigingen lieten het op de laatste wedstrijden aankomen wie zich uiteindelijk toernooiwinnaar mocht noemen. Feijenoord bleek ten slotte over de meest slagvaardige jeugd te bezitten, zodat ook de 'Lieverdje' trofee richting Euromast ging. De Dl en El van gastheer s.o.Soest de den van zich spreken. De Dl wist onder leiding van trainer/coack René Kaats de winnaarspoule te bereiken. De over winning op Zeeburgia (1-0) wordt nu al legendarisch genoemd. In de winnaar spoule wist de D1 echter niet op te bok sen tegen Feijenoord en Volendam. Soest El kwam net niet in de winnaar spoule, mar in de troostpoule deden de "blauw-witten" het zeer verdienstelijk met één gelijkspel en twee overwinnin gen. Mede dankzij toemooi-organisator Theo Westerveld (dit jaar voor de 17e(!) keer succesvol als "regelaar") kan het jeugdbestuur van s.o.Soest te rugkijken op een goede toernooicyclus. Zaterdag is er weer een toernooi bij s.o.Soest, dit keer voor de senioren van de selectie. Het le elftal speelt dan het "s.o.Soest 61-toernooi". Ploegen als Eindhoven, Urk, AFC, Xerxes, En schede, Leeuwarden en GVAV zullen dan te bewonderen zijn. Vanaf 10.00 uur kan men van topvoetbal genieten. Toegang uiteraard gratis. Zaterdag 30 mei a.s. wordt bij s.o.Soest aan de Bosstraat-Oost het 'Soest 61- toernooi' (s.o.Soest bestaat 61 jaar) ge speeld. Voor dit toernooi heeft 'toernooidirek- teur' Theo Westerveld een aantal gere nommeerde verenigingen weten te strikken. Zij strijden om interessante prijzen, die beschikbaar gesteld zijn door sportshop Nic. van Dam. In poule A komen de volgende vereni gingen uit: A.F.C. (Amsterdam), Eind- hoveen, Xerxes (Rotterdam) en Leeu warden. In poule B spelen s.c. Ensche de, G.V.A.V. (Groningen), Urk en s.o.Soest. De beide poules spelen een halve com petitie met wedstrijden van 2 x 20 mi nuten. Het toernooi begint om 10.00 uur; de finale wedstrijden starten om 15.45 uur. De prijsuitreiking vindt on middellijk na de finale om 16.30 uur Zaterdag 30 mei en zondag 31 mei a.s. staat het SEC-complex weer geheel in het teken van het Pupillenweekend. Dit voor de tiende maal. Mede dankzij sponsoring en giften is het de jeugdcommissie gelukt een pro gramma in elkaar te zetten met uiter aard veel verrassingen. Dit alles tegen de sterk gereduceerde prijs van f 5,-. Ook vriendjes, vriendinnetjes of ken nisjes van de SEC-jeugdleden van 6 t/m 12 jaar kunnen nog inschrijven voor dit weekend. De commissie rekent op zo'n 85 a 90 kinderen. Reeds 70 hebben zich ingeschreven. Èr is een luchtkussen van 12- bij 12 me ter. Hef staat voor de deelnemers klaar om hun kunsten te vertonen. Voor het "slapen" staan weer de nodige tenten klaar achter de tribune. Ook het Rode Kruis is het gehele weekend aanwezig om eventuele gewonden of geblesseer den te verzorgen. Verder ook een groot aantal vrijwilli gers voor het verzorgen van de inwendi ge mens en het begeleiden bij de diverse spelen en wedstrijden. Het programma voor het weekend luidt: Zaterdag 30 mei: 12.00 uur Inschrijven en indelen in groep en tent. 13.00 uur Voetbaltoernooi in twee poules 6-9 en 9-12 jaar. 17.00 uur Einde toernooi dus douchen! 17.45 uur Diner met patat en appel moes. 19.00 uur Verrassing, plm. 21.30-22.00 uur Poging tot sla pen. Zondag 31 mei: plm. 7.30 uur Opstaan, wassen en ont bijten. 9.00 uur Vervolg voetbaltoernooi 6-9 en 9-12 jaar. 12.00 uur Lunchen, met spel voor lei ders en ouders. 13.30 uur Achtkamp, aangepast aan de weersomstandigheden, plm. 17.00 uur Sluiting, met uiteraard bekendmaking van toernooi en acht kamp winnaars en voor iedere deelne- mer(ster) een verrassing! Voor meer inlichtingen of eventuele deelname kan men kontakt opnemen met J. v.d. Hoed, tel. 22241 of K. P. v. Rees. Deze en komende week staan nog steeds in het teken van selektiewedstrij- den voor het seizoen '87-'88. Zo speel de 19 mei j.1. de nieuwe A en B-selektie uit bij WZA. Zij verloren met respec tievelijk 5-1 en 3-0, maar gaven hun trainers/begeleiders toch reden tot op timisme. Vooral de nieuwe BI speelde een der mate goede partij, dat er misschien als nog over gedacht zou kunnen worden om het volgende seizoen hogerop te gaan spelen. Donderdag 21 mei speel den de nieuwe selektieteams tegen FAK Al, BI, Cl en Dl uit Bilthoven. Al verloor dit keer met 0-4. Het opti misme van BI werd bewaarheid, zij wonnen hun wedstrijd met maar liefst 6-1C1 won met 4-2 en de nieuwe D se- lektie wist met 4-1 te zegevieren. Zater dag 3 mei stonden toernooi en "vier- tegen-vier" op de jeugd lijst. Door het wegvallen van een uittoernooi voor zes jeugdelftallen werd alsnog een thuis toernooi voor F2 en F3 georganiseerd en speelden de D2 pupillen thuis een vriendschappelijke wedstrijd tegen WZA. SEC B2 moest in een fijne sportieve wedstrijd de meerdere erken nen in WZA met 0-4. De F2 en F3 pu pillen speelden met dorpsgenoten VVZ'49 F2 en s.o.Soest F3 een heer- lijk, spannend en sportief thuistoer- nooi. Onder grote ouderlijke publieke belangstelling deden de allerkleinste Soester voetballertjes niet veel voor el kaar onder. Uitslagen van 0-0,0-1,1-0 bewezen de minieme krachtsverschil len. Uiteindelijk bleek WZ'49 F2 over de meeste conditie te beschikken en misschien iets meer geluk. Tweede werd s.o.Soest F3, derde SEC F3 en vierde SEC F2. De leiding was het er over eens dat iedereen goed gevoetbald had, zodat alle voetballertjes een herin neringsspelletje, boter, kaas en eieren, ontvingen. Eveneens spannend was het in Bunnik, waar 's morgens vijf D pupillen en 's middags E pupillen deelnamen aan de kampioenschappen "Vier-tegen-vier" van de KNVB, Voor de afdeling Utrecht. Beide SEC teams wisten een eervolle 3e plaats te behalen in dit sterk bezette toernooi. Bij de D pupillen wa ren 24 clubs en bij de E pupillen zelfs 28 clubs vertegenwoordigd. Komende week wordt weer vriend schappelijk gespeeld door de selektie teams van het seizoen '87-'88. Gisteren speelden de A, B, C en D selektieteams thuis tegen Victoria uit Hilversum. Za terdag 30 en zondag 31 mei wordt het tiende pupillenweekend gehouden. Voor meer inlichtingen over het totale SEC jeugdvoetbal kan men kontakt op nemen met de jeugdsekretaris Rob Groen, tel. 13456. De evenementencommissie van mane ge "Eldorado" aan de Bosstraat is be gonnen met een serie van drie gastin- structielessen, waarvan de eerste in middels is gegeven door de heer J. van Krugten, voorzitter van de V.V.D.R. landelijk jurylid. Onder grote belangstelling werden 18 combinaties met raad en daad bijge staan. Op 1 juni is de volgende les, waarvoor niemand minder dan Tineke Bartels is uitgenodigd, de winnares van de zilve ren Olympische medaille. Deze lessen zijn bedoeld voor combinaties die reeds geklasseerd zijn in de L-dressuur en in het bezit zijn van een startkaart. Aange zien de les van de heer Van Krugten zo goed bevallen is zal deze in de maand juni nog een les komen geven. Inlichtingen hierover via tel. 10680 of bij "Eldorado". Volgend jaar Konin ginnedag wordt er een 2 daagse samen gestelde wedstrijd gehouden. Diegene die zich daarvoor beschikbaar wil stellen wordt hierbij uitgenodigd op 4 juni aanwezig te zijn op de vergade ring welke wordt gehouden in de foyer van "Eldorado". A.N.W.B. erkend VAN LENNEPLAAN 4 SOEST TELEFOON 02155-16621 Ivar Chavannes (18) is er afgelopen vrijdag in geslaagd om voor de derde achtereenvolgende keer kampioen van de Schaakclub Soest te worden. Hij deed dat met overmacht door zijn enige overgebleven concurrent Eddie van de Velden in 18 zetten te ver slaan. Soest zal Chavannes, die een jaar in het buitenland gaat studeren, missen in de strijd om handhaving in de promo tieklasse. Nu de kampioen bekend is, richten de schijnwerpers zich op de staart van groep 1, waar Paul van der Hammen, ex-voorzitter Vegter van Van Tuinen moeten gaan uitmaken wie van de drie niet degradeert. Chiel Ven- nik lijkt zich nu definitief te hebben be hoed voor degradatie door winst op Vegter. Theoretisch bevinden ook Van Aurich en Jan de Gier zich nog in de ge varenzone. In de tweede groep zijn reeds twee kam pioenen bekend: René Boekhoff en Cees Goes. De derde promovendus zal Yossip Sulenta of Auke Rosendal zijn. Rosendal, die het hele seizoen aan de leiding heeft gestaan, verloor de onder ling partij en hield met de nodige moeite zijn partij met Christian Vonk remise. De benjamin van de clubb speelde te gen de nestor, Kolkman, een wat onge lukkige partij. De afgebroken stelling ziet er voor Kolkman gunstsig uit. Ladder Voor verrassingen zorgden jeugdspe lers Nieuwelink (17) en Bouma (15). Jan Nieuwelink won van C. van Dijk, terwijl Lars Bouma lijkt te gaan winnen van E. Balvers, die op de derde tree van de ladder staat. Henk Schenderling toonde zijn progressie door van de er varen Gerth te winnen. Hoewel koplo per Braf zelf niet speelde, kwamen zijn naaste achtervolgers niet dichterbij. Uitslagen interne competitie: Chavannes - V.d. Velden 1-0, Vennik - Vegter 1-0, Molenaar - Van Aurich 1/2-1/2, Verrips - Suijk 1-0, Wolzak - Fugers 1/2-1/2, Sulenta - Rosendal 1-0 en Vonk - Kolkman afg. Laddercompetitie: Van Dijk - Nieuwelink 0-1Van Tuinen - Swinkels 1-0, Muis - Boekhoff 1-0, Gerth - Schenderling 0-1, Schipper - V.d. Hammen 0-1Voet - De Haan 0-1 en Balvers - Bouma afg. Morgen wordt het Volmac Hemel- vaartstoernooi gespeeld. Titelverdedi ger is clubkampioen Ivar Chavannes. Hij zal het dit jaar in de strijd om de Vol- mac-wisselbeker tegen louter KNSB- spelers moeten opnemen. Licht favo riet is de heer Holscher van ZSC/Zaen- de, een le klasse KNSB-speler. Het toernooi begint in Credo (Julianakerk) om 10.00 uur. Vier jonge roeiers uit Soest hebben de regionale competitiewedstrijden op de Bos baan in Amsterdam op hun naam geschreven. In een sterk deelnemersveld troefden Marco Tromer, Eric Schel land, Jeroen de Bruin en Paul van Scharrenburg hun con currenten af. Over drie afstanden (750, 500 en 250 meter) bleek het viertal sterker dan de overige deelnemers, waarvan het Rotterdamse Skadi de meest geducht was. Het goud, dat de roeiers mee naar Soest mochten nemen, was een welkome afwisseling na de tweede plaats die men vorig jaar in de regionale finale opeiste. De vier Soester roeien reeds twee jaar in dezelfdeformatie. Ze zijn lid van de Utrechtse studentenroeivereniging Triton. Bij verschillende wedstrijden boekten zij al opmer kelijke prestaties. De eerste plaats tijdens de regionale wedstrijden in Amsterdam was een voorlopige bekroning op de intensieve trainings-arbeid. Zoals het winnaars bij roei wedstrijden betaamt, haalden alle vier de Soester roeiers een nat pak. Na de prijs uitreiking sprong het viertal spontaan in het 'heilige' water van de Bosbaan. De sportcopy voor de Soester Cou rant dient voortaan vóór maandag morgen 10 uur in ons bezit te zijn. Steeds meer wedstrijdverslagen wor den in de loopvan maandag bij de redactie ingeleverd. Door dit late tijdstip wordt het moeilijker om de copy tijdig te verwerken. De correspondenten worden daarom vriendelijk, maar nadrukkelijk ver zocht de copy vóór maandagmorgen 10 uur in ons bezit te laten zijn. Het liefst ontvangen wij getikte tekst met dubbele regelafstand. Voor artikelen, die na maandag 10 uur bij ons worden afgegeven, kun nen wij plaatsing niet meer garande ren. De redactie Op zaterdag 30 mei organiseert VVZ'49 een onderling jeugdtoernooi. De wedstrijden beginnen om 11.00 uur en duren telkens een half uur. Gestart wordt met een selectie uit de F- en E-pupillen. Deze teams kunnen eventueel aangevuld worden met jon gens of meisjes die in augustus als F-pu- pil bij WZ'49 willen starten en nu dus als kennismaking mee kunnen spelen, ledereen is welkom en dat geldt uiter aard ook voor de ouders. De wedstrijden duren tot 15.00 uur en aansluitend op dit toernooi is er een barbecue. De organisatie verwacht veel toeschouwers bij het jeugdtoernooi. Het is één van de laatste activiteiten voor de WZ-jeugd in dit seizoen. Na de zomerstop zal iedereen weer met frisse moed zich voorbereiden op de nieuwe competitie. Met het zondag behaalde 4-4 gelijk spel tegen medekampioenskandidaat Return uit Amsterdam houdt het door pizzeria La Pergola in de kleren gesto ken derde team van t.v. Soest-Zuid kansen op het kampioenschap in de 4e klasse. Na de enkelspelen was de stand gelijk 2-2. Fons Habes won zijn single over tuigend getuige de 6-0, 6-4 stand. Tot nu toe is hij nog altijd ongeslagen voor wat zijn singles betreft. De single van Henk Evelaar was een onbegrijpelijke wedstrijd. Na de eerste set aan zijn te genstander te laten met 7-5, begon hij zijn tegenstander van de baan te slaan. Toen hij echter 5-0 in de derde set leid de ging het bergafwaarts en verloor hij uiteindelijk toch nog met 7-5; 2-6; 7-5. Om de sterke le dame van Return te ontlopen speelde Fré Mink de eerste single zondag. Zij was kansloos. Sytske van der Sluis die nu door het tactische foefje de tweede single speelde, won haar single gemakkelijk. De damesdub- bel ging verloren terwijl de heren hun dubbel snel afwerkten en wonnen met 6-2; 6-3. Zoals meestal tijdens de mi xed-competitie moesten de mixed- dubbels de doorslag geven. De eerste mixed werd door Soest-Zuid verloren, mede doordat de Amsterdamse dame zich manifesteerde aan het net. De stand werd gelijkgetrokken door de tweede mixed die verrassend met 6-1, 7-6 wonnen. Met nog twee wedstrijden te gaan staat Soest-Zuid nu tweede met een te over bruggen achterstand op Return. De Amsterdammers komen naar Soest op Hemelvaartsdag. Dan zal de beslissing vallen. Foto: Goos van der Wilt door ElSMNKfl i "fn rflri w Afgelopen vrijdagnacht, 22 mei, was het dan zover. Om 23.30 opende de voorzitter van de vv/SBB tesamen met Ernst Dienaar (direkteur van C-drie) de "Nacht van Soest". Na een wel komstwoord gesproken te hebben, lie ten beide heren de bal rollen. Voor de leden betekende dit, dat ze een unieke nacht ingingen. Door medewer king van de gemeente en het bestuur van C-drie werd het mogelijk gemaakt vorm de zeer enthousiaste leden een nacht in besloten vorm met pins en bal len door te laten brengen. Om de slaap niet toe te laten slaan had Silverstar Video gezorgd voor bewe gende beelden en kon men ook sjoelen, kaarten, dobbelen, of gezellig een praatje maken. Er waren door C-drie 2 prijzen ter be schikking gesteld en wel voor de hoogte game dames en hoogste game heren. Daarnaast kreeg iedere deelnemer/ster een herinneringsplaquette. N 8 uur gooien bleek dat bij de dames Joke Ka- rel de hoogste score had van 199 punten en bij de heren was dat Jan Jacobs met 188 punten. Door een sponsor was er ook nog een poedelprijs ter beschikking gesteld en deze werd gewonnen door Riet Bartels. Om 7.30 uur werd het evenement afge sloten en gekompleteerd met een uitge breid ontbijt, hierna ging iedereen om plm. 8.30 zaterdagmorgen vermoeid maar tevreden naar huis. Eén clubrecord en drie persoonlijke re cords waren het resultaat van de Pijnen burg-delegatie bij de districtskam pioenschappen, die afgelopen weekend in Beverwijk zijn gehouden. De 17-jarige VWO-scholiere Angeli- que van Oostrum liep een snelle en tac tische race op de 800 m. en wist haar ei gen clubrecord met maar liefst 3 secon den te verbeteren tot 2.23.9. Binnen kort hoopt zij de 2.20 grens te passeren om aansluiting te krijgen met de beste jeugdatletes van Nederland op de 800 m. Herman Bredewold gaat met de week beter lopen. Op zowel de 100 als de 200 m. kwam hij tot de halve finale met uit stekende tijden: 11.0 en 22.2. Frank van Breukelen liep als gevolg van een blessure matige tijden op de sprintnum mers: 11.6 en 23.6. Paul van den Brink liep naar een vijfde plaats op de 400 m. in 50.8. In de serie kwam hij zelfs tot een snellere tijd, nl. 5Q.6. Dick Kamerbeek liep deze af stand in 52.1, na een 51.9 in de serie. Een dag later liep hij een persoonlijk re cord op de 800 m, 1.56.6, goed voor een vijfde plaats in z'n serie. Bas van Os liep een persoonlijk record op de 800 m.: 1.58.2. Dirk Smit richt zich dit sei zoen wat meer op de langere afstanden en is zodoende wat scherpte verloren op de 800 m.: 2.00.4. In Purmerend werd zaterdag door drie A.V.Pijnenburgers deelgenomen aan een triathlon over de onderdelen 1 km zwemmen, 45 km fietsen en 10 km hardlopen. Ton Zwart zette deze dag de beste Soester prestatie neer. Het zwe- monderdeel, waarin hij zich de afgelo pen winter bekwaamde, besloot hij met een persoonlijk rekord van 19 min. 50 sec. Bij het fietsen onderhield hij een straf tempo, wat resulteerde in 1 uur 20 min. Het looponderdeel volbracht hij juist binnen de 40 min. Voor Ton werd een totaaltijd,inklusief de wisseltijden tussen de onderdelen, genoteerd van 2 uur en 24 min. Gerda v.d. Veen zette ook één van haar betere prestaties neer. Voor haar duurde de kilometer zwem men slechts 18 min. 30 sec. Het fiets- parkoers legde zij in 1 uur 27 min. af, terwijl zij na 46 min. op het looponder deel finishte. Haar totaal bedroeg 2 uur en 34 min. Aart Hofslot kwam na 25 min. uit het water, fietste 1 uur en 27 min. en liep 48 min. Totaal 2 uur en 48 min. Opnieuw hebben Mieke Havik en Mo nique Knol een stempel gedrukt op de resultaten van twee wielerwedstrijden. Afgelopen zaterdag werd in Drente de belangrijke, 80 kilometer lange klassie ker "Het land van Bartje" gereden, met start en finish in Assen. Van de 90 ge starte rensters bleven er, na kilometers lange weggetjes met gemeen scherpe kasseien en de daarmee gepaard gaan de lekke banden en valpartijen, uitein delijk minder dan de helft over. 25 Se- konden na binnenkomst van winnares Els van Leeuwen sprintte Mieke Havik weg van een groepje van 15 naar en mooie tweede plaats, en kwam Moni que Knol als derde binnen. De dag daarop revancheerde Knol zich, in de 50 kilometer lange Ronde van Gouda. In een kopgroepje van 3 sprint te zij naar de overwinning, vóór Gonnie van Koert en Jolanda Cools. Mieke Havik won de sprint van een vol gend groepje, met daarbij ook nationaal kampioene Heieen Hage, en werd vier de. De plaats, die beide Soester rensters innemen binnen het Nederlandse vrou wenpeloton, is hiermee weer eens on derstreept. Spannende finale in C-drie Zaterdag 13 juni a.s. wordt door alle pe riodekampioenen van de S.B.B. uit de huisleague gestreden om de finale plaatsen. De huisleague wordt gespeeld over een aantal perioden door diverse series. Uit deze voorselectie rolt een aantal periodekampioenen, die op deze zaterdag de strijd zullen aanbinden om de laatste zes finaleplaatsen. De finalis ten maken dan onderling uit wie het beste team van dit seizoen wordt van de Vereniging Vrienden Soester Bowling Bond de Borg. Het toernooi begint om plm. 11.00 uur en duurt tot plm. 17.00 uur en is vrij toe gankelijk voor alle toeschouwers. Na afloop organiseert de S.B.B., alleen voor leden, een barbecue-dansant in het party-centrum-"the Queen". Nade re inlichtingen bij de familie van Ginkel telefoon 18229. De aanmelding c.q. in schrijving voor deze barbecue is moge lijk tot en met 30 mei. Het nieuwe seizoen start begin septem ber, zowel voor de senioren als voor de junioren. Wie het komende seizoen de gelederen van de vereniging wil verster ken kan terecht bij de volgende perso nen: Fam. v. Ginkel, tel. 18229 - wedstrijd leiding; Dhr. J. v.d. Blink, tel. 11695 - secretaris; Mw. Brehler, tel. 20075 - jeugdcoördinatrice; Dhr. P. de Leede, tel. 12843 - penningmeester; en even tueel bij C-drie. Uitslagen huisleague Maandag: Flushing Meadow - De Oude Engherds: 5-0 Strijkbout - Silverstar 1 2-3 Trijers - S.B.R. 1-4 Late - De Oude Enge 2-3 Prolebo - The Trutles 31-1? Toetanchamon - Tejoko 4-1 Dinsdag: Bodrum - C-drie 1 4-1 Laatbloeiers - Runners Up 4-1 Ketel I - Pioniers 1-4 Trio Bleeker - 't Juk 1-4 H.A.M. - Happy Hoekers 4-1 Dexcrest - T.Z.N. 0-5 The Beginners - Silver Star2 0-5 D.S.K. - C-drie 0-5 Bullseye - Nobody 5-0 Uitslagen huisleague jeugd, 15 mei: Genim - Champions 5-0 Lucky Strike - Spes 5-0 Puppies - Stars 0-5 Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 De regen van de nacht ervoor had de autocrossbaan van Cross Team Soest zaterdag omgetoverd in een ware mod derpoel. Veel auto's bleven dan ook steken, en winnen was dit keer een kwestie van kracht in plaats van snel heid. De modder zorgde voor een gevarieerd beeld in het klassement. Er reden nu namelijk andere coureurs op kop dan normaal. De echte natte-baan- specialisten zoals Jochem Groenendaal en de leden van team Drieënhuizen en team Nederhorst voerden zaterdag de wedstrijd aan. Vooral de 1300 cc's hadden in het begin van de wedstrijd moeite om door de modder heen te komen en de snelheid lag dan ook beduidend lager dan an ders. Het leek wel een veteranen-toer tocht in plaats van een autocrosswed strijd. Gelukkig verbeterde de toestand van de baan in de loop van de dag zodat in de finale weer op volle snelheid werd gereden. De baan was echter nog zo glibberig dat veel auto's uit de bocht vlogen of in de greppel belandden, zo dat er op het eind nog maar 3 coureurs overbleven. Dit waren Piet Arik op de eerste plaats, Reindert v.d. Kraats als tweede en Jaap Kostelijk was nummer drie. De specials hadden minder moeite met de modder, alhoewel er ook daar rtog wel eens een auto vast kwam te staan. Er wer() flink doorgereden, en in de fi nale lag de snelheid zo hoog dat de wie len van Heinrich Hop zijn auto niet eens bij konden houden. Hierdoor verspeel de Heinrich zijn eerste plaats en hij werd tweede achter Jochem Groenen daal, die aantoonde dat veel stuur manskunst belangrijker is dan veel cc's. Ronald Snel eindigde in de finale op een derde plaats. Auto 'uitgekleed' Onbekende daders hebben vorige week in Soesterberg een auto ontdaan van een aantal essentiële onderdelen. Zo verdwenen o.m. de vier wielen, twee re servewielen en het stuur. Een van de ruiten werd vernield. De wagen, eigen dom van»een 38-jarige Soesterberger, stond geparkeerd bij het sportpark aan de Kerklaan. Na een zeer goed seizoen, waarin pro motie naar de E-afdeling werd bewerk stelligd, hebben de Duinkikkers afgelo pen zaterdag de clubkampioenschap pen gehouden. Bij de basisgroep werd Ingmar Hugen kampioen met een totaal van 30,9 pun ten. Tweede werd Jurjen Raspe (31,3), gevolgd door Aaron Oosterhof met 32,1 punten. Frits Wibbelink toonde zich de beste in de wedstrijdgroep. Zijn score van 21,4 punten was ruim voldoende om Steven Uyland (26,5) naar de tweede plaats te dringen. De derde plaats was bestemd voor René van Walsem, die een score van 32,1 punten noteerde. Stralend weer bepaalde de hoge op komst bij de wedstrijd die zondag 24 mei bij the Wheely's in Baarn werd verreden. Het ging om het verzamelen van punten in de cyclus om de junio rencup, dus alle kracht werd op de pe dalen gezet om zo hoog mogelijk te scoren. Bij de junioren vielen vier Kings Road Riders in de prijzen. Michel van Hunen werd tweede in de manches, Barry Luij- sterburg bereikte in de finale een twee de paats. Erwin Marsé veroverde in de manches een derde plek en Patrick Sta lenhoef kreeg de tweede prijs in handen in de manches. Bij de finale-wedstrij den werd Dennis Krol achtste en Pa trick van Lemel bereikte een zevende plaats. Bij de cruisers werd Sancho Kers in de manches uitgeschakeld. Örjan Kers be reikte een derde plaats in de manches en Vedo van Dijk kreeg in de 25-39 jaar klasse ondanks zijn slechte prestaties toch nog een tweede prijs. Bij de experts werd Robin van der Wolk uitgeschakeld in manches. Öijan Kers wist in de manches de tweede plaats te bereiken en Sancho Kers bracht het tot de derde plaats. In de Powder Puff-klasse werden Jessi- ca van der Wolk en Monique de Schif- fart uitgeschakeld in manches. In de finales van de open klasse viel geen der rijders in de prijzen. Barry Luijsterbrug werd zevende, Dennis Krol liet zich vlak bij de finish passeren en werd vierde. Öijan en Sancho Kers bereikten respectievelijk een vijfde en een zesde plaats in de finale. Overigens betekende de zeer lage op komst van fietscrossers bij de zaterdag- wedstrijd in IJsselstein dat zowel Sagar van Dijk als Vedo van Dijk prijzen kon den bemachtigen; Sagar een tweede in de open klasse, en Vedo een eerste in dezelfde klasse. Bij de nale 1 Baarr poule doelsi bleke) ceum te het 8-5. HetB meisje moest in het Collej Het meest jongei werdl depla Tean Het l wel dt eerste van de af dan Collej in de die be ontwil verwaï schole ceum prijzei de org belang winnei teamfc In het deKn ren teg De jui strijd i leuke slagen sloot, ma elk delijke ning v vier v\ scoord De ser, uit Tie strijdei perKe gen, w: publiel weid v< kwam ters bc voorsp vochte 3-honk zelfs ee De Par zich ni< 13-8 o> Ondanl kan co zijn me publiek kelijk b Op Hei boeker: tegen d dag 31 De juni Het pre 28 me den De lede van pos 24 mei vlucht km. Doi standigl zaterda; steld. E vrijheid wind. Ir

Soester Courant | 1987 | | pagina 18