N BETER BEELD NAAR UW COMBIFOTO-VAKMAN VOOR 'N BETER BEELD NAAR UW COMBIFOTO-VAKMAN 159: 37.50 Kerkebuurt gaat Landjuweel massaal en enthousiast meevieren Antwoord-in-stijl op voorstel over Landjuweel ONKTO^" scliociiinkcr Interessante discussie over ontwikkelingshulp bij informatie-avond Derde Wereldgroep WOENSDAG 27 MEI 1987 SOESTER COURANT PAGINA 3 MIRANDA 2a50 foto-film-video I computer/ G. W. v.d. Grift bij acclamatie uitgeroepen tot 'burgemeester' Unicum: Prog. Soest-voorman oogst applaus in gemeenteraad GOED GELUID IS GEEN KWESTIE VAN GELD MAAR VAN ONKYO Herdenkingsmunt Jacob van Gaesbeek Deel WD tegen verkoop oud politiebureau Nieuwe of tweedehands-spullen voor Tanzania-project? Gemeentelijke werkgroep ontwikkelingssamenwerking 'broedende kip' GESLAAGD? FUJI DL-10 mm Panasonic C500 AF/DX met inruilaktie CombiFoto doet u een uniek aanbod Bij aankoop van de Panasonic C500 AF/DX geven wij u minimaal f 50,- terug voor uw oude camera Dat betekent dus: Panasonic C500 AF/DX f 399,- Inruil minimaal f 50,- Miranda FM-X Automatische kleinbeeld- camera met motorisch transport en ingebouwde flitser. Miranda EX Makkelijk te bedienen kleinbeeldcamera Minolta X-300 Uiterst geavanceerde auto matische spiegelreflex met diafragmavoorkeuze, maar ook instelbaar voor hand bediening. Met 35-70 mm zoomobjectief 799: Met 1.7/50 mm standaard-objectief Sony Handycam CCD-V30E video 8 De zorgeloze gezinscamcorder Licht en compact: gewicht slechts 1 4 kg Opname en directe weergave Handzoom 2J5 X Superieur FM geluid Tot 3 uur opname op 1 cassette. i jvc EC-30 JVC EC 30 Pro De kwaliteitshand voor uw VHS-c compactcamera. JVC VHS-Videobanden E-180HR, speelduur3 uur Winkelcentrum "Hartje-Zuid Nu 3 voor slechts OOK mj -r VERHUUR VIDEOCAMERA'S Het Landjuweel kan nu al - drie maan den voordat het zo ver is - niet meer kapot. In elk geval niet als het aan de bewoners van de Kerkebuurt ligt. Dat bleek vorige week wel tijdens de mas saal bezochte vergadering in de Schaapskooi aan de Ferdinand Huycklaan, waar aannemer G.W .V.d.Grift ongeveer 100 mede- Kerkebuurters gastvrijheid verschafte om gezamenlijk te praten over de "aankleding" van de oude dorpskern. Het gebouwtje was haast te klein om de vertegenwoordigers van de bewoners - jong en oud - te bevatten. Ze werden welkom geheten door Gilde-ouderman W. Schimmel, die er o.m. op wees dat het Landjuweel een gemeenschapsfeest voor heel Soest zal worden, maar waar in de Kerkebuurt een centrale rol zal spelen. "Het zou mooi zijn als de buurt drie weken lang een feestdorp zou zijn, want dit is het échte Soest," aldus de ou derman. Hij vertelde dat in eerste instantie een comité was gevormd, bestaande uit de heren V.d.Grift, de Groot, Kuyer, V.d.Pol en mevrouw Van Brummelen. De heer V.d.Grift liet weten zich met genoegen te hebben laten "strikken" om de buurt warm te maken voor een fraaie versiering, maar ook om een en ander met elkaar door te praten met het oog op de eventuele hinder die de Ker- Jcebuurt-bewoners van de festiviteiten ^kunnen ondervinden. "Dan weten" we wat ons te wachten staat," aldus de heer V.d.Grift. Middeleeuwse torens Het eerste voorstel van het comité - de bouw van een aantal "middeleeuwse" torens (5 meter hoog, doorsnee 1.30 meter) - die paarsgewijs (met een tus senruimte van ca. 6 meter) op markante punten bij de "toegang" tot de Kerke buurt een plaatsje moeten krijgen. Ge dacht wordt aan de Middelwijkstraat/ Kerkstraat, aan beide zijden (bij Miki- mo en de Ned. Credietbank), aan de Ferdinand Huycklaan/Van Lennep- laan, zes in totaal dus. Eventueel te be mannen met hoornblazers bij feestelij ke intochten en natuurlijk met vlaggen. Een aantal fabrikanten heeft het mate riaal voor de torens, die worden opge trokken uit kalkzandsteen, inmiddels al toegezegd. Uitvoerig werd van gedachten gewis seld over de verlichting van de verschil lende fraaie huizen in de Kerkebuurt, eventueel met schijnwerpers - die het comité in een beperkt aantal ter be schikking kon stellen - of door andere verlichting. De gemeente heeft inmid dels een groot aantal vlaggen en een partij rood-wit-blauwe zuiltjes beschik baar gesteld. Het "weitje" naast de Ou de Kerk is daarvoor mogelijk heel ge schikt. Die zuiltjes kunnen ook worden ge bruikt voor de versiering van de andere toegangswegen tot de Kerkebuurt, op perde de heer Schimmel nadat een da me had laten weten ook aan het Kerk- pad graag "middeleeuwse poorten" te zien verschijnen. De heer V.d.Grift liet overigens weten dat wat hem betreft ook de Neerweg, de Eemstraat en de Peter van den Breemerweg van de op vallende versiering voorzien mogen worden. Straat-comités De suggestie om per straat een comité te vormen, dat met de bewoners gaat overleggen over de beste versiering, werd met vreugde begroet. Spontaan meldden zich ca. twintig bewoners, die op 17 juni verder gaan overleggen als "straat-vertegenwoordigers". Enige onduidelijkheid heerste er nog over de exacte grenzen van de Kerkebuurt. De heer V.d.Grift wilde wel een poging doen om die aan te geven. "De Toren straat hoort erbij, ongeveer tot de Gou den Ploeg, de Kerkstraat vanaf de Vol- vo-garage, het Kerkpad en de Lange Brinkweg tot de boerderij van Kees Kuyer, de Eemstraat, de Peter van den Breemerweg tot de Hooiweg, de Ferdi nand Huycklaan, en uiteraard de Olij- keweg, de Neerweg, de Kerkdwars- straat en de Stationsstraat." De toren van de Oude Kerk wordt ver licht en uit de vergadering kwam het verzoek deze ook open te stellen voor beklimming. Dat zou het comité opne men met de gemeente. "Buitenom kan natuurlijk altijd," aldus de heer Bakker van het comité. Lof werd toegezwaaid aan de hervormde Oude Kerk-gemeen- te, voor het initiatief tot twee orgelcon certen en een expositie tijdens het Landjuweel. Tuinen De heer Bakker - gepensioneerd tuin man van Mariënburg - verklaarde zich gaarne bereid tot adviezen over de groenversieringen. De bewoners lieten weten extra zorg aan hun tuinen te wil len besteden. Een mevrouw wilde dat de oude dorpspomp weer echt water zou geven, en het comité beloofde dat op te nemen met de verantwoordelijke instanties, de gemeente of de Histori sche Vereniging. Er kwamen nog tal van belangrijke en minder belangrijke suggesties ter spra ke. Een aantal bewoonsters bood spon taan aan vlaggen te maken om de buurt zo feestelijk mogelijk aan te kleden. In elk geval staat vast dat de Kerkebuurt het Landjuweel helemaal gaat mee-ma- ken. Onder de bewoners is de geestdrift voor een "ouderwets buurtfeest" ont waakt. Dat weTd nog eens onderstreept door de algemene instemming waar mee, op een spontaan voorstel van ou derman W. Schimmel, de heer V.d. Grift werd uitgeroepen tot "burge meester van de Kerkebuurt" tijdens het Landjuweel. Inbraak Industrieweg Een onbekende dader heeft in het afge lopen weekeinde ingebroken in een verffabriek aan de Industrieweg. Hij kwam het gebouw binnen door een deur te forceren. Uit een kastje werd een geldbedrag van ca. 30 gulden weg genomen. In de gemeenteraadsvergadering van vorige week voltrok zich een unicum toen de voltallige raad de toespraak van Jan Visser (Progressief Soest) be loonde met een gul applaus. Visser kreeg de handen op elkaar voor zijn reactie op het raadsvoorstel over de medewerking van de gemeente aan het Landjuweel, zij het dat niet de inhoud, maar de vórm van die reactie zijn col lega's enthousiasmeerde. Prog. Soest is legen die medewerking. Het raadsvoorstel zelf was door het College van Burgemeester en Wethou ders al in quasi-middel-Nederlands verwoord, en Visser liet deze kans niet voorbijgaan om op zijn beurt het Colle ge geheel-in-stijl te antwoorden. Voor de aardigheid - en bij hoge uitzondering - volgt de tekst waarmee Visser zich tot 2 )Mr garantie. We kunnen u dat beter dan grammering met display ooit bewiizen met bet nieu- Bediening met de Onkyo we Onkyo programma. Bi|- systeem-afstandsbediening voorbeeld de Compact Disc is mogeli|k Leverbaar in Speler DX-130. Er zijn wel zwart ot zilvergeanodiseerd goedkopere, maar niet met aluminium deze eigenschappen Zoals COMPACT DISC SPELER aftasting door dne laser- dX-130 stralen, speciale trilling- UU m demping en volledige pro- incl. 3 jaar garantie ONKYO HI-FI GAAT ALTIJD DIE ENE STAP VERDER - 1 Erkend dealer voor Soest .WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 78 TEL. 17253 (Technische dienst tel. 10344) Burgemeester en Wethouders richtte hieronder integraal, evenals de Soester Courant dat deed met het voorstel van het College. "Sinjeur, Traeghen herten ende nederen sinnen Hun blijft verborghen 't grote goet Dat diegenen wel bekinnen Die 't Landjuweel niet moet. Met dezulken woorden, sinjeur voor man, verwees de mystica Hadewych omtrent de 13e eeuw airede op enen perkamenten rolle in een machtig Vi sioen deze Cultuur naar de Hel ende Verdoemenis. De Cultuur van het So- dom en Gomorra der publieke massa festijnen, zoals daar zijn in de laatste da gen der mensheid rondom het Ajax bal spel in Amstelredamme en na de Oran jeboom jazzlawijt in Amersfortia. Eerwaarde Heer Scholten, schaart Soest zig na 600 jaer in ruste in de rijen van "traeghen herten ende nederen sin nen"? Het feest der geneugten zit hem niet in de voetsporen der goden Bacchus en Heineken en klinkt niet op uit de kelen van het voetvolk langs de Blaek, maar huist in de kleine kamers van het hert, dat kieskeurig klopt voor 't grote goet, "dat diegenen wel bekinnen die 't Land juweel niet moet". Ene vrage, sinjeur notabele: hoe is de "ere-wijn" en het ledigen van den roe mer, op het tweede blad van uw Raeds- brieve genoemd, te rijmen met het be leid van deze vroede vaderen den ster ken spiritualiën te matigen? Welaan, Heer van Soes, deze vooruit strevende partië van mijn compane en miselve in de Soester Raed, is tegen de gevraegde somme van 41 doezend flo rijnen, die beter besteed konde worden aan de blijvende en stille geneugten, als daar sijn, de galerie of een gerestaureer de openlucht tonele. Of aan de onder- richtinghe van kinderen der islamitische minderheden ter plaatse, voor welke de landdrost in des Graven haage geen penning meer over heeft. Daarnevens, sinjeur primaat, weer- spannen wij ons tegen ene gemeentelij ke garantië ten gerieve van de laag- draagkrachtige sponsoren, die baet 't niet, schaadt 't niet, hun beloften ver- saecken. Jan Visser (Prog. Soest). Wel sijn wij de gedachte toegedaen, sin jeur, dat het College van Scholten Schepenen in den historischen optocht vooraan moet sijn. Enkele suggestiën voor den klederdracht doen wij U gaer- ne aan den hand: Het lijkt ons een goede saeck als sche- pene Kingma van welvaren en kunstza ken te voet zijn verbleekte rode vaan, met liberale en christenfranje, den volke vertoont. Schepene Menne zien wij gaerne ge kleed in de pij van een bedelmonnik in de orde der geldsuchtigen, die met een gat in zijn hand den gemeentelijke beurs en knip leegschudt. Schepene Plomp van toernooivelden, vendelzwaaien en landordening zal met zwart omfloerste trom en treurmuziek den Sportstichtinghe als een relikwie op een praalwagen de laatste eer bewijzen. En Schepene Van Logtenstein van poepzaken en vuilnisbelten zal als een gemeentelijke heraut op den kabelkrant de ondergang van deze 20ste eeuwse cultuur verkondigen en bezweren in naem van den heilige Simonis. Sinjeur Scholten, ik wens U sterkte toe. U zult ons missen op dit Landjuweel. Hoed ons voor de brandstapel en het schavot en weesverzekerd van het res pect van deze armzalige spreker, Uw onderdanige dienaar en dienstwillige burger. Ik dank U, eerwaerdige Heer!" In het kader van het 600ste geboorte jaar van Jacob van Gaesbeek, Heer van Soest en naamgever aan het Groot Gaesbeeker Gilde is een spe ciale herdenkingsmunt uitgegeven. De herdenking van het 600ste ge boortejaar van Jacob van Gaesbeek is tevens de aanleiding om in Soest in de periode 21 augustus tot en met 6 sep tember 1987 het Landjuweel Soest 1987 te organiseren. De uitgegeven herdenkingsmunt is tot en met 7 sep tember a.s. te koop bij alle Soester banken. De munt wordt uitgegeven in een 3-tal uitvoeringen, t.w. messing, zil ver en goud. De prijzen van deze munten zjn resp. f 5,—, f 65,— en f 975,—. De nettobaten uit de ver koop van deze munten zijn bestemd voor het Landjuweel Soest 1987. Op de voorzijde van de munt is o.a. het wapen van Jacob van Gaesbeek vermeld; aan de keerzijde staan ver schillende Gildesymbolen en -attri buten. Geheim merkteken Drie van elke 1000 messing munten hebben een geheim merkteken en ge ven recht op een gratis zilveren munt ter waarde van f 65,—. Van de zilveren munten heeft er één een merkteken en geeft daarmee recht op een gouden munt ter waarde van f 975,—. Bekendmaking van het geheime merkteken geschiedt op vrijdag 25 september en zal gepubliceerd wor den in de pers, Meer informatie,vindt men in de spe ciaal uitgegeven folder, die bij de ver schillende kantoren van de volgende banken te verkrijgen is: ABN-Bank; Amrobank; Bondsspaarbank; Ne derlandse Credietbank; NMB-bank; Rabobank. Neks Blommers en Hans Oudemans, twee leden van de VVD-fractie, zijn tegen de verkoop van het oude politie bureau (Van Weedestraat) aan de bouwer van het nieuwe bureau, de fir ma Heyligers in Amersfoort. Dat bleek vorige week in de gemeen- traadsvergadering, waar alle overi gens raadsleden overigesn met het voorstel van B. W. instemden. De WD-ers hadden, zoals Blommers zei, "principiële bezwaren". Een deel van de opbrengst van het oude bureau - inclusief de dependance aan de Steen- hoffstraat - wordt gebruikt voor het bouwrijp en bereikbaar maken van de omgeving van het oude bureau (het "spoorpleintje"). "Maar waaruit wordt dat nu precies betaald?" wilde Blom mers weten. Ze had er bezwaar tegen dat over dit soort "afgeleide zaken" geen duidelijkheid wordt betracht. Wethouder Jan Menne (CDA) wees er op dat er vorig jaar nog gerekend was op een bedrag van 1,1 miljoen uit de verkoop van het oude bureau. Daarbij was de opbrengst van de dependance niet meegeteld. Nu het bureau voor 1,2 miljoen wordt verkocht is er al een voordeel van een ton. Gevoegd bij de opbrengst van de dependance moeten de kosten daar "rijkelijk" uit kunnen komen, aldus Menne. Neks Blommers vond het pertinent on juist dat de dependance dan niet eerder als "bron van inkomsten" was ge noemd. "U beslist maar zonder dat de raad zich erover heeft kunnen uitspre ken. Zo kun je wel aan het schuiven blij ven, maar wij denken niet dat dit een zuivere zaak is," aldus het WD-raads- lid. "Een zéér zuivere zaak," repliceerde Menne, omdat de netto-opbrengst van beide gebouwen al in 1985 was ge noemd. "Een-komma-een-miljoen. Ik kan u zeggen, mevrouw Blommers, dat ik méér overhoud." "Dat is dan heerlijk," schamperde het WD-raadslid, dat met haar fractiege noot Oudemans tenslotte tegenstemde. Stellage valt om: twee mannen gewond Vorige week deed zich een ongeval voor bij een bedrijfspand, dat aan de In dustrieweg in aanbouw is. Door nog on bekende oorzaak viel een zes meter ho ge stellage om, waarop een 25-jarige in woner van Capelle aan den IJssel en een 19-jarige collega uit Gouda aan het werk waren. De eerste liep daarbij een open beenbreuk op; de tweede kreeg rugletsel. Beiden werden naar het zie kenhuis overgebracht. De arbeidsin spectie stelt een onderzoek in. Dat over "ontwikkelingshulp" nog lang niet overal op dezelfde manier wordt gedacht - ook in Soest niet - bleek vorige week tijdens de goed be zochte informatie-avond van de Der de Wereldgroep Soest in het Griftland College. Daar passeerden zowel het afgesloten Rwanda-project als het nieuwe Tanzania-project van de Der de Wereldgroep de revue. Over on derdelen van dat laatste, met name de aanschaf van fysiotherapie-appara- tuur, ontstond een uitgebreide discus sie. Voorzitter Leidje Tomassen had er in haar welkomstwoord tot de ca. 80 be zoekers - waaronder vertegenwoordi gers van tal van politieke, maatschap pelijke en kerkelijke groepen - al op ge wezen dat Afrika niet alleen maar een continent vol honger is, maar ook een werelddeel met "oude culturen" en tal loze mogelijkheden, alleen zonder de financiële middelen om daar wat mee te doen. In dat verband wees ze o.m. op de voor de ontwikkelingslanden zeer na delige landbouwpolitiek van Europa. In Tanzania zijn de laatste jaren grote vorderingen gemaakt, met name op on derwijs- en gezondheidsgebied, maar het land heeft nog altijd dringend be hoefte aan de kleinschalige ondersteu ning van particulieren en organisaties, zoals de Derde Wereldgroep. Die heeft inmiddels - na het succesvolle Rwanda- project - twee kleinere projecten "gea dopteerd": de bouw van een koeienstal in Mwera (een dorpje waar psychiatri sche patiënten in de laatste fase van hun herstel verblijven) en de aanschaf van apparatuur voor fysiotherapie in Son- gea, een ander Tanzaniaans dorp. Met de projecten is resp. 10.000 en 5.000 gulden gemoeid. Kontakt Lucie de Zeeuw, net terug uit Rwanda waar ze jarenlang het kontakt heeft on derhouden met het project in Rusumo, liet dia's zien die een goed beeld gaven van de totstandkoming van het ge meenschapsgebouwtje daar en de acti viteiten die er inmiddels worden onder nomen. Ze liet weten dat de bevolking het op prijs zou stellen als de Derde We reldgroep, ook nu de daadwerkelijke bemoeienis is beëindigd, kontakt zou blijven houden. Over de Tanzania-projecten kregen de bezoekers ook een serie dia's te zien "Het komt allemaal best voor elkaar, als we maar voorzichtig te werk gaan. Een broedende kip moetje niet storen." Zo reageerde burgemeester Paul Scholten vorige week tijdens de informatie-avond van de Derde Wereld groep op de vraag van Lucie de Zeeuw, wat er intussen al gerealiseerd is van de voornemens voor gemeentelijke activiteiten op het gebied van de ontwik kelingssamenwerking in Soest. In alle onschuld gooide Lucie daarmee - om in stijl te blijven - een knuppel in een hoenderhok, want het gemeentelijke project is vooralsnog uitsluitend op gevallen door de stilte eromheen. Al geruime tijd wordt er binnenskamers overlegd door een werkgroep, bestaande uit vertegenwoordigers van zowat alle groeperingen in Soest die op een of andere wijze aan ontwikkelingssa menwerking "doen" (o.a. de Derde Wereldgroep, kerken, scholen, etc.) en het heeft er alle schijn van dat de voortgang van de werkgroep ernstig stagneert. "Het is een zaak die voorzichtig moet worden aangepakt," legde burgemees ter Scholten uit. "Er zijn groepen die immers al bezig zijn, en die moeten niet het idee krijgen dat ze worden 'overruled'. Het gaat erom een gemeenschap pelijke noemer te vinden voor een gezamenlijke actie." Volgens de burgemeester is de werkgroep daarmee druk bezig. "Hoe het af loopt hopen we binnenkort te vernemen. Eenvoudig is het niet. Misschien draait het uiteindelijk toch wel uit op de Derde Wereldgroep, maar we moe ten zien te voorkomen dat anderen dan afhaken." Scholten benadrukte verder dat het vroeger ondenkbaar was dat het onder werp "ontwikkelingssamenwerking" in zo'n brede kring bespreekbaar zou zijn gemaakt. "Dat is nu wel het geval. Alle partijen in de raad steunen deze aanpak, en dat is een goeie basis." Dan wordt ditje mooiste examenkado. 170,- Het maken van opnamen met deze mooie kleinbeeld compactcamera is uiterst een voudig, Het blijft een kwestie van op het juiste moment de ontspanknop indrukken. Mocht uw onderwerp te donker zijn dan verschijnt in de zoeker een rood waarschu wingssignaal. De ingebouwde flitser zet uw onderwerp dan in het 'zonnetje'. De DL-10 is ook uitgerust met een filmgevoeligheidsschakelaar voor 100,200 en 400 iso. Van Weedestraat 85 Tel. 13917 Leidje Tomassen, Lucie de Zeeuw en Hanneke Bloembergen. (met name over de bouw van toiletten), maar dat gebeurde pas nadat de heer Kaloka - afkomstig uit Frans Guinee - op het podium een indrukwekkende demonstratie had gegeven van moder ne Afrikaanse danskunst. Pas in tweede instantie werd zijn verzoek aan het pu bliek om mee te dansen gehonoreerd en gingen de Soester beentjes min of meer op z'n Afrikaans van de vloer. Hanneke Bloembergen gaf het publiek uit eigen ervaring een korte toelichting op de situatie in Mwera (Tanzania), dat aardig op weg is om "selfsupporting" te worden. De bouw van de koeiestal zou daaraan een belangrijke bijdrage kun nen leveren. Voors en tegens De voorgenomen aankoop van de ap paratuur voor de fysiotherapeute Ber- nadet Adriaenssens in Songea leverde stof voor een discussie over de voors en tegens van nieuwe dan wel tweede hands-spullen voor gebruik in de Derde Wereld. In elk geval werd dankbaar ge bruik gemaakt van een suggestie om op zoek te gaan naar (voordeliger) twee- dehands-apparatuur, al vonden ande ren dat er zoveel mogelijk een beroep gedaan moest worden op de "eigen" in dustrie van Tanzania. "We moeten voorzichtig zijn en niet di rect allerlei dingen daar naartoe sturen, als we niet eens weten of ze wel gebruikt kunnen worden." Anderen vonden dat wij onze overvloed niet daar moeten dumpen waar ze de spullen zelf kunnen maken. "Maar het is beter dat we ze daar dumpen als er nog goed gebruik van gemaakt kan worden, dan dat ze hier in een kelder liggen te roesten," werd daarop gerepliceerd. Burgemeester Paul Scholten, zelf voor zitter van de werkgroep die al enige tijd op zoek is naar een geschikte manier om gestalte te geven aan het (gemeen telijk) beleid op het gebied van de ont wikkelingssamenwerking, pleitte er voor dat vanuit Nederland de hulp wordt gegeven die de mensen in de ont wikkelingslanden zelf wenselijk vinden. "Wel kunnen we ons afvragen of dat wel de eerste behoefte is, en als de spul len gauw kapot gaan help je de mensen daar natuurlijk ook niet echt." 'Hoogmoedig' Het VVD-raadslid Neks Blommers noemde het echter "hoogmoedig" om hier te besluiten wat daar nodig is. "De mensen in het veld beseffen heus wel wat kan of niet kan, en je moet ook niet vergeten dat reserve-onderdelen in die landen vaak niet te krijgen zijn. Het is niet aan ons om over dergelijke dingen te beslissen, wij kunnen dat niet over zien." Van andere zijde werd nog gewezen op andere aspecten, zoals de verspilling in het rijke noorden. "Wij moeten ons langzamerhand eens gaan afvragen of wij hier altijd maar alles moeten ver nieuwen. De Derde Wereld is het meest geholpen met stimulansen voor haar ei gen produktie. Dat maakt ze minder af hankelijk van ons." Ook het wereld- voedselvraagstuk en de landbouwpoli tiek van het rijke noorden kwamen daarbij aan de orde. Lucie de Zeeuw en Hanneke Bloem bergen pleitten ervoor vertrouwen te hebben in "de mensen in het veld", al juichten zij kritische vragen van harte toe. Leidje Tomassen sloot de discussie af met de hoop dat de belangstellenden zich blijvend zouden verdiepen in de ontwikkelingsproblematiek en rekende op aller steun voor de nieuwe projecten van de Derde Wereldgroep.

Soester Courant | 1987 | | pagina 3