'0T korting 50°h p^idpub' mode voorjong Soest. 9 QpNAAP HEREXAMEN? BIJLES! TRAMEI TEL: 02155 - 1 70 89 SDc Soester Duinen Neem Bel WOENSDAG 27 MEI 1987 SOESTER COURANT PAGINA 5 SOEST vraagt; uw aandacht voor Milieu-taakgroep definitief overgeheveld Eieren- bombardement beschadigt auto Titusville brengt geld bijeen voor Polen Kabelkrant alleen in 'Hollandse letters' MEXX, LEVIS, LOVE, NEWS, WHIZZ, HANES, SCOTCH AND SODA v. Weedestraat 59 tel. 12424 Soest 33 dubbers bmm. Soest 50 jaar geleden 28 mei 1937 KONINGINNELAAN Helft van dubbel WOONHUIS met vrije tuin, berging en lokale gas- verwarming. Indeling: hal, toilet, kelderkast, moderne keuken, grote woonkamer met open haard en balkenplafond. Etage: moderne badkamer met ligbad en aparte douchecel, twee ruime slaapkamers met veel bergruimte. Zolder met vaste trap en mogelijkheid voor slaapkamer. Gevraagde koopsom f 165.000,-. VAN GOYENLAAN Op de eerste etage, ruime DRIE-KAMER FLAT (v/h vierkamer) met c.v. en berging op de begane grond. Indeling: hal, toilet, grote woonkamer, twee slaapkamers, moderne douchecel, keuken en bijkeuken. Gevraagde koopsom f 62.500,-. Inlichtingen A.A. VAN BREUKELEN Assurantiën Onroerend Goed Hypotheken Julianalaan 45 - 3761 DB Soest I Telefoon 02155 -1 79 62 tl iiiva ilii iy vit i r ~N Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: •het bouwen van een garage Turfstreek 59 (art. 11 van de voorschriften be stemmingsplan 3e herziening bestem mingsplan Overhees); •het plaatsen van een erfafscheiding Oude Tempellaan 2 (art. 302 lid 6 van de bouwverordening); •het vervangen van een woonhuis Veenzoom 2B (art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en art. 50 lid 8 van de Woningwet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf maandag 1 juni 1987, eventuele bezwaren schriftelijk bij Bur gemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeentesecre tarie afd. I (kamer 23) ter inzage. Komende week in Soest 1 t/m 4 juni: Avondvierdaagse t/m 7 juni: collecte Nederlandse Rode Kruis. Openbare commissievergaderingen Woensdag 3 juni: commissie Onder wijs. Agenda o.a. uitgaven/inkomsten t.b.v. de materiële instandhouding van de openbare basisscholen over 1986; kre diet voor plaatsing noodlokaal bij de openbare Prins Willem-Alexander- school; programma basiseducatie 1 au gustus 1987 t/m 31 december 1987; verordening leerlingenvervoer; kosten project alfabetisering en educatieve ac tiviteiten over 1986; adviesnota beste ding f 60.000,— t.b.v. culturele minder- 'heden. Donderdag 4 juni: commissie Welzijn Agenda o.a. wijzigen verordening com missie Minderheden; krediet aankoop kunstwerk plan Bleekveld; idem voor aankoop wijkverfraaiende kunstwer ken; voorstel volkshuisvestingsbeleid; begroting muziekschool. Maandag 15 juni: commissie Gem. Org. en commissie A.B.Z. Agenda o.a. wijziging verordening minderheden; voorstel politieconve- nant; notitie hondepoep; eindverslag evaluatie proefboerderij milieuzaken. Dinsdag 9 juni: commissie Ruimtelijke Ordening Agenda o.a. meeijarenraming monu menten; bouw nieuw gemeentehuis; krediet verbetering Wieksloterweg (incl. verkeersremmende maatrege len); ruiling gronden Kampweg; verka- vehngsplan bouw 90 woningen voor Amerikaanse militairen Mercury; ont wikkelingen Soester Natuurbad c.a.; ruilverkaveling Eemland; bespreking verkeersveiligheidsbeleid. Woensdag 10 juni: commissie Bedrij ven Agenda o.a. beschikbaar stellen krediet voor asfaltering van en aanbrengen van verkeersremmende maatregelen Wieksloterweg; beschikbaar stellen krediet voor aanleg van 88 CAI-aan- sluitingen in de "Drie Eiken" Soester- berg; notitie hondepoep. Donderdag 11 juni: commissie Finan ciën en Grondbedrijf Agenda o.a. verkoop grond aan B.J. Nijhuis; krediet asfaltering en verkeers remmende maatregelen Wieksloter weg; verkoop grond Fazantpad aan G. Kuiper te Leusden; krediet aankoop kunstwerk; politie-convenant 1987; kredieten voor aankoop van wijkver fraaiende kunstwerken; idem voor aan leg van 88 CAI-aansluitingen in "De Drie Eiken" te Soesterberg; kosten uit voering programma alfabetisering en educatieve activiteiten culturele min derheden over 1986; nieuwbouw ge meentehuis; ruiling gronden Hubregt- se; plan 90 woningen Mercury; overige ontwikkelingen m.b.t. Soester Natuur bad c.a.; verkoop grond gelegen achter Laanstraat 20 aan J.M. Wijnen te Soest. Woensdag 27 mei: taakgroep Sociaal- Cultureel werk commissie Welzijns planning Agenda o.a. verzekering vrijwilligers; commissie Welzijnsplanning; uiteen zetting Stichting Jeugdzorg (reserve: buitenlandse werknemers); oudere jeugd. De vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in de commissieka mers van het gebouw Gemeentewer ken. De aanvang is 19.30 uur, behalve de commissies Gem. Org. (19.00 uur), A.B.Z. (20.00 uur) en de taakgroep so ciaal-cultureel werk (20.00 uur). De stukken die betrekking hebben op de vergaderingen liggen ter inzage in het INFOrmatiecentrum. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het pu bliek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegen heid hun opmerkingen kort en bondig aan de com missie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar beschou wingen betrekken. 4. Degenen, die in eerste instantie van het spreek recht gebruik hebben gemaakt, hebben het recht voorafgaande aan de bespreking in de tweede be sprekingsronde het woord te voeren indien naar hun oordeel de discussie van de commissieleden in eerste instantie daartoe aanleiding geeft. 5. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meer derheid van de commissie behoefte blijkt te be staan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. Stads- en dorpsvernieuwing Burgemeester en wethouders maken bekend dat gedurende één maand bij de milieudienst Steenhoffstraat 2-4, ka mer 36, in het Informatiecentrum en bij de openbare bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan, alsmede het dorpshuis te Soesterberg, tijdens kantooruren ter in zage ligt een op grond van artikel 4.2.1. van de Subsidieverordeningen stads- en dorpsvernieuwing opgestelde lijst van te saneren milieuhinderlijke bedrijven. Belanghebbenden kunnen gedurende de termijn van terinzagelegging bij het college schriftelijk gemotiveerde be zwaren inbrengen tegen het feit dat zij al dan niet op de lijst zijn opgevoerd. Reacties kunnen worden ingezonden aan het College van Burgemeester en Wethouders, Postbus 2000, 3760 CA Soest. V erkeersmaa tregel Burgemeester en Wethouders maken in verband met het bepaalde in art. 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (R.V.V.) bekend dat zij besloten hebben door middel van het plaatsen van bord 54b van bijlage II van het R.V.V. met onderbord 79-UG-54 nabij de woning J. Poststraat 270 een parkeerruimte voor een invalide aan te geven. Tegen dit besluit kan iedere belangheb bende een beroepschrift indienen dat gericht moet zijn aan Hare Majesteit de Koningin en dat binnen 30 dagen na he den moet worden ingediend bij de com missaris van de Koningin van de pro vincie Utrecht. Hinderwet-aanvraag Bij Burgemeester en Wethouders is een verzoek binnen gekomen om een hin derwetvergunning. De aanvraag ligt vanaf heden één maand ter inzage bij de milieudienst van de gemeente, gemeen tesecretarie, kamer 37, op werkdagen van 09.00 -12.00 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Alb. Cuyplaan (en bij de hulpsecretarie Soesterberg) tij dep s de openingsuren. De aanvraag is afkomstig van: •Machinefabriek Meerding B.V., Postweg 51, i.v.m. de uitbreiding/wijzi ging van de machinefabriek op het per ceel Postweg 51. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen tot 27 juni schriftelijk worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders. De in gekomen bezwaarschriften worden bij de stukken ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in per soon of bij gemachtigde bezwaren in brengen op verzoek tot 17 juni 1987. U gelieve daarvoor een afspraak te ma ken. Indien men dat wenst worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts ingesteld worden door de genen die reeds mondeling of schrifte lijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren bezwaar te maken. Informaties: Info-centrum, Steenhoff straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Inbraak bij tennisclub Onbekenden hebben in het weekeinde ingebroken in het clubgebouw van de tennisvereniging Soest-Zuid aan de Bosstraat. Vermist worden een geldbe drag van ca. 200 gulden en een hoeveel heid snoepgoed. De deur bleek te zijn ingetrapt. RESTAURANT SOESTERBERGSESTRMT188 S0ESTDUINEN 02155-12739 Met alleen de twee stemmen van Pro gressief Soest tegen heeft de gemeen teraad vorige week besloten de taak groep "algemene aspecten van het mi lieu" van de commissie Welzijnsplan ning definitief over te hevelen naar de commissie Milieubeheer, zoals het College had voorgesteld. "Als de commissie Milieubeheer niet goed functioneert los je dat niet op door de goed functionerende taakgroep uit Welzijnsplanning weg te halen, aldus Leidje Tomassen. "Zo wordt de com missie Welzijnsplanning alleen maar uitgehold." Ze sprak haar vrees uit voor de kontak ten tussen de bevolking en het gemeen tebestuur op dit punt, en stelde vast dat "mensen die zich in hun vrije tijd inzet ten voor hun medeburgers op deze mnaier worden teleurgesteld en hun vertrouwen kwijt raken." De politie werd in het weekeinde in geschakeld door een inwoner van Soest, die met zijn gloednieuwe auto - er stond nog maar 23 kilometer op de teller - was gaan rijden en op de hoek van de Vrijheidsweg en de Jan de Rooystraat werd "onthaald" op een eieren-bombardement. De politie trof bij het onderzoek drie jongemannen aan, resp. van 15, 16 en 16 jaar, in een flatwoning op de tweede etage, waar een van hen woonde. Ze gaven toe gedrieën de eiervoorraad te hebben aangespro ken om naar het passerende verkeer te gooien. Dit alles vond plaats tij dens de afwezigheid van de ouders. De automobilist verklaarde dat zijn wagen een schade van om en nabij de 2500 gulden had opgelopen. De po litie zoekt de zaak verder uit. De jon gelieden kregen uiteraard alvast een flinke schrobbering en moesten de straat schoonmaken. Wethouder Plomp weersprak dat-. Hij wees erop dat het College "na ampel overleg" voor deze structuur had geko zen en dat Welzijnsplanning altijd nog invloed heeft op de terreinen "zorg, educatie en recreatie". Problemen op het gebied van de algemene milieu-as pecten, bijvoorbeeld in de woonomge ving, kunnen bovendien ook in de com missie Ruimtelijke Ordening aan de or de worden gesteld, aldus de wethouder, en verder is er een goed kontakt met de woningbouwverenigingen. En voor zover de problemen vallen onder het hoofdstukje "zorg" kan ook de com missie Welzijnsplanning zich er mee be zighouden, stelde Plomp tenslotte vast. Giften worden gebruikt voor aanschaf medische apparatuur Dankzij een actie in Titusville, Florida kan de stichting Midden-Nederland Helpt de Polen een bedrag van 2600 gulden op de rekening bijschrijven. De werkgroep Titusville-Soest-Polen in de zusterstad van Soest heeft dit geld bijeen gebracht. Het geld zal worden gebruikt voor de aanschaf van medi sche apparatuur. Titusville-Soest-Polen houdt jaarlijks één of meer acties ten behoeve van de Poolse bevolking. De stichting Midden- Nederland Helpt de Polen, met het hoofdkwartier in Soesterberg, zorgt voor besteding van het geld. Zoals altijd wordt van de Amerikaanse giften medi sche apparatuur gekocht. Dit keer heeft men het oog laten vallen op een volledig gereviseerde bronchoscoop, waarmee men in het ziekenhuis van de Poolse stad Kozle longonderzoek kan plegen. Voor nieuwe attributen ontbreekt het de stichting aan voldoende geld. Een De kabelkrant zal voorlopig alleen in "Hollandse" lettertekens nieuws voor de buitenlandse'Soesters kun nen brengen. Dat antwoordde wet houder Ries van Logtenstein vorige week in de gemeenteraad op een vraag van Leidje Tomassen (Prog. Soest), die daarover na alle verwar rende mededelingen op dit punt nu eindelijk wel eens duidelijkheid wil de hebben. "Het toevoeren van bijvoorbeeld Marokkaans nieuws in de voor dat land geëigende lettertekens is een bijzonder kostbare zaak," aldus Van Logtenstein. Dat kan ik u dan ook niet toezeggen." Het "buitenlandse" nieuws wordt dus voorlopig in "Hollandse" (La tijnse, bedoelde de wethouder onge twijfeld) lettertekens gebracht. De wethouder beloofde overigens dat hij, als het financieel ooit kan, de ver spreiding van nieuws in Marokkaan se (Arabische, bedoelde de wethou der ongetwijfeld) lettertekens "zeker niet zal nalaten' Ab Blokzijl (l.ontvangt de chèque uit handen van het echtpaar Ferrel. gereviceerde bronchoscoop kost altijd nog zo'n slordige elfduizend gulden. Op dit moment beschikt de stichting over 7600 gulden, want eerder ontving men vanuit Titusville al een bedrag van 5000 gulden. De cheque ter waarde van 2600 gulden werd vorige week naar Soest gebracht door het echtpaar Ferrel uit Titusville. Beiden zijn actief lid van de werkgroep die geld inzamelt voor Polen. Behalve de cheque hadden zij bij hun vertrek uit hun woonplaats ook kleine medische apparatuur en kleding voor de Poolse bevolking in hun bagage meegenomen. Dat de stichting Midden-Nederland Helpt de Polen na ruim vijf intensieve jaren nog steeds leeft blijkt niet alleen uit de gift van de inwoners van Titusvil le, maar vooral ook uit de hedendaagse activiteiten van de stichting. Op zater dag 13 juni vertrekt alweer het 159ste transport met een vracht goederen, die in Polen worden gedistribueerd. Op dit moment vertoeft een Nederlands gezel schap in Polen voor een tiendaags be zoek. Onder hen bevindt zich wethou der drs. Jan Menne, die vakantie houdt. Op 27 augustus gaat een nieuwe groep naar Polen. Er zijn voor die reis nog een aantal plaatsen beschikbaar. Voor in formatie hierover kan men ter(echt bij de coördinator van de stichting, Ab Blokzijl, tel: 03463-1463. Voetgangster en bromfietser gewond bij aanrijding Bij een aanrijding die maandagavond j.1. plaatsvond aan de Burgemeester Grothestraat raakten beide betrokke nen, een 42-jarige voetgangster en een 17-jarige bromfietser uit Soest, ge wond. Het ongeval gebeurde toen de vrouw plotseling het fietspad opliep. De bromfietser kon haar niet meer ontwij ken en botste ook nog tegen een gepar keerde auto. Met verwondingen aan de kaak werden beiden per ambulance overgebracht naar de Lichtenberg in Amersfoort. IllidPub EKHOUD VDO/C ruwaou Voor al uw bouwen onderhoudswerken 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 School-voetbal wedstrijden De gewoontegetrouw organiseert Esvac wederom school-voetbal wedstrij den. Gezien het succes van vorige jaren, verwachten wij dat thans meer scholen van de partij zullen zijn. Inschrijvingen worden tot en met 5 Juni ingewacht bij den secretaris, Kerkpad Z.Z. 86. Het elftal 'school v. d. Wal' veroverde in 1936 de fraaie wisselbeker van de le afd., terwijl elftal A 'school v. Wely', beslag legde op de wisseltak van de 2e af- deeling. Jubileum Op 1 Juni a.s. hoopt de Heer H. Raat te Soesterberg den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar werd benoemd als onderwijzer bij het Chr. Onderwijs. Achtereenvolgens was hij werkzaam te Vorden, 's-Gravenzande, Enschede, Waspik en Soesterberg. Te Waspik werd de Heer Raat benoemd als Hoofd en is dit thans te Soesterberg. Op Zaterdag 29 Mei a.s. bestaat er gelegenheid tot felicitatie, van 3.30 tot 5 uur in de school aan den Postweg. Het zal den geachten jubilaris zeker wel niet aan belangstelling ontbreken. Aanrijding Zondagmorgen had op de Birkstraat een ernstige aanrijding plaats. De bestuurder van 'n luxe auto, de heer B. W. uit Harderwijk, wilde linksaf slaan, zonder z'n richtingwijzer uit te steken. Toen bleek dat deze zwenking niet uitgevoerd kon worden bleef de heer W. plotseling met z'n auto midden op de weg stilstaan. Een achter de auto rijdende motorrijder kon z'n voertuig niet meer tot stil stand brengen en reed de auto aan. De motor sloeg om en de bestuurder, zoowel als de duorijdster kwamen te val len. Beiden werden hierbij ernstig verwond. Vooral de heer A., bestuurder der motor, kwam er slecht af. Dr. Rupert en dr. Stroband verleenden de eerste hulp, waarna de beide slacht offers per auto naar hun woning in Amsterdam werden vervoerd. Het motorrijtuig werd totaal vernield, terwijl de auto ook eenige schade op liep.

Soester Courant | 1987 | | pagina 5