zogezien qPMóhOCK Speeldoos WOENSDAG 29 APRIL 1987 SOESTER COURANT PAGINA 10 Hondje weg Hondje terug Nieuwe cantor-organist Cor de Jong concerteert in Oude Kerk 'Soyez les bienvenus' Historische Optocht met raadsleden? Nieuwe tentoonstelling in C-drie Harry van der Wee exposeert 26 schilderijen Wiatortache toc Historische optocht Archeologie in museum Flehite Engelse band in Amersfoort Friesland in Groeneveld Nijverheidsmarkt van kunst in Kasteel Groeneveld Programma Friese week Douwe Tamminga, leest uit eigen werk V. v; Vrijwilligers Vakature Bank Vrijwilligers bouwen in het buitenland De transparante fantasiewereld van Ineke Talen - Een avond swing met The Deep River Quartet Theater-agenda Artishock: "De vernieuwde Kunstmarkt" Dokter in huis Vermist 19-4 Kater, rood wit, 4 jaar, geca streerd, vlooienband, "Joris", Stege- man, Middenlaan 7, Soestduinen, tel.16222. 08-4 Kater, zwart, getatoeëerd, ongeca- streerd, 1 jaar, Hoopt, Korte Hartweg 6, Soest, tel.16185. 22-4 Kater, rood, witte streep op de kop en witte bef, wittesokjes, gecastreerd, rode halsband, "Daan", v Wilgenburg, Koninginnelaan 131, Soest, tel: 22063. 15-4 Kater, zwart, witte poten,zwart witte neus, 3 jaar, v Speendelaar, Korte Hartweg 1, Soest, tel.20085. 22-4 Kater, cypers, wit pootje, witte neus, ongecastreerd, Dideriks. Lee- straat 43, Baarn. tel.02154-13520. 24-4 Poes, zwart, lijkt op siamees, ma ger, grote oren en ogen, lange staart, 1 jaar, gesteriliserd. Oskam, Laanstraat 18a, Baarn. tel: 02154-16369. Poes, zwart, paar witte haartjes, bouw van siamees, groene halsband met bel, Segaar. Wulpstraat 4, Baarn. tel: 02154-22504. Gevonden 19-4 Reu, bastaard, pincher, lichtbruin, gevonden in de Soesterduinen, Dieren tehuis 't Hart, KI. Engedaalweg 40, Soest, tel: 13583. Teef, bastaard black an tan, klein krul staart, van Foeken, Zonnedauw 25, Soest. Kat, cypers, dik, geen halsband, dood gevonden op de Koningsweg. Kater, zwart met een beetje wit, oud, vlooienband, gevonden in Baarn. Inl. tel: 02153-89147. 23-4 Rat, wit/bruin, grijze snuit, v d Brom, Regentesselaan 2, Soest, tel: 14233. 24-4 Kanarie, ring: SV 72 54 86 NB, Opmeer, Draailier 61, Soest, tel: 11164. Dierenopsporingsdienst Amivedi Soest/Baarn tel: 02155-10667 Registratie tel:02155-17001. De nieuwe cantor-organist van de Oude Kerk, Cor de Jong, geeft op zondag 10 mei a.s. een orgelconcert ter gelegen heid van zijn ambtsaanvaarding. Het concert wordt georganiseerd door de commissie Concerten Oude Kerk (COK) en begint om 15.30 uur. Cor de Jong is de opvolger van Jan Jansen, die in januari de Oude Kerk verruilde voor de Utrechtse domkerk. Het concert duurt tot ca. 16.15 uur. De toegang is gratis. Na een "come back" in 1986 met de voordrachtavond "Malgré tout", - ver tellingen en gedichten uit Nederland en Vlaanderen - brengt mej. E. 't Hart uit Soest, begin mei een nieuw programma. Onder de titel "Soyez les bienvenus" treedt zij donderdagavond 7 mei op in de theaterzaal van het cultureel creatief centrum "C-drie", te Soest-O verhees. Het programma omvat vertellingen en gedichten uit de Nederlanden, in com binatie met muziek. Het belooft een bij zondere avond te worden en belangstel lenden zijn, zoals de titel reeds aangeeft, van harte welkom. De avond begint om kwart over acht. Het verdient aanbeveling zich tijdig van een plaats te voorzien. Geïinteresseer- den die graag van verdere voordracht avonden op de hoogte worden gehou den, kunnen zich opgeven via telefoon nummer 02155-15440. Ook bestaat dagelijks tussen 12.30 en 13.00 uur hiertoe gelegenheid via een kaartje in de pauze. Men ontvangt dan - hieraan zijn geen kosten verbonden - van nieuwe voordrachten tijdig bericht. De leden van de gemeenteraad zijn uitgenodigd voor deelname aan de Historische Optocht in Soest tijdens het Landjuweel. Op 22 augustus staat Soest in het teken van taferelen uit het verleden. Het bestuur van de Historische Optocht Soest heeft de gemeenteraad per brief uitgenodigd aan de optocht mee te doen. Scholen, buurtgroepen, sportver enigingen en andere groepen werken momenteel al aan de uitbeelding van een historisch feit. "De organiserende commissie mist nog een belangrijke groep. De gemeente raad van Soest, anno 1987, die zelf een gemeentebestuur anno 1500 (of iets la ter) uitbeeldt. Een gemeentebestuur, bestaande uit 27 leden, kan toch zeker een gemeentebestuur uitbeelden van vroeger tijden. Zo'n gemeentebestuur was toen veel kleiner. Als een enkel raadslid op de dag van de optocht om voor hem of haar moverende redenen is verhinderd, blijft een redelijke afspiege ling van de raad toch mogelijk," aldus de brief van de Historische Optocht Soest. De belangstelling voor de opening, zondagmiddag j.1. van de expositie van de Soester kunstenaar Harry van der Wee viel met het zonnige weer niet tegen. Onder de aanwezigen wethouder Ries van Logtenstein (CDA), die in het cultureel creatief centrum aan de Willaertstraat kwamen luisteren naar Jan Visser, die een aantal gedichten las uit zijn poëziebundels. Deze teksten werden muzikaal gelardeerd met korte klarinet-impressies van Ferry Szabó. Harry van der Wee exposeert tot 24 mei in C-drie 26 olieverfschilderijen en gouaches, die vooral geïnspireerd zijn door een verblijf in de bergen. Naast een serie abstracte tableaus worden ook een aantal realistische afbeeldingen ten toon gesteld, zoals het fraaie "Carnaval" en het recente "Schiermonnikoog", dat deel uitmaakte van het project "Ik ken je van gezicht" in Kasteek Groeneveld. Deze nieuwe expositie in C-drie is dagelijks gratis te bezichtigen in het Witte Café, waar sinds kort René Grendel (42) uit Overhees als horecamanager de scepter zwaait. Harry van der Wee bij één van zijn schilderijen in C-drie. Foto: Goos van der Wilt x:^ Op zaterdag 22 augustus a.s zal er in Soest werderom een grootse historische optocht plaatsvinden. Vele instellin gen, verenigingen, scholen en particu lieren hebben zich al gemeld bij de com- misie Historische Optocht. Deze com missie is ingesteld door de Historische Vereniging Soest. Omdat deze Historische Optocht een beeld moet kunnen geven van vele his torische momenten wordt er naar ge streefd dat iedereen iets kan uitbeelden waar hij of zij ook nu mee te maken heeft. Zo wordt er door o.a. het Rode Kruis getoond hoe men vroeger gewon dentransport verzorgde. Het leek de comissie Historische Op tocht ook leuk om de gemeenteraad van Soest uit te nodigen hun voorgangers uit te beelden. Een gemeenteraad van vroeger. Nu waren die gemeentebestu ren vroeger veel kleiner. Iedereen hoeft dus van de huidige raad niet mee te doen. Maar het zou wel een pracht ge zicht zijn om 27 raadsleden in oud te nue door Soest te zien lopen. Als men de voorkeur van de comissie wil volgen, zullen zij kleding dragen uit de Bour gondische tijd. Zo kan men dan de 'voorman' van Progressief Soest even tueel in een maillot zien lopen. Dat kan aardig zijn. Ook zal er gelegenheid zijn voor het College van Schout en Schepenen om de eregasten in Soest op gepaste wijze te ontvangen. Het is zeker te verwachten dat ons huidige college als dagelijks be stuur van de gemeente het voorbeeld zullen volgen van zo velen in Soest. Op zaterdag 22 augustus is Soest heel histo risch verantwoord gekleed. In het Amersfoortse museum Flehite is van 2 tot en met 5 mei een tentoonstel ling over archeologie. De laatste jaren heeft in de keistad archeologisch onder zoek plaatsgehad waarbij tijdens afgra vingen verschillende vondsten zijn ge daan. Hierover en over andere zaken wordt uit de doeken gedaan tijdens de exposi tie. Een deel van de expositie is gewijd aan 25 jaar activiteiten van de afdeling Vallei en Eemland van de Archeologi sche Werkgemeenschap Nederland. Ware muziekliefhebbers kunnen op zaterdag 2 mei a.s. in Amersfoort kosteloos een uniek wisselconcert bij wonen. Het concert vindt plaats in de Fonteinkerk aan de Robert Koch- straat en krijgt de toepasselijke titel "Fountains of Music" mee. De aan vang is om 20.00 uur, terwijl de kerk Om 19.00 uur voor het publiek ge opend zal worden. Onder leiding van de nieuwe vakdiri gent Dick Roelofsen treedt de Chr. Mu ziek- en Showband "Juliana" voor het voetlicht. Het korps doet het bij pers en publiek prima in de smaak gevallen concertoptreden in het Cultureel Cen trum "De Flint" van 4 april jl nog eens dunetjes over. Naast "Juliana" zijn ook hun Engelse gasten te beluisteren. De gerenommeerde brassband "The Cam Brass Consort" uit Cloucestershire be zoekt in het kader van een Europa-toer Amersfoort. Twee jaar geleden waren zij in Soest te gast bij PVO. De band bestaat uit jonge muzikanten, die geselecteerd worden uit college- en universiteitsorkesten, welke gevestigd zijn in de graafschappen Gloucestershi- re, Avon en Somerset. Het orkest stu deert wekelijks een drietal uren op een breed repertoire, dat zich beweegt tus sen vroege Barokmuziek en hypermo derne pop. De bezetting van de band bestaat uit trompetten, cornetten, hoorns, trombones, tuba's en een uitge breide percussion. Daags nadien spelen beide bands tij dens een samen op weg-gezinsdienst in "De Open Hof', Vogelweide 1 te Amersfoort. Het thema van de dienst, die geleid wordt door de heer C.G. Hoogendoorn, is "De bevrijding van Nederland". Aanvang 9.30 uur. Op 9 mei a.s. zal de comissaris der Ko- ninging in de Provincie Friesland, de heer H. Wiegel, de tentoonstelling "Friesland in Groeneveld" openen. De vereniging It Fryske Gea, toont in een aantal zalen het Friese landschap in doorsnee. De fotografen Willem Diepraam, AUaard Hidding en Rob Nijpels belichten het Friese land op een heel eigen manier. It Fryske Gea yn trochsneed De tentoonstelling "Friesland in door snee" begint met de bevestiging van het, vooral buiten Friesland, vastgeroeste idee dat die provincie vlak kaal en koud is met veel wind. Twee dwars doorsneden zullen echter laten zien dat Friesland een zeer rijke variatie aan landschapstypen kent. Eén dwars doorsnede loopt van de Noordzee, via Terschelling, Waddenzee, het noorde lijk kleigebied Leeuwarden, Eerae- woude naar de hoge zandgronden bij Appelscha. De tweede dwarsdoorsne de begint op Schiermonnikoog, gaat door het Lauwersmeer, de Dokkumer wouden en het IJsselmeer. Op het kruispunt van de twee dwarsdoorsne den ligt het dorpje Warstiens (48 inwo ners) dat er speciaal zal worden uitge licht. In de tentoonstelling wordt aan dacht gegeven aan een relatie tussen landschap en de basis waarop dit land schap is gebouwd, te weten water, bo dem en lucht en de menselijke aktiviteit daarin. Friese landschappen van Willem Diepraam, Altaard Hidding en Rob Nijpels Achter de nogal algemene titel gaat een tentoonstelling schuil van drie sterk persoonlijke visies op het Friese land schap. Die drie visies zijn van zeer uit eenlopende aard en het wordt in deze tentoonstelling o.a. weer eens duidelijk dat fotografie en de "werkelijkheid" maar zijdelings verband met elkaar houden. In die zin is het Friese land schap nog steeds niet vastgelegd. In de foto's van Willem Diepraam is de wijdheid een typisch Fries gegeven, maar de behandeling van licht en scha- Een aantal kunstenaars zal tijdens de weekenden van 2/3 - 9/10 mei in het koetshuis van Kasteel Groeneveld kunstwerken uitstallen. Beide weekenden zullen een geheel ei gen karakter hebben. De kunstnaars die regionale of landelijke bekendheid ge nieten, zullen tijdens deze weekenden hun werk demonstreren. Tijdens het weekend van 2/3 mei wordt ondermeer geboden: keramisch werk, etsen, hout/ linosnede/aquarel, papierknippen, olieverf, kunstzinnige sieraden, textiel en pottebakken. Het weekend van 9/10 mei: portretknippen, boetseren, imkerij, Hindelooperschilderwerk, ke ramiek, trollen, stenen, brooddeegfi- moklei en aquarel. De markten zijn gratis te bezoeken evenals de demonstraties. Een bezoek je aan deze markten is zeer de moeite waard en goed te combineren met het kasteel en omgeving. De openingstij den zijn van 11.00 - 17.00 uur op beide dagen. Inlichtingen omtrent de markt tel: 02154-13481. duw verraadt een sterk persoonlijke signatuur. Allaard Hidding benadrukt het gege ven dat Friesland geheel door mensen handen is gemaakt. In zijn landschap pen blijken de puur functioneel bedoel de landinrichtingen toch land-art- achtige kwaliteiten te bezitten. Rob Nijpels is altijd op zoek naar de poëzie. Zijn romantische blik ontdekt een Friesland dat niet iedereen gegeven is het te zien. Bij hun onderzoek naar Friese land schapsfotografen ontdekten de ten toonstellingsmakers het werk van de fo tojournalist Gombault. Een aantal van zijn, in het begin van deze eeuw ver vaardigde, grote glasnegatieven tonen nieuw landbouwgereedschap in bedrijf. Een tractor, een schovenbinder, een zaaimachine. Het idee dat Friesland, zoals wij het nu kennen, geheel door mensenhanden is gemaakt, wordt op deze foto's op aardige wijze onder streept. Er zijn daarom een aantal van deze puur documentaire foto's, als ver gelijking, aan deze tentoonstelling toe gevoegd. Openingstijden: dinsdag, woensdag en vrijdag 10.00 - 17.00 uur zaterdag en zondag 12.00 - 17.00 uur maandag en donderdag gesloten. Het Friese landschap in doorsnee is te zien tot 21 september 1987. Friese landschappen, foto's van Willem Diepraam, Allaard Hidding, Rob Nij pels en Gombault tot 13 juli 1987. De aanleiding is het jubileum bvande Fryske Krite die dit jaar z'n 40-jarig be staan viert. Wat begon met de organisa tie van een feestelijke avond is uitge groeid tot een groots spektakel, waarbij vele activiteiten zich afspelen geduren de de week van 9-16 mei a.s. Skutsjes in Bunschoten-Spakenburg, waar ook de Boerenbruiloft zal worden gehouden, fierljeppen in Eemnes, ring- rijden in Baarn, kaatsen in Hilversum en in Soest wordt de Waterpoort van Sneek nagebouwd voor de Expo-ten- ten. Wat er allemaal precies staat te gebeu ren wordt vanavond (woensdag 29 mei) bij de overhandiging van het eerste pro grammaboekje over de Friese week be kend. In een sfeervolle omgeving zal het eerste exemplaar overhandigd worden aan Jonkheer G. Sandberg, medewer ker van het kabinet van de Friese Com missaris. Met een optreden van een Friese folklo ristische dansgroep zal het befaamde restaurant de Mandemaaker in Spaken burg even omgetoverd worden in een stukje Friesland: een voorproefje van de komende Friese week. Vanaf volgende week kan men bij de VW's in de regio de boekjes verkrij gen. Ook door middel van raamposters zullen de velefestiviteiten aangekon digd worden. In de uitgave van de Soes ter Courant van 6 mei volgen nadere be richten over de Friese week. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227. telefoon 14152 Dichtersfestival in Kasteel Groeneveld Op zaterdag 2 mei a.s., wordt in het Kasteel Groeneveld een dichtersfesti val georganiseerd in samenwerking met de Culturele Raad voor Friesland. Aan dit festival van Friese en Hollandse dichters wordt meegewerkt door Wil lem Abma, Sybe Krol en Baukje Wyts- ma uit Friesland en de Hollandse dich ters Guillaume van der Graft, Tseard Veenstra en Jan Visser. Naast de al genoemde dichters zal Dou we Tamminga de avond mede opluiste ren. Douwe Tamminga werdt in 1909 geboren in Winsum en woonde zijn hele leven in Friesland. Hij is een veel gele zen en gelauwerd schrijver-dichter. Zo ontving hij in 1957 de Gijsbert Japicx- prijs en in 1986 de Pieter Jelles-prijs. Niet minder dan twaalf gedichtenbun dels verschenen van hem tussen 1938 en heden. Douwe Tamminga wordt ge zien als de nestor van de Friese dichters. Het festival waaraan ook een diner ver bonden is, begint zaterdag 2 mei om 17.00 uur met het voorstellen van de deelnemers. Presentator is Jan Visser uit Soest. Voor reservering en nadere inlichtin gen kunt u bellen met Kasteel Groene veld tel: 02154-20446. Een vorm van vrijwilligerswerk waar over weinig is gepubliceerd maar vooral voor jongeren van grote waarde kan zijn is het helpen bouwen aan projecten in de sociaal-culturele en maatschappe lijke sektor. Ben je tenminste 18 jaar en in een goede conditie? Dan kun je mee doen aan een bouwkamp van de "Inter nationale Bouworde". De kampen worden overal in Europa gehouden en duren twee tot vijf weken. Vrijwilligers helpen dan bij de bouw van nuttige projecten. Het afgelopen jaar werkten de vrijwilligers o.a. aan een loods van het Rode Kruis in Oostenrijk, de renovatie van een kindertehuis in Italië en de verbouw van een jeugdcen trum in Frankrijk. Van de Vrijwilligers wordt wel een bijdrage in de reiskosten gevraagd. Men kan voor inlichtingen over de "Internationale Bouworde" te recht bij de Stichting Vrijwilligers Va kature Bank Soest. Rechtstreeks bellen met de Bouworde kan ook. Het tele foonnummer is 080-226074. Ook bij de Stichting Internationale Werkkampen (SIW) kan men zich op geven als vrijwilliger. Deze Stichting or ganiseert op verschillende plaatsen in Nederland werkkampen, waaraan jon geren uit heel Europa deelnemen. Tij dens zo'n kamp wordt bijvoorbeeld een jongerencentrum, een wegloophuis of een natuurgebied opgeknapt. De SIW zoekt vrijwiligers m/v die zo'n kamp willen begeleiden. Vooraf krijgen de vrijwilligers eerst een speciale begelei derstraining. Belangstelling voor deze andere manier van vrijwilligerswerk? Kom eens langs of bel. De Stichting WB kan bemiddelen in diverse soor ten van vrijwilligerswerk. Let ook eens op onderstaande vakatures. Vakatures 7/613 Jeugdclub "De Praatpaal" in Soest vraagt vrijwilligers m/v om sa men met andere vrijwilligers kinderac tiviteiten te leiden en te begeleiden. 7/612 Dezelfde jeugdclub als boven zoekt vrijwilligers m/v om samen met het team van vrijwilligers een soos- avond voor verstandelijk gehandicap ten voor te bereiden en uit te voeren. Deelnemers komen uit verschillende fasehuizen en gezinsvervangende te huizen in Soest. 7/616 Voor de Stichting Speel-o- theek in Baarn worden enkele vrijwilli gers m/v gevraagd. De Speel-o-theek is een uitleenorganisatie van speelgoed en spellen. 7/615 Peuterspeelzaal in Baarn heeft plaats voor vrijwilligers m/v om samen met betaalde kracht een groep kinderen te begeleiden. 1/635 Stichting Slachtofferhulp zoekt zeer gemotiveerde mensen om hulp te bieden aan slachtoffers van een misdrijf. Hulp wordt geboden in de ruimste zin van het woord. 1/636 Bent u vijftig jaar en ouder geef u dan op bij het Gilde-Eemland. Gilde-leden bieden hun kennis en erva ring aan aan voornamelijk jongeren. In formatie over 't Gilde bij de WB Soest. 1/620 Veilig Verkeer Nederland zoekt een onbeperkt aantal vrijwilligers m/v. Werkzaamheden bestaan o.a. uit het voeren van akties op scholen, fiets en bromfiets controles, vergaderingen enz. 6/603 Stichting Baanlozenkrant vraagt een aantal medewerkers in de volgende funkties: fotograaf m/v, teke naar m/v, medewerker lay-out, schrij vers m/v. 9/620 Stichting Pandora houdt zich bezig met het tegengaan van vooroor delen die men vaak heeft ten opzichte van (ex) psychiatrische patiënten. Om voorlichting te geven aan verschillende groepen zoals het voortgezet onderwijs, buurthuisgroepen enz. vraagt de stich ting de medewerking van een aantal vrijwilligers m/v. De vrijwiligers zijn mensen die betrokken zijn of zijn ge weest bij de geestelijke gezondheids zorg en die bereid zijn over hun eigen ervaringen te praten in voorlichtingsbij eenkomsten. De vrijwilligers ontvan gen een vergoeding per voorlichting en zijn WA verzekerd. Belangstellenden voor de Internationa le Bouworde en/of voor één van bo venstaande vakatures kunnen zich wenden tot de Stichting WB Soest, Willaertstraat 49. De Stichting is geves tigd in cultureel centrum C-drie en ge opend op maandag, dinsdag en donder dag van 10-12.30 en 13.30-15.30 uur. Vrijdags van 11-12.30 uur. Tijdens kantoortijden is de vakaturebank tele fonisch bereikbaar onder nummer 02155-12630. Fraaie expositie in Artishock "Het treft me heel diep, ik voel me er door geraakt", schrijft de Belgische kunstenares Anna Lenoir uit Leuven, op doorreis naar Amsterdam, in het gastenboek van de grote tentoonstel lingszaal van Artishock. Daar stelt de Soester kunstenares Ineke Talen (36) tweeëntwintig nieuwe schil derijen ten toon in acryl (kunststofverf) en aquarel (waterverf), die een heel an dere sfeer suggereren dan in 1980 toen zij in hetzelfde gebouw haar eerste, ei gen expositie inrichtte. Derstijds viel haar werk op door een ge detailleerde uitbeelding van een sprookjesachtige, mythische gevoels wereld, nu is het allemaal een stuk nuchterder en vooral groter geworden. Maar het gevoel is gebleven. De meeste aquarels stellen een aantal vakbekwa me, heldere landschappen uit Italië, Limburg en Oud Soest voor, kleurige rabarber en boleten, en een aantal vrou welijke modellen. Dit is voornamelijk het resultaat van de talrijke, succesvolle teken-sessies, die Artishock's tekenclub regelmatig houdt in het Smeeing-bol- werk aan de Steenhoffstraat. Af en toe gaat de club naar buiten, het veld in, en het plezier hiervan is Ineke Talen zeer dierbaar, zegt ze zelf. Toch vermoed ik, dat de schriftelijke ontboe zeming van Anna Lenoir in het gasten boek vooral slaat op de grote acryl-ta- bleaus, die Ineke dit keer laat zien en waarin vaak de "binnenwereld" en de gevoelens van de exposante het centrale thema vormen. Titels als "Fantasie", "Vlucht", "Achter glas" en "Hartslag" duiden daar op. In deze serie hoort ook thuis "Déja vu", het schilderij dat zij instuurde voor het project "Ik ken je van gezicht" in Kas teel Groeneveld. Aan de ene kant zie je duidelijk de omtrekken van menselijke gestalten of delen daarvan, aan de an dere kant schuiven abstracte vlakken en transparante beelden over en door el kaar heen. De kleine mythen en sprook jes van 1980, gemaakt in het opkamer tje van de eengezinswoning aan de Wiardi Beckmanstraat, hebben in 1987 plaats gemaakt voor de grote, royale ateliersfantasieën aan de Kerkstraat. Deze aantrekkelijke tentoonstelling werd onlangs geopend met de pia noklanken van Erik Satie's "Gnossien- nes" en wordt op Koninginnedag (30 april) afgesloten met een hopelijk zon nige Kunstmarkt, waar Ineke Talen zelf aanwezig is. Dan is de expositie nog de gehele dag vrij toegankelijk! JAN VISSER Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-1 8050 Zaterdag trad in De Speeldoos in Baarn The Deep River Quartet op voor een vrijwel geheel gevulde zaai. Onder merkbaar enthousiasme van de toehoorders brachten zij op de hun ei gen vertrouwde wijze een compilatie van oude muziek van The Inkspots, The Mills Brothers en Negro Spiri tuals. Voor de gelegenheid werden zij bege leid door de jonge Belgische pianist Maurice de Keukelaer, die blijk gaf over een grote mate van muzikaliteit te be schikken. Gedurende de hele avond zat hij met zichtbaar plezier aan de vleugel. Het kwartet, bestaande uit Dick Riet veld, le tenor, Kees Hendriks, 2e tenor, Wout Bijker, bariton en Siebe Vink, bas, is op een Uitgekiende manier samenge steld. Stemmen die met grote muzikali teit en gevoel voor harmonie op elkaar zijn afgesteld. Een groep, die pas de laatste jaren in de schijnwerpers is ge treden, maar al 16 jaar bezig is iedereen te verbazen met hun close harmony zang. De eigen muzikale begeleiding, bestaande uit gitaar en bas gebeurde op een Hot Club de France-achtige wijze en bracht duidelijk de swing in het ge beuren tot merkbaar genoegen van het publiek. De meest bekende stem is die van de le tenorist, maar vooral de bas stem is er een van een grote zuiverheid en een diepte, alsof die uit zijn tenen komt. De grootste indruk op mij maakte echter de bariton van Wout Bijker, die samen met bassist Siebe Vink de arran gementen voor zijn rekening nam. Een stem zo zuiver en zo afgestemd op de andere drie, als het ware dienstbaar aan de groep. Opvallend onopvallend als het ware. Grote klasse werkelijk. De ovaties aan het eind van de avond waren dan ook niet van de lucht. D.S. Vrijdag 8 mei Aanvang 20.15 uur Droomspel Toneelvoorstelling door "De mannen van de Dam" Droomspelauteur August Strindberg, weet in een verbazend kon- krete beeldentaal de werking van het onderbewuste te verwoorden. In een nieuwe vertaling wordt dit weinig ge speelde stuk opgevoerd door "De man nen van de Dam". Een groep Vlaamse acteurs die garant staat voor een toneel belevenis van de eerste orde. Kaarten f 15,- Pas 65/CJP f 12,50. De vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, tel. 19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-colturele leven in Soest. Door je op te geven als üd steon je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van hel lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar: jongeren t/m 23 jaar en personen die tot de zelfde huishouding behoren f 27,- per jaar. Kon- taktadres ledenadministratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. De straattheatergroep Mini Brunt De oplettende passant langs de Steen hoffstraat 46 zal het niet zijn ont- gaaan, dat er rondom het gebouw gro te veranderingen aan de gang zijn. De nieuwe eigenaar van het pand, de firma Smeeing b.v. heeft de Vereniging Artishock toegezegd, de Kunstmarkt op een volledig nieuwe omgeving rond om het gebouw te laten plaats vinden. Zoals reeds in eerdere publikaties is vermeld, zal de traditionele kunstmarkt op 30 april zich in vernieuwde vorm presenteren. De kunstmarkt zal een echte kunstmarkt zijn. Een toewijzings commissie heeft een aantal kunstenaars geselecteerd, die elke bezoeker echte kunst zal laten zien. Bovendien zal er rondom deze kunstmarkt een groot aantal artiesten zijn op het speciale ter ras, dat er voor deze gelegenheid is ge creëerd. Om 10.30 zullen de gebroeders Prinsen heerlijke rustige jazzmuziek ten gehore brengen. Dit optreden zal om 13.15 uur worden vervolgd door de straattheater groep MiniBrut. Deze groep is bekend door geheel Nederland en de Vereni ging Artishock is blij ze aan Soest te kunnen presenteren. Ouders, die rustig van de kunstmarkt willen genieten, kunnen hun kinderen rustig laten kij ken naar de kindershow van Magie Charles. Deze professionele groep laat de kinderen genieten van poppenkast, goochelen en vele grappen. Ter afsluiting zal de Soester groep Ma- japa onvervalste Nederlandse muziek brengen. Dit optreden begint om streeks 15.00 uur. De "Vernieuwde Kunstmarkt" begint om 10.00 uur en eindigt om 17.00 uur. Bovendien is het de laatste gelegenheid te genieten van de expositie van Ineke Talen. herplaatsing van woensdag 22 april) door Gerand fiaui "lk ken geen mevrou w Esvee te H. Is dat een patiënt van mij?" De doktersassistente haalde vertwijfeld haar schouders op, hief haar armen inde lucht en sprak: Ik kan d'r geen touw aan vastknopen. Ze zei dat u er wel van afwist, maar ik heb geen patiëntenkaart van haar. Ik heb ook al gekeken onder de letter V van Victor omdat die naam met de initialen zijn van iemand wier naam met een V. begint. H. zal dan wel Hilversum zijn. Ao«, laat maar binnenkomen. Ik zie wel, zei de dokter en maakte een gri mas. Het was druk in de praktijk. Er waren veel verkouden mensen en grieppatiën- ten. Daar valt weinig eer aan te behalen. Het bestezou zijn dat de lente er eigen handig een eind aan maakte door de lange winter voorgoed te verdrijven. Maar dat heb je als eenvoudig huisdok ter ook niet in de hand. Je zou zelf de kriebels krijgen van al dat gezeur. Ook zijn eigen vrouw liep te hoesten en te proesten. De laatste nachten had ze zelfs in de logeerkamer gebivakkeerd omdat ze hem voortdurend wakker hield. De deur zwaaide open en daar kwam zijn vrouw binnen vroe8 hij een tikje geïrri- teerd.Ma.ar voordat ze haar mond open kon doen kreeg ze een aanval van krie- belhoest. Toen die langzaam overdreef v/oeg ze: "Mag ik gaan zitten?" Ja, als het niet kan wachten tot van avond. Wat is er aan de hand?" Dat zal ik u vertellen,begon ze met iets plechtigs in haar stem. Ook als een dok ter tutoyeert moet de patiënt netjes U blijven zeggen. "Ik hoest de laatste tijd zo veel dat mijn keel er helemaal rauw van is geworden. Ik word er helemaal dol van." Wat is dit voor een flauwe grap?" vroeg de dokter boos. Zonder op zijn reactie te letten ging ze onverdroten voort. Nu, ik ben getrouwd met een man die ook wel eens wat aandoktert, maar als ik hèm vraag om me te helpen, dan heeft 'ie geen tijd of hij vraagt of ik zelf niet weet waar ik de hoestdrank heb gelaten. Nee, schnkt u niet, er mankeert niks aan m 'n ™welijk, hoor. Ik kom alleen voor mijn keel. Of u daar even naar wilt kijken." Abrupt hield ze op, gooide haar hoofd achterover en zei met wijd opengesperde mond: "Aaahh!" d li ki A z< di tv di lu h( bi d£ de da lei be Ee ba ke te SP'

Soester Courant | 1987 | | pagina 10