Nieuwe 'Rien Poortvliet' in Dirksland gedoopt Stierman-Soest i»v 13-16 ME11987 HUISHOUDBEURS BIJ DE HOCKEYVELDEN Nadere inlichtingen tel. 02155-17120 of 10531 WOENSDAG 29 APRIL 1987 SOESTER COURANT PAGINA 13 Moderne rijwielzaak in Hartje Zuid Jac. de Bruin fietst nieuwe toekomst tegemoet Eerste exemplaar voor Prins Bernhard Informatieavond bestemmingsplan Soest-Midden Expositie: 50 jaar huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard Feestjaar voor 10-jarig Soester muziekgezelschap 5 Mei Bevrijdingsconcert SMG Soester Courant - Reclamekrant TECHNISCHE JONGE MEDEWERKER Guillaume van der Graft leest voor uit eigen werk "Ik schrijf voor mensen die me lezen willen" Bevolking kan tot 8 mei reageren op intrekking verkeersmaatregelen Koninginnedag 1987 zal de bekende fiets-familie De Bruin aan de Gallen- kamppelsweg in Soest-Zuid waar schijnlijk lang heugen. Afgelopen maandag werd een begin gemaakt met de afbraak van het zo vertrouwde pand op nummer 1, pal naast de al net zo be kende Soester slijter Van der Linden. Het zal plaats maken voor een splin ternieuw wielerpaleisje, waarmee het gezellige winkelcentrum 'Hartje Zuid' weer een verfraaide winkel rijker zal zijn. Maar vanaf vandaag zit Jac. de Bruin nog even met een, weliswaar ruim uitzicht biedend, maar redelijk chaotisch uitziend stuk bouwgrond voor de werkplaats, die blijft staan en waarop de nieuwbouw straks zal aan sluiten. Lang over nagedacht De De Bruinen zijn er de mensen niet naar om zo'n ingreep zomaar even te la ten plaats vinden. Het plan tot verbou wen is al een paar jkar oud en heeft ruim de tijd gekregen om tot rijping te ko men. Jac de Bruin: "Nee, zoiets doe je niet eventjes, zeker ik niet. Je mag best weten dat ik er heel wat nachten van wakker heb gelegen. Per slot hebben we hier toch een stukje gezellige historie geschreven. Eén keer hebben we een verbouwing op touw gezet, maar dat is al weer vijfentwintig jaar geleden. We zitten hier met de zaak vanaf 1930. Een puur familiebedrijf. Tel maar na: zeve nen vijftig jaar lief en leed tussen de si garen en de fietsen en in twee, drie da gen tijd staat er geen steen meer over eind. Dat gaatje niet in de kouwe kleren zitten." De Bruin vertelt over de eerste gedach ten om te gaan bouwen: "We konden het eerst maar niet over ons hart verkrij gen dat hele pand weg te laten schuiven. Er zit een kleine woning boven, waar onze zoon Ben vertoeft. En wij maar te kenen en rekenen, samen met Dick Re- nooy, ja, die is met de zuster van mijn vrouw getrouwd, dus dat was makkelijk zat. Maar hoe we het ook wilden plooi en, steeds bleek dat verbouwen duurder uitkwam dan iets geheel nieuws neer zetten. Er moest zo veel ingrijpends aan te pas komen, dat was gewoon niet te doen en de woning erboven blééf te klein. We hebben uiteindelijk de knoop moeten doorhakken: nieuwbouw. Met een daarna zijn we gaan plannen." Verhuisd Het voortbestaan van de rijwielzaak in Zuid was al lang gewaarborgd. Afge zien van het feit dat Jac en zijn vrouw er zelf nog la. -.g niet over denken ermee op te houden, kunnen ze voor langere ter mijn staat maken op de enthousiaste medewerking van zoon Ben, die er sa men met zijn aanstaande vrouw Jeannet alles in ziet om de traditie voort te zet ten. Met een dergelijk gunstig toekomstper spectief voor ogen vond de familie De Bruin de nieuwbouwstap alleszinds verantwoord. Daar komt nog bij dat sinds de komst van de winkels schuin aan de overkant, het ook zakelijk prima gaat. De gestaag toenemende klanten kring zorgt voor steeds meer drukte. Er was dringend behoefte aan ruimte. Vooral het "shoe"-gedeelte was veel te klein. Daarom ook werd ruim een jaar geleden de hoek waarin de sigaren- en sigarettenverkoop werd geregeld bij het fietsengebeuren getrokken. Met enig weemoed ging de tabak de deur uit. Jac en zijn vrouw kochten een eigen huis aan diezelfde Gallenkamp Pelsweg en verbouwden dat eerst op hun gemak voor ze met hun hele hebbe en houwe het thans gesloopte pand verlieten. WmMMT Jac zal dus best wat hebben moeten wegslikken maandag, toen de eerste dreun een deuk in het dak maakte, maar de eerste steen straks zal hem er weer bovenop helpen. Een fraai ontwerp van het Buro voor architectuur Dick Re- nooy staat garant voor een nieuwe mo derne toekomst. Nieuwe indeling De montagehal, waarin ook een stukje showroom was gevestigd, stond altijd wat verstopt achter wat je de winkel mocht noemen. Jac. de Bruin wil de toekomst wel even uitleggen: "Die ou de showroom, waarin we ons nu een paar maanden moeten behelpen, was lang niet bij iedereen bekend. Er waren er genoeg die dachten dat we alleen maar een paar fietsen in die winkel had den staan. Maar 'achter, stond veel meer en wie op het zoldertje erboven ging kijken wist helemaal niet wat 'ie zag. Die presentatie was echt niet goed en dat wordt nu stukken beter, weet je. Alle nieuwe fietsen komen in het ge deelte dat nog voor de bouwvakvakan tie klaar moet zijn. Daar bovenop komt de woning voor Ben en Jeannet. De hele zaak wordt vastgebouwd aan de oude hal. Dat wordt een perfect geheel, let maar op. Je kijkt straks je ogen uit. In die hal gaan we een speciale "ra ce'-afdeling inrichten. De montage komt er vlakbij in de buurt, zodat je al les mooi dicht bij elkaar hebt." Aan enthousiasme ontbreekt het bij niemand. Behalve dat het de familie De Bruin gezond voor de wind gaat, komt de fiets zelf ook alsmaar meer in de pu blieke belangstelling. Als de winkel van Jac en straks van Ben, in juli of augustus helemaal klaar zal zijn, is Soest weer een prachtige winkel rijker. Maar het ope ningsfeestje moet nog even wachten. Een maand of twee improviseren kan geen kwaad, maar de familie vraagt wel om een beetje begrip als er eens iets niet zo soepel verloopt als ze wel zouden willen. Dat begrip is er vast wel en wat de familie zelf betreft: wie mooi wil worden, moet een beetje pijn lijden... Onder grote belangstelling heeft vori ge week woensdag in Dirksland (Flak- kee) de officiële presentatie plaatsge vonden van het nieuwe boek van de bekende Soester tekenaar Rien Poort vliet: "Langs het tuinpad van mijn va deren". De plechtigheid - ook wel om schreven als "doop" - werd als eregast bijgewoond door ZKH Prins Bern hard, die uit handen van de auteur zelf het eerste exemplaar in otvangst mocht nemen. De nieuwe "Rien Poortvliet", zoals het boek in de wandeling wordt aangeduid - naar analogie van spraakgebruik om kunstwerken te noemen met de naam van de maker (Rembrandt, Mondriaan etc.) - heeft al vóór de officiële verschij ningsdatum sterk de aandacht getrok ken. De media toonden al een enorme belangstelling en wijdden verschillende voorpublikaties aan het boek. "Langs het tuinpad van mijn vaderen", een uitgave van Kok in Kampen, brengt de geschiedenis in beeld van het ge slacht Poortvliet, afkomstig uit Dirks land. Rien Poortvliet kwam daartoe na de vondst van zijn familiestamboom. Hij voerde talloze gesprekken en ont dekte in allerlei archieven tal van gege vens. Op die manier slaagde hij erin de- weg-terug te gaan tot 1610. De plechtigheid in Dirksland vond plaats in passende stijl. Uitgever Jan Weggemans was voor de gelegenheid gekleed in de mode van vroeger jaren. Hij vertelde dat er van de eerste druk van "Langs het tuinpad..." 100.000 ex emplaren zijn gemaakt. Directeur Steu nenberg van Kok, net terug van een reis naar Israël, liet weten ook daar grote belangstelling te hebben aangetroffen voor het uitzonderlijke "beeldverslag" - wel een onderstreping van de reikswijd- te van dit boek in het bijzonder en van het werk van Rien Poortvliet in het al gemeen. Prins Bernhard bekijkt het nieuwe boek terwijl grootvader Rien Poortvliet zich met zijn kleinkind bezighoudt tij dens de officiële presentatie van "Langs het tuinpad van mijn vaderen". Foto: Kok Kampen. Het concept-bestemmingsplan Soest- Midden is maandag 11 mei 's avonds om half acht in de kantine van het ge bouw gemeentewerken het onderwerp van een Informatie-avond. Het con cept-bestemmingsplan ligt vanaf he den ter inzage in het gemeentelijk IN- FOrmatiecentrum en in de plaatselijke bibliotheken. Tot 1 juli kan men schriftelijk bij Burgemeester en Wet houders reageren op het concept-plan. Het plan bevat hoofdzakelijk het vast leggen van de bestaande bestemmin gen. Nieuwe ontwikkelingen zijn moge lijk gemaakt bij het Kerkplein en voor het terrein van Artishock. Ook geeft het plan ruime mogelijkheden tot kantoor- vestigingin bestaande panden en bij bet Kerkplein. Voor sommige percelen is in het plan gebruik gemaakt van de ruime re mogelijkheden die per 1 juli vorig jaar de Wet op de Ruimtelijke Ordening biedt. Het plan kent verder vier verschillende bestemmingen "Gemengde bebou wing", die op de bewuste percelen ook verschillende bestemmingen toelaat (dus zonder te kiezen voor één specifie ke bestemming). Daardoor geeft het plan daar meer flexibiliteit. Bij het bedrijfsterrein langs de Grote Melmweg/Lange Brinkweg is een groenstrook met de bestemming "Af schermend groen" geprojecteerd. Daarmee wordt verdere bebouwing voorkomen. Deze groenstrook verzacht de overgang van bedrijfsterrein naar het open, agrarisch gebied. De plangrens wijkt af van het eerder in procedure gebrachte ontwerp-bestem- mingsplan Soest-Midden, omdat het woongebied aan de zuidzijde van de spoorlijn Utrecht-Baarn nu er buiten is gelaten. Voorts wordt voorgesteld het terrein gelegen tussen de spoorlijn, Kerkpad, Raadhuisstraat met het ter rein van het gemeentehuis buiten dit plan te laten. Vanwege de in dit gebied gelegen winkels, de reconstructie van de Steenhoffstraat en de mogelijke nieuwe bestemming van het terrein ge meentehuis, kan bedoeld gebied beter bij het nieuwe bestemmingsplan Van Weedestraat betrokken worden. Plan Soest-Midden wordt dan niet ver traagd. Overigens sluit de plangrens in hoofdzaak aan bij de grenzen van de be stemmingsplannen Landelijk Gebied en Kerkebuurt. Een nieuwe expositie met foto's, die 50 jaar huwelijk weergeven van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Foto's met hoogteounten vanaf 1937 tot heden en die vele herinneringen oproepen. Het huwelijk, de geboorte van hun dochters, de oorlogsjaren, de terugkeer op Ne derlandse bodem, de troonwisselingen, de geboorte van hun kleinkinderen, de vele bloemendefile's en talloze andere gebeurtenissen. Een stukje geschiedenis, waarbij Soest - Soestdijk nauw betrokken was. De expositie is te zien in de Oudheidkamer, Ferdinand Huycklaan 18. Openingstij den zaterdag en zondag en ook op Koninginnedag van 13.30 - 17.00 uur. Het Soester Muziekgezelschap heeft haar jaarprogramma definitief vastge steld. Dat de viering van het 10-jarig bestaan daarin een centrale rol speelt zal voor iedereen duidelijk zijn. Op merkelijk is het uitgebreide concert programma dat het SMG deels in sa menwerking met andere verenigingen, de Soester bevolking dit jaar wilt voor schotelen. Naast een bevrijdingscon cert op 5 mei staat nog een optreden op het programma voor 9 mei, een muziekfestival op 20 juni met zo'n 150 musici en het feitelijke jubileumcon cert in november. Met een bevrijdingsconcert op dinsdag 5 mei a.s. om 20.00 uur in de Juliana- kerk maakt het Soester Muziekgezel schap een begin met een concertserie in het kader van haar inmiddels tienjarig bestaan. Het SGM is een harmonie-or kest dat voor het overgrote deel bestaat uit jonge musici, tussen 15 en 25 jaar, en dat zich vooral kenmerkt door de uit stekende sfeer en het duidelijke plezier dat de leden van het orkest beleven aan het zélf muziek maken. Daar valt ook de volle nadruk op. "We verschillen van andere orkesten misschien vooral door het feit dat we niet zo dol zijn op "shows". We dragen geen mooie uni formen, op straat marcheren is er niet bij en het gaat ons er ook niet om dat we allerlei prijzen halen op concoursen, aldus Erik van der Steeg, voorzitter van het jarige orkest. Een combinatie van het op een plezierige wijze samen met elkaar musiceren en een gedegen muzi kale opleiding vormt het uitgangspunt voor het toch op een goed niveau con certen te kunnen verzorgen. Het SMG trad dan ook al diverse malen met groot succes op zowel in als buiten Soest. Het orkest startte tien jaar geleden met zo'n 25 leden. De eerste vijf jaar ver dubbelde het ledenaantal van het SMG. Mede door een chronisch gebrek aan fi nanciële middelen en de slechte oplei dingsmogelijkheden is het ledenaantal de laatste jaren niet gewijzigd. Het leer lingen-orkest bestaat uit 15 jongelui, terwijl het "grote" orkest een goede 35 leden telt aan blazers en slagwerkers. Naast het jaarlijkse donateursconcert, dat doorgaans in het voorjaar wordt ge geven, geeft het Soester Muziekgezel schap jaarlijks nog één groot concert en treedt het diverse malen op in verschil lende tehuizen etc. Dit jaar wordt daar i.v.m. het tienjarig jubileum enigszins vanaf geweken. Het orkest hoopt zich in 1987 uitgebreid aan de Soester be volking te kunnen presenteren. Voor het eerst dus op 5 mei a.s. Dan verzorgt het SMG een bevrijdingscon cert van ongeveer een uur in de Juliana- kerk aan de Julianalaan. Het bevrij dingsconcert met gratis toegang wordt om 20.00 uur geopend met een korte toespraak door burgemeester P. Schol ten. Op het concertprogramma staan zowel enkele licht-klassiek werken van o.m. Holst en Moessorgsky als "hits" uit de veertiger jaren (Glenn Milller, Vera Lynn). De presentatie van het concert is in handen van de Algemene Radio Om roep Soest. De AROS zal het bevrij dingsconcert rechtstreeks uitzenden naar het ziekenhuis Zonnegloren en de bejaardencentra Molenschot, Groot Engendaal en Mariënburg. Verwacht wordt dat velen op 5 mei de weg naar de Julianakerk weten te vin den. Voor het orkest is het een vetrouw- de omgeving; "Credo" (achter de kerk) is namelijk het vaste onderkomen voor het Soester Muziekgezelschap. Elke maandagavond vinden daar de repeti ties plaats. Het leerlingenorkest repe teert van 18.45 tot 19.30 uur en het "grote" orkest van 19.30 tot 21.30 uur. Het Soester Muziekgezelschap is overi gens nog op zoek naar "groot koper". Bespelers van bijv. de bas, tuba, hoorn, bariton en trombone zullen met open armen worden ontvangen. Inlichtingen kan men vragen bij de se cretaresse Esther van der Putten, Leeu- werikweg 30 (tel. 18965) of bij de voor zitter Erik van der Steeg, Libel 70 (tel.23268). BEKENDMAKING Grondwaterplan provincie Utrecht. Gedeputeerde staten van Utrecht maken bekend, dat in de periode van 6 mei tot en met 6 juli 1987 voor een ieder het ontwerp-grondwaterplan provincie Utrecht ter inzage ligt. Het ontwerp-grondwaterplan kan worden ingezien op de se cretarieën van de gemeenten in de provincie Utrecht alsme de in de bibliotheken van het provinciehuis, Achter St. Pieter 200 te Utrecht en van het Provinciekantoor RijnsweerdGali- leïlaan 15 te Utrecht. Gedurende de termijn dat het ontwerp-plan ter inzage ligt kan een ieder tegen de inhoud ervan bezwaren indienen. De bezwaren moeten worden gericht aan gedeputeerde staten van Utrecht, postbus 18100, 3501 CC Utrecht. Voorts maken gedeputeerde staten bekend dat op woens dag 27 mei 1987 om 10.00 uur ten provinciehuize, Achter St. Pieter 200 te Utrecht een hoorzitting zal worden gehouden over het ontwerp-grondwaterplan. Deze hoorzitting is be doeld om ieder die dit wenst nader te informeren over het plan. Gedeputeerde staten voornoemd, voorzitter, Beelaerts van Blokland, griffier, T. Renes. Importeur-groothandel van gereedschappen en machines voor bos, tuin, park en plantsoen. Door uitbreiding van onze aktivitei- ten is er behoefte aan een VOOR ONS MAGAZIJN/REPARATIE AFD. Wij denken bij deze funktie aan een LTS-schoolverlater, die opgeleid wil worden tot een volledig vakman. Inlichtingen en sollicitatie bij de direktie, tel.: 02155 - 1 02 72. In het kader van het Dichtersdiner op zaterdag 2 mei in Kasteel Groeneveld, waaraan o.a. Guillaume van der Graft zijn medewerking verleent, had ik op stille zaterdag een gesprek met hem in zijn Utrechtse woning aan de Jacobus van Ruysdaelstraat. Guillaume van der Graft, schuilnaam van Ds. Willem Bamard (66), behoort tot de meest gelezen dichters van de na oorlogse generatie. In 1985 verscheen bij de Prom in Baarn zijn "Verzamelde Gedichten" (960 bladzijden!) in paper back, nadat in 1982 de gebonden, twee delige editie, binnen een jaar was uit verkocht. Zijn gedichten werden gepubliceerd in bijna alle belangrijke literaire tijdschrif ten en hij werd voor zijn creaties meer malen bekroond met poëzieprijzen. Het bijzondere van dit verzameld werk ("Ik vind die gele omslag niet zo fraai", zegt hij) is, dat de gedichten chronolo gisch gerangschikt zijn, waardoor een soort overzicht van zijn leven is ont staan, een poëtische biografie. Als ik hem vraag in 't kort aan te geven waarover hij zijn leven lang schrijft en waar dit dikke poëzieboek over gaat, zegt hij: "Over mezelf." Hij onder scheidt twee soorten dichters: aan de ene kant auteurs, zoals Slauerhoff en Achterberg, die al hun gedichten "in het publiek gooien" en aan de andere kant poëten, zoals Nijhoff en Bloem, die hun werk critisch selecteren en een keuze maken. "Ik behoor duidelijk tot de eerste groep. De lezers zoeken het maar uit en maken hun eigen keuze. In 't algemeen schrijf ik voor mensen, die me lezen wil len.." Mausoleum Naast zijn "Verzamelde-Gedichten" verscheen bij de Pröm eveneens zijn "Verzamelde Liederen". Hij be schouwt beide boeken als een praalgraf, een zerk, een mausoleum. Als "wraak" hierop schreef hij een nieuwe, schitte rende themabundel, getiteld "Winter en later". In het vers "Apologisch" zegt hij over zijn dichtkunst: "Een poging om niet alleen te zijn, onbekend land te bevolken, kolonies te stichten, dat is dichten, uit eenzaamheid schrijf ik, honger naar anderen, woorden om mee te praten: je moet me niet verlaten, je mag me niet verbannen naar de verleden tijd. De laatste cyclus ("De schorre haan") van deze bundel houdt verband met de Vulgata-vertaling bij Job, vers 35 en 36: "Wie heeft de haan dat besef bijge bracht?" Ook de dichter is maar een schorre haan, die als een gek tegen de wind en tegen de ondergang kraait. Thans is Guillaume van der Graft bezig met een nieuwe poëziebundel, die voornamelijk handelt over mensen, die (nu hij ouder wordt) om hem heen weg vallen door de dood en hem zeer dier baar waren. Vindt hij het "pijnlijk", dat geen enkel gedicht van zijn hand voorkomt in Ger- rit Komrij's "De Nederlandse poëzie van de 19e en 20ste eeuw"? "Komrij en ik lezen elkaar niet sinds hij een vriend van mij zeer beledigd heeft." Erger vindt hij het dat een dagblad als "Trouw", waarmee hij in zijn predikan tenloopbaan veel affectie had, geen aandacht aan zijn dichtkunst besteedt. Over dit klimaat in Nederland en in Eu ropa heeft hij en uitgesproken mening. Lees zijn gedicht "De nieuwe pest" (blz.867). In Groeneveld leest hij een cyclus ge dichten over Terschelling. Jan Visser. In de onlangs verschenen notitie "In ventarisatie potentiële 30 km zones" is voorgesteld een aantal in het verleden genomen verkeersmaatregelen op te heffen. Het gaat hier om éénrichtings verkeer, perkeerverbod en voorrangs maatregelen. Op die manier is het na melijk mogelijk een 30 km/uur gebied in te stellen. De bevolking heeft tot 8 mei a.s. de ge legenheid om op de voorstellen die in deze notitie zijn gedaan te reageren.De reacties moeten worden ingediend bij het College van Burgemeester en Wet houders. In het gemeentelijk Informa tiecentrum kan men de notitie inzien. Verkeersmaatregelen worden altijd ge nomen om het verkeer ordelijk te laten verlopen. Dit in verband met de ver keersveiligheid, de ruimte en de berijd en bereikbaarheid. Vroeger leidde de visie omtrent de we genstructuur tot brede en grote wegen. Daarna kregen we te maken met het be grip "woonerf'. Dat betekende weer smallere wegen. En dan nu het begrip "30km/uur-zöne". Verkeersmaatregelen zoals éénrich tingsverkeer en parkeerverbod verho gen de snelheid van het verkeer, want men heeft een vrije doorgang. Daar naast is de bereikbaarheid minder. Opheffen van die verkeersmaatregelen kan betekenen dat de instelling van een 30 km/uur gebied eerder tot de moge lijkheden behoort./ Snelheid moet na melijk logisch voortvloeien uit de feite lijke situatie. Na enige tijd - gedacht moet worden na 1 a 2 jaar - zal bezien worden wat de effecten zijn geweest. In de notitie wordt een aantal afwe gingscriteria genoemd, deze zullen dan aanleiding kunnen geven tot instelling van 30 km/uur zones. De voorstellen die in de notitie ge noemd worden zijn: Nassauplantsoenéénrichtingsverkeer tussen Beatrixlaan en Irenelaan ophef fen. Verkeer dat vanaf de Dillenburglaan rechtdoor in de richting van de Prins Hendriklaan wil rijden wordt nu ge dwongen naar de stopkruising Nassau- plantsoen-Beatrixlaan te rijden. Uit oogpunt van verkeersveiligheid of ver- keers-technisch gezien is daar geenen- kele aanleiding toe. Overbelasting van het kruispunt Nassauplantsoen-Bea- trixlaan-Dillenburglaan is niet te vrezen mede gezien de geslotenverklaring voor vrachtauto's op de Dillenburglaan en de Beatrixlaan. Irenelaan: éenrichtingverkeer opheffen tussen Prins Bernhardlaan en Nassau plantsoen. Verkeersintensiteit is gering en de aan wezigheid van parkeerhavens rechtvaardigt de opheffing van het één richtingsverkeer. Margrietlaan: éénrichtingverkeer op heffen tussen Prins Bernhardlaan en Nassauplantsoen. Verkeersintensiteit is gering en de aan wezigheid van parkeerhavens rechtvaardigt de opheffing van het één richtingverkeer. Pieter de Hooghlaan: éénrichtingver keer opheffen tussen Paulus Potterlaan en Talmalaan. Ook hier is de geringe verkeersintensi teit en de aanwezigheid van parkeerha vens de rechtvaardiging voor het ophef fen van het éénrichtingverkeer. Van Goyenlaan: éénrichtingverkeer opheffen tussen Dalweg en Talmalaan. Relatief veel parkeerders op eigen ter rein. Ook hier een geringe verkeersinsi- teit. Rijbaanbreedte is voldoende. Jac. van Looylaan: éénrichtingverkeer opheffen. Weinig geparkeerde auto's en een ge ringe verkeersinsiteit. Rijbaanbreedte is voldoende. Talmalaan: éénrichtingverkeer ophef fen tussen Jac. van Looylaan en Rem- brandtlaan. Na opheffing van éénrichtingverkeer op de Jac. van Looylaan is dit éénrichting verkeer overbodig geworden. Wel wordt het éénrichtingverkeer tussen de Jac. van Looylaan en de Steenhoffstraat gehandhaafd. Paulus Potterlaan: éénrichtingverkeer opheffen. Voldoende rijbaanbreedte en aanwe zigheid van parkeerhavens en een lage verkeersintensiteit maken dit éénrich tingverkeer overbodig. Uitmonding op de Albert Cuyplaan zou uitgevoerd kunnen worden met een uitritconstruc tie waarmede de voorrang wordt gere geld. Kruisweg: éénrichtingverkeer voor mo torvoertuigen (4-wielen) opheffen. Andere straten gelegen tussen de hoofdweg en Lange Brinkweg van de zelfde structuur kennen geen verboden. Vermindert ook het verkeer op het Kerkpad. Aagje Dekenlaan: éénrichtingverkeer opheffen. Men laat nu het verkeer nodeloos om rijden. In de straat veel eigen parkeer plaatsen. Werkt overtredingen in de hand. Eventueel geparkeerde auto's op de rijbaan hebben een remmende wer king. Geen grote snelheden in de woon straten. Hartmanlaan: éénrichtingverkeer op heffen. Men laat nu het verkeer nodeloos om rijden. In de straat veel eigen parkeer plaatsen. Werkt overtredingen in de hand. Eventueel geparkeerde auto's op de rijbaan hebben een remmende wer king. Geen grote snelheden in de woonstra ten. Meidoornweg: éénrichtingverkeer op heffen. Nagenoeg over de hele lengte van de straat is een parkeerhaven aanwezig. Ook hier nodeloos omrijden en rem mende werking van eventueel gepar keerde auto's op de rijbaan. Groen van Prinstererstraat: parkeer verbod tussen Schaepmanstraat en Troelstrastraat opheffen. Aan de zijde van het parkeerverbod zijn uitsluitend parkeerhavens. Troelstrastraat: parkeerverbod ophef fen op inrit perceel 22-26. Het betreft een gewone inrit waarvan niet aannemelijk is dat daarop wordt geparkeerd. Dalweg Z.O-zijde van de weg (tussen Rubenslaan en Van Goyenlaan): bor den parkeerverbod verwijderen. Hier zijn alleen maar parkeerhavens ge legen. Molenstraat: aan de noordzijde par keerverbod tussen Rubenslaan en Soesterengweg opheffen. De maatregel heeft geen zin. Bij bushal te mag men toch al niet parkeren. Bo vendien hebben om en om geparkeerde voertuigen een snelheidsremmende werking. Albert Cuyplaan: parkeerverboden opheffen met uitzondering van het ge deelte tussen Molenstraat en le inrit flats tegenover bibliotheek. Het om en om parkeren van voertuigen heeft een snelheidsremmende werking. Smitsweg Noordzijde: parkeerverbod- borden verwijderen. Alleen parkeer verbod handhaven vanaf bank naar Weegbreestraat. Vanaf Nieuweweg aan de rechterzijde van de Smitsweg rijn uitsluitend par keerhavens gelegen. Willibrordusstraat: parkeerverbod op heffen. Aan de rijde van het parkeerverbod rijn alleen parkeerstroken/plaatsen. Nassauplantsoen (Oost): voorrangs- weg instellen tussen Van Weedestraat en Julianalaan. Door de opheffing van éénrichtingver keer op de verschillende wegen die op het Nassauplantsoen aansluiten is het gewenst op het Nassauplantsoen een voorrangsregeling in te stellen. De ver schillende kruispunten rijn anders te onoverzichtelijk. Het Nassauplantsoen heeft een overwegende verkeersfunctie.

Soester Courant | 1987 | | pagina 13