0 i 1 Meningen vanlezers 3INA 14 WOENSDAG 29 APRIL 1987 SOESTER COURANT PAGINA 15 B. W. twijfelen niet aan 'juistheid' gemeentewapen Soest t*PitAÏA Veel spullen uit berging meegenomen Inbraak in Instituut Foto-expositie VW bij Pon in Amersfoort Vrouw krijgt beton tegen haar arm Vrouwen schrikken en vallen van fiets Diefstal uit vrachtauto Astmaïï Fonds Herinneringsenveloppe en speciale stempel Originele inhoud Ruiten vernield en vloerdelen stuk Man aangehouden vóór plegen van diefstal Foutief parkeren wordt bestraft Gas en CAI "Werken voor de kinderen van morgen" Mtti "Enkeltje Marokko" "Een monument voor verdraagzaamheid" 111 1 m Het College van Burgemeester en Wethouder van Soest ziet geen reden om diepgaander onderzoek te laten verrichten naar de "juistheid" van het gemeentewapen, zoals dat in de afge lopen 170 jaar - behoudens een kleine wijziging - bekend is. Een brief van die strekking krijgt een heraldisch teke naar uit Dordrecht, die de gemeente onlangs in kennis stelde van zijn "be vinding" dat Soest van de 15e tot de 18e eeuw een heel ander gemeentewa pen moet hebben gehad. Het "erkende" gemeentewapen van Soest, zoals dat al 170 jaar wordt ge voerd. Volgens de Dordrechter, de heer 't Jong, werd dat "originele" wapen ge bruikt als zegelwapen door de voorma lige "heren" Gerrit en Jan Soes, zoals hem uit gegevens bij de Hoge Raad van Adel wasa gebleken. Het gaat om een schildvormig wapen van zilver, met een gekanteeld schildhoofd waarin drie zil veren lelies. De archiefbeheerder van de gemeente inmiddels een onderzoek ingesteld naar het wapen, dat de heer 't Jong voor het destijds gebruikte (maar "vergeten") gemeentewapen houdt. B. W. laten de Dordrechter op grond daarvan we ten dat zij zijn oordeel niet delen, als zou de naam van Soest zijn afgeleid van de historische familienaam Soes en in het verlengde daarvan dat het gemeente wapen zou zijn afgeleid van een oor spronkelijk familiewapen. B. W. schrijven de heer 't Jong - en in zijn kielzog een inwoner van Soest - dat naar hun oordeel de naam Soest is afge leid van een uit het jaar 1029 bekende Het familiewapen van de heren Soes, volgens B. W. ten onrechte beschouwd als het oorspronkelijke gemeentewapen. plaatsaanduiding "Soys" of "Soese", naar aanleiding waarvan in 1979 ook het 950-jarig bestaan werd gevierd. Volgens B. W. is het andersom, en zijn "verwante" familienamen juist af geleid van de plaatsnaam Soest. "Uit de ons bekende feiten valt niet af te leiden dat deze redenering onjuist is of zou zijn," aldus het College, "daarbij te vens in aanmerking genomen dat in de afgelopen 170 jaar - voor zover ons be kend - de juistheid van het gemeente wapen in hoofdlijnen niet ter discussie heeft gestaan, ook niet bij de kleine corrrectie die in 1962 heeft plaatsge vonden. Naar ons oordeel bestaat er geen grond meer voor een meer diep gaande studie omtrent de juistheid van het gemeentewapen," aldus B. W. van Soest. Een 24-jarige inwoner van Soest heeft bij de politie aangifte gedaan van dief stal. Uit zijn berging in een flat aan de Smitsweg werden een racefiets, tuin stoelen, kerstversiering, een autoradio- cassettercorder met boxen, een koffie zetapparaat en gereedschap ont vreemd. Het schadebedrag is niet be kend. - In het Van Arkel Instituut is vorige week ingebroken. De onbekende da ders namen een kleurentelevisie en een video-recorder mee. Het is niet de eer ste keer dat in het Van Arkel Instituut werd ingebroken. Een auto, die stond geparkeerd bij een restaurant aan de Soesterbergsestraat, werd opengebroken. De eigenaar van de wagen mist een radio-cassetterecor der, vijf cassettes en een regenjas. De befaamde foto-expositie "Veertig jaar Volkswagen in Nederland" is vrij dag 1, zaterdag 2 en zondag 3 mei te bezichtigen in de showroom van Pon dealer aan de Arnhemseweg 2-14 te amersfoort. De foto's tonen niet alleen de ontstaan- geschiedenis van de bekende "Kever", maar laat ook zien hoe de Amersfoorter Ben Pon in officierstenue na de oorlog op pad ging om dit toen bekende dof glanzende autootje in Nederland inge voerd te krijgen. Het lukte hem won derwel: in 1947, nu veertig jaar gele den, arriveerden de eerste zes in Amersfoort. Daarna volgden al spoedig hele treinladingen vol, want de Kever werd in de wereld de meest populaire en meest verkochte van alle auto's: meer dan 20 miljoen. Wie Amersfoort zegt in de autowereld, brengt de stad direct in verband met Pon. Niet zo verwonderlijk: ruim 70 jaar gelden begon Meindert Pon met naaimachines, fietsen en auto's, en leg de de basis voor de in 1928, nu bijna 60 jaar geleden opgerichte Pon's Automo bielhandel. Oude foto's uit die periode laten een boeiend stukje Amersfoortse geschiedenis zien. De foto-expositie vormt ook een be langrijk onderdeel van de jubileum show van Pon Dealer op 1, 2 en 3 mei. Op deze show zijn verder talrijke old-ti mers te bewonderen. De automobilist van vandaag kan echter ook de nieuw ste modellen bewonderen van Audi en Volkswagen, waaronder de exclusieve Avance-serie (zowel Polo, Golf, Jetta als Passat), die ter gelegenheid van 40 jaar VW in Nederland met aanzienlijke kortingen worden aangeboden. De ko pers van een nieuwe auto bij Pon Dealer krijgen als jubileum-geschenk een tweedaagse reis met verblijf aangebo den naar Wolfsburg, waar Volkswagen inmiddels over de modernste autofa- briek van heel Europa beschikt. Een vrouw uit Soest heeft vermoedelijk een stuk beton tegen haararm gegooid gekregen. Ze fietste op de Bartolotti- laan toen ze plotseling een harde klap op haar linker arm voelde. Thuisgeko men merkte ze op de desbetreffende plaats een rode plek. Toen ze terugkeerde naar de plaats des onheils ontdekte ze een stuk beton op de weg. Volgens een passant zou het stuk beton uit een rijdende personenau to zijn gegooid. Twee vrouwen schrokken vorige week dusdanig van een passerende bromfiet ser dat ze beiden ten val kwamen. Door de schrikreactie raakten de sturen van de twee fietsen in elkaar. De vrouwen, 46 en 48 jaar, vielen op het wegdek. Ze liepen schaafwonden en een gezwollen enkel op. Een 38-jarige inwoner van Soest heeft bij de politie aangifte gedaan van dief stal uit een vrachtwagen. Het transport middel stond geparkeerd aan de Indus trieweg, toen onbekende daders het scheerraampje forceerden. Ze demon teerden een 27mc-bak, die ze meena men. Ook werd een verbanddoos en een bedrag van 15 Duitse marken ge stolen. Kollekteweek 11-17 mei Het Comité Baarn Nationaal Ge schenk Prinselijk Paar heeft ter gele genheid van het gouden huwelijksfeest van prinses Juliana en prins Bemhard een herinneringsenveloppe uitgege ven. Tot nu toe zijn al honderden ge nummerde exemplaren bij het VW- kantoor in Baarn verkocht. De enveloppes, voorzien van een spe ciaal stempel, zijn bijzonder waardevol, vooral voor filatelisten en Oranjeverza melaars. De afmetingen zijn 19 x 10 cm. Ze zijn afgedrukt in goud, blauw en zwart, terwijl ook het wapen van Baarn op de enveloppe staat afgedrukt. De enveloppe, vijf gulden per stuk inclusief postzegel van 75 cent, is een ontwerp van Fred Beerbaum. De eerste 5000 ex emplaren worden genummerd. De ver koop bij de Baarnse VW duurt tot 15 mei. De enveloppe is ook verkrijgbaar in het plaatselijke postkantoor van Baarn. Bovendien is op 30 april (konin ginnedag) een rijdend postkantoor ge stationeerd tegenover paleis Soestdijk. Ook bestaat de mogelijkheid de zegel te bestellen via gironummer 45046 t.n.v. Comité Baarn Nationaal Geschenk door een bedrag van vijf gulden over te maken. De zegels worden na 30 april toegestuurd. In de enveloppe bevindt zich een copie van de trouwakte van het prinselijk paar uit 1937. De PTT Baarn heeft speciaal voor de gelegenheid een poststempel gemaakt, dat alleen in Baarn beschikbaar zal ko men op en na 30 april. Het stempelaf druk is dan gratis te verkrijgen op het postkantoor Baarn, en op koninginne dag in het rijdende postkantoor tegen over paleis Soestdijk. Nadere informatie kan worden verkre gen bij mevrouw F.D. Seede-van de Sluis in Baarn, tel. 02154-16985. Een bewoner van Soesterberg heeft aangifte gedaan van vernieling van een ruit van zijn woning. Het gat in het raam doet vermoeden dat een schot van een katapult de oorzaak is van de vernie ling. Van de basisschool De Achtbaan aan de Van Hamelstraat werd ook een ruit ver nield. Op een bouwplaats aan De Meent wer den vloerdelen door onbekenden ver nield. De schade bedraagt 5000 gulden. Omdat hij niets had gedaan is een aan gehouden man weer door de politie op vrije voeten gesteld. De 37-jarige inwo ner van Bunnik werd aangetroffen bij een dure auto van Duits fabrikaat. De eigenaar had hem gezien, en vreesde voor diefstal. De ingeschakelde politie hield de man aan. Tegen de politie- verklaarde hij niet de intentie te hebben de auto te stelen. Hij was meer geïnteresseerd in het merkteken van de wagen. Dit plaatje wilde hij op zijn eigen auto aanbrengen. Omdat hij nog niets had misdaan werd de man na verhoor vrijgelaten. De poltie gaat voortaan optreden te gen foutieve parkeerders in de wij ken Smitsveen en Klaarwater. De laatste tijd zijn bij de woning bouwvereniging Soest voortdurend klachten binnengekomen over au to's die bij de hoofdingangen van de flats worden geparkeerd. De wagens moeten in de daarvoor bestemde parkeerhavens worden gezet. Om dat herhaalde waarschuwingen van de politie niet hebben geholpen zul len de foutieve bestuurders in de toe komst worden bekeurd. Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen In te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de Inhoud instemt. Naar aanleiding van het berichtje over het Gas en CAI-bedrijf afgelopen woensdag 22-4-87 het volgende. Het is frappant dat in dit soort berichtgeving alleen de ingekochte m3 's door het gas bedrijf vermeld worden. Belangrijker zijn de m3 's die de gemeente in reke ning gebracht worden. In het Verslag en Jaarrekening '84 (hetgeen eerst be schikbaar kwam in het tweede kwartaal '86 voor de Soester bewoners) van het Soester Gas en CAI-bedrijf, kunnen we de volgende cijfers vinden; ingekocht voor de kleinverbruikers, dat zijn U en ik, exclusief de grootverbruikers (in dustrie) 49.330.316. m3 'sIn rekening gebracnt aan de kleinverbruikers 50.770.220 m3's. Excl. BTW was dat ruim f 800.000. Tevens werden er op andere wijze ook nog eens hetzelfde be drag als bedrijfsresultaat geboekt. En dat voor een openbaar nutsbedrijf dat geen winsten, noch bedrijfsresultaten kan en mag maken. Vragen: hoe komen die bedrijfsresulta ten tot stand? Hoe kan het dat men ook over grote reserves beschjkt? Hoe wor den de lonen en salarissen verrekend van die ambtenaren die zowel voor Soest als Baarn werken? Op welke post(en) worden de stookkosten van de diverse gem. panden geboekt? Ook de CAI resultaten vertonen een grote ver wevenheid met de Gascijfers. Waar om? Wie incasseert de BTW op de te veel in rekening gebrachte m3's? En zo kan men nog even doorgaan. Misschien kan de Hr. Visser, destijds medeverant woordelijk voor de controle op dit Openbare Nutsbedrijf er iets meer over zeggen. Hondepoep en malloten staan bij hem hoog in het vaandel geschreven, maar wat werd er met bovenstaande centen van de Soester burger gedaan heren en dames Raadsleden van alle politieke partijen? De Soester goegemeente heeft recht op dat te weten wat er reeds jaren aan de gang is. Zuivere koffie is andere koek. C.H.F.M. Bergman. 22,50 18,50 16,90 35 - 35 28,50 28,50 35,50 10, 21 en prijs- rijheid moet je samen maken 5 mei 1845, Vijf langejaren vol angst en pijn zijn voorbij. ledereen viert feest Eindelijk bevrijd van onderdrukking en teneur. Velen gaven daarvoor hun leven... VRIJ! Niet meer vluchten, niet meer onderduiken, weg angst weg bezetting. Mogen zeggen en schrijven wat je denkt mogen gaan en staan waar je wilt je weer veilig voeten— 5 mei 1987. Het recht om je mond open te doen, te denken wat je wilt te geloven wat je wilt Vanzelfsprekend toch, stel je voor... Net als het recht op 1 een dak boven je hoofd, op eten of op werk. En natuurlijk, gelijke rechten voor iedereen. Logisch! Logisch? In veel landen zijn deze rechten niet zo vanzelfsprekend. Voor ouderen niet voor jongeren nieL Voor de rechten van de mens moet je opkomen, hier én daar. Ellen, Abdeluahid en Ada zijn drie jonge mensen die op hun eigen manier opkomen voor de rechten van de mens, hier én daar. Zij doen dat niet alleen, want vrijheid moetje samen maken. ELLEN EN TETTEH "De wereld houdt niet op aan het eind en Nederland werkt. Ellen woonde van de straat", zegt Ellen Rijsdorp (24 een jaar op hun boerderij in Brummen. jaar). Ellen woont de ene helft van het De familie Spee leeft heel sober hier in jaar in Brummen bij Zutphen en de Nederland. Ze stoken afvalhout en andere helft in Agomeda in Ghana verbouwen hun land zonder bestrij- (West-Afrika). Vier jaar geleden kwam dingsmiddelen en kunstmest. De op zij in contact met de familie Spee, die brengst gaat naar Ghana, al veertien jaar afwisselend in Ghana Die eerste zomer in Brummen maakte Ellen pruimenjam van de bomen van het land. Samen met vrienden vulde ze wel 10.000 potten en daarmee be kostigde zij haar eerste reis naar Ago meda. In dit Ghanese dorp heeft de familie Spee samen met de dorpsbevolking een proeftuin opgezet. Met andere landbouwmethodes proberen zij de opbrengst van het land te vergroten. Ellen ging mee en hield meteen van Agomeda en haar bewoners. "Als ik daar ben, voel ik me veel vrijer dan hier. Het is hun houding in het leven. Ondanks alles zijn de mensen vrolijk en vriendelijk, terwijl de strijd om het bestaan keihard is. In maart kun je aan de kleine kinderen zien of ze het volgend jaar nog zullen leven. Sinds mijn verblijf daar, heb ik een band met de Ghanezen die ik niet meer kwijt zal raken. Het zijn mijn vrienden gewor den." Ellen leerde van de vrouwen potten bakken en zij ontwikkelde voor hen een betere oven om eten te bereiden. Ze zette een EHBO-post op en startte een schooltje voor tien kinderen. De eerste keer dat Ellen terugkwam uit Ghana heeft zij drie Nederlandse scholen gevraagd dit project te be kostigen. "In Agomeda is een school waar veer tig kinderen zitten met drie lesboeken. Zo komt geen enkel kind op de mid delbare school terecht. Samen met het dorp zijn tien kinderen uitgekozen, die twee jaar bijles zullen krijgen. De school is augustus vorig jaar begon nen." Ellen's werk in Nederland is voorlich ting geven over Ghana. Deze keer is Tetteh (15 jaar) uit Ghana meegeko men om haar daarbij te helpen. Zij vertellen Nederlanders bijvoorbeeld dat de mensen in Ghana niet alleen zielig en arm zijn. "Mensen weten heel veel, maar vaak wordt de kennis niet gebruikt. Wat wij nu samen met de bewoners van Agomeda doen, vindt navolging in andere dorpen in Ghana. De mensen daar zeggen ook: leer het onze kinderen. Zij kunnen verande ren. Wij doen dit werk voor de kinde ren van morgen.' M iplfl Abdeluahid Maruan (23 jaar) is actief in de Marokkaanse jongerengroep in Eindhoven. "De tweede generatie dreigt een verloren generatie te wor den door werkloosheid, uitzichtloos heid en de daardoor veel voorkomen de verslaving. Dat geldt soms ook voor Nederlandse jongeren, maar voor ons is het veel moeilijker om een goede opleiding te volgen. En dat ligt niet altijd aan het taalprobleem." Abdeluahid kan het weten. Toen hij als 14-jarige van de internationale schakelklas kwam, kon hij kiezen uit hout of metaal op het Lager Beroeps Onderwijs. "Geen van beiden interes seerde mij. Ik wilde hogerop. Maar de consulent zei: Begin maar met het LBO." Na het LBO kwam Abdeluahid op de Philipsbedrijfsschool terecht. "De leraar 'vergat' mij altijd te helpen met mijn werkstukken. Daardoor had ik mijn opdracht nooit op tijd af en kreeg ik slechte punten. Andere bui tenlandse jongens hadden dezelfde ervaring, maar niemand durfde zijn mond open te trekken want de direc teur trok partij voor de leraar en niet voor ons." Nu studeert Abdeluahid Nederlands aan de Open Universiteit en is hij re dacteur van 'De Stem', een twee maandelijks tijdschrift van de Marok kaanse jongerengroep. Een voorval in Eindhoven vormde voor de jongerengroep de aanleiding tot de oprichting van een meldpunt tegen discriminatie en racisme. "Een aantal Marokkanen is door een groep jongens met messen en stok ken bedreigd. Dat gebeurde in een café waar de eigenaar geen Marokka nen wilde toelaten vanwege hunhuids- ANDRE VAN DER LOUW,ex-minister ("Op DuitS: 5 mei 1945 was ik elf jaar. De Duitse bezetter was verjaagd. De angst voor de ontdekking van de on derduikers bij ons thuis viel weg. De honger verdween. De maanden daar na waren één groot bevrijdingsfeest. Het duurde lang voordat de laatste vlaggetjes die de straten versierden, waren weggehaald en de gekalkte strepen voor de hard- en zakloop- wedstrijden waren uitgewist. 5 mei 1987. De bevrijdingsfeesten zijn een beetje op rantsoen gezet. Ons verstand en gevoel niet. Gebruik daarvan kan voorkomen dat je de barre ervaring van '40-'45 nodig hebt om het feestelijke van de bevrijding te ontdekken. Maar ook zonder die er varingen kunnen we samen verhinde ren dat er mensen moeten onderdui ken uit angst voor vernietiging omdat ze 'anders' zijn. Samen de verdraag zaamheid beschermen als een heilig goed. Onderdrukking van mensen en ideeen afwijzen. Het is allemaal nog even nodig als 42 jaar geleden." kleur. De politie stond erbij en deed niets. Toen een Marokkaan vroeg waarom ze niets deden, kreeg hij van een agent te horen:'Als je je mond niet houdt, wordt het een enkeltje Marok ko'." De Marokkaanse jongerengroep heeft toen een klacht ingediend bij de politie en bij de burgemeester. Maar er is niets mee gebeurd. De Marokkaanse jongerengroep geeft voorlichting op scholen om vooroordelen en misverstanden weg te nemen. "Wij willen graag samen met Nederlanders dansen, eten en zingen. We willen laten zien wie wij zijn. Dan ga je elkaar vanzelf beter begrijpen. En begrip is het beste wa pen tegen discriminatie." ABDELUAHID H.J.TEENGS GERRITSEN, OUD VERZETSMAN "Op de 5de mei vieren en herdenken wij het feit dat Nederland zijn zwaar bevochten vrijheid terugkreeg. Tege lijk moeten wij op deze dag goed be seffen, dat de terugkeer naar ons soort democratie en de bewaking daarvan ons duidelijk verplichtingen oplegt. Zelfdiscipline en tolerantie zijn hiervan de basis. Onze democratie is een samenleving met vele vrijheden, maar ook duidelij ke plichten. Zonder deze voorwaar den in acht te nemen, zouden alle enorme offers tevergeefs zijn ge weest. Om deze redenen is de viering en herdenking van de capitulaties op de 5de mei van zo n groot nationaal en historisch belang voor ons land." MARGA MINCO, SCHRIJFSTER Marga Minco was begin twintig tij dens de Tweede Wereldoorlog. Ze "Onverdraagzaamheid, dat is als mensen andermans mening, levens wijze, overtuiging en uiterlijk niet res pecteren. Daarmee begint fascisme", zegt Ada Gerkens (21 jaar). Ada is één van de medewerksters van een comité dat een monument voor ver draagzaamheid wil oprichten in Hil versum. Vorig jaar september werd op het Hil- versumse station Michael Poyé dood gestoken. De dader vond dat Michael er naar zijn zin teveel als 'een hippie' uitzag. Ada: "Michael was de avond van zijn dood naar een popconcert van Mr. Review geweest in het jonge rencentrum de Tagrijn. De andere be zoekers van het jongerencentrum voelden zich verontwaardigd, mach teloos en verslagen, toen ze begrepen wat er gebeurd was. Vlak na Mi- chael's dood werd er in Hilversum een stille omgang gehouden. Vierhonderd mensen passeerden de plek waar hij stierf. Zijn familie legt daar nog regel matig bloemen." Vrienden en vriendinnen van Michael vormden een comité dat een monu ment van verdraagzaamheid wil op richten. Ada zit in dit comité. Ada: "Er zijn vermoedens dat de jon gen die Michael heeft vermoord, zich aangesproken voelde door neo-fas- cistische ideeén. In zijn huis is fascisti sche lectuur gevonden en er hing een vlag met een hakenkruis aan de muur." Het comité wil met het monument wij zen op het gevaar van neo-fascisti- sche ideeen. Vooral ideeén die op het eerste gezicht misschien niet zo fas- ADA cistisch lijken, maar die wel tot zoiets zouden kunnen leiden. Ada: "Veel mensen zeggen dat de ideeen van bijvoorbeeld de Centrum partij niet zo gevaarlijk zijn. Maar deze partij heeft redeneringen die lek ker simpel klinken. Zoals: buitenlan ders pikken ons werk en onze huizen in. Als wij ze wegsturen, hebben we weer werk en huizen. Zo'n simpele oplossing spreekt aan. Maar de ge volgen kunnen heel eng zijn." Met onder andere popconcerten wil het comité geld ophalen voor een ge denksteen voor Michael en voor het Monument van Verdraagzaamheid. 1 was een joods meisje dat al haar fa milie verloor en zelf tenauwernood aan de concentratiekampen ontsnap te. Bijna alles wat Marga Minco schrijft gaat over haar ervaringen van toen. Het bittere kruid' is haar be kendste boek. Dertig jaar geleden kwam het uit, nu is het in vele talen vertaald en één van de meest gelezen boeken op middelbare scholen. In haar roman 'Een leeg huis', dat in 1966 verscheen, schreef zij over de dag dat Nederland werd bevrijd van de Duitsers. Marga Minco over de bevrijdingsdag: "Ondanks de bevrijding voelde je toch een vreselijke teleurstelling. Je was dan wel vrij en kon gewoon weer alles doen, maar je voelde tegelijk een soort dreiging omdat je de vreselijke verhalen over de kampen had ge hoord. Al je familieleden en het groot ste deel van je vrienden en kennissen waren daarheen gegaan en ze zou den misschien niet meer terugkomen. Dat temperde voor mij in hoge mate de bevrijdingsroes. In de oorlog leefde je naar de bevrijding toe, en toen die er eenmaal was besefte je dat de geweldige tijd die je had verwacht niet aan zou breken. Nu betekent bevrij dingsdag voor mij niet zoveel anders dan andere dagen van het jaar. Het idee dat je ontkomen bent aan de bezetter en dat je in een vrij land leeft is natuurlijk ontzettend waardevol, dat besef je uiteraard. En ik vind het van belang dat ik door mijn werk men sen heb kunnen laten zien. wat er kan gebeuren als je onder zo'n terreur leeft. Je kunt vooral nieuwe genera ties laten zien dat dit nooit meer mag gebeuren." Deze pagina is gemaakt in samen werking met het Comité Nationale Viering Bevrijding. Dit Comité heeft ook een brochure uitgegeven met suggesties voor de viering van de 5da mei. Exemplaren hiervan zijn (zonder kosten) te bestellen bij het secretari aat van het Comité. Scheveningse- weg 11,2517 KS Den Haag, telefoon: 070- 460260.

Soester Courant | 1987 | | pagina 15