HELPEN WOENSDAG 29 APRIL 1987 ■RODEKRUISH DEN HAAG GIRO 6868 Veel belangstelling rolschaatswedstrijden HaVoKo-toernooi basisscholen verliep goed Opnieuw problemen tussen sport en C-drie HSV de Snoekbaars zomerprogramma SCHAKEN Eerste team Soester schaakclub kampioen King's Road Riders in IJsselstein SOESTER COURANT PAGINA 18 Federatiewedstrijd De Snoekbaars Duinkikkers zwemmen limietwedstrijden Red Stars 2 op weg naar kampioenschap BASKETBAL Eldorado pakt opnieuw terrein "ouderwets" uit RUITERSPORT NK-scrabble voor tweede keer gewonnen door Belg Tech-One team klaar voor triathlon Goede prestaties Pijnenburg-atleten ESS Brouwer speelt kampioenswedstrijd ZAALVOETBAL Onder grote belangstelling zijn vorige week donderdag rolschaatswedstrijden voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar gehouden. De kinderen reden in drie leeftijdscategoriën. In alle drie wa ren drie bekers te winnen. In de groep van 4-7 jaar was Evelien Smit de snelste. Ze werd gevolgd door Michel van Drie en Liane Wijnberg. Bij de kinderen van 8-10 jaar won Kees Westerveld voor Annemarie Smit. Dia- ne Thijssen legde beslag op de derde plaats. Bij de oudste deelnemers, 11 en 12 jaar, zorgde Dolf Buschman dat hij de eerste prijs kreeg uitgereikt. Mireille Thijssen moest genoegen nemen met een tweede plaats, terwijl Shirley de Korte derde werd. De organisatie van de rolschaatswed- strijd was in handen van de wijkvereni- ging Overhees. Het aantal deelnemers was groter dan vorig jaar. Alle kinderen kregen na afloop limonade en een her inneringsvaantje. Leerlingen van zestien basisscholen uit Soest en Soesterberg hebben een deel van hun paasvakantie in sporthal Beu kendal doorgebracht. Honderden scholieren van de zevende en achtste groep namen deel aan het zogenaam de HaVoKo-toernooi (handbal, voet bal, korfbal), dat ieder jaar door de sportstichting wordt georganiseerd. Zoals te doen gebruikelijk ging het vori ge week dinsdag tot en met donderdag niet om de punten, maar om het mee doen. Prijzen werden er dan ook niet uitgereikt, en winnaars werden niet ge noemd. Het enthousiasme was bij de leerlingen en hun leerkrachten bijzon der groot. In groepen werd steeds een circuit afgewerkt, waarbij de drie ge noemde sporten aan bod kwamen. Ie dereen voetbalde, handbalde en korf balde derhalve zo goed en zo kwaad als het ging. De belangstelling voor het driedaagse sporttoernooi was redelijk te noemen. Zowel het publiek als de deelnemers beseften terdege dat het HaVoKo-toernooi een 'aardigheid' is, waarbij de prestatie op het tweede plan staat. Dat het toernooi naar tevreden heid verliep bleek onder meer uit de reacties achteraf van de scholen. Alle deelnemers kregen een vaantje van de sportstichting. Het dagelijks bestuur van de sport stichting zal opnieuw contact opne men met de leiders van het cultureel creatief centrum C-drie. Aanleiding daarvoor zijn nieuwe problemen die zich tussen de badmintonvereniging Selby en de medewerkers van het cen trum hebben voorgedaan. Vorige week had Selby, dat gebruik maakt van de zaal in C-drie, een aantal nieuwe gehandicapte badmintonners op bezoek. Zij hadden zich aangemeld na de geslaagde sportdag voor minder- validen in C-drie. De nieuwe beheerder van C-drie sloot echter het centrum omdat hij van oordeel was dat er te wei nig sporters aanwezig waren. Hierdoor konden de gehandicapten geen gebruik meer maken van de lift, en moesten zij via de trap naar buiten. Mevrouw H.H.M. Topper-van Gelder sprak haar ongenoegen uit over deze zaak. "Het loopt zo langzamerhand de spuigaten uit. We willen zo geen mo ment verder." Ze vindt het leuk dat er eventueel een nieuwe sporthal komt, "maar dat duurt nog lang. Op deze ma nier kan het echt niet verder," klaagde mevrouw Topper tijdens een vergade ring van de sportstichting. Het gemeentebestuur en het bestuur van C-drie hebben onlangs met elkaar gesproken over de problematiek tussen Selby en C-drie, die nu al bijna twee jaar voortduurt. Tot een echte oplossing kwamen de gesprekspoartners niet. Wel werd geopperd dat een nieuwe sporthal moeilijkheden in de toekomst kan vermijden. Bij de overgang van het dorpshuis De Borg in C-drie is afgesproken dat de sportclubs onder dezelfde condities ge bruik van de zaal mogen maken als dat ze gewend waren. C-drie is echter vaak gesloten wanneer Selby in de zaal speelt. De leden moeten daardoor via een buitentrap en de kleedkamers de zaal in. Dit geldt ook voor de bezoekers. Dit probleem is nog groter als er gehan dicapte sporters aanwezig zijn. Na de sportdag in april van het Bentinck Fonds hebben zich ongeveer zes nieuwe gehandicapte leden aangemeld bij Sel by. De eerste kennismaking liep even wel niet uit op een succes. Zaterdag 25 april was voor 44 sport vissers een datum waarnaar reikhal zend werd uitgekeken. Die dag was ge pland voor de Baarn-Soest- Bunschoten wedstrijd. Dit gebeuren is al sinds jaar en dag de openingswed strijd van het zomerprogramma van de Snoekbaars. De verzameltijd was 6.00 uur, maar om 5.15 uur was het al een drukte van be lang op het parkeerterrein van Zwarte Willem. Dat het enthousiasme groot was bleek wel uit het feit dat een van de deelnemers, die al om 5.45 uur aan het hek stond te rukken, tot de orde geroe pen moest worden. Het weer was ideel en toen om 6.45 uur met hoorngeschal de wedstrijd werd ge start waren de verwachtingen hoogge spannen. De wedstrijd, die om 11.00 uur beëindigd werd, leverde voor de meeste deelnemers niet de hoeveelheid vis op die ze er van verwachtten, en is met het predikaat redelijk goed be deeld. De 13 deelnemers van Bunschoter ma- kelijk vingen 29.12 m. wat met een ge middelde van 2.16 m per deelnemer, een eervolle derde plaats opleverde. Uit Soest waren er 14 hengelaars die ge zamenlijk 44.82 m op het droge haal den en met gemiddeld 3.20 m bijna eer ste werden. Evenals vorig jaar waren het de Baarnaars die als korps de beste Het eerste achttal van Soest heeft de kroon op het werk gezet. Door een moeizaam bevochten zege op de reser ves van Amersfoort verzekerde Soest 1 zich van het kampioenschap van de eerste klasse A van de SGS en promo tie naar de hoogste klasse van deze on derbond, de promotieklasse. De wedstrijd verliep niet van een leien dakje. Na ongeveer een uur spelen pak ten zich donkere wolken samen boven sommige borden van Soester spelers. Rob van Aurich opende de score met een half puntje, herhaling van zetten. Na grondige analyse bleek dat hij er goed aan gedaan had de partij naar ge lijkspel te schuiven. Chiel Vennik wist een kansrijke positie te verprutsen. Eddie van de Velden liet een wellui dend slotaccoord galmen over de vel den in de vorm van een gecompliceerde en succesvolle mataanval. Ivar Chavan- nes ontvouwde als een architect enkele verrassende plannetjes, waar tegen stander Escher geen heil in zag. Daar mee was de stand lV2-2V2. Aan bord acht ontfutselde Anton Vis ser zijn opponent de dame, waarna deze het voor gezien hield. Toen vervolgens aan bord vier Vegter door Bijlevelt een toren in de schoot geworpen kreeg, was plotseling alle spanning weg en de wed strijd beslist: 1V2-4V2 met nog de partij en van Fedde van Tuinen en Gerrit Muis aan de gang. Beiden braken hun partij af en zullen voor remise moeten vechten. Het kam pioenschap is echter binnen! De vaste kern van het kampioensteam heeft be staan uit: Gerrit Muis, Ivar Chavannes, Chiel Vennik, Koen Vegter, Eddie van de Velden, Rob van Aurich, Fedde van Tuinen en Anton Visser. Ondersteu ning werd gezocht bij: Jan de Gier, Eric de Haan, Paul van der Hammen en Re- né Molenaar. Soest 3 kampioen Een ander kampioensteam, het derde achttal, heeft in zijn laatste wedstrijd zijn eerste nederlaag geleden. De in spanningen van de competitie zijn blijk baar te uitputtend geweest om nog de moed te putten om Putten uit te putten. De "onoverwinnelijken" werden door PSV 2 met nipte cijfers verslagen. Volledige uitslag: Van Vliet-G. Bakker 0-1 De Boer-J. Bakker 0-1 V.d. Berg-Vaarkamp V2-V2 Wolzak-Goedman Verrips-Dirksen Zwiers-Van Empelen Swinkels-Van Zeideren 1-0 V2-V2 0-1 1-0 Zondag 26 april werd de tweede junio rencup wedstrijd verreden in IJssel stein. Doordat het een puntentellende wed strijd was voor de junioren was de op komst behoorlijk, er werden 46 races gereden. De Kings Road Riders waren ook dit keer goed vertegenwoordigd met 22 rijders. Open klasse: Barry Luysterburg 3e na finale, Dennis Krol 6e na finale, Niels JAger 4e halve finale, Sagor van Dijk 5e halve finale, Mare de Schiffart 6e halve finale, Orjan Kers 5e na finale, Sancho Kers 5e na fi nale. Junioren: Michel van Hunen 3e in de manches, Barry Luysterburg 4e na finale, Niels Jager 6e na finale, Patrick van Lemel 5e na finale, Erwin Marsé le in de man ches, Patrick Stalenhoef 3e in de man ches. Sagor van Dijk, Toin Marsé, Ben nie Hagen, Rudy Krol, Mare de Schif fart, Eldert Slagt, Raymond van Lemel werden uitgeschakeld in de manches. Dennis Krol kwam behoorlijk ten val (hij had last van zijn knieën en een paar tanden door zijn lip). Powder Puffs: Ilona Luysterburg, Jessica v.d Wolk en Monique de Schiffart werden uitge schakeld. Experts: Robin v.d. Wolk 4e, Oijan Kers 2e, Sancho Kers 4, Gabi Walet le, Herman van Hengstum 5e. Zij reden alleen manches. prestatie leverden en met 57.76 m en een gemiddelde van 3.40 m eerste wer den. Na afloop was er natuurlijk voor de prijswinnaars een goed verzorgd prij- zenaanbod. In een van de volgende wedstrijden zal de prij zentafel nog beter verzorgd zijn. Hij zal dan opgesierd worden met een half varken als hoofdprijs, aangeboden door Kwaliteitsslager Luiten uit de Nieuw Baarnstraat te Baarn. Een mooi gebaar van deze sportvriend waarvoor dank van de wedstrijdcom missie en het bestuur van de Snoek baars. Hieronder volgen de 5 hoogstgeëindig- den in het persoonlijk klassement. 1. A. Schipper - Baarn 9.69 m 2. G. v.d. Hoef - Bunschoten 7.54 m 3. J. van Lambalgen - Baarn 6.02 m 4. B. de Bruin - Soest 5.85 m 5. Rinus Brons - Soest 5.40 m Zaterdag 9 mei houdt h.v.s. de Snoek baars haar le wedstrijd in federatief verband van dit jaar. De wedstrijd wordt gevist op de Vecht bij Weesp. In verband met een beperkt aantal bo ten is vroegtijdig opgeven aan te beve len. Het inschrijfgeld bedraagt f 10,- p.p. Men dient uiterlijk 6.00 uur aanwe zig te zijn bij 'de Bierhut' van Carl Prent waar ook de prijsuitreiking zal plaats vinden. De wedstrijd duurt van 6.30 uur tot 11.30 uur. Men is verplicht een grote emmer of kuip mee te nemen, teneinde de vis bij het verkassen te sparen. Hierop zal streng worden toegezien en bij ontbre ken hiervan kan uitsluiting plaatsvin den. Het is niet toegestaan 2 dagen voor de wedstrijd in het wedstrijdwater te vissen. Aanmelden tot 3 dagen voor de wed strijd bij een van de volgende adressen. Baarn: John Verwoerd, Irisstraat 17, tel. 02154-11295. Soest: Willem v.d. Kraats, Laanstraat 72 tel. 02155-16895. Bunschoten: Gerrit v.d. Hoef, Dopper straat 4, tel. 03499-84605. In Veenendaal werden zaterdag wed strijden gezwommen voor zwemmers die een A-limiet achter hun naam heb ben staan. Omdat dit ééen van de hoogste limieten is, raag er altijd op sterke tegenstand worden gerekend. Voor de Duinkikkers kwamen Frits Wibbelink, Mary-Jane Beyer en Moni que van Egdom aan de start. Frits zwom eerst de 100 meter vlinderslag. Op deze afstand had hij de pech in een langzame serie te starten en dat er 2 valse starts werden gemaakt. Desondanks zwom hij toch een nieuw officieel persoonlijk record van 1.06.3. Later ging de 100 meter schoolslag minder goed. Op deze afstand noteerde Frits een tijd van 1.21.2. Monique en Mary-Jane moesten de 100 meter rugcrawl zwemmen. Hierbij hadden ze wel een goede tegenstand. Monique werd in de serie 2e met een tijd van 1.24.7. Mary-Jane zwom 1.27.7, waarbij het jammer was dat haar keerpunt niet zo goed lukte. Toch zijn het 2 tijden die voor een 50 meter bad goed te noemen zijn. Aanstaande zondag worden in Amers foort wedstrijden gezwommen. In dit weekend wordt ook de officiële uitslag van de landelijke competitie bekend ge maakt. ppenbeWe^ hta<W|eien Dankzij een 67-55 overwinning op Sparta Nijkerk is het tweede heren team van Red Stars als eerste in de competitie geëindigd. Voor het kam pioenschap moet echter een beslis singswedstrijd worden gespeeld tegen het Amersfoortse Crackerjacks, dat in de eerste klasse evenveel wedstrijd- punten vergaarde. Het noodzakelijk geworden duel staat geprojecteerd op zaterdag 9 mei om 18.30 uur in sport hal Watergoor in Nijkerk. In dezelfde sporthal moest Red Stars 2 zaterdag winnen om in de race te blijven met de naaste concurrent Crackeijacks. De ploeg, die in de tweede competitie helft ongeslagen bleef, nam de zaken aanvankelijk eenvoudig op. De per soonlijke verdediging van de Soester basketballers leek in de verste verten niet op datgene wat normaliter hun sterkste wapen is. Dit leidde tot onzeker basketbal in de aanval, en Sparta kon vanuit de eigen redelijk goede defensie aan een voorsprong werken tot 31-26 bij de rust. Hoewel basketballers in de rust geen thee nuttigen, hervatte Red Stars het kardinale duel uitstekend. Nadat coach Rinus Valk zijn spelers met de neus op de feiten had gedrukt speelden de reser ve-heren het hun bekende geconcen treerde spel. Toen had Sparta, nummer drie op de ranglijst, niet veel invloed meer. Dertien minuten na de rust had Red Stars de stand omgebogen in een 37-57 voorsprong, en daarmee was de eerste plaats in de eerste klasse (voorlo pig) veiliggesteld. Red Stars won de wedstrijd met 67-55. Red Stars 2 verloor dit seizoen twee wedstrijden. In de heenwedstrijden wa ren Sparta en Crackeijacks, de twee naasteconcurrenten, nog sterker. Vanaf december is het Soester teamongesla- gen. Twee weken geleden versloeg Red Stars nog met dealleszeggende cijfers 71-42 Crackeijacks uit Amersfoort. Op 9 mei ontmoet men voor de derde keer deze tegenstander. Bij winst is Red Stars kampioen, maar Crackeijacks zal de mogelijkheid krijgen om deel te ne men aan de promotiewedstrijden. Om- dat het eerste herenteam al in de rayonklasse uitkomt mag het tweede team van Red Stars niet naar deze klas se promoveren. Daarentegen blijkt het reserveteam voor een aantal talentvolle spelers wel als een uitgelezen spring plank naar de hoofdmacht te fungeren. Red Stars 5 speelde afgelopen zaterdag ook in Nijkerk. Voor de achtste keer op rij pakten de betreffende heren een ze ge, dit keer met 71-40. Buitenlanders Na het paastoemooi, waar het Deense Holbaek en de Engelse clubs Crystal Palace en Seven Oaks te gast waren van Red Stars, komen op zaterdag 16 mei opnieuw buitenlanders naar sporthal Beukendal. Twee basketbalteams uit West-Duitsland en Tjechoslowakije verblijven dan bij een Amsterdamse vereniging, waarvoor een aantal oud spelers van Red Stars uitkomt. De bui tenlandse ploegen spelen ook wedstrij den in Soest tegen Red Stars. In het weekeinde van 16 en 17 mei nemen he ren 5 en heren 7 van Red Stars deel aan een tweedaags toernooi bij Tekon Arri- ba in Enschede. Zoals gezegd speelt heren 2 op zaterdag 9 mei een beslissingswedstrijd om het kampioenschap tegen Crackeijacks in Nijkerk. Een dag later staan het zesde en het zevende herenteam van Red Stars tegenover elkaar met als inzet het kampioenschap van de vierde klasse. Daarvoor, om 16 uur, wordt in Beuken dal een wedstrijd gespeeld tussen twee rolstoelbasketbalteams. Het zevende van Red Stars speelde tijdens de gehan dicaptendag in C-drie op zaterdag 9 april een wedstrijd tegen één van deze teams. Voor geïnteresseerden bestaat dus een prima mogelijkheid om van dichtbij een rolstoelbasketbalwedstrijd te zien. Mede gezien de beslissingswed strijd tussen heren 6 en 7 verwacht het bestuur van Red Stars dat om en nabij drie- tot vierhonderd mensen op 10 mei naar sporthal Beukendal zullen komen. Koninginnedag 1987 Om te beginnen gaan voor alle jeugdi ge ruiters en amazone's om 9.00 uur de deueren open waarna ze zich dan kun nen uitleven in een behendigheidsrit. Iedereen kan hier aan meedoen. Om 9.30 uur beginnen de kampioen schappen van Soest springen over 60 cm, 80 cm, 100 cm en 110 cm. In de hoogste rubriek is er voor de prijswin naar een geldprijs. Na het springen vol gen de Rubrieken Bestgaand Rijpaard/ Pony, ook open voor iedereen. Na al dit spektakel zal de pony club "Eldorado" een voltige demonstratie geven. Afhan kelijk va het wer is dit binnen of buiten. Verder zal er een zeer bijzondere hengst acte de presence geven n.1. een Tennes- see Walking Horse, werkelijk een bij zonder exemplaar en de enige in Neder land. Een Pas de Deux zal worden gere den en een zeer fraaie Spring-Quadril le. De pony's van Eldorado presenteren zich in een prachtige carrousel en als klap op de vuurpijl geeft Hans van Soest, een zeer begaafde ruiter die on danks een handicap op hoog niveau zijn proeven rijdt, een prachtige demonstra tie op zijn paard. Een afstammeling van Formateur die de respectabele hoogte heeft van 1.86 meter en daarbij het grootste dressuurpaard van Nederland. Om 14.30 uur wordt er even gepau zeerd waarbij leden van de Para-Club uit Hilversum zich met parachute naar beneden laten zakken en hopen dan dat zij op het terrein van Eldorado terecht komen. Ook de hondenclub "Zoys" is van de partij met een hondendressuur. Een programma voor de Paardenlief hebber, maar ook aantrekkelijk voor de buitenstaander. Voor inlichtingen over dit alles kan men bellen 18803 of even langskomen op de Bosstraat. Het Nederlands kampioenschap scrabbelen is in de wacht gesleept door een buitenlander. De Belg J. de Ridder schreef zaterdag de titel op zijn naam. De winnaar van 1985 was opnieuw de beste scrabbelaar. Hij verzamelde 1773 punten, waarmee hij zijn achter volger, mevrouw E. Kennedy uit Amersfoort ruim voorbleef. Het was de vijftiende keer dat het Jon geren Ontmoetings Centrum (JOC) van de Gereformeerde Kerk het scrab- ble-toernooi organiseerde. De laatste jaren is dit omgedoopt in de nationale titelstrijd, zij het officieus omdat er nog geen bond is. Niettemin neemt het aan tal scrabble-clubs in Nederland ziende rogen toe. Jeroen Dijkstra, één van de organisatoren van de NK-scrabble ziet een grote toename van de verenigingen. "We houden nauw contact, zodat we misschien een bond kunnen oprichten. Het wordt steeds professioneler, want het scrabbelen is echt in opmars." 162 deelnemers Aan het scrabble-toernooi, dat het der de lustrum volmaake, werd meegedaan door 162 mensen. Hoewel dit aantal iets lager lag dan vorig jaar was het afge lopen zaterdag weer druk in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat. De deelnemers speelden drie ronden van anderhalf uur. Per ronde werden per groep (drie) prijzen uitgereikt. Voor de beste tien van het totaal-klassement wa ren bekers beschikbaar gesteld. Alle prijzen waren geschonken door het be drijfsleven uit Soest. Ook werden prij zen uitgereikt aan de makers van het langste en het origineelste woord. Foto: Goos van der Wilt De dertig medewerkers van het scrab- ble-kampioenschap leiden het geheel in goede banen, terwijl burgemeester mr. Paul Scholten na afloop de winnaars voorzag van hun prijzen. De meeste deelnemers kwam uit Soest en omge ving, maar ook uit andere delen van het land waren verwoede scrabbelaars naar Soest gekomen. Toernooiwinnaar De Ridder was de enige buitenlandse af gevaardigde. Hij won, evenals in 1985 het toernooi. Tweede werd mevrouw Kennedy uit Amersfoort (1597 punten, derde J. Kuys-Bras uit Hoorn (1576 punten). Renske Druyff-Tak uit Soest moest genoegen nemen met een vierde plaats. Ze behaalde 1524 punten. Vorig jaar had zij het Nederlands kampioen schap op haar naam geschreven. Onder de naam Tech-One van het ge lijknamige sportieve merk start dit jaar een Soester triathlonteam. De forma tie zal uit drie man bestaan. Hans van Asselt, Joop Oranje en Piet Majoor, allen lid van de Lange Afstandsgroep van A.V.Pijnenburg. Commericieel manager van Tech-One, Arno van Zutphen, stelde afgelopen week het team in het bezit van hun uit rusting. Een welkome ondersteuning voor de Soester triathleten, die veel ma teriaal gebruiken voor deze veelzijdige tak van sport. Voor massagemiddelen en lichaamsverzorging heeft het team de beschikking over een uitgebreid pak ket van Kampong Manis Boegem. Hans van Asselt, 34 jaar, kombineerde langlaufen met midden-afstands atle tiek, kwam diverse malen uit op het hoogste niveau in de langlaufsport, waar hij diverse Nederlandse kam pioenschappen behaalde. Later stapte hij ook over op het lange-afstandswerk, waarbij hij in aanraking kwam met de zustersport de triathlon. Daarin boekte hij vorig jaar al aardige resultaten. Joop Oranje, 39 jaar, is bij toeval vanuit de zwemwereld op latere leeftijd over gegaan naar de lange-afstandsatletiek. Het duurwerk was datgene wat hem aantrok. Joop liep reeds tweemaal een marathon en is ook eigenaar van het fel begeerde elfstedenkruisje. Piet Majoor, 55 jaar, de nestor van de Soester atletiek, was tot voor kort één van 's werelds snelste mannen-vetera- V.l.n.r. Hans van Asselt, Piet Majoor, Joop Oranje en sponsor Arno van Zut phen. nen op de midden-afstanden, 800 me ter, 1500 meter en 3000 meter steeple. Hij mag zich terecht grossier noemen in gouden, zilveren en bronzen medailles, afkomstig van Europese en Wereld kampioenschappen. Ook duursport kwam hem niet vreemd voor, want hij liep reeds zesmaal een marathon. Thans is hij echter geïnspireerd door de triath- lonsport. Hij boekte vorig jaar reeds en kele tweede plaatsen in kwart-triath- lons. Het driemanschap zal zich in hun nieu we outfit voor het eerst op eigen bodem presenteren. Dit zal gebeuren tijdens de Soester Triathlon van aanstaande zater dag. Tech-One koos voor een ploeg at leten, die nog aan de basis van hun triathlonloopbaan staan. Vorig jaar werd er door deze atleten naast de nor male training voor de atletiek ook al een aantal triathlons afgewerkt. Dit jaar ligt het accent volledig op de triathlonbeoe- fening. In de afgelopen winter werd reeds stevig gewerkt aan de beheersing van de drie onderdelen. Zwem- en looptraining was echter de hoofdmoot. In het vroege vooijaar werd dit uitge breid met intensieve fietstrainingen. De fundamenten zijn inmiddels gelegd en aanstaande zaterdag zal blijken hoe zij zich temidden van de sterke concurren tie zullen handhaven. Onder uitstekende weersomstandighe den werd op de nieuwe kunststofbaan te Hilversum de C-D junioren competitie verwerkt. Bij de meisjes waren het voor al de C-meisjes Andrea Davelaar en Michelle Leys, die goed voor de dag kwamen. Andrea Davelaar liep een zeer sterke 1000 meter die ze in 3.25.3 aflegde, daarmee eerste werd en tevens liet zien zeer talentvol te zijn. Michelle, ooit als zwemster begonnen, liet zien vrij grote progressie te boeken, 1.40 me ter bij het hoogspringen (3e) en le in haar serie 80 meter in 11.4. Bij de meis jes D liep Sanne van Keeken zich in de kijker op de 60 meter horden in 12.3 en liep Daphne van Hal, net als haar moe der vorige week in de Rotterdam-mara thon, een moedige race op de 1000 me ter in 3.45.1. Bij de jongens C zit vol doende talent en dat lieten de resultaten zien. Zo zagen wij een uitstekende 800 meter winnend afgesloten door Abdes Belarby en sprong Remco Braspenning 1.50 m hoog, kwamen Brit Gijtenbeek en Ajo Smedema tot resp. 12,6 en 12,8 op de 100 meter. Brit Gijtenbeek behaalde het clubre cord op het kogelstoten met niet minder dan 11.09 m. Grootste verrassing was wel het optreden van Marcel de Bruin. Hij sprong 4.93 m ver, een verbetering van zijn persoonlijk record met bijna 90 cm. Bij de jongens D liep Onno Foekens een prima 1000 meter in 3.26.7, even snel als Ivar Smits, sprong Frans van den Berg 4,31 m en sprong Justia Wühring, ondanks een blesure, 1.25 m hoog. Mark Haasma liep een vlotte 1000 m in 3.27.6. Peter Doornbos in de 2e ploeg liep op de 80 m horden 16.8, sneller dan zijn makker uit de le ploeg. Uitslagen: Meisjes D: Estafette 4 x 60 meter 37.0 60 mtr.: Chantal Opmeer 9.7, Mandy Visser 9.6. 60 mtr. horden: Sanne van Keeken 12.3, Meta Berendse 13.7. 1000 mtr.: Jessica Smit 3.57.0, Daphne van Hal 3.45.1, Monique van Leek 3.53.4. hoogspringen: Sanne van Keeken 1.15, Jessica Smit 1.00. verspringen: Meta Berendse 3.27, Chantal Opmeer 3.46. kogelstoten: Monique van Leek 6.39, Mandy Visser 6.89. speerwerpen: Sabine van Rossenberg 10.46, Daphne van Hal 8.06. Meisjes C: Estafette 4 x 80 meter 46.6 80 mtr.: Michelle Leys 11.4, Miijam Pijpers 12.0. 80 mtr. horden: Silvia van Oostrum 16.9, Miijam Pijpers 18.0. 1000 mtr.: Andrea Davelaar 3.25.3, Chantal Ebbers 3.44.4. hoogspringen: Michelle Leys 1.40, Sil via van Oostrum 1.10. verspringen: Chantal Ebbers 3.35. kogelstoten: Andrea Davelaar 6.85. Jongens C: 100 mtr. horden: Wayne Leys 21.9, Ro nald Marsman 2.2.4. 100 mtr.: Brit Gijtenbeek 12.6, Ajo Smedema 12.8. 800 mtr.: Abdes Belarbi 2.21.4 1500 mtr.: Dylan de Gruyl 5.03.7 kogelstoten: Brit Gijtenbeek 11.09, Abdes Belarbi 7.30. discuswerpen: Wayne Leys 18.64, Ro nald Marsman 12.75. speerwerpen: Ajo Smedema 32.20, Remco Braspenning 27.28. verspringen: Marcel de Bruin 4.93, Dy lan de Gruylt 3.65. hoogspringen: Marcel de Bruin 1.40, Remco Braspenning 1.50. Estafette: 51.7 Jongens D ploeg 1 Estafette: 46.2. (4 x 80 mtr) 80 mtr.: Bert Alfrink 12.5, Frans van den Berg 11.0. 80 mtr. horden: Bert Alferink 18.7, Frans van den Berg 16.7, Martijn ter Hart 18.6. 1000 mtr.: Ivar Smits 3.26.7, Onno Foekens 3.26.7, Mark Haarsma 3.27.7. hoogspringen: Justin Wühring 1.25, Martijn ter Hart 1.10. verspringen: Ivar Smits 4.20, Frans van den Berg 4.31. kogelstoten: Onno Foekens 7.25, Frans van den Berg 7.14. discuswerpen: Mark Haarsma 12.35. Jongens D ploeg 2 80 mtr.: Xander Friedlander 13.3, Har- ne van Spijker 12.9. 80 mtr. horden: Peter Doornbos 16.8, Harne v Spijker 19.7. 1000 mtr.: Rolf van de Breemer 3.54.0, Ronald van Straaten 3.52.0. kogelstoten: Xander Friedlander 5.20, Rolf van de Breemer 4.58. discuswerpen: Ronald van Straaten 10.64. Estafette: (met val) 52.5 Om zeven uur in sporthal Beukendal De zaalvoetbalvereniging ESS Brou wer kan vanavond kampioen worden. In sporthal Beukendal ontmoet de Soester club middenmoter Renswou- de. Dankzij de medewerking van de handbalvereniging BDC kan de laat ste competitiewedstrijd in Soest wor den gespeeld. BDC heeft een trai ningsuur afgestaan aan ESS Brouwer, zodat de zaalvoetballers niet zoals ge woonlijk moeten uitwijken naar Zeist of De Bilt. De wedstrijd begint om 19 uur. Om on geveer 10 voor acht vanavond hoopt ESS Brouwer het kampioenschap te hebben verdiend. Het aanvangstijdstip is zodanig gepland dat belangstellenden na afloop de interland Nederland-Hon garije op de televisie niet hoeven te mis sen. ESS Brouwer draait al jaren mee in de top van de hoofdklasse van de afdeling Heuvelrug. Dit seizoen kan het succes volle team onder leiding van coach Ni co van Delden de titel in de wacht sle pen. In dat geval moeten twee promo tiewedstrijden worden gespeeld tegen de kampioenen van de Veluwezoom en 't Gooi. Daarmee kan ESS Brouwer een plaats bemachtigen in de hoogste landelijke afdeling van het KNVB-zaal- voetbal. Nico van Delden beschikt over een vol ledig fitte selectie, die bestaat uit Jack Nagtegaa!, Walter Daselaar, Chiel Struyk, Theo Zeyderveld, Hendrik-Jan de Boer, Arie Postema en Willem de Vries. In verband met een gebrek aan zaal ruimte binnen de gemeente Soest moest ESS Brouwer, evenals de ander zaal voetbalclub DVS, de thuiswedstrijden elders afwerken. De handbalvereniging heeft een uur beschikbaar gesteld ten einde ESS Brouwer in de gelegenheid te stellen de titel in het echte eigen huis te bemachtigen.

Soester Courant | 1987 | | pagina 18