«■"'-«SsssS ,*-sb£s£ 4 verrassende Kodak-voordelen bij Van Essen: 1. sclioeiiiaker Raadsvoorstel Landjuweel in quasi-historische tekst d'OudeEnghel ze op Kod Libris.De Complete Boekhandel. Ziekenfonds Amersfoort en Omstreken bestaat honderdvijfentwintig jaar WOENSDAG 29 APRIL 1987 SOESTER COURANT PAGINA 3 Klik, klik, klik, klik, klik, klik, klik, klik, klik, klik, klik, klik, klik, klik, klik, mis, klik, klik, klik, klik, klik, klik, klikklik,klik, klik, sorry, klik, klik,klik, klik, klik, klikklik, klik, klik,klik, "hé, Maartje blijf nu stil staan," klik,klik, klik, klik, "hier op drukken?", klik, klik, klik, klik, klikklik, klik, klik, klik, klik, klik, "haal jij nog even een Kodak rolletje bij Van Essen?", klik, klik, klikklik, klik, klik, klikklik, klik,klik, klik, klik, f. 1,10 fOtO-PB0^? EE^3Jovan f* \feedank kerstkaar i VAN tN ESSEN lOS^ Minister wil open asfaltbeton op A28 'Up With People trekt met wervelende show door tal van landen Kan een TV een kunstvoorwerp zijn? Komt u maar kijken naar Bang Olufsen G. van Garderen PTT-directeur Soest EEN VERKOOPACTIE VAN HISTORISCHE BETEKENIS Prijswinnaars Paaspuzzel winkelgroep 't Hart Keuringssticker en kenteken gestolen Garantie gevraagd tot 73.645 gulden Gemeentesecretarie en sportstichting op vrijdag 1 mei dicht Klik met Kodak en u krijgt altijd kwaliteit in handen! Het klikt geweldig tussen uw kamera en Van Essen: Kodak's Select fotohandelaar van Soest. Dat ziet u aan de kwaliteit van uw foto's. En wat uw fotowensen ook zijn. Van Essen willigt ze in. En snel (altijd binnen 2 dagen klaar), vakkundig en u krijgt kwaliteit in handen. Goed voor een super aanbod. Voor een afdruk van 13 x 18 cm op mat papier betaalt u f 1,50 en de niet Afdruk 9 x 13 cm f_ Alleen in mat Goed voor een perfecte afdruk naar keuze, glanzend of mat gelukte foto's betaalt u niet. 1 QQ Afdruk 10 x 15 cm Een afdruk van goede kwaliteit tegen een lage prijs voor Kodak Budget. 9 x 13 cm slechts f. 0,69 10 x 15 cm slechts Q yg Nabestellen resp. f0,75 en f. 0,85. Dat is leuk en gemakkelijk. Al uw foto's aan elkaar in een mapje. En onder iedere foto staat het nummer van het negatief. Bij een ontwikkel- en afdrukopdracht kost het KADORAMA-MAPJE slechts f_ 5,00 i V foto-film-udeo )i oompUerr C--7 Van Essen, Winkelcentrum Hartje Zuid, tel.: 02155 - 12 8 74. Een pa verstk3'1 te Tochtige Ke. .,ot,rten aar^" ^eTretouf6 inlijsten? uvun Namens de minister van volkshuisves ting, ruimtelijke ordening en milieu beheer heeft de directeur-generaal voor de milieuhygiëne aan de Hoofd directeur Rijkswaterstaat Directie Utrecht het verzoek gedaan het stand punt over het wegdek van de Rijksweg A28 te heroverwegen en alsnog te kie zen voor overlagen van dit weggedeel te met zeer open asfaltbeton. Een en ander is het resultaat van het be zoek dat wethouder drs. Günther Plomp (ruimtelijke ordening en milieu) op 7 april gebracht heeft aan het minis terie met name aan het directoraat voor de milieuhygiëne. Hierbij heeft de wet houder aandacht gevraagd voor de ge luidsoverlast die de omwonenden in het dorp Soesterberg ondervinden van de eind vorig jaar geopende Rijksweg A28. In de brief aan de Hoofdingenieur-di recteur Rijkswaterstaat staat onder meer "dat de lawaaioverlast uit milieu hygiënisch oogpunt juist hier zeer on wenselijk is, omdat dit gebied ook door andere geluidbronnen reeds zwaar be last wordt (militaire luchtvaart en mili taire oefenterreinen). Het is dan ook te betreuren dat juist voor dit gedeelte ge kozen is voor een betonwegdek, terwijl voor het gedeelte langs Araelisweerd en nabij Zeist zeer open asfaltbeton-is toe gepast". In het gesprek met de wetjouder, waar bij ook een aantal verontruste inwoners van Soesterberg aanwezig was, is het de directeur-generaal voor de milieuhy giëne gebleken dat de huidige akoesti sche situatie niet overeenkomt met de verwachte situatie, zoals omschreven is in het geluidsonderzoek voor Rijksweg A28 ter hoogte van Soesterberg op ba sis waarvan in oktober 1986 hogere waarden zijn vastgesteld in het kader Van de aanleg van de weg. Op de volgende punten wijkt de huidige situatie af ten opzichte van de verwach te situatie: het dwarsgebezemde beton nen wegdek blijkt ongeveer 4 dB (A) meer geluid te produceren dan aange nomen is; de weg heeft nu al de destijds verwachte intensiteit voor 1986 en de gemiddelde snelheden op deze weg lig gen hoger dan de aangenomen snelhe den 100/80 (volgens het reken- en meetvoorschrift ex artikel 102 Wet ge luidhinder dient het gemiddelde van de werkelijk gereden snelheden ingevoerd te worden). Volgens berekeningen van het Directo raat-Generaal voor de Milieuhygiëne blijkt het huidige geluidsniveau als ge volg hiervan 5 dB A) boven de onthef- fingswaarde te liggen en met een aanna me van 2% groei zelfs 6 dB (A). Het "slijpen" van de weg om daarmee - vol gens verwachting van Rijkswaterstaat Utrecht - een verlaging van het emissie getal te bereiken van ongeveer 4 dB (A) zou juist voldoende zijn om op basis van de "oude" aannames voor de verkeers- parameters te voldoen aan de onthef- fingswaarde. Op basis van de recente gegevens zal met het slijpen niet aan de ontheffingswaarde kunnen worden vol daan. "Alleen door middel van het toepassen van zeer open asfaltbeton kan volgens eerder genoemde berekening aan de verplichting van Rijkswaterstaat op grond van de Wet geluidhinder voldaan worden", zo schrijft de minister van V.R.O.M. aan Rijkswaterstaat, "Der halve verzoek ik u uw standpunt te her overwegen en alsnog te kiezen voor overlagen van dit weggedeelte met zeer open asfalt"Het Directoraat-Generaal voor de Milieuhygiëne wil zo spoedig mogelijk het standpunt van Rijkswater staat Utrecht vernemen en het wil te vens op de hoogte gehouden worden van de ontwikkelingen. Tenslotte wordt Rijkswaterstaat met klem verzocht er voor zorg te dragen dat de geplande afscherming langs de Rijksweg A28 en de isolatie van de elf woningen voor 1 juli gerealiseerd en ge reed zijn. In de Expohal in Hilversum presen teert 'Up With People' op dinsdag 12 mei de nieuwe show 'Beat of the Futu re'. De voorstelling begint om 20 uur. 'Up With People' is een internationale groep van jonge mensen uit tal van lan den. Hun doel is het begrip te bevorde ren tussen volken van alle landen. Zij doen dit middels een programma, waarmee ze door de wereld reizen. Ze leren over de landen met hun cultuur, geschiedenis en problemen. Overal waar 'Up With People' komt wordt een avondvoorstelling gegeven. De jongeren van 'Up With People' loge ren bij gastgezinnen tijdens hun verblijf in een land. Ze verblijven van 9 tot en Geen TV Is vergelijkbaar met de Beovlsion MX 2000 van B&O. Als een kunstvoorwerp staat hij In uw kamer, ook als er geen uitzending is. Is die er wel, dan geniet u nog meer. Van stereo-ontvangst. Van een superieur beeld onder alle lichtomstandig heden door het speciale kontrastscherm. En van het veilige gevoel dat dit toestel is voorbereid op alle toekomstige ontwikkelingen. U kunt dit fraaie kunstvoorwerp bij ons ook nog in vier kleuren krijgen: rood, zwart, zilver of wit. Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 met 13 mei in Nederland. Mensen, die iemand van 'Up With People' in huis willen nemen kunnen contact opnemen met de Rabobank Naarden-Bussum (tel. 02159-73455) of de Rabobank in Uren (tel. 02153-87314). De show 'Beat of the Future' is een ont spannende en bedachtzame kijk op het leven in de 21ste eeuw. Aan de voorstel ling werken 120 jongeren uit 15 landen mee. Ze worden bijgestaan door een or kest van vijftien personen. Over de hele wereld trekken de shows volle zalen. In Japan, China, Amerika en Europa oogstten de jongeren reeds staande ovaties. Het publiek wordt ook betrok ken in de shows. In de Expohal zal het publiek onder meer de mogelijkheid hebben met een computer en een Ja panse tijger te zingen en te dansen. Ver der zal de groep jongeren liedjes zingen die in de komende eeuw populair zullen zijn. Ook laten ze onder meer de Chine se lintdans, een Russische Gopak en een Deense Polka zien. De show van 'Up With People' is voor iedereen een avondje uit. Een wervelende voorstel ling met een realistische kijk op de toe komst. De kaarten zijn verkrijgbaar bij de Rabobank en WV Gooi en Vecht streek. De kosten zijn 15 gulden per persoon. Zoals gezegd kunnen gastgezinnen zich bij de Rabobanken in Naarden-Bussum en Uren aanmelden. Voor ieder gast gezin zijn twee vrijkaarten ter beschik king. De heer G. van Garderen is benoemd tot directeur van de PTT in Soest. Hij volgt de heer D.H. van Kranenburg op. De 47-jarige Van Garderen is thans werkzaam als chef postverkeer op het postkantoor Driebergen-Rijssenburg. Daarvoor werkte hij 12 jaar op de afde ling organisatie van het postdistrict Utrecht. De heer Van Garderen is ge huwd en woont in Scherpenzeel. Hij aanvaardt de nieuwe functie op maan dag 4 mei. Dr. L. de Jong: Het Koninkrijk der Nederlanden in de Tweede Wereldoorlog Maak uw serie nu in één keer compleet. Nog slechts 10 dagen voor f 40,- per deel. Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel. 12419 Notaris mr. H.H. Elferink heeft maan dagmorgen de trekking verricht van de Paasprijsvraag van de winkelgroep 't Hart. Daarbij zijn 51 winnaars boven water gekomen. Aan de Paaspuzzel deden enkele honderden mensen mee. De organisatoren hebben een groot aantal leuke reacties binnengekregen. "Dat laatste blijkt ook uit de inzendin gen," zegt voorzitter At Breij. "Daarvan wil ik er drie noemen: mevrouw Spoel- stra, J. Boekesteijn en mevrouw C. de Vos. Zij hadden een vrolijke oplossing ingezonden. Het vrolijk paasfeest is hiermee ook voor ons afgesloten, en we weten dat we veel klanten een plezier hebben gedaan met de puzzel. Anders hadden we niet zoveel inzendingen bin nengekregen." In verband met nieuwe bepalingen van het gemeentebestuur kan de winkel groep 't Hart tot zijn spijt dit jaar jaar geen midzomerfeest organiseren. Vol gens de heer Breij wordt alles in het werk gesteld om volgend jaar de traditie te kunnen voortzetten. Sommige prijzen zijn twee of meer keer beschikbaar gesteld. De prijzen kunnen worden opgehaald bij de betreffende winkelier/ondernemer. De prijswin naars wordt verzocht een identiteitsbe wijs mee te nemen. De 51 winnaars staan hieronder met de betreffende prijs vermeld: Waardebon van 100 gulden (Rabo bank): M. Jansen, Beckeringhstraat 22. Waardebon van 75 gulden (Rabo bank): Reinoud de Bruin, Gustaaf Gel derhof 9. Waardebon van 50 gulden (Rabo bank): W. Scherrer, Colenso 129. Waardebon van 50 gulden (restaurant Soestdijk): J.W. Stam, Koninginnelaan 21. Salade (snackbar Nieuwerhoek): A. Waller, Van Straelenlaan 1 Ted Mee- der, Wiardi Beckmanstraat 236. Taart (Banketbakker Oudwater): Me vrouw Saarloos, Burgemeester Grothe- straat 78, Mariënhof flat 009. Fietstas (Rijwielhandel Klomp): C.T. van Oosterum, Molenstraat 99. Cocos/caramel/boterkoek (De Broodwinkel): H.J. Holthuis, Vrede hofstraat 14; Radmer Schalx, Theo Dobbehof 40; Wilma Timmers-Floor, Merelweg 3. Toilettas, gevuld met cosmetica (Dro gisterij At Breij): Mevrouw J. van Rooij, Burgemeester Grothestraat 78, flat 204; K.G. Postema, Nieuweweg 98; C. Stolp, Colenso 166. Waardebon van 35 gulden (Hakkenbar Sjoe): C. de Vos, Margrietlaan 11. Plantenbak van 45 gulden (Bloemisterij Buxtorff): C. Hilhorst; J.J. van Dort, Beatrixlaan 42. Waardebon van 25 gulden bij te schrij ven (Rabobank): W. Groart, Choris- tenpad 82; G.C. Dorrestein, Schaep- manstraat 62. Reisverzekering 14 dagen twee perso nen (Assurantiekantoor Van Breuke- len): Claudia Frank, Koninginnelaan 48. Waardebon van 10 gulden (Haard Hobby"): Rene Boekesteijn, Van Goyenlaan 117. Fruitschaal (Fruithandel 't Hart): Daphne Zijlstra. Energiebesparende pompregeling (In stallatie bureau Treba): Mevrouw W. Strumpel, Pijperpad 4; F. Korving, Van Weedestraat 81. Slagroomtaart (Banketbakkerij W. Ra demaker): C. Wiggelinkhuizen, Colen so 127; M. Lenarduzzi, Rembrandtlaan 7. Gratis onderhoudsbeurt (Auto Nie- hof): Susanne Verlaan, Koninginne laan 31. Elektrische allesknipper (Davo Ijzer waren): Diane Faber, Titus Brandma- straat 20. Stereo radiocassetterecorder (Auto Smeeing): R. van Doorn, Lange Brink- weg 101. Doe Kadodoos met lijmen (Houthan del Wolfsen): P. Geerligs, Molenstraat 43; A. Hugen, Turfstreek 290; G. v.d. Brink, Troelstrastraat 65. Binnen- en buitenband (Rijwielhandel W. Grift): M. Jansen, Beckeringhstraat 22; L. Helsloot, Burgemeester Grothe straat 82, flat 002. Wielreflector (Rijwielhandel W. Grift): A. Mooy, Hommel 37; J.G. v.d. Kuil, Di Lassostraat 100. Fles wijn (Centra verskruidenier): Ine ke Kolenberg, p/a Koninginnelaan 38; J. Boekestijn, Margrietlaan; E. Spoel- stra-Schröder, Stadhouderslaan 35; Mevrouw M.R. Stevens, Veenbesstraat 544; fam. Bosman, Klaarwaterweg 11; Mevrouw V.d. Bremer, Merelweg 10; J. Majoor, Van Straelenlaan 10; E.J. Wig gelinkhuizen, Beetzlaan 76; A.M. v.d. Deijssel, P.C. Hooftlaan 9; Tish van de Bremer, Mariastraat 18; Mevrouw W. Dijkstra, Draailier 75; E. Streefkerk- Rigter, Wiardi Beckmanstraat 417; Astrid Helsloot, De Akkeren 3; R.J. Schut, Kerkstraat 50; Leontien Krops, Sint Theresiastraat 22. Van een personenauto is vorige week een kentekenplaat met keuringssticker gestolen. De 22-jarige eigenaar van de auto deed daarvan aangifte. Zijn wagen stond geparkeerd aan de Walraven van Halhof. De eigenaar zal zich moeten wenden tot de Rijksdienst voor Wegverkeer in Nieuwegein. Dit is de enige instantie die nieuwe stickers van de APK-keuring verstrekt. De laatste tijd worden vaker keuringsstickers ontvreemd, vermoe delijk om voor niet-gekeurde auto's te gebruiken. Het College van B. W. heeft de ge meenteraad een voorstel voorgelegd tot medewerking aan het Landjuweel, waarbij een garantie wordt gevraagd tot (maximaal) een bedrag van 73.645 gulden en een krediet voor de inzet van de gemeentelijke diensten voor een bedrag van 41.000 gulden. De garan tie is bedoeld voor financiële steun, in het onverhoopte geval dat een of meer sponsors de door hen toegezegde be dragen niet kunnen betalen. Dat is de niet verrassende inhoud van het Landjuweel-voorstel, waarover in de gemeenteraad deze maand al werd gesproken bij de behandeling van de voorjaarsnota. Opmerkelijk is wel de vorm waarin het voorstel is verpakt: de tekst heeft een quasi-historisch karak ter. In de commissie ABZ, afgelopen maandagavond, vond niet iedereen dat een geslaagde grap. "Oubollig", was het oordeel van Ans Greefhorst (CDA), en Raymond van Gelder (PvdA) had ook wat reserves. "Dan krijgen we in de cember zeker raadsvoorstellen op rijm," vreesde hij. De andere commis sieleden vonden het "wel aardig" en burgemeester Scholten liet weten dat het wat hem betreft "voor die éne keer in de 600 jaar" best mocht. Hieronder de letterlijk overgenomen tekst van het stuk. Oordeelt u zelf: Voorhangsel Omtrent het einde der maend augustus en in den beginne van september 1987 ghedenkt het Groot Gaesbeeker Gilde tot Zoes de gheboorte van Den Heeren Jacob van Gaesbeek, Abcoude, Wijk bij Duurstede, Strijen en Putten en voeren de het geregt over Zoes, omtrent eene zeshondert jaeren gheleen. Het Gilde is gefundeerd ghegund en ghemaekt van den Eerweerdigen Hee ren Van Gaesbeek, aldus den fundatie- brieve. Uit hoofde van deszelvers feit is het eene ghelukkige gedacht eene Landju weel in te rigten. Een "Nationaal Land juweel" is eene uit de traditie voortge- koomen feestlyke byeenkomste van al len Gilden, tijdens dewelke zy zig allen gesamen aan een ieder willen presente ren. Tenminste 11 Gilden hebben hun ne medewerkinghe allengs toegezegd. Eene grootse, kleurryke manifestatie op den zesde september - het Landju weel ghenaemd - alwaer meer dan drie duizend Gildeleden hunne betrokken heid toonen, valt te verwagten. Vereischte is, stammende uit eene eeu wenoude traditie, dat de feestelykhe- den over enige meerdere daegen en voor de gansche bevolking plaatsvin den. Uit hoofde van dit wonderlyk feit zae- gen vroeger de Heeren Bestierders al het een en ander door de vingeren en lieten zy toe gedurende enige weken niet al te zeer tot het volbrengen der ar- beidstaek aan te dringen. Feestelyken verrigtingen De feestelykheden zijn biester bar ende kostelyk. Het opgerigte comité weet zig allengs verzekert van de finantiële on dersteuning van veele bedryven, edoch wil zig, als steun in den rug, ook gheze- kerd weeten van enige hulpe van de Ghemeentelyke Overheid. Het comité vraegt: 1. eene medewerkinghe der stedelyke schuttery (politie), van het Brandwezen ende Ghemeentewerken; 2. het verrigten van eenige bestierlyken taeken ende 3. het verleenen van eene ghemeentely ke garantiën. sub 1 By den brieve aen Uwen Raed hebben wy eene overzigte nedergelegt der werkzaemheden door de Ghemeente te verrigten en deszelvers kosten. Zy betreffen hogelyk de kosten des per soneels van eenige diensten ende uitgif te van materiaal. Wy zyn de mening toegedaen dat deze kosten voor rekening dezer Ghemeente kunnen worden gebragt, vermits de feestelykheden eene uitstraeling heb ben binnen alsook buiten de ghemeen te; kosten hoogstens 35.000 gulden; sub 2 Niet slegts ons collegie, doch ook de Le den van Uwen Raed worden gevraagt, als het moghelyk is de Ghemeente by die feestelykheden te vertegenwoordi gen. Het is daar-boven eene goede gebruick dat de Bestierders van de Ghemeente "ere-wijn" aanbieden en met de Gilde- bruderen eene roemer wyn leedigen. Het "Juweel", eene silveren gedreeven schild als prys, wort ter beschikking ghesteld. Om de buitenlandse gasten aangenaem te kunne zyn en door het geven van een- Het ziekenfonds Amersfoort en Om streken bestaat 125 jaar. Dit zal wor den gevierd op vrijdag 15 mei in De Flint in Amersfoort. Momenteel telt de maatschappij 180 personeelsleden, terwijl 170.000 verzekerden zijn aan gesloten bij het ziekenfonds. Op 10 juli 1862 werd het in het leven geroepen onder de naam Het Amersfoortse Zie kenfonds. De naam zou nog enkele ke ren worden gewijzigd. Sinds 1953 is het ziekenfonds zelfstandig. Op 15 mei vindt in de middaguren in De Flint een symposium plaats, waarbij een aantal belangrijke punten ter sprake komt. Prof. dr. D.J. de Levita zal het hebben over het meten van kinderpsy- gopathologie ten behoeve van weten schappelijk onderzoek. Dr. D. Frank evalueert de kindermishandeling en er zal onder meer ook een forumdiscussie worden gehouden. Het jarige ziekenfonds heeft een bedrag van 30.000 gulden beschikbaar gesteld ten behoeve van een onderzoek onder kinderen met suikerziekte. Men kan hiervoor geld overmaken op giroreke ning 51.69.945 of op het banknummer van het zikenfonds 49.11.69.531. Ook andere regionale projecten op het ge bied van de jeugdgezondheidszorg kunnen dan geldelijke steun krijgen. In Soest zijn ruim 20.000 mensen aan gesloten bij het ziekenfonds Amers foort en Omstreken. Alleen de gemeen ten Amersfoort, Ermelo en Barneveld hebben meer leden. Het aantal mede werkers (artsen, apotheken, tandartsen en dergelijke) in Soest bedraagt 103. Daarvan zijn er alleen al 48 werkzaam in de fysio-therapie. In 1862 startte het ziekenfonds met ze ven leden. Zij brachten gezamenlijk 106,95 gulden aan premies binnen in de eerste periode. Nu heeft het zieken fonds een jaaromzet van 283 miljoen gulden. Het ziekenfonds Amersfoort en Om streken werkt voor 13 gemeenten. Van de bevolking van die plaatsen is bijna 60 procent verzekerd bij het ziekenfonds Amersfoort en Omstreken. Het kantoor van het ziekenfonds is ge vestigd aan de Van Asch van Wijck- straat in Amersfoort, en is bereikbaar onder telefoonnummer 033-646911. De gemeentesecretarie en de sport stichting zijn vrijdag 1 mei de gehele dag gesloten, vanwege een verplichte A.T.V.dag. Dat betekent dat die avond ook de afdeling bevolking en het ge meentelijk INFOrmatiecentrum geslo ten zijn. Voor deze beide afdelingen is er geen avondopenstelling op de koop avond. ige prijzen bij Den Historische Optoch- te, zal voor dit alles eene uitgaeve van 5.500 ghulden noodig zyn; sub 3 Het Comité vraegt Uwen Raed eene garantiën tot 73.645 ghulden, kunnen de zyn het ghedeelte der "sponsorgel den", dewelke wel zyn toegezegt, edoch nog niet zyn betaeld. Het ghegeven, dat de begrotinghe van incomsten en uitgaeven zeer reeel is en waar in de periode dat wy gheregelt met het Comité spraeken, met het voort schrijden der tyd, het bedrag waarvoor die garantiën worde ghevraegd allengs- kens in grootte is afgenoomen, sterkt ons in de gedagte dat straks geen beroep op die garantiën noodig zal zyn. Door Uwen beslissing weet het Comité zig van Uwen steun verzekerd. Eene lyst, vermeldende de naemen der steunverleenende bedryven (sponso ren), is by de Raedsbrieve nedergelegt. Wy stellen U diensvolgens voor mede geit op het in de vooijaersnota bepaal de, te resolveeren: a. de Ghemeente te doen garandeeren eene betalinghe van het tekort zoo zou dat kunnen ontstaen in het geval, dat sponsoren hunne ghedaene toezeggin- ge niet zoude kunnen nakoomen; b. de noodzaekelyke medewerkinghe der ghemeentelyke diensten te verleen en, waarvoor eene uitgaave van 41.000 ghulden wordt geraemd. De (door eene mogelyke voorval) uit a. ende b. voortkomende kosten op eene afzonderlyke post weergheven ende de ze post te doen betaelen uit de algheme- Tot zover het raadsvoorstel. Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF) kwam in de vergadering enigszins terug op zijn eer dere standpunt over de kosten, die voor rekening van de gemeente komen. Hij had inmiddels begrepen dat ook bij bra derieën etc. de kosten van dragnhekken etc. door de gemeente worden betaald en niet doorberekend aan de organisa toren. "Ik ben wat te streng geweest en wil wel wat soepeler zijn," aldus Meilof. 'Hekken of agenten' Burgemeester Scholten wees erop dat de gemeente volgens de wet verplicht is ervoor te zorgen dat de openbare orde wordt gehandhaafd, bijvoorbeeld door hekken "hekken of agenten". Wel is er een teneur, aldus de burgemeester, waarbij het redelijk wordt gevonden dat ook de organisatoren van soortgelijke manifestaties een zeker deel van de kos ten op zich nemen. "Dat proberen we nu ook toe te passen, bijvoorbeeld bij de Stratenloop etc., door zoveel mogelijk hulp in te roepen van de betreffende or ganisatoren. Natuurlijk vragen we niet wat ze niet kunnen of niet mogen," al dus Scholten. Meilof liet daarop weten dat ook wat hem betreft de kosten van de dranghek ken - met het oog op de openbare orde - maar door de gemeente betaald moeten worden. BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 Dagmenu flO,- vanaf 17.00 uur Vrtfdag 1 mei Spare rib Maandag 4 mei Kippepoot Dinsdag 5 mei Spaghetti „Bolognese" Woensdag 6 mei Karbonade Zaterdag en zondag is er geen dagmenu

Soester Courant | 1987 | | pagina 3