Bij ons op cScmtemakcnj 1 :hap sla r cmodor vt f e"ga k !»LI Traiteur snijdt zich niet in de vingers Een zomer lang zomers PAGINA 8 n rekening ht is! *0«f b* tIJK B.V. WOENSDAG 29 APRIL 1987 SOESTER COURANT PAGINA 9 9 Man loopt tijdens werk beenletsel op Bloed, zweet tranen Rokken, broeken, bermuda's, gaucho's en shorts. Blouses, polo's, T-shirts, topjes jasjes en blazers. Tempo-Toer organiseert Landjuweeltocht Echtpaar Smeele zestig jaar getrouwd De heer en mevrouw Bakker: 65 jaar samen LANDJUWEEL SOEST 1987 Man vijf dagen vast Minder bezoekers avondopenstelling SPECIAAL VOOR MOEDERDAG! op de eau de toilettes Magnolia, Milrose en Chèvrefeuille. XheóKoclwL. 170 te Soesterberg woonhuis met grote zon- ide garage op 1565 m2 stemming is een kombi- werken aanwezig. Ind.: kamer met open haard, keuken v.v. apparatuur! mers, badkamer, vaste veel bergruimte. den ide semi-bungalow met vd onder de garantiere- G.I.W. en kan sept/okt. 't opvallende van deze belangrijke vertrekken kamer, badkamer, stu- o de begane grond zijn erdieping hun eigen do- t luxe keuken kan naar 'orden. De patiotuin ligt iedt alle privacy. De ge- suksteen opgetrokken. ?en woonkamer van 45 2 badkamers, garage 305 m2, zal voor velen: uren" zijn. vrij op naam. E2, TEL 02155-17185. een vol jaar r ons bedrijf aamheden. n vakmensen, 1 u de garantie n uw auto naar f- U weet dan helemaal veilig Zo behoudt 5 onderdelen >vaar. or samen- Vereniging van ■02155-18600 CENTRUM SOEST voudig te Jken, en warme sestraat 22 rberg 3463-1327 opavond Jan en Jacqueline Vooren één jaar in Le Saladier aan de F. C. Kuyperstraat "Een traiteur werkf hnnfrivalrolnb JU». r 'Een traiteur werkt hoofdzakelijk met schotels die een huisvrouw niet zo makkelijk zelf klaarmaakt, omdat de bereiding te arbeidsintensief of te moeilijk is. Met een Franse stoofscho tel ben je al gauw vier tot vijf uur bezig, dus is het altijd makkelijk als het voor je gedaan wordt. Ik heb iedere dag drie warme gerechten, een aantal salades en enkele paté's in de winkel. Er is keu ze genoeg. Als iemand bijvoorbeeld zwezerik voor vier personen bestelt, dan kook ik voor twaalf personen. Zo houd ik acht maaltijden in de etalage, waardoor de variatie in de winkel blijft." Traiteur Jan Vooren zit alweer een jaar in zijn met lekkernijen gevulde zaak aan de F.C. Kuyperstraat. Hoewel het be grip traiteur nog niet zo is ingeburgerd als de 'burgertenten', neemt dit beroep steeds meer vorm aan in ons land. Het is zelfs de snelst groeiende tak in de Ne derlandse horeca op dit moment. Die tendens heeft zich inmiddels ook gema nifesteerd in Le Saladier, de zaak van Jan en Jacqueline Vooren. Veelzijdige kok "Het eerste half jaar was min of meer beneden verwachting, maar we hebben alles ook bewust rustig opgezet. Je moet een goede opzet hebben, en je moet het aankunnen. Natuurlijk kan je hoog van de toren blazen, maar ik zit al dertig jaar in het vak en dan leer je wat wel en niet kan. Als je te druk bent lijdt je kwali teitsverlies, en daarmee snij je jezelf in de vingers," vertelt Jan Vooren, die daaraan toevoegt dat dit laatste zowel in de letterlijke als figuurlijke zin bij hem niet voorkomt. De man, die zijn loop baan destijds als stagière in de Hooge Vuursche begon en via tal van functies en werkomgevingen zijn scepter in Le Saladier ging zwaaien, is meer dan te vreden over de huidige gang van zaken. Volgens de veelzijdige kok is er veel be hoefte aan de traiteur, en heeft hij dui delijk een open markt in Soest aange boord. "Ik wil én koken én contact met de gas ten hebben. In Kievitsdal en in De Dis sel van Peter Meyer wandelde ik al door de zaak. Toen we besloten om voor ons zelf te beginnen dachten we eerst aan een kleine bistro, maar daar barst het in Soest van. We kunnen nu na een jaar zeggen dat we een vaste klantenkring hebben opgebouwd, en er komen steeds meer mensen. Ik heb allemaal aparte dingetjes. Als er wijn in de win- kei staat vindt je een wijn die je zelden aantreft. Noem maar een huishoudarti- kel op, en ik heb het. Maar alles is apart. De gewone artikelen kunnen de men sen wel in de supermarkt kopen. On langs schreef iemand in een vooraan staand vakblad dat een nieuwe notensa lade op de markt is gebracht. Wij had den het in februari al. Het Mövenpick- ijs is nog beter dan het Zwitserse ijs, ook al heeft een Zwitser het recept ge maakt." Nieuwzeelandse lamsbout Je kunt het zo gek niet opnoemen, of Jan Vooren heeft het in Le Saladier voorradig. Of het gaat om salades, kou de en warme voorgerechten, vis- en vleesgerechten, ovenschotels of buffet ten, Jan Vooren draait er zijn hand niet voor om. Of liever gezegd juist wel, want de Soester traiteur maakt alles zelf. "Vers' is daarbij zijn parool. Op dit moment beveelt Jan Vooren de Nieuw zeelandse lamsbout aan. Gekookt in ro zemarijn moet dit gerecht culinair niet te weerstaan zijn, als we Jan Vooren moeten geloven, en met zijn staat van Het pand van Le Saladier aan de F. C. Kuyperstraat. dienst is er geen aanleiding om dat niet te doen. De openingstijden van Le Saladier aan de F.C. Kuyperstraat (achter Albert Heyn en bakkerij Faas) zijn: Dagelijks van 10.00 tot 20.00 uur; Zondag van 15 tot 20 uur. Op woensdag is Le Sala dier gesloten. Bij een bedrijfsongeval heeft een 24-ja- rige werknemer beenletsel opgelopen. De man, werkzaam bij een bedrijf aan de Nijverheidsweg, kreeg een stuk staal op zijn been, waardoor hij een diepe snijwond opliep. Het ongeluk gebeurde toen hij een tafel wilde verzetten. Op de tafel stond een palet met staal. Tijdens het verschuiven van de tafel brak één van de tafelpoten af met de gevolgen vandien. Zoals te doen gebruikelijk werd de bedrijfin- spectie gewaarschuwd. Vandaag: Gerrit Pomp (32) De marathonwinnaar: "Gedurende de laatste 1500 meter in Rotterdam wist ik, dat ik ging winnen vóór Densimo en dat ik het ook in één keer verknald had. ïk wist dat ze zouden denken: waar haalt-ie het lef vandaan om even te kloppen op de ivoren toren van de marathon. Vanuit zieligheidsprincipes mogen wij rolstoelers meedoen, maar leveren we een prestatie, dan is Leiden in last. ,Ze hebben natuurlijk wel gelijk, dat je appels niet met peren mag vergelijken, maar ik had ook geen enkele behoefte mij met die Ethiopiër te meten. Het is natuurlijk wel leuk om hem bij te houden. Wij rijden met twintig rolstoelers onze eigen race en bij de eerste dertig lopers finishten negen rolstoelers. Als ze ons tegelijk laten starten, moeten ze achteraf niet zeuren, dat de marathon van Rotterdam door mij zijn gezicht heeft verloren. Om organisatorische redenen laten ze ons tegelijk met d elopers rijden en dat gebeurt nergens op de wereld, alleen in Rotterdam. Maar het zal nu wel meteen de laatste keer zijn geweest. En terecht. Jos Hermens heeft gezegd: dit is uitermate vervelend! In het buitenland vragen ze zich af wie in godsnaams Gerrit Pomp is, want de man staat wel mooi bovenaan in de uitslag. Maar ze zeggen dat niet rechtstreeks tegen je. Zoiets hoor je achteraf. En de manier waarop is uitermate kwetsend en teleurstellend. Het degradeert mijn prestatie. Laten we eerlijk zijn: het was een vervelende, saaie wedstrijd, zonder spanning. Daarom kreeg ik al die aandacht. Ik moest meteen na afloop een persconferentie geven. Daarna laten ze je weer los in de anonimiteit. Ik moest maar zien in mijn eentje met een rolstoel het gebouw weer uit te komen. Ik heb 's avonds ook geen koud buffet gezien waar iedereen voor was uitgenodigd. Densimo kreeg buiten zijn startgeld als winnaar nog een 15.000 dollar extra. Ik kreeg een beker en een bos bloemen. Geld is de doodsteek voor de marathon. Journaal Er gaal van alles door je heen tijdens die laatste kilometer. Ik dacht: kan ik het de gehandicapte-sport aandoen om als eerste te finishen. Achteraf ben ik blij, dat ik het zo gedaan heb. De speaker noemde mij Piet Pomp en de teevee-verslaggever had het over Gerrit Domp. Ik wist dat het allemaal zo ging gebeuren. Ze laten rolstoelers toe, maar later krijg je een trap na. Toen ik arrriveerde, ging het finishlint omhoog,omdat het heel moest blijven voor Densimo. Dat is natuurlijk heel beledigend, zoals het NOS-journaal kans zag mij 's avonds uit het beeld te knippen, zodat alleen de Ethiopiër te zien was. Ik kreeg nog wel wat eerherstel in AVRO's Sportpanorama en in Veronica's Villa Valuta bij Bart Peeters. f S Utt Soesterbergsestr. 49a - Soest - Tel. 02155-23584 f vim*.jr wm M* Uotlimoiroe:»» ...z.»).I 1 Het was vorige week zestig jaar geleden dat Andreas Smeele en Cornëlia Huig- sloot met elkaar in het huwelijksbootje stapten. Het echtpaar, dat sinds 1961 in Soest woont, vierde dat afgelopen weekeinde in het gebouw Vogelzang aan de Parallelweg. Burgemeester mr. Paul Scholten en zijn vrouw feliciteer den het diamanten bruidspaar met hun jubileum. De 87-jarige heer Smeele is altijd werk tuigbouwkundig constructeur geweest. In zijn vrije tijd deed hij veel werk voor de katholieke kerk, en was hij tevens ac tief voor het bejaardenwerk in Soest. Hij was onder meer betrokken bij het totstandbrengen van het bejaardenwerk in Soest-Zuid. Ook zijn vrouw (85) heeft veel voor de ouderen gedaan. Daarnaast was ze vrij willigster voor de stichting Zonne bloem. Het in Delft geboren echtpaar kreeg zes zonen en vijf dochters en heb ben 26 kleinkinderen. Twee van hun zo nen zijn missionaris in Brazilië en Zaïre. Beiden waren naar Nederland geko men voor de viering van het zestigjarig huwelijk. Ze gingen zondagmorgen de heilige mis voor, alvorens de drukbe zochte receptie in Vogelzang plaats vond. Foto: Goos van der Wilt De marathon van Rotterdam is door mij compleet mislukt. De marathon-coach Verhoorn zei: het marathonlopen is hiermee niet gebaat. Het is slecht voor de atletiek. Mogelijk krijgen de mensen nu de indruk dat het lopen van een marathon geen topsport is. Bij de gratie van de organisatie mag je meedoen als gehandicapte, moet je dankbaar zijn, maar je ziet hoe ze reageren als je het sportprincipe verliest. Ik heb een uitgekookte race gereden en mijn record met drie minuten verbeterd. De luchtvochtigheid en de warmte werkten tegen mij. Er was ook meer wind dan vorig jaar. Afzien Ik kende het parcours uitstekend. Bij elke helling ging ik er vandoor om geen terrein te verliezen. Tussen de 15 en 20 km heb ik getwijfeld en moest ik vreselijk afzien. Maar de aanmoedigingen van de 600.000 toeschouwers waren fantastisch. Onder hen de man die mijn wheeler heeft gebouwd en ergens langs de route mij toeschreeuwde vol te Gerrit Pomp finishte deze maand ook in Soest als eerste! houden. Dat deed me goed. Ik beschouw mijn rolstoel als een sportattribuut, zoals een schaats of een surfplank sportattributen zijn. Daarom heb ik er geen enkel bezwaar tegen als een valide man in zo'n wheeler probeert zijn krachten met mij te meten. Dat gebeurt ook wel en dat propageer ik zelfs. Het is de enige manier om de gehandicapte-sport uit het verdomhoekje te halen van de bejaardengymnastiek en het mens-erger-je-spel waar de maatschappij het stopt. Op de Willemsbrug stond ik compleet stil. Met blote handen ging ik de brug op, omdat mijn handschoen onder het bloed zat. De spetters zaten op de spaken. Daarna ben ik bewust weggereden om te winnen. Daar heb ik geen spijt van. De problemen zitten niet bij mij, maar bij de organisatie. Densimo vatte het heel sportief op, hij feliciteerde mij, maar ik kon er geen woord van verstaan." JAN VISSER In april 1922 gaven ze elkaar het ja woord, ze kregen drie kinderen, zeven kleinkinderen en negen achterkleinkin deren, en vorige week waren ze 65 jaar getrouwd. Het Soesterbergse echtpaar Bakker-Mulder vierde dat zaterdag in familiekring. De heer Bakker was als beroepsmilitair verbonden aan de luchtmacht. Na de oorlog was hij een jaar gelegerd in En geland bij de Intendance. Tijdens de Tweede Wereldoorlog werd hij door de Russen bevrijd uit een concentratie kamp. Voor zijn activiteiten in het ver zet kreeg de heer Bakker het verzets- kruis. In Soesterberg genoot hij lokale bekendheid voor zijn activiteiten in het bestuur van de Christelijke Scholen en het bestuur van het bejaardencentrum De Drie Eiken. Mevrouw Mulder is ja renlang lid geweest van Zanglust, de Soesterbergse zangvereniging. Ze stond bekend als een verwoed lid van Zanglust. In restaurant 't Zwaantje kwamen bur gemeester mr. Paul Scholten en zijn vrouw het echtpaar namens het ge meentebestuur feliciteren met hun 65- jarige huwelijk. De heer Bakker (90) en zijn 5 jaar jongere vrouw trouwden in 1922 in Amersfoort. Kort daarna ves tigden zij zich in Soesterberg. Foto: Goos van der Wilt Ruim 150 km lang is de tocht die de toerafdeling van de Soester Ren- en toervereniging Tempo- beter bekend als "Tempo Toer" - op zaterdag 29 au gustus gaat organiseren. Deze speciaal voor deze gelegenheid uitgezette tocht gaat over de mooie en aantrekkelijk we gen, die de Eempolders en bossen in en op de Veluwe rijk zijn. Reeds vanaf 7 uur 's ochtends kan men terecht op het feestterrein op de Blaak, om het inschrijvingsbewijs af te halen en zich daarna op te kunnen maken voor deze fietstocht. Voor diegenen die wat minder kilome ters willen fietsen is er 's middags een recratieve fietstocht over 25 kilometer. Deze fietstocht, die in nauwe samen werking met het I.V.N. te Soest wordt georganiseerd, gaat langs de mooiste stukken en bezienswaardigheden van Soest. Tempo Toer houdt zich vanzelfspre kend niet alleen met het Landjuweel bezig; deze ruim 110 leden tellende vereniging (al sinds 1957 aktief) orga niseert bijna het gehele jaar diverse toertochten, variërende in afstand van 25 tot 300 kilometer. Hierdoor kunen zowel de echte "kilometervreters" als de recreatieve fietslustigen zich uitleven tijdens deze toertochten. Doordat Tempo Toer lid is van de NRTU (Ned. Rij en Toer Unie) weet zij zich voor haar leden verzekerd van in formatie over toertochten, toerkaarten en is elk lid eveneens beperkt verzekerd tijdens zijn of haar toertochten. Enkele tot de verbeelding sprekende tochten, waaraan men als toerrijder bij Tempo Toer mee kan doen, zijn o.a. Luik-Bastenaken-Luik en de Waalse Pijl. Deze tochten gaan over ruim 200 kilometer en vereisen een gedegen voorbereiding. Toch werden dit soort tochten in de ja ren zestig ook al gereden en deinsde men ook niet terug voor tochten als Amsterdam-Maastricht-Amsterdam en Brussel-Parijs-Brussel, waarbij zo'n 600 km weggefietst werd, en dat vrijwel non-stop! Bij de meeste Soesters is Tempo Toer bekend als organisator van de Avond- fietsvierdaagse, een jaarlijks terugke rend evenement, waarvoor vorig jaar maar liefst 800 Soesters aan de start verschenen. Verder organiseert Tempo Toer elk vooijaar de bekende Piassen- tocht en houdt zij op 20 juni a.s. de Drie Naaldentocht over 150 dan wel 210 ki lometer. Binnenkort, op zaterdag 2 mei a.s staat de "Terug over de Heuvelrug" tocht op het programma. Het is een fraaie door landelijk schoon uitgezette route over 150 km, welke voert door de Gelderse vallei en over de diverse "bergen" in on ze regio als o.a. de Wageningse-, Greb be- en Amerongse berg. Voor degenen die 150 km wat al te veel vinden is er een goed alternatief: een route over 75 km. Start en eindpunt van de tocht is het clubhuis van R.T.V. Tempo aan de In dustrieweg. Tussen 8.00 en 9.00 uur 's morgens kan men zich inschrijven voor de 150 km tocht, terwijl de inschrijving voor de 75 km openstaat tot 10.00 uur. Voor ster- ritrijders is de controle- en stempelpost geopend tussen 10.00 en 14.00 uur. Deze rijders kunnen eveneens elke donderdagavond terecht in het club huis om aldaar hun kaart af te laten stempelen, aangezien Tempo deze avond controle- en stempelpost is voor de wekelijkse sterritten. Dat Tempo Toer bekend is bij de toer rijders moge blijken uit het feit dat ge middeld per week zo'n 80 rijders het clubhuis van Tempo aandoen. Tevens is deze donderdagavond de avond voor de toerrijders van Tempo zelf. Op deze avond is het verzamelen bij het clubhuis om vanaf daar gezamenlijk een (trai- nings)tocht te gaan rijden. Voor meer informatie kan men terecht bij de heren Noorlander, tel. 13145 en Reulen, tel. 19433. Omdat hij een boete van 250 gulden niet had voldaan werd een 36-jarige in woner uit Soest bezocht door de politie. Omdat hij weigerde het geld te betalen werd hij meegenomen naar het bureau. Hij moet nu een straf van vijf d (vijftig gulden per dag) uitzitten. Het aantal bezoekers dat vrijdag 24 april van de gelegenheid gebruik maakte om tijdens de avondopenstel ling bij de afdeling bevolking en hetlN- FOcentrum informatie over de ge meente in te winnen is vergeleken met de week daarvoor enigszins afgeno men. Kwamen de week daarvoor nog twee ënzestig mensen bij de afdeling bevol king, afgelopen vrijdag waren dat er ze venentwintig: dertien paspoortafha lers, drie aanvragen paspoort, zeven aanvragen rijbewijs, één uittreksel en drie diversen. Bij het gemeentelijk IN- FOrmatiecentrum konden slechts vier bezoekers worden verwelkomd: twee moesten een bepaalde straat in Soest hebben en de andere twee kwamen voor toeristische informatie. De afdeüng bevolking en het gemeente lijk INFOrmatiecentrum zijn in de maand april vier keer op Koopavond open geweest. Bij beide gemeentelijke instanties is het opgevallen dat nage noeg alle bezoekers tussen 19.00 en 20.00 uur zijn geweest voor informatie. In verband met een verplichte A.T.V. dag (het gemeentehuis is vrijdag 1 mei de gehele dag gesloten) is er geen avondopenstelling op vrijdagavond 1 mei. De volgende avondopenstelling op koopavond is vrijdag 8 mei tussen 19.00 en 21.00 uur. Deze aanbieding is geldig t/m 9 mei 1987. Gun uw huid de voordelen van de schoonheidsprodukten op basis van plan ten uit uw Yves Rocher Schoonheidswinkel. Ontdek een winkel met volop adviezen, kado's en een sfeer van vriendschap. Kom vlug eens langs! M la bcaulc'parles planks

Soester Courant | 1987 | | pagina 9