rf/Tc/f/r I qPbl6hOCK aa Concertreis Nederlands Motet- en Madrigaalkoor Vliegbasis biedt Soest concert Luchtmachtkapel De vormen en tegenvormen van Cyril Lixenberg Foto;GoosranderWilt WOENSDAG 3 JUNI 1987 WOE «O Vrijwilligers Vakature Bank SOESTER COURANT Vrijdag 5 juni in Beukendal PAGINA 10 Open dagen Volwassenen onderwijs Expositie vanaf 10 juni in C-drie 'Beeld Kader' in park kasteel Groeneveld Oudheidkamer Soest ilfrooR L f Zf oMoeRiouo onderhoudswerken Cultureel Creatief Centrum Uit ber publice pen pa vrouwe vrouwe deze b wachtii kedan is de u meegse dieerd Voor A staan d sche st: desasti kend ii hun kc de tarii tiënten enigszi voorrij een d< diagno DesasI lijk to> trachtt sen, di Lies F Soest. late a last, a naam artsen die A "MacI beert druk 1 Restte verlie; komst somm een tij zijn a waren ten na re be\ zaken Zode mede Leur aldaa sollici genwi begrij troffe hij zi hield als k keyei brulh Groti Huit< kend geno hij zi voels Zij i z'n l gram lang: ten I klari verk ren. hebl mari woo beel ,spoi van De enz heb lijk gen and mili ner: schi die tijk kor Ing twe ver tist boi ziji te "F1 Ing All hei ooi dei bli bei vei sp< vai op de de Expositie Cyril Lixenberg Driehoek, cirkel en ruit; vormen voor iedereen. Voor Cyril Lixenberg een on uitputtelijke bron van beeldelementen, waarmee hij voortdurend bezig is ver bindingen te leggen tussen kunst en werkelijkheid. Hij mïiakt gebruik van moderne middelen en materialen: ple xiglas, cortènstaal, zeefdrukken en pa nelen. Zijn werk is te vinden in de bui tenlucht, langs de weg, in de stad, in monumentale opdrachten, maar ook in besloten ruimten, kantoren, scholen, banken. Zijn werk is ook vertegen woordigd in verschillende musea en verzamelingen in binnen- en buiten land en is bovendien te zien geweest op zeer veel exposities, zowel in groeps verband als individueel. In de maand juni exposeert Cyril Lixenberg in C-drie, met zeefdrukken en een aantal plexiglas-objecten. De opening wordt verricht door burgemeester P. Scholten op 10 juni om 15.00 uur. Op de exposi tie kunt u ook foto's, bouwtekeningen en een maquette zien van het nieuwe politiebureau van Soest, waarbij Cyril Lixenberg als kunstenaar-vormgever zeer betrokken was. Koffieconcert Dame Blanche Op zondagochtend 14 juni wordt in C-drie een koffieconcert gehouden door het Salon-ensemble Dame Blan che. Op het repertoir van Dame Blan che staat salon- en dansmuziek uit de 20-eren 30-er jaren. Tijdens dit concert wordt door C-drie een ijs-coupe "Da me Blanche" aangeboden. Natuurlijk kunt u ook een kopje koffie gebruiken. Aanvang van het koffieconcert is 11.30 uur. Toegang f 10,- per persoon. Dansfeest klassiek ballet Als afsluiting van de cursus klassiek ballet van dansdocente Therese Bekink wordt op zaterdagmiddag 6 juni een feestelijke middag georganiseerd, waarbij familieleden en belangstellen den van harte welkom zijn. De kinderen presenteren een aantal dansjes die me de door hun eigen fantasie tot stand zijn gekomen. Het thema is "waslijn", het geen ook duidelijk tot uiting komt in het decor en de kostuumpjes. Na de pauze is er een optreden van 5 professionele dansers(essen). Dit wordt een educatief programma met als thema "geschiedenis van de dans". Er is gelegenheid tot het stellen van vragen aan de dansers. Aanvang 14.00 uur. Toegang f 6,- volwassenen en f 3,- kin deren tot 12 jaar. U kunt van te voren reserveren. Zondagsdichters Een van de leden van de jury, die de tien beste gedichten van het zondagsdich- tersconcours in het kader van het Land juweel uitzoekt, is mevr. Wessels van boekhandel van de Ven. Deze firma stelt drie prijzen beschikbaar voor de auteurs van de drie beste gedichten. Deze worden in september in de Soes- ter Courant gepubliceerd. Informatie over het zondagsdichtersconcours kunt u krijgen bij boekhandel van de Ven, de bibliotheken en C-drie. Zondagsschilders De expositie van zondagsschilders, die wordt georganiseerd in het kader van het Landjuweel, wordt gehouden in de periode van 29 augustus tot 18 septem ber. Het onderwerp van de werkstuk ken moet zijn Soest Toen en/of Soest ,Nu. Op 22 augustus kunnen de zon dagsschilders hun werk inleveren. Dit woord zondagsschilder kan ruim wor den opgevat. Een tekening, foto of sie raad kan ook worden ingestuurd. Wilt u wel uw naam opgeven bij C-drie. Open Dag Op dit moment zijn we al weer druk be zig met de voorbereidingen voor de open dag op 30 augustus. Op deze open dag kunt u kennis maken met de docen ten van C-drie en informatie inwinnen aangaande de diverse cursussen. De muzikale medewerking wordt verleend door het Gheselscap Goet ende fijn. Dit gezelschap neemt een groot aantal (ou de) muziekinstrumenten mee en zal een gevarieerd programma brengen. Bij mooi weer wordt buiten op het plein een terras gemaakt, waar de bezoeker onder het genot van een drankje kan ge nieten van dit heel bijzondere Ghesels cap Goet ende fijn. De horecamanager, René Grendel, zal tevens zijn assorti ment wat aanpassen aan de Landju weel-gedachte. In de grote zaal zullen we een optreden verzorgen voor de kin deren. Dit wordt nog een grote verras sing. De open dag van C-drie is op 30 augustus van 13.00 tot 17.00 uur. Pro memorie C-drie is telefonisch te bereiken onder nummer 22188. Het adres is Willaert- straat 49, 3766 CP Soest. Of postbus 347, 3760 AH Soest. C-drie is op werkdagen geopend van 8.00-12.00 uur, 13.00-17.00 uur en 18.00-23.00 uur. Op zaterdag van 19.00-23.00 uur en op zondag van 15.00-18.00 uur. Bent u op een leeftijd gekomen waar op u uw (betaalde) loopbaan gaan af sluiten? Of ligt de periode dat u werk te reeds langer achter u? Gaan of zijn de kinderen het huis uit en beschikt u over veel eigen tijd waarvoor u een nieuwe invulling zoekt? In de aflopen jaren is het levensper- spektief van ouderen veranderd: na'de jeugd en de tijd waarin werk en gezin een grote rol speelden, volgt nu een der de levensfase met veel eigen tijd. Tot nu toe vaak met een geringe maatschappe lijke verbondenheid. Steeds vaker willen ouderen echter (maatschappelijk) aktief blijven of wor den. Bijvoorbeeld via vrijwilligerswerk in organisaties of clubs of door hulp aan en ondersteuning van anderen. Daarnaast gaan ouderen steeds bewus ter hun eigen maatschappelijke belan gen behartigen. Dikwijls ontstaan ook heel nieuwe interesses. Soms meent men voldoende te weten, te kunnen, te durven om nieuwe stappen te zetten. Dan groeit de behoefte om weer wat te leren. Echter zonder aan een langduri ge zware opleiding te beginnen. Eerder in de vorm van-kortdurende "bijscho ling" om datgene wat men wil of doet beter te kunnen. Of in de vorm van on dersteuning die helpt om drempels naar nieuwe onbekende aktiviteiten te over winnen. Of via deelname aan een meer daagse bijeenkomst waarin kennis ge maakt kan worden met heel nieuwe in teressegebieden. Het zal de lezers duidelijk zijn dat de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest een organisatie onder de aan dacht wil brengen die aan deze behoef ten tegemoet wil komen. De MOS (Mens-in-Ontwikkeling-in- de-Samenleving) geeft kursussen voor mannen en vrouwen, soms alleen voor vrouwen óf alleen voor mannen. De MOS wil mensen ondersteunen die zichzelf ontwikkelen vanuit een per soonlijk en/of maatschappelijk bijzon dere positie. De kursussen worden ge geven in Driebergen op het terrein van Kerk en Wereld, het voormalig land goed De Horst. De konferentiehuizen liggen in een prachtige bosrijke omge ving. De akkomodatie is komfortabel zonder overdreven, luxe. De kursussen 4 worden gedeeltelijk door het ministerie van WVC gesubsidieerd. De tarieven kunnen daarom laag zijn. Indien u meer wilt weten over de kursussen of bijeen komsten en de daaraan verbonden kos ten neemt u dan kontakt op met de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest en we sturen geheel vrijblijvend en kosteloos het informatiefolder toe. De WB-Soest kunt u vinden in Over- hees en is gevestigd in Cultureel Crea tief Centrum C-drie, Willaertstraat 49. De openingstijden van de vakature- bank zijn als volgt: maandag, dinsdag endonderedagvan 10.00-12.30 uur en 13.30 - 15.30 uur. Vrijdags van 11.00 - 12.30 uur. Tijdens kantooruren kunt u bellen: 02155-12630. Wilt u snel aan de slag informeer dan bij ons naar een vrijwilligersbaan of maak een keus uit onderstaande vakatures. 11/610 Stichting Vrouwen voor Vrou wen zoekt medewerksters t.b.v. gezins- bezoeken aan buitenlandse gezinnen. Er is deskundige leiding aanwezig tij dens de eerste bezoeken. Er wordt vooraf eerst ingewerkt d.m.v. gesprek ken over wat er zoal tijdens een gezins- bezoek ter sprake kan komen. 1/640 Vrijwilligers m/v gevraagd in orthopedagogisch instituut voor bege leiding van jongens en meisjes met leer moeilijkheden, om mee te werken bij het opzetten van een fietsreparatieclub. 7/618 Kinderboederij in Soest zoekt nog enkele vrijwilligers m/v met enige kennis van biologie die hun kennis wil len overdragen op het gebied van na- tuur- en milieuedukatie aan kinderen van de basisscholen. 12/603 Bejaardencentrum zoekt kon- takt met enkele vrijwilligers m/v om te assisteren bij het koffie zetten, serveren en afruimen t.b.v. de bewoners. Tevens kan men behulpzaam zijn bij het oprui men van de keuken van de ziekenafde ling, het begeleiden van de bewoners naar en van de koffiezaal, boodschap pen doen voor de bewoners, wandelen en helpen met het eten geven. 2/11 Stichting Projekt Vrouwen voor vrouwen heeft voor haar vakantieakti- viteiten nog plaats voor enkele mede werksters voor o.a. sport en spel, han denarbeid, muziek en dans, koken en bakken. De vakantieaktiviteiten vinden plaats van 6 juli tot 15 augustus. De ontmoetingsruimte van de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest is van 6 juli tot 3 augustus wegens vakan tie gesloten. DeTëreniging Arlishock, Slcenhoftslraal 46, lel. 19577, stelt zich «is doel een bijdrage te leveren aan hel sociaal-collurele leven in Soest. Door je on te geven als lid slenn je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per iaar tongeren l/m 23 jaar en personen die tot de zelfde huishouding behoren f 27,- per jaar. Kon- taktadres ledenadministratie: Parldaan 98,376S GK Soest, lel. 12689. Donderdag 4 juni: Filmhuis: 'Der blaue Engel' Op suggestie van Emil Jannings enga geerde producent Erich Pommer de ci neast Josef von Sternberg die in Ameri ka met films als Salvation Hunters (1924) en met de geluidsfilm "Thun- derbolt" (1929) naam had gemaakt. Mariene Dietrich werd door haar ver tolking van Lola wereldberoemd. Met haar jarretelles, haar opgetrokken knie en gevoileerde stem werd ze het sex- symbool van haar generatie. Aan het gymnasium van een kleine Duitse havenstad heeft meneer Rath zich vanwege zijn geduchte strengheid de bijnaam van professor Unrath ver worven. Als hij hoort dat zijn leerlingen de kleedkamer van Lola-Lola, de ster van een rondtrekkend varieté-gezel- schap bezoeken, besluit hij daaraan meteen een einde te maken. Hij komt echter onder de bekoring van de char mes van Lola; doet haar zelfs een huwe lijksaanzoek. Hij verlaat de school en trekt met het gezelschap mee, dat hij bij de bruiloft verbaasd doet staan door zijn imitatie van hanegekraai en stelt voor dat het op het programma genomen wordt. De vernedering van Rath bereikt een hoogtepunt, wanneer het gezelschap terugkeert in het havenstadje waar Rath voor de verzamelde bevolking zijn kun sten moet vertonen. Hij wordt door waanzin bevangen, wil Lola doden en komt pas tot bezinning in zijn vroegere schoollokaal, waar hij sterft. Aanvang: 21.00 uur. Reserveren vanaf 20.00 uur, tel. 19577. Entree: f 6,—; leden/CJP/65+ f5,—. Agenda: II juni: "Drie mannen en een wieg". 12 juni: "Passage to India." 18 juni: "Hannah and her sisters." 25 juni: "She's gotta have it." Vrijdag 5 juni: 'Kraut Rock' Open Podium, entree f 2,50, aanvang 21.00 uur. Met o.a. Richard Random en Helene Kraut. Zaterdag 20 juni: 'Wyks Kamerorkest' Het 20 muzikanten sterke Wijks Ka merorkest in Artishock; zij spelen klas sieke kamermuziek. Aanvang 21.00 uur. Entree: f 7,50; leden/CJP/65+ f6,-. Man zoekt onderdak in C-drie De politie heeft vorige week een 28-ja- rige inwoner van Groningen aangehou den op verdenking van een inbraak in het cultureel centrum C-drie aan de Willaertstraat. Hij had zich in de nacht van donderdag op vrijdag toegang ver schaft door enkele ruiten te vernielen. In de keuken had hij zich tegoed gedaan aan brood en chocolademelk. De Gro ninger, een oud-inwoner van Soest, verklaarde tegenover de politie dat hij geen onderdak had gehad en daarom zijn toevlucht had gezocht in C-drie. De Dag-/Avondscholengemeenschap Amersfoort houdt op woensdag 10 en donderdag 11 juni open dagen. Dé gele genheid om kennis te maken met de huidige vorm van voortgezet onderwijs aan volwassenen. Er zijn docenten aan wezig voor het beantwoorden van vra gen over alle vakken. Nieuw in het komende cursusjaar is de mogelijkheid om ook overdag een MEAO-opleiding te volgen. Nieuw zijn ook de versnelde cursussen MAVO - HAVO voor wiskunde en een versnelde cursus HAVO voor natuurkunde. MEAO De open dag" (of liever: "open avond") voor de MEAO-afdeling is op woensdagavond 10 juni van 20.00 tot 22.00 uur in het gebouw van de scho lengemeenschap "Midland," Zanevo- gelweg 140. Alle afdelingen Voor alle afdelingen MAVO, HAVO, VWO én MEAO is de "open dag" op i?nnC4daë y J'uni, 's-middags van IQ nn uur en "s"av°nds van 19.00 tot 21.00 uur, in het gebouw Leusderweg 249. Men kan dfar ook eerst nog telefonisch om inlichtingen vragen: telefoon 033-631668. Nu kopen is geld verdienen HOUTKACHELS en INZETHAARDEN NU 20% KORTING, BARBECUES, ook op gas NU 20% KORTING gerust eens kijken bij: 48 Sosst 12245 De Nederlandse Kring van Beeldhou wers (NKB) organiseert voor de vijfde keer in successie 'Beeld Kader', een tentoonstelling van sculpturen in het park rondom kasteel Groeneveld in Baarn. De expositie is tot 25 oktober te zien. Het thema van de tentoonstelling is ge baseerd op de dit jaar georganiseerde 'Europese Campagne voor de Landelij ke Gebieden'. Met deze actie wordt aandacht gevraagd voor het platteland. Het bestuur van de NKB stelde een werkgroep samen die de taak kreeg een concept te ontwikkelen. Er ontstond een idee om beelden te tonen die het landschap op de één of andere manier omlijsten. De sculpturen, die in het park van kasteel Groeneveld worden getoond, zijn lichtvoetig en transpa rant. Ze integreren de ruimte binnen hun eigen grens. De in het leven geroepen werkgroep nodigde een aantal beeldhouwers uit werk voor de tentoonstelling in te zen den. Bovendien verscheen een adver tentie in het mededelingenblad van de NKB. Uit de inzendingen werd door de werkgroep een selectie gemaakt. Uit eindelijk koos de werkgroep werken van 15 beeldhouwers. De tentoonstel ling in het park van kasteel Groeneveld wordt begeleid door een fraai uitge voerde catalogus. De openingstijden van de expositie zijn: dinsdag, woensdag en vrijdag van 10.00fT7.00 uur; zaterdag en zondag van 12.00-17.00 uur. Op maandag en donderdag is zowel het kasteel als het park voor publiek gesloten. De toegang is gratis. Voor meer informatie: tel. 02154-20446. Het Nederlands Motet- en Madrigaal koor heeft weer haar jaarlijkse concer treis gemaakt. Het koor reisde Hemel vaartsdag af naar Engeland met als reisdoel Guildford in de omgeving van Londen. Op weg naar Guildford had het koor in Aylesford nog gebruik gemaakt van lo- gies-mogelijkheden in The Friars, een Karmelieten-klooster, waar nog een re petitie gehouden werd. Tijdens een be zoek aan de stad Rochester met zijn prachtige kathedraal ontmoetten de koorleden in het stadscentrum vele in woners van Rochester, die zich ver toonden in prachtige kleding uit de tijd van Charles Dickens. Ter herinnering aan deze bekende Engelsman werd in de stad Rochester een speciaal Dic- kens-festival ghouden. Ook een bezoek aan het Kasteel Sissinghurst met zijn prachtige tuinen was een belevenis op zich. Het koor was na aankomst in Guildford te gast in de Friary, een Fran- cixanerklooster waar een concert werd gegeven in samenwerking met het P. v. Anrooy. Na de pauze begint de "Show '87": non-stop amusementsmu ziek in allerlei vormen zoals Jazz, Pop, Rock, Zuid/Amerikaans etc. met vele lichteffecten. De kapel telt 56 musici en staat onder leiding van directeur majoor Lex van Diepen. De Luchtmachtkapel is op 1 april 1951 opgericht. De eerste direc teur was H.F.W. van Diepenbeek. On der zijn leiding ontstond de "Swinging Sound," welke nog steeds een herken- nings gegeven van de kapel is. Het geva rieerde repertoire benadrukt het all round professionalisme van de kapel. Voor al uw bouw- en 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 Als het Soester publiek op 9 en 10 ok tober gebruikt maakt van de gelegen heid op deze dagen het nieuwe politie bureau aan de Dalvveg van binnen en van buiten te bezichtigen, zullen de bezoekers geen last hebben van drem pelvrees. De drempel van het nieuwe "Hill- street," zoals het fraaie gebouw al in de volksmond wordt genoemd, is onop vallend en vriendelijk uitgevallen. Dat is de verdienste van de Amsterdamse kunstenaar Cyril Lixenberg (54), die bij de ingang het voetpad buiten met vier kanten en cirkels door heeft laten lopen in de vloertekeningen in de hal, zodat het landelijk karakter van de Eng door getrokken wordt in het binnengebeu- ren. Dat symboliseert het eerste paneel aan de muur bij de receptiebalie waar met kleurige vormen en ritmische tegenvor men op een speelse manier de openheid van het gebouw wordt geïnterpreteerd. In nauw overleg met de architekt T.M. Bokhorst en de Soester politiemensen heeft Lixenberg alle wanden, deuren en aanduidingsbordjes op de begane grond blauw gehouden en is de drie hoek in zijn objecten het belangrijkste symbool. Óp de eerste verdieping overheerst de kleur rood en is het vierkant de centrale kunstvorm, terwijl op de tweede verdie ping alles geel is gehouden en de cirkel het stylistische merkteken vormt. Vier kanten, driehoeken en cirkels zijn de primaire figuren in de zeventien pane len van C.L. die door het gehele ge bouw in kunststof zijn aangebracht. Buiten wordt de aandacht van de talrij ke passanten, die met een fototoestel in de aanslag het aantrekkelijke gebouw kieken, getrokken door de opvallende lijnen van ronde, witte keien die de ar chitectonische lijnen van de luifels en gevels doortrekken tot over de grond van de voortuin. Stenen lijnen die in de naaste toekomst 's avonds door een strijklicht worden beschenen. Het ge heel is eveneens een creatie van Cyril Lixenberg. Beeldkader De kunstenaar is in het Londense East End geboren uit joodse ouders en ves tigde zich in 1959 in Amsterdam, waar hij een atelier heeft in de Spinhuissteeg. Sinds 1969 kan hij leven van de op drachten die hem bereiken en werkt hij nauw samen met architekten, bouw teams en toekomstige gebruikers. Li- xenbergs objecten bepalen de identiteit van een lange reeks gebouwen door het gehele land, van de AMRO-bank in Franeker via het belastingkantoor in Chinthurst Consort, een instrumentaal ensemble o.l.v. de Belgische dirigent Bruno Stalmans. Het programma ver meldde o.a. werken van diverse franse componisten o.a. Francis Poulenc en Gabriël Fauré. Speciaal het Cantique de Jean Racine van Fauré was een uit daging voor het koor. Met behulp van de goede acoustiek in de grote klooster kapel zorgde het koor o.l.v. dirigent Gerard van Amstel voor een prachtige uitvoering. Vooral het Kyrie uit de 4 stemmige mis van William Byrd en het "Unser Vater" van Homilius werden zeer muzikaal ten gehore gebracht en kregen veel waardering van de toehoor ders. Zondagavond keerde het koor voldaan terug van een enerverende reis naar Zuid-Engeland. Het eerstvolgende op treden van het koor zal zijn op dinsdag 1 september tijdens het Landjuweel, dat door het Groot Gaesbeeker Gilde wordt georganiseerd. Het Soester koor tijdens het concert in het Engelse Guildford. Vier meisjes uit Rochester in "oude" kleding tijdens het Dickens-festival. De Kapel van de Koninklijke Lucht macht geeft op vrijdagavond 5 juni een "relatieconcert" in de sporthal Beu kendal aan de Beukenlaan. De Vlieg basis Soesterberg biedt, in samenwer king met de VW-Soest, dit concert de inwoners van Soest aan. Het aan- vangstijdstip is 20.00 uur. De sporthal gaat om 19.30 uur voor het publiek open. Gratis plaatskaarten voor dit concert zijn vanaf heden te verkrijgen bij het VW-kantoor Soest, (Steenhoffstraat 9a), bij restaurant De Korte Duinen, l Nieuwe expositie: Plattegronden en kaarten van Soest en omgeving vanaf de 17e eeuw tot heden. Een plattegrond van een plaats of streek is, wanneer men deze goed bestudeert een grote bron van informatie. Vooral als men deze met elkaar gaat vergelij ken. Oude wegen vindt men op de nieuwere kaarten terug. Soms in kleine stukken, of met andere namen. De oude Utrechtseweg, lopende van Amersfoort naar Utrecht vindt men ook in de nieuwe kaarten terug. Op de oude kaarten is te zien, dat deze vroeger langer was. Ook het Kerkpad was veel langer en liep tot aan de Birk- straat. Oude landhuizen, molens, zelfs een wa termolen vindt men op de kaarten te rug. Interessant is het om de groei van Soest te zien op kaarten van de 17e t/m 20e eeuw. Vele oude plattegronden, kaarten, af komstig uit diverse archieven zijn vanaf komende zaterdag 6 juni te zien in de Oudheidkamer, Ferd. Huycklaan 18. Openingstijden zaterdags en zondags van 13.30 - 17.00 uur. Drachten en de MAVO-school op Vlieland tot en met de VMOK-school in Venlo en de Openbare Bibliotheek in Almere. Sporthallen, fabrieken, bejaar denhuizen en wijkcentra. Over de gehe le wereld heeft hij geëxposeerd en hij bereidt thans een grote tentoonstelling voor in Michigan USA. Op zaterdag 30 mei wordt in het park van Kasteel Groeneveld in Baarn een beeldenexpositie geopend, waaraan 15 kunstenaars van de Nederlandse Kring van Beeldhouwers meedoen, onder wie Cyril Lixenberg. Daar toon hij twee gi gantische objecten in een felle kleur, die schitterend afsteken tegen de donkere bomen en de grootse omgeving. Op woensdag 10 juni opent burge meester Paul Scholten, in zijn hoeda nigheid van Hoofd van de Politie, in C-drie een éénmanstentoonstelling van de Amsterdamse ontwerper van zeef drukken, plexiglas en panelen. Verder worden doorlopend dia's vertoond van het nieuwe politiebureau en is de ma quette van het gebouw te bewonderen. Dirkstraat en dij de iNCD-bank, I oren- straat 47. Ervaringen bij voorgaande gelegenhe den - de kapel trad twee jaar geleden ook met veel sukses in de Sporthal Beu kendal op - hebben geleerd dat voor een dergelijk concert van de Luchtmacht kapel grote belangstelling bestaat. Dat betekent dat men zich snel moet verze keren van toegangskaarten. Voor de pauze is er een populair klas siek programma. Gebracht worden on der andere de "Ceremoniële Mars" van J. v.d. Toost, "Si j'étais roi" van A. Adam, "Maskerade" van A. Katchatu- rian en de "Piet Hein Rhapsodie" van

Soester Courant | 1987 | | pagina 10