HELP HELPEN Splinter Eemland b.v. 1i S Ki GESPECIALISEERD IN JONGE GEBRUIKTE FORD-AUTO'S LTC 1 kampioen VOETBAL Veel kampioenen bij LTC Soest Enschede wint Soest-toernooi Loodgieterswerk KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Soest Al achtste op toernooi bij Candia '66 Soest Zuid heren C-team sterke kampioen Inbraak industrieterrein RODE KRUIS SOEST GIRO 5.167.893 Jeu de boule op 8 juni in Soest TENNIS Sportcopy voor maandag 10 uur inleveren WOENSDAG 3 JUNI 1987 SPORT SOESTER COURANT SPORTPAGINA 14 Soest-Zuid 3 ongeslagen tweede Pupillenweekeinde SEC: plezier voor jeugdvoetballers Succes LTC-dames Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Presentatie 1000-loten aktie en reünie Oud-Hezianen werd groot festijn Training en teamkleding voor de jeugdleden van TV Soest Zuid De Soes R.T. nale Toui Naa: een besc van etc.' tijde Dei N'efN-Tdrfeó PiZZfRl*, Arg?' Foto: Goos van der Wilt. want de eerste betalingen dienen pas medio december plaats te vinden. Men kan zich ook opgeven voor een lot bij de volgende personen: Hr. R. Jansen, tele foon 23114, Hr. Lazonder, tel. 12830, Hr. P. Schalkwijk, tel. 10333, Hr. F. Scholten, tel. 24741. Het programma werd zaterdag voort gezet met opnieuw een optreden van René v.d. Berg, de leukste Belg van Ne derland, die op meesterlijke wijze Ur- banus op het toneel zette. Rond de klok van vijf uur betraden de Oud-Hezianen de grasmat voor hun wedstrijd. Begunstigd door prachtig weer werd het een fantastisch gebeuren. Het veld was omzoomd door zeer veel toeschouwers en de "Oudjes" lieten zien het voetballen nog steeds niet ver leerd te zijn. Hier en daar kwam men wel wat konditie tekort maar er werden ook diverse technische hoogstandjes uitgevoerd. Onder leiding van scheids rechter Davelaar, die af en toe zelfs een gele kaart uit zijn zak toverde, werd het uiteindelijk een 1-1 gelijkspel en toen moesten natuurlijk penalties een win naar aanwijzen. Heet uiteindelijke re sultaat was echter volledig onderge schikt aan het plezier dat de Oud-He zianen met elkaar hadden. Na de wedstrijd was er in de kantine ge zorgd voor broodjes en soep en werd er nog een hele tijd doorgepraat en oude herinneringen opgehaald. De sfeer was ouderwets en uit het ver zoek om een dergelijk evenement jaar lijks te herhalen mag worden afgeleid dat ieder het geweldig naar de zin heeft gehad. Zaterdag werd, onder redelijke weers omstandigheden, voor de tiende keer het pupillenweekend gehouden. Zo'n 70 pupillen hadden de weg naar de SEC-velden gevonden. Om een uur startten zij met een voetbaltoernooi in de twee leeftijdsklassen. Onder de klinkende namen van AJAX, Feyenoord, PSV en Roda JC bestreden de 6-9 jarigen elkaar terwijl de 9-12 ja rigen de buitenlandse clubs Ander- lecht, Barcelona, Liverpool en AS Ro- ma vertegenwoordigden. Tot plm. 17.00 uur werden de wedstrijdjes van 15 minuten gespeeld. Tussen de wed strijden werden de deelnemers regel matig getrakteerd door de vele sponsors van dit evenement. Ook het luchtkus sen "De Schelde" bleek en enorme at- traktie. Jong en oud vertoonden hun ca priolen. De dubbele salto van leider Embriqs werd met een ovatie beloond. Na het voetbaltoernooi werden de deel nemers onthaald op een heerlijk diner. Daarna had de commissie een wandel tocht met opdrachten uitgezet door de mooie Pijnenburgse bossen. Bij terug komst werden de deelnemers verwel komd door een grandioze show van clown "Benno." Na deze show bleken de deelnemers nog over enige energie te beschikken om hun springkunsten te vertonen. Op zondagmorgen 6.00 uur stonden de meeste pupillen weer op het luchtkus sen. Om 9.00 uur begon de achtkamp. Hierin waren zowel voetbal alsook be hendigheidsspelen opgenomen. Tussen de achtkamp door was er al weer een verrassing. Door de supportersvereni ging werden de kampgangers slag- De eerste editie van het s.o.Soest toer nooi voor eerste elftallen mag zeer ge slaagd worden genoemd. Hoofdklas ser s.c. Enschede genoot de eer om na een zinderende finale tegen hoofd klasser AFC uit Amsterdam tot de eerste toernooiwinnaar te worden uit geroepen. s.o.Soest, vorige week al gorieus win naar van het SEC toekomsttoernooi - verraste door in het sterke veld van hoofd - le- en 2e klassers een 3e plaats te bereiken. De eerste wedstrijd van s.o.Soest tegen zaterdag 2e klasser URK eindigde na een enerverende strijd met tal van kan sen voor beide ploegen in een 1-0 zege J voor s.o.Soest. Ook in de 2e wedstrijd tegen hoofd klasser s.c.Enschede presteerde s.o.Soest goed, al moest de zege aan het technisch betere s.c.Enschede gelaten worden (0-1). De 3e wedstrijd tegen le klasser G.V.A.V. uit Groningen werd volledig beheerst door s.o.Soest. Via een 2-0 overwinning plaatste s.o.Soest zich Voor de 'kleine finale' door achter s.c. Enschede 2e te worden in poule A. In poule B speelde zich een spannende Strijd af tussen hoofdklasser AFC uit Amsterdam, le klasser Leeuwarden en 2e klasser Xerxes uit Rotterdam. AFC trok uiteindelijk na 1 zege en 2 gelijke spelen aan het langste eind en werd poule-winnaar, terwijl Xerxes via het nemen van strafschoppen de 2e plaats voor zich opeiste. De strijd om de 3e en 4e plaats moest helaas worden afgelast, omdat Xerxes geen volledig team meer op de been kon brengen. s.o.Soest werd daarom zonder te spelen 3e, Xerxes 4e. De finale tussen AFC en s.c.Enschede, die op een schitterend hoofdveld werd .gespeeld, was ongemeen boeiend. In 2 x 20 minuten werd maar liefst 6 x ge scoord, omdat beide teams voortdu rend de aanval zochten. Het mooiste doelpunt kwam op naam van een AFC aanvaller, die vanaf 14 meter de bal uit stand loepzuiver over de Enschedese keeper lobde. Maar ook de overige 5 deelpunten verdienden een schoon heidsprijs. De finale eindigde tenslotte in 3-3, waarna strafschoppen de beslis sing moesten brengen, s.c. Enschede nam de strafschoppen beter dan AFC en werd de trotse winnaar van het 'Soest 61 Toernooi'. Een geslaagd toernooi, dat volgend jaar middels het 'Soest 62 Toernooi' gepro longeerd wordt op zaterdag 28 mei. Foto: Goos van der Wilt. roomtaart met limonade aangeboden. Na de lunch volgde het tweede voetbal toernooi. Na dit toernooi werden de punten opgeteld en alle medewerkers bedankt voor hun inzet, waardoor dit tiende pupillenweekend weer een enorm succes werd. Ook de uitslagen van avondwandeling met opdracht en de achtkamp werden bekend gemaakt.Na de bekendmaking en uitreiking kreeg iedere deelnemer een pennenset met inscriptie aangebo den en trokken de deelnemers moe maar tevreden huiswaarts. Installatiebedrijf j. cornelisse bvJ^^J Tel. (02155)13014-12577 De zaterdagcompetitie 1987 zit er weer op. De competitie is voor de meeste teams van de LTC Soest suc cesvol verlopen. Net als in de dinsdag - en zondagcompetitie mocht de LTC Soest vele kampioensteams huldigen. Het gemengde B-team bestaande uit An en Hennie Grift, Rob Westland en Lenie de Bruin werd via een 4-1 over winning op Vinkeveen ongeslagen kampioen in de tweede klasse. Het team dat vorig jaar ook al promoveerde moet via een ongetwijfeld moeilijke kampioenswedstrijd promotie naar de eerste klasse afdwingen. Soest C werd vrij verrassend kampioen. Door goed spel en wat medewerking van de tegenstanders werden Aafke Slichtenbree, Sunny Simons, Richard Westerhof en Jack Meijers verdiend kampioen. De laatste wedstrijd werd overtuigend gewonnen tegen Wester- veld. Soest F liet al in een vroeg stadium van de competitie zien dat er maar één ploeg in de afdeling kampioen zou wor den. Mary Blokpoel, Ellen Dam, inval ster Nel de Jong, Ron Kuiphof en Pierre Dam waren veel te sterk voor het tegen standers. Het eerste herenteam van de vereniging werd eveneens ongeslagen kampioen. Barend en Jan van den in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-1 8747 Aan het einde van dit voetbalseizoen speelde Soest Al zijn laatste toernooi. Dit keer ging het om het Candia-toer- nooi in Rhenen wat nationaal en inter nationaal sterk bezet was. Dit merkte Soest Al wel en wist door een zwak optreden op de 2e dag met slechts een 8e prijs terug te keren. Zaterdag begonnen 20 ploegen met een sportief en gezellig toernooi. De eerste wedstrijd moest Soest Al aantreden te gen Quick Nijmegen. Met 5 invallers en een gewijzigde opstelling kon Soest toch met 1 -0 winnen door een doelpunt van de van WZ komende Peter van Klingeren. De tweede wedstrijd kreeg Soest als te genstander de A2 van Candia. Deze jongens vielen in voor een team uit Zweden, dat niet was komen opdagen. Een makkelijke overwinning van 2-0, met doelpunten van Paul Rademaker en Herbert Schalkwijk was het gevolg. Met 3-0 werd de laatste wedstrijd deze dag gewonnen van AVW. Mike de Weerd en Raymond Brandes (2x) wa ren de doelpuntenmakers. Na de eerste dag hoefde Soest de laatste poule wed strijd alleen gelijk te spelen tegen de Duitse ploeg Wattenscheid om in de fi nale poule te geraken. Er werd echter verloren met 1-0 na een blunder in de achterhoede, zodat Soest om de 5e t/m de 8e plaats moest spelen. De wedstrijd tegen de Fransen van U.s. Capelle ging verloren na pingels en ook verloor Soest van Holland in de strijd om de 7e en 8e plaats. Er worden nu geen wedstrijden of toer nooien meer gespeeld door de Al, zo dat het seizoen is afgelopen. Het was een prachtig seizoen, waarin alles be haald werd, maar het is met deze 8e pplaats magertjes afgesloten. Burg, Wim Schimmel en Wim van Em- pelen lieten hun tegenstanders zesmaal kansloos. Het tweede herenteam wilde niet onderdoen voor hun "grote broer'. Remko Blokpoel, Joost Hasenaar, Roel Vis, Rob Witteman en Jan Willem Oostebaan eindigde met een straat lengte voorsprong op de nummer twee van hun afdeling. Bij de jeugd waren ook een drietal teams succesvol. Junioren B bestond dit jaar uit Esther van der Bolt, Nyree Ra demaker, Pieter van der Linden en Jo- han van den Burg. Een mooie 3-2 over winning op Breukelen betekende het kampioenschap. Hanneke Steen, Pauline Stavenuiter, Martin van Schagen en Edwin Feld- brugge werden ondanks een 4-1 verlies tegen Bosch en Duin toch nog kam pioen. Junioren D zullen via een kam pioenswedstrijd moetetn trachten te promoveren naar de eerste klasse. Tot slot werd ook nog het jongens A team kampioen. De nieuwe clubleden Ferdinand en Olaf Gipon, Michel Bre- kelmans en Dennis Stalenhoef lieten er geen gras over groeien. Zij boekten zes ruime overwinningen. De technische commissie van de LTC Soest kan terugblikken op een pro bleemloze zaterdag competitie. Het werk van Karei Winter, Mary Blokpoel en Hans van der Klok tezamen met het goede weer zorgden voor veel speelple- zier en een goede tennissfeer. Bij een inbraak in een bedrijfsgebouw aan de Industrieweg heeft de dader kans gezien een bedrag van 2600 gul den te stelen. Het geld verdween uit een opengebroken bureaulade. nei aoor installateur ft.A. van den Dijs- sel gesponsorde heren C-team heeft door een prachtige 6-0 overwinning op 't Stort de titel in de 3e klasse behaald Captain Pieter de Beer, Frank Lenar- duzzi, Wim Gouw, Bela Bohus en Paul Elberse hebben onder leiding van hun coach Marten Jonkheim een zeer sterke competitie gespeeld. Het Van den Dijs- sel-team wist kracht, souplesse en tech niek te paren aan een gezonde dosis tennismentaliteit en zodoende werden er sterker geachte tegenstanders versla gen. Doordat het kampioenschap is behaald moet het C-team een promotiewed strijd voor overgang naar de tweede Op het sportcomplex van s.o. Soest worden op maandag 8 juni de landelijke socialistische kampioenschappen jeu de boule gehouden. Het is de derde keer dat deze titel op het spel staat. Deelnemers kunnen zich opgeven bij Wil Stekelenburg (03463-3380), Linda Hooyer (22086) en Phia van Waveren 14202). Men kan zich ook op de wed strijddag tussen 10.00 en 10.30 uur in schrijven. Het toernooi begint om 11 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 gulden voor volwassenen en 1 gulden voor kin deren van 8 tot en met 14 jaar. klasse spelen. Deze wedstrijd staat voor zaterdag 13 juni op het programma. Promotie is van groot belang aangezien er dan een betere aansluiting naar het sterke eerste klasse A-team komt en T.V. Soest Zuid dan over een bredere zaterdag herentop kan beschikken. De sportcopy voor de Soester Cou rant dient voortaan vóór maandag morgen 10 uur in ons bezit te zijn. Steeds meer wedstrijdverslagen wor den in de loop van maandag bij de redactie ingeleverd. Door dit late tijdstip wordt het moeilijker om de coPy tijdig te verwerken. De correspondenten worden daarom vriendelijk, maar nadrukkelijk ver- z°cht de copy vóór maandagmorgen 10 uur in ons bezit te laten zijn. Het liefst ontvangen wij getikte tekst met dubbele regelafstand. Vo°r artikelen, die na maandag 10 uur bij ons worden afgegeven, kun nen wij plaatsing niet meer garande- De redactie Baarn - Eemnesserweg 16-22 Telefoon 02154-15555 Soest - Beukenlaan 80 (hoek Dalweg t.o. Sporthal Beukendal) Telefoon 02155-12643 Vier van de negen damesteams van LTC Soest zijn kampioen geworden. Het tweede, vierde, zesde en negende team sloten alle de competitie winnend af. Olga Wiersema en trainer Pieter Verbrugh staan achter het tennissucces van LTC. Het eerste damesteam miste op het nip pertje het kampioenschap. Na een spannend competitieverloop kwamen de Soester dames één setwinst te kort. Afgelopen zaterdag is de vereniging Hees er in een werkelijk afgeladen clubhuis opnieuw in geslaagd zich te presenteren op een manier die bewon dering afdwingt. Zeer veel Oud-Hezianen, donateurs en leden hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging om deze middag op het Hees complex aanwezig te zijn. De eer ste verrassing bestond uit een schitte rend verzorgd foto overzicht van Hees door de jaren heen.De foto's waren zeer overzichtelijk tentoongesteld en uit de vele enthousiaste reacties bleek dat dit bijzonder op prijs werd gesteld. Aan de hand van de foto's werden veel oude herinneringen opgehaald. Vervolgens vermaakte imitator René v.d. Berg de aanwezigen met een sublieme imitatie van de heren Cruijff,Michels en Kraay- kamp. De presentatie van de grote aktie was het volgende programmapunt. Wat gaat de vereniging doen. De aktie die gehouden gaat worden is bedoeld om de benodigde gelden bijeen te brengen voor de renovatie van het clubgebouw. Na zeer intensieve voorbereiding onder de bezielende leiding van de heren Jan sen, Schalkwijk en Scholten kon nu aan de vele aanwezigen de 1000-loten aktie worden gepresenteerd. Het is de be doeling dat er 1000 loten van 150 gul den worden verkocht! Lukt dit dan is de vereniging uit de zorgen en kan de re novatie van het clubgebouw zonder schulden te maken worden gereali seerd. De initiatiefnemers hebben zich uiter aard gerealiseerd dat 150 gulden voor velen een bedrag is dat niet direkt uitge geven kan worden. Om echter iedereen in de gelegenheid te stellen mee te doen aan deze aktie is er een betalingssys teem ontworpen dat dit ook mogelijk maakt. Men kan ineens betalen, men kan betalen in 3 termijn van 50 gulden of in 6 termijnen van 25 gulden en ten slotte is het ook mogelijk om gedurende 10 maanden 15 gulden per maand te betalen. Er zullen 10 maandelijkse trekkingen, onder notarieel toezicht, worden ver richt waarvan de eerste trekking zal plaatsvinden op 29 januari 1988 en ver volgens iedere maand en de laatste of wel de supertrekking op 28 oktober 1988, Iedereen die een lot heeft doet al le trekkingen mee. In de maandelijkse trekkingen zijn schitterende prijzen te winnen zoals videorecorders, home computers, fietsen-boormachines- workmates enz. Iedere trekking heeft 25 prijzen. Tijdens de tiende trekking dan als klap op de vuurpijl nog een eer ste prijs te weten een vliegreis t.w.v. f 3000,- en een hoofdprijs, te weten een auto ter waarde van ca. f 25.000,-. Deze supertrekking op zaterdag 28 ok tober 1988 zal worden omlijst met een spectaculaire feestavond en is voor de lotenbezitters op vertoon van hun lot gratis. Prijswinnaars ontvangen persoonlijk bericht terwijl de uitslag van ieder trek king ook vermeld zal worden in het clubblad, het officiële orgaan van de vereniging. Veel Hezianen zijn inmiddels met inte kenlijsten op pad om iedereen die een lot wil kopen te noteren. Voorlopig hoeft men zich alleen maar op te geven Onder het motto driemaal is scheeps recht is Soest 1 tenniskampioen gewor den in de Overgangsklasse B. Wat twee jaar achter elkaar net niet lukte, was nu op het voorlaatste competitie weekein de al een feit. Op elke speeldag versloegen Helen Blokpoel Lizet van der Kolk, Edwin Baan en Bert van Weede hun tegenstan ders en dus kon het kampioenschap niet uitblijven. Op 14 juni volgt de promo tiewedstrijd tegen Quick Nijmegen voor een plaats in de Overgangsklasse A. Als dat lukt is het voor het eerst in de regio Soest/Baarn dat op zo'n hoog ni veau tenniscompetitie wordt gespeeld. Van de zes gemengde senioren teams werden zondag ook nog kampioen Soest III in de derde klasse en Soestr V en VI in de vierde klasse. Uitslagen Soest I Soest I - 't Stort I 8-0 't Root I - Soest I 2-6 Soest I - Volley II 6-2 't Stort I - Soest I 2-6 Soest I - 't Root I 5-3 Volley II - Soest I 3-5 Zondagmiddag vond op de banen van TV Soest Zuid een gezellige ontmoe ting plaats tussen de spelers van een aantal jeugdteams met hun begeleiders en de vertegenwoordigers van een zestal bedrijven. De wens van de Ver eniging om in dit vierde lustrumjaar de begeleiding van de jeugd nog verder te (hier ruimschoots aanwezige) zonnetje zetten," aldus Jan Bredewold, voorzit ter van TV Soest Zuid, in zijn dank woord aan: Sporthuis Eb Kareisen, Au to Smeeing, Autobedrijven Molenaar, Amersfoort, Drukkerij Practicum, Drankenhandel Toon van der Linden en C-1000 Voordeelmarkt. Het La Pergola-team van de tennisver eniging Soest-Zuid heeft aan de ver wachtingen voldaan door in de 4e klas se te blijven. Met een beetje geluk was het pizza-team bijna nog kampioen ge worden. De ploeg, bestaande uit Fons- Habes, Sytske van der Sluis, Fré Mink en Henk Evelaar, was zeker niet de mindere van de kampioen Return uit Amsterdam getuige de twee keer 4-4 die de twee kampioenskandidaten te gen elkaar speelden. Uiteindelijk deed Return het beter tegen de nummer 3 van de poule waarvan zij twee keer met 6-2 wonnen. Sest-Zuid speelde tegen dezelfde tegenstander 4-4 en 5-3. Het geluk was in deze wedstrijden aan de kant van de Amsterdammers, want in beide wedstrijden tegen de nummer 3 viel de sterkste heer van de tegenstan der uit door een blessure. Dat Soest- Zuid 3 tweede is geworden, is vooral te danken aan Fons Habes. Hij verloor slechts 2 wedstrijden en bleef in zijn singles én dubbels ongeslagen. Ook nieuweling Sytske van der Sluis bracht de punten op een overtuigende wijze binnen. Fré Mink en Henk Evelaar ten slotte hebben bewezen, na degradatie vorig jaar, dat zij de 4e klasse wel dege lijk aankunnen. verbeteren, was door hen financieel mogelijk gmaakt. "Uw bijdragen hebben ertoe geleid dat wij met extra trainingen het spelpeil van de jeugd konden' verbeteren en onder meer door een gelijke outfit de team geest konden stimuleren. Wij willen u daarvoor hartelijk danken en in het li PERÖOU SOEST

Soester Courant | 1987 | | pagina 14