EK Schipper Keukens Net Zo Mooi En U Betaalt Minder KORTE DUINEN 59: 3498: 1199: 769r BELGIE Soestdijks restaurant 'Darthuizen' viert in juli 15-jarig jubileum 'Bende van vier: bla bla bla' Meer 'verkeersremmende maatregelen' aan Wieksloterweg Kermis verloopt rustiger dan voorgaande jaren VOOR 'N BETER BEELD NAAR UW COMBIFOTO-VAKMAN VOOR 'N BETER BEELD NAAR UW COMBIFOTC cent ■fOWJT VAKMAN VOOR 'N BETER BEELD NAAR UW COMBIFOTO-VAKMAN VOOR 'N BETER BEELD NAAR UW O ONKYO^ scliocmakcr PAGINA 2 WOENSDAG 3 JUNI 1987 SOESTER COURANT PAGINA 3 <t> >rtabel. AG >and r. uis ING foto-film-video y computer/ O- Vanaf volgende maand: 'lunch-buffet' voor snelle lunchers GOED GELUID IS GEEN KWESTIE VAN GELD MAAR VAN ONKYO Nieuw voorstel van College *,i Iippci 1MB'L, W erkgelegenheid Utrecht verbeterd Wil van der Klink voorzitter VVD ontmoet de Korte Duinen in Soest van 4 t/m 30 juni Belgische specialiteiten van "waterzooi" tot "paling in 't groen". RESTAURANT DE Belgische weken in 'De Korte Duinen' DRINGEND NODIG: 25 m2 aantrekkelijke showroom-ruimte op goede lokatie voor snelgroeiende int.afd.sales-promotions bedrijf om onze brede premium-kollek- ties aan kliënten te kunnen tonen. IF SINDS 1925 ■BENZ DEALERS :DERLAND. ERSALES ISTEtlINGDE IK EN DE \EDEvvERKER AN54 40 oek Tal- ïingroot- rm. par ken, kei kamer, leel ver- gas c.v., bet ZW. ïkamer, rv.v. lig- Jermet erkeert Het ideale geschenk Polaroid Direkt-klaar- camera M 600. Incl. 3 flash bars. NU VHS-C camcorder Supercompacte video camera met ingebouwde recorder HQ kwaliteit, automatische witbalans. 6x motorzoom met macro- stand Compleet geleverd met koffer en accessoires Bauer VCC816AF Volwaardige videorecorder en geavanceerde videocamera ineen Bijzonder compact. Zesvoudige zoom, macro instelling, autodiafragma, autofocus, zeer lichtsterk (filmen al bij kaarslicht mogelijk), met CCD-beeldomvormer voor briljante beeldweergave, enzovoort. Perfecte beeld montage mogelijk, dankzij roterende wiskop Sony Handycam CCD-V30E video 8 De zorgeloze gezinscamcorder Licht en compact: gewicht slechts 1.4 kg Opname en directe weergave Handzoom 2.5 X Superieur FM geluid Tot 3 uur opname op 1 cassette. Canon T-70 Volledig geautomatiseerde spiegelreflex met 3 voor geprogrammeerde belich- tingsmethoden en integraal of deelmeting motor transport en LCD-display. Met Canon 35-70 mm zoomobjecttef Minolta 5000 autofocus De Minolta 5000 maakt fotograferen even gemak kelijk als kijken De ont spanner indrukken is alles wat u moet doen. Maar handinstelling is uiteraard ook mogelijk. Nieuw Praktica BCA" Volautomatische reflex camera met sluitertijden van 1 tot 1/100 sec. en aan sluiting voor een winder Met standaardobjectief Prakticar 1.8/50 mm. Bodyprijs: 'Winkelcentrum "Hart|e-Zuld" OOK VERHUUR VAN VIDEOCAMERA'S Over een paar weken, om precies te zijn op 9 juli, is het officieel 15 jaar ge leden dat het gerenommeerde café restaurant "Darthuizen" aan de Prins Hendriklaan in Soest zijn deuren opende. Sinds die tijd heeft het restau rant onder leiding van Freddy en Ni- colette van Keken een zeer vooraan staande plaats ingenomen in de Soes- ter horeca-wereld, heeft de zaak di verse ingrijpende wijzigingen en ver bouwingen ondergaan en is de capaci teit voortdurend vergroot. De talrijke trouwe bezoekers van Dart huizen herinneren zich ongetwijfeld nog de verbouwing van de Tuinzaal en de aanleg van het grote terras, met uit zicht op de zeer fraai aangelegde tuin, waarin het verblijf inderdaad - en zeker bij goed weer - iets wegheeft van het vertoeven in een lusthof. Nog niet zo lang geleden onderging de keuken een complete wijziging, met de installatie van de modernste apparatuur, en de reeks van recente verbouwingen werd afgesloten met de ingebruikneming van het nieuwe "uitgiftebuffet" - de centrale plek in het restaurant waarvandaan de "drankjes" hun weg vinden naar de be zoekers. Ook daarmee is het punt van "stilzit ten" voor Fred en Nicolette van Keken nog niet bereikt. Op het programma staat nu de aanpak van de bekende Parkzaal, bij velen in Soest bekend van ontvangsten, recepties, bijeenkomsten en partijen. Het is de bedoeling dat de zaal, met behoud van de eigen "stijl", een grondige opknapbeurt krijgt, die het geheel meer in overeenstemming brengt met de sfeer van de rest van het bedrijf. De Van Kekens hebben de plannen in middels zo goed als rond. Er is intensief overlegd met de binnenhuisarchitect en al is nog niet alles in detail geregeld, vast staat wel dat het interieur van de Park zaal een stuk "lichter" zal gaan worden. Zowel het meubilair als de "aankle ding" worden vernieuwd. Datzelfde geldt overigens ook voor het meubilair op de bekende en geliefde kegelbanen van Darthuizen. Lunch-buffet Ook wat het "aanbod" betreft staan er enige wijzigingen op stapel, waarvan 1 het duidelijk is dat in dit geval de "ver andering" ook echt een "verbetering" is. "Darthuizen" introduceert in juli - min of meer ter gelegenheid van het ju bileum - het zogenaamde lunch-buffet, speciaal bedoeld voor mensen met niet al te veel tijd, die echter toch een sma kelijke lunch willen gebruiken. Het lunch-buffet kenmerkt zich door een aantal tafels, waarop kant-en-klare ge rechten van uiteenlopende variatie zijn uitgestald. De bezoekers kunnen zich daarvan zelf bedienen, zodat ze niet hoeven te wachten. Fred van Keken verwacht vooral van de talrijke zaken mensen die zijn restaurant gebruiken veel belangstelling voor deze "nieuwig heid". "Op die manier voorkomt men tijdverlies, en dat is voor veel mensen van belang." Het lunch-buffet zal vooralsnog (met ingang van volgende maand!) alleen beschikbaar zijn op de doordeweekse dagen, dat wil zeggen: van dinsdag tot en met vrijdag, want "Darthuizen" is op maandag gesloten en in het weekeinde verwachten de Van Kekens niet zoveel belangstelling van "snelle lunchers". Foto: Goos van der Wilt. 2 jaar garantie. We Kunnen u dal beter dan grammering met display ooit bewi|zen met het nieu- Bediening met de Onkyo we Onkyo programma. Bij- systeem-afstandsbediening voorbeeldde Compact Disc is mogelijk Leverbaar in Speler DX-130. Er zijn wel zwad ol zilver geanodiseerd goedkopere, maar niet met aluminium deze «'genschappen. Zoals C0MPACT D|SC SPELER aftasting door drie laser- ny.no aa stralen, sfieciale trilling- 7UQ m demping en volledige pro- incl. 3 jaargarantie JuöilB"ma^aefia"lJ Erkend dealer voor Soest WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 78 TEL. 17253 (Technische dienst tel. 10344) "Darthuizen" hanteert voor het lunch- buffet een standaardprijs van 25 gul den, exclusief de drankjes. Vooral in de zomer zal het lunch-buffet goede dien sten verrichten, omdat de bezoekers met de door hen gekozen gerechten rechtstreeks kunnen doorgaan naar het terras, om er daar naar hartelust van te genieten. Familiebedrijf "Darthuizen" heeft overigens niet al leen in Soest een bekende en vertrouw de klank. Ook in de Utrechtse gemeen te Leersum staat een restaurant met de zelfde naam; daar zwaait de heer Van Keken senior al sinds jaar en dag de scepter en het Soester bedrijf ontleent zijn naam dan ook in directe zin aan het "familiebedrijf' daar. De naam "Dart huizen" zelf is afkomstig van een ge hucht in de buurt van Leersum. Naast Soest en Leersum kent ook Van- couver in Canada een "Darthuizen". Daar is sinds enige jaren onder de be kwame leiding van Freddy's broer Mar tin een bedrijf ontstaan dat zich bezig houdt met "haute catering". Het is dus geen restaurant in de traditionele Euro pese zin, waar men al dan niet op af spraak kan gaan eten, maar een gigan- V.l.n.r. Freddy en Nicolette van Ke ken, chef-hok Jan ter Lindeen bedrijfs leider Erick Bloeme. tisch luxueus complex, speciaal inge richt voor de ontvangst van grote en kleine gezelschappen, compleet met danszalen, in een sprookjesachtige tuin-omgeving. Bovendien verzorgt het bedrijf ook party's aan huis. Bij de we reldtentoonstelling die vorig jaar in Vancouver werd gehouden speelde het Canadese "Darthuizen" een belangrij ke rol. De naam "Darthuizen" geniet dan ook - terecht - meer dan plaatselijke of na tionale bekendheid. Zelfs aan de ande re kant van de wereld houden de Van Kekens die naam - een kenmerk van voortreffelijkheid - hoog. Wie in Hol land woont hoeft overigens niet zo ver te gaan om zich daarvan te overtuigen. Hij of zij kan (behalve op maandag) uit stekend terecht aan de Prins Hendrik laan 1 in Soestdijk, van 's morgens 10.00 uur tot 's avonds 24.00 uur. Op zondag opent "Darthuizen" om 16.00 uur zijn deuren. VVD hekelt benadering sportstichting CDA/PvdA/D66/PS De VVD is het volstrekt oneens met het standpunt van CDA/PvdA/D66/ Progressief Soest dat de huidige struc tuur van de sportstichting moet wor den opgeheven. Nog feller hebben de liberalen zich afgekeerd van de manier waarop de vier partijen te kennen heb ben gegeven dat de sportstichting zijn zelfstandige status zou moeten inrui len voor een bureau op een gemeente lijke afdeling. Enige tijd terug stelden CDA/PvdA/ D66/PS tijdens de deelnemersverga dering van de sportstichting dat ze een nieuwe structuur wensen. Omdat de vier fracties een meerderheid in de ge meenteraad vormen heeft het er alle schijn van dat de sportstichting in zijn huidige vorm wordt opgeheven, over eenkomstig een onderdeel van een voorstel dat het College heeft gelan ceerd voor de raadsvergadering op 25 juni. De sporters, die hun ongenoegen over deze politieke verklaring niet onder stoelen of banken staken, willen de sportstichting in stand houden, on danks de op handen zijnde gemeentelij ke reorganisatie. Morgenavond hebben vertegenwoordigers van de georgani seerde clubs een gesprek met de raads fracties. Ze hebben daarvoor alle in de raad zittende partijen uitgenodigd. Op dezelfde avond willen CDA/PvdA/ D66/PS een gesprek met de sporters, dus zonder de VVD en klein rechts. Fractievoorzitter Bert Krijger van de WD heeft desgevraagd laten weten de handelswijze van de vier partijen recht streeks af te keuren. "De vraag is of zij nu alsnog met de sport willen praten of dat ze hun mening willen doordrukken. De WD wil zijn wil niet opleggen. We zijn best bereid naar de wens van de sporters te luisteren, en met hun in dis cussie te gaan. Wat de bende van vier nu doet is niet juist. Op die manier is er geen sprake meer van inspraak. Ze heb ben kennelijk niet in de gaten wat er aan de hand is. We zullen ze proberen te dwingen met betere argumenten te ko men. Dat verhaal over de kortere lijn in de besluitvorming als de sport bij de ge meente wordt betrokken, zie ik niet zit ten. Dat is allemaal bla bla bla. Als dit voorstel het haalt gaat de sport de boot in, tenzij er één miljoen gulden extra op tafel komt, maar dat zie ik niet zitten. Kortgeleden hebben we nog genoeg moeilijkheden gehad om één ton," al dus Krijger, die het kostenplaatje van de gemeente alleen maar groter ziet worden met een nieuwe structuur. "Een punt dat bijvoorbeeld niet aan de orde is geweest is de BTW-heffing. De gemeente zal jaarlijks zeker vier tot vijf ton moeten betalen, iets wat de sport stichting in zijn huidige vorm als niet winstmakende instelling niet hoeft. Als dan bovendien wordt gesproken over nog een nieuwe sporthal wordt die BTW-afdracht alleen maar groter." De sportstichting speelt nu een betrek kelijk zelfstandige rol. In het bestuur zijn drie politici namens de gemeente raad (en niet namens hun partijen) ver tegenwoordigd. De gemeente betaalt ieder jaar de tekorten van de sportstich ting. CDA/PvdA/D66/PS willen dat de politici uit de sportstichting treden, en dat de sporters slechts een advise rende stem hebben zonder elke vorm van beslissingsrecht. Volgens de spor ters en de VVD zal dit juist leiden tot nog langere wachttijden alvorens kan worden overgegaan tot besluitvorming. Het College van B. W. heeft de ge meenteraad - nadat in april j.1. een eer der voorstel was verworpen - een nieuw voorstel gedaan voor de recon structie van de Wieksloterweg. Die zal behalve de asfaltering meer "verkeers remmende maatregelen" gaan omvat ten, waarmee het College tegemoet komt aan de wensen van de raad. Het huidige asfalt van zowel de Dorre- steinweg als de Wieksloterweg is in zeer slechte staat; het is vrijwel overal ge scheurd en op veel plaatsen zijn er ge deelten weggezakt. Nieuw asfalt gaat 495.000 gulden kosten, maar dat be drag wordt uitgesmeerd over twee jaar. Daarnaast is er dringend behoefte aan verkeersremmende maatregelen, zoals o.m. uit enquêtes onder de bewoners naar voren is gekomen. De proef met het "ribbelvlak" - aanvan kelijk te klein en later voor alle zeker heid voor de hele Wieksloterweg opge zet - ging de mist in omdat het ministe rie van Verkeer en Waterstaat geen uit stel wilde verlenen, zoals de gemeente had verzocht met het oog op het totale project en de winterperiode die in het afgelopen najaar werd tegemoetgezien. Andere verkeersremmende maatrege len - zoals totale afsluiting of alleen openstelling voor bestemmingsverkeer - bleken niet haalbaar voor de bewo ners, die hun belangen daardoor ge schaad zagen. "Het opnieuw opstarten van deze discussie wordt niet zinvol geacht," aldus het College, "temeer omdat de provincie van plan is de aan sluiting op de Biltseweg te reconstrue ren". In die plannen heeft men rekening gehouden met de wensen van de bewo ners, namelijk het niet-afsluiten. 'Verkeersarm' Uit de reacties is wel gebleken dat zo'n 75 van de bewoners voor het "ver keersarm" maken van de Wieksloter weg is. Daarvoor werd o.m. genoemd de verlaging van de maximum-snelheid plus controle daarop. Het College ver wacht echter dat de snelheid door de lange "rechsttand" van de weg niet zal verminderen als er een bord wordt ge plaatst en regelmatige controles zijn niet mogelijk. De openstelling voor uitsluitend be stemmingsverkeer stuit op bezwaren, aangezien de controle hierop ook zeer moeilijk is. Met het aanbrengen van drempels en sluisjes worden de rechstanden minder en zal de snelheid afnemen, aldus het College. De aantrekkelijkheid van de sluiproute wordt daardoor verminderd. Nu het ribbel-onderzoek niet meer wordt uitgevoerd zijn er andere ver keersremmende maatregelen ontwor pen. In eerste instantie stelde het Colle ge al voor om de kruispunten Wiekslo- terweg/Insingerstraat en Wieksloter weg/Dorrestein weg te reconstrueren en een wegversmalling aan te leggen bij de aansluitingen van de Boerenstreek en de Dorpssstreek. Daar komen nu nog twee zgn. "as-verschuivingen" bij, de een tussen de Dorpsstreek en de Boerenstreek, de tweede tussen de Boerenstreek en de Dorresteinweg. Met de maatregelen is 100.000 gulden gemoeid. Ze zijn gericht op verlaging van de snelheid, en niet zozeer op ver mindering van de verkeersinstensiteit want die is met 1700 voertuigen per et maal acceptabel, aldus het College. Omdat de verkeersremmende maatre gelen tegelijk met de asfaltering worden uitgevoerd komen de gezamenlijke kos ten uit op 350.000 gulden, waarvoor het College de gemeenteraad dan ook een krediet vraagt. li—jf Bij Schippervindt u altijd de juiste keuken voorde juiste prijs. Kom daarom kijken bij Schipper. bouwprodukten rei D2155 10304 Showroom alle dagen geopend, zaterdag van 9.00 tot 16.30 uur. In de provincie Utrecht werkten vorig jaar 322.687 mensen. Ze stonden in dienst van bijna 35.000 bedrijven en instellingen. Dit blijkt uit een enquête van het rijk, de provincie en het Eco- noniisch-Technologisch Instituut. Sinds 1985 wordt deze werkgelegen- heidsenquete jaarlijks gehouden. Twee jaar geleden werkten er 6.000 mensen minder. Hoewel de cijfers van toen en van 1986 niet helemaal vergelijkbaar zijn, is het duidelijk dat het iets beter gaat met de werkgelegenheid in de pro vincie Utrecht. Bijna tien procent van de ondervraagde bedrijven kan extra personeel gebrui ken, bij één op de honderd bedrijven gaat het zelfs om vijf of meer mensen. Verder blijkt uit de resultaten van de enquête onder meer dat bijna tien pro cent van de Utrechtse werknemers een deeltijdbaan heeft. Bij de vrouwen ligt dit percentage (21 procent) aanzienlijk hoger dan bij de mannen, waarvan slechts 4 procent een part-time functie heeft. Autokraken Op klaarlichte dag heeft een onbeken de dader vorige week aan de Van Wee- destraat kans gezien een auto te kraken. Hij vernielde een van de ruiten. De buit bestond o.m. uit een radio-cassette recorder, de hoorn van een autotele foon en een koffer met een complete uitrusting voor een beroepsfilmer. Aan het Saenredamplantsoen werd de auto van een bewoner opengebroken. Daaruit wordt de radio-cassetterecor der vermist. Uit een auto die op de parkeerplaats bij Mariënburg aan het Nieuwerhoekplein geparkeerd stond verdwenen een foto toestel en een verrekijker. Van een auto die aan het Driftje gepar keerd stond werd eveneens een ruit stuk geslagen. Er wordt echter niets vermist. De heer Wil van der Klink is de nieuwe voorzitter van de afdeling Soest/Soes- terberg van de WD. Het voormalige raadslid van de liberalen volgt de heer Saddy de Koning op, die door drukke werkzaamheden zijn functie neerlegde De wisseling van de wacht vond vorige week plaats tijdens de ledenvergade ring van de plaatselijke afdeling. De heer P. Muntz werd gekozen als pen ningmeester. Zijn voorganger, de heer Jansen, besloot na tien jaar de pennin gen te hebben beheerd te stoppen met zijn bestuurswerkzaamheden. Na de bestuurverkiezing en de traditio nele agendapunten brachten de politici en de vrouwenafdeling van de WD verslag uit van de stand van zaken. Daarbij kwamen punten aan de orde als de samenstelling van de Provinciale Staten, het onlangs in Leeuwarden ge houden congres en de JOVD, de jonge renorganisatie die symphatiseert met de WD. Lantaarn vernield Onbekenden hebben vorige week bij een woning aan de Burgemeester Gro- thestraat een buitenlantaarn vernield. De schade bedraagt zo'n 100 gulden. De eigenaar deed aangifte bij de politie. W Birkstraat 108 Soest 02155 - 13720 Na de bruisende Mexicaanse weken in april j.l. laat Restaurant De Korte Dui nen u deze maand kennis maken met de Belgische keuken. Buitenlanders heb ben wel eens moeite om Nederland en België uit elkaar te houden, maar toch bestaan er tussen ons land en dat van de zuiderburen grote verschillen. De Nederlander is behoedzaam, zuinig en huiselijk. De Belg lijkt het leven wat makkelijker op te nemen en is gesteld op zijn avondje uit. Belgen blijken b.v. zelfs 10 keer zoveel champagne te drin ken als Nederlanders, terwijl de prijs in beide landen ongeveer gelijk is. Wat de Belgische keuken betreft kunt u zeker kennis maken met de aard van de be volking. De Belgen staan o.a. bekend om hun waardering voor zeebanket, kennen en waarderen goede wijnen, maar hun nationale drank is onbetwist baar bier. Van 4 tot en met 30 juni serveert 'De Korte Duinen' de gebruikelijke gerech ten o.a. Waterzooi, Paling in 't groen, Ardennerham, Vlaamse karbonade en tal van andere Belgische heerlijkheden. Jong en oud hebben zich vorige week weer kunnen vermaken op de jaarlijkse kermis in Soest. Hoewel de verzameling at tracties in Soest schril afsteekt in verhouding met kermissen in omliggende gemeenten, was er voldoende pret te beleven voor de bezoekers. De kermis in Soest verliep dit jaar aanzienlijk rustiger dan in voorgaande jaren. Ds politie hoefde geen één keer uit te ruk- Foto: Goos van der Wilt. ken naar het terrein aan de Koningsweg. Wel werd aangifte ge daan van een poging tot diefstal, terwijl de politie eveneens een telefonische melding kreeg dat er een kleine vechtpartij zou zijn 'geweest tussen Nederlandse en buitenlandse jongeren Voor de rest genoot de Soester bevolking van het kermissfeer tje. Graag spoedig aanb. aan: BOPAN s.p.int.BV.-postbus 373 - 3762 EP Soest. i. i>

Soester Courant | 1987 | | pagina 3