mode voorjongS Schoeman ui Soest HEREXAMEN? BIJLES! TRAMEI TEL: 02155 - 1 70 89 Biologische tuinvereniging is gezond SCHOEMAN MAKELAARS VOOB"«?g Neem Bel e Soester Duinen SOEST 50 JAAR GELEDEN 4 juni 1937 WOENSDAG 3 JUN11987 SOESTER COURANT PAGINA 5 MEXX, LEVIS, LOVE, NEWS, WHIZZ, HANES, SCOTCH AND SODA v. Weedestraat 59 tel. 12424 Soest Specialisten in bedrijfshuisvesting Projektinitiatieven en beleggingen Vastgoedbeheer Woningmakelaardij Hypotheken Assurantie Makelaars Pensioenadviseurs kom eens met Schoeman praten! Klachten bezorging Soester Courant 'Het gebruik van chemische bestrijdingsmiddelen wordt bij ons niet getolereerd SOEST SOEST HOOGLAND vraagt uw aandacht voor (IlidPub Makelaars in onroerende goederen Lid N.V.M. Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Leusd 3764 CH Soest Middelwijkstraat 54 Telefoon 02155 - 1 35 39 b.g.g. 1 69 55 B.J.A.M. Majoor (mak./tax. o.g.) den, Hoofddorp en Tiel Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het verplaatsen van een tuinmuur, Dr. Schoonenbeeklaan 15 (art. 302 lid 6 van de bouwverordening); het vergroten van een bar/dancing, Koninginnelaan 42 (art. 3 lid 12 sub d voorschriften uitbreidingsplan Soest- dijk-'t Hart); het bouwen van 12 afbouwwoningen, Hazepad, sectie G nrs. 8156, 8292 en 68 22 (art. 11 van de voorschriften be stemmingsplan 3e herziening bestem mingsplan Overhees). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 4 juni 1987, eventuele bezwaren schriftelijk bij Bur gemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie afd. I (kamer 23) ter inzage. Komende week in Soest 6 juni: rommelmarkt St. Jeugdwerk Soesterberg. 8 t/m 21 juni: collecte Prins Bernhard- fonds. Informaties: fnfo-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Indien U 's woensdags om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in Uw bezit heeft kunt U tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelf de avond nog nabezorgd. Als U la ter dan 18.30 uur belt kunt U de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt U de krant de volgende dag in de bus. Auto gekraakt Een 36-jarige inwoner van Huizen deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van een aantal privé-goede- ren uit zijn auto. Die stond bij de Lange Duinen geparkeerd. Een van de ruiten bleek te zijn ingeslagen. De 'oudste' volkstuinvereniging in Soest viert deze maand het 10-jarig bestaan. Aan de Jachthuislaan zaaien en oogsten tientallen leden sinds 1977 hun gewassen naar biologische maat staven. "Inderdaad, het gebruik van chemische of andere gevaarlijke be strijdingsmiddelen wordt bij ons niet getolereerd. Ja, we zijn een gezonde vereniging," zegt mevrouw Verschu ren. Ze is nu drie jaar lid van de biologische tuinvereniging zonder naam. "Sommi gen voegen nog wel eens 't Nut achter onze naam, maar dat stamt eigenlijk nog van de begintijd toen er in zekere zin connecties waren met de maat schappij tot Nut van het algemeen." Me vrouw Verschuren is van het eerste uur betrokken geweest bij de jubilerende vereniging, die op zaterdag 20 juni een open dag houdt. (Geen) wachtlijst "Tien jaar geleden was ons complex nog een maïsveld dat ontgonnen moest worden. We konden de grond toen hu ren van de heer Rouwendaal, die het la ter doorverkocht aan de heer Van Os, van wie we het terrein nu pachten. Van af het begin kregen we te maken met een enorme wachtlijst, omdat zoveel men sen enthousiast raakten. We hadden toen ook nog een boomgaard van oude, bijna uitgestorven rassen, maar daar zijn we na drie jaar mee gestopt in ver band met te weinig belangstelling. Nu is er geen sprake meer van een wachtlijst. Door de oprichting van de volkstuin vereniging De Uitwijk en een vereni ging in Baarn hebben we een aantal le den verloren, maar met meer dan zestig mensen gaat het goed. We zijn finan cieel niet armlastig, we kunnen ons aar dig bedruipen. Op dit moment staan twaalf tot vijftien stukjes leeg. Natuur lijk zien we die graag verhuurd. Op de braakliggende grond tiert het onkruid welig, en dat verspreidt zich ongeloof lijk snel. Natuurlijk hopen we dat we op LAREN - Oud Blaricummerweg HALF VRIJSTAANDE VILLA met GARA GE met bergzolder op ca. 450 m2 eigen grond. Ind.: entree, gang, gemoderniseerde keu ken, bijkeuken waarin de c.v.ketel is geplaatst, kamer ensuite, zijkamertje (totaal ±42 m2); op de verdieping 3 slaapkamers alle met vaste wastafel (1 slaapkamer met balkon), badka mer met ligbad en 2e toilet, vaste trap naar ruime zolder met 1 kamertje, dat zeer goed uit te breiden is tot een roya le slaapkamer. Vraagprijs: f 345.000,- k.k. Soesterbergsestraat 79, Soest. 02155-16151. Foto: Goos van der Wilt. de open dag nieuwe leden erbij krijgen, zodat alle grond weer bebouwd wordt. Ons complex is echt gezellig. We heb ben onderling een goede verstandhou ding. Iedereen moet één dag per jaar beschikbaar stellen voor werkzaamhe den buiten het tuinieren om, bijvoor beeld bij het plaatsen van hekwerken of houtwallen. Het is altijd sfeervol." Bodemonderzoek Twee jaar geleden heeft de biologische tuinvereniging een bodemonderzoek laten instellen. Daaruit is gebleken dat de grond zuiver is. Er is géén enkele ver vuiling geconstateerd, en dat is voor de leden van de tuinvereniging erg belang rijk. Immers, men mag ervan uitgaan dat biologische tuinders milieubewust zijn. De leden van de tuinvereniging (ideeën voor een naam zijn welkom) beperken zich bij hun teelt niet tot enkel bonen en of aardappels. Mevrouw Verschuren geeft daar een goed voorbeeld van. "Veel mensen weten niet dat er zoveel bruikbare dingen zijn. Van goudsbloe men kan je bijvoorbeeld zalf maken en vlier gebruik ik voor het bereiden van een geneeskrachtige drank. Melden en brandnetels kun je ook eten. Ik doe dat onder meer in combinatie met groente. Ik let ook op de stand van de maan. Alle gewassen boven de grond plant ik bij opkomende maan, andersom is het bij zaaiwerk. Je proeft het verschil, het smaakt allemaal wat voller als je dat doet. Het is bewezen dat het afweerme chanisme van de planten reageert op de maanstand, al steek ik m'n hand er niet voor in het vuur. Maar ik ben wel uni verseel denkend, ja. Ik haal veel uit de kosmos." Open dag Op zaterdag 20 juni houdt de biologi sche tuinvereniging een open dag. Daaronder valt een fietstocht door Soest, waarin enkele 'stops' zijn opge nomen bij bezienswaardige tuinprojec- ten. Bij terugkeer op het complex van de turnvereniging krijgt iedereen een al ternatieve soep voorgeschoteld, 's Avonds volgt er ter afsluiting een feest voor de leden. De contributie van de biologische tuin vereniging bedraagt 25 gulden per jaar. Per vierkante meter moeten de leden 1,05 gulden per jaar betalen. Mensen, die zich nu aanmelden kunnen de grond in het kader van het tweede lustrum voor de helft van de prijs huren. Voor meer informatie kan men terecht bij mevrouw Verschuren, tel. 14259. Cactussen gestolen Een onbekende dader heeft vorige week uit de tuin van een woning aan de Valeriaanstraat zeven zgn. zuilcactus sen weggenomen. De eigenaar deed aangifte bij de politie. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 2 12 97 RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT 108 S0ESTDUINEN 02155-12739 AI te jeugdige bromfietser Na aanrijding doorgereden Een tot dusver onbekende chauffeur gepakt Op de Plasweg hield de politie zater- van een vrachtauto reed vorige week op dagavond een jongeman staande, die de Beukenlaan tegen een daar gepar- zonder helm op een bromfiets reed. De keerde persoenenauto van een inwoner knaap bleek bovendien nog maar 15 van Zeist öp, maar vervolgde zijn weg jaar te zijn, te jong om een brommer te zonder oponthoud. De wagen werd besturen. Zijn vader werd ingelicht en over de hele linker zijkant beschadigd, de bromfiets werd aan het bureau ge- Een getuige noteerde een kenteken. De plaatst voor verder onderzoek. politie onderzoekt de zaak verder. BRAND Dinsdagmiddag ontstond er brand in een hooiberg van den boerderij, welke gelegen is aan de Koninginnelaan te Soestdijk en toebehoort aan de landbou wer S. Onmiddellijk werd de Soester Vrijwillige Brandweer te hulp geroepen, die zeer snel ter plaatse arriveerde. Onder leiding van den heer Groart werd het vuur aanvankelijk met een, later met twee stralen op de waterleiding bestreden. Aangewakkerd door de flinke bries was intusschen het vuur reeds overgesla gen naar 'n aangrenzende hooiberg en bedreigde ook ernstig de nabij gelegen boerderij. Door krachtdadig ingrijpen werd echter de brand tot de beide hooi bergen, waarin wat oud hooi en stroo, beperkt. De eerste hooiberg brandde to taal uit, terwijl van de tweede hooiberg het dak ernstige brandschade opliep, 'n Drietal agenten onder leiding van Inspecteur Schreuder hield het zeer talrij ke publiek op 'n afstand. Bij nader onderzoek is gebleken dat de brand is ontstaan doordat een vijfjarig jongetje in de onmiddellijke nabijheid van de hooiberg met vuur speelde. AANHOUDING Eenige tijd gelegen ontsnapten er twee verpleegden van het Rijksopvoedings gesticht. Op dienzelfden dag verdween het rijwiel van den heer v.d. B. Onmiddellijk legde de gemeente-politie verband tusschen de twee feiten en trachtte de beide jongens op te sporen. Deze week werden de twee jeugdige misdadigers op heeterdaad betrapt bij 'n poging tot inbraak in de gemeente Lisse. Het gelukte de politie te Lisse een der jongens te arresteeren. Deze bleek in het bezit te zijn van 't gestolen rijwiel van den heer v.d. B. INGEZONDEN STUKKEN Buiten verantwoording der Redactie Geachte Redactie. Wilt U zoo goed zijn onderstaande in Uw bladen op te nemen. De plaatselijke bloemisten van Soest wenden zich langs dezen weg tot de inwo ners van Soest om afname van hun planten te bevorderen. Dagelijks wordt er verschrikkelijk in de gemeente gevent, met als gevolg, dat de plaatselijke bloemisten met hun plantgoed blijven zitten. Toch zijn zij het, die den geheelen winter gestookt en gekweekt hebben en voor hooge belastin gen en bedrijfskosten zitten, terwijl de venters, die buiten de plaats wonen, hier geen belasting betalen of onkosten hebben te maken. Het schijnt wel, dat men in Soest voor alles vergunning kan krijgen, ook dan nog wanneer het groote nadeelen aan de neringdoenden bezorgt. Als het zoo door gaat is het binnenkort voor vele winkeliers en bloemisten niet meer te houden. De belastingen gaan schrikbarend omhoog en de verdiensten worden steeds minder. Wij willen hopen, dat de ingezetenen van Soest het voor ons willen opnemen en dat er eens een einde zal komen aan deze ongewenschte toestanden. Ge denk de kaart „Aan de deur wordt niet gekocht." Wij zouden bovenstaande niet hebben geschreven, als de gemeente, die ons door het afgeven van de vergunningen dit nadeel bezorgt, onze planten maar wilde afnemen en ons er niet mee lieten zitten. Met dank voor de plaatsing, De Soester Kweekers Bloemisten en Bloemkweekers. M Kantoor Soest Middelwijkstraat 54 W\/M Oaselijks geopend Lli™ van 8.30-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. Bovendien 's zaterdags van 10.00-14.00 uur. VAN GOYENLAAN Nabij Molenstraat met vrij uitzicht over park 3-kamer flat (v.h. 4-kamer flat) met berging in de onderbouw, op 2e woonlaag. Gang, toilet, hal, doorzonwoonkamer, douche, keuken en bijkeuken, 2 slaapkamers. Incl. stoffering. Servicekosten f 325,- per maand incl. c.v. Oplevering direkt. Koopsom f 55.000,-. EMMALAAN Halfvrijst. herenhuis m. rondom tuin, gar., carport en vrijst. berging. Vestibule, gang, toil., droge kelder (3x3.50 m.), woonkam. (ca. 50 m2) en- suite m. ingeb. kasten, open haard en serre, roy. trapopgang m. overloop, gr. voor- en achterkam., zijkam., recent verb. badkam. m. ligbad, 2e toil., v.w. en wasmach.aansl., vaste trap naar zolder m. 2 sl.kam., beiden v.v. tuimelramen, ged. stahoogte en veel bergruimte. Lok. gasverw. Buitenzij de nieuw geschilderd, achterzijde tuin grenst aan Sophialaan, evt. af te splitsen als bouwkavel. Koopsom f 349.000,-. MOLENWEG Riant vrijst. onder architektuur gebouwd landhuis (bouwjr. 1980) m. c.v., aangeb. gar. m. vliering, perfekt aangel. tuin m. sierbestrating en terras op het Z. Roy. hal m. vide, gard,, toil,, open hardhouten trap n. verd., woonkam. m. corner, eetkam.. roy. open haardpartij, schoonmetselwerkwanden en massief eiken balkenplaf., half open split-level luxe inb.keuk. m. eetbar en aansl. bijkeuk. en gar.; verd.: roy. overloop m. 4 sl.kam., compl.bad kam., 2e douche en 2e toil. Oudersl.kam. m. balkon en ingeb. kasten- wand. Algemeen: er is gebruik gemaakt v. zeer duurzame materialen, hardhouten kozijnen en ramen, ged. v.v. therm. beglaz. Vloerverw. in keuk. en ged. woonkam. afgewerkt m. handvorm plav. Isolatie: kap, vloer, spouw en ged. therm. beglaz. Koopsom f 650.000,-.

Soester Courant | 1987 | | pagina 5