s w d'Oude Enghe y aruóhoo li I Speeldoos Voor een OER GEZELLIGE AVOND UIT "TEGELEN" f 29,50 WOENSDAG 6 MEI 1987 SOESTER COURANT PAGÏN^ WOEN Voorjaarsmarkt bij Spullenhulp Volksdansen C-drie Barokensemble in kasteel Groeneveld Concert Soester Orkest Vereniging Rooie Vrouwen tegen reclame op abri's Luchtvaartmuseum open op Landelijke fietsdag Luchtconcert Tamboerkorps Luchtmachtkapel 'Nathan de Wijze' op 13 mei Op 8 mei om 20.15 uur Strindbergs 'Een Droomspel' Donderdag 14 mei: Soester dirigent Johan van de Camp met Utrechts Operakoor in C-drie Diefstal in bedrijf Terug naar de oertijd Antieke kookkunst: een goed idee om gezond te eten. Zonder vet of olie. Diverse soorten vlees, groente, fruit etc. 'Grillen' op een steen aan tafel Vrijwilligers Vakature Bank Passend werk voor gehandicapten Soester Courant goede informatiebron Diamanten echtpaar Hilhorst-van 't Klooster viert feest Vreen Auto ge 'Doorrij na vond Autokra aangeho I - V') Cultureel Creatief Centrum Expositie In de expositieruimte van C-drie is nog het werk te bezichtigen van Harry van der Wee, bestaande uit olieverfschilde rijen en gouaches. De expositie loopt tot 24 mei en is gratis toegankelijk op werkdagen van 8.00 - 12.00 uur en 13.00 -17.00 uur, zaterdag vanaf 19.00 uur en zondags van 15.00 - 18.00 uur. Opera-concert Voor liefhebbers van opera staat er op 14 mei een concert op het programma van het Utrechts Operakoor. De diri gent van dit koor is de Soester Johan van de Camp. Solistische medewerking zal worden verleend door de mezzo-so praan Magdalena Pattianakotta en de pianist Eric Noya. Op het programma staan werken uit de opera's van Verdi, Bellini, Bizet, Gounod, Gluck en Mas- cagni. De avond begint om 20.15 uur en de toegang is f 10,— incl. programma boekje. Zondagsschilders Wie mee wil doen aan de expositie van Zondagsschilders die eind arpil in het kader van het Landjuweel wordt geor ganiseerd, moet even een formulier aanvragen bij C-drie (tel. 22188). Op 22 augustus moet het werkstuk worden ingeleverd. Inmiddels hebben twee kunstenaars zich bereid verklaard het werk in ontvangst te nemen en eventu eel een keuze te maken: Milou van Dam en Jeanmarie van Staveren. Beiden zijn aangesloten bij het Soester Overleg Kunstenaars (SOK). Zondagsdichters Schrijf voor 15 augustus een gedicht over "Soest toen" of "Soest nu" en doe mee aan het zondagsdichtersconcours in het kader van het Landjuweel! Eén van de juryleden die de tien beste ge dichten zullen uitzoeken, is mevrouw P.J. Oranje-Entink. Zij heeft een jaren lange ervaring in het jureren van literai re activiteiten. Voor nadere inlichtin gen over de voorwaarden, etc. kan men Irma Kramer bellen: tel. 22188. Kostuums De lezing over historische kostuums was een groot succes. Ongeveer vijftig toehoorders hebben kunnen genieten van deze lezing, die op interessante en soms ook grappige wijze werd gehou den. Aan de hand van schitterend aan geklede poppen en goede illustraties werd het verhaal verlevendigd en on dersteund. Iedereen was erg enthou siast en degenen die meedoen aan de historische optocht hebben goede ideeën opgedaan. Tijdens het Landju weel zal mevr. Dijker nogmaals een le zing houden over de ontwikkeling van kostuums. Open dag Muziekschool Op 9 mei houdt de Regionale Muziek school een open dag in C-drie. In een groot aantal zalen zullen diverse uitvoe ringen gehouden worden en bij de stands kunnen alle bezoekers informa tie krijgen. De informatie is van 10.00 - 16.00 uur. Jaarverslag Het concept-jaarverslag is door het be stuur van C-drie besproken. Binnen kort zal een definitieve versie gemaakt worden. 1986 Is een goed jaar geweest voor het centrum. Het aantal activitei ten en de bezoekersaantallen blijven groeien. C-drie wist volledig binnen de grenzen van zijn begroting te blijven. Er is zelfs een beetje geld over. Ondanks deze positieve geluiden zijn er nog wel zorgen voorde toekomst. De werkdruk voor de stafleden is groot, het cursus pakket wordt nog steeds niet begeleid door een coördinator. C-drie zou bo vendien graag zien dat er voor 1988 een budgetfinanciering ingevoerd wordt. Dansmiddag door en voor kinde ren Als afsluiting van de cursussen dans voor kinderen wordt op 23 mei een dansmiddag georganiseerd, waaraan veel kinderen zullen meewerken. Op dit moment zijn de cursisten van Coleta Lustenhouwer, Elly van Ooyen en Gert Bógels druk bezig met het instuderen van een aantal dansjes en een schim- meispel. Alle ouders, broertjes, zusjes, andere familieleden en belangstellen den zijn van harte welkom. Amateuristische kunstbeoefening Toneelgezelschappen, dansgroepen, fotoclubs, muziekgezelschappen enz. vinden steeds vaker de weg naar C-drie. De ruimtes voor uitvoeringen en expo sities zijn gezellig en goed. Daarbij komt de goede verzorging en eventuele ondersteuning. De vele technische voorzieningen zijn zo langzamerhand professioneel. Voor belangstellenden geldt: tijdig reserveren! Op die manier voorkomt men teleurstellingen. Horeca-manager Tot grote spijt van C-drie heeft Gert Brouwer het centrum verlaten. In het jaar dat Gert op C-drie heeft gewerkt zijn er een aantal nieuwe activiteiten ontwikkeld die zeer succesvol bleken. Zoals de buitenlandse bieren en de ver schillende soorten thee. Gert Brouwer is nu van plan een evengeroot succes te maken van de zaak die hij in Lunteren opent. Zijn plaats als horecamanager wordt vanaf 1 mei ingenomen door de Soester René Grendel, voor velen een welbekende. René Grendel heeft jaren lang in de Hilversumse horeca gewerkt en zal nu bijna dagelijks te vinden zijn in de bowling en het Witte Café van C-drie. Spullenhulp houdt op zaterdag 9 mei een grote vooijaarsmarkt op het terrein aan de Veldweg. Van 13 tot 17 uur bie den de vrijwilligers tal van koopjes aan. Onder het aanbod is ook een collectie zomerkleding (deels nieuw), die is aan geboden door twee kledingzaakeigena ren. De opslagruimte van Spullenhulp staat vol met artikelen, die op 9 mei voor een zacht prijsje van eigenaar kunnen ver wisselen. Wegens het grote succes van het Joe goslavische dansweekend in novem ber vorig jaar zal in het weekend van 16 en 17 mei nogmaals een Joegosla- visch volksdansweekend gehouden worden in C-drie. Dit zal onder leiding staan van de Joegoslavische dansdo- cent Paja Milic. Paja Milic heeft in zijn geboorteland Joegoslavië al van kinds af aan gedanst, ook heeft hij als solist gedanst bij de folkloristische zang- en dansgroep Gra- dimir Michaelovic in Belgrado. Hij is sinds jaren woonachtig in Nederland waar hij een zeer enthousiast en veel ge vraagd docent is. De lessen zullen gege ven worden op zaterdag 16 mei van 14.00 tot 17.00 uur, en van 19.15 tot 22.30 uur. Zondag 17 mei gaat de les weer verder om 12.30 uur, en het week end zal om ongeveer 16.30 uur afgelo pen zijn. De kosten voor het gehele weekend be dragen f 30,- en voor één dag f 15,-. Voor opgave en informatie: A. Eefting, tel. 21548 en C. Lustenhouwer, tel. 11939. In de Hasselaerzaal van kasteel Groe neveld speelt op zondag 10 mei het Leeuwardense barokensemble Musi- kalisches Vielerlei. Het concert van het ensemble, bestaande uit Broer Giesing, Marga Sambrink, Cordula Remmelts en Broer de Witte, begint om 16 uur. Het viertal speelt onder meer werken van Bach, LeClair en Haydn. Allen volgden een opleiding op een conserva torium. De toegangskaarten voor het concert op 10 mei kosten f7,50, voor jeugd f 5, Het vooijaarsconcert van de Soester Orkest Vereniging zal plaatsvinden op dinsdag, 12 mei in de Petrus en Pau- luskerk, Kerkplein te Soest. Aanvang 20.15 uur. Een herhaling van dit concert vindt plaats op woensdag 20 mei, in de "Vij verhof', Klarinet 39, eveneens te Soest. Aanvang 20.00 uur. Op het programma staan werken van Schubert en Mozart. Het vioolconcert nr. 5, in A gr.t. van W.A. Mozart zal worden uitgevoerd door Pauline Ter- louw. Pauline studeert bij Wolfram Kö- nig in Trossingen. Zij heeft driejaar het Nederlands Studenten Orkest aange voerd en doet dat thans bij het Theater Orkest. Zij speelt voor het eerst als so liste met een orkest. De Soester Orkest Vereniging staat on der leiding van de Soester hoornist en dirigent Henk Soeteman. Toegangskaarten voor dit concert zijn verkrijgbaar bij de leden, bij de Soester V.V.V. en op de avond van de uitvoe ring bij de ingang van de kerk. In het Soester Orkest zijn strijkers nog steeds zeer welkom evenals een trom pettist. Inlichtingen bij het secretariaat van de S.O.V., tel. 03429-3659. In een brief aan het gemeentebestuur hebben de Rooie Vrouwen Soest be zwaar gemaakt tegen de wijze van recla mevoering op de onlangs geplaatste abri's. Hoewel de Rooie Vrouwen het toejuichen dat de gemeente deze bus halte-hokjes heeft kunnen realiseren, zijn ze niet blij met de soort reclame dia op de abri's zijn geplaats. Reclame over bier en het aanprijzen van sigarettenmerken kan volgens de Rooie Vrouwen niet door de beugel. "Ook als gemeente heb je soms een voorbeeld functie te vervullen. Wij constateren dat in het kader van het door u aangeno men alcoholmatigingsbeleid dergelijke reclame niet past," aldus de Rooie Vrouwen, die dit zeker geen voorbeeld van een gemeentelijk beleid op het ge bied van de volksgezondheid noemen. De Rooie Vrouwen verzoeken het ge meentebestuur in de brief contact op te nemen met de eigenaar van de abri's. Hem moet verzocht worden de soort re clame aan te passen door alleen minder verderflijke invloeden te laten uitoefe nen via de reclame op de abri's. Zoals ieder jaar gaat het Militaire Luchtvaart Museum open op de door de ANWB georganiseerde fietsdag, za terdag 9 mei a.s. Normaal is het mu seum op zaterdag wegens personeels gebrek gesloten, maar traditiegetrouw wordt op de landelijke fietsdag op de tweede zaterdag in mei een uitzonde ring gemaakt. Eén van de fietsroutes loopt vlak langs het Kamp van Zeist en voor deze deel nemers is een korte of langere pauze in het museum aan te bevelen, temeer daar de toegang gratis is. Het tamboer- korps, bestaande uit dienstplichtige mi litairen van de Kapel van de Koninklij ke Luchtmacht zal tussen 12.00 en 13.00 uur een lunchconcert verzorgen bij de hoofdingang van het museum en bij slecht weer in een van de museum hallen. Het luchtvaartmuseum is op 9 mei van 10.00 tot 16.00 uur niet alleen open voor de deelnemers aan de fietsdag, maar voor iedereen die nu eens op een zaterdag het museum wil bezoeken. Normaal is het museum geopend van maandag t/m vrijdag, ook op hemel- vaartdag van 10.00 tot 16.00 uur en op zondag en 2e pinksterdag van 13.00 tot 17.00 uur. )Op le pinksterdag is het museum gesloten). Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Na vijfentwintig jaar is het Duits klas sieke toneelstuk 'Nathan der Weise' weer in de Nederlandse theaters te zien. In een opvallende bezetting spe len acteurs uit Irak, Suriname, Marok ko en de DDR samen met Nederland se acteurs, waaronder de jubilerende Bernhard Droog, Ellen Vogel en Henk van Ulsen. Dolf Verspoor zorgde voor een geheel nieuwe vertaling. Joanna Bilska regisseert dit multi-cul- turele theaterproject, waarvan de repe tities al in volle gang zijn. De try-out voorstellingen reizen vanaf 27 april '87 door het land en eindigen in Amster dam in de Stadsschouwburg in de week van 18 t/m 23 mei. De première is op 19 mei '87 in de Stadsschouwburg. Na de zomer, in de maanden september, oktober, november volgen de verdere voorstellingen in het land. 'Nathan de Wijze' is een wijze jood in Jeruzalem, die ook bij Islamieten (de Sultan Sladin) en Christenenen in die stad geliefd is. Het toneelstuk ontrafelt de achtergrond van Nathan's dochter Recha. Zij is bij zijn afwezigheid uit een brandend huis gered door een jonge (Christelijke) tempelheer. Nathan sluit vriendschap met deze man en dringt aan op een ontmoeting met zijn dochter Recha. Haar gezelschapsdame Daja vertelt de tempelheer, dat Recha eigen lijk een Christen is, maar door Nathan Toen Strindberg 'Droomspel' schreef was hij 52 jaar en had hij al een veelbe wogen leven achter zich. Hij was twee maal getrouwd geweest, was het land ontvlucht en had, ook bij de opvoering van zijn stukken in Zweden grote te genwerking ondervonden. Hij was door diepten en vertwijfeling en mensenhaat gegaan, die hem tot aan de rand van de waanzin voerde. Nu hij voor de derde maal trouwde - met de jonge toneelspeelster Harriet Bosse - werd zijn pessimsme wat mil der. Terugblikkend op zijn leven, kwam het hem als een onwezenlijke en tegelijk reëele droom voor en zo schreef hij het leven als een droom, met open ogen be leefd, waarin zijn tegenstrijdige karak tertrekken zich splitsen en tot zelfstan dige karakters werden. In Droomspel is Strindberg zowel de officier, als de ad- vokaat en de dichter die meemaken wat hij in een vergelijkbare vorm meende te hebben meegemaakt. De hoofdrol had Strindberg toebedacht aan zijn jonge vrouw, voor wie hij het stuk schreef, uit dank voor een nieuwe liefde en geïnspireerd door een mildere kijk op de vrouw in het algemeen. En zo ontstond de sterk geïdealiseerde figuur van Indra's dochter. Strindberg weet in Droomspel in een verbazend konkrete beeldentaal de werking van het onder bewustzijn te verwoorden. Dit stuk behoort tot Strindberg's in drukwekkendste prestaties; het is waar schijnlijk ook zijn oorspronkelijkste en bevat in de kiem alle vernieuwingen die de ontwikkeling van het westerse toneel van 1900 tot heden heeft doorgemaakt. Kaarten f 15,—/CJP en pas 65 f 12,50. Op donderdag 14 mei zal het Utrechts Operakoor optreden in creatief cultu- reeel centrum C-drie te Soest. Dit koor dat in 1979 is opgericht mag zich verheugen over een steeds stijgende belangstelling. Al eerder trad het koor enkele malen en met veel succes op in het Muziek Centrum Vredenburg te Utrecht maar ook in andere zalen en kerken in en om Utrecht was dit koor al regelmatig te beluisteren. Bij deze gelegenheden werd ernaar ge streefd om afgeronde delen uit opera's, waarin veel koorwerken voorkomen, in concertvorm uit te voeren met begelei ding van Eric Noya (piano). Een polstasje, met daarin autopapie ren, een zakboekje en schrijfgerei is uit een bedrijf aan de Postweg in Soester- berg gestolen. Een 58-jarige Soester deed daarvan aangifte. Op Sterrenberg werd ook een tas ont vreemd. Een inwoner van Nijkerk ver loor daarmee tevens zijn portefeuille met daarin een bedrag van .100 guldens alsmede bankpasjes en andere per soonlijke papieren. Ook bij het optreden in Soest zijn enke le hoogtepunten uit opera's opgeno men die herkennings-melodieën bevat ten waardoor de betreffende opera be kend is geworden. Voorbeelden hiervan vindt u in het pro gramma, waarin o.m. het 'Paaskoor' uit Cavalleria Rusticana (Mascagni), de 'wals' uit Faust (Gounod), het 'ope ningskoor' en 'slavenkoor' uit Nabucco (Verdi), het 'sigarettenkoor' en de ha- banera uit Carmen (Bizet) en de twee bruiloftskoren uit Ernani (Verdi). Ook zullen enkele nieuwe stukken uit het repertoire worden gebracht, waar onder delen uit II Pirata (Bellini), Gio- vanna d'Arco (Verdi) en Orpheo Ed Euridice f Gluck). Toegangsbewijzen a f 10,- met inbegrip van een uitgebreid programmaboekje zijn verkrijgbaar te Bilthoven bij A. van Maurik, W. de Zwijgerlaan 16 (790655) en A. Publichuijsen, Uranus- laan 15 (781722), te Utrecht bij F. van Beuningen, Schipbeekstraat 14 (030- 883593), J. v.d. Brink, Bangkokdreef 61, (030-623733) en vanaf 19.30 op de avond van uitvoering aan de zaal voor zover er nog plaatsen zijn. Aanvang van het concert: 20.15 uur. W &e/eef h BAR EETCAFE in 11 00 02 OP. 'O 00 02 00. Ook diners a la Carle lijdig reserveren als Joods dochter werd opgevoed. Door een gesprek tussen Nathan en een mon nik wordt duidelijk dat de tempelheer een broer is van Recha. Dit dwars boomt de opkomende liefde tussen Re cha en de tempelheer, maar als blijkt dat Sultan Saldin's broer de vader van beiden was, is de algehele verbroede ring compleet. Lessing pleit in zijn stuk, dat hij in 1779 schreef, voor tolerantie en wederzijds begrip tussen verschillende culturen en gewoonten. Hij wil een verbroedering van alle godsdiensten en waarschuwt tegen religieus fanatisme. Lessin ont week de censuur van zijn tijd door zijn humanistische ideeën in toneelvorm te gieten. Tegen een dergelijke censuur hoeven we nu niet meer te strijden, maar de verdere overeenkomsten met Lessing's tijd zijn schrijnend. De utopie ('die Welt, wie ich sie mir denke) die Lessing schildert lijkt in de twee tussen liggende eeuwen nog steeds niet verwe zenlijkt. Zijn roep om humanisme en tolerantie heeft helaas niets verloren aan waarde en actuele betekenis. In on ze tijd met het dagelijks onbegrip ten aanzien van buitenlandse culturen past nog steeds dezelfde roep om verdraag zaamheid. Kaarten f 15,-; OP en 65+ f 12,50. De aanvang is 20.15 uur. (/'Oude een gcerfc ffefeyeit/ctf/, een (jetjcl/'<j tcaui je de fiïima J feet n-ctf /f/n/ fi ïeeven. ffn nu'uii/rcit ficcf'f tuty /cff/ni ycf in rtc fonft r/n fijt/ tfcnmnijci/ceiri n/i ren wntf fffcr/c c t ra in ff. (/Wj nic/s sifwi tr in r/c ircif rt/flt ren t/rd/avtf/f/c (rranr/. Middclu ijkstraat i 3764 CG Soest telefoon 02155 13331 Tot ziens Joke en Aalt Onder mensen zonder baan bevinden zich een groot aantal gehandicapten. De Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest heeft meermalen getracht iets voor deze groep te doen, door o.a. vrijwilligerswerk aan te bieden binnen het eigen team en de aandacht te vesti gen op organisaties voor en door ge handicapten. Het is te gek dat men geen werk zou kunnen vinden omdat men een licha melijke of een zintuiglijke handicap heeft. Toch is de feitelijke situatie dik wijls, dat mensen met een handicap bui ten het arbeidsproces worden gesteld en maatschappelijk geïsoleerd raken. Het lijkt wel of men is afgeschreven, van geen waarde meer voor de samenle ving. Van een gelijkwaardige behandeling met hen die wel (betaald) werk hebben is geen sprake. Men is afhankelijk ge worden van uitkeringen en hulp van an deren, maar maakt deel uit van dezelfde samenleving en heeft recht op waarde ring en eigen verantwoordelijkheid. De Stichting Arbeidsvervangend en Passend Werk (A.P.W.) wil hen graag een perspectief Dieden. Gehandicapten hebben capaciteiten en die kunnen ingezet worden. Gehandicapte mensen en de samenleving zullen er wel moeite voor moeten doen. Dat bete kent: - streven naar uitbreiding van de moge lijkheden voor mensen met een handi cap om aan het arbeidsproces deel te nemen; - bevorderen dat gehandicapte mensen als werknemers meer geaccepteerd worden; - samen zoeken naar mogelijkheiden tot arbeidsvervangende, niet-loonvormen- de werkzaamheden. Men kan de wens voelen zich (op nieuw) in te zetten in het arbeidsproces, el of i - gedeeltelijk. Daarbij komt men nogal wat weerstanden tegen. De Stichting A.P.W. kan hierin misschien wat betekenen door middel van een in dividuele behandeling. Daarbij wordt aandacht geschonken aan: - capaciteiten en belastbaarheid; de financiële risico's; advies en ondersteuning bij uw sollici taties. Wilt u meer weten over wat de APW voor u als gehandicapte kan doen neem dan eens kontakt op met de Vakature- bank Soest. Natuurlijk kunnen mensen uit Baarn en omgeving eveneens om in formatie bij de WB-Soest terecht. De Vakaturebank is gevestigd in ge bouw C-drie aan de Wülaertstraat 49 te Soest. Tel. 02155-12630. De openingstijden zijn: maandag, dins dag en donderdag 10.00-12.30 uur en 13.30.-15.30 uur; vrijdag 11.00-12.30 uur. Vakatures -Magazijnbeheerder gevraagd bij het Ned. Rode Kruis, afd. Soest/Soester- berg 1/639. Dierenbescherming Baarn/Bun- schoten/Eemnes heeft plaats voor en kele vrijwilligers m/v. De vrijwilligers worden ingezet op de dierenambulance en verzorgen behalve de dienst bij on gevallen tevens het vervoer van huisdie ren naar de trimsalon, de dierenarts, het crematorium en de universiteitskliniek 1/631. Chauffeurs m/v gevraagd bij Ned. Rode Kruis, afdeling Soest/Soester- berg 1/637. Het Ned. Rode Kruis, afdeling Soest/ Soesterberg, heeft plaats voor vrijwil- ligters m/v om chronisch zieken te be geleiden tijdens Rode Kruis-vakantie- weken. Kosten van de opleiding worden door het Rode Kruis gedragen. 2/10. Kath. centrum voor geestelijk gehan dicapten in Baarn vraagt vrijwilligers m/v om bewoners te helpen bij het le ren paardrijden. 9/629. Kath. centrum voor geestelijk gehan dicapten te Baarn vraagt vrijwillgers m/v om assistentie te verlenen bij het leren zwemmen. 9/628. Stichting Slachtofferhulp zoekt zeer gemotiveerde mensen om hulp te bie den aan slachtoffers van een misdrijf 1/635. Bent u vijftig jaar of ouder, sluit u dan aan bij het Gilde-Eemland. Het lid maatschap is gratis en vrijblijvend. Doel van 't Gilde is ouderen hun kennis en er varing te laten overdragen aan voorna melijk jongeren. 1/636. Vrijwilligers m/v gevraagd bij de Speel-o-theek in Baarn. De Speel-o- theek verzorgt de uitleen van speelgoed en geeft informatie over spel en soeel- goed. 7/615. Peuterspeelzaal in Baarn zoekt vrij williger m/v om samen met betaalt kracht groep van 12 kinderen te bege leiden. 6 Informatie over bovenstaande vakatu res uitsluitend via de Vakaturebank Soest. De vereniging Artisbock, Steenhoffstrmj, 19577, steli zich als doel een bndmnn.. *t aan hel sociaal-culturele leven in So°èsi'JJ op (e geven als lid slenn je de d..vulclllS5 de vereniging en geniet je de voordelen^,' lidmaatschap. De kosten bedragen t $4 jaar; jongeren t/m 23 jaar en personen dje|'j zelfde huishouding behoren f 27,- pet j4ll (akladres ledenadministratie: Parklaan w'v GK Soest, tel. 12689. De heer en mevrouw Hilhorst hebben afgelopen maandag hun diamanten huwelijksfeest gevierd in restaurant De Soes ter Duinen. De geboren en getogen Soesters werden daar gefe liciteerd door een groot aantal mensen, waaronder burge meester mr. Paul Scholten, die hen namens het gemeentebe stuur de hand drukte. Anton Willem Hilhorst en zijn vrouw hebben jarenlang op een boerderij in Soest gewerkt. Hilhorst was landbouwer/veehou der tot zijn 59ste. Daarna nam zoon Kees het boerenbedrijf Filmhuis Artishock donderdagavond 7 mei 21.00 uur "The Sacrifice" Andrei Tarkovski Regie Scenario: Andrei Tarko-4 camera: Sven Nykvist, muziek: Wat zumido Shuso - Met: Eriand Josepl son, Susan Fleetwood, Allan Edri Sven Wolter, Filippa Franzen e.a. The Sacrifice is de laatste film van Ta: kovski die daarna in december overleed. Er zijn maar weinig films dj zozeer echt film zijn als "The SacriÜK' Ongetwijfeld ook de reden dat de dei op het filmfestival van Cannes drieprij- zen kreg, nl. de speciale juryprijs, 4 prijs van de internationale kritiek (be heersing van de filmiese expressie en 4 edelheid van zijn culturele boodschap} en de prijs van de oecomenischejun Het thema van "The Sacrifice" is. zeg Tarkovski: "de afwezigheid in onze cul tuur voor een geestelijk bestaan". 1 houden ons zo met materiële zaken be zig dat we onze geestelijke ontwikkelicf te kort doen. De mens lijdt daaronder maar weet niet waarom. Alleen het ge voel van iets dat ontbreekt. "The Sacri fice" vertelt het verhaal (een parabeli van één man, Alexander, die een uitweg zoekt, die de wereld wil verlossen var de situatie na een kernoorlog. Hij be looft afstand te doen van alles en ieder een waarvan hij houdt en niet meer te spreken als God deze ondergang vandt wereld ongedaan maakt. Expositie Ronald Schuurman opening 10 mei 15.00 uur. Vanaf zondag 10 mei a.s. exposeert de kunstenaar Ronald Schuurman aqua rellen, etsen en olieverven bij Artishock in Soest. Deze Lelystadse kunstenaaris in de nieuwe provincie Flevoland geen onbekende vanwege onder andere tij» fijngeschilderde landschappen van dt polder. In Artishock zijn landschappen te zien. zowel in aquarel als in olieverf, maardii keer het Hollands landschap. De kleu retsen zijn verschillend van onderwerp: bloemen, mensen, stilleven.Ronakld Schuurman kreeg zijn opleiding aan de Rijksacademie van Beeldende Kunsten te Amsterdam. Hij exposaeerde op tal van plaatsen in Nederland onder ande re in Amsterdam, Almere, Lelystad, Oss, Amersfoort, Veenendaal en Laren N-H. In 1985 nam hij deel aan de Salon des Nations in het Centre Internationa le d'Art Contemporian in Parijs. De prentdichtenbundel 'Gekkenwoud' van Ronald Schuurman kreeg veel be langstelling. Deze prenten gecombi neerd met gedichten werden uitge bracht door De Breuk, stichting voor li teraire publikaties, in Amsterdam. Momenteel wordt tevens werk van Ro nald Schuurman tentoongesteld in het Gooise Laren bij Kunsthandel Ina Broerse en in de World Trade Centre Gallery in Amsterdam. De expositie wordt zondag 10 mei a.s. 15.00 uur geopend. De expositie duurt tot èn met 31 mei a.s. en is op zaterdag en zondag te bezichtigen van 15 tot 17 uur. Artishock is gevestigd aan de Steenhoffstraat 46 in Soest. SOÉSTER0ERGS6 In verband verhuizing bureau aar delingendi fie geslotei 13 mei is (aan de Stt geopend v: The Alien Soest is gc policed bui 42. In co Alien Reg closed froi From the May, the O 08.30 till 1 Duyuru. E sinmamiz c lisl 13/5/8 kapalidir. bancilar p( dar aciktir. Voor de zo week aan de duinen een i Ditmaal moe ge Engelsrm een ruit ven een polstasji ques, een pc ponden en II soonlijke pa| Een 38-jarigi hoorde vorij Toen hij buit zag hij dat z vermoedelijk wagen liep s< op de grond een goudklet naar zijn ooi van de dadei Diezelfde av het politiebu: die vertelde Draailier teg den. Volgen schade aangi zijn horloge zich nog tijdij dat hem niet hij was dooi kend te makf oorzaker wer gebracht, wai de schade on den. Na een telefo de Johannes in de nacht 1 drie jongema 17,18 en 19 denking van p uit auto's. Aa een jongema keerterrein. 1 zoek twee arn waren van e zaklamp en ai ze geen bevr den geven. E tiemannen d< het eerder oj de kraag vat bracht naar h< wordt voortgi ss^roto: Goos van der altijd drukgwêêst mét het h d?"??anhe' KerkPad woont,11 kinderen en 20 kleinkinderen ZekreSendaa<naasUeven bekenden "he^bllTrentk'^'^ Duine" kwamen veel oude) komst wasnietzovervvmdefin. 6e'ukwensen. De grote op- heer en mevrouw Hilhorst HJu ?jz,ende bekendheid van de gens vierde hun dochter ti VJte" 83laar oud zijn. Overi jubileum met haar m Plme (48) haar 25-jarig hu welijkf e' haar man Uerard Voskuilen ook gelijktijdig. Adviesprijsf f 325,—bicc

Soester Courant | 1987 | | pagina 14