Nationale Fietsregistratie helpt verdwenen fietsen opsporen Robert 6?5 9?5 19?5 PING!IUIN Officiële instanties steunen de Nationale Fietsregistratie Zo werkt de Nationale Fietsregistratie Hulpverleningsadressen Meningen van lezers MOEDERDAG SEIKO \A.m WEERDl VOOR MOEDER Diverse BREITASSEN BORDUUR- PAKKETTEN HANDDOEKEN om te borduren Astma Fonds WOENSDAG 6 MEI 1987 SOESTER COURANT PAGINA 19 EpHepsie: je laat je medemens toch niet vallen...? fiiro 3 4-T& Bromfietsen rijden elkaar in de wielen Diefstal uit auto's op de Bosstraat Auto verleent geen voorrang Rijden onder invloed Vandalen vernielen opnieuw een abri Beste mensen van de krant Kabelkrant VAN WEEDESTRAAT 147 TELEFOON 02155-24766 Kollekteer eens voorKatinka en haar... duizenden lotgenoten... Kollekteweek 11-17 mei Fietsendiefstal is helaas aan de orde van de dag. Vooral in de grote steden is dit probleem uitgegroeid tot een regelrechte plaag. Elders in het land steekt deze vorm van kleine criminaliteit steeds vaker de kop op. Jaarlijks veranderen enige honderdduizenden rijwielen on gevraagd van eigenaar. En hoewel veel verdwenen fietsen weer worden teruggevonden, zag de rechtmatige eigenaar zijn/haar sta len ros zelden meer terug, omdat een nationale registratie ontbrak. Daarin komt nu verandering. Op initiatief van de fietsenbranche, en ondersteund door justitie, politie en de deelnemende verzekerings maatschappijen treedt dit voorjaar de Nationale Fietsregistratie in werking. Alle nieuwe en al in gebruik zijnde fietsen van ons land kan men nu laten registreren in de centrale computer van de Nationale Fietsregistratie, die in Amsterdam staat. Bij de Fietsenvakman worden postcode en huisnummer in het fiets frame gegraveerd. Geregistreerde fietsen band om het frame. zijn herkenbaar aan de gele Naast CBR, BOVAG, RAI, NCBRM en STICHTING: FIETS! verlenen tal van andere instanties hun medewerking aan de Nationale Fietsregi stratie. Alle betrokkenen zijn het erover eens, dat het registreren van de Nederlandse fietsen een goede zaak is; handig voor de consument en een goede dienstverlening door het fietsenvak. Ook justitie en politie zijn vol lof over dit initiatief van de erkende fietsenhandel. Vooral de politie wordt dankzij de Nationale Fietsre gistratie heel wat rompslomp bespaard. Vandaar dat het Ministerie van Justitie, het Bureau Voorkoming Misdrijven en de politie graag hun medewerking verlenen en intensief gaan samenwerken. Voorts zien verzekeringsmaatschap- tionale Fietsregistratie. Hierdoor be- pijen het belang van dit nationale fietsregistratie-systeem in. Logisch, want het is ook hun voordeel als er meer fietsen terugkomen bij de recht matige eigenaars. Een aantal verzekeraars heeft de na tionale Fietsregistratie onderdeel van hun polissen gemaakt. Verzekerd bij Unigarant (Fiets Garant Plan), Enra (Het Top Fiets Plan) en Boxsem/ Driessen (Fiets-Safe) betekent auto matisch ook geregistreerd in de Na- schikt de Nationale Fietsregistratie op de startdatum 23 april meteen al over een bestand van ruim 1,2 miljoen geregistreerde fietsen. Van het huidige bestand van 1,2 mil joen geregistreerde fietsen wordt ver wacht dat dit aantal zich op korte termijn minstens verdubbelt. Het streven is er bij de Nationale Fietsre gistratie op gericht om binnen vijf jaar zo'n 70 tot 80 procent van alle Nederlandse fietsen te registreren. Hier worden de registratiegegevens van de verdwenen fietsen en de te ruggevonden tweewielers steeds met elkaar vergeleken. Van een geregi streerde fiets is zo onmiddellijk de eigenaar bekend. Omdat de computer rechtstreeks in verbinding staat met alle politiebureaus van Nederland zijn elke dag opnieuw de door de politie teruggevonden fietsen weer snel te rug bij de eigenaar. Voortaan zijn er nog maar twee soorten fietsen in Nederland. Fietsen die er het beste maar van hopen en fietsen die gere gistreerd staan bij de Nationale Fiets registratie. Het idee voor fietsregistratie op na tionale schaal komt van de fietsen branche. Overheidsinstanties en deel nemende verzekeringsmaatschappij en zijn er blij mee en doen van harte mee. Door fietsen voortaan duidelijk te merken en te registreren en ze bovendien van een opvallende gele band om het frame te voorzien, weet iedereen dat van die fiets alles is geregistreerd in de Nationale Fietsre gistratie. Is zo'n fiets op een kwade dag dan toch verdwenen en komt-ie ergens weer boven water, dan krijgt de rechtmachtige eigenaar daarvan meteen bericht. De Nationale Fietsregistratie geeft u als fietser extra zekerheid. Wat moet u doen? Wat wordt er voor u gedaan? 1. U gaat met uw fiets naar de fietsenvakman om uw fiets te laten registreren. Bij aankoop van een fiets kan dat direct bij de fietsenvakman gebeuren. 2. Dat registreren kost tien gulden en is vijf jaar geldig. Ofwel: voor weinig geld krijgt u veel zeker heid. 3. De fietsenvakman graveert uw postcode en huisnummer in het fietsframe. 4. Vervolgens wordt een gele band om het frame bevestigd, leder een kan nu zien dat uw fiets geregistreerd is. 5. De fietsenvakman geeft u een aanmeldingskaart om thuis in te vullen en op te sturen naar de Nationale Fietsregistratie, waar de gegevens de computer in gaan. 6. Binnen 14 dagen krijgt u een registratiebewijs en een mel- dingskaart thuisgestuurd. Het re gistratiebewijs is voor uw admi nistratie. De meldingskaart dient voor het opgeven van vermis sing, verkoop of verhuizing. 7. Wanneer uw fiets onverhoopt wordt vermist, gebruikt u de meldingskaart. Eerst doet u aan gifte van de vermissing bij de politie. Dit moet altijd. Gebruik het registratiebewijs om de juis te gegevens aan de politie door te geven. 8. Vervolgens stuurt u de mel dingskaart naar de Nationale Fietsregistratie, waar de vermis sing in de computer wordt vast gelegd. 9. Door samenwerking met de po litie weet de computer welke fietsen teruggevonden zijn. Als uw fiets daarbij is, krijgt u met een schriftelijk bericht met op gave van het politiebureau dat uw fiets heeft gevonden. 10. Als uw fiets zoek blijft, krijgt u uiterlijk één maand na opgave van de vermissing bericht dat uw fiets helaas nog niet is ge vonden. De Nationale Fietsregi stratie zoekt dan wel gewoon verder en neemt in geval van succes alsnog direct contact met u op. Centrale rol De erkende fietsenvakman en daarvan telt ons land er zo'n 4000 speelt bij de Nationale Fietsregistratie een centrale rol. Hij graveert de post code en huisnummer van de eige naar in het frame van de fiets en bevestigt de gele band om het frame. Zo kan iedereen zien dat de fiets is- geregistreerd. Voorts geeft hij de klant een aanmeldingskaart van de Nationale Fietsregistratie. Thuis gekomen vult de klant deze aanmeldingskaart in en stuurt hem naar de Nationale Fietsregistratie. Daar gaan de gegevens in de compu ter. Het registreren voor vijf jaren kost tien gulden, die men moet afre kenen bij de fietsenvakman. Binnen 14 dagen ontvangt de eigenaar van de fiets, via de post, het registratiebe wijs en een meldingskaart. De gege vens van fiets en eigenaar zijn nu gedurende vijf jaar opgenomen in de computer, die de registratie bijhoudt. Het registratiebewijs is voor de admi nistratie van de bezitter. Via de mel dingskaart kan men vermissing, ver koop of verhuizing opgeven. Bij ver koop gaat de registratie over op de nieuwe eigenaar. Zowel bij verkoop als bij verhuizing moeten de nieuwe postcode en huisnummer in het fiets- frarne worden gegraveerd. Stel dat... Stel dat op zekere dag de fiets niet Campagne 1987: Epilepsie en Onderwijs Bij 50% van de patiënten treedt de eerste epilepsie-aanval op vóór hun 20ste jaar. Juist op school wordt dat duidelijk Vele mede-leerlingen, leer krachten en gezinnen krijgen elk jaar onverwachts te maken met epilepsie. Daarom worden in 1987 alle scholen benaderd Steun ons werk. NATIONAAL EPILEPSIE POSD8/ DE MACHT J VAN HET KLEINE Achterweg 5. *>i\s 2103 SW Heemstede Weekend-Opvangdienst Maatschappelijke Dienstverlening Hulp in dringende moeilijkheden. Zaterdag, zondag en algemeen erkende feestdagen, tel. 035-45555. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur, tel. 03463-1789 öf 2097. Opvang Borstamputatie N. v. Arkel, tel. 18068. Mevr. A. Pols, tel. 16224. Mevr. E. Ebbers, Soesterberg, tel. 03463-1283. Werkgroep Kind en ziekenhuis Behartigt de belangen van kind en ou ders vóór, tijdens en né de ziekenhuis opname. Voor informatie: Mevr. M. Vrieling, tel. 14470. Vrouwenspreekuur Iedere donderdag van 20.00 tot 21.00 uur. Adres: Stadsring 31A (vrouwen huis), Amersfoort. Ook telefonisch be reikbaar: 033-16612. Als je anoniem wilt blijven kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisjesproblemen. Maandag 19.00-21.00 uur; woensdag 16.00-18.00 uur. Telefoon 030-322020. Werkgroep Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen hebben op het terrein van de Bijstand kunnen daar mee terecht bij de Werkgroep "Vrou wen in de Bijstand Soest.' Telefonisch dagelijks van 12.00 tot 13.00 uur of 's avonds na 18.00 uur. Soest: tel. 17431 en 22669, b.g.g. 22493. VTO-Samenwerkingsverband Amersfoort e.o. (Vroegtijdige Onderkenning Ontwik kelingsstoornissen bij kinderen). Post bus 240, 380 AE Amerfoort, tel. 033- 637285. Oppascentrale voor gehandicapten Kontaktadres: Elly Blitz, Prunuslaan 6, 3768 XM Soest, tel. 13522. Diabetici Telefonische hulpdienst 033-725083 dag en nacht bereikbaar. Lipleescursus Voor informatie Lipleescursus me vrouw H.H. Heibloem-Crames, logo pediste, Smitsweg 3, Soest, tel. 11405. "Stop-met-roken-lijn" Adviezen voor mensen die met roken willen stoppen. Tel. 030-793714. "Borstvoeding, natuurlijk" Vereniging "Borstvoeding, natuurlijk" afd. Soest houdt iedere maand informa tie-bijeenkomsten over borstvoeding. Secr. Mevr. B. Postma, tel. 14605. Infoteek Vangrail Informatie over plaatselijke en maat schappelijke aangelegenheden. Nachtegaalweg 8c, donderdags van 10.00 tot 12.00 uur Al-Anongroep Soest Tel. 02155-12209 of 02155-12331 (steun aan familie van degene, die over matig veel drinkt of dronk). Telefonische Hulpdienst Gooi- en Eemland Dag en nacht bereikbaar voor psychi sche en sociale nood. Tel. 035-45555. Kinder- en jeugdtelefoon elke dag be reikbaar van 12.00 tot 21.00 uur. Tel. 035-45556. Vachtverzorging honden Spreekuur Rita van Luytenaar. Iedere 2e of 4e maandag van de maand inhet dierentehuis aan de Klein Engen- daalweg van 14.00 tot 15.00 uur. Voor inlichtingen: tel. 12855. Vrijwilligers Vakature Bank (V.V.B.) Voor een leuke vrijwilligersbaan kunt u terecht bij de V.V.B.Willaertstraat 49, tel. 12630. Werkdagen 10.00-12.30 uur en 13.30- 15.30 uur, behalve op woensdag. Gastouder Project Soest (Kinderopvang) Kontaktadressen: - Inge Schlunk, Hartmanlaan 28, 3768 XJ Soest, tel. 20570. - Rina Fennis, Libel 15,3766 HE Soest, tel. 11628. Anonieme Alcoholisten A.A. werkgroep 'Nieuw Leven Baarn,' Eemnesserweg 10, Baarn. Woensdagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11188 en 02152-50098. A.A. Werkgroep "De Weg Baarn", Eemnesserweg 10, Baarn. Maandagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11433 en 12209. Zwangerschapstelefoon Voor problemen rondom zwanger schap: tel. 035-60660, dagelijks tussen 13.00 en 17.00 uur. Personen-alarmering Soest/Soesterberg: mevr. M. Kuiper van Nimwegen, Korte Brinkweg 19, tel. 14583. Een 27-jarige inwoonster van Amers foort is gewond geraakt bij een ongeluk met de bromfiets. Op de kruising Van Weerden Poelmanweg/Amersfoortse- straat kwam ze in botsing met een ande re bromfietsster, een 18-jarig meisje uit Soest. Door de ongewenste confrontatie kwa men beide bestuursters ten val. De Amersfoortse verwondde daarbij haar rechter arm en hand. Bij een café aan de Bosstraat hebben onbekenden vrijdagavond in een aantal auto's ingebroken. De eigenaars ont dekten dat nadat ze Veronica's Count down Café hadden bezocht. Een 20-jarige Soester miste een jas en zijn stereo cassetterecorder. Van één van zijn bijzitters werd een spijkeijas meegenomen. Uit een andere wagen, eigendom van een 21-jarige Soester, werd een versterker en een equalizer ontvreemd. Ook in de auto van een 18- jarige inwoner van Amersfoort werd in gebroken. De dieven namen een auto radiocassetterecorder mee. In alle ge vallen braken de daders een ruit van de auto. Omdat hem geen voorrang werd ver leend door een automobilist raakte een 24-jarige Soester licht gewond bij een aanrijding. Hij reed op een bromfiets op de Nieu- weweg. Een personenauto, bestuurd door een man uit Soest, sloeg op een ge geven moment rechtsaf in de richting van de Parklaan. De doorgaande brom fietser kreeg geen voorrang met als ge volg een botsing. Hij werd voor onder zoek naar ziekenhuis Zonnegloren ge bracht. De veroorzaker van de aanrij ding was zo vriendelijk de bromfiets naar huis te brengen. De politie heeft in de nacht van zater dag op zondag vier rijverboden opge legd aan automobilisten die teveel had den gedronken. De betreffende be stuurders werden aangehouden op de Molenstraat, de Vredehofstraat, de Stadhouderslaan en de Smitsweg. De laatste twee, een 46-jarige Soester en een inwoner van Baarn (30) moesten een bloedproef laten afnemen. De Baarnaar bleek bovendien nog twee openstaande vonnissen te moeten beta len. Een daarvan betrof ook al het rij den onder invloed. Opnieuw is een abri doelwit geweest van vandalen. Van een wachthokje aan de Smitsweg werd een ruit vernield. Ook van een woning aan de Verlengde Talmalaan werd een ruit vernield. De schade als gevolg van een steen be draagt 1200 gulden. Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrokking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Ik heet Wessel van IJkenen mijn vriend heet Marius. Wij hebben een klacht. Wij hebben heel veel voor kunstmarkt gespaart en nu mag het niet en vorig jaar mocht het wel en nu niet meer. O ja, en het is bij Artishock en ik ben zevenen- half en mijn vriend 8 jaar. Wilt u deze schrijfartikel in de krant zetten? En ik met mijn vriend waren heel verdrietig en vonden het flauw dus dachten dan schrijfen wij naar de krant. groeten van Wessel en Marius. Als geboren "Soesder," zoals uw co lumnist Hannes v.d. Neng zich manifes teert, vraag ik me na ruim vijftig jaar le zen van uw Soester Courant af, waarom de gemeente Soest, bij een ontstaan van een kabelkrant, een voorkeur aan de dag legt voor een eventuele samenwer king met een blad, dat van oorsprong een kortere binding heeft met Soest dan de Soester Courant. De gemeente baseert zich hierbij op de z.g. grotere bekendheid met de regio van de Amersfoortse Courant. Wan neer een kabelkrant vooral gezien moet worden als hebbende een o.a. voorlich tende taak aangaande gemeentelijke bekendmakingen en regelingen, dan zal de Soester Courant m.i. meer adhesie hebben met de lezers dan een nog niet zo lang bestaand blad van buitenaf. Tenzij de gemeente Soest door één of andere zijdelingse relatie reeds een be paalde binding heeft met de door de ge meente bedoelde uitgever. Maar voorop gesteld moet worden dat, naar ik meen te begrijpen, het bij een e.v.t. kabelkrant gaat om een specifiek Soester editie. Uw lezer J. de Vries meer staat waar hij even tevoren natuurlijk goed op slot was neer gezet, dan komt de meldingskaart van pas. Allereerst moet men de ver missing altijd aangeven bij de politie. Aan de hand van het registratiebe wijs kan men de politie van de juiste gegevens op de hoogte brengen. Vraag wel even een kopie van de aangifte. Vervolgens stuurt de gedu peerde zijn/haar meldingskaart naar de Nationale Fietsregistratie, waar de vermissing in de computer wordt vastgelegd. Omdat elk politiebureau dagelijks doorgeeft welke fietsen zijn terugge vonden, kan de computer snel con stateren van welke gedupeerde(n) de fiets „terug van weggeweest" is. De eigenaar krijgt daarvan meteen schriftelijk bericht en verneemt te vens bij welk politiebureau zijn trou we tweewieler staat te wachten. Mocht de vermiste fiets (nog) niet zo snel weer opduiken, dan krijgt de gedupeerde in ieder geval uiterlijk na één maand schriftelijk bericht. Maar ook daarna gaat het zoeken natuurlijk wel verder. Tot op zekere dag wie weet de Nationale Fietsregistratie' erin slaagt om een teruggevonden, figts en de gedupeerde eigenaar weer bij elkaar te brengen. Want, zoals de slogan luidt om het fietsregistratie- systeem onder de aandacht van het publiek te brengen: „Van een geregi streerde fiets hoor je nog 'ns iets". Doe mee aan de Nationale dames/herenkapsalon fWiek Verwen nu uw vrouw of naaste door het geven van een kado- bon. Kerkstraat 44 3764 CT Soest Tel. 02155-12175 Alstublieft: WIJ HEBBEN ER VEEL VAN EN SPECIALE AANBIEDINGEN HORLOGER - JUWELIER - OPTIEK SOESTERBERGSESTRAAT 26 - SOEST - TELEF. 02155-12982 vanaf vanaf k A ...want Katinka heeft astma, ze doet wel het liefst of er niets aan de hand is. Maar dan ineens krijgt ze het te kwaad, ze heeft 't benauwd en is daardoor flink ziek. Dan moet ze afhaken. Zij en haar lotgenoten moeten hun leven lang vechten om erbij te boren. Help ons om het lot van kleine mensen als Katinka en volwassenen te verlichten. Door iets van uw tijd te geven door te koliekteren... iedere extra gevulde bus is broodnodig om wetenschappelijk onderzoek, voorlichting en direktehulpte laten doorgaan. Dit jaar is hiervoor ruim 91/2 miljoen gulden nodig. uw hulp daarbij is onmisbaar. Meld u daarom aan als kollektant bij onderstaand adres... Mevr. C. v. Brussel Waldeck Pyrmontlaan 14 3762 CM Soest Tel. 18126

Soester Courant | 1987 | | pagina 19