J H ESS Brouwer kampioen in eigen WOENSDAG 6 MEI 1987 SOESTER COURANT PAGINA 23 HONKBAL Verlies pupillen Knickerbockers Duinkikkers promoveren naar E-klasse ütwaawmuM DVS verliest bekerfinale van CDN: 1-2 ZAALVOETBAL Red Stars 2, 6 en 7 spelen om kampioenschap BASKETBAL ZAALVOETBAL ATLETIEK Pijnenburgatleten aktief in Lisse en Utrecht SCHAKEN Schakers Soest 2 ook kampioen Sponsorloop voor kunstgras Rommelmarkt Hees op 23 mei nadert snel SEC verliest van De Vesting 5-4 ZONDAG VOETBAL Verlies voor korfballers van Eemvogels SEC-Jeugdnieuws ATLETIEK Pijnenburg junioren op prima niveau Groot Skeeler-evenement in Soest i» Tegen de pupillen A van HCAW uit Bussum hebben de Knickerbockers pu pillen het dit weekend niet kunnen kla ren. Er werd 2 keer verloren en wel met 10-0 en 9-1. Op zich is dit geen schande, omdat HCAW tot de sterkste pupillenteams van Nederland behoort. Het probleem voor de Knickerbockers waren de wer pers van HCAW. Deze jongens gooi den zo hard, waardoor er vrijwel niet geslagen werd. Een uitzondering hier op was Gregor Landman die een prach tige 3 - honkslag gaf en daarna ook nog het enigste Knickerbockers punt scoor de. In het veld was Dong Paans op dreeef die tweemaal achter elkaar als derde honkman een geslagen bal goed verwerkte en door een prima aangooi naar het eerste honk, de slagman uit- schakeld. Zaterdag a.s. wordt er om 10.00 uur gespeeld tegen de Zuidvo- gels. De wedstrijdgroep van de Duinkikkers gaat volgend jaar zwemmen in de E-af- deling van de landelijke kompetitie. Dit is te danken aan de prima prestaties in de afgelopen wedstrijden, die resulte ren in een 8e, 7e, 6e en uiteindelijk de 4e plaats. Er is door de groep, zeer gemotiveerd voor getraind, onder leiding van Lenny Kievit en Ruud Dorst. Zij werden bijge staan door een onvermoeibaar tech nisch bestuur en een prima dagelijks be stuur. Veel dank is ook verschuldigd aan de heer J. Polman van het zwembad Woestduin in Doorn waar de Duinkik kers al jaren al hun wedstrijden zwem men. Dit is noodzakelijk, omdat Soest als enige plaats in de regio geen wed- strijdbad heeft. Zelfs tijdens de trainin gen is het instruktiebad De Turf vaak overvol, zodat door het toenemende aantal leden, er steeds meer uren moe ten worden aangevraagd. De Duinkik kers hopen dat naast het zeer mooie, maar voor de vereniging onbruikbare Natuurbad er een overdekt wedstijd- bad zal komen. Dit zal er dan ongetwij feld toe leiden dat er ook meer kinderen voor de distrikts-kampioenschappen kunnen worden uitgenodigd. Ook kun nen er dan in Soest wedstrijden worden gezwommen. De promotie naar de E-afdeling werd gevierd met een korte bijeenkomst, waarbij alle kinderen een herinnering ontvingen. Op de foto de wedstrijd- groep, die bestaat uit: Ronald v. Opho- ven, Jorik Bremer, Sebastian Borsje, Bas v. Dorresteijn, Antonio v.d. Hen gel, Marco Brons, Frits Wibbelink, Re- né v. Walsem, Steven Uyland, Sander Bree, Ralph Hellebrand, Axel de Zoe te, Bastiaan Marsman, Caspar Arnold, Ronald Smits, Xander Bremer, Tamara Tervoren, Corina Borsje, Lisette Elsin- ga, Mary Jane Beijer, Annelieke Druijff, Sonja Pappot, Mariska Brie- nen, Monique v. Egdom, Nicoline de Zoete, Annuska v. Drie, Anouschka Spelbos, Maija de Zoete, Rena Kok, Janneke Wibbelink, Maijoliën Kleijn, Jeanine Pothuizen, Leonie Barten, Ma- non Blijleven, Willy Ruitenbeek. Het is DVS Soest, niet gelukt als eerste Soester Zaalvoetbalvereniging de KNVB beker te winnen. In een zeer spannende wedstrijd was het de uitstekende keeper S. Houweling van CDN, bijgestaan door paal en lat, die DVS slechts één treffer toestond. Voordat DVS het spel kon controleren keek men al tegen een 0-1 achterstand aan. Met een uitstekende omhaal was het de CDN spits A. Prummel die de bal achter keeper Gert Aalderink schoot. De verdere gehele eerste helft was het DVS dat het spel maakte,wat resulteer de in schoten op de paal van René Rib- berink. Ronald de Rooy en Johan Staal. Drie minuten voor het verstrijken van de eerste helft was het Johan Aalderink die op aangeven van Jan van de Wielen zijn schot op de binnenkant van de paal zag belanden. In de tweede helft eenzelfde beeld als de eerste helft met een sterk spelende Ro nald de Rooy die deze avond weinig ge luk had. Echter in de tiende minuut kon hij op aangeven van Gerrit v.d. Laan de Zaalvoetballers winnen met 6-2 in Beukendal De Soester zaalvoetbalvereniging ESS Brouwer is kampioen geworden in de hoofdklasse van het rayon Heuvelrug. De voetballers van het schoonmaak bedrijf pakten de titel in de laatste competitiewedstrijd. Tegenstander Renswoude, dat een bescheiden plaats in de middenmoot inneemt, werd met 6-2 teruggewezen. Het eerste team van ESS Brouwer moet in twee extra wedstrijden promotie zien af te dwin gen naar de hoogste landelijke zaal voetbalafdeling. Voor de eerste keer dit seizoen kon ESS Brouwer een thuiswedstrijd in sporthal Beukendal spelen. De ploeg, die normaliter naar Bilthoven of Zeist moet verkassen in verband met zaal- ruimtegebrek in de gemeente Soest, kreeg deze gelegenheid dankzij de be reidwillige medewerking van de hand balvereniging BDC. In eigen huis leek ESS Brouwer reeds na vier minuten de zenuwen de baas te zijn, toen Willem de Vries na een solo het eerste doelpunt aantekende. Niets was echter minder waar, want vooral in de eerste helft speelde de ploeg van coach Nico van Delden beneden zijn kunnen. Door de spanning kwamen de zaalvoetballers uit Soest niet in hun rit me, en de onzekerheid binnen het team werd opgevoerd toen doelman Jack Nagtegaal de bal uit het net moest ha len: 1-1. Strafschop Rensoude was niet van plan om zonder slag of stoot te capituleren, en het werd daarin bijgestaan door een niet altijd functionerende verdediging van ESS Brouwer. De goed keepende Nagtegaal zag in de beginfase van de tweede helft een bal via de paal in het veld terugstui ten. Aan de overzijde miste Chiel Stuyk een strafschop. Vanaf dat mo- ment liepen de combinaties bij ESS Brouwer vlotter, en de kansen aan Soester-zijde namen toe. Willem de Vries scoorde zijn tweede doelpunt door een schot vanaf de stip te verzilve ren. De spelers van Renswoude, geïrri teerd geraakt door het optreden van de scheidsrechter, raakten na dit doelpunt uit hun concentratie. De technisch be tere voetballers van ESS Brouwer maakten daar dankbaar gebruik van en Chiel Struyk voerde de voorsprong op tot 3-1. Het was vervolgens Willem de Vries die zijn hattrick en Brouwers' kwartet volmaakte (4-1), waarna Chiel Struyk en Arie Postema voor 6-1 zorg den. ESS Brouwer kon, gesteund door een groot publiek, niet meer stuk. Het De basketbalvereniging The Red Stars beleefde in de slotfase van de competi tie een rustig weekeinde. Er stonden slechts zeven wedstrijden gepland, waarvan twee duels niet doorgingen. Het afgelopen weekeinde wordt door Red Stars echter gezien als 'stilte voor de storm', want over enkele dagen ver keren drie teams in een beslissend sta dium met betrekking tot het kam pioenschap. De jongens kadetten B van Red Stars boekten zaterdag de grootse overwin ning. De Leusdense opponent Green Giants werd met 107-43 verslagen in sporthal Beukendal. De A-kadetten hadden meer tegenstand van Leerdam. De ploeg van coach John Bertus won met klein verschil: 65-61. Leerdam was bij de aspiranten sterker dan Red Stars. Het werd hier 21-78 in het nadeel van het Red Stars-team, dat dit jaar veel grote nederlagen kreeg toebedeeld, maar nimmer het enthousiasme en de inzet verloor. Daarmee boekte de jeug dige basketballers toch een grote zege. Bij de senioren was het derde dames team succesvol tegen Stoepie Shooters uit Spakenburg. In een rommelige wed strijd won Red Stars met 51-43. Heren 3 verloor onverwacht van de reserves van Crackeijacks (58-64), en de meis jes kadetten B leden een 0-2 nederlaag, omdat ze door een communicatiestoor nis te laat in Utrecht verschenen voor de ontmoeting met Cangeroes. De tegenstander van heren 6, Wouden berg, kwam helemaal niet opdagen. Het leverde de Red Stars-heren een regie- mentaire overwinning op. De ploeg rest nog één competitiewedstrijd tegen Quick Runners uit Huizen. Deze wed strijd wordt vrijdagavond in Beukendal gespeeld. Indien Red Stars 6 wint, moet het twee dagen later een beslissings wedstrijd spelen tegen het zevende van Red Stars met als inzet het kampioen schap in de vierde klasse. Daarbij wordt ervan uitgegaan dat heren 7 vanavond een inhaalwedstrijd in en tegen Wou denberg met positieve cijfers afsluit. Red Stars 6 en 7 ontmoeten elkaar op zondag 10 mei om 17 uur. Op dit mo ment hebben al 134 mensen om een toegangskaart gevraagd. Hen is meege deeld dat de entree gratis is. Hier aan voorafgaand spelen om half vier twee rolstoelbasketbalteams een demonstra tiewedstrijd in sporthal Beukendal. De ze wedstrijd is een vervolg op de sport- gehandicaptendag, die vorige maand in C-drie werd gehouden, en waarbij Red Stars 7 in de rolstoelen plaatsnam voor een (verloren) krachtmeting met ge handicapte sporters. Overigens begin nen 's middags om twee al de eerste competitiewedstrijden. Het tweede Red Stars-team speelt za terdagavond om half zeven een beslis singswedstrijd om het kampioenschap in de eerste klasse. De Soester basket ballers vechten dat uit met het Amers- foortse Crackerjacks. De wedstrijd wordt gespeeld in sporthal Watergoor in Nijkerk. Op dit moment zijn al drie toerbussen ingehuurd. Er zijn nog en kele plaatsen vrij. kampioenschap was in deze fase van de strijd bewerkstelligd, en alleen de statis tici schonken aandacht aan een late te gentreffer van Renswoude. Na een constant seizoen, waarin veel goede wedstrijden werden gespeeld, stelde ESS Brouwer het kampioen schap vorige week woensdag in sport hal Beukendal veilig. Het team werd daarmee eerste in de hoofdklasse van het rayon Heuvelrug en kan via twee promotiewedstrijden volgend seizoen wellicht in de hoogste afdeling uitko men. Op maandag 11 mei moeten Nico van Delden en zijn spelersstaf naar Hil versum voor de ontmoeting met Lobe lia. Het duel vindt plaats in sporthal Kerkelanden. Bij winst volgt een laatste krachtmeting met de kampioen van de afdeling Veluwezoom. Brouwer 2 Het tweede team van ESS Brouwer won vorige week van CDN. Na 4-4 be paalden de reserves van Soest de eind stand op 6-4. De doelpunten kwamen op naam van Edwin Brouwer (3), Ed Westbroek (2) en Joop Pouw. Aan staande vrijaag speelt ESS Brouwer 2 om 22 uur tegen FAK in dorpshuis De Bilt. bal toch vanuit een onmogelijke hoek achter de kansloze CDN keeper schie ten onder grote hilariteit van de DVS supporters. Hierop begon DVS onder groot zelfver trouwen de tegenstander weer onder druk te zetten waarop de verdedigende taak iets verslapte. Dit brak DVS acht minuten voor tijd dan ook op, toen bij de enigste uitval van CDN de bal achter de goed keepende Gert Aalderink werd geplaatst. De teleurstelling was dan ook erg groot en werd de resterende acht mi nuten erg chaotisch uitgevoetbald. DVS verloor met 2-1. Openingsklassieker van de baanatle- tiek is al vijf jaar lang de wedstrijd om de Ter Speckebokaal in Lisse. Drie Pijnenburgatleten waren zaterdag 2 mei uitgenodigd bij deze nationale topwedstrijd, Paul van den Brink en Dick Kamerbeek op de 1000 m en Herman Bredewold op de 150 m en 300 m. Paul van den Brink liet zien in een prima vorm te steken. Met een sterke eind sprint wist hij naar een uitstekende tweede plaats te spurten in dit sterke veld, z'n persoonlijke record met maar liefst vier seconden verbeterend tot 2.31.91. Dick Kamerbeek had de wed strijd van afgelopen donderdag nog in de benen, hij liep toen de 400 m in 51.8. In Lisse kwam Dick niet verder dan een matige 2.37.85. Herman Bredewold haalde de finale op de 300 m. Sprintend tegen o.a. Nederlands kampioen Ach- med de Kom liep hij naar een zesde plaats in 36.40. Op de 150 m kwam Herman tot 16.93. Bijzonder slechte omstandigheden wa- Nota bene op de dag van de arbeid heeft het tweede achttal van de Soester schaakclub zich uitgesloofd om in de voetsporen te treden van de drie reeds bekende kampioensteams: Soest 1, Soest 3 en Soest Al (jeugd). En Passant 3 uit Bunschoten/Spakenburg werd ge nadeloos toegetakeld en met slechts één hallje naar huis gestuurd: 7 1/2-1/ 2. Met deze overwinning is het kwartet kampioenen volledig en is het karwei van het seizoen '86/'87 geklaard op een wijze die de stoutste verwachtingen heeft overtroffen. Achtereenvolgens René Boekhoff, Eric de Haan, Auke Rosendal, Christian Vonk, Cees Goes, Paul van der Hammen en Jan de Gier bonden hun tegenstanders aan de zege kar, waarna Ger Weenink voor het eni ge halfje zorgde: 7- 1/2-1/2. Interne competitie Voor groep 2 werden twee partijen ge speeld; Ben van Vliet was te sterk voor Dirk Kolkman, terwijl de partij tussen Riël Voet en Fugers werd afgebroken in goede stelling voor eerstgenoemde. Uitslagen; laddercompetitie Van Tui nen - Muis 0-1, Vennik - Chavannes 0-1, Van Bakel - Zwiers 0-1, Gerth - Verrips 1-0, Bouma - Reumerman 1-0, Van Aurich - Swinkels 1-0, Schender- ling - Wolzak 0-1, v.d. Velden - Braf afg. en Braf - Vonk (afg.) 1-0. Zaterdag 9 mei a.s zal op de accommo datie van de Mixed Hockey Club Soest aan de Koningsweg een grote sponsor loop plaats vinden om geld bijeen te brengen voor de lichtinstallatie van het kunstgras. De sponsorloop zal voor de junioren om 13.00 uur beginnen en voor de senioren om 14.30 uur. Ver wacht wordt dat vrijwel alle leden zul len meedoen en dat er ook veel toe schouwers zullen komen. Er zullen di verse kraampjes zijn met kinderspel letjes, limonade en ander lekkers. Afgelopen december is in de gemeente raad het besluit gevallen op het Sport complex Koningsweg een nieuwe Honkbal/Softbal accommodatie aan te leggen met gelijktijdig twee kunstgras- velden voor de Mixed Hockey Club Soest. Doordat het er even naar uitzag dat dit door de Sportstichting uitge werkte plan voor 1987 niet in 1987 zou doorgaan, omdat het College van B W het van de lijst had geschrapt, werd het plan aangepast. Gevolg was wel dat de hockeyclub f 100.000,- als eigen bij drage moest opbrengen. Deze sponsorloop is de derde grote ak- tie die de hockeyclub heeft geplanned om de eigen bijdrage bijeen te brengen. Eerder werd al een financiële aktie on der de leden gehouden, terwijl ook met succes reclameborden langs de nieuwe kunstgrasvelden worden gerealiseerd. Na de zomer komt er een grote loterij. De hockeyclub hoopt daarmee de hon derdduizend gulden bijeen te brengen. ren er afgelopen zondag bij de regionale wedstrijden in Utrecht. Toch waren de prestaties niet slechts te noemen. Soesterberger Frank van Breukelen won de 100 m in 11.6, Jan Willem Smit kwam tot 12.3. In de stromende regen liep Angelique van Oostrum naar een overwinning op de 800 m in 2.29.3. De 400 m van Petra Burger ging in 63.4, Mona Majoor liep deze afstand in 67.6, de discus wierp zij 22.26 m weg. B-junioren Astrid Boerboom en Sand ra Schlebaum liepen de 100 m horden in resp. 18.2 en 20.0. Gabriëlle Bitterling liep deze afstand zonder horden in 15.3, met de kogel kwam zij tot 6.93. Anouk van Brummelen stoote de kogel naar 7.51 m en Sandra Schlebaum haalde 6.35 m. Tenslotte verspringen: Astrid Boerboom sprong 4.09 ver en Renate Schepen 3.80. Bij de voetbalvereniging Hees worden momenteel de laatste voorbereidingen getroffen voor de rommelmarkt die op zaterdag 23 mei wordt gehouden. De opbrengst van deze rommelmarkt komt ten goede van de renovatie van het clubgebouw. Het organisatiecommité is reeds maan den met de voorbereidingen bezig, en het is indrukwekkend wat er inmiddels allemaal aan spullen is binnengeko men. De opslagloodsen staan vol met zeer mooie en goed bruikbare spullen zoals kasten, bankstellen, stoelen, ta fels, sportartikelen, fietsen, radio's, te levisies en zo meer. Voor een ieder is er wel iets van zijn of haar gading en een bezoek aan de rom melmarkt op 23 mei op de Heesvelden aan de Kooiweg zal dan ook beslist de moeite waard zijn. Op de dag zelf zullen nog een aantal attracties een extra feestelijk beeld opleveren. Alhoewel de voorbereidingen bijna voltooid zijn en het uiteindelijke resul taat valt of staat met de komst van het publiek, kunnen er nog steeds spullen ingeleverd worden bij de organisatoren. Als men contact opneemt met één van de volgende mensen, dan zorgen zij dat de spullen gehaald worden: C. van Beem tel. 21336, H. Walen tel. 20763 of W. Koot tel. 17406. Hoewel er niet veel meer op het spel stond voor beide clubs, wilde SEC zijn opgaande lijn doorzetten en trachten in ieder geval één puntje mee naar Soest te nemen. Het was een levendige wedstrijd, waarin nog veel meer ge scoord had moeten worden. Het is duidelijk dat bij SEC het jeugdige ta lent doorbreekt. Na wat aftasten was het De Vesting dat na tien minuten de score opende. Op links zette Eddy Brinkman keurig voor en Kornet kopte onhoudbaar in voor Jack Nagtegaal 1-0. Nauwelijks drie minuten later brak Faessen van de Ves ting door, hij stond oog in oog met Jack Nagtegaal waarbij laatstgenoemde op sublieme wijze het schot op regelmen- taire wijze wegstompte, maar waarin scheidsrechter Kraan een strafschop zag. Eddy Brinkman verzilverde deze: 2-0. SEC speelde met Ronald de Rooij in de spits die de geblesseerde spelers Bindt (hand gebroken) en Arie Poste ma geblesseerd moest vervangen. De Rooy had niet veel geluk deze middag en vond keeper Sunder steeds op zijn weg. Hij kwam alleen voor deze keeper een kwartier voor rust maar scoorde niet. Even voor rust verkleinde Ronald de Rooy toch de achterstand met een su blieme goal, hij zette de achterhoede met een schijnbeweging op het verkeer de spoor en lobte de bal over de Ves ting-goalie. Er was weer van alles mogelijk. Na de rust was het binnen vier minuten 4-1 voor de Vesting. Een niet op tijd wegge werkte bal door Jan van Reed werd door Brinkman afgestraft: 3-1. Terwijl scheidsrechter Kraan vergat te fluiten voor een overtreding tegen Aksit werd het weer door Brinkman 4-1. SEC gaf de moed niet op en scoorde. Kreeg de bal op links toegespeeld zette goed door, omspeelde een Vesting verdedi ger en scoorde uit een moeilijke hoek 4-2. Ronald kwam opnieuw tweemaal voor de keeper maar het mocht blijk baar niet lukken. Trainer Peek wisselde Rob v. Embriqs voor Mark Kriek, die in de spits ging lopen. Ook De Vesting paste twee wissels toe. De Vesting had meer succes dan SEC voor wat het sco ren aanging. De aktieve Brinkman zette na rijn hattrick nog eens voor op Faes sen die 5-2 inkopte. Tot verrassing van de SEC aanhang gaf SEC het niet op. Saban Aksit werd gevloerd en verzil verde zelf de strafschop: 5-3, terwijl vijf minuten voor tijd Mark Kriek uit een door de Ronald de Rooij genomen vrije trap van buiten het strafschopgebied inknalde 5-4. De tijd was te kort om nog gelijk te komen. A.s. zondag speelt SEC de laatste wedstrijd tegen S.V.F. dat van SEC moet winnen om niet te degra deren. Het eerste korfbalteam van de Eem vogels ontving het Utrechtse Desto op hun veld aan de Staringlaan. Beide ploegen stonden op gelijke hoogte in de kompetitie en er stond voor hun niets meer op het spel. Marco Kuil tekende het eerste doelpunt voor de Eemvogels aan na een fraaie aanval m.b.v. rijn vakgenoten. Desto kwam terug en scoorde tweemaal. Nu was het Erik van der Pol, die met een af standsschot 2-2 maakte. Na de vakwis seling zorgde Agnes Kraaikamp voor een 3-2 voorsprong, en vlak voor rust verzilverde Ton Kraaikamp heel be heerst een strafworp, zodat de Soester korfballers de tweede helft met 4-2 be gonnen. Desto wist de kansen beter af te maken dan de Eemvogels en kwam terug tot 4-4. De thuisclub was in de aanval to taal niet gevaarlijk en Desto had de zaak goed onder controle. Een strafworp voor Desto betekende 4-5. De Eemvo gels kampten even met een inzinking en Desto maakte daar dankbaar gebruik van. Het werd 4-7. Toch vochten de Eemvogels weer terug en dit resulteer de in een strafworp, die Ton Kraaikamp weer benutte. Tot slot kregen de Utrechters ook nog een strafworp mee, waardoor de eindstand 5-8 werd. Vol gende week wordt de laatste kompeti tiewedstrijd voor Eemvogels 1 in Hou ten tegen Victum gespeeld. Eemvogels 2 Eemvogels 2 had tegen Kameo 5 geen moeilijke wedstrijd. Ze stond toe dat de gasten op 0-1 kwamen, maar daarna nam het tweede het heft in handen. Bij de rust was het 5-1 door doelpunten van Bert Boom, Tini Mariens (2x), Net- ty en Henk Friebel. Na de thee zorgden Ingrid Mariens en Ria Rauch voor 7-1. Kameo kwam met twee doelpunten even dichterbij, maar Henk Friebel en echtgenote Netty vonden beide de korf en het werd 9-3. Uiteindelijk bepaalden Stanley de Vries, Robert-Jan Smits en Tini Mariens de stand op 12-3. Het derde Eemvogelteam had het daar entegen tegen koploper Woudenberg 3 een stuk moeilijker. Na een 0-6 rust stand werd het 1-11. Het enige Eemvo- geldoelpunt werd gescoord door Erik Rauch. Jeugd De junioren brachten Luno J1 in Lin- schoten een bezoek. De Eemvogels gin gen uitstekend van start door doelpun ten van John van den Boom, Anissa van Bemmel en Almar Lijfering. Na 1-3 scoorde John van den Boom nogmaals vanuit een doorloopüai. iNa üe rust ver hoogde John de score tot 1-5. Daarna wisten de tegenstanders terug te komen tot 3-5. Maar Anissa van Bemmel be nutte een strafworp en bracht het ver schil weer op drie doelpunten. In de slotfase zette Luno alles op alles en in de blessuretijd werd het alsnog 5-6. De BI speelde in Amersfoort tegen MIA. Al gauw werd het 5-0 voor de thuisploeg. Christa Lijfering zorgde voor 5-1 en M.I.A. ging door tot 7-1. Pascal Koopman maakte het tweede Eemvogeldoelpunt en de eindstand werd 8-2. Ondanks dit verlies eindigt deze ploeg op een verdienstelijke twee de plaats in de veldkompetitie. De E-aspiranten van de Eemvogels konden het niet bolwerken tegen Sparta El. Ondanks hard werken werd er met 0-4 verloren. Training basisscholieren Op woensdag 6 en 13 mei kunnen alle kinderen van 7 tot 13 jaar mee trainen met de Eemvogels. Er wordt niet alleen getraind, maar ook een film gedraaid en spelletjes gedaan. Zo kunnen deze kin deren vrijblijvend kennismaken met het korfballen bij de Eemvogels. De trai ningen beginnen om 15.45 uur en du ren tot ongeveer 17.30 uur. Het Eem- vogelveld bevindt zich aan de Staring laan in Soest-Zuid. Voor meer infor matie over de Eemvogels kan men bel len naar Agnes Kraaikamp, telefoon 12743. De wedstrijden in het afgelopen week end betekenden de laatste competitie wedstrijden van het seizoen 1986/ 1987. De resultaten waren voor de SEC-teams niet overweldigend. De Al junioren kregen buurman Soest op bezoek. In een leuke spannende wedstrijd werd het 2-2. Een met veel in vallers spelend BI moest het opnemen tegen Kampong. De bezoekers namen via een 2-5 overwinning de punten mee naar Utrecht. De B2 kreeg IJsselmeer- vogels. In deze wedstrijd zou beslist worden wie er kampioen zou worden. SEC had aan een gelijkspel voldoende. Het lukte deze middag echter niet en het was IJsselmeervogels dat met 2-5 won en daarmee het kampioenschap opeiste. De Cl junioren ontmoetten Soest. De laatste keerde met een 0-4 overwinning terug naar de overzijde van de Bos straat. De C2 speelde tegen Baarn, waarbij een 2-0 voorsprong werd opge bouwd, maar uiteindelijk toch met 2-4 werd verloren. De enige overwinning werd behaald door de Dl. In een zeer goed gespeelde wedstrijd werd met 5-1 gewonnen. De D2 speelde tegen Soest en verloor deze wedstrijd met 2-4. Ook de El speelde tegen Soest en ook in de ze wedstrijd was Soest de sterkste. Soest behaalde een duidelijke 7-0 overwin- ning. De F1 pupillen gingen in Amersfoort op bezoek bij Amsvorde. Hier werden de punten gedeeld met een 2-2 eind stand. De F2 ging op bezoek bij Hoog land. Dit team bleek te sterk en won dan ook met 8-2. De F3 tenslotte speelde tegen plaatsgenoot WZ'49. In een leu ke wedstrijd werd een 2-2 eindstand be reikt. Nu de competitie is afgelopen beginnen de toernooien. Zaterdag wordt bij SEC het toernooi gehouden voor A-, B- en C-junioren. Naast de teams van SEC wordt hieraan deelgenomen door VIOS uit Warmenhuizen, SDCP uit Putten, SWU uit Utrecht en DJK uit Amsterdam. Het toernooi begint om 10.00 uur. De B3 gaat een toernooi spelen bij KWA in Amersfoort. De D2 pupillen gaan ook naar Amersfoort om bij Amersfoortse Boys aan een toernooi deel te nemen. Voorts gaan dan nog de E2 voor een toernooi naar Houten. Zaterdag 2 mei nam de B-junioren jon- gensploeg van A. V.Pijnenburg deel aan de nationale competitiewedstrijd in Amsterdam. Ondanks de harde wind kwamen de jongens tot een aantal goe de prestaties. Het meest in het oog sprongen de 1.70 hoog van Paul Schle baum, een uitstekende speerworp van Erik Jan Ransdorp: 46.26 en een sterk gelopen 800 m van Joost Pastunink: 2.14.7,. 100 m Hans Engelberts 12.5 Frankwin de Wolf 12.2 400 m Hans Engelberts 60.1 Serge Eisenhardt 62.5 800 m. Joost Pastunink 2.14.7 1500 m Jan Jaap van Beest 4.54.6 Gert Jan van Rhenen 4.55.0 110 m Erik Jan Ransdorp 18.0 Ver Frankwin de Wolf 4.66 Hoog Paul Schlebaum 1.70 Hinkstap Arjan Hoksbergen 10.07 Polshoog Paul Schlebaum 2.50 Kogel Joost Pastunink 9.14 Discus Serge Eisenhardt 21.94 Speer Erik Jan Ransdorp 46.24 4x100 m Frankwin, Erik Jan, Paul en Hans 48.6. Op vrijdagavond 12 juni a.s zal door de Schaatsvereniging "Eemland" uit Soest een belangrijke skeelerwedstrijd worden gehouden. Deze westrijd wordt gehouden in het kader van het Landelijk Competitie verband, dat houdt in, dat hiervoor gro te belangstelling bij de rijders bestaat. Men verwacht ca. 50 A-rijders en 50 tot 75 B-rijders. De B-rijders starten om 19.00 uur en rijden 30 minuten en 3 ronden, terwijl de A-rijders om 20.00 uur starten en 45 minuten en 5 ronden rijden. Op dit moment worden onder handelingen gevoerd met rijders van naam o.a.: Dries van Wijhe (''Dolle Dries"), die het afgelopen jaar neerste in twee klassementen. Hij beleefde een wel héél erg succesvol skeelerseizoen, door zowel de "Wehkamp-trophy" als de Tijl-cup te winnen. Verder met Jan Eise Kromkamp, die winnaar werd in de Friese Elfsteden- competitie, en die in 1986 de meeste skeelermarathons op zijn naam wist te brengen. Ook met Egbert Post in het bezit van Nationale Skeelertitel, wordt onderhandeld. De wedstrijd zal worden verreden op het parcours Plasweg-Eri- caweg-Meidoornweg en Bonifacius- straat. Deze wedstrijd is mogelijk gemaakt, dankzij de sponsors, t.w. Procar Ver koop b.v.: Auto - Smeeing: NMB en Tapijthandel Wasiel Steitner. De prijs uitreiking zal plaats vinden in het Res taurant "De Soester Duinen" in Soest- duinen. Voor hen die niet op de hoogte mochten zijn wat hetr skeeleren in houdt, moet men zich voorstellen, dat men schaats op schaatsen voorzien van 4 wieltjes en men hiermede tot grote snelheden kan komen. In samenwerking met de Stichting Skeeler Marathons is een en ander tot stand gekomen.

Soester Courant | 1987 | | pagina 23