r w DanGen8A/rïK op Soest MODETRENDS IN ZONNEBRILLEN Polaroid vn brilmode zzlJ Muziekschool biedt doorlopende optredens tijdens Open Dag Voor een perfekt afgepast Moederdag kado WOENSDAG 6 ME11987 SOESTER COURANT PAGINA 9 Zaterdag 9 mei in C-drie wooninrichting voor exclusief wonen Verzet Liefde Milieudienst weer in gemeentehuis Wiegel opent Friese week op 9 mei Soest haakt af van Friese week HULLEMAN OPTIEK Friese dukaat in Friese week Vechtersbaas krijgt ontslag van baas PORSCHE DESIGN by CARRERA et GRATIS etui en brilkoordje f Komende zaterdag - 9 mei - houdt de Regionale Muziekschool in C-drie (Willaertstraat) een van de beide "open dagen" waarop het publiek - in het bijzonder de toekomstige leerlin gen - kennis kan komen maken met wat de muziekschool hun zoal te bie den heeft. De open dag wordt daar mee voor het eerst niet in het "eigen huis" van de muziekschool aan het Kerkplein gehouden. "We doen dat omdat we zelf niet ge- l noeg ruimte hebben om ook het orkest eens te laten horen," aldus adjunct-di- j rectrice Aletta Hekker van de RMA, de gezamenlijke muziekschool van Amersfoort, Soest en Hoevelaken. "Nu l kan dat wel, in de grote theaterzaal van C-drie." Zowel de theaterzaal als de Vijverzaal van het cultureel centrum van Soest worden die dag - van 10.00 uur 's mor- gens tot 16.00 uur 's middags - bevolkt door muzikanten. Alle ensembles die de RMA "in huis heeft" zorgen voor doorlopende optredens, zoals een harp-ensemble, een saxofoongroep, een koper-ensemble, een groep accor- i deonisten, een slagwerkgroep en het jongerenorkest. Het Soester Muziekge zelschap (SMG) neemt om 10.00 uur het openingsconcert in de theaterzaal voor zijn rekening. Daarnaast en daartussendoor vinden ook allerlei individuele optredens plaats, o.a. van strijkers, blokfluiters e.a. Verder voorziet het programma in een optreden van de bedie kinderkoren van de muziekschool. Uiteraard zijn er informatiestands in het gebouw, waar de bezoekers alle inlichtingen kunnen krijgen over de cursussen, de lesvor- men, het lesgeld en de eventuele aan schaf van een instrument. Wie zich vervolgens nog verder wil oriënteren en een kijkje wil nemen bij de lessen, is van harte welkom tijdens de "open week" in het gebouw van de mu ziekschool zelf, aan het Kerkplein, die van maandag 11 mei tot en met vrijdag 15 mei wordt gehouden. Op de open dag in C-drie is daarvan een rooster te verkrijgen. "Het is na die zaterdag in C-drie beslist erg aardig om dan eens te zien hoe het nu in zo'n les toegaat," al dus Aletta Hekker. Opfriscursus Het nieuwe schooljaar biedt de adspi- rant-leerlingen een aantal opmerkelijke noviteiten. Zo is er een "overdag- koor", staat er ook een jazz-inprovisia- tiecursus op het programma en ook een zgn. "opfriscursus viool", speciaal be doeld voor mensen die al lang geleden viool speelden maar dat een beetje heb ben laten sloffen en nu de draad weer zouden willen opnemen. Dat ook het Soester Muziekgezelschap acte de présence geeft is niet alleen maar bedoeld als "opvulling" van het programma, aldus Aletta Hekker. "We willen daarmee het publiek laten zien hoe goed de samenwerking is met aller lei muziekverenigingen. Zo'n tien pro cent van onze leerlingen is "korpsleer ling", dat wil zeggen dat ze lid zijn van een muziekkorps en bij ons tegen een sterk gereduceerd tarief de lessen kun nen volgen." In totaal zullen zeker zo'n 300 muziek- Ymrm INI LUI ELK geeft gratis inrichtingsadvies aangepast aan uw smaak en interieur baarn, brinkstraat 19-23, tel. 02154-12801 schoolleerlingen staaltjes van hun mu zikale vaardigheden tonen tijdens de open dag op 9 mei, waarvan overigens in Amersfoort (De Flint) min of meer een herhaling plaatsvindt op zaterdag 16 mei, speciaal bedoeld voor het Amersfoortse publiek. De opzet daar van is nog iets grootser dan van de open dag in C-drie. Een van de grootste groe pen is het A-orkest, dat zo'n 80 leden telt en bestaat uit kinderen in de leeftijd van 7 tot en met 11 jaar. Het orkest heeft een "symfonische bezetting", dat wil zeggen: veel strijkers en houtbla zers. Ook modern Behalve klassieke stukjes muziek zullen de bezoekers ook de nodige moderne muziek ten gehore krijgen, aldus Aletta Hekker. "We hebben ook een pop groep in het programma en de muziek school heeft een flinke afdeling lichte muziek, o.a. met jazzcombo's." Verder staat een gastoptreden op het program ma van een dansgroep onder leiding van Elly van Ooyen - dansdocente in C-drie - "dat hoort er toch ook bij, al zit het niet in ons pakket in Soest," vindt Aletta. Er zit een duidelijke groei in de muziek school, stelt de adjunct-directrice niet zonder tevredenheid vast. "We hebben in totaal zo'n 2600 leerlingen op dit mo ment. Zo'n 600 daarvan komen uit Soest." De groei is niet altijd op te van gen, omdat de overheid slechts een vastgesteld aantal uren subsidieert. "We willen de kwaliteit bewaren en niet aan de lestijden gaan knabbelen. Dat betekent wel dat we voor sommige in strumenten wachtlijsten hebben." 'Inplannen' Wat dat laatste betreft: het verdient aanbeveling om zich zo snel mogelijk als leerling op te geven, omdat de lei ding van de muziekschool bij het "in plannen" van de lessen in het nieuwe seizoen zoveel mogelijk rekening kan houden met de wensen en moet weten hoe groot de belangstelling voor een be paald instrument zal zijn. Vandaag: Gerrit Pasman (77) De politieman: "Nee, Jan Visser, ik vertel niets over de oorlog in Soest. Vorig jaar vroeg U mij al voor een in terview, maar toen heb ik ook gewei gerd. Ik heb het altijd als mijn taak be schouwd, ik had een hekel aan die rot moffen, maar ik wil niet roemen over mezelf. Nee. Ik vertel niets over het verzet! In 1935 kwam ik als politieagent naar Soest. Er waren 251 sollicitanten en ik kreeg de baan. Op school had ik ge leerd, dat Soest een forensendorp was en ik zag mezelf lekker rustig met witte handschoenen aan door een villadorp wandelen, als een luis op een teerton. Maar zo was het niet en toch heb ik nooit spijt gehad. Er heerste hier een prima sfeer. Je kunt inderdaad zeggen, dat ik politieman ben geworden uit roeping. Dat komt zelden meer voor. Het zat in mijn familie. Ik ben behept met het politiegevoel en opgeleid in Nieuwersluis waarna ik bij de militaire politie kwam in Utrecht. Het politie corps hier bestond uit 10 a 12 man. Als straatagent deed je algemene dienst, daarna klom ik op tot hoofdagent, bri gadier en adjudant. En alles op de fiets. De surveillance in de auto heb ik nooit meegemaakt. Op mijn ronde fietste ik midden in de nacht langs "Trein 8.28". Dat was een kinderte huis waar wel eens gluurders rond scharrelden in verband met de ver pleegsters die daar werkten. Dan ging je helemaal om het gebouw heen. Ver nielzucht zoals nu bestond toen niet. Je maakte wel eens een vechtpartij mee, maar men was veel sportiever dan tegenwordig. Moordzaken heb ik nooit van gehoord, wel zware vermo gensdelicten. Labberton Vader was koddebeier. Begrijpt U nu, dat ik zo'n voorstander ben van de jacht? Als er geen jagers zijn, is er ook geen wild! Weet U wat de grootste el lende is in de Soester bossen? De los lopende honden! De recreatie is de boosdoener, maar je kunt de mensen natuurlijk niet verbieden in de bossen te lopen. De jacht is maar bijzaak. Drie politiemannen bij het verzetsmonument op Soesterberg. Van links naar rechts: de heren van der Heiden, Scholtmeyer en Pasman. Het mooiste werk is recherchewerk. Speuren, iemand zijn spullen opsnor ren en weer ter hand stellen. Dat was mijn lust en mijn leven. Zoals bij die inbraak bij één van de rijkste notaris sen, de heer Labberton in Soesterberg. Daar werd voor een kapitaal aan sie raden gestolen. Alles kwam terecht en na twee jaar werd er weer bij hem in gebroken. Hij had inmiddels nog meer sieraden. Toen kwam diezelfde inbre ker van de vorige keer hier bij mij thuis met een gouden tip. Dit keer waren het twee boeven, die een aanzienlijke hoeveelheid juwelen hadden buitge maakt. Maar alles kwam terecht op één klein dingetje na. Dan maak je de mensen gelukkig en wij groeiden ook. Dat stond altijd hoog in mijn vaandel. Ach, je werd er voor betaald. Toen ik in Soest kwam, was A.F. Schreuder corpschef. Hij is in de oorlog door de moffen omgebracht in Neuengamme. Toen de S.D. hem wilde arresteren was hij niet op het bureau, 's Middags liep hij hier langs ons huis en zei ik te gen mijn vrouw: nu is-tie er bij. Later werd de heer Bakker hoofdin specteur, toen van Es en daarna de heer Scholtmeyer. Dat was een reuze chef, een goed politieman met wie ik veel ben opgetrokken. Wij voelden el kaar goed aan. Hij ging overal op af ais het nodig was. Scholtmeyer was altijd present. Ik herinner me nog een vechtpartij in het Naaldje waar twee politiemensen werden gemolestreerd. Met Scholt meyer voorop stapten we het café bin nen en hij eiste dat de raddraaiers naar voren zouden treden. Die verzetten zich en in een mum van tijd was de hele zaak leeg. Die man heeft het geweten. Dat komt toch niet meer voor. In nacht en ontij werd je opgeroepen en moest je opdraven. Nooit heb ik ge mopperd. Opgewekt stond ik op en begaf me naar het bureau. Soms zag ik de hele nacht mijn bed niet. Je wist niet beter, het hoorde zo. In zaken van zedendelicten was ik een felle sodemieter. In die 41 dienstjaren heb ik met plezier gewerkt. Nooit heb ik in mijn eigen gemeente gesollici teerd. Ik wilde altijd vrij staan tegen over de mensen. Dat is mij goed beval len. Je werkte meer dan je er financieel voor kreeg. O, zeker! Maar ik heb het met liefde gedaan". Jan Visser. De bezoekers van de Open Dag in C-drie zullen volop kunnen genieten van allerlei stukjes muziek. "Er zit soms wel een duidelijke ver schuiving in," heeft Aletta vastgesteld. "De saxofoon bijvoorbeeld is op dit moment weer een heel populair instru ment, en ook voor de strijk-instrumen- ten - violen en celli - bestaat veel be langstelling. Dat komt vooral doordat de leerlingen hier al gauw in een groot orkest kunnen meespelen; daarom ko men hier ook veel leerlingen uit de re gio, zoals Zeist, Hilversum en de Velu- we." Wie geïnteresseerd is moet aanstaande zaterdag beslist even een kijkje gaan ne men in C-drie, dat die dag wordt omge toverd tot een compleet muziekcen trum. Niet alleen mensen die erover denken zich voor de lessen op te geven zijn welkom; ook ieder ander met be langstelling voor muziek kan er terecht. De toegang is geheel gratis. Vanaf vrijdag 8 mei dient men voor alle milieu-aangelegenheden weer in het gemeentehuis (dependance ach terzijde) te zijn. Op 1 oktober vorig jaar is een proef gestart met een nieuwe organisatie-vorm op het ge bied van milieu-aangelegenheden. Dat betekende dat het gedeelte mi lieu gemeentehuis samengevoegd werd met het gedeelte milieu ge meentewerken. De lokatie was toen de Lange Brinkweg. Met ingang van 8 mei wordt de loka tie gemeentehuis, Steenhoffstraat, als onderkomen voor de milieu dienst gebruikt. Het telefoonnum mer blijft ongewijzigd: (02155- 93458). De Commissaris van de Koningin in Friesland, H. Wiegel, opent aanstaande zaterdag 9 mei de Friese week die ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Friese vereniging "Frysk en Frij" in Gooi en Eemland wordt gehouden. De officiële openingsplechtigheid vindt plaats in het Hilversumse raadhuis aan het Dudokpark 1, 's morgens om 10.30 uur. Behalve de heer Wiegel luisteren tal van genodigden de plechtigheid met hun aanwezigheid op. Zo zullen ook de Commissarissen van de Koningin van Noord-Holland en Utrecht aanwezig zijn, evenals de burgemeesters van Frie se, Gooise en Eemlandse gemeenten, vertegenwoordigers van de Friese cul- tuurraad, It Fryske Gea, de Friese VW's en diverse Friese verenigingen, zowel in als buiten Friesland. Aansluitend volgt de opening van twee exposities in kasteel Groeneveld in Baarn. Met een luxe touringcar worden de genodigden langs de verschillende activiteiten in de regio gevoerd, met Baarn als einddoel. In de Speeldoos, het cultureel centrum, speelt de Eilander revue van Schier monnikoog een twee uur durende re vue over de belevenissen op het eiland. Daarvan wordt met allerlei liedjes en sketches een beeld gegeven, voorname lijk in het Hollands, al wordenjiiteraard ook Friese teksten gebracht. De revue is toegankelijke voor alle be langstellenden. Bij de VW in Baarn worden de toegansgkaarten voorver kocht. Nadat het programmaboekje van de vele activiteiten vorige week gepresenteerd was werd reeds duidelijk dat de Expo Soest geen haalbare kaart zou zijn. De Expo Soest, een consumentenbeurs waarvan het in de bedoeling lag dat de Soester middenstand zich zou gaan presenteren, is door diverse oorzaken op niets uitgelopen. Ook de poging om de aanvankelijke 3000 m2 expositie ruimte te verkleinen en zo toch nog een Soester consumentenbeurs te kunnen houden is geflopt. Geruchten over het niet-bezorgen van een groot gedeelte van de toegezon den informatie naar de ondernemers wordt nader onderzocht: blijft de vraag warom een zo kleine groep ondernemers enthousiast bleek na de vele gevoer de telefoontjes. Vanuit de Federatie MKB-Soest is eind november 1986 contact gezocht met de Evenementen Verzorging Hillegom, om te bezien of er een consumenten beurs gehouden kon worden in het kader van de Friese week. De publicaties tot vorige week wezen uit dat dit inderdaad gelukt zou zijn, echter de inschrij vingen kwamen niet uit Soest maar van elders. Dan kan men ook niet meer praten van een Expo Soest, reden waarom in overleg met de Evenementen Verzorging Hillegom besloten is deze niet te la ten doorgaan. De geplande activiteiten, zoals Sneker Waterport, provinciale WV-Friesland en optredens van diverse Friese groepen zullen worden on dergebracht in de andere plaatsen in Gooi en Eemland. Nadat bekend werd dat de Expo Soest geen doorgang zou hebben is door een team van mensen, onder aanvoering van de heer Nota, getracht eerst de beurs in verkleinde vorm te laten doorgaan en later op een andere lokatie en nog kleinere vorm, maar dan voornamelijk met Friese bedrijven, elders onder te brengen. De te korte tijd heeft ook deze pogingen niet doen slagen. De enige Friese "rode draad" van de Friese week in Soest is nu de met Friese vlaggen versierde Van Weedestraat waar naast het Rozen-team en Stuiver- tjesmarkt zaterdag 9 mei a.s de folkloristische dansgroep uit Hindeloopen di verse optredens geeft. In de programmaboekjes bij de VW-Soest, kan men zien wat er buiten Soest plaatsvindt aan activiteiten in de komende week, die in de regio Gooi en Eemland in het teken staat van Friesland. 35.- moederdagprijs 29,50 Verwen moeder met extra ver fijnde cosmetica, speciaal ont wikkeld voor een gevoelige huid, gevoelige ogen en voor contactlensdraagsters. Vul de bon in. U betaalt dan nog maar 28,- voor zo'n prachtige Present Kit. Deze is bestemd voor: naam adres code/plaats contactlensdraagster: Dja brildraagster: ja. merk: leeftijd: verkrijgbaar bij uw opticien. EYE CARE OOGCOSMETICA Speciaalzaak voor brillen Oogmeting Gediplomeerd oogmeetkundige Lid Optometristen Vereniging BURG. GROTHESTRAAT 8 TELEFOON 13859 Naast Braamhage Ruime parkeergelegenheid 's Maandags de gehele dag Als belangrijk onderdeel van de te hou den Friese week in de regio Gooi en Eemland wordt er in samenwerking met de Friesland Bank een herinne- ringsmunt uitgegeven. Op de muntzijde staat de afbeelding van het beeldmerk van de Friese week en op de beeldzijde van de munt staat het Friese wapen met het randschrift - Fryske wike yn Goai en Iemland -. De uitvoering is Cupro-nik- kel in verzamelaarskwaüteit in de dia meter 30 mm. De eerste 'slag' van deze herinnerings- munt zal door de president van de Ne derlandse Bank, dhr. W.F. Duisenberg, worden geslagen op woensdag 6 mei aanstaande bij de Rijks Munt te Utrecht. De eerste munt zal op zaterdag 9 mei 1987 worden aangeboden aan de commissaris der Koningin van de pro vincie Friesland, bij de opening van de Friese week op het raadhuis van Hilver- Een werknemer van de wasserette van ziekenhuis Zonnegloren heeft vorige week op staande voet ontslag gekregen nadat hij een vechtpartij had veroor zaakt. Het was niet de eerste keer dat hij slaande ruzie met een collega uitlokte. Tijdens het werk gaf hij één van de an dere werknemers een stomp op de arm. De geraakte twintigjarige Soester meende dat het om een grapje ging, en schopte zijn belager op diens achter werk. Die reactie viel evenwel in ver keerde aarde. De aanstichter (29) stompte zijn collega op het gezicht en kneep hem. De 20-jarige jongeman deed aangifte van mishandeling. Te vens verloor hij zijn collega, omdat deze na herhaalde vechtpartijen werd ontsla gen. I SUNGL I SUNGLASSES by BAUSCH LOMB gediplomeerd optometrist - lid O.V. ©^©D ZUIDPROMENADE 15 TELEFOON 02155-1 2874

Soester Courant | 1987 | | pagina 9