el MEDE méi Strater2£!^ Commissie aarzelt nog over keuze kabelkrant Deelname aan kabelkrant Soest voor Soester Courant van groot belang VOOR EEN BLUE DENIM zo gezien Deelname Soester Courant 'zwaarwegende factor' *LJ Historische rit trekt veel publieke belangstelling Reconstructie Van Weedestraat start na 'bouwvak' Tweede 'sociaal rechercheur' niet zeker 9mm Mogelijk hotel-restaurant in Artishock Veel belangstelling bij uitvaart brigadier Onvlee êtthMStfecs, niets mi Uit de eerste hand? 65e JAARGANG NO. 37 WOENSDAG 13 MEI 1987 Abonnement per halfjaar f 12 Buiten Soest per halfjaar f24,- Losse nummers 65 ct Gecontr. opl. 8000 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest GjU Telefoon 02155-14152 Postgiro 126156 Het is nog geen uitgemaakte zaak wie van de beide gegadigden voor de uit gifte van de Soester kabelkrant - uitge verij Onnes óf de combinatie Gooi en Eemlander/Soester Courant - het ge meentebestuur van Soest daarvoor in aanmerking zal laten komen. Op één (persoonlijke) opinie na lieten de le den van de raadscommissie Bedrijven en Voorlichting vorige week nog niet het achterste van hun tong zien. Wel werd duidelijk dat de meeste fracties de deelneming van de Soester Courant als een belangrijk nieuw feit zien, waarop zij van het College van B. W. een nadere reactie verwachten. "De mediaslag om de Eng is begon nen," stelde wethouder Ries van Log- tenstein (CDA) tijdens de beraadsla gingen vast. Dat sloeg vooral op het feit dat beide gegadigden - op de tribune vertegenwoordigd met zware delega ties - hun kandidatuur nog eens na drukkelijk bevestigden. Van Logten- stein sprak ook van een "historisch mo ment", omdat nog nooit zoveel verte genwoordigers van de "schrijvende pers" bij een commissievergadering present waren geweest. De positie van de Soester Courant - pas in een laat stadium bij de kwestie be trokken - speelde in de discussie een voorname rol. Met name het feit dat nu een echt Soester bedrijf een rol wil mee spelen is bij de meeste fracties een fac tor van gewicht, mede met het oog op de werkgelegenheidsaspecten. Geheel nieuwe situatie Henk Strietman, woordvoerder van de grootste fractie (CDA), liet weten dat wat hem betreft een "geheel nieuwe si tuatie" is ontstaan. Hij kondigde aan dat de fractie zich opnieuw over de kwestie wil buigen en wees erop dat Soester bedrijven een reëele kans gege ven moet worden, zoals in de commissie de gewoonte is. Aanvankelijk zou de fractie het Collegevoorstel (voorkeur voor Onnes) simpelweg hebben willen volgen, liet Strietman weten. H'j wilde van de wethouder ook infor matie over de eventuele risico's voor de Soester Courant, zou zij van deelne ming aan de kabelkrant worden uitge sloten. Voor wat betreft de redactionele kwaliteit van de kabelkrant had hij ove rigens geen voorkeur voor de ene of de andere gegadigde. Zijn collega Bert Krijger (WD) liet weten dat de kwaliteit voor zijn fractie wel degelijk van belang is. Financiële overwegingen tellen minder, volgens de WD. Krijger wees er en passant op dat de Soester Courant de gemeentelijke publikaties al sinds de bezuinigingen van 1982 kosteloos opneemt, terwijl de gemeente daarvoor in Soest Nu moet betalen (en korting krijgt aangeboden als de kabelkrant door Onnes - uitgeef ster van o.m. Soest Nu - wordt uitgege ven). Leidende rol Krijger vond wel dat de Gooi en Eem- lander alleen in combinatie met de Soester Courant een kans maakte, om dat het WD-oordeel over de journalis tieke verdiensten van de Gooi-redactie niet onverdeeld gunstig is. Verder liet Krijger weten dat wat hem betreft de kern van de kabelkrant het lokale nieuws moet zijn, op welk gebied de r Wethouder Ries van Logtenstein (CDA): '...mediaslag om de Eng... Soester Courant een leidende rol kan spelen. Ook PvdA-woordvoerder Kees Boer- koel hield nog een aantal slagen om de arm. Hij informeerde, evenals Jan van Esseveld (D66) of de wethouder nu al met een aangepast voorstel zou willen komen, gezien de veranderde situatie door de deelneming van de Soester Courant. Van Logtenstein legde uit dat de combinatie Gooi/Soester hem be kend was geworden op de dag voordat het raadsvoorstel verzonden was. Hij vond dat hij daarom aan het voorstel vast moest houden, al liet hij ook weten niet namens het College te kunnen spreken over een andere afweging. Vanuit zijn persoonlijke invalshoek be tuigde hij zijn respect voor de Soester Courant, al vond hij niet dat de rol daar van het voorstel sterk zou beïnvloeden. Dat baseert zich voor de uiteindelijke voorkeur niet op het lokale nieuws, maar met name op het aandeel van het regionale nieuws en veronderstelt meer interesse in het Amersfoortse achter land dan in het Gooi en Eemlandse. Keuze Van Esseveld wilde meer informatie over de financiële aspecten; zijn collega Willem Blaauw (WD) vond dat juist van minder belang. Als enige sprak hij zijn voorkeur uit voor Onnes, omdat de Amersfoortse Courant volgens hem een beter journalistiek produkt levert dan de Gooi en Eemlander. "Maar in wezen praten we nu over een keuze tus sen de Soester en de Amersfoortse Courant," aldus Blaauw, die het jam mer vond dat tussen die beide bladen geen combinatie was gevormd. Jan van Garderen (GPV/SGP/RPF) zou het liefst een combinatie van alle drie betrokken bladen zien. Hij infor meerde evenals Blaauw naar de recla meregels en vroeg zich af of gemeente- personeel van de CAI op zondag zou moeten werken. De wethouder ant woordde dat dat laatste niet het geval was en dat voor de reclame dezelfe re gels zouden gelden als voor de landelij ke omroep. Leidje Tomassen (Prog. Soest) consta teerde dat een keuze moeilijk te maken Voor de Soester Courant is deelname aan de kabelkrant in Soest van groot belang. Dat maakte directeur H.EJ. Smit van de Soester vorige week dui delijk in de vergadering van de com missie Bedrijven en Voorlichting, waar hij evenals de andere betrokken krantendirecties gebruik maakte van het spreekrecht. Volgens de heer Smit dient het gemeen tebestuur - naast de redactionele in breng van de Soester in de kabelkrant - ook de commerciële belangen van het Soester bedrijf in de uiteindelijke afwe ging te betrekken. Hij onderstreepte in dat verband dat de commerciële wer ving van advertenties voor het voortbe staan en de kwaliteit van het nieuwe medium essentieel zal zijn en legde in dat verband ook een relatie met de (ge drukte) Soester Courant. De heer J. Rookmaaker (Gooi en Eem lander) kondigde aan dat de Gooi/ Soester-kabelkrant al met een of twee maanden van start kan gaan. Hij wees ook op het voordeel van een uitgebrei de Soester redaktie (zeven journalis ten), gesteund door correspondenten in Amersfoort en Soesterberg, als de ka- belkrant wordt uitgegeven door de bla dencombinatie. De Gooi en Eemlander heeft inmiddels de nodige ervaring op gedaan met de Hilversumse kabelkrant. Ondanks het feit dat in Amersfoort zélf de kabelkrant niet door Onnes wordt uitgegeven (dat doet Infokab, de kandi daat die in Soest inmiddels lijkt te zijn afgevallen) betoogde Onnes-redacteur J. Bouten dat er verderop in het Wegen- er-concern - waarvan Onnes een on derdeel uitmaakt - ook al een goede ka belkrant wordt gemaakt, bijvoorbeeld in Assen. Volgens Bouten kan de On nes-kabelkrant binnen een maand of vijf operationeel zijn. Onnes-directeur D. Zeelenberg vond het aantal journalisten geen maatstaf voor de kwaliteit. "Het is niet zo dat de Amersfoortse Courant nu óók nog eens even met een kabelkrant komt aanzet ten." Volgens Zeelenberg moest het werkgelegenheidsaspect niet overtrok ken worden. Rookmaaker maakte daarentegen duidelijk dat "inkomens stromen" die vanuit Soest in Amers foort terechtkomen de werkgelegen heid in Soest wel degelijk kunnen beïn vloeden. Groot of klein in glazen en ruiten of het nu binnen is of buiten. Van Ede is de man die repareren kan als ze per ongeluk gebarsten zijn of stuk. Ingezonden door J. Drissen Beckeringstraat 50 Soest (werkplaats woonhuis) BEL 160 55 Of 184 29 EN WIJ KOMEN! is. De Soester Courant moet volgens haar als Soester bedrijf een zwaarwe gende rol spelen, al had ze ook veel waardering voor de Amersfoortse Cou rant en minder voor de Gooi en Eem lander. Ze betwistte wel het idee van Van Logtenstein dat Soest meer geo riënteerd zou zijn op Amersfoort. "In Soestdijk trekken veel mensen juist naar Hilversum." Wethouder Van Logtenstein beaamde dat Soest in het algemeen een voorkeur aan de dag legt voor Soester bedrijven. Het werkgelegenheidsaspect was vol gens hem niet in het geding, omdat de kabelkrant alleen voor uitbreiding daarvan zou kunnen zorgen. De Soester Courant heeft volgens de wethouder geen inbreng op regionaal gebied, zodat haar deelneming aan de afweging van het College niets toevoegt. Hij beloofde de commissie aanvullende informatie, zodat er in de fracties opnieuw over ge sproken kan worden. Bloed ln de tweede ronde maakten de fracties duidelijk zich nog te beraden op hun definitieve standpunt. Strietman (CDA) liet nog wel weten dat hem als geboren Soester het hemd nader dan de rok is. "Het bloed kruipt nu eenmaal waar het niet gaan kan.Krijger (WD) merkte op dat in zijn fractie het lokale nieuws centraal zou staan. Volgens hem voegt de Soester Courant daaraan ze ker iets toe, ook in commercieel op zicht. De wethouder stelde de commissie ten slotte zoveel mogelijk aanvullende in formatie in het vooruitzicht, waarover dan in de gemeenteraad (21 mei) of in een volgende commissievergadering verder gesproken zou kunnen worden. Gekidnapte hond slachtoffer van familiedrama Aan de Schoutenkampweg deed zich zaterdagavond een opstootje voor, toen zich enkele tientallen mensen vervoeg den bij een woning aldaar. Volgens de politie ging het om een "gekidnapte" hond, die een rol speelde in een familie drama. De hond was door een van de betrokkenen meegenomen en in het bos losgelaten. Het dier bleek vervol gens spoorloos. Tegen degene die de hond heeft meegenomen heeft de poli tie proces-verbaal opgemaakt. Vooral degenen die de Tweede We reldoorlog hebben meegemaakt moe ten vorige week hun gedachten hebben laten teruggaan naar de bevrijding in 1945. Tweeenveertig jaar na de capitu latie van de Duitse strijdkrachten moe ten velen van hen onder de indruk zijn gekomen bij het zien van de 206 au thentieke oorlogsvoertuigen, waarin leden van Keep Them Rolling door de straten van Soest reden. De Nederlandse club volgde dezelfde route als het Canadese regiment 'Sea- ford Highlanders' op 8 mei '45 deed. De bevrijders, die waren gelegerd in De Glind bij Barneveld, kregen destijds het bevel naar Amsterdam op te rukken. Soest was één van de plaatsen, die toen en vorige week werden aangedaan. De kilometerslange stoet trok overal grote belangstelling. Op veel plaatsen stond het letterlijk en figuurlijk zwart van de mensen, en de optocht leidde hier en daar ook tot forse verkeersop stoppingen. Het zal de meesten onge twijfeld 'worst' zijn geweest, want velen stopten graag om het schouwspel te zien voorbijtrekken. Parade In de meeste plaatsen hielden de leden van Keep Them Rolling een korte stop. Rijkswaterstaat begint direct na de bouwvakvakantie met de reconstruc tiewerkzaamheden aan de Van Weede straat, Burg. Grothestraat (gedeelte lijk) en Steenhoffstraat (gedeeltelijk), zij net dat de eerste dagen bestaan uit voorbereidende werkzaamheden. Het echte reconstructiewerk vangt op maandag 17 augustus aan. Het werk zal in drie fasen worden uitge voerd. De eerste fase betreft het gedeel te Steenhoffstraat tussen de Raadhuis straat en de spoorwegovergang; de tweede fase is het gedeelte Van Weede straat tussen de spoorwegovergang en het Nassauplantsoen en de derde fase is het resterende gedeelte van de Van Weedestraat en het gedeelte Burg. Grothestraat tussen de Korte Brinkweg en de Insp. Schreuderlaan. Eind november zijn de werkzaamheden voltooid. Gedurende de werkzaamhe den (eerste fase ongeveer drie weken, tweede fase ongeveer vijf weken en der de fase ongeveer zeven weken) zal ge motiveerde verkeer rekening moeten houden met vertraging en omleiding. Dit zal bijtijds door de gemeentelijke af deling voorlichting worden bekend ge maakt. De bewoners van dat deel van de Rijks weg waar de werkzaamheden zullen plaatsvinden krijgen eind juni een per soonlijke brief van de gemeente met uitvoerige informatie. In het gemeente lijk INFOrmatiecentrum hangen vanaf heden tekeningen van de reconstructie- werkzaamheden, waarbij duidelijk is aangegeven hoe het parkeren en over steken straks gaat worden. Het reconstructieplan is tot stand geko men in goede samenwerking met de Winkelkring Van Weedestraat. "Het is helemaal nog niet zeker, dat in de gemeente Soest binnenkort een tweede onderzoeksambtenaar (so ciaal rechercheur) in dienst wordt ge nomen." Dat deelde wethouder Jan Menne (CDA) mee in de commissie Financiën op vragen van zijn partijge note Besselien Gerritse. Thans is in Soest één onderzoeksamb tenaar in dienst van Sociale Zaken om fraudegevallen op te lossen. Hij doet dit eveneens in Baarn, waar men met Soest op dit terrein nauw samenwerkt. Vanuit Den Haag is onlangs bepaald dat per 1000 werklozen en bijstands trekkers één onderzoeksambtenaar be noemd mag worden. Aangezien Baarn en Soest samen beschikken over 2000 mensen, die hiervoor in aanmerking komen, mogen beide gemeenten geza menlijk nog een sociaal rechercheur aanstellen. Wethouder Menne legde de commissie uit dat de kans bestaat dat de rijkssubsi die na drie jaar vervalt en dan moet de functionaris in vaste dienst treden, op kosten van de gemeente. Het college van B.&W4 W. heeft daarom nog geen beslissing genomen. Kwijtscheldingsbeleid In het eerste kwartaal van dit jaar is al aan 34 personen meer dan vorig jaar voor een bedrag van 7000 gulden kwijt gescholden aan gemeentelijke belastin gen. De verwachting is dan ook dat het begrote bedrag van 50.000 gulden voor dit jaar wordt overschreden. Zonder één enkele publikatie is dat een verdubbeling van het aantal dat vorig jaar in aanmerking kwam voor kwijt schelding. Zeker is dit te danken aan de verruiming van de kwijtscheldingsnor men. Het gemeentebestuur heeft besloten een zogenaamde "glijdende schaal" in te voeren, waardoor niet alleen de laagstbetaalden in de prijzen vallen, maar ook de groep daar net boven. Dat geldt niet voor de hondenbelasting. "Het houden van één of meer honden doet men geheel op vrijwillige basis. De jaarlijkse kosten van het houden van een hond overtreffen het bedrag van de hondenbelasting aanmerkelijk. Ditzelf de geldt voor diverse retributies. Dit neemt niet weg dat in zeer bijzondere uitzonderingsgevallen - evenals in het verleden - wel kwijtschelding van hon denbelasting verleend zal worden. Dit kan echter niet meer dan enkele geval len per jaar betreffen," aldus het Colle ge van B.& W. aan de leden van de commissie Welzijn en de commissie Fi nanciën in een speciale brief. Jeans mode specialist Nieuweweg 60A Soest De lokale bevolking kreeg dan de gele genheid plaats te nemen in en op de jeeps, de Dodges, de amfibievoertuigen en andere oude oorlogsmobielen. In Soest maakte Keep Them Rolling een stap op de plaats op de Kerkstraat. Daarna ging het via de Middelwijk straat, de Steenhoffstraat en de Van Weedestraat in de richting van paleis Soestdijk. Burgemeester Scholten en de wethouders Menne, Van Logtenstein, Plomp en Kingma namen op het bordes van het gemeentehuis de parade af. Ook een vertegenwoordiger van de Foto: Goos van der Wilt Amerikaanse vliegbasis in Soesterberg was daar aanwezig. Volgens Jan Hilhorst, het KTR-lid uit Soest, was de historische rit een groot succes. Er reden meer dan 200 voertui gen mee. Een van de deelnemers was speciaal uit Canada gekomen. De man had ook in 1945 de rit van De Glind naar Amsterdam meegemaakt. Kort voor het vertrek uit De Glind arriveerde een bus met ongeveer 50 Engelse be vrijders. Zij reden een groot gedeelte van de rit mee. In het bestemmingsplan Soest-Mid- den zullen geen activiteiten worden wegbestemd. Alle aanwezige horeca- etablissementen, bedrijven, kantoren en andere voorzieningen mogen blij ven. Pas als sommige zaken ophouden te bestaan kan in enkele gevallen wor den voorkomen dat dezelfde bedrijfs- functie terugkeert met een andere ei genaar. De stedebouwkundige Tjeenk Willink van de gemeente Soest heeft dat maandagavond meegedeeld tijden een informatie-avond over het be stemmingsplan. Bezwaren werden door de ongeveer twintig aanwezige bewoners niet geuit, hoewel sommigen zich nog wel dieper over het plan willen buigen. Het gebied tussen het Kerkpad en de Lange Brinkweg moet met voorzichtig heid worden benaderd, vindt Tjeenk Willink. Dat betekent dat de waarde van dit stuk gewaarborgd blijft, maar dat daarmee uitbreidingen in welke vorm dan ook uit den boze zijn. "We moeten proberen de waardevolle plek ken in stand te houden, want de ontwik keling in de loop der jaren heeft al een conflict doen ontstaan," aldus Tjeenk Willink over het van oorsprong agrari sche gebied dat meer en meer werd aan getast door bebouwing. Die evolutie is mede een gevolg van de ligging van de rijksweg, waar dagelijks 15.500 auto's Soest-Midden doorkruisen. Artishock De stedebouwkundige deelde mee dat het gebouw Artishock, sinds vorig jaar eigendom van J. Smeeing, mogelijk een horeca-bestemming krijgt. Daarbij wordt gedacht aan een hotel-restau rant, en niet aan een bar of een dancing. Er schijnt in het nabije verleden al ge sproken te zijn over de mogelijkheid van een hotel-restaurant in het Artis- hock-gebouw, maar officiële medede lingen zijn daarover nog niet gedaan. Het is overigens niet zo dat het complex wordt volgebouwd. De horeca-bestem ming zou zuiver en alleen gelden in het bestaande pand, het voormalige St. Jo zef-klooster. De aanwezige bewoners lieten tijdens de informatie-avond geen duidelijke bezwaren horen. Wel stelde de heer Van Doorn voor om het geiteweitje (het stuk weiland tussen het Kerkppd en de Middelwijkstraat) een bouwbestem- ming te geven. Van Doorn, geen onbe kende in de bouwwereld, opperde de mogelijkheid van bungalows. In zijn ogen kan de gemeente zo in een behoef te voorzien van (oudere) mensen, die in Soest op een rustig plekje een woning willen neerzetten. Een rosarium met een pleintje, waarover ooit is gespro ken, ziet hij niet zitten. Verder werd kort de aandacht geves tigd op het parochiehuis, (St. Josefge- bouw) het beeldbepalende pand dat ernstig aan verkrotting lijdt en enkele andere details. Men kan tot 1 juli schriftelijke reacties indienen bij de gemeente. Het bestem mingsplan is in de bibliotheek en het WV-kantoor verkrijgbaar voor 40 gulden per stuk. Wesp veroorzaakt inbraak-alarm De politie werd zaterdagavond gewaar schuwd door het inbraak-alarm van de Rabobank aan de Soesterbergsestraat. Onmiddellijk werd een onderzoek in gesteld, waarbij de "dader" in de ont vangkamer werd aangetroffen. Het bleek een wesp te zijn. Het politierap port vermeldde dat de inbreker in een asbak onschadelijk werd gemaakt. Onder grote belangstelling heeft vori ge week woensdag de uitvaart plaats gevonden van brigadier CJ.Onvlee, die in het weekeinde daarvoor op 52- jarige leeftijd plotseling was overle den. In de gereformeerde Wilhelmina- kerk had een herdenkingsdienst plaats, die door tal van collega's van het Soester politiekorps en vele ande ren, onder wie ook burgemeester Scholten en commissaris Adema, werd bijgewoond. Ds. H. van Heijst, die de dienst leidde, had als thema van zijn preek het bijbel gedeelte uit 1 Cor. 15 over de "opstan ding der doden" gekozen, dat de heer Onvlee, die de laatste zondag nog actief bij de kerkdienst betrokken was ge weest, toen zelf in de kerk had voorge lezen. "Dat leek toen een heel gewoon stukje uit de bijbel," aldus ds. Van Heijst. "Nu is de gedachte eraan al ont roerend, omdat de woorden veel meer gaan spreken." De predikant riep verder in herinnering dat de heer Onvlee ook een actief aan deel zou hebben in de komende zon- kerkdienst, gewijd aan de positie van de islamitische gastarbeiders. "Die zaken lagen hem na aan het hart, zowel door zijn werk als door zijn christenzijn, want dat was bij hem één geheel." De predikant schetste de heer Onvlee als een man die in de kerk zijn ervaring uit zijn werk inbracht en daarin vooral de menselijke kanten zocht. "Een man uit één stuk, die niet meer woorden ge bruikte dan nodig waren om tot daden te komen. Zijn leven, waarin hij zoveel anderen wist te activeren, is nu abrupt opgebroken, terwijl er nog zoveel plan nen waren. De waaroms liggen ons voor in de mond," aldus ds. Van Heijst. Hij wenste de nabestaanden toe dat de heer Onvlee in de herinnering zou voortleven als een christen-van-de- daad, een integer politieman, een goede levenskameraad en als een kind van God, die zich zowel bij de kerk als bij zijn werk kritisch-opbouwend betrok ken had gevoeld. Na de dienst in de Wilhelminakerk vond aansluitend de crematie plaats in Utrecht. Daar werd nog gesproken door burgemeester P. Scholten en door adjudant A. van den Born. f,| Soesterbe Makelaardij o.g. 1 61 51 Soesterbergsestraat 79 - Soest door GenrdPau Op kantoor te worden opgebeld met de mededeling dat één van je naaste fami lieleden bij een verkeersongeluk om het leven is gekomen is niet niks. Hij was dan ook danig uit het lood geslagen, en moest.telkens weer vertellen hoe het was gebeurd. Zijn broer passeerde in zijn auto een an dere automobilist en had de tegenligger op de tweebaansweg niet gezien. Altijd een voorzichtige chauffeur geweest. Even een keer niet goed opletten en dan zo gestraft te moeten worden. Met zachte drang probeerden we hem zo ver te krijgen dat hij zich door één van ons thuis liet brengen, maar dat was niet nodig. Hoofdschuddend trok hij zijn jas aan en verdween op eigen kracht. De volgende morgen hoorden we op nieuw zijn verhaal aan, en deden ook verbaasd toen hij vertelde dat hij de ver ongelukte broer een dag voor zijn dood nog had gesproken. Alsof er toen al iets aan de hand was, maar zo gaat dat nu eenmaal als we onze verbijstering even niet helemaal kunnen mannen. Bij de koffie vertelde hij dat het maar een haar had gescheeld of er waren die dag twee doden in de familie te betreuren geweest. Tijdens het naar huis rijden had hij bij een wat onoverzichtelijke verkeerssitua tie een auto niet gezien, die met grote snelheid van rechts nog wel op hem was afgestoven. Door een misverstand met een derde automobilist was hij toevallig gestopt en zag toen tot zijn grote schrik een vrachtauto voorbij razen. "Gods hand heeft mij gered,zei ij. "Dat is mooi, "zei ik, en we vielen beiden stil. Hij omdat hij zich een beetje geneer- de om zijn openhartigheid over iets wat op kantoor geen dagelijks gesprekson derwerp is, ik omdat ik als in een film zijn broer op die tegenligger zag knallen. Had Gods hand de één wel en de ander niet bewaard? En zo ja, waarom niet? Als God inderdaad bewarend, reddend bezig is met de één, dan is Hij mede plichtig aan de dood van de ander. Op zijn minst had Hij dat ongeluk dan kun nen voorkomen, en als Hij dat niet doet, dan is er zelfs van medeschuldigheid sprake. De één laat Hij uitzijn hand val len en nog dezelfde dag bewaart Hij met diezelfde hand de broer van hetslachtof- fer... Hoewel ik hetzelfde kerkgenootschap frequenteer als mijn oprecht gelovige collega, denk ik desondanks dat we niet met dezelfde God bezig zijn. Mijn God zat in beide auto 's, maar sturen deden de chauffeurs allebei zelf. Auto tegen boom; bestuurder gewond Een 39-jarige automobilist uit Bunnik is vorige week gewond geraakt toen hij op de Soesterbergsestraat de macht over het stuur verloor en tegen een boom botste. De man probeerde onder het rijden de afstemming van zijn radio te veranderen. Met letsel aan zijn hand werd hij overgebracht naar Zonneglo ren. Zijn zwagen liep zware schade op en moest worden weggesleept. Auto van de weg gehaald De politie zag vorige week op de Goud wesp in Overhees een auto rijden zon der APK-bewijs op het nummerbord. De wagen verkeerde technisch in zo'n slechte staat dat hij in beslag werd geno men. De balken waren verrot, de ban den glad en de uitlaat lekte. De bestuur der kreeg een proces-verbaal. TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Inl. 033-72 90 97 EFFEKTIEVE TALENSTUDIE Het bijzondere van Uno Een exclusieve betaalbare klasse-collectie. Exclusieve damesmode, Byoux, Beenmode, Leder- accessoires, Schoenen en Lingerie. ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 243 14 Hgum

Soester Courant | 1987 | | pagina 1