Qm> <Löuftwst aru6hocK Folkloristische dansgroepen trekpleister bij opening van Landjuweel Griftlanders maken 'gekleurde kranten' uit 1572 WOENSDAG 20 MEI 1987 SOESTER COURANT PAGINA 11 Barbecue-avond 'Vrije Vogels' Uit binnen- en buitenland fi 27 JUNI 1572 Geuzen w de stad| Over Geuzen en Gorcumse martelaren Vanavond, herhaling in de Vijverhof Pauline Terlouw excelleert met Soester Orkest Vereniging Drukke avond voor INFOcentrum en Bevolking Na elke proef raambiljet uit protest Actie 'Vrouwen voor Vrede' tegen kernproeven in Stille Zuidzee Proefperiode exploitatie kabelkrant? Automobilist onder invloed Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Oudheidkamer Soest Y erkeersmaatregel i.v.m. kermis Vrijwilligers Vakature Bank Zelfhulpgroepen rouwverwerking Donderdag 21 mei: Filmhuis:'Anne Trister' Tentoonstelling: Ronald Schuurman Zaterdag 30 mei: Jazz: Joop van Enkhuizen Informatie over 'Emancipatie en gemeentelijk personeelsbeleid' Cultureel Creatief Centrum Dansproject kinderen Als afsluiting van verschillende dans- cursussen voor kinderen wordt op 23 mei een dansmiddag georganiseerd, waaraan veel kinderen zullen meewer ken. De cursisten van Coleta Lusten- houwer, Elly van Ooijen en Hetty Thie- lemans zullen jazz-, tap-, volks- en beatdansen opvoeren. De cursisten van Gert Bögels zullen bovendien een schimmenspel ten beste geven. Na de pauze wacht de kinderen en hun pu bliek een grote verrassing. Aanvang: 14.00 uur. Toegang f6,- voor volwasse nen en f 3,- voor kinderen. Folkloristische dansavond 30 mei Na het overweldigende scuces van de dansavondin maart wordt opnieuw een avond gepresenteeerd in het teken van de volksdans. De leiding is in handen van de enthousiaste dansdocent Ersin Seyhan. Medewerking wordt verleend door Ozan, Klub Jugoslovena en Cer- ga. Bovendien is er weer een buikdan seres, Martine Sylvana. Muziek en zang is er door kinderen van het Groot Scha kel Symphonie Orkest uit Nieuwegein. Het Griekse trio Sirtaki zorgt voor mu zikale begeleiding van het programma. Deze folkloristische dansavond begint om 19.30 uur. De toegang is f 10,-. lün- deren onder de 12 jaar hebben gratis toegang. Dansfeest klassiek ballet Ook voor de cursisten-klassiek ballet van Thérèse Bekink is er een feestelijke middag georganiseerd. Er is een uitste kend programma samengesteld, waar voor al weken hard is geoefend. Voor de pauze voeren de kinderen dansjes op met als thema 'waslijn'. Deze dansjes zijn mede tot stand gekomen door de fantasie van de kinderen zelf. Na de pauze is er een optreden van 5 profes sionele danser(essen). Thema van dit educatieve optreden is 'de geschiedenis van de dans'. Een ieder krijgt de gelegenheid de dan seressen) vragen te stellen over de ge schiedenis van de dans en de dans in het algemeen. De uitvoering zal worden ge geven op zaterdag 6 juni van 14.00 - 15.30 uur. Het entreegeld bedraagt f6,- voor volwassen en f 3,- voor kinderen, inclusief één consumptie. Expositie Cyril Lixenberg In de maand juni zal Cyril Lixenberg een expositie houden van zijn werk als vormgever en kunstenaar. Cyril Lixen berg is betrokken bij de vormgeving van het nieuwe politiebureau van Soest. Tij dens de opening zal hij zelf het een en ander over zijn werk vertellen. Deze opening is om diverse redenen vastge steld op 10 juni en wordt verricht door het hoofd van de politie, burgemeester P. Scholten. De politie is overigens zelf actief betrokken bij de voorbereidingen van de expositie. Er wordt een speciale hoek ingericht met foto's, tekeningen en een maquette. Belangstellenden kunnen ook vóór 10 juni al terecht in C-drie, op werkdagen 9.00 - 12.00, 13.00 -17.00 en 18.30 - 23.00 uur. Op zaterdag 18.30 - 23.00 en op zondag 15.00 - 18.00 uur. Opera in C-drie Onder leiding van de Soester dirigent Johan v.d. Camp, heeft het Utrechts operakoor een uitstekend optreden verzorgd op 14 mei j.1. Voor een groot publiek werd een aantal hoogtepunten uit opera's opgevoerd, zeer herkenbaar voor de toehoorders. Vooral de mez zossopraan Magdalene Pattianakotta, die met haar prachtige stem enkele so lostukken ten gehore bracht, kreeg een ovationeel applaus. Ieder was het er over eens dat deze avond een groot suc ces was en zeker herhaling verdient. Koffie-concert Op 14 juni organiseert C-drie een kof fieconcert met muzikale verzorging door het salon-ensemble Dame Blan- che. Op het repertoire staat salonmu- ziek uit de twintiger en dertiger jaren. Het bijzondere van salonmuziek is dat het niet echt stil hoeft te zijn, maar dat het publiek best gezellig wat mag drin ken of praten. Als speciaal arrangement biedt de horeca van C-drie de bezoe kers aan dit concert een ijs-coupe aan, genaamd 'Dame Blanche'. Aanvang concert: 11.30 uur. Toegang: f 10,- (to taal arrangement). De Soester vogelvereniging "De Vrije Vogels" organiseert op zaterdag 23 mei a.s. in de Open Hof aan de Veenbes- straat 2 een barbecue-avond voor alle leden en donateurs. Behalve lekkere hapjes en drankjes wordt ook de moge lijkheid geboden voor het maken van een dansje. Verder staan er allerlei sket ches en voordrachten op het program ma. De feestavond wordt gehouden naar aanleiding van het eerste lustrum. Tijdens de eerste dagen van het Land juweel Soest zullen diverse binnen- en buitenlandse dansgroepen een zeer belangrijk onderdeel vormen van dit groots cultureel gebeuren. De organi satie van dit onderdeel van het Land juweel, nl. het Internationaal Folklo ristisch Dansfestival, ligt bij de Soester Boerendansgroep die dit doet onder auspiciën van de Federatie van Folklo ristische Groepen in Nederland. De groepen zullen in de periode van 21 t/m 23 augustus optreden op het feest terrein de Blaek aan de Ferdinand Huycklaan. Tijdens de openingsavond van het Landjuweel, dat bestaat uit diverse on derdelen, zullen zij reeds een kleine de monstratie van hun kunnen ten beste geven. Wie daarna nog eens echt de groepen aan het werk wil zien krijgt de kans op de daaropvolgende zaterdag en zondagavond. De organisatie heeft er alles aan gedaan (en is ook nu nog druk bezig!) om een zo attraktief mogelijk festival ten be hoeve van het Landjuweel in elkaar te zetten. Uit Griekenland komt een gezelschap van ca. 40 jonge mensen, die een zeer gevarieerd programma in huis hebben. Zij nemen zelf hun muzikanten mee en met name de kleding van de groep is bij zonder te noemen. De Joegoslaven laten zich tijdens het festival ook niet onbetuigd; zij zijn tij dens het Landjuweel op toernee door Europa en komen rond de 20e augustus per bus uit Frankrijk naar Soest, om ons te laten genieten van hun kunnen. Naar alle waarschijnlijkheid zullen ook enke le radio- en tv-mensen de groep bege leiden i.v.m. opnamen voor de Joego slavische radio en televisie. Ook komt er een groep uit Italië: ruim 33 personen, inclusief eigen muzikale begeleiding, zullen acte de présence ge ven. Een wel heel bijzondere groep is te ver wachten uit Portugal. Deze groep van ongeveer 40 personen, waaronder veel jongelui, spelen en dansen traditionele muziek uit de 19e eeuw en daarvoor. Daarnaast zijn ook de Oostenrijkers van de partij; deze groep weet op een voortreffelijke manier sfeer te brengen met hun muziek en dans. Naast bovenvermelde buitenlandse De Griekse dansgroep die meewwerkt aan het Folkloristisch Dansfestival tij dens het Landjuweel. groepen wordt er door de Federatie tra- ditiegewijs uit de vier gewesten een groep uitgenodigd om aan het dansfes tival deel te nemen. Een dergelijke uit nodiging wordt als zeer eervol ervaren. Een groot pluspunt is dat de groepen bij al hun optredens gebruik maken van ei gen muziekinstrumenten; mechanische muziek is niet toegestaan. Ook onze eigen Soester Boerendans- groep zal deel uitmaken van het pro gramma tijdens deze dagen. De meeste van de aan het Internationaal Folkloris tisch Dansfestival deelnemende buiten landse groepen zullen waarschijnlijk ook meedoen aan de Historische Op tocht op zaterdagmiddag 22 augustus, waarin zij al dansend en spelend te be wonderen zullen zijn. Een unieke gelegenheid voor de Soes ter ingezetenen om dit evenement, dat binnen onze dorpsgrenzen plaatsvindt, tijdens het Landjuweel te bezoeken. U zult er geen spijt van hebben! BELEGERING VaI J=5==Sssss*. - p De leerlingen van de tweede klassen van het Griftland College hebben zich vorige week vrijdag "tweedrachtig" gebogen over de samenstelling van een krant, waarin de gebeurtenissen van 26 tot 30 juni 1572 zijn weergege ven. In die roerige dagen rukten de Geuzen, die enige tijd daarvoor (1 april!) Den Briel hadden veroverd, op naar Gorcum om de stad in te nemen. Met geweld, zoals later bleek. De gebeurtenissen van die roerige tijd staan nog altijd te boek als de geschie denis van de "Gorcumse martelaren". De Griftlanders maakten twee kranten: één met een duidelijk rooms-katholie- ke signatuur, de ander van duidelijk protestantse herkomst. Het project vormde een afsluiting van een serie ge schiedenislessen over de Tachtigjarige Oorlog. In totaal werden zo'n dertig voorpagi na's "volgeschreven", waarbij gebruik werd gemaakt van professionele en se- mi-professionele hulpmiddelen. De verslaggevers werkten o.a. aan de hand van "postduifberichten" en authentiek archiefmateriaal en maakten op die ma nier de Tachtigjarige Oorlog "levend". De leerlingen kregen allereerst uitvoe rige informatie over het maken van een krant. Er werd dan ook een echte taak verdeling gemaakt, met een hoofdre dacteur, en opmaakredactie, een ad vertentie-redactie, opdrachten- en be- richtenredacteuren, etc. Verder ontvin gen ze allerhande aanwijzingen voor het opzetten van de verhalen, waarbij het de bedoeling was dat ze - zonder de feiten geweld aan te doen - duidelijk maakten vanuit welke "visie" de krant werd gemaakt. Eén van de kranten die de tweede klassen maakten ter afsluiting van het project over de Tachtigjarige Oorlog. Duidelijk een "protestantse" editie. De Amersfoortse violiste Pauline Te- louw (24) maakte het concert van de Soester Orkest Vereniging (16) tot een succes. De witblauw geklede musicus excelleerde in Mozarts Vioolconcert nummer 5 in A grote terts waardoor de talrijke bezoekers in de Petrus- en Pau- luskerk op het puntje van hun stoel gin gen zitten. Pauline Terlouw heeft na een gymnasiumopleiding en de studies wiskunde en rechten terecht gekozen voor de viool, waarmee zij voor het eerst debuteerde als soliste in Soest. Het gemak en het plezier waarmee ze voor het voetlicht trad in de kerkzaal waren bewonderenswaardig. Technisch en beeldend overtuigde zij het publiek onder wie burgemeester Scholten en (vader) Jan Terlouw, de ex- minister. De Soester Orkest Vereniging (SOV) begeleidde Pauline bescheiden en terughoudend, waardoor de zwakke passages van het ensemble niet hinder lijk werden. Eigenlijk zou de SOV meer van derge lijke combinaties met solisten moeten uitvoeren. Dat hoor ik liever dan de voordrachten van het muziekgezel schap zoals vóór de pauze. De ouverture van Franz Schubert, die hij schreef in Italiaanse stijl, was niet makkelijk voor het amateurorkest. Al leen de houtblazers bereikten het juiste niveau. Dirigent Henk Soeteman is misschien iets te vriendelijk voor som mige voorzichtige strijkers, die hij moeilijk in de hand kan houden. De Parijse symfonie van Mozart, die hij op 22-jarige leeftijd in de Franse hoofd stad schreef, leed in de uitvoering van de orkestvereniging aan dezelfde onze kerheden hier en daar, maar werd in zijn geheel verdienstelijk en klankvol gespeeld. Het is een groot voorrecht dat onze ge meente een dergelijk concert - op ni veau - kan opbrengen met eigen musici. Mede dankzij het cultureel fonds van Vroom Dreesmann heb ik begrepen. De bloemen na afloop en het enthou siaste applaus van de bezoekers waren zeer verdiend: een fijne avond. Vanavond wordt het concert herhaald in de Vijverhof in Overhees! JAN VISSER De avondopenstelling op de koop avond, vrijdag j.1., bij het gemeentelijk INFOrmatiecentrum en bij de afdeling Bevolking, trok veel belangstelling. Bij het INFOcentrum lag dit voornamelijk aan het feit dat de bezoekers informatie en dokumentatie kwamen halen betr. de nieuwbouw van de 44 premie A wo ningen in Overhees III 2e fase. Van de 78 informanten waren ër 71 speciaal hiervoor naar het INFOcentrum geko men en kwamen er vijf telefoontjes over binnen. De andere zeven kwamen voor informatie over andere bestemmings plannen, toeristische en algemene in formatie over Soest. Bij de afdeling Bevolking kwamen 42 bezoekers. Eenentwintig van hen kwa men voor het afhalen van een paspoort. Verder waren er vijf nieuwe aanvragen paspoort, twaalf aanvragen rijbewijs en vier personen voor andere zaken. Vrijdag 22 mei kan men weer tussen 19.00 en 21.00 uur terecht bij het IN FOrmatiecentrum en bij de afdeling Bevolking. Tijdens de vakantiemaanden juni augustus rdinsdags gesloten Steenhoffstraat 53 Soest Tel. 02155-21433 "Vrouwen voor Vrede"-Soest organi seert in de komende Vredesweek (sep tember) een voorlichtingsavond over de atoomproeven in de Stille Zuidzee, waarvan de Polynesische eilandbevol king al vele jaren de dupe is. De Sovjet- Unie en Amerika hebben de proeven in dit gebied gestaakt, maar de Franse kernproeven gaan tot heden regelmatig door, al is dat nauwelijks te geloven ge zien de vele protesten, o.a. van Green- peace. De "Vrouwen voor Vrede" willen tegen het doorgaan van de kernproeven pro test aantekenen. Samen met vele ande ren hangen zij in het vervolg, telkens als er weer een proef heeft plaatsgevon den, een raambiljet op met de tekst: "Weer een Franse kernproef!" Heel wat Soesters hebben intussen toe gezegd hieraan mee te zullen doen. Zij krijgen deze maand nog een raambiljet thuisbezorgd. Alle deelnemers krijgen een telefoontje wanneer de raambiljet ten (gedurende een week) moeten wor den opgehangen, wanneer er weer zo'n kernproef is geweest. Raambiljetten kan men aanvragen bij de volgende adressen: Gep van Ber- cum, tel. 13772; Toos Egmond, tel. 14525; Trinie Rutgers, tel. 14270. "De raad moet beide gegadigden een proefperiode gunnen voor een termijn van drie maanden, en na deze periode kan de raad met de uitkomst van een eventuele enquête onder de kabel krantlezers de uitgifte van de kabel krant gunnen aan de meest actieve ex ploitant van het kabelnieuws." Dit schrijft de heer G.L. van den Deijs- sel in een brief aan de raadsleden van de commissie bedrijven, personeelszaken en voorlichting. Hij vindt dat het ge meentebestuur de exploitatie van de kabelkrant niet zomaar aan of uitgeverij Onnes (Amersfoortse Courant) of de combinatie Gooi- en Eemlander/Soes- ter Courant mag toewijzen. Beide be langhebbenden moeten zich eerst be wijzen alvorens een keuze wordt ge maakt. Daarnaast moet de overeen komst omtrent de kabelkrant, aldus Van den Deijssel, ieder jaar opnieuw worden bekeken. Hij wil daarmee voor komen dat de kabelkrant een 'adver tentiekrant' zou worden. Van den Deijssel stelt overigens dat hij in de afgelopen maanden 'zeer weinig nieuws' in de Amersfoortse Courant heeft kunnen ontdekken voor wat be treft de plaatselijke en provinciale be richtgeving. "Wat doet Onnes eigenlijk voor niet-betalende kabelkrantlezers als men betalende abonnees van de Amersfoortse Courant in de kou laat staan?" vraagt hij zich af. Hij wekt daar mee op z'n minst de indruk dat hij het standpunt van het College, dat een voorkeur heeft voor uitgeverij Onnes, niet steunt. "Het hebben van een actue le kabelkrant is van groot belang voor zowel de burgers als de gemeente. Mijn enige belang in deze kwestie is dat ik een actuele kabelkrant op mijn duurbe taalde CAI kan ontvangen," besluit Van den Deijssel zijn brief. Op de Varenstraat hield de politie vori ge week een 49-jarige automobilist uit Soest aan, die door zijn rijdgedrag de aandacht had getrokken. De man moest blazen en bloeden, waardoor kon wor den vastgesteld dat hij teveel alcohol had gebruikt. Hij kreeg een rijverbod en een proces-verbaal. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 21 mei en vrijdag 22 mei Deze 2 dagen komt er een school uit Al- mere bij ons op schoolreisje en blijft dan ook een nachtje kamperen. Op vrijdag is er ook gewoon de mei- denklub voor meiden van 8 t/m 12 jaar. Het begint om 15.45 uur en eindigt om 17.00 uur. We gaan dan glasverven. Heb je thuis nog een limonade glas en die wil je wel eens mooi maken, neem 'm dan maar mee. Het kostje 1 gulden. Zaterdag 23 mei Deze zaterdag zoals gewoonlijk weer een vrolijke zaterdag. Jarige kinderen, een klub uit Zeist bij ons op bezoek en natuurlijk alle kinde ren die bij oris willen komen spelen. Het begint om 13.30 uur en we stoppen om 16.00 uur. Entree is 1 gulden. Vanaf dinsdag 26 mei zijn we geslo ten tot en met vrijdag 29 mei. Het terrein is overdag wel toegankelijk om naar de beesten te kijken. Zomerkampen Deze zomer zijn er weer drie kampen voor kinderen van 5 t/m 12 jaar. De da ta zijn 6 t/m 11 juli, 20 t/m 25 juli en 3 t/m 8 augustus. Dus als u belangstelling heeft kunt u even bellen voor informa tie naar de kinderboerderij, van dinsdag t/m zaterdag. Donateurs Wilt u de kinderboerderij financieel steunen stort dan uw financiële bijdrage op gironummer 44 96 858 t.n.v. stich ting kinderboerderij de Vrije Teugel in Soest. Mei, een maand, waarin vele dingen ge beuren, in de natuur en daarbuiten. Voorlopig de laatste poot- en zaaiwerk- zaamheden en het eerste gras wordt al weer gemaaid. Voor de hooibouw of in gekuild. Een eerste zorg voor de winter, terwijl we de zomer nog moeten krijgen. Maar zo was en is het altijd in het boe renleven. Altijd ver vooruit zorgen, dat er voedsel is voor dier en mens. Voedsel voor de mens, in de zomer en herfst geoogst, werd ingemaakt of geweckt en zo bewaard voor de winter. In sommige delen van het land wordt dit ook nu nog Maar de techniek gaat vooruit, diep vries, blik, glas, maar ook andere teelt methoden, met oogsttijden van ver schillende groenten en fruit, bijna het gehele jaar door. In de Oudheidkamer kan men deze oude bewaarmethoden, het inmaken en het wecken nog zien. Inmaakpotten, weckflessen, thermo meters, weckketel e.d. Heeft u nog voorwerpen of gegevens over oude bewaarmethoden uit vroeger tijd, mogelijk wilt u deze schenken of in bruikleen geven aan de Oudheidkamer. Een berichtje aan de Oudheidkamer is voldoende. Er wordt dan kontakt met u opgenomen. En vergeet u de foto-ex- positie "50 jaar huwelijk Prinselijk Paar' niet te gaan zien in de Oudheidka mer, Ferd. Huycklaan 18. Openingstij den zaterdag en zondags van 13.30 - 17.00 uur. In verband met de kermis geldt van woensdag 27 tot en met 31 mei een tij delijke verkeersmaatregel voor het ge deelte Koningsweg tussen de Eigen domweg en de Varenstraat. In die pe riode is er een stopverbod aan beide zij den van de weg (bord 51 RW). Al enkele jaren bestaan er in Nederland hier en daar zelfhulpgroepen rouwver werking. Wanneer er in de media aan dacht aan werd besteed, leverde dat meestal een stroom van reacties op van mensen die ook in zo'n groep zouden willen deelnemen. Altijd moest een deel teleurgesteld worden, omdat er in de buurt geen groep was. De Vrijwilligers Vakature Bank Soest wil de oprichting van meer zelfhulp groepen stimuleren. Informatie over het opzetten van een groep, hoe men lotgenoten kan bereiken en welke orga nisaties kunnen helpen, staat uitvoerig in de brochure "Achterblijven en toch verder", voor f 5 bij de V.V.B. verkrijg baar. Wie iemand heeft moeten verliezen heeft aandacht, begrip en steun nodig. Vooral herkenning in anderen is be langrijk, weten dat men niet de enige is met die gevoelens, die men soms zelf niet begrijpt. Door met anderen daar over te praten en gevoelens te herken nen begint men al met het verwerken van wat er gebeurd is. Bijvoorbeeld: een greep weduwen die om de week bij elkaar komen en praten over hun verdriet, hun eenzaamheid en de problemen waarvoor ze plotseling alleen komen te staan, vormt een zelf hulpgroep die probeert meer mensen erbij te betrekken. Daarbij moet be dacht worden wie men wil bereiken en wie van het initiatief moeten weten. Richt men zich alleen op weduwen, of ook op ouders van een overleden kind? Betrekt men er de officiële hulpverle ning bij - artsen, maatschappelijk werk - of juist niet? Hoe bereikt men de men sen die men op het oog heeft? Zo zijn er tal van zaken die een antwoord vragen. Voor wie zelf een groep wil starten wor den talloze tips gegeven in de brochure "Achterblijven en toch verder". Wie lie ver eerst een gesprek wil over dit onder werp kan de V.V.B. bellen voor een af spraak. De Vakaturebank is gevestigd in C-drie, Willaertstraat 49, tel. 12630. Openingstijden: maandag, dinsdag, donderdag 10.00-12.30 en 13.30- 15.30 uur; vrijdag 11.00-12.30 uur. Vakatures Cultureel centrum C-drie vraagt een De vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, tel. 19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-cnltnrele leven in Soest. Door je op te geven als lid stenn je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; jongeren t/m 23 jaar en personen die tot de zelfde huishouding behoren f 27,- per jaar. Kon- taktadres ledenadministratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. "Anne Trister" is de tweede lange speelfilm van Léa Pool. Na de dood van haar vader verlaat Anne Trister haar fa milie, haar vriend, haar studie en haar geboorteland (Zwitserland) om te ver trekken naar Québec. In Montreal ver blijft ze bij Alix, een vriendin die psy chologe is. Door de dood van haar va der is Anne nogal aangeslagen en heeft ze veel behoefte aan liefde. Bij Alix vindt ze steun, maar als Anne verliefd wordt op Alix, zorgt dit voor spanningen tussen Alix en haar vriend Thomas. Ook kan Alix haar werk niet meer naar behoren doen. Ze kan nau welijks meer kommuniceren met Sarah, het toch al gesloten kind dat bij haar on der behandeling is. Om niet meer tot last te zijn, verhuist Anne naar een oud fabriekspand dat ze helemaal beschil dert totdat de hele ruimte één groot schilderij vol perspektivistische illusie lijkt. Xnne's vriend Pierre komt over uit Zwitserland maar deze ziet al snel dat hij niet erg welkom is. Bij het schilderen valt Anne van een stellage. In het zie kenhuis hoort ze dat haar pand afgebro ken is. Alix kiest toch voor Anne en ze krijgt ook weer kontakt met Sarah. Aanvang: 21.00 uur. Reserveren (van af 20.00 uur): tel. 19577. Entree: f 6,—; leden/CJP/65+ f 5,—. Agenda: 28 mei "Down by law". Zaterdag en zondag 10 t/m 31 mei ge opend van 15.00 tot 17.00 uur. Aqua rellen, etsen en olieverven van Ronald Schuurman. Het kwartet Joop van Enkhuizen speelt op zaterdag 30 mei Bop (Jazz), aanvang 21.00 uur. Toegangsprijs: f 7,50; le- den/CJP/65+ f 6,—. In het gebouw Gemeentewerken, Lan ge Brinkweg, wordt op woensdag 17 ju ni, aanvang 20.00 uur, een informatie bijeenkomst gehouden over de con cept-notitie "Emancipatie en gemeen telijk personeelsbeleid'. Op deze bij eenkomst zijn aanwezig de werkgroep "gemeentelijk emancipatiebeleid" en de wethouders F. Kingma en R. A. van Logtenstein. De concept-notitie ligt ter inzage in het gemeentelijk INFOcen trum. assistent-technicus; de vrijwillig(st)er moet inzicht hebben in de licht- en ge luidsapparatuur in de theaterzaal (3/ 637). Stichting De Koepel in Zeist, een in terkerkelijke instelling voor sociaal-cul tureel werk, vraagt enkele vrijwilligers m/v bij het uitvoerend werk t.b.v. jeugdwerk en cursuswerk. Het jeugd werk omvat o.a. spelletjes doen, hande- narbied, film, thema-aVonden, zwem men, etc.; het cursuswerk bestaat uit ta lencursussen, creativiteit, vergader techniek, opkomen-voor-jezelf. Reis kosten worden vergoed (3/635). Wie belangstelling heeft voor de pad vinderij, graag in de vrije natuur is en de doelstelling van Scouting Nederland onderschrijft, is de juiste persoon om mee leiding te geven aan welpen en ka bouters, gidsen en verkenners. Neem eens kontakt op met de V.V.B.-Soest voor informatie over plaats en tijd van de activiteiten van de scoutinggroepen (3/627). Bestuursleden gevraagd bij de vereni ging van ouders van geestelijk gehandi capten (3/620). Om mee te helpen bij het voorberei den en uitvoeren van kinderactiviteiten, bv. het opzetten van een décor voor to neelvoorstellingen, zoekt de kinder boerderij De Vrije Teugel nog enkele vrijwilligers m/v (3/611). Vrijwilligers m/v gevraagd voor be geleiding bij het maken van een kinder krant. I.v.m. de leeftijd van de pupillen van het orthopedagogisch centrum gaat de voorkeur uit naar jonge mensen (6/ 605). Diabetes Fonds Nederland zoekt nu reeds kontakt met vrijwilligers m/v voor de collecte in september en okto ber (9/630). R.k. centrum voor geestelijk gehandi capten in Baarn zoekt vrijwilligers m/v voor assistentie bij het zwemmen (9/ 628). Informatie over bovenstaande vakatu res uitsluitend bij de V.V.B.-Soest.

Soester Courant | 1987 | | pagina 11