15 MEI VERHUISD j gazonmaaier gegarandeerd goed HOOIJER ^1 Bedrijfssportcompetitie voor de 25ste keer Sporttoernooien Soester Zakenkring opnieuw een succes WZ-dames hulde voor kampioenschap 2e klasse A.WEERLAND E. C. KOOIJMAN WOENSDAG 20 MEI 1987 SOESTER COURANT SPORT PAGINA 15 De heren J. van Essen, J. Brink en J. Elderman in het zonnetje gezet Internationale prestaties van Mieke Havik en Monique Knol WIELRENNEN Herbestraten voetpaden bij Veenbesflats 'Ongesteldheid' is nu 'ziekte' DUIVENSPORT Wedvlucht van Bapaume EHBO-jeugd uit Soest wint voor 5e maal beker TE HUUR GEVRAAGD Gemeub. huis/flat Pierre's Services - HILVERSUM Tel. 035-12198 Machinehandel voor bos - tuin - park van KONINGINNELAAN 128 naar KORTE MELMWEG 15 3761 EA SOEST TEL. 02155-17283 DEALER" VOOR SOEST EN BAARN V I De heren J. van Essen, J. Brink en J. Elderman zijn vorige week vrijdag in het zonnetje gezet door de Soester Za kenkring. Het sportieve trio steekt al jarenlang een heleboel vrije tijd in de organisatie van de bedrijfscompetitie. In verband met de 25ste editie van dit meerdaagse sportevenement voor het Soester bedrijfsleven kregen de drie leden van de evenementencommissie een receptie aangeboden in restaurant De Soester Duinen. Een groot aantal mensen schudde de handen van de organisatoren. Namens de gemeente Soest kwamen sportdirec teur Johan Hilhorst en de wethouders drs. Jan Menne en drs. Günther Plomp naar de receptie. De laatste haalde het belang van vrijwilligers in de sport aan. Dat de heren Van Essen, Brink en El derman het al zo lang volhouden komt volgens Plomp omdat ze een sterk team vormen met belangstelling voor de sport in het algemeen. "Ze moeten voor honderd procent op elkaar aankunnen en vanuit de sport moet er vertrouwen in de organisatoren zijn. De resultaten van die inspanningen zijn groot, en er doen steeds meer bedrijven en teams mee. Een belangrijk effect van de be drijfscompetitie is dat de mensen, die in een bedrijf werken, elkaar op een ande re manier in een goede sfeer leren ken nen. En dat is ook weer nuttig voor de bedrijven," sprak Plomp, waarna hij het drietal een kist met (vloeibare) inhoud overhandigde. Voorzitter J.M. de Leur van de Soester Zakenkring betuigde ook zijn bewon dering voor en dankbaarheid aan de drie commissieleden. Hij noemde het werk van Van Essen, Brink en Elder man een bijzondere prestatie, en stelde dat het vrijwilligerswerk dat zij doen he lemaal niet zo eenvoudig is als dat ze doen voorkomen. Namens de Soester Zakenkring reikte De Leur de drie he ren een beker uit. Ze mogen zelf bepa len voor welke tak van sport zij de beker beschikbaar stellen, maar de winnaars mogen de beker pas houden zodra ze het kleinood drie keer op rij gewonnen hebben. Tot die tijd blijven de bekers in het bezit van de evenementencommis sie. De Leur was zich ervan bewust dat de jubilarissen de bekers op den duur mogelijk moeten afstaan, maar hij voegde daaraan toe dat de namen van Van Essen, Brink en Elderman tot in lengte van dagen aan de bedrijfscompe titie verbonden zullen blijven. De heer Elderman is vanaf het begin van de bedrijfscompetitie lid van de evenementencommissie. De heer Brink heeft al 22 jaar een steentje aan de orga nisatie bijgedragen, terwijl voorzitter Van Essen 19 jaar geleden tot de com missie toetrad. Gezonde eerzucht Van Essen sprak tijdens de receptie, waarop hij en zijn collega's ook een pen van de Soester Zakenkring kregen aan geboden, een woord van dank aan alle medewerkers in de loop der jaren. Al leen door die medewerking had de be- drijfssport een kans van slagen, vond de heer Van Essen. De blijvende belang stelling voor de bedrijfssportcompetitie zocht hij in de gezonde eerzucht van de bedrijfsmedewerkers om hun bedrijf op de eerste plaats te krijgen. Daarnaast betitelde hij het snelle tempo van de programma's als een belangrijke sleutel Zakenkring-voorzitter JM. de Leur overhandigt het driemanschap een fraaie beker Foto: Goos van der Wilt tot het succes. Ook de financiële steun van de Soester Zakenkring is al die ja ren onmisbaar geweest. Van Essen maakte daarom ook gebruik van de mo gelijkheid de loftrompet voor de Soes ter Zakenkring te steken. Namens zijn collega's van de evenementencommis sie bedankte hij voor de aangeboden re ceptie, waarop het drietal werd overla den met felicitaties en cadeaus. "De evenementecommissie wordt in het zonnetje gezet. Heel fijn, maar het is ei genlijk hetzelfde als bij een directeur, die een lintje krijgt voor de prestaties die door de medewerkers zijn gele verd," zei Van Essen, die een beroep deed op nieuwe vrijwilligers. "We zijn 25 jaar met plezier bezig geweest, maar we zijn ons ervan bewust dat het zo niet nog eens 25 jaar kan doorgaan. Wij hebben in onze commissie vers bloed nodig en frisse ideeën," knipoogde Van Essen in de richting van de mensen met organisatorische talenten en ambities. Hoewel de 25ste bedrijfssportcompe titie nog niet helemaal is afgerond er, rest nog een viswedstrijd op 30 mei) kan nu al gesproken worden van een succes. Na de onderdelen voetbal, handbal en volleybal kan voorzitter J. van Essen van de evenementencom missie niet anders zeggen dan dat ook dit jaar de sportieve ontmoetingen tussen de bedrijfsmedewerkers 'feil loos' is verlopen. Het enige minpuntje was wellicht de eerste handbalavond op het BDC-ter- ^ein aan de Henriëtte Blaekweg, die let terlijk in het water viel. Het belette de deelnemers echter niet om het pro gramma af te werken. Een gouden zet maakte de evenemen tencommissie door bij het voetbaltoer nooi ieder lichaamscontact te verbie den op straffe van uitwijzing. Zowel de spelers als de scheidsrechters waren hierover tevreden. Er deden zich geen ruwe spelsituaties meer voor, de wed strijden waren voor de arbiters makke lijker in de hand te houden, en de spel- kwaliteit ging met sprongen vooruit. Een extra gezellige sfeer werd gekweekt op woensdag 29 april, toen de interland Nederland-Hongarije op een groot scherm in de WZ-kantine werd gepro jecteerd. "Het is feilloos gegaan. Iedereen was enthousiast en gelukkig hebben de me dewerkers van de EHBO niet in actie hoeven te komen," zei de heer Van Es sen desgevraagd. De bedrijfscompetitie ging eind april van start met het voetbaltoernooi, dat was verspreid over drie avonden. In de finalepoule bleven de teams van de PTT, Woningbouwvereniging Soest, loodgietersbedrijf Van de Pol en Procar over. De teams eindigden in die volgor de op het jubileum-toernooi. De dr. Van Driel-wisselbeker kwam derhalve tijdelijk in het bezit van de PTT. In de finale van het handbaltoernooi wonnen de heren van Auto Smeeing met 6-4 van Slagerij Van Asch. Bij de dames was de Rabobank-ploeg sterker dan achtereenvolgens de teams van Zonnegloren en Foxboro. Het waren de enige drie damesteams van het hand baltoernooi. Sporthal Beukendal was twee avonden de locatie voor de volleyballers van de bedrijfscompetitie. De eerste prijzen gingen hierbij naar Foxboro I (heren re creatie), de gemeente Soest (dames re creatie) en Brandsma (dames presta tie). "Het volleybaltoernooi was als vanouds een grandioos festijn met een zeer hoog tempo. We denken erover om dit onderdeel volgend jaar over drie avonden te verspreiden, omdat er nu zoveel wedstrijden per keer moeten De heren Brink (l.) en Elderman reik ten de Lindner-wisselbeker uit aan de aanvoersters van de winnende teams. worden gespeeld. Hoe we dat willen doen, weten we op dit moment nog niet. Als er meer ruimte komt is er in elk ge val minder druk op de ketel en dan mar cheert alles beter. Het is wel vermel denswaard dat de heer J. Lijkendijk van de volleybalvereniging SoVoCo een bijzondere prestatie heeft geleverd door zijn medewerking tijdens de toer- nooi-avonden," aldus voorzitter Van Essen. Op zaterdag 30 mei wordt aan de afge sloten Eem-arm bij de Grote Melm. Dit laatste onderdeel begint om 8 uur 's morgens. Het gaat bijzonder goed met onze Soester wielrensters. Afgelopen weekeinde won Mieke Havik als lid van de nationale A-selectie in het Bra bantse Diessen de driedaagse Omloop van 't Molenheike. Monique Knol werd daar derde, achter de Westduitse Inez Varenkamp. De Nederlandse damesploeg, met ver der Heieen Hage, Connie Meyer, Mo- nica de Waal en de Amersfoortse Mo nique de Bruin, schreven om te begin nen op vrijdag de ploegentijdrit over 40 kilometer op hun naam. Toen Mieke Havik de dag daarop in de 89 kilometer lange eerste etappe de an dere 125 rensters te snel af was en Mo nique Knol de tweede etappe won, te kende de einduitslag zich eigenlijk al af, ondanks de winst voor Petra de Bruin in de afsluitende tijdrit. Het Soester duo had twee weken daar voor óók al van zich doen spreken tij dens de 10-daagse Tour de 1'Aude. In de heuvels rond het Zuidfranse Carcas- sonne bleef Monique Knol tijdens de proloog iedereen voor, inclusief illuste re mederensters als wereldkampioene Jeannie Longo (Fr.) en Maria Canins (It.). Mieke Havik won daar de voor laatste etappe, na een rit vol beklim mingen. De Soester dames vormen een onmis kenbare steunpilaar in de Oranjeploeg, die in de Zuidfranse ronde in totaal vier leden zag eindigen bij de eerste tien. Zij zien nu al reikhalzend uit naar de ko mende Tour de France. Maar vóór die tijd zijn de dames nog een keer dicht bij huis actief. Op 18 juni wordt de Ronde van Soest gereden, en dan zullen Mieke en Monique zeker ac te de présence geven op eigen terrein! Gecompliceerde schoorsteenbrand De brandweer werd vorige week gea larmeerd voor een gecompliceerde schoorsteenbrand aan de Korte Ossen- dam, die in korte tijd uitliep op een bin nenbrand doordat de vlammen zich verspreidden tussen het plafond van de begane grond en de vloer van de slaap kamerverdieping. Oververhitting van de schoorsteen was de oorzaak. De brandweer nam passende maatregelen en kon het vuur, dat gepaard ging met nogal wat rookontwikkeling, vrij snel doven. Er werd groot materieel ingezet, o.a. de ladderwagen. Het verkeer moest daardoor tijdelijk worden omgeleid. Inbraak Louise de Colignylaan Een 32-jarige bewoonster van de Loui se de Colignylaan meldde de politie vo rige week een inbraak in haar woning. Uit de woonkamer en de slaapkamer werden een computer en geluidsappa ratuur ontvreemd. Hoe de dader is bin nengekomen bleef onopgehelderd. Personeel van de afdeling wegen en rio leringen van de dienst Gemeentewer ken begon maandag 18 mei aan het her- bestraten van de trottoirs bij de gevels van de Veenbesflats. Men begint aan de zijde van de Varenstraat en werkt ver volgens in de richting van de Dalweg. Bij dit herbestraten wordt ook enig an der werk meegenomen zoals herbestra ten van de voetpaden bij de hoofdin gangen van de flats. De werkzaamhe den zullen ongeveer twee weken duren. Het College van B. W. heeft de gemneenteraad laten weten dat de tekst van de verordening op het be heer van de gemeentelijke sociale dienst alsnog wordt aangepast. In plaats van "ongesteldheid" en "ont stentenis" is nu gekozen voor de for mulering "bij ziekte, verzuim, schor sing of afwezigheid anderszins" in het artikel, dat de vervanging van de directeur en de administrateur re gelt. Het College komt daarmee tege moet aan de bezwaren die Lydia Meijer (PvdA) onlangs in de com missie Welzijn uitte tegen deze nogal archaïsche omschrijvingen. De leden van de Soester verenigingen van postduivenhouders hebben zater dag 16 mei deelgenomen met hun dui ven aan een wedvlucht vanaf Bapaume, afstand circa 287 km. Om 8.15 uur wer den de duiven in vrijheid gqsteld bij een matige westen wind. P.V. "De Zwaluw" Soest In concours waren 641 duiven. Aan komst eerste prijswinnende duif 11.35.10 uur, snelheid 1425,40 meter per minuut, aankomst laatste prijswin nende duif 11.53.53 uur. Uitslag: J.P, Stam 1 60 61 71 110, W.H. van Dorrestein 2 30 77, H. de Bree 3 5 614 24 33 39 49 53 84 85 101, J. v.d. Brakel Zoon 4 23 37 48 5183 86 95, R. v.d. Mast 7 1252128,G.Rijksen8131526 28 92 99 106 116 120 121 123, B. Roest 9 25 35 40 73 75 80 81 96 109, R.G. Voskuilen 10 27 29 64 117 118 127, J. v.d. Belt 11 57 115, K. de Jong/ Hogers 16 63 67 90 119, G. Schimmel 17, K. Kok 18 56, A. de Bes 19 47 72 102 112 114, R. van Egdom 20 36 45 58 76 100, A. van Ginkel 21 34 55 66 91, C-Brakenhoff 22 87, v.d. Brakel/ de Beer 3144 46 68 93 104 126, A. van Riet 32 119, H. Woudstra 38 62 82, Joh. Schimmel 41 42, R. Eimers 43 65 70 78 83 122, K. Boeklagen 50, J. v.d. Burg 34, H. Eggink 59, Th. Wigtman 69 74 79 89 98 107 124, H.G. Eintjes 97, J. van Dijk 103 108, Mevr. D. van Tol 105, G. Zeypveld 111, J. Duyst 125 'De Vriendschap' Aantal duiven 456 stuks. Aankomst le duif 11.35.38 uur. Snelheid 1431.21 mtr. per min. Uitslag: B. Schimmel 1 19 22 47, C. Bokma 2 9 28 29 35 40 43 45 60 61, Altenaar/ Reijerse 3 8 11 44 52 55 78 87 90, J. Koster 4 34 37 62, J. Kamerbeek 5 30 56 63 66, W. Hoffmann 6 41 46 51 72, A. Stolker 7 10 36 79, Combinatie Rini 12 26 48 58 68 73 8388, C. Kaats 13 14 18 33 49 59 76, H. Rauch 15 32 38 39 42, A. Meesters 16 23 65 75 81, D. Bos 17 69 84 86j Sukel v. 't Klooster 20 89, C. Vaessen 2124 67, P. Rauch 25 54 70 74 80, T. Kok 27, Huizinga van Doorn 31, C.P. Jak Zoon 50, J. Wijnands 57 85, A. Kok 64, J. Kruseman 71 77 82, D. de Zoete 91. 'Soest' Er waren 235 duiven in concours. De eerste prijsduif arriveerde om 11.44.03 uur. Deze haalde een snelheid van 1389.06 meter per minuut. De laat ste prijsduif kwam aan om 11.57.54 uur. Uitslag: Z. v.d. Esschert Zn. 1 39, E. Veer man 2 24 34, Hornsveld-v. 't Net 3 578 10 11 15 16 18 19 23 28 33 38 40, Comb. Vogel 4 13 17 22 47, H. Huis man 6 20 26 43, P. A. Almekinders 9 29 37, P. Limper 12 25 36 41 14, A. v. Hornsveld 21 31 35 44, A.A. de Kruyf 27, H. v. Essen 30 45. A. Vogel 32 42 46. Vier jeugdteams van de Soester EHBO namen onlangs deel aan de wedstrijden om de mevr. C.J. v. Velzen wisselbekers in Baam. Mevrouw C.J. v. Velzen-v.d. Kuilen was tijdens de oorlogsjaren en enkele jaren daarna lid en bestuurslid van de afdeling Soest en was daarna in 1951 een der oprichters van de EHBO adeling Baarn. Jaren geleden schonk zij <sattwee beker, die jaarlijks verspeeld moesten worden door A- en B-jeugd- teams, afkomstig uit de omgeving van Baarn. Bij gelegenheid van haar af scheid als aktief bestuurs- en kaderlid van de afdeling Baarn, waren zaterdag ochtend in de Astro-school te Baarn de bekende "Mevr. Van Velzee-wed strijden. 's Middags was er voor haar een afscheidsreceptie georganiseerd. Bij de A-afdeling, de jongsten, ging de wisselbeker naar het team van Baarn, terwijl het Soester team de tweede plaats veroverde. Bij de B-jeugd werd een team van Soest voor de vijfde maal achtereen winnaar van de prachtige wisselbeker, terwijl in deze categorie Baarn tweede werd. De beide bekers plus herinneringsvaantjes voor alle deelnemers weden met toepasselijke woorden door Mevr. Van Velzen uitge reikt. Met twee mooie bekers gingen de Soestertjes voldaan huiswaarts. Tas gestolen uit boodschappenwagentje Een 49-jarige vrouw uit Soest deed vo rige week bij de politie aangifte van de diefstal van haar tas. Die had ze na het winkelen per ongeluk achtergelaten in een boodschappenwagentje bij een su permarkt aan de Wiardi Beekman- straat. Toen ze ontdekte dat ze de tas vergeten was keerde ze op haar schre den terug, maar toen was hij al verdwe nen. In de tas bevonden zich o.m. auto papieren, een giropasje, diverse per soonlijke papieren, een portemonnee met 165 gulden en wat make-up- Het dameselftal van de sportvereniging VVZ'49is vorige week vrijdag gehuldigd in verband met het behaalde kampioen schap. De voetbalsters promoveren daardoor naar de zaterdag eerste klasse B van de afdeling Utrecht. Tijdens een receptie in de kantine van VVZ kwamen veel belangstellenden de kam pioenen feliciteren. Onder hen bevonden zich afgevaardigden van de Soester voetbalclubs. Namens de KNVB was de heerA. Lamers aanwezig. Hij meende dat het damesvoetbal nu hele maal wordt geaccepteerd, dit in tegenstelling tot enkele jaren geleden Dnnr middel van promotie op scholen denkt Lamers Foto: Goos van der Wilt het damesvoetbal nog meer bekendheid te kunnen geven. Het dameselftal van VVZ heeft een goed seizoen doorge maakt. De meeste tegenstanders waren niet opgewassen tegen het solide en sterke spel van de dames van de Eemweg. De ploeg van trainer Dick van de Bovenkamp heeft het afgelopen jaar ook in een uiterst goede sfeer gewerkt. Het is nu zaak voor de dames van V VZ zich in het komende seizoen te handhaven in de eerste klasse, of wellicht de oversprong te maken naar de KNVB-competitie. KUNSTGEBITTEN en repara ties. Vrijblijvend advies. Tandprothetische praktijk L.F. Mertens, Cantonlaan 9A, Baarn, tel. 02154-14136. HANDEL Voor extra lage prijzen moet je naar HAM reizen. De goed koopste van midden Neder land. Keuze uit 100 nieuwe bankstellen. Ruime keuze in leer. Chesterfield toogkasten, ranke kasten, noten meube len, TV videomeubelen, eet- hoeken, kleinmeubelen, enz. Maandag gehele dag geslo ten, vrijdagavond koopavond. Hoge Hof 2, Nijkerk. Voor de tuin: AFRIKANEN f 0,30. Agaratum, Lobelia en Alicum f 0,35. Petunia, Salvia en Begonia f 0,50. Knolbego nia en Vlijtig Liesje f 0,60. Geranium, Hanggeranium en Fuchsia f 2,75. Alles in eigen kwekerij in pot gekweekt. Grote partij Portugees aarde werk tegen fabrieksprijzen. Bloembakken in diverse ma ten en prijzen. E. v. Oest, Clemensstraat 82, tel. 12142. Wasiel Steitner, de grootste TAPIJTZAAK van Soest, 200 rollen in voorraad. Lange Brinkweg 38 t.o. Gasbedrijf, tel. 02155-19600. Tandprothetische praktijk Kunstgebitten en reparaties. Behandeling volgens afspraak. Spoedreparaties 2 uur). Gratis advies. Telefoon 033-632567 Utrechtseweg 50 (nabij station) A'foort voor 6 maanden vanaf 1/6/87. Voor buitenlandse N.V. (2 pers.) Huur f 1300,00 p.m. Met ingang van HARTJE-ZUID Inbraak Amersfoortsestraat Een 34-jarige bewoner van de Amers foortsestraat in Soesterberg deed in het weekeinde bij de polite aangifte van een inbraak in zijn woning. De dader bleek het hele pand te hebben doorzocht. In de slaapkamer werd een aantal gouden sieraden buitgemaakt. Geachte Mevrouw/Mijnheer, Bent u ook zo gehecht aan DIE STOEL in de hoek van de kamer? Of dat heerlijke OUDE BANKSTEL? Maar helaas, het binnenwerk is kapot of ze moe ten nodig met nieuwe stof worden bekleed. Waar vind je daar nog een echte, BETROUW BARE VAKMAN voor. Tegen betaalbare prijzen. Ik weet hem voor u. Maar eerst nog iets anders. Deze man kan nog veel meer voor uw huis doen. Hij levert tapijten, marmoleum, linoleum, nieu we stoelen, bankstellen, kasten, bedden, dekens. Noem maar op. Maar ook zonneschermen en rolgordijnen. EN WEET U WAT NU HET GROTE VOOR DEEL VOOR U IS? Deze man heeft geen grote winkel vol met per soneel. U begrijpt wat dat kan schelen. DAAROM LEGT HIJ B.V. TAPIJT GRATIS. En perfekt. Waarom ik zo enthousiast kan zijn? U zou eens moeten zien hoe mijn oude bankstel er nu splinternieuw uitziet en hoe mijn tapijt ligt. (En ik ben niet de enige gelukkige) Goede vakmannen zijn ontzettend schaars en waarschijnlijk zoekt ook u zo'n man. HIJ HEET: R. ALEXANDER ADRES: Burg. Penstraat 61 Baarn TELEFOON: 02154-18435. (voorheen Soest). ...waar uw droom werkelijkheid wordt, dankzij de vakbekwame hulp en prettige sfeer. Als uw keus gemaakt is, trek dan ook de schoen aan die bij uw bruidsjapon past. En bespreek meteen een old-timer uit de dertiger of vijftiger jaren. Julianaplein 71 Amersfoort Tel. 033-630719 De gazonmaaier van de toekomst is nu reeds ontwikkeld door Wolf Gerate. Voorzien van alle nieuwe elektroni sche toepassingen voor nog meer veilig heid en bedieningsgemak. U zult zien een Senatoh® gazonmaaier laat absoluut niets meer te wensen over. Zowel normaal, nat als hoog gras worden geruisloos gemaaid zonder dat de maaier ver stopt raakt. En dat u gegarandeerd goed zit blijkt wel dat u op een Senator® gazonmaaier uit de 42-serie; "Levens lang" garantie krijgt op het chassis, 3 jaar op elektromotoren en 1 jaar op ben zinemotoren. Wat wenst u nog meer! Informeer bij ons naar al die sprekende produkt voordelen van een Senator® gazonmaaier. Wij zullen u hierover graag informeren. IJZERWARENHANDEL - GEREEDSCHAPPEN TUINARTIKELEM KOM SNEL 'KIJKEN NAAR ONZE GROTE COLLECTIE GAZONMAAIERS! Soesterbergsestraat 4 - Soest Tel. 02155-11137

Soester Courant | 1987 | | pagina 15