Splinter Eemland b.v. C Soester team verslaat artiestenelftal Los Vast S.O.Soest Al te gast bij King's Palace WÊm at»?'"- Voetballers 'schoppen' 3.000 gulden bij elkaar voor het Bentinck Fonds GESPECIALISEERD IN JONGE GEBRUIKTE FORD-AUTO'S WZ sluit af met nederlaag s.°.S°est Al wint sterk bezet voetbaltoernooi ZATERDAG VOETBAL Verlies van Hees in beslissingswedstrijd SEC Toekomst toernooi 1987 ZATERDAG VOETBAL Inschrijving avondvierdaagse Voetbal Hees WZ 3 De Kuil vvinf toernooi bij TOV SoVoCo-toernooi op Hemelvaartsdag SEC Jeugdnieuws S.O.Soest jeugd voetbal in de lift Dakwerken De selectie van Soester spelers heeft maandagavond met 2-1 van het arties tenelftal Los Vast gewonnen. De wed strijd werd bijgewoond d<$nr ruim 800 toeschouwers, die bijna 1500 gulden in het laatje brachten. De recette komt ten goede aan het Bentinck Fonds, evenals de opbrengst van de loterij (nog eens 1500 gulden). Het was voor het eerst sinds jaren dat een vriendschappelijke voetbalwed strijd werd georganiseerd met als doel de organisatie voor de gehandicapten sport te steunen. Bep Masmeyer, de man achter het duel en de loterij, was na afloop verheugd met de opkomst van het publiek en de daaruit vloeiende op brengst. "Ja, ik ben zeer tevreden, zeker als je bedenkt dat het heet van de naald is. Voor één avond is het geen slecht re sultaat. Vanmiddag om vijf uur dacht ik nog dat alles zou verregenen, maar ge lukkig zijn er nog aardig veel mensen gekomen," aldus Masmeyer, die zijn zoon Frank (en Vrij) twee keer bijna zag scoren voor het Los Vast-elftal. De artiesten waren vaker in balbezit, en de wedstrijd speelde zich dan ook voor namelijk af op de helft van het Soester team, dat in de nieuwe outfit van sport- huis Eb. Kareisen het veld had betre den. Doelman Aart Smink moest al in de eerste minuut naar de grond om een openingstreffer te voorkomen. Even la ter werd de goed keepende veteraan van WZ wel gepasseerd. De inzet van de oud-ajacied Ton Blanker, die zich duidelijk als één van de betere spelers manifesteerde, werd echter door een verdediger van de doellijn gehaald. De artiesten kregen meer kleine kansjes, maar de afwerking het te wensen over. Amendement Na 22 minuten kwam het Soester team bestaande uit leden van alle vijf voetbal verenigingen in de gemeente Soest te gen de verhouding in op 1-0. Via verde diger Hans Vultink caramboleerde de bal voor de voeten van het PvdA-raads- lid Kees Boerkoel die zonder motie of amendement (met links?) de door aan nemer Rodermond beschikbaar gestel de bal in het net prikte. Het duurde twintig minuten alvorens het publiek een nieuw hoogtepunt kreeg voorge schoteld. Jaap van de Veer maakte ge bruik van een misverstand in de arties ten-verdediging door 2-0 te scoren Kort daarna was het Roberto Jacketti die vallend (van zijn scooter) de marge minimaliseerde. Ondanks de ruime vertegenwoordiging van echte' voetballers konden de ar tiesten nooit imponeren. Individuele acties van André van der Ley (oud- Eagles), René van de Kerkhof (behoeft geen introductie) en Ton Blanker (kop bal tegen de lat) leverden niets op Daarnaast bleek dat het Jan Rietman beter afgaat op het Los Vast-podium dan op het voetbalveld. De rechter vleugelspits kon geen moment onrust stoken in de degelijke verdediging van bet boester team, waarvan de gemid delde leeftijd aanzienlijk hoger lag dan die van de prominenten. Jammerge- noeg daalde het spelpeil in de tweede helft. Aan beide kanten ontstonden uit gelezen kansen, maar scheidsrechter Harry de Groot hoefde de bal na de rust niet meer naar de middenstip te dirige ren. De selectie van Soester spelers won daarom de wisseltrofee van de Soester Courant. Naar alle waarschijnlijkheid spelen het Soester team en Los Vast volgend jaar Baarn - Eemnèsserweg 16-22 Telefoon 02154-15555 Soest - Beukenlaan 80 (hoek Dalweg t.o. Sporthal Beukendal) Telefoon 02155-12643 al WZ heeft ziin Innfcto andermaal tegen elkaar in Soest. Hoe- wel er nog geen afspraken zijn gemaakt zal het Bep Masmeyer ongetwijfeld luk ken opnieuw een wedstrijd te organise ren. "We hebben nu een draaiboek, en we hebben weer geleerd. Vorige week was ik in Huizen bij een Los Vast-wed- stnjd, en daar hebben ze via de scholen al weken voor de wedstrijd loten ver kocht. Op die manier hebben ze 8.000 gulden opgehaald. Maar drieduizend gulden is natuurlijk ook een mooi be drag, ook al hoop je altijd op meer geld als het om het Bentinck Fonds gaat." Financieel succes Meer dan dertig sponsors uit Soest zorgden ervoor dat de wedstrijd een fi nancieel succes kon worden. Terwijl mr. S.P. baron Bentinck de aftrap verrichtte waren speelsters van het SEC-dames- elftal nog druk in de weer met de ver koop van loten. De prijzen waren alle- Oud-burgemeester Bentinck verricht te de aftrap. Tegenover hem raadslid Soest-veteraan Kees Boerkoel. Foto: Goos van der Wilt maal geschonken door het bedrijfsle ven. Na de wedstrijd werden ze uitge reikt aan de gelukkige winnaars. De verkoop van de loten leverde het Ben tinck Fonds 1519 gulden op. Ook de re cette zal worden overgemaakt op de re kening van de sportorganisatie voor ge handicapten. Voor de wedstrijd werd Gerrit Pomp de Soester wheeler, gehuldigd voor zijn uitstekende prestatie in Rotterdam waar hij in april iedereen verbaasde door de internationale marathon te winnen. Voorzitter P. Bosman van het Bentinck overhandigde hem een bloe- menkrans. F°to: Goos van der Wilt Jan Rietman (Los Vast) duelleert met -van het Soester team Jeugdtoernooien voor de blauwwitten Onder eindelijk wat betere weersom standigheden en op uitstekend be speelbare velden, gingen de traditio nele s.o.Soest jeugdtoernooien afgelo pen weekend van start. Dit jaar was het voor de 17e maal dat deze in geheel Nederland bekende toernooien verspeeld worden en ook nu weer met gerenommeerde vereni gingen uit het hele land. Nadat het veteranentoernooi zondag 10 mei in verband met competitie wed strijden teruggefloten moest worden ging zaterdag het festijn met de junioren BI en 2 van start. Om tien uur stonden 8 verenigingen met ieder twee teams startklaar, om middels zes wedstrijden per team (half uur op half uur af). uit te maken, hoe aan het eind van ae dag de rangschik king er uit zou zien. Dat er bij s.o.Soest goed wordt gevoet bald is algemeen bekend. Ook tijdens de toernooien wordt er goed gepres teerd, ondanks een sterke toernooibe- zetting. Zowel de B1 als de B2 eindigden in hun poule op de le plaats. Daar het om 'n verenigingsprijs ging werden de B's van s.o.Soest algeheel toernooiwinnaar van het "Stoppel" toernooi. Goede 2e werden de B's van URK. 3e de Volewijckers uit Amsterdam 4e Quick'20 uit Oldenzaal. Het Utrechtse Elmkwijk werd 5e en D.O.S. 19 uit De nekamp 6e. Xerxes-Rotterdam 7e en de kon HFC uit Haarlem finishte als laatste. Feyenoord Zondagmorgen gingen om 10.00 uur 6 F-team (jongens van plm. 6 jaar) in een elfmansformatie van 16 meterlijn naar 16 meterlijn van start voor hun toer nooi. De s.o.Soestjeugd speelde tegen de la tere toernooiwinnaar Feyenoord een van hun betere wedstrijden. Lange tijd stonden de Rotterdammers met 1-0 voor, kort voor tijd kogelde Bas Dret de zaak raak 1-1 en dat was ook de eind stand. In de eindrangschikking werden de Soesters 4e, gevolg door Candia uit Rhenen en AFC-A'dam. 3e werd Ol denzaal en 2e Zeeburgia uit A'dam. WZ heeft zijn laatste wedstrijd van het seizoen '86/'87 met een nederlaag tegen DOSC uit Den Dolder afgeslo- ten. Hoewel de uitslag (0-2) doet gelo ven dat het een afgetekende overwin ning voor DOSC was, leverde het spel een heel ander beeld op. Gedurende een groot deel van de wedstrijd was het yvz dat het spel maakte en zich de beste kansen kreëerde. De eerste helft leverde een leuke wed strijd op. WZ probeerde met snel spel en het onderdruk houden van de tegen stander een openmgsgoal te forceren maar de veelvuldig gekreëerde kansen nnc'n deze wedstriJd gemist. DOSC daarentegen benutte de eerste de beste kans in de wedstrijd wel. In de JUe minuut wed een vrije trap via kee per Wim van der Pol tegen de lat ge schoten. De terugspringende bal werd lam* de geslagen doelman gekopt. hij o.a. de E.H.B.O. dankte voor haar aanwezigheid (hoefde niet eenmaal te verzorgen) de zes scheidsrechters voor de goede leiding. Zaterdag in 10.00 uur gaan de C-junio- ren van 8 verenigingen van start voor hun toernooiIedere leeftijdsgroep bij s.o.Soest heeft zijn eigen toernooi. Za terdag de Cl en C2 in een wederom sterk bezet toernooi. D.W.S. Amster- dam-Excelsior en Feyenoord uit Rot terdam. Oldenzaal-URK, Volericlam en Zeeburgia uit Amsterdam maken het achttal vol. Wederom per team zes wedstrijden van een half uur. De prijs uitreiking is om ongeveer 16.30 uur. Zondag komen de Dl en El aan de Foto: Goos van der Wilt bak In eenzelfde wedstrijdschema als bij de C-tjes, komen er naast de eerder in toemooiverband bekende verenigin- §e"' nu twee Noorderlingen bij. G.V.A.V. uit Groningen en Leeuwar den s.c. Enschede-Excelsior en weder om Feyenoord gaan samen met Volen- dam en Zeeburgia Amsterdam voor een geweldig toernooi zorgen. Pupillen voetbal is zo ongeveer de mooiste uitvinding van de laatste twin tigjaar. Tussen 10.00 en 16.00 uur spe len voetballers die er nog in geloven straks in het grote Ajax of Feyenoord te spelen. Hpps IG Ar Hees is er ondanks een geweldig vel- doverwicht niet in geslaagd de wed strijd tegen Viod te winnen en zodoen de een plaats af te dwingen voor een promotieduel. Tachtig minuten van de wedstrijd was de Hees ploeg te vinden voor het doel van de tegenstander uit Tienhoven, maar de reeds in de vijfde minuut opge lopen achterstand kon niet meer recht worden getrokken. De wedstrijd was slechts 5 minuten oud toen te lakoniek uitverdedigen één van de Viod-vbor- waartsen de gelegenheid gaf om de bal moeiteloos achter de verder prima acte rende Hees doelman Hans Uit den Boogaard te deponeren. Hees was wak ker geschud en de ene na de andere aan val golfde op het doel van Viod. Er de den zich uitstekende kansen voor, maar en door schitterend keeperswerk van de Viod doelman én door het zeer slordig omgaan met de mooiste kansen wist de Hees ploeg niet tot scoren te komen. De inzet was er duidelijk wel, maar juist dat SEC zal a.s. zondag weer zijn bekende toekomst toernooi verspelen. Aan dit 'oernooi mogen deelnemen spelers, die >p of na 1 augustus 1965 zijn geboren, er elftal mogen maximaal 2 spelen orden ingeschreven. Bij elke wedstrijd mogen twee wissels worden toegepast. SEC slaagde erin de laatste tweemaal de Hans Ooft-bokaal te winnen. stukje agressie dat dergelijke wedstrij den kan beslissen ontbrak. In de rust wisselde trainer van Dorre- stein Chris UitdenBoogaard voor Ewout Jansen en Hees begon waar het de eerste helf geëindigd was, namelijk met aanvallen. Ondanks dat men nu de wind tegen had werd de druk op het Vioddoel nog veel groter. Het alles-of- niets-spel van de Hees ploeg bracht ook nsico s met zich mee en tot een paar keer toe moest de Hees doelman al zijn klasse tonen om gevaarlijke counters onschadelijk te maken. Hees kreeg 6 corners op rij en der deden zich chaoti sche taferelen ;voor bij het Viod doel, maar met name de keeper gaf geen krimp. Ook met goede schoten van on der meer René v.d. Deijssel Jaap van ?r. en Ewout Jansen was Hees dicht bij de meer dan verdiende gelijk maker, maar als door een wonder bleef die treffer uit. Dertig seconden voor tijd leek dan uit eindelijk toch nog de gelijkmaker op het scorebord te komen, maar met een uiterste krachtsinspanning kon de Viod doelman de bal op de lijn keren. Eindfeest SEC Voetbalseizoen '86-'87 Op vrijdag 22 mei a.s. wordt er in de kantine van de voetbalvereniging SEC feest gevierd, met medewerking van H. Schouten. Tijdens dit feest zal een play back show gehouden worden, met geld prijzen voor de drie beste acts. Tevens worden de voetbalster en voetballer van het seizoen gekozen. Aanvang 20.30 Hoewel de teleurstelling bij de Hees ploeg na afloop bijzonder groot was kan de ploeg toch terugzien op een re delijk geslaagd seizoen, zeker in verge lijking met vorig jaar. Als de ploeg bij elkaar kan blijven, wellicht met aanvul ling van een paar nieuwe spelers, kun nen ze volgend seizoen ongetwijfeld meedoen in de strijd om de hoogste In het clubhuis Het Kruispunt aan de Albert Cuyplaan bestaat aanstaande zaterdag de laatste mogelijkheid tot in- schrijving voor de zesde avondvier- daagse van Soest. Tussen 10.30 en 11.30 uur kunnen geïnteresseerden zich nog aanmelden bij de organisatie. Afgelopen maandag- en dinsdagavond kreeg de plaatselijke regelingscommis sie Soest een enorme stroom deelne mers te verwerken. Zij, die eerder deze week niet in de gelegenheid waren zich in te schrijven, kunnen dit derhalve op zaterdagmorgen alsnog doen. Vorig jaar kende de avondvierdaagse 5en record aantal wandelaars (meer dan 2300). Dat kwam toen vooral door de instelling van de 5 kilometerafstand voor de jongeren. Het eerste lustrum kreeg daarmee een feestelijk tintje voor de organisatoren, die nu verwachten dat tijdens de eerste avond nog enkele wandelaars zich aanmelden. Voor meer inlichtingen over de avondvierdaagse kan men contact opnemen met me vrouw Dazelaar, tel. 11709. A-junioren De eerste wedstrijd voor de algehele in terregionale kampioen s.o.Soest Al, was meteen een klapper. Al in min of meer vervroegde finale stonden twee voor goed voetbal borg staande teams om half elf tegen over el kaar. Er stonden voor dit toernooi vijf wedstrijden van 2 X 20 min. op het pro gramma, doch dit was voor beide teams geen reden om de zaak eens rustig "te bekijken"/ Er werd een "goede" partij op de mat gelegd met Soest als de winnaar. Dat dit twee heel belangrijke punten waren, bleek aan het eind van de rit. Met over winningen op Zeeburgia, Eindhoven en Oldenzaal, kwam Soest op 8 punten. Vor Candia uit Rhenen ging men door de knieën 1-0. Al met al is schitterend toernooi met een goede winnaar. 2e Zeeburgia 3e Feyenoord. De secretaris van s.o.Soest de heer Cees Verkerk verzorgde op de van hem be- kende wijze de prijsuitreiking, waar op Woensdag 20 mei worden er bij Hees 2 wedstrijden gespeeld: 19.15 uur Dames: Rabobank Soest - Krijnen/Neoprint 20.00 uur Heren: Hees 5 - Neoprint/ Knjnen De avond wordt besloten met een bar becue voor alle deelnemers. De tweede helft een zelfde spelbeeld. Mede door invaller Piefer van den Broek werd het tempo nog opge schroefd. Het wachten was voor het pu bliek op de gelijkmaker. Deze kreeg WZ op een presenteerblaadje toen scheidsrechter Van Twillert na het om ver duwen van Günther Buxtorff WZ een penalty toekende. Deze werd door Buxtorff recht in de handen van keeper Bonis geschoten. Vlak na deze penalty beslechtte DOSC het lot door via een uitgekiende uitval de tweede goal aan te tekenen. WZ is hierdoor op de zevende plaats geëindigd. Wellicht dat nu de mogelijk heid bestaat om vanuit deze midden- mootpositie volgend seizoen een gooi naar de top te maken. Op het goed georganiseerde toernooi bij TOV in Baarn moest het derde elftal van WZ'49 aantreden tegen TOV2, Baarn2 en Eemnes 2. In deze zware poule deed WZ3 het zeer goed. De eerste wedstrijd ging te gen TOV2 dat een technisch goede wedstrijd speelde maar toch niet op kon tegen het goede organisatorische spel van WZ. TOV hield de schade be perkt tot 0-1 door een doelpunt van Bert den Breejen. Na deze overwinning moest WZ spelen tegen Baarn2 dat met een half eerste elftal naar TOV was gekomen. In deze wedstrijd was WZ oppermachtig. Baarn had geluk dat het maar bij 1-0 bleef in het voordeel van VVZ. Om het toernooi te winnen moest WZ gelijk spelen tegen Eem- nes2. WZ begon gemotiveerd aan deze wedstrijd. Coach Henk Poot wilde geen verdedigend voetbal, zodat WZ alles op de aanval zette, wat resulteerde in vele overtredingen van de kant van Eemnes. Na tien minuten spelen gaf Henk Vos een voorzet, waarna Wout Logtenstein schitterend inkopte. Dit zou ook het enige doelpunt van de wedstrijd blijven. Volgende week speelt WZ3 De Kuil een toernooi bij C.J.V.V. De Soester volleybalvereniging SoVo- i"£ rj°p donderdag 28 mei het jaarlijkse Hemeivaartsdagtoernooi Op het complex van de Mixed Hockey Club Soest vindt volgende week de 33ste editie van dit nationaal bekende toernooi plaats. Uit het hele land komen ruim 25 vereni gingen met bijna 100 teams naar Soest. De aanvang van het toernooi is om half mXrfSiBm0rgeiïS' De Prijsuitreiking zal rond 18 uur plaatsvinden v~"'ÜNKi'iUMi J.l. zaterdag werd het pupillen toernooi rfcgespeeld. Deelnemers bij de D, b F pupillen waren Madjoe uit Amsterdam, SDO uit Bussum, Saes- tum uit Zeist, WZ'49 uit Soest en de organiserende vereniging SEC. Zowel bij D, E en F bleek SDO uit Bussum de sterkste te zijn, alhoewel in de E-groep het verschil met SEC maar miniem was JNa een spannend toernooi met zeer goede en sportieve wedstrijden ging bij de F-pupillen de "Freek Kreté" bokaal uitgereikt door de fam. Kreté, naar Bussum. Tweede werd vvz 49, derde Saestum, vierde SEC en vijfde Madjoe. Bij de E-pupillen ging de "Wilhelm" trofee, uitgereikt door mevr. Wilhelm eveneens naar SDO. Tweede werd S derde WZ'49, vierde Madjoe en vijfde Saestum. Bij de D-pupillen bleek eveneens SDO over een zeer sterk team te beschikken zodat ook zij hier winnaar werden. Tweede werd SEC, derde Madjoe, vier de Saestum, en vijfde WZ'49. Uiter aard werd SDO ook winnaar over het totale toernooi. Tussen de wedstrijden door was er een competitie bordschieten. Hierin ging de eerste prijs naar SEC. Zaterdag a.s. is er een klem toernooi thuis voor de spelers van F2 en F3. De komende weken staan allereerst in het teken van oefenwed strijden voor de selekties van het sei- A°ien '8J"'88- Dinsdag 19 mei gaan de Al en BI naar WZA. Donderdag 21 mei a.s. om 19.00 uur S^Ien de Al, BI, Cl en Dl thuis tegen FAK uit Bilthoven. Dinsdag 26 mei spelen zij om 19.00 uur thuis tegen de Al BI, Cl en Dl van Victoria uit Hil versum. Zaterdag 30 mei is er voor alle pupillen en hun vriendjes of vriendinnetjes het pupillenweekend. De Bl heeft een toernooi bij GSV in Gouda en de B 2 een toernooi bij HVC Zaterdag 9 mei j.l. werd de B3 derde op een toernooi bij E.M.M. in Hilversum. De B2 werd tweede op een toernooi in Woudenberg en de C2 kwam met de eerste prijs naar Soest vanaf het toer nooi in Woudenberg. Als laatste toernooi van het seizoen '86- 87 gaan de Al en Bl op 6 juni naar VIOS in Warmenhuizen. De eigenaar van Chin. Restaurant King s Palace" in Overhees beloonde Foto: Goos van der WUt htm uitstekende prestaties in het afgelo- maakt. ",ervan Sre"S gebruik ge- Uit de Dromotift van c c Crxoot A 1 Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 Uit de promotie van s.o.Soest Al naar Jeugdcompetitie blijkt duidelijk, dat het ook prestatief goed gaat met de s.o.Soest-jeugd. Na in au gustus j.l. overtuigend uit de voorron des te zijn gekomen begon Soest Al in september aan een ze.er regelmatig sei zoen. Van meet af aan ging de ploeg op kop en behield deze hoge positie in de Interregionale Jeugdcompetitie tot de laatste wedstrijd. Van de 22 wedstrij den werden er 17 gewonnen, 1 verloren en 4 gelijkgespeeld. ?v W b5sU?singswedstrijd tegen o. V.W. 27 ui Heerhugowaard (kam pioen Afd. B) werd overtuigend met 6-2 gewonnen en de promotie naar de le klasse van de Landelijke Jeugdcom petitie was een feit. Gerenommeerde jeugdploegen zoals Ajax A2, D.W.S. Al, Telstar Al e.d. zullen volgend sei zoen de tegenstander van Soest A1 zijn De succesformatie van dit seizoen valt helaas uit elkaar. Jeugdtrainer P. Mul ler stopt, 8 spelers gaan naar de senio ren, 2 vertrekken er naar de jeugd van FC Utrecht, zodat rond de 2 overblij vende spelers een geheel nieuw team moet worden geformeerd De nieuwe jeugdtrainer, Th. Hendriks uit Leusden, zal er ongetwijfeld in Sa gen met de uit de eigen jeugdopleidin» voortgekomen talenten een team sa men te stellen, dat een redelijke kans haven ™are klasse te hand- S.O.Soest Bl - Interregionaal' In de schaduw van "grote broer" Al heeft ook de Bl zich in het afgelopen seizoen pnma geweerd. In de pts Z™ stelde regionale competitie bereikte de P oeg een 3e plaats en gaat nu in auguï tus a.s. voorrondes spelen voor de in te stellen Interregionale competitie voo? E-jumoren. Mocht de ploeg er in slagen zich te plaatsen, dan ontstaat er een pri ma opbouw bij de Soest-jeugd. Talen ten spelen dan op jonge leeftijd op een hoog niveau, wat ongetwijfeld in de toe komst zijn vruchten zal afwerpen Inlichtingen over zowel jeugd- ais se niorenvoetbal kunnen worden inge" wonnen bij H. Schafthof 13, tel 17457 Ook voor aanmeldingen kunt u op ge-' noemd adres terecht.

Soester Courant | 1987 | | pagina 16