L'es van Lx-da spas Les ÜZlm U Mo LOS WOENSDAG 20 ME11987 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 17 Competitieoverzicht LTC Soest zaterdag TENNIS Soest 1 zondag bijna kampioen Soest-Zuid vecht voor kampioenschap TV. Soest-Zuid jeugd TENNIS H.s.v. de Snoekbaars zomercompetitie verkeersschool Chavannes dichter bij kampioenschap SCHAKEN DVSB jeugd doet het goed BOWLING DAMMEN Sportkopij Geslaagde klubkampioenschappen bij Shot TAFELTENNIS Pijnenburgploegen presteren wisselvallig ATLETIEK Dauwtrappen op Hemelvaartsdag SCRABBLE Jan Leyendekker bij de top met een gemiddelde boven 500 HONKBAL Top honkbal in Soest Marcel de Boer sterk in triathlon De Ruygt NK 10 km. AUTOCROSS Grote autocross C.T.S. op Tweede Pinksterdag Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Red Stars actief in Soest en Enschede BASKETBAL I De districtscompetitie is al weer zo'n vier weken onderweg. Thans bestaat de mogelijkheid eentussenbalans op te maken. Voor het eerste gemengde za terdagteam bestaande uit de dames Yvonne Hofman en Truus Tourné en de heren Henk ter Meulen en Karei Winter zit een kampioenschap er dit jaar niet in. 't Laer A met ex Soestspeel- ster Margriet Meijer is daarvoor te sterk. Een tweede plaats is haalbaar, doch degradatie behoort zeker ook nog tot de mogelijkheden. Soest B doet het erg goed. An en Henny Grift laten zien dat echtelieden wel degelijk in één team kunnen spelen. Samen met Lenie de Bruin en Rob Westland stevenen ze recht op een kampioenschap in de tweede klasse at Soest C is zeker ook nog niet kansloos voor de titel. Sunny Simons, Aafke Slichtenbree, Jack Meijers en aanvoer der Richard Westerhof knokken met Iduna om de eerste plaats. Jos en Cor Heemskerk tezamen met Nanda van Empelen en Jan van Kooij vormen Soest D. Dit jaar trof het team eenne sterke afdeling. Degradatie zal zo goed als zeker ontlopen worden. Mee dan een derde plaats zit er niet in. Soest E gevormd door Myra Lokker, Dinky van Wel, Ton Schneider en Joop van Dort zullen eveneens niet hoger rei ken dan een tweede of een derde plaats. Soest F is al zo goed als kampioen. Ellen en Pierre Dam vormen samen met Ma- ry Blokpoel en Ron Kuiphof een onver slaanbare combinatie. Tot op heden verloor het team slechts 3 van de 20 partijen. Ook in de herencompetitie gaat het voortreffelijk met de Soester teams. Wim van Empelen, Wim Schimmel en Barend en Jan van den Burg verloren zaterdag tegen Montfoort weliswaar een puntje doch hun voorsprong op de nummer twee is dermate groot dat za terdag aanstaande mogelijk al de kam- pioensvlag kan worden gehesen. Voor Soest B geldt ongeveer hetzelfde. De vijf heren in dit team te weten: Jan Willem Oosterbaan, Remko Blokpoel, Joost Hasenaar, Rob Witteman en Roel Vis lijken een maatje te groot voor de competitieklasse waarin ze opereren. Het derde team bestaat al jaren uit Mi- chiel Hoppenbrouwers, Gerard Beek, Peter Jetten en Chris Demitriades. Het kampioenschap is, eveneens al jaren, iets te hoog gegrepen. De heren zijn dit jaar volop in de slag om de tweede prijs. De "oudjes" van de LTC Soest, of eer biediger gezegd, de veteranen, doen het weer goed. Een kampioenschap lijkt iets te hoog gegrepen. Greet Schipper, Lammie Nijhuis, Herman Kuiphof en Oeds Slichtenbree hopen op een twee de plaats maar weten zich in ieder geval verzekerd van een derde. De jeugdteams van de LTC Soest doen het allemaal erg goed. Slechts het eerste team heeft het wat moeilijk. Tussen kampioen worden en degraderen zou den dit jaar weieens heel weinig puntjes kunnen liggen. Het devies is dan ook; er vol tegenaan. Aan Yvonne Brekel- mans, Marjolein Visser, Joop van Kooij en Reinder van der Schoot zal het in ie der geval niet liggen. Twee zondagen voor het einde van de competitie ziet het ernaar uit dat het viaggeschip van de LTC Soest, en ei genlijk van het hele Soester tennis, het dit jaar gaat redden. Een kampioen schap in de Overgangsklasse B is heel dichtbij. Het team bestaat voor het derde achter eenvolgende jaar uit Lizet van der Kolk, Helen Blokpoel en Edwin Baan. Pieter Verbrugh, de succesvolle trainer van de LTC, heeft dit jaar zijn plaats afgestaan aan de sterkere Bert van Wede uit Hoogland. Of het aan voornoemde wissel ligt, waagt Uw correspondent te betwijfe len. Feit is wel dat Bert uitstekend vol doet en zeker een aanwinst voor het team is. Naast Bert komen de andere spelers tot grote bloei. De prestaties van de teamleden kunnen slechts geroemd worden. Door het bijna afwezig zijn van verliespunten valt het moeilijk het spel van één der spelers in het bijzonder te loven. Een buitenstaander die voor het eerst een wedstrijddag van Soest I bij woont, zal echter gecharmeerd zijn van het technische en afwisselende spel van Edwin Baan. Naast het sublieme spel van Edwin leveren Lizet, Helen en Bert zeer degelijk tenniswerk af, zodat alles wijst in de richting van een eerste kam pioenschap in de Overgangsklasse B voor de LTC Soest in de geschiedenis van haar bestaan. Zondag aanstaande speelt het team van aanvoerder Bert van Wede tegen het team van 't Rooi uit Asten. Ieder wordt uitgenodigd om op het park van de LTC Soest aan de Schrikslaan kennis te komen maken met het aanstaande kampioensteam. Afgelopen zaterdag heeft het eerste herenteam van Soest-Zuid de vierde competitiewedstrijd met 4-2 gewon nen van Vreeswijk. Kampioenskandi daat De Kuil heeft weliswaar meer speelpunten, maar Soest-Zuid heeft bij winst van de komende twee partij en toch aanspraak op het kampioen schap. Het valt op dat in deze eerste klasse Peter Brouwer met een hon derd procent score meedraait. Het 2e herenteam won in de derde klas se verdiend met 5-1 van titelkandidaat Nederhorst. Het wachten is op één foutje van de andere titelkandidaat Shot uit Zeist. Invaller Willem de Beer was wederom goed voor 2 winstpunten: singelewinst via 6-2, 6-1, en dubbe- loverwinning met Frits Gerth via 6-3, 7-6. Het derde herenteam wees 't Schilt ge- .decideerd terug met 6-0 en heeft de koppositie in de derde klasse stevig in handen. Het tweede mix-team won met 3-2 in een direct duel van medekoploper Groenvliet. Het team van captain Bert Visser, Ank van Groningen, Elly Hui- zinga en Wim Roest krijgt door deze overwinning goede vooruitzichten op het kampioenschap in de derde klasse. Op zondag speelde het eerste mix-team in de sterke 2e klasse een fantastische wedstrijd tegen kampioenskandidaat de Ronde Vener te Mijdrecht. Er werd weliswaar met 6-2 verloren, maar er werd uitstekend partij gegeven en me nig set werd bevochten via een tie break. Robert Jan Bilderbeek bleek met zijn topspinballen de enig juiste tech niek te hebben tegen de krachtige wind in de polder van Mijdrecht en zijn te genstander. Met 6-2, 6-2, trok hij de winst naar zich toe. Marien Jonkheim speelde een goede wedstrijd tegen de De woensdagmiddag competitie is af gelopen en heeft voor Soest-Zuid het eerste kampioensteam opgeleverd. Het 2e mixed team t/m 12 jr. met Sonja Huizinga, Yvette Bas, Maarten Zoete lief en Xander de Groot, heeft het ge presteerd eerste te worden in de poule door 5 overwinningen te behalen. Het eerste mixed team de Danderpad- jes is eervol als tweede geëindigd. Uitslagen 13 mei: SZ A - Gooiland C 10-0 Hoogerheide B - SZ B 1-9 SZ C - Lockhorst C 3-7 Rijnhuyse B - SSZ 2-6 SZ B - Brisk 4-4 Lundenti A - SZ C 7-1 Men is inmiddels op de helft van de competitie dus er kan nog van alles ge beuren. De spanning blijft nog! Uitslagen 16 mei: Mixed junioren: SZ A - Breukelen 0-5 Rhynauwen - SZ B 3-2 Flehite C-SZC 1-4 SZ D - Bilthoven 4-1 Jongens t/m 17 jr.: Baarn - SZ A 6-2 Hooglanderveen - SZ B 2-6 SZ C - Risenborgh 6-2 Jongens T/m 15 jr.: SZ A - De Kuil 0-8 Nieuwegein - SZ B wordt ingehaald SZ C - Phonasmash 4-4 Meisjes t/m. 15 jr.: SZ A - Rhynauwen A 8-0 Soesterberg B - SDZ B 6-2 A2 speler Otto Panman. Panman won in 2 sets 6-16- 2. Manon Kolber zorgde voor het 2e punt door haar single in 3 sets verdiend te winnen. Marianne Jo- ziasse zorgde bijna voor een verrassing in haar single. Na de le set te winnen moest zij toch in 3 sets buigen. De dubbels waren een klapstuk. Goed tennis, veel spanning, emotie en wils kracht. Jammer genoeg werden alle dubbels in 3 setters, inclusief tie-breaks door Soest-Zuid verloren. Het streven wordt nu om de tweede plaats in de af deling te bemachtigen en zodoende een vaste plaats in de 2e klasse te verkrijgen. Dat is een goed resultaat voor de eerste jaars 2e klasser van Soest-Zuid. Het eerste herenteam moest een gevoe lige nederlaag incasseren tegen Groen vliet, 1-5. Alleen John van Beers wist in 3 sets te winnen. Het tweede herenteam wees Soesterkwartier met 5-1 terug en dit team heeft nu uitzicht op het kam pioenschap. Zaterdag 16 mei is aan de Kleine Melm te Soest de le wedstrijd van de zomer competitie gevist. Van de 53 ingeschre ven deelnemers waren er die ochtend 46, die na loting een stek toegewezen krgen. De vooruitzichten voor het weer waren slecht maar de verwachtingen over de vangsten waren, gezien de re sultaten va de laatste weken, hoog ge spannen. Dat laatste viel wat tegen. Na de opening door de voorzitter van de wedstrijdcommissie kon de wedstrijd beginnen. Dat zij, die een stek voorin hadden geloot, de beste kansen had den, bleek uit de uitslag: John Hibbel op stek 6 ving 7.47 m. en werd hiermee eerste in de le divisie, zijn broer Henk op stek la werd 4e in de 2e divisie met 4.41 m. In de 2e divisie was het Ton Post die met 7.56 m. de eerste plaats veroverde. Dat deze getalenteerde sportvisser dit jaar gelijk zal promoveren betwijfelt eigen lijk niemand. Hieronder de 10 hoogst- geëindigden uit beide divisies, le divisie I. John Hibel 7.47 m. 2. John Kasius 6.76 m. 3. Aart Schipper 4.69 m. 4. Arie Staal 4.83 m. 5. Aart de Bruin 4.69 m. 6. Evert Kasius 4.65 m. 7. Elbert van Beek 4.12 m. 8. Jaap Post 3.47 m. 9. John Verwoerd 2.96 m. 10. Ton Hak 2.69 m. 2e divisie 1. Ton Post 7.56 m. 2. Bert Giele 7.06 m. 3. Wout v.d. Groep 6.86 m. 4. Henk Hibbel 4.41 m. 5. Ed Strumpel 3.94 m. 6. Ab Dekker 3.31 m. 7. Henk Altena 3.10 m. 8. Bart van Dijk 2.54 m. 9. Harrie Vonk 2.06 m. 10. M. van Goor 2.06 m. Zaterdag 30 mei wordt de 2e wedstrijd in deze zomercompetitie gevist aan de Naardervaart. Verzamelen om 5.30 uur bij de Wegman. A.N.W.B. erkend VAN LENNEPLAAN 4 SOEST TELEFOON 02155-16621 Zonder zelf een partij te spelen is Ivar Chavannes op vrijdag 15 mei dichter bij zijn derde achtereenvolgende kam pioenschap van de Soester Schaakclub gekomen. Zijn enige overgebleven concurrent, nieuwkomer Eddie van de Velden, brak in mindere stelling af te gen Koen Vegter, die daarmee degra datie lijkt te ontlopen. Paul van der Hammen is nog niet uit de zorgen. Hij verloor van Gerrit Muis die na een zeer slechte seizoenstart flink aan het scoren is gegaan. Fedde van Tuinen nam revanche voor zijn ladder nederlaag tegen Braf en zal samen met Van der Hammen, Vennik en Van Au- rich moeten gaan uitmaken, welke drie mensen gaan degraderen. In groep 2a bleef Yossip Sulenta in de race door van De Boer te winnen. Mocht hij zijn laatste partij tegen Auke Rosendal (koploper) ook weten te win nen, dan komt er een kampioenstwee kamp. Goes omzeilde een lastige klip door Fugers in het eindspel te verslaan. Van Bakel betaalde tol voor izjn huza renstukje van vorige week: hij verloor van mevrouw Suijk. Er werd natuurlijk ook geladderd: Braf zag zijn grote voorsprong een beetje slinken. Zelf speelde hij interne compe titie, terwijl Erik Swinkels en René Boekhoff volle punten wisten te scoren. Subtopper Balvers was minder succes vol tegen voorzitter Jan Verrips. Uitslagen interne competitie: V.d. Hammen - Muis 0-1Van Tuinen - Braf 1-0, V.d. Velden -Vegter afg., De Boer - Sulenta 0-1, Suijk - Van Bakel 1-0 en Fugers - Goes 0-1. Uitslagen laddercompetitie: Gerth - Boekhoff 0-1, Balvers - Verrips 0-1, Swinkels - Schenderling 1-0. Hemelvaartstoernooi Het traditionele Hemelvaartstoernooi van de Soester Schaakclub zal er anders uitzien dan voorheen. Het software-be- drijf VOLMAC, in de schaakwereld bekend als de sponsor van de Neder landse clubkampioen Rotterdam, is be reid gevonden het toernooi op 28 mei te ondersteunen. De Soester Schaakclub heeft een unie ke prestatie geleverd door dit seizoen met alle vier de teams kampioen te wor den en VOLMAC, dat nog meer wil gaan doen aan schaaksponsoring, zag hier een goede aanleiding in om aan dacht aan Soest te gaan besteden. VOLMAC betaalt onder meer de in schrijfgelden en de prijzen. De sterkste groep zal strijden om een VOLMAC- wisselbeker en zal acht deelnemers tel len. Tien groepn van acht spelers zullen om drie prijzen per groep strijden. Het speeltempo zal 20 min. per persoon per partij zijn. Om 10.00 uur begint het toernooi in Credo, waar de Soester Schaakclub altijd speelt. Prijsuitreiking ca. 16.30 uur. Voor nadere inlichtingen of aanmel ding voor 22 mei bij Dick de Boer, tel. 11474. Voor de competitie van de Utrechtse Provinciale Dambond hebben de pupil len van DVSB een 3e plaats behaald. Bart Heek, Coen Stanton, Danny v.d. Heiden en Justin Wuring, behorend tot het vaste viertal, behaalden deze 3e plaats door winst op ADG-Zenderstad en Culemborg. Tegen Huizen en NDG wérd met de 2 invallers Joris Nolens en Gert-Jan Prin- senberg nipt verloren. In de Open Hof werd zaterdag de slot- ronde gespeeld tegen NDG en Zender- stad. Na afloop vond de prijsuitreiking plaats door Bondsleider T. Wouda. Sa men met Huizen le) en NDG (2e) mo gen de pupillen gaan strijden in de lan delijke halve finale op 12 september. Ook de adspiranten moesten hun laat ste competitie thuis spelen. Tegen Soester Bowling Bond uitslagen huis league, gespeeld op maandag 11 en dinsdag 12 mei j.1. Maandag: Turtles - Tejoko 1-4 Toetanchamon - Late 1-4 De Oude Enghe - Prolebo 1-4 S.B.R. 2 - De Oude Engherds 1-4 Flushing Meadow - Strijkbout 4-1 Silver Star 1 - Tryers 0-5 Dinsdag: Ketel 1 - Bodrum 1-4 Runners Up - Pioniers 0-5 C-Drie 1 - Laatbloeiers 41-1 Dexcrest - Trio Bleeker 5-0 Happy Hoekers - T.Z.N. 5-0 't Juk-HAM 5-0 Bullseye - Silver Star 2 2-3 C-Drie 2 - Nobody 5-0 The Beginners - D.S.K. 0-5 Hoogste game Marina v. Konkelenberg (Happy Hoekers) 203. Uitslagen Jeugd gespeeld op vrijdag 1 mei j.1.: Stars - Gemini 1-4 Spes - Puppies 5-0 Champion's - Lucky Strike 0-5 NDG werd met 5-3 verloren.-Daarmee werden zij 6e met 8 pnt. uit 9 wedstrij den. Kampioen werd De Paasbos dat alles won (18 pnt), vóór Huizen en ADG. Later op de middag werd er een snel- damtoernooi door DVSB georgani seerd. Bij de adspiranten won Huizen en bij de pupillen NDG. DVSB was hierbij niet zo erg*succesvol. Voorzitter J. van Dasselaar kon terug zien op een geslaagde dag en wenste de clubs in de halve finale veel succes toe. Sportverslagen en -berichten uiter lijk maandagochtend inleveren aan onze redaktie, Van Weedestraat 227. Zondag 17 mei werd de laatste van de vier Grand Nationals verreden door de Experts van de Kings Road Riders (KRR) in Doesburg. Het was er met 565 inschrijvingen behoorlijk druk. Ie dereen die nog punten moest hebben voor de Nederlandse Kampioenschap pen, en om niet te degraderen, was aan wezig. De vier Experts van KRR reden prima, bij de Cruisers reden Sancho en Oijan Kers. Sancho werd uitgeschakeld, maar Orjan bereikte na de finale een 5e De Powder Puff Jessica v.d. Wolk werd ook uitgeschakeld. Herman v. Hengstum en Sancho Kers werden uitgeschakeld in de manches. Robin v.d Wolk moest rijden om zijn punten te halen om niet te degraderen, wat hem lukte. Gabi Walet bereikte een 5e plaats evenals Orjan Kers in de fina le. Twee Experts hebben zich door deze laatste wedstrijd geplaatst voor de Ne derlandse kampioenschappen. Gabi Walet in de Expertklasse. Orjan Kers zelfs in twee klassen nl. t.w. Cruise en Expert. Bij de vereniging Shot zijn afgelopen week de jaarlijkse klubkampioen schappen bij de senioren verspeeld. Ruim 40 deelnemers zorgden voor een gezellige drukte in de Shotzaal aan de Heideweg. Algemeen klubkampioen werd voor het tweede achtereenvol gende jaar Berend Jonker. Senioren III Traditiegetrouw kwamen op de eerste avond de senioren III in aktie en even traditiegetrouw werd het een zeer ge slaagde avond. Na de poules waren zes deelnemers over, te weten Bert Bessels, Paul Henken, Wout Wilbrink, Ruud den Blanken, George Demmenie en Barend van Lunteren. De halve finales waren zonder uitzondering zeer span nend, maar uiteindelijk waren het toch de drie laatstgenoemden die hun favo- rietenrol waarmaakten. In de finale driekamp legde Barend van Lunteren beslag op de eerste plaats, met George Demmenie als goede tweede. Senioren II Alle favorieten waren aanwezig in het dit jaar bijzonder sterke deelnemers veld van de senioren II klasse. Chris Sondaar bleek ook dit jaar weer een zeer gevaarlijkse outsider, want onver stoorbaar spelend als altijd, bleef hij alle favorieten de baas. Het gevecht om de tweede plaats was bijzonder spannend, maar werd uiteindelijk beslist in het voordeel van Arjan Schuiling. Ronald van Velzen en Wiltred Busch eindigden met een gelijk aantal winstpunten als 3e en 4e. Senioren I In de senioren 1 klasse werd gestreden om de algemene klubtitel van Shot. Dit jaar waren de eerste drie landelijk spe lende teams van Shot compleet aanwe zig, zodat gesproken kon worden van de sterkste bezetting uit de geschiede nis. Op de 5e plaats eindigde René Da selaar, die met deze klubkampioen schappen zijn 13 jarige tafeltenniscar rière bij Shot beëindigde. Gerhard Busch werd 4e, terwijl Dirk Schuiling met een 3e plaats ook buiten de prijzen viel. De finale ging tussen Berend Jon ker en Hans den Blanken en werd met 21-15 en21-19in het voordeel van Be rend Jonker beslist. Dit betekende een prolongatie van zijn titel van vorig jaar. Klubkampioenschappen jeugd: De klubkampioenschappen voor de jeugd worden op zaterdag 23 en zater dag 30 mei verspeeld. Op 23 mei wordt gespeeld om de titels in de diverse leef tijdscategorieën, op 30 mei wordt ge speeld om het algemeen klubkam- pioenschap in enkel- en dubbelspel. Op beide dagen begint het tournooi om 12.00 uur en zijn belangstellenden van harte welkom. Voor alle inlichtingen over de ttv Shot kunt u terecht bij Bart van der Wal, tel.: 16261 en Jan van Asch, tel.: 19028. Onder goede atletiekomstandigheden vond afgelopen zondag de eerste com petitiewedstrijd van dit seizoen plaats. In Amesfoort trad AV Pijnenburg aan met een herenploeg en dit jaar voor het eerst weer met een damesploeg. Op Hemelvaartsdag, 28 mei a.s. gaat men weer dauwtrappen op de fiets. Nu niet vanuit het E.H.B.O-gebouw aan de Parallelweg maar vanuit De Open Hof, hoek Dalweg/Veenbesstraat. Het ver trek is tussen 6.00 uur en 6.30 uur. Er is een prachtige route uitgezet door de heer Riezebos van pl.m. 1 1/2 uur met als vanouds na afloop heerlijke panne koeken, koffie en voor de kinderen li monade. Met het oog op de inkopen, te weten op hoeveel mensen men moet rekenen, ge lieve u zich tevoren op te geven bij mevr. A. Minderhoud, tel. 23011 of mevr. M. Spiegel, tel. 16195, maar ook als u zich niet van tevoren hebt opgege ven kunt u meerijden. Voor Deze kos ten bedragen voor volwassenen slechts f 2,50 en voor kinderen tot 12 jaar f 1,50. Jan Leyendekker heeft het eindelijk ook voor elkaar. In de competitieronde van de scrabbeleclub Vandalen van af gelopen donderdag wist hij met een score van 591 zijn gemiddelde tot 501 op te voeren. Hij voegt zich hiermee in het gezelschap van de vaste club van vijf, Anneke Tak, Jan Danvers, Renske Druijff, Klaas Keuter en Dieuwke Vas- tenburg, die bezig zijn hun gemiddel den tot ongekende hoogten op te voe ren. Genoemde vijf mensen deden niets voor elkaar onder, zodat hun onderlin ge verschillen praktisch onveranderd bleven. Anneke Tak blijft onaange vochten eerste met een gemiddelde van 593, met op een goede tweede en derde plaats Jan Danvers en Renske Druijff met resp. 561 en 552 gemiddeld. Er komen nog vier ronden voor de competitie, dus het kan er nog om gaan spannen voor de plaatsen twee tot en met vier of vijf. De scores van afgelopen donderdag: W. Bouman - J. Danvers 450-583 R. Druijff - A. Tak 586-565 J. Leyendekker - M. Klute 591-320 K. Keuter - J. van Zijtveld 578-561 T. v.d. Veer - W. Klute 345-321 T. Danvers - A. Nuysink 436-520 D. Boele - Th. v.d. Berg 387-402 D. Vastenburg - J. Hekkenberg604-390 De prijs van de week, waarom in de tweede ronde werd gespeeld en die be stond uit een boekenbon, werd gewon nen dor Wout Klute. Hij eindigde het dichtst bij het getal 400. Aanstaande donderdag is er weer scrabble bij restaurant Van den Brink aan de Soesterbergsestraat in Soest. Aanvang half acht en deelname kost drie gulden. Het afgelopen weekeinde heeft het se niorenteam van de Knickerbockers weer een overwinning geboekt. Het team uit Veenendaal, de Blue Soeks, werd op zeer geraffineerde wijze door het zeer jonge seniorenteam versla gen. Pitcher Leo van Laar van de Knicker bockers gaf de eerste slagman 4-wijd maar kwam ijzersterk terug door de volgende slagman met 3 slag aan de kant zetten. Er volgden 2 honkslagen die 2 punten opleverden. Door goed veldwerk van Edwin Verdonk bleef het bij 2 punten. In de gelijkmakende eerste inning kreeg de pitcher van de Blue Soeks het al moeilijk. Hij gaf Wout Hageman 4-wijd. Laatstgenoemde steelde ver volgens het tweede en derde honk en belandde op het 3 honk. Vervolgens werden twee-2-honkslagen gegeven door D. Farrell en E. Ploftip, waardoor na slecht veldwerk van de Blue Soeks, 3 punten werden gescoord, 3-2. In de tweede inning scoorden de Blue Soeks slechts 2 punten op 1 honkslag. In de gelijkmakende slagbeurt werd Po- wer-hitter Edwin Verdonk met 4 wijd op het honk gezet. Er volgde een prima honkslag door Leo van Laar zodat 1 en 3 bezet werden. R. Kriele legde een op- offeringsstootslag neer, waardoor Ver donk scoorde. Door 3 opeenvolgende 1 honkslagen van resp. Werner Jansen, Jeroen Henke en Donald Farrell scoor den de Knickerbockers in totaal 4 pun ten in de 2e inning. Door 2 honkslagen scoorden de Blue Soeks 2 punten in de derde inning. In de gelijkmakende beurt scoorden de Knickerbockers 2 punten op een honkslag van Erik Plomp. In de 4de inning kwamen 9 Blue Soeks aan slag en scQorden maar 3 pun ten. De slagbeurt van de Knickerboc kers werd een slagfestijn. Charles Ter- steeg sloeg een bal met een stuit het bos in, goed voor een 2-honkslag, echter hij blesseerde zich hierbij, zodat hij gewis seld moest worden. Een zware tegen slag voor de Knickerbockers kwam la ter weer, toen pitcher Leo van Laar door een val tijdens een actie zijn gooi arm blesseerde. Jeroen Keizer nam het werpen over. Hij moest een 13-11 voorsprong verdedigen, en slaagde daarin. In de laatste slagbeurt scoorden de Knickerbockers 5 punten door de vele veldfouten van de Blue Soeks. De wedstrijd eindigde in een 18-11 over winning. De Knickerbockers spelen komend weekend weer thuis tegen Pathers op zondag om 14.30 uur. De heren begonnen ronduit slecht. Polshoogspringer Jaap van de Plaat miste de aanvangshoogte en scoorde zodoende geen punten. Veel werd later op de dag goedgemaakt, waarbij vooral de lopers traditiegetrouw de meeste punten wisten binnen te halen. Zo scoorde Herman Bredewold 11.0 op de 100 m. en was hij de snelste 400 m. lo per, 51,6, vóór Dick Kamerbeek die 52.0 liep over deze afstand. De hoogste score was voor de 1500 m. lopers. Paul van den Brink won de afstand in 4.04.6, Dirk Smit werd derde in 4.06.1 Gert de Ruygt liep een uitstekend opgebouwde race op de 5000 m. in 14.54.1. Dick den Oude wist deze afstand in 17.17.5 te volbrengen. Hordenspecialist Rolf van Kouwen liep een mooi persoonlijk re cord op de 110 m. horden in 18.5, voor zitter Rene van Zee verloor veel tijd door een val over de laatste horde en kwam nu uit op 23.7. Bij de technische nummers waren er goede prestaties van coach Ard Ver meulen bij het kogelstoten. 11.35 m. en bij het speerwerpen, 44.26. Randolf Wijnmalen kwam met de speer tot 36.44. De kersvers nieuwe junioren trainer Jaap Swaagman sprong 5.85 ver en stootte de kogel naar 9.55. Pieter de Vaarwerk en Arnold Vonk hielden el kaar in evenwicht bij het hoogspringen, beiden 1.65. Bij de dames waren er uitschieters van Marion van den Broek. Hoewel zij her stellende is van een rugblessure liep zij toch een keurige 12.0 over de 100 m., Petra Burger liep de 400 m. in 61.3, Angelique vn Oostrum sprong 1.45 hoog en liep haar favoriete afstand, de 800 m., in 2.28.3. Het langste loop nummer, de 3000 m., werd een over winning voor Hennie Pot in 11.08. het eerste optreden van Femke Vermaas op de atletiekbaan was lang niet slecht. Zij liep 20.2 op de 100 m. horden en met de kogel haalde ze 6.50. Hoewel sommige prestaties duidelijk beter kunnen was coach Ard Vermeulen tevreden over de verrichtingen van zijn pupillen. Zondag j.1. traden twee A.V. Pijnen burg triatleten aan in de winderige en regenachtige Groningse plaats Haren. Voor Marcel de Boer, na zijn prima re sultaat in de Soester Triathlon, weder om een uitslag van formaat. Tussen de 120 deelnemers met vele vaderlandse vedetten en Duitse toppers sloeg hij met zijn 19e plaats in de eindrang schikking een goed figuur. Op het onderdeel 1 km. zwemmen was hij één van de allersnelsten. Na slechts 14 min. 32 sec. verliet hij het water. Voor het fietsen over 45 km. kwam hij uit op een tijd van 1 uur 20 min. 10 sec. Ook het looponderdeel werkte hij in hoog tempo af, 39 min. 16 sec. Totaal- tijd 2 uur 14 min. 22 sec. De wedstrijd kende in Axel Koenders een sterke winnaar. Regionale toppers als Johnny Johnson en Mik Borsten moesten toezien hoe Marcel met ruime voorsprong voor hen over de finish ging. Onopgemerkt maar met een vas tomlijnd plan is Marcel de Boer zich een weg aan het banen naar de top. Dit jaar is hij echt bezig aan een doorbraak. In zijn aanloop naar het grote werk, de he le triathlon van Almere op 15 augustus, had hij ook deze wedstrijd opgenomen. Verder volgen nog diverse wedstrijden, waaronder een 1/3 triathlon in Almere, 1/4 triathlons in Vianen, Dieren, Baarn en Schijndel. De laatste geldt als Neder lands kampioenschap sprint. VOor het naseizoen heeft deze allrounder nog de New Yorkmarathon tesamen met de A.V. Pijnenburgploeg op het program ma. Bij de categorie veteranen was Tech- onetriatleet Piet Majoor goed op dreef. Hij was met een 3e plaats in de 40+ klasse met zijn 55 jaren vele "jonkies" te snel af. Piet opende met een zwemtijd van 22 min. 17 sec., vervolgens draaide hij een tijd van 1 uur 25 min. 3 sec. op het fietsnummer en besloot met het loopnummer in 48 min. 15 sec. Zijn to- taaltijd bedroeg 2 uur 38 min. en 35 sec. Voor een internationale stratenloop Onder niet al te beste omstandigheden werd in Amersfoort afgelopen woens dag het Nationaal Kampioenschap 10 km. (baan) gehouden. Pijnenburger Gert ae Ruygt, voor de eerste maal aan wezig op dit kampioenschap, kwam pri ma voor de dag. Voor deze wedstrijd gold een limiet om aan de start te ko men. De Ruygt liep een solide 10 km. en fi nishte in 30.25.8 een nieuw persoonlijk record met meer dan een halve minuut. Een uitstekende start van Gert de Ruygt die in dit heel sterke veld een 15e plaats opeiste. Winnaar werd Marti ten Kate. Dat De Ruygt goed in vorm is bleek af gelopen zondag weer toen hij blijkbaar niet gehinderd door de naweeën van zijn 10 km. naar een 14.54.5 op de 5 km. liep. Marcel de Boer tijdens zijn looponder deel. was A.V. Pijnenburg afgereisd naar de "20 km. door Brussel" met niet minder dan' 20.000 deelnemers. Eef van den Brink zorgde, ondanks dat hij in de lap penmand zit, voor de snelste tijd met 1 uur 7 min. 25 sec. Harry van Brumme- len had maar 50 sec. meer nodig, 1 uur 8 min. 15 sec. Veteraan Joop van Leijen- horst liep 1 uur 13 min. 58 sec. Henk Wallet deed het ook volgens verwach ting: 1 uur 18 min. 42 sec. Henny Pot liep ook hier weer voorin bij de dames, 1 uur 21 min. 42 sec. Marathonloopster en triatlete Gerda van der Veen be dwong deze 20 km. in 1 uur 31 min. 27 sec. Het Autocrossteam C.T.S. organiseert op Tweede Pinksterdag een grote auto cross, die wordt verreden in Utrecht op het industrieterrein De Lage Weide. Er wordt gestart in de klasse tot 1300 cc, de Special klasse, dames klasse en als klap op de vuurpijl een crazy race. Wilt u in één van deze klassen meedoen, dan kunt u bellen met Fred Hesterman, tel. 02154-18133, na 17.30 uur. Als extra zal er ook een motorcross 125 cc verre den worden. De wedstrijd begint om 12.00 uur. Nog toernooien en reis naar Denemarken voor basketballers Drie herenteams van de basketbalver eniging The Red Stars hebben in En schede deelgenomen aan een interna tionaal toernooi van Tekon Arriba, een club van de plaatselijke Techni sche Hogeschool. De Soester delega tie sleepte één eerste en twee derde plaatsen in de wacht op de campus. In sporthal Beukendal speelde het twee de herenteam een toernooi, waaraan onder meer het Tjechische Banik Most meedeed. De Oosteuropese ploeg, die in eigen land net onder de eredivisie speelt, bleef ongeslagen en schreef het vriend schappelijke toernooi op zijn naam. In de beslissende wedstrijd wonnen de Tjechen met 42-34 van het Utrechtse OSG. Heren 2 van Red Stars won al leen van Bourgondië uit Wijk bij Duur stede. Het team, dat een week eerder de beslissingswedstrijd om het kampioen schap had verloren, legde beslag op de vierde plaats. Duidelijk werd dat de spelers van het tweede kampten met zo genaamde 'basketbalmoeheid'. Het toernooi in Beukendal werd afgesloten met een koud buffet. Enschede Heren 3, 5 en 7 van Red Stars vertoef den een weekeinde op de TH in En schede. Voor de tweede achtereenvol gende keer was Red Stars te gast bij Te- kon Arriba. In totaal logeerden meer dan twintig basketbalteams en een ge lijk aantal voetbalelftallen op de cam pus. De deelnemers kwamen uit Neder land, West-Duitsland, Engeland en Ita lië. Het Duitse Duderstadt was één van de tegenstanders van Red Stars 3: De Soester club bezegelde deze wedstrijd om de derde en vierde plaats met winst. Ook het zevende behaalde een derde plaats. Het enige kampioensteam van Red Stars moest onder meer het vijfde voor zich dulden. Het vijfde won het onderlinge duel en bleef daarmee onge slagen na twee eerdere zeges en een ge lijkspel. Dankzij het aantal gescoorde punten werd Red Stars 5 uitgeroepen tot winnaar van het toernooi. Het jaar lijkse toernooi van de studenten van Tekon Arriba stond vooral in het teken van de gezelligheid. Alle teams konden tegen een geringe vergoeding op de campus overnachten, terwijl de deelne mers werden voorzien van ontbijt en lunchpakketten. Denemarken Het seizoen is voor de basketbalvereni ging The Red Stars zo goed als ten ein de. Alle competitiewedstrijden zijn af gewerkt. Diverse teams hebben hier en daar nog een toernooi. De jeugdteams en de niet-standaardteams van de se nioren spelen in juni nog een toernooi in sporthal Beukendal. Op vrijdag 5 ju ni vertrekken 16 Red Stars-leden naar Denemarken. De groep brengt een be zoek aan Holbaek Basketbal Klub, met wie Red Stars sinds 1981 jaarlijkse con tacten onderhoudt. Het is de zevende keer dat basketballers van Red Stars naar het zuidelijke deel van Scandina vië reizen. Dit keer nemen de meisjes kadetten (14-16 jaar) deel aan een toer nooi met Deense tegenstanders. Tij dens het paasweekeinde traden de meisjes op als gastvrouwen voor het be zoekende Holbaek. De groep maakt voor de reis gebruik van vier auto's. Men hoopt vrijdagmiddag in Holbaek op het eiland Sjaelland te arriveren. Op dinsdag 9 juni vertrekt men weer uit Holbaek, een stad zestig kilometer ten westen van Kopenhagen. De Deense hoofdstad is één van de plaatsen, die de Red Stars-groep zal bezoeken.

Soester Courant | 1987 | | pagina 17