Politie Soest vanaf vrijdag a.s. in 'sjiek' bureau U zoekt een spaarvorm die uit de kunst is. Ons Spaarcertificaat beloofit u met een meesterlijke rente. n igen College antwoordt PvdA: 'Budget werkgelegenheid volledig besteed' scliociiiakcr Reorganisatie ambtelijk apparaat nadert voltooiing Het Vleescentrum: al 15 jaar uitstekende kwaliteit tegen zeer scherpe prijzen d'Oude Enghe WOENSDAG 20 MEI 1987 SOESTER COURANT PAGINA 3 Verhuizing wordt gigantische operatie IOSKA krijgt alsnog subsidie Kan een TV een kunstvoorwerp zijn? Komt u maar kijken naar Bang Olufsen Overleg College en Fractievoorzitters Vergadering woningbouwvereniging Soest De Bondsspaarbank doet meer. Mijlpaal bij bekende 'vlees winkel' aan de Birkstraat ING liging 859 iheid Overmorgen, vrijdag 22 mei, verhuist het Soester politiekorps van het oude, afgeleefde maar zo vertrouwde bureau aan de Van Weedestraat naar het nieuwe, uiterst moderne en bijzonder goed geoutilleerde onderkomen aan de Dalweg. Dat is al met al een weekje later dan onlangs nog de verwachting was, al wordt de oplevering daarmee exact op het afgesproken tijdschema een feit. De verhuizing van het oude naar het nieuwe bureau, uitgevoerd door de be kende Soester firma A. van 't Net, wordt zonder meer een gigantische operatie. Al geruime tijd wordt er aan de Van Weedestraat van alles en nog wat ingepakt, want al is het bureau aan de Dalweg vrijwel geheel voorzien van een fonkelnieuwe inrichting, er gaat nog heel wat aan inventaris mee "over". Uiteraard mag de dienstverlening niet tekortschieten tijdens de verhuizing en zal het "gewone werk" er niet onder te lijden hebben. Zowat alle Soesters hebben het nieuwe bureau in de afgelopen maanden lang zaam maar zeker uit de grond langs de Dalweg zien verrijzen. De smaakvolle uiterlijke vormgeving van het gebouw blijkt algemeen te worden gewaar deerd. Het geheel spreekt veel mensen aan en de Soester bevolking - voorals nog zonder uitzondering - beschouwt het geheel als een "aanwinst". Vooral vanaf de hoogste plaatsen van de Eng biedt het gebouw met zijn fris-witte ge vel en markante architectuur een fraaie aanblik, en dat blijft ook zo als men er vlak voor staat. Een "sjiek" bureau, vindt zowat iedereen in Soest. Kleuren Wie intussen het "inwendige" heeft mogen verkennen zal niet minder on der de indruk zijn. Opvallend is.de "ge kleurde" uitvoering van elk van de drie bovengrondse verdiepingen. Op de be gane grond overheerst het blauw, op de eerste verdieping het rood en op de tweede etage is geel de meest in het oog springende kleur. De kleuren zijn be scheiden verwerkt in de buitenkant (kozijnen) en binnen op ruimere schaal (deuren etc.) Ook de kunstwerken van Cyril Lixenberg, op elke verdieping als wandversiering aangebracht, corres ponderen met deze basiskleuren. Wie weet heeft van de manier waarop de Soester politie al tientallen jaren heeft moeten woekeren met de uiterst krap bemeten ruimte in het oude ge bouw aan de Van Weedestraat, met al zijn aanbouwsels, kan zich levendig voorstellen dat het gehele korps verlan- HMHBNi gend heeft uitgezien naar de uiterst mo derne, vrij sobere maar toch comforta bele nieuwe behuizing, waarin (einde lijk) voldoende ruimte aanwezig is. De commissaris, de beide hoofdinspec teurs en de adjudanten beschikken elk over een eigen werkvertrek. Ook de bri gadiers, de agenten eri het overige per soneel werkt straks in een ruime, lichte omgeving. Opvallend zijn verder de entree, met de balie waar bezoekers worden ontvan gen, direct daarachter het kantoor van de wachtcommandant en daarnaast de meldkamer, voorzien van de meest gea vanceerde apparatuur. Ruim opgezet is ook de garage/werkplaats, zowel voor auto's als motoren. Schoolbordverf Datzelfde geldt ook voor het cellen complex op de begane grond, waar ne gen cellen wachten op de toekomstige "gasten". De cellen hebben als bijzon derheid dat ze voorzien zijn van deuren, waarvan de binnenkant is beschilderd met schoolbordverf, waarop ze hun li teraire talenten kunnen uitleven, in de hoop dat ze de wanden verder ontzien. Krijtjes worden gratis bijgeleverd. Het complex wordt bewaakt met camera's, evenals de "luchtplaats". Op de begane grond bevinden zich ver der de vertrekken voor de vreemdelin gendienst, de verkeersafdeling en de surveillancedienst. De eerste verdie ping bevat de ruimten voor de recher che en de technische hulpdiensten, de In de meldkamer wordt de laatste hand gelegd aan de geavanceerde (dub bele) meidtafel. Herman van Dam Het College van Burgemeester en Wethouders heeft de PvdA-fractie geantwoord op de schriftelijke vragen, die de sociaal-democraten B. W. hadden voorgelegd over de besteding van het geld voor de stimulering van de werkgelegenheid. Volgens het College is of wordt het budget volledig besteed. Het College heeft overigens alsnog een subsidie toegekend van 2.560 gulden aan de stichting IOSKA, die zich ook met werkgelegenheidprojecten in de re gio bezighoudt. Aanvankelijk voelden B. W. daar niets voor, maar het be zwaarschrift tegen de weigering heeft Geen TV is vergelijkbaar met de Beovision MX 2000 van B&O. Als een kunstvoorwerp staat hij in uw kamer, ook als er geen uitzending is. Is die er wel, dan geniet u nog meer, Van stereo-ontvangst. Van een superieur beeld onder alle lichtomstandig heden door het speciale kontrastscherm. En van het veilige gevoel dat dit toestel Is voorbereid op alle toekomstige ontwikkelingen. U kunt dit (raaie kunstvoorwerp bij ons ook nog in vier kleuren krijgen: rood, zwart, zilver of wit. Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 tot een ander besluit geleid. De subsidie heeft betrekking op het jaar 1986. Voor 1987 mag IOSKA weer een aanvraag indienen, die dan zal worden meegewo gen, aldus het College in zijn brief aan de PvdA, die over deze kwestie ophel dering had verlangd. B. W. voelen niets voor de PvdA-sug- gestie de subsidie voor een ander pro ject - Job Creation - te dekken uit het overschot 1986. Ook dit komt uit de post "stimulering werkgelegenheid 1987". "Als meer ruimte wordt gewenst dient het beleidsvoornemen daartoe o.i. te worden afgewogen tegen andere beleidsvoornemens," aldus het College. Ook krijgt de PvdA-fractie een over zicht van de voor 1987 beschikbare gel den, na de vrij forse kritiek die uit die hoek op het werkgelegenheidsbeleid van B. W. was geventileerd. Voor dit jaar is 118.600 gulden beschikbaar. Job Creation krijgt 80.000 gulden (eenma lig voor vier jaar); IOSKA dus 2.560 gulden, voor leerarbeidsplaatsen is 20.000 gulden uitgetrokken en voor de "starters" in het nieuwe ambachtsver zamelgebouw 15.000 gulden. Het to taal komt neer op 117.560 gulden. "Volledig besteed dus," laat het College weten. Wel wordt erop gewezen dat het project van de leerarbeidsplaatsen moeizaam verloopt en dat ook geen zekerheid be staat of de maximale subsidie daadwer kelijk beschikbaar zal komen. Eventu eel zal er dus meer dan de geraamde 20.000 gulden nodig zijn. Inbraak in 'De Vangrail' Onbekenden hebben in het afgelopen weekeinde ingebroken in het clubhuis "De Vangrail" van de stichting Jeugd zorg aan de Nachtegaalweg. Er werd een lichtkoepel gedemonteerd, waarna men het gebouw kon betreden. In de keuken werd een kassa opengebroken, waarin zich overigens geen geld be vond. Uit de grote zaal verdween echter de complete geluidsinstallatie. administratie en de beheersdienst. Op de bovenste etage zijn een ruime kanti ne en een instructie lokaal ingericht. De kelderruimte bevat vooral magazijnen, technische voorzieningen en een ruime fietsenkelder, alsmede een "studio" voor uitzendingen over de CAI tijdens eventuele rampen. Aanstaande vrijdag kan het publiek niet meer terecht op de Van Weede straat, maar wordt het geacht zich naar de Dalweg te begeven. Vanaf maandag a.s. functioneert het volledige korps in en vanuit het nieuwe bureau. De laatste dagen voor de verhuizing FotoHerman van Dam De meeste Soesters kennen de voor kant van het nieuwe bureau intussen wel. Zó ziet de achterkant er uit. werd er nog hard gewerkt in het nieuwe gebouw, om alles in gereedheid te bren gen. Op 30 september vindt de officiële opening plaats. Pas daarna, op vrijdag 9 en zaterdag 10 oktober, wordt het pu bliek in de gelegenheid gesteld een kijk je in het nieuwe bureau te nemen. Het cellencomplex biedt plaats aan negen boosdoeners; ondanks de moder ne uitvoering is een verblijf hierin geen pretje. Foto: Herman van Dam De reorganisatie van het ambtelijk ap paraat waaraan sinds vorig jaar wordt gewerkt, nadert zijn voltooiing. Voor 1 mei konden alle ambtelijke dienst commissies, afdelingen en individuele werknemers van de gemeente nog rea geren op de plannen, die door een spe ciale werkgroep zijn voorbereid en waarover op 25 juni door de gemeen teraad wordt beslist. Maandagmiddag vergaderde het College van B W voor de laatste keer hierover achter ge sloten deuren met de fractievoorzitters in de gemeenteraad alvorens het raadsvoorstel nog deze week op papier te zetten. Na de discussiemarkt in januari met alle betrokkenen en een tweedaagse confe rentie van B W over de ingrijpende veranderingen, die nog zijn voorbereid door een extern adviesbureau, heeft het college in februari uit een aantal "mo dellen" van het heroverwegingsproces een voorlopige keus gemaakt. Men ver wacht dat met dit uitverkoren model het ambtelijk apparaat meer klantgericht kan werken, zelfstandigheid en betrok kenheid in de hand wordt gewerkt en een optimale samenhang tussen de ver schillende ambtelijke diensten en afde lingen wordt bereikt. Twee sectoren In het gewenste model wordt het Colle ge van B W voortaan bijgestaan door de gemeentesecretaris, door een nieu we functionaris met de titel adjunct-se cretaris en door twee zogenaamde Staf bureaus. De een met de naam "Kabinet, Secretariaat en Voorlichting" en de an der met de aanduiding "Registratie, Documentatie, Agenda Interne Za ken." Daarnaast komen twee centrale Stafdiensten: "Financieel- en Bedrijfs economische Zaken" en "Personeel- en Organisatiezaken." Aan het hoofd van deze beide stafdiensten komen "direc teuren" te staan. De overige ambtenaren worden ver deeld over twee zogenaamde Sectoren: I "Ruimtelijke Ontwikkeling en Open- bare Werken," geschat op zo'n 180 for- ïnktieplaatsè'n. II "Educatie, Recreatie Dienstverle ning," geschat op zo'n 100 formatie plaatsen. Sector I omvat o.m. de projectcoördi nator, algemene zaken, gemeentewer ken, verkeer, milieu, ruimtelijke orde ning en volkshuisvesting. Sector II omvat o.m. bevolking, welzijn, sport, woonruimteverdeling, zwemba den en de gehele Gemeentelijke Sociale Dienst. Met deze hoofdstructuur hoopt men in houd te geven aan een geïntegreerde beleidsvoorbereiding en een vérgaande delegatie van het middelenbeheer. Poli tie, Brandweer en Gas/CAI-bedrijf blijven binnen de gemeentelijke organi satie aparte diensten. Managementteam Aan het hoofd van beide Sectoren ko men eveneens directeuren te staan. De vier directeuren van de twee stafdien sten en de twee sectoren vormen samen met de adjunct-secretaris een manage mentteam. Dit team, onder voorzitter schap van de gemeente-secretaris, zal voor de broodnodige besturing en coör dinatie moeten zorgen. De gemeente raad heeft vorig jaar al besloten dat deze reoganisatie niet mag leiden tot ge dwongen ontslagen. Wel wordt nu al rekening gehouden met extra kosten voor benoemingen, auto matisering, extra advieskosten, kosten voor innovatie personeel- en organisa tiebeleid, kosten voor een in te stellen bezwarencommissie en de kosten, die in een dergelijk veranderingsproces niet te voorzien zijn. Na 1 juli zal het managementteam wor den samengesteld, waarbij niet wordt uitgesloten dat er een beroep wordt ge daan op de externe arbeidsmarkt wan neer niet intern in deze functies kan worden voorzien. Op 1 januari 1990 hoopt men een nieuw gemeentehuis te betrekken als "sluitstuk" van de reorga nisatie. De woningbouwvereniging Soest (WS) houdt op woensdag 20 mei een alge- mene ledenvergadering. In gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat be gint om 20 uur de jaarlijkse bijeen komst. Een half uur eerder kan men al terecht in het gebouw waar een aantal informatie-stands van WS worden be mand. Een van de agendapunten behelst het renovatieproject fase III. Het betreft groot onderhoudsbeurten aan wonin gen in zowel Soest als Soesterberg. De totale investering bedraagt ongeveer 2,9 miljoen gulden, een slordige 30.000 gulden per woning. Ook de verbetering van veertig wonin gen aan de Beetzlaan komt ter sprake in de algemene ledenvergadering. De wo^ ningen zijn gebouwd in 1923, en wer den reeds in '71 gerenoveerd aan de hand van de toenmalige inzichten. Om de woningen nog enkele tientallen jaren bewoonbaar te houden is een ingrijpen de renovatie nodig. De bewoners zullen tijdelijk elders worden ondergebracht, onder meer in sta-caravans op de hoek Beetzlaan/Schrikslaan. De renovatieplannen voor de wijk Smitsveen komen ook aap de orde. Tijdens de algemene ledenvergadering zullen enkele bestuursmutaties ont- staan.De heer A.J. van Wijngaarden en mevrouw H.A. Broekgaarden stoppen beiden als bestuurslid, terwijl de heer H.C. Hanja zich al tussentijds had te ruggetrokken. Voor de drie vacatures moeten nieuwe bestuursleden worden gevonden. In dat verband draagt het be stuur van WS de volgende kandidaten voor: de heer K. Huizinga, de heer H. Bas en mevrouw P. van de Schoot. Radio buit bij autokraak Uit een auto die geparkeerd stond aan de Soesterbergsestraat heeft een onbe kende dader vorige week de radio-cas setterecorder ontvreemd. De schade bedraagt 1550 gulden. De dief bleek een scheerraampje geforceerd te heb ben. De eigenares, een inwoonster van Soest, deed aangifte bij de politie. U zoekt een waardevolle belegging voor uw spaargeld. U wilt een solide spaarvorm, die'toch een meesterlijke rentevergoeding biedt. Ons Spaarcertificaat is dan een aantrek kelijke mogelijkheid voor u. Met deze spaarvorm krijgt u een schitterend waardepapier in handen en is uw geld na vijf jaar ruim 30%' meer waard. Er zijn certificaten in coupures van f 1.000,-, f 5.000- en f 10.000,-. De maximale looptijd is 5 jaar en u krijgt elk jaar een ho- gere rente. Over het laatste jaar maar liefst 83 4%' (gemiddeld 6%' over 5 jaar]Een belangrijk voordeel van het Spaarcertificaat is dat u het tussentijds, zonder kosten kunt inwisselen. Wilt u meer weten? Op het kantoor bij u in de buurt ver- tellen we u er graag meer over. spaarbank rente\vi|/.ifiingcn voorbehouden Het Vleescentrum, de bekende "vleeswinkel" aan de Birkstraat 49 in Soest, bestaat deze maand vijftien jaar. Een mijlpaal waaraan de zaak, die sinds jaar en dag met een opmer kelijke maar succesvolle "formule" werkt, niet voorbij wil gaan en waarbij ook de uitgebreide particuliere klan tenkring op profijtelijke wijze wordt betrokken. Eigenlijk is de zaak nog een paar jaar ouder, maar dat geldt dan met name voor het bedrijf dat achter de winkel ge vestigd is en waar al sinds een jaar of achttien op een andere (grotere) schaal met vlees en vleesproducten wordt ge werkt. Want behalve een niet-zo- traditionele slagerswinkel is het Vlees centrum ook een van de belangrijkste vleesgroothandels in de wijde omtrek van Soest - een regio die een belangrijk deel van de provincie Utrecht en een flink stuk daaromheen omvat, tot aan Amsterdam toe - die zijn produkten le vert aan grossiers, slagers en niet te ver geten de horeca en andere instellingen waar "grootverbruik" van vlees plaats vindt. Directeur Jan Hartog is de man die - de laatste jaren samen met compagnon Joop Ruyter - het Vleescentrum deze vooraanstaande positie heeft bezorgd. Enkele jaren nadat het bedrijf zich op groothandelsgebied al een uitstekende naam had verworven startte hij de "sla gerswinkel" voor de verkoop aan parti culieren. In de loop der jaren bleek de beperkte openstelling - alleen op don derdag en vrijdag - bijzonder goed aan te slaan bij de Soester consument, die oog had voor uitstekende kwaliteit en daarnaast de omvang van zijn beurs niet uit het oog verloor. Imago "Door onze massale inkoop kunnen we tegen zeer scherpe prijzen verkopen," legt de heer Hartog uit. "In het begin verkochten we vooral grotere hoeveel heden, wat ons het imago van de 'kilo winkel heeft verschaft, maar dat is al lang niet meer van toepassing. Ook voor een pond, of welk ander gewenst gewicht ook, kunnen de mensen bij ons terecht." De beperking in de openstelling van de winkel en goed assortiment, dat aan de hoogste kwaliteitseisen voldoet, vor men de hoofdbestanddelen van de suc cesvolle aanpak. De bedrijfsvoering kenmerkt zich dan ook door een groot gevoel voor efficiëncy. "Dat we op het goede spoor zitten is wel duidelijk," al dus de heer Hartog. "Anders blijf je toch geen 15 jaar bestaan?" Behalve vlees - in vrijwel alle denkbare variëteiten, met uitzondering van paar- devlees - biedt de winkel aan de Birk straat ook kip en kip-produkten, lams- en kalfsvlees, nasi- en bamivlees. Daar naast wordt ook kaas verkocht (in stuk ken). De winkel staat onder de bekwa me leiding van chef Chiel Krol, die bij de verkoop wordt geassisteerd door de dames Marleen en Neel. Zij vormen ge drieën de "vaste bezetting". Wat in de winkel wordt aangeboden is vanzelfsprekend allemaal afkomstig uit het bedrijf achter de zaak, waar in zeke re zin het hart klopt van het Vleescen trum. Daar bevinden zich de magazij nen, de koelcellen, de vriesruimte en de "verwerkingsruimte", waar het vlees wordt "geproportioneerd" in verschil lende gewichtsklassen en per zoveel stuks wordt verpakt. Een aantal mede werkers - het Vleescentrum heeft er in totaal tien - houden zich hier dagelijks met dit belangrijke stuk "voorwerk" be zig, voordat het als het ware "panklaar", per auto naar de talrijke af nemers in de gehele regio wordt gedis tribueerd en natuurlijk ook naar de "ei gen" winkel. 'Liflafjes' In de loop van vijftien jaar is er op het gebied van de vleesconsumptie wel een en ander veranderd, beaamt de heer Hartog. "De consument heeft meer be langstelling gekregen voor wat je met een knipoog 'liflafjes' zou kunnen noe men. De mensen eten veelal hetzelfde vlees, maar het wordt öp andere manie ren klaargemaakt dan vroeger. Er is veel meer variatie gekomen." Wat hem daarbij vooral is opgevallen is de gegroeide voorkeur voor vlees dat snel klaar is. "De mensen nemen in het algemeen minder tijd en moeite voor het braden van vlees; het moet snel op tafel komen." In de bestedingen van de consument is wel te merken dat de ge zinnen in de loop der jaren inderdaad kleiner zijn geworden. "Voor ons bete kent "'dat dat we er harder tegenaan moeten," aldus de heer Hartog. Door de toegenomen belangstelling voor "buitenlands" eten is er wel een zekere verschuiving in de vleessoorten opgetreden. Zo eet men de laatste jaren bijvoorbeeld duidelijk meer lamsvlees. "Dat merkje ook in de restaurants," al dus de heer Hartog. "Daar vormen lamskoteletjes bijna een rage. En denk ook maar eens aan de populaire spare- ribs. Dat zag je een paar jaar geleden niet." Daartegenover staat een duidelijk ver minderde belangstelling voor echt "ou derwetse" gerechten, zoals balkenbrij en rolpens. Ook de vraag naar hele var kenskoppen en -pootjes is op den duur verminderd. "Vroeger aten de mensen een beest helemaal op, van voor naar achter. Er komt nog wel eens vraag naar, en we kunnen ook leveren, maar dat gaat dan wel op bestelling," aldus de heer Hartog. De beperkte openstelling op donder dag en vrijdag bevalt hem uitstekend. "Ik geloof niet meer in een zesdaagse verkoop; in het weekeinde wordt im mers het meest gegeten." Voor hem is dat ook een voornaam motief geweest om zich destijds niet te vestigen in het Foto: Goos van der Wilt Chiel Krol, Marleen en Neel; de vaste bezetting van de winkel van het Vlees centrum. nieuwe winkelcentrum, maar op de ver trouwde plaats aan de Birkstraat te blij ven, waar de uitgebreide en groeiende klantenkring het Vleescentrum uitste kend weet te vinden. Die klantenkring profiteert uiteraard mee van de jubileum-aanbieding, waar mee het Vleescentrum deze week naar buiten treedt: Wie voor 25 gulden be steedt krijgt een heerlijke, 500 gram zware leverworst gratis mee naar huis. (Men zie ook de advertentie elders in deze krant.) Een smakelijk aanbod van het Vleescentrum aan de prijs- en kwa liteitsbewuste consument van Soest! BAR EETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest 2 Tel. 02155 - 1 33 31 Dagmenu a f10,- vanaf 17.00 uur Donderdag 21 mei Wiener schnitzel Vrijdag 22 mei Vleesspies Maandag 25 mei Spare rib Dinsdag 26 mei Kalfslever Woensdag 27 mei Karbonade Zaterdag en zondag is er geen dagmenu

Soester Courant | 1987 | | pagina 3