m Soest Schoeman 15?5 fïlidPub va» jou- cSoester Duinen ♦'Ströter Makelaardij o.g. HEREXAMEN? TRAMEI TEL: 02155 - 1 70 89 SCHOEMAN MAKELAARS Sporthal Soesterberg geen oplossing problemen ROYAAL VRIJSTAAND LANDHUIS, VILLA of BUNGALOW Neem l Bel Deelnemers willen huidige structuur sportstichting voortzetten SSdubberstaaw Soest 50 jaar geleden 21 mei 1937 WOENSDAG 20 MEI 1987 SOESTER COURANT PAGINA 5 SOEST SOEST mm SOESTERBERG Specialisten in bedrijfshuisvesting Projektinitiatieven en beleggingen Vastgoed beheer Woningmakelaardij Hypotheken Assurantie Makelaars Pensioenadviseurs kom eens met Schoeman praten! vraagt uw aandacht voor Voor het eerst ook ruimte voor Soester zaalvoetballers, maar: "MARILYN MONROE" TOPS M Kantoor Soest Middelwijkstraat 54 Dagelijks geopend van 8.30-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. Bovendien 's zaterdags van 10.00-14.00 uur. VAN GOYENLAAN Naby Molenstraat met vrij uitzicht over park 3-kamer flat (v.h. 4-ka- mer flat) met berging in de onderbouw, op 2e woonlaag. Gang, toilet, hal, doorzonwoonkamer, douche, keuken e. i bijkeuken, 2 slaapkamers. Incl. stoffering. Servicekosten f 325,- per maand incl. c.v. Oplevering direkt. Koopsom f 55.000,-. W. BECKMANSTRAAT Riant autovrij en rustig gelegen hoekwoning met vrijstaande berging, c.v., royale voor-, zij- en achtertuin. Grenzend aan openbaar groen. Ruime entree, toilet, keuken (ca. 9 m2), doorzonkamer (ca. 30 m2); verd.: 3 slaapkamers (resp. ca. 15,16 en 9 m2), komplete badkamer met 2e toilet, vaste wastafel en douche. Vaste trap naar zolder met 4e grote slaapkamer (ca. 25 m2) met tuimelraam en veel bergruimte. Het pand is v.v. kapisolatie en gedeeltelijk van dubbele beglazing. Koopsom f 169.000,-. VAN DE GRIENDTLAAN Zeer gunstig gelegen tussenwoning met voor- en achtertuin en schuur, met blijvend vrij uitzicht. Eventueel overdekte stalling voor 1 auto beschikbaar a f 15,- p.m. Opvallend ruime entree, ruime woon/eetkamer met parket, open keu ken met alle Miele inbouwapparatuur; 1e verd.: luxe badkamer, 2 grote en 1 kleinere slaapkamer; 2e verd.: grote ouderslaapkamer. Geheel is perfekt onderhouden. V.v. gas c.v. Koopsom f 159.000,-. Makelaars in onroerende goederen Lid N.V.M. Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Leusden, Hoofddorp en Tiel 3764 CH Soest Middelwijkstraat 54 Telefoon 02155 - 1 35 39 b.g.g. 1 69 55 B.J.A.M. Majoor (mak./tax. o.g.) RESTAURANT SOESTERBEHGSESTRAAT 188 SOESTDUINEN 02155 -12739 Informatie-avond over notitie 'Emancipatie en gemeentelijk personeelsbeleid' Op woensdag 17 juni 1987 wordtin het gebouw Gemeentewerken, Lange Brinkweg 77, Soest, een informatie-bij eenkomst gehouden om belangstellen den de gelegenheid te bieden vragen te stellen over de concept-notitie "eman cipatie en gemeentelijk personeelsbe leid". Op deze bijeenkomst zullen aan wezig zijn de werkgroep "gemeentelijk personeelsbeleid" en de wethouders F. Kingma en R.A. van Logtenstein. De concept-notitie ligt ter inzage in het ge meentelijk INFO-centrum. De infor matie-bijeenkomst begint om 20.00 uur. Politie naar nieuw bureau aan Dalweg Met ingang van 22 mei a.s. zal de ge meentepolitie haar nieuwe bureau aan de Dalweg 42 in gebruik nemen. Alle afdelingen zijn vanaf die datum in een modern gebouw ondergebracht. Het alarmnummer (1 44 44) en het tele foonnummer voor de overige zaken 1 94 44) zijn ongewijzigd. Winkels mogen open op Hemelvaartsdag (Aanwijzing bijzondere dag als be doeld in artikel 9, eerste lid van de Winkelsluitingswet J.976) Burgemeester en Wethouders maken bekend dat zij voor het jaar 1987 de vol gende dag hebben aangewezen als dag, waarop de in de artikelen 2, eerste lid onder b en c 7 en 8 van de Winkelslui tingswet 1976 vervatte verboden niet gelden: Hemelvaartsdag, 28 mei 1987. het Vorenstaande betekent dat in Soest en Soesterberg alle winkels alsmede de bedrijven, waar gewoonlijk goederen aan het publiek plegen te worden ver kocht dan wel te koop worden aange boden, op genoemde dag voor het pu bliek geopend mogen zijn. Tevens is de uitoefening van straathan del voor degenen die daarvoor vergun ning van het College hebben, op ge noemde dag toegestaan. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op een daartoe strekkend ver zoek met toepassing van het daarbij ge noemde voorschrift, vergunning te ver lenen voor: het aanleggen van een verharding op een perceel naast Dorresteinweg 125, sectie G nr. 4755 ged. (art. 46 lid 8 van De zaalruimteverdeling voor het ko mende seizoen biedt voor het eerst sinds 1981 nieuwe mogelijkheden. De reden daarvan is de realisatie van de nieuwe sporthal in Soesterberg, die volgens de planning op 1 november van dit jaar in gebruik moet worden genomen. Het meest opvallende in de toewijzing van de zaalruimte is die voor de zaal voetbalcompetitie van de KNVB. De Soester clubs die daaraan deelnemen, ESS Brouwer en DVS, kunnen vanaf het najaar voor de eerste keer in hun korte bestaan vrijwel alle competitie wedstrijden binnen de gemeentegren zen afwerken. Iedere woensdag krijgen de zaalvoetballers twee uur zaalruimte in de sporthal Soesterberg. Volgens competitieleider R. Rijk van de afde ling Utrecht is de toegewezen ruimte nagenoeg voldoende om de thuiswed strijden van ESS Brouwer en DVS in Soest te laten plaatsvinden. Tot dusver moesten deze verenigingen uitwijken naar Zeist, De Bilt en Bilthoven omdat men in Soest met zaalruimtegebrek kampt. Voor het seizoen 1987-'88 ver wacht de heer Rijk dat nog een (klein) aantal thuiswedstrijden van de Soester zaalvoetbalclubs elders gepland wor den. "Maar als we in het jaar daarna één uur erbij krijgen zijn we helemaal uit de problemen. Bovendien heeft de heer P. Hoogendoom van de sportstichting be loofd na te gaan of er in sporthal Beu kendal wellicht nog een uurtje voor de zaalvoetbalcompetitie kan worden ge vonden," aldus de competitieleider. Wie dacht dat het zaalruimteprobleem met de sporthal Soesterberg is opgelost komt evenwel bedrogen uit volgens Joop van den Brakel van de zaalruimte- verdelingscommissie. "Dat dachten we, maar dat blijkt niet zo te zijn. De zaal ruimte is en blijft een knelpunt, hoewel we er nu in zijn geslaagd de zaalruimte op een eerlijke manier te verdelen." De commissie is daarbij uitgegaan van de basisgegevens in 1981. De clubs die toen al bij de sportstichting waren aan gesloten worden nu nog steeds het eerst toebedeeld. De aanvragen van de zaal- voetbalverenigingen, die later om de hoek kwamen kijken, konden daarom nog niet worden gehonoreerd. Voor de competitiewedstrijden van het zaal voetbal is op dit moment in Soest alleen sporthal Beukendal geschikt, maar daar slokken SoVoCo, The Red Stars, BDC en De Eemvogels de beschikbare ruim te al op. Na 1 november kunnen de zaalvoetballers wel gebruik maken van de hal in Soesterberg. Ook LTV Soes terberg, Badso en KVO verhuizen (ge deeltelijk) naar de andere kant van de bult. de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 21 mei 1987 eventuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders in te dienen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens kantooruren (09.00 -12.00 uur) ter gemeentesecretarie, afd. I (ka mer 23) ter inzage. Hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend op het verzoek van: T.J. Westeneng, Veenzoom 7 voor het uitbreiden/wijzigen van een agra risch bedrijf op het perceel Veenzoom 7. De positieve beschikking ligt vanaf he den één maand ter inzage bij de milieu dienst van de gemeente, gemeentese cretarie, kamer 37, op werkdagen van 09.00 -12.00 uur, alsmede in de biblio theek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren eer der bezwaar te maken. Het beroepschrift moet worden gericht tot H.M. de Koningin en worden inge diend vóór 20 juni 1987 bij de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Gra- venhage. Degenen die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden ge richt aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Deze week in Soest: 23 mei: boekenmarkt mannenkoor "Apollo" in o.l.s. "De Schakel", Klaar- waterweg. 23 mei: rommelmarkt v.v. Hees, terrein Kooiweg. In BAARN of SOEST zoeken wij voor één o'nzer relaties een De voorkeur gaat uit naar een modern object. Prijsindicatie: f 500.000,- f 700.000.-. Soesterbergsestraat 79, Soest. 02155-16151. 25 mei t7m. 7 juni: collecte Nederland se Rode Kruis. Bestemmingsplan Soest-Zuid le herziening SDe burgemeester maakt, ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat het ontwerp van het be stemmingsplan "Soest-Zuid, le herzie ning" met ingang van 21 mei 1987 ge durende één maand ter gemeentesecre tarie, afd. Algemene Zaken en Stads ontwikkeling (iedere werkdag van 09.00 - 12.00 uur, alsmede in de plaat selijke bibliotheken en in het gemeente lijk INFOrmatiecentrum, Steenhoff- straat 9a (gedurende de gebruikelijke openingstijden) voor een ieder ter inza ge ligt. Gedurende de termijn van tervisieleg- ging kan een ieder schriftelijk bij de ge meenteraad bezwaren tegen dit ont werp indienen. Wijzigen hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders maken bekend dat zij het voornemen hebben opgevat de navolgende hinderwetver gunning te wijzigen: de aan F. van Klooster verleende ver gunning voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een herstelinrichting voor motorvoertuigen d.d. 4-11-1969, voor het perceel Veld weg 12. De reden van de voorgenomen wijzi ging is dat aan de huidige vergunning geen adequate geluidvoorschriften zijn verbonden en dat voorts voorschriften ontbreken om visuele hinder tengevol ge van nabij de inrichting geparkeerde auto's tegen te gaan. De strekking van de voorgenomen wij ziging luidt: 1. het verbinden van aanvullende ge luidvoorschriften ter beperking van evt. geluidoverlast. 2. verbod van parkeren van sloopauto's buiten het terrein van de inrichting. Gemotiveerde bezwaren tegen het voornemen tot wijziging van bedoelde vergunning kunnen gedurende twee weken na datum bekendmaking schrif telijk door een ieder worden ingebracht bij het gemeentebestuur, postbus 2000, 3760 CA Soest. Indien daarom wordt verzocht worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet be kend gemaakt. Verleende bouwvergunningen (niet gebonden besluiten) Bouwen woonhuis Reespoor (kavel 15), sectie G nr. 8193 ged. vergroten woonhuis, le Heeserlaan tje 38. bouwen woonhuis Reespoor (kavel 13) sectie G nr. 8193. bouwen garage Hommel 2. bouwen woonhuis Fazantpad (kavel 3) sectie G nr. 8345 ged. bouwen woonhuis Reespoor (kavel 16) sectie G nrs. 7441 en 8193. bouwen veestal met berging Wiekslo- terweg W.Z. 29. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het College van B. en W. en gemotiveerd bezwaarschrift indie nen. Informaties: Info-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Aanvraagformulieren In februari 1988 moeten de aanvragen voor het seizoen 1988-'89 worden in gediend. De commissie voor de zaal ruimteverdeling gaat de zaken dan he lemaal opnieuw bekijken. Om goed in zicht te krijgen van de wensen en de noodzaken van de clubs wil de commis sie bij de aanvragen een specificatie van de competitie-, trainings- en recreatie ve uren hebben. Ook vindt men het wenselijk dat de clubs aangeven hoe veel tijd de competitiewedstrijden in beslag nemen. Voor deze notities zullen de aanvraagformulieren worden aange past. De beheerders van de sportstich ting krijgen de opdracht erop toe te zien in hoeverre de verenigingen daadwer kelijk gebruik maken van de toegewe zen ruimte in de zalen en hallen. Zoals Van den Brakel vorige week tij dens een bestuursvergadering te ken nen gaf zal de nieuwe sporthal in Soes terberg er niet voor kunnen zorgen dat aan alle wensen van de clubs kan wor den voldaan. Daarvoor blijft er in Soest te weinig zaalruimte. In dat verband is onlangs gesproken over de mogelijk heid van nóg een nieuwe sporthal. Deze gedachtengang werd geopperd naar aanleiding van de problemen tussen het bestuur van C-drie en de badminton vereniging Selby, die in de sportzaal van C-drie traint en speelt, maar daar vaak via de buitentrap naar binnen moet. Als locatie van een eventuele nieuwe hal, die de laatste problemen van de zaal ruimte zou moeten doen oplossen, is de Dalweg genoemd. De nieuwe hal (én ALLE MODEKLEUREN een overdekt zwembad indien het Soes ter Natuurbad wordt verkocht) kan dan in de nabijheid van het nieuwe politie bureau en gemeentehuis verrijzen. De deelnemers van de sportstichting hebben met verontrusting kennis ge nomen van de plannen het uitvoerend apparaat van de sportstichting onder te brengen in de ambtelijke structuur van het gemeentelijk apparaat. Ook is men angstig voor het (politieke) stre ven de sportstichting als bestuurlijke structuur op te heffen, of althans de politieke vertegenwoordigers daaruit terug te trekken. De deelnemers schrijven dat in een mo tie, die ze vorige week tijdens een verga dering aan het bestuur van de sport stichting overhandigden. In een una nieme verklaring stellen de sporters bo vendien dat ze tot op heden nog geen overtuigende argumenten hebben ge hoord waarom de sport gediend zou zijn met een nieuwe ambtelijke struc tuur. De verontruste sportvertegenwoordi- gers zijn van oordeel dat de sportstich ting een bestuurlijk platform moet blij ven, waarin de sport en politiek geza menlijk verantwoordelijkheid dragen voor het sportbeleid. In de afgelopen ja ren heeft die structuur volgens de deel nemers naar tevredenheid gefunctio neerd. Gezamenlijk Het beleid en het beheer rond de sport moet in elk geval 'onlosmakelijk' aan elkaar gekoppeld zijn. "De bestuurlijke verantwoordelijkheid daarvoor dient, onder eindverantwoordelijkheid van de gemeenteraad, te berusten bij een or gaan, waarin de sport én de politiek ge zamenlijk (mede)-verantwoordelijk- heid dragen,' aldus de motie. De deelnemers verzoeken het bestuur van de sportstichting gesprekken aan te gaan met de politiek en daarover rap port uit te brengen. Daarnaast wordt de gemeenteraad gevraagd rekening te houden met de inhoud van deze motie bij de heroverweging van het gemeente lijk apparaat. De gemeenteraadsfracties van CDA, PvdA, D66 en Progressief Soest ver klaarden tijdens dezelfde deelnemers- vergadering van de sportstichting dat ze de sportstichting in een ambtelijke structuur willen onderbrengen. De po litici moeten volgens de fracties uit de sportstichting. Zij moeten zich alleen bezighouden met het vaststellen van het beleid en de financiële konskwenties daarvan, vinden de partijen. Daardoor zijn de vertegenwoordigers van de bij de sportstichting aangesloten sportver enigingen behoorlijk van de kaart ge bracht. Overigens is het opmerkelijk dat in de motie een passage ontbreekt, die wel in de concept-motie van de samenstellers stond. Hierin wordt gesteld dat het uit voerend apparaat van de sportstichting zich bij voortduring heeft ingezet om het maximale voor de sportbeoefening te realiseren. Kennelijk bestrijdt een meerderheid van de deelnemers deze passage, want in de officiële motie is hiervan niets terug te vinden. Voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 HET INCIDENT TEN GEMEENTEHUIZE In verband met een persbericht omtrent een incident ten Raadhuize van Soest, hetwelk zou bestaan uit de niet-toelating van een 3-tal raadsleden tot de commissiekamer, hebben wij ons ter bevoegder plaatse vervoegd ter ver krijging van eenige inlichtingen. Ons is daarbij gebleken, dat drie leden van den Raad vrijwel geregeld 1 a 2 da gen per week conferenties houden ten Raadhuize. Bedoelde conferenties worden ook vaak gehouden ten tijde dat geen stukken voor de raadsleden of commissieleden ter inzage zijn nedergelegd en geen of- ficieele raads- of commissievergaderingen worden gehouden, terwijl het ook eenige malen is voorgekomen, dat inwoners door bedoelde leden werden op geroepen om voor hen te verschijnen voor het houden eener bespreking en zich als zoodanig bij den bode lieten aandienen. Toen deze leden zich dezer dagen wederom ten raadhuize vervoegden en tegen dien dag geen vergade ringen, als bovenbedoeld waren belegd, terwijl ook geen stukken ter visie la- ,gen, heeft de waarnemend Burgemeester na voorafgegane sluiting der commissiekamer bedoelde leden gevraagd, of zij inderdaad als raadsleden een hen opgedragen taak hadden te vervullen, waarop zij zonder een nadere formuleering hebben geantwoord, dat zij kwamen om het gemeentebelang te dienen. De waarnemend Burgemeester heeft daarna den heeren medege deeld, dat de commissiekamer en de raadzaal slechts ter beschikking zijn voor de leden van den Raad en der Commissiën uit den Raad, indien voor hen stukken ter inzage liggen, zoodat deze localiteiten dus niet voor de leden indi vidueel ter beschikking zijn. De waarnemend Burgemeester heeft de drie raadsleden bovendien eenige malen gevraagd of zij iets van hem verlangden dan wel of hij de heeren met iets van dienst kon zijn. Op deze vragen werd geen antwoord ontvangen, waarop zij protesteerende het raadhuis verlieten. STEMMING TWEEDE KAMER Burgemeester en Wethouders der gemeente Soest brengen ter openbare ken nis, dat op Woensdag, 26 Mei 1937 van des morgens ACHT tot des namid dags VIJF uur de stemming der verkiezing van de leden der Tweede Kamer der Staten-Generaal zal plaats hebben. Zij herinneren aan de VERPLICHTING, opgelegd bij artikel 72, tweede lid, der kieswet. Ieder, die volgens de kiezerslijst bevoegd is tot de keuze mede te werken, is verplicht zich binnen den voor de stemming bepaalden tijd der uit oefening van zijn kiesrecht aan te melden bij het stembureau van het voor hem op de kiezerslijst aangewezen stemdistrict. Artikel 150a der Kieswet luidt: Hij, die bij een verkiezing als gemachtigde stemt voor een persoon, wetende dat deze overleden is, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste een maand of een geldboete van ten hoogste dui zend gulden. Artikel 128 van het Wetboek van Strafrecht luidt: Hij, die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitge schreven verkiezing deelneemt wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. Soest, den 19en Mei 1937. Burgem. en Weth. voornoemd, De loco Burgemeester, GASILLE. De Secretaris, J. BATENBURG.

Soester Courant | 1987 | | pagina 5