198 'Bij ons op Soest' Groente en fruithal 't Hart: groter en moderner, maar ouderwets gezellig WOENSDAG 20 MEI 1987 SOESTER COURANT PAGINA 9 GROENTE- en FRUITHAL 't HART 1 doos AARDBEIEN m>L4NDS4r 14/OON/VIODE Modeshow tennisvereniging LTC Soest Regionale Inspectie Milieuhygiëne: Prioriteit voor integrale aanpak milieu-problemen op 23 mei Zondagmiddag - conc ert Avond voor alleenstaanden Bekende 'buurtwinkel' aan de Nieuwstraat verbouwd ii Goede Lattenbodem is de Beste Basis. 'Dag van het paard' in winkelcentrum Baarn Voor gebruikte personenauto 's: Twee nieuwe BOVAG-garantiebewijzen Vakbond Weer 20 geslaagden voor EHBO- diploma 'Goud op Soestdijk' :al gezien? Heeft U onze geheel VERNIEUWDE ZAAK al gezien? Bij gelegenheid van de heropening: (2e doos gratis) Specialist in het OPMAKEN VAN FRUITMANDEN Nieuwstraat 13 - Soest - Telefoon 02155-23715 mensen wonen boven de 65 jaar, wat 12% van de Soester bevolking is, dan bereiken wij maar een klein deel. Dat begrijp ik niet. Waarschijnlijk is het schroom, terwijl je moet weten dat zo'n maaltijd maar 7 of 9 gulden kost. Bejaardencentra komen hiervoor ui teraard niet in aanmerking, maarbij voorbeeld wel mensen die door ziekte of om andere redenen niet thuis kun nen koken. De maaltijden, die wij elke dag tussen kwart voor twaalf en één uur bezor gen, zijn voortreffelijk. Daar hoor ik alleen maar over roemen. Het is dank baar werk zo'n hobby, maar je ziet on derweg behalve de leuke contacten ook veel narigheid. Dan merk je, dat de eersteiijnszorg nog in opbouw is en nog wel te kort schiet. Deze regering rekent te veel op het vrijwilligerswerk. Maar dat kan lang niet allemaal. Probeer maar eens een chauffeur te krijgen voor dit werk. Het loopt nu, maar owee als één van ons wegvalt." JAN VISSER Vandaag: A. Brand (67) DE BEDDERIE SPECIALIST WEET ALLES OVER EEN GEZONDE NACHTRUST. Soesterbergseslraat 37 Soes» - Tal. 13097| In samenwerking met Nic. van Uam: De 'Background Ladies' van de ten nisvereniging LTC Soest verzorgen op donderdag 21 mei een wervelende modeshow. De collectie vrijetijdsmo de en sportkleding van Nic. van Dam zal worden getoond door zes manne quins uit eigen gelederen. Zo zullen er onder meer mode-hits uit de collecties van Tenson, O'Neill, K2, Life Sport, Rucanor en Golden Cup worden geshowd. Ook zullen de man nequins in kleding van Beach Fashion en Mistral de modeshow extra kleur ge ven. Karla Karwockzik uit Soest verzorgt de make-up en Dincky van Wel is ladys peaker. Volgens de organisatoren wordt de mo deshow van LTC Soest en Nic van Dam een klapstuk. Tennisser Pieter Ver- brugh fungeert als troubadour tijdens 'Ladies-Day'. Voor Nic. van Dam is dit een goede gelegenheid te bekijken of men van de modeshow in de toekomst een terugkerend evenement kan ma ken. De modeshow op 21 mei is alleen toegankelijk voor genodigden. Postzegels verzamelen kan meer zijn dan alleen maar zegels kopen op het postkantoor en deze in een album doen. Er zijn bijzonder veel onderwerpen te bedenken waarvan een thematische postzegelverzameling op te zetten is. Om maar wat te noemen: sport in z'n al gemeenheid of b.v. voetballen, olympi sche spelen of gymnastiek. Andere voorbeelden: dieren, planten en ge schiedenis. Zo kan er van een hobby weer een hob by worden gemaakt. Iemand die graag ballet doet of schaakt, kan van zijn of haar hobby ook een verzameling post zegels opzetten. Het voordeel van post zegels verzamelen als hobby is dat men er in zijn eigen tijd mee bezig kan zijn: het hele jaar door en bovendien op ie dere leeftijd. Hierbij is natuurlijk in het begin hulp nodig en je moet aan postze gels kunnen komen door te ruilen en/of te kopen. Een goede manier hiervoor is lid wor den van een postzegelvereniging. In Soest is er de jeugdafdeling van P.Z.V. Eemland te weten "Jong Eemland Soest." Een lidmaatschap kost per jaar f 10,— en na 1 juni voor de rest van dat jaar f 5,—. Hiervoor krijgt men maan delijks de Posthoorn en er is iedere 3e woensdag van de maand (behalve juli- augustus) de verenigingavond van 18.30 tot 20.00 uur in "Het Kruispunt" aan de Albert Cuyplaan 200 te Soest. De Posthoorn is een maandblad dat uit gegeven wordt door de Stichting Jeugd filatelie en waarin landelijke informatie gegeven wordt over filatelistische eve nementen en informatie over deze hob by! Zaterdag 23 mei a.s. is er een jeugd- postzegelruilbeurs van 10.30 tot 15.00 uur in de Vangrail, Nachtegaalweg 8c te Soest. Uiteraard kan men daar postze gels ruilen maar ook kan men er dia's en videobanden over het postzegelen be kijken. Verder is er informatie te ver krijgen over P.Z.V. Jong Eemland Soest. Men kan zich ook aanmelden als lid! (Vanaf 8 jaar). Informatie over de jeugdafdeling kan men krijgen bij Marianne Rozendaal, 03425-1853. Voor de senioren is infor matie te verkrijgen bij Mevr. J. Keijzer- Bosman, 02155-12860. De inhoudelijke afstemming tussen de verschillende milieuwetten en de af stemming van milieutaken tussen de verschillende overheden zijn belang rijke aandachtspunten van de Regio nale Inspectie voor de Milieuhygiëne (RIMH) bij het uitvoeren van het mi lieubeleid. Deze integrale benadering is noodzakelijk voor daadwerkelijke handhaving van de milieuwetgeving. Dat is te lezen in het Utrechtse deel van het Jaarverslag 1986 van de Inspectie Milieuhygiëne van het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer. Ter stimulering van deze integrale aan pak heeft de inspectie de afgelopen ja ren een milieu-overleg tussen provin ciebestuur en gemeentebesturen op gang gebracht. In 1986 is er naar ge streefd om met name de samenwerking tussen de strafrechtelijke en bestuurs rechtelijke kant van de handhaving te verbeteren. Daarnaast is door direkt toezicht in bedrijven, in de vorm van be drijfsbezoeken, ook gestalte gegeven aan de handhaving. Nu de bestuurlijke afstemming meer vorm begint te krijgen blijkt de geriiige afstemming tussen de verschillende mi lieuwetten tot problemen te leiden. Met name op het gebied van chemische af valstoffen vraagt deze slechte afstem ming nog de nodige aandacht van de in spectie. Drinkwater De bescherming van drinkwatergebie den heeft bij de inspectie een hoge prio riteit. Overbemesting en industriële ak- tiviteiten vormen de belangrijkste be dreiging van deze gebieden. Particulie re drinkwaterwinners op de zandgron den op de Utrechtse Heuvelrug zijn in 1986 op de hoogte gebracht van het feit dat het nitraatgehalte van het grondwa ter op zandgronden de kwaliteitsgrens van 50 mg/1 kan overschrijden. Een onderzoek, mede op initiatief van RIMH Utrecht, naar vermesting van ondiep grondwater, wijst uit dat de si tuatie in een groot deel van Utrecht ver ontrustend is. De provincie is naar aan leiding van dit onderzoek gestart met de ontwikkeling van een bodembescher- Guus Hoekman De bas Guus Hoekman geeft op zondag 24 mei een concert in de Hasselaerzaal van kasteel Groeneveld. Het concert van Hoekman, mogelijk gemaakt door de Baarnse Muziekkring en de Bonds spaarbank, begint om 16 uur. Guus Hoekman wordt op de piano be geleid door Gerard van Blerk. Beiden zullen werken van onder andere Haydn, Chopin en Dvorak ten gehore brengen. Van Blerk zorgt daarnaast voor enkele instrumentale intermezzo's. De bas en de pianist werkten in 1983 al samen bij het tot stand komen van een langspeel plaat. De toegangskaarten voor het concert van Guus Hoekman en Gerard van Blerk kosten 7,50 gulden per stuk. De jeugd kan volstaan met vijf gulden. mingsbeleid voor een aantal waterwin gebieden. Bodem Bodemsaneringsprojecten hebben veel aandacht gevraagd van de inspectie. Bij het ontwikkelen van saneringsplannen voor het Chemco-terrein in Soest is de inspectie nauw betrokken geweest. Het bijzondere aan dit project is dat hier voor het eerst een geohydrologische op lossing wordt toegepast. Door vertraging in de besluitvorming is in 1986 weinig voortgang geboekt in de sanering van het Griftpark in Utrecht. Afvalstoffen/Stortplaatsen In het jaarverslag van 1985 werd al ge signaleerd dat er dringend behoefte be staat aan één of meer goed ingerichte stortplaatsen. In 1986 is de stortcapaci- teit in de provincie Utrecht nog steeds onvoldoende. Dit heeft ertoe geleid dat de stortplaats in Maarsbergen weer is geopend. Bij bezoeken aan de huidige stortplaat sen is geconstateerd dat er te veel (che mische) afvalstoffen worden gebracht die daar op milieu-hygiënische gronden niet thuis horen. De inspectie dringt daarom aan op een goed toelatingsbe leid en een scherpe controle hierop. Chemische afvalstoffen In samenwerking met betrokken ge meente-ambtenaren heeft de inspectie het afgelopen jaar ca. 185 bedrijven be zocht waar mogelijk chemisch afval vrijkomt. Bij bijna de helft van de be zochte bedrijven ontbrak een Hinder wetvergunning en regelmatig werd ge constateerd dat men ook geen vereiste ontheffing bezat op grond van de veror- derning Industriële Afvalstoffen pro vincie Utrecht. Herhalingsbezoeken aan deze bedrijven wijzen erop dat de meeste bedrijven gehoor geven aan waarschuwingen naar aanleiding van het eerste bezoek. Hinderwet ln het kader van de adviserende taak van de inspectie is gekozen voor een projektmatige aanpak. Voorbeeld van een project is een onderzoek naar geu- remissie en bestrijdingsmethoden daar van bij visrokerijen in Bunschoten. Met behulp van de onderzoeksresultaten wordt getracht een beleid te ontwikke len dat landelijk toepasbaar is. Op zaterdag 23 mei a.s. organiseert de NVSH-afdeling Amersfoort/'t Gooi weer een avond voor alleenstaanden in het gebouw van de NVSH aan de Cura- gaolaan 49 in Amersfoort. De bijeen komst begint om 21.00 uur. Informatie: tel. 033-62 22 17 (na 20.00 uur). Jongetje (6) gewond bij aanrijding Een 6-jarig jongetje uit Soest is zondag middag gewond geraakt bij het overste ken van de Molenstraat, ter hoogte van de Van Goyenlaan. Hij werd aangere den door een auto, bestuurd door een 24-jarige automobilist uit Soest. Deze kon hem niet ontwijken toen het jochie onverhoeds overstak. Met hoofdwon den werd het knaapje per ambulance naar Zonnegloren overgebracht. Foto: Goos van der Wilt De arbeider: "Alle rechten die wij ons verworven hebben zijn via de vakbond gerealiseerd. Toen mijn vader vertel de, dat hij vakbondslid was, kreeg hij ontslag. Nu vragen ze dat weer en dan weifelen de bazen je aan te nemen om dat je georganiseerd bent. Maar de werkgevers zijn ook voor honderd procent georganiseerd! Als er geen vakbond is, moet iedereen weer individueel voor zichzelf zorgen. En twee weten meer dan één. Een ar beider kan niet zonder vakorganisatie, daar ben ik zeker van. Maar we hebben de tijd niet mee. De regering is duidelijk niet vakbondsge- zind. Het lidmaatschap van f 23,85 contributie in de maand kan ook niet iedereen opbrengen. En wat kan een vakbond voor een uit keringsgerechtigde doen? Verder hebben de ongeorganiseerden dezelf de rechten als de georganiseerden en daarom zeggen te veel arbeiders: zie je wel, je hoeft helemaal geen lid te zijn. Ik heb nu dertig jaar meegelopen en dat is lang zat. Jongeren moeten het nu maar eens doen. De vorige maand heb ik afscheid genomen als secretaris van het FNV hier in Soest. Ik kom uit een rood nest. Ik heb alleen lagere school gehad, maar ik heb alle mogelijke cursussen gevolgd. Het is saai werk, maar je leert er veel van. Ik zat in het bestuur van de metaalbond en hielp leden in ontslagkwesties, met de ziektewet, bij de bedrijfsvereni ging, en als ik het niet wist, vroeg ik het of stuurde hen door naar het districts- bestuur in Utrecht. Je had vroeger het klein metaal en het groot metaal. Nu is het allemaal gelijk getrokken. Ik werkte bij het groot me taal. IJzer In 1948 werkte ik op het Kamp van Zeist bij de militairen en daarna 7 jaar op de boerderij van de Willem Arntsz- hoeve in Den Dolder. In 1956 kwam ik in de Soester Ijzergieterij terecht aan de Dorresteinweg en dat scheelde toen twintig gulden in de week. Daar heb ik 27 jaar met plezier gewerkt, 's Maandags werd de cokesovens aan gemaakt en dat gebeurde om de ande re dag. 's Middags liep je te gieten en we produceerden zo'n 10 ton ijzer in de week. Het was een smerige rotzooi waarin ik alle baantjes heb doorlopen: het vormen, het gieten, de oven afste ken en het zandstralen. Dan stond je met z'n zwaar pak aan en een kap op je hoofd met zo'n vierkant kijkglas het ijzer met zand schoon te stralen. Door die kap kreeg je aparte zuurstof toegediend. Als je 's avonds onder de douche stond, liep de mod der langs je rug. Nu is alles gemechaniseerd en hebben ze elektrische ovens. Mijn beide zoons werken al jaren in hetzelfde bedrijf. In mijn tijd kwam er uit die koepelovens ook geen hoogwaardig ijzer. Nu wel. Het bedrijf bestaat in 1987 veertig jaar. Als je niet meer in het werk zit, weet je ook niet wat er te koop is. Daarom ben ik uit het bestuur van de vakbond ge stapt. Vaak was ik 's avonds niet thuis: vergaderingen, demonstraties, con gressen, cursussen, noem maar op. Als je partner daar niet achter staat, is zoiets niet mogelijk. Wij zijn nu 37 jaar getrouwd en we hebben dat gelukkig altijd samen op kunnen lossen. Ik dpe nu alleen nog de WAO-groep. Hobby Verder besteed ik veel vrije tijd aan mijn grootste hobby: het eten rijden. Vijf keer in de week rijd ik door Soest voor de warme maaltijdenvoorziening van Molenschot. Drie jaar geleden werd in een adver tentie om vrijwilligers gevraagd, die tegen een vergoeding de kassettes met voedsel langs de bejaarden willen brengen. Zo breng ik in mijn wijk zo'n 20 a 25 maaltijden rond. Destijds zijn we met 40 klanten be gonnen, nu hebben we zo'n 100 gega digden per dag. Als je rekent dat er op Soest 5700 Als een van de hoogtepunten van de activiteiten van de "Centrum Baarn" Winkeliersvereniging, is er dit jaar weer een "Dag van 't Paard" georgani seerd. Na een aanvankelijk moeizame start van de organisatie, geven dit jaar niet minder dan 70 combinaties acte de presence. In samenwerking met de Soester Warmbloed Paardenfokver- eniging Eemland begint deze dag een landelijke bekendheid te genieten. Deelnemers uit de wijde omgeving hebben zich ingeschreven. De stoet bestaat uit deelnemers "onder het zadel", vrijetijds- en authentieke aanspanningen en nog vele andere be zienswaardige combinaties. E.H.B.O. afdl. Baarn begeleidt de stoet. Op zater dag 23 mei wordt er al om 11 uur verza meld op het landgoed van Kasteel Groeneveld. Het publiek is daar dan van harte welkom, mits het grote voor zichtigheid in acht neemt in verband met het grote aantal paarden en pony's. Het optuigen van de aanspanningen zal een adembenemende gebeurtenis zijn. De deelnemers zullen om 12 uur een lunch ontvangen van de Winkeliersver eniging, waarna om 13.15 uur de opstel ling van de stoet plaatsvindt. Dan ver trekt men naar de centrumstraten waar de boerenkapel "de Volle Bloas" uit Hoogland zich aan de kop van de stoet opstelt. Het centrum van Baarn zal 2x worden aangedaan door de stoet van naar schatting 3 kilometer lengte. Net als vorige jaren zullen de Bejaardente huizen weer opgenomen worden in de route, zodat ook de ouderen die wat slechter ter been zijn kunnen genieten van dit initiatief van de middenstan ders. Voor de deelnemers zijn er herin neringslinten. Voor het publiek is er een leuke prijsvraag aan verbonden. Ie Prijs f 250,-, 2e prijs f 150,-, 3e prijs f 100,-. Deelname formulieren verkrijgbaar bij Drukkerij Bakker, Laanstraat 58, Baarn. Voor liefhebbers van paarden en koetsen zal deze dag een onvergetelijke happening worden in het centrum van Baarn. Vorige week donderdag heeft - zonder veel ruchtbaarheid - de feestelijke her opening plaatsgevonden van de be kende groente en fruithal 't Hart aan de Nieuwstraat 13. In de afgelopen pe riode heeft de zaak een grondige op knapbeurt ondergaan, waarbij het winkel-oppervlak werd vergroot en het geheel een modern interieur heeft gekregen. Na bijna 6 jaar - de zaak startte in au gustus 1981 - was de winkel daar intus sen wel aan toe. "Het was altijd zo'n beetje oud-Hollands, en nu is het heel modern," aldus Jannie van Rouwen daal, die zichtbaar ingenomen is met het resultaat van de verbouwing. De ge vel (de voorkant van de zaak bevindt zich aan de zijkant van het pand aan de Nieuwstraat) is twee meter verplaatst, zodat de winkel een flink aantal vier kante meters aan ruimte heeft gewon nen. Dat betekent dat het assortiment er op een veel betere manier uitkomt en dat Jannie van Rouwendaal en haar onmis bare hulp Christa van Manen zelf ook voldoende "armslag" hebben. Vast staat ook dat de klanten wat meer ruim te hebben gekregen en dat is voor een zaak, die goede service en dienstverle ning zo hoog in het vaandel heeft als 't Hart, natuurlijk een heel belangrijk punt. "Een buurtwinkel bén je, en dat blijf je natuurlijk," aldus Jannie van Rouwen daal. "We hebben hier in 't Hart een vaste, trouwe klantenkring; de mensen voelen zich heel sterk betrokken. Je hoort ze ook praten over 'ons winkel tje'." Jannie van Rouwendaal is het daar helemaal mee eens. De verbouwing heeft - op eigen kracht - plaatsgevonden in de avonduren en de weekeinden. "We hebben alles zelf be dacht en ontworpen," vermeldt Jannie van Rouwendaal met gepaste trots. Haar man en haar broer hebben er de nodige uurtjes aan gespendeerd en het resultaat mag zeker gezien worden. Alle klanten die vorige week donder dag een kijkje kwamen nemen kregen voor de gelegenheid een flinke zak fruit mee naar huis. De kinderen werden onthaald op iets lekkers om te snoepen. "Eerst hadden we het plan hiervoor een terrasje te maken, waar de mensen een lekker kopje koffie konden drinken - met een gebakje, natuurlijk - maar het was jammer genoeg zulk slecht weer dat we daar maar van af hebben gezien," vertelt de groente- en fruit-"handelaar ster". Elke dag vers De groente en fruitzaak is van een be trekkelijk eenvoudige hal omgetoverd tot een frisse, eigentijdse en moderne zaak, met een groot assortiment van da gelijks verse vruchten-van-het-land. "Ik doe ook zelf de inkoop," aldus Jan nie van Rouwendaal, die in dat verband de naam van de groothandel, de firma De Groot uit Soest, niet onvermeld wil laten. "Elke dag haal ik daar de verse spullen." Behalve door eerste-klas kwaliteit, be taalbare prijzen en een uitstekende dienstverlening heeft de groente en fruithal in de loop der jaren ook een pri ma naam opgebouwd op het gebied van opgemaakte fruitmanden. Daarnaast wordt uitgebreide service geboden, tot Jannie van Rouwendaal (r.) en Chris ta van Manen. en met het aan huis bezorgen van de be stelde boodschappen. Dat de klanten dat allemaal heel erg op prijs stellen bleek vorige week wel uit het grote aan tal bloemstukken dat de "nieuwe" zaak een extra fleurig uiterlijk gaf. "We zijn heel goed bedacht," vindt Jannie van Rouwendaal. Wie nog op zoek is naar een moderne groente- en fruitzaak met"ouderwetse" gezelligheid - "We maken graag een praatje," zegt Jannie van Rouwendaal - moet beslist eens binnenstappen bij 't Hart aan de Nieuwstraat 13. De winkel is, behalve op woensdagmiddag, open van 's morgens half negen tot 's middags half een, en van half twee tot 's avonds zes uur. Opx zaterdagmiddag gaat de winkel om drie uur dicht. Een goede lattenbodem in combinatie met de juiste matras is een garantie vooreen uitstekende nachtrust. Zo'n lattenbodem is te herkennen aan z'n smalle, soepel verende latten die onaf hankelijk van elkaar bewegen en een hoofd-, schouder- en middenzone kennen. Probeer 'm eens uit bij de Bedderie Specialist1 De BOVAG-autobedrijven voeren deze maand twee nieuwe BOVAG- garantiebewijzen in. Eén komt er in de plaats van het al 22 jaar bekende BO- VAG-garantiebewijs met een geldig heid van drie maanden. Helemaal nieuw is het aanvullend BOVAG- garantiebewijs, waarbij de garantie te gen een relatief gering bedrag en in een wat minder uitgebreide vorm met 9 maanden wordt verlengd, tot in to taal een heel jaar. Het nieuwe 3 maands BOVAG-garan- tiebewijs, duidelijk te herkennen aan de gele kleur over de hele voorkant, on derscheidt zich van zijn voorganger door o.a. de minimumprijs van de occa sion waarbij het mag worden verstrekt, namelijk f 7.500,- of 50% van de cata logusprijs. De grens lag de laatste jaren op f 5.000,-, maar in de praktijk bleken auto's onder de f 7.500 te vaak niet kwalitatief goed genoeg meer om de veelomvattende BOVAG-garantie hierop te verstrekken. Het gloednieuwe aanvullend garantie bewijs, geldig 9 maanden en tot 20.000 km, is inderdaad een aanvulling op het 3 maands garantiebewijs. De koper koopt als het ware deze garantie bij zijn gebruikte auto: voor auto's met een ca talogusprijs tot f 25.000,- wordt f 395,- voor auto's tot f 50.000,- f 550,- en voor nog duurdere auto's f 750,- (alles inclusief BTW) betaald. Voor die prijs worden negen maanden lang vrijwel al le onderdelen van motor, transmissie, wielophanging, stuurinrichting en elek trische installatie gegarandeerd. Het BOVAG-garantiebewijs en het Ladder-delen gestolen Een onbekende dader heeft in het weekeinde twee delen van een driedeli ge aluminium ladder gestolen uit de tuin van een woning aan de Beetzlaan. De schade bedraagt zo'n 650 gulden. De eigenares, een 29-jarige bewoonster van de Beetzlaan, deed wegens diefstal aangifte bij de politie. Ook de tweede examencursus in het thans geëindigde oefenseizoen van de Soester EHBO, ter verkrijging van het Eenheidsdiploma EHBO werd succes vol afgesloten. De cursus, die elke dins dagavond plaatsvond in het EHB O-ge- bouw, werd geleid door de kaderleden van de afdeling Soest, mevr. E. v.d. Steeg-Holleman en de heer F. Hooge- weg. Het examen werd afgenomen door dokter Plasman uit Amersfoort en de verbandmeester de heer Van Hei ningen, beide vertrouwde figuren in Soest als het om het examineren van EHBO-(st)ers gaat. De navolgende dames en heren volde den aan de gestelde eisen: M. v.d. Broek, C. Mulder, A. Beijer, P. Bolt, P. v.d. Burg, P. Feenstra, R. Groenewe- gen, P. de Groot, S. Kielliger, G. Kok, N. Krijgsman, G. v.d. Seen, R. v. Oos- tenbrugge, M. v.d. Poel, W. de Renett, A. Rensenbrink, M. v. Veenendaal, M. Wakelkamp, K. v.d. Weetering en A. v.d. Weetering. aanvullend garantiebewijs samen bete kenen dus een vol jaar garantie op goe de gebruikte auto's. Alleen BOVAG- autobedrijven mogen deze garantiebe wijzen verstrekken, maar zijn daartoe niet verplicht. Om er zeker van te zijn dat bij een gebruikte auto de gewenste garantie wordt verstrekt, is het dus ver standig nadrukkelijk om de garantiebe wijzen te vragen. Brandblussers leeggespoten in school Onbekende vandalen hebben in het af gelopen weekeinde een ravage aange richt in het schoolgebouw van de Mavo Soest aan de Valeriaanstraat. Ze spoten twee brandblussers leeg. Hoe ze het ge bouw binnen hebben kunnen komen bleef onduidelijk. Snoepvoorraad weg uit kelderbox Uit een kelderbox aan de Akkeren heb ben onbekenden in het afgelopen weekeinde een flinke hoeveelheid snoep ontvreemd. De buit bestond uit twee dozen Mars, twee dozen Raider, twee dozen Bounty, een hoeveelheid gemengd snoep en een aantal appel koeken. De voorraad behoorde toe aan de tafeltennisvereniging Shot. Toch nog eerder dan was gepland ver scheen dezer dagen het gedenkboek 'Goud op Soestdijk.' Over het Gouden Huwelijk werden reeds eerder titels aangeboden door andere uitgevers, doch wat 'Goud op Soestdijk' uniek maakt is het uitgebreide fotoverslag van de viering van het Gouden Huwelijk op 30 april 1987 en de aanbieding van het Nationaal Geschenk. Met meer dan 200 kleurenfoto's is een document ont staan dat voor diegenen die het Neder lands koninklijk huis een warm hart toedragen, aanleiding zal zijn in de na bije toekomst nog regelmatig dit boek door te gaan bladeren om deze gedenk waardige koninginnedag nog eens te kunnen beleven. De uitgave kwam tot stand op initiatief van de 'Stichting Gouden Huwelijk Prinselijk Paar' en werd geschreven en samengesteld door de journalist/auteur Fred J. Lammers te Baarn. Het boek werd technisch ver zorgd door J. Roberti, uitgever en ad junct-directeur van Uitgeverij Eisma te Leeuwarden. 'Goud op Soestdijk' - Fred Lammers, 128 paginga's, prijs f29,75.

Soester Courant | 1987 | | pagina 9