bitter-uurtje! m KORTE DUINEN Schipper Voor Uw Besje Keukeiwvies BELGIE Soester Courant in gevaar bij passeren voor kabelkrant d'OudeEnghe CDA-jongeren organiseren zich in Soest Avondvierdaagse Soest zonnig afgesloten 'De Achtbaan' viert haar 15-jarig jubileum sclioeimikcr II WOENSDAG 10 JUNI 1987 SOESTER COURANT PAGINA 3 Directie: 'College miskent delicate positie' Voor een GEZELLIGE AVOND UIT Terug naar de oertijd "TEGELEN" f 29,50 daqmenu ft 10,- de hele weeh q.eofiferl<* Initiatiefnemers overtuigd van bestaansrecht GOED GELUID IS GEEN KWESTIE VAN GELD MAAR VAN ONKYO DX"° 799." Ambtelijke humor Tijdelijke verkeers maatregelen Concert Luchtmachtkapel SOESTER COURANT 2392 wandelaars halen de eindstreep ontmoet de Korte Duinen in Soest van4t/m 30 juni Belgische specialiteiten van "waterzooi" tot "paling in 't groen". RESTAURANT DE Woensdag 24 juni, Dorpshuis: Informatieavond Ontwerp- bestemmingsplan Soesterberg-Kom Feestweek op r.k. basisschool Joyriding? Restaurant van den Brinl In een uitvoerige brief aan de leden van de gemeenteraad heeft de directie van de Soester Courant vorige week nog eens duidelijk gemaakt dat de deelname aan de kabelkrant - in com binatie met de Gooi- en Eemlander - voor de Soester Courant van levensbe lang is. Met name de dreigende ver mindering van de advertenties zou, als de Soester Courant voor de kabel krant wordt gepasseerd, op termijn een "neerwaartse spiraal" kunnen veroorzaken, tot het moment dat de Soester Courant - die nu eenmaal voor zelfs een beperkte terugloop van het aantal advertenties aanzienlijk gevoe liger is dan andere plaatselijk verschij nende bladen - zal ophouden te be staan. Directeur H.E.J.Smit van de Soester Courant schrijft de raadsleden dat hij, nadat in de raadsvergadering de stem men staakten, de geboden gelegenheid graag nog eens gebruikt om de argu menten van de Soester Courant naar voren te brengen. Hij benadrukt daarin dat de Soester in de hevigste mate geïn teresseerd is in de kabelkrant, maar pas mogelijkheden zag in de samenwerking met de Gooi- en Eemlander wegens de grote technische investeringen. Er is in die samenwerking geen sprake van een ondergeschikte rol voor de Soester, al dus Smit. Hij wijst verder op de "geworteldheid" van zijn krant in de Soester samenleving en betreurt het dat het feit dat de Soes ter Courant een "voluit Soester bedrijf' is nog niet door alle raadsleden is geho noreerd. Volgens hem zou deze factor in doorslaggevende zin in de overwe gingen moeten worden betrokken, ze ker nu B. W. geen "zwaarwegende argumenten" voor hun keuze voor On nes aanvoeren. Onderschat Uitvoerig wordt ingegaan op de werk- gelegenheidsproblematiek die zich voordoet als de Soester Courant voor de kabelkrant wordt gepasseerd. "De voorzienbare schade voor de Soester Courant (door het teruglopen van de advertenties) kan logischerwijze alleen worden gecompenseerd als zij zelf deel neemt aan de kabelkrant," aldus Smit. "Wij zijn dan ook van mening dat het College de gevolgen voor de werkgele genheid onderschat en de delicate posi tie van de Soester Courant miskent. Ze ker twaalf medewerkers zijn voor hun inkomen rechtsreeks afhankelijk van de krant. Hun aller werkgelegenheid is in het geding." De heer Smit bestrijdt ook de gronden waarop B. W. hun voorkeur baseren: de veronderstelling dat Soest meer geo riënteerd is op Amersfoort. "Een scha mel argument," aldus Smit, die erop wijst dat de bevolking van Soest in de eerste plaats op Soest zélf is georiën teerd, en in de tweede plaats op Baarn (waar de Gooi- en Eemlander in het al gemeen zeer goed is "ingevoerd", red.). Of daarna Amersfoort dan wel Hilver sum meer het object van de interesse van Soest is staat helemaal niet vast en zal afhangen van waar men in Soest woont, aldus de directeur van de Soes ter Courant. Over de bij een aantal raadsleden aan de dag getreden beduchtheid voor de toekomstige "kleur" van de kabelkrant merkt hij op dat die niet zozeer op zijn plaats is. "De kabelkrant lijkt nauwe lijks een medium om van een veronder stelde politieke voorkeur blijkt te ge ven. Naar haar aard beperkt zij zich tot korte, zakelijke, in het algemeen uiterst summiere berichtgeving over feiten en feitjes, zonder veel mogelijkheden tot 'achtergronden' en 'kleur', laat staan voor commentariërende verslaggeving. De redactie van de Soester Courant zal overigens primair belast zijn met de ge meentelijke c.q. politieke berichtge ving. 'Geen lood om oud ijzer' Tenslotte laat de heer Smit de raadsle den weten dat een keuze tussen samen werking met de Gooi- en Eemlander óf uitgeverij Onnes - zoals met name van uit de VVD-fractie werd bepleit - voor hem geen kwestie van "lood om oud ij zer" is, nog afgezien van de door de ja ren heen goede zakelijke samenwer king met de Gooi- en Eemlander. Ge zien de verhoudingen - met name de positie van de Soester Courant ten op zichte van het Onnes-advertentieblad Soest Nu - komt een samenwerking met uitgeverij Onnes ons "ongewenst en onhaalbaar" voor, aldus de heer Smit, die voor zo'n combinatie "onder de huidge omstandigheden dan ook geen termen aanwezig acht." BAR EETCAFE Antieke kookkunst: een goed idee om gezond te eten. Zonder vet of olie. Diverse soorten vlees, groente, fruit etc. 'Grillen' op een steen aan tafel Vanaf 17.00 tot 20.00 uur 'n dagelijks wisselend \Jbehalve op zaterdag en zondag Ook diners a la Carte A Beleef het mee! m een gezellig tevens geschikt voor partijen tot 40 personen vanaf 17.°° uur 0 Middelwijkstraat 2 Soest tel: 02155-13331 De organisatoren van de politieke avond met minister Brinkman (WVC), die in het voorjaar in Soest werd gehouden, hebben besloten het niet bij een éénmalige geburtenis te la ten, maar te streven naar de oprichting van een afdeling Soest van het Chris- 2 jaar garantie. We Kunnen u «lat beter dan ooit bewijzen met het nieu we Onkyo programma. Bij voorbeeld de Compact Disc Speler DX-130. Er zijn wel goedkopere, maar met met deze eigenschappen. Zoals aftasting door drie laser stralen, speciale trilling- demping en volledige pro grammering met display. Bediening met de OnKyo systeem-alstandsbediening is mogelijk. Leverbaar in zwart ot zilver geanodiseerd COMPACT DISC SPELER incl. 3 jaarigarantie incl. 3 jaargai ONICYO HI-FI GAAT ALTIJD DIE ENE STAP VERDER Erkend dealer voor Soest WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 78 TEL 17253 (Technische dienst tel. 10344) ten-Democratisch Jongeren Appèl (CDJA). Er heeft inmiddels overleg plaatsge vonden met provinciale CDJA-be- stuursleden over een aantal formele za ken die voor de oprichting van een CDJA-kern geregeld moeten worden. Vervolgens zijn er pogingen onderno men om nog voor de zomer de oprich tingsavond te organiseren, maar het bleek niet mogelijk op korte termijn een spreker van naam te arrangeren. Dat wordt na de geslaagde "oriënterings avond" met minister Brinkman wel als een vereiste beschouwd. De oprich tingsavond is daardoor verschoven naar eind september. De organisatoren van de politieke avond met Brinkman hebben zich als voorlopig bestuur beschikbaar gesteld. Kandidaat-voorzitter is Bart Krol, kan didaat-secretaris is Frank van den Berg en kandidaat-penningmeester is Frank Kok. Als vertegenwoordiger van het CDA-Soest zal Piet Rademaker optre den. In financieel opzicht is de eerste aanzet voor een CDJA-kern in Soest eveneens gegeven. Vooruitlopend op de officiële oprichting is in de begroting van het CDA-Soest al een post voor het CDJA gereserveerd. De ruime belangstelling die er met na me onder de jongeren bestond voor de avond met minister Brinkman en de en thousiaste reacties die naar aanleiding van die avond ontvangen zijn, hebben de initiatiefnemers ervan overtuigd dat een CDJA-kern Soest bestaansrecht heeft. Daarbij is het van belang dat er de nodige activiteiten worden ontwikkeld. De geplande "sprankelende" oprich tingsavond behoort daar zeker toe. Alle politieke partijen in de Raad moesten vóór 1 juni hun prioriteiten bekend maken bij B. W. voor de nieuwe meerjarenplanning. Deze be leidsvoornemens zijn door de diverse ambtelijke diensten verzameld in een zogenaamd "telefoonboek", waarin wordt aangegeven waarom bepaalde investeringen en activiteiten nodig zijn. Eén van de posten is getiteld: "Vier bureaulampen voor de sectie finan cieel beleid". Het gaat om een bedrag van 600 gulden in 1988. De toelich ting hierop luidt als volgt: "De financiële beleidsadvisering zal zich in het kader van de delegatie middelenbeheer op centraal niveau concentreren op budgetafwijkingen. De dienst Financiën gaat functione ren als "Rekenkamer". Een positief kritische houding is voorwaarde. Het financiële beleid zal derhalve steeds nadrukkelijk tegen het licht worden gehouden." Of de politieke partijen dit verzoek zullen honoreren is op dit moment nog niet bekend. In verband met een aantal aktiviteiten in de komende periode zijn verschillen de tijdelijke verkeersmaatregelen geno men. •Op vrijdag 12 juni zijn tussen 17.30 en 22.00 uur de volgende maatregelen van kracht in verband met skeelerwedstrij den in Soest-Zuid: Plasweg: het gedeelte gelegen tussen de Willibrordusstraat en de Ericaweg; Ericaweg: het gedeelte gelegen tussen Plasweg en de Meidoornweg; Meidoornweg: geheel; Bonifaciusstraat: het gedeelte gelegen tussen de Plasweg en de Meidoornweg; Hiervoor geldt een geslotenverklaring voor alle verkeer in beide richtingen met uitzondering van voetgangers, (bord 11 bijlage RW). •Op maandag 15 juni is de Hellingweg tussen 18.30 en 21.00 uur gesloten ver klaard voor alle verkeer in beide richtin gen, in verband met een trimloop van het Van Arkel-instituut. •Op woensdag 17 juni is de Van Doorn Stratenloop in de wijk Klaarwater en tussen 18.00 en 22.00 uur zijn de vol gende straten gesloten voor alle verkeer in beide richtingen: Wiardi Beekman- straat, Joh. Poststraat, Klaarwaterweg en Titus Brandsmastraat. Voor De Akkeren (tussen de Dalweg en de Klaarwaterweg) geldt een par keerverbod voor de onevezijde. •Tenslotte wordt donderdag 18 juni vanaf 18.00 uur in de wijk Soestdijk de Wielerronde van Soest gehouden. Dat betekent de volgende verkeersmaatre gelen: Koninginnelaan: gedeelte gelegen tus sen de Regenteselaan en het Nieuwe- hoekplein; Van Straelenlaan: gedeelte gelegen tussen de Koninginnelaan en de Maria- straat; Beetzlaan: gedeelte tussen de Helling- weg en de Nieuwstraat; Hellingweg: geheel; Mariastraat: geheel; Korte Bergstraat: gedeelte gelegen tus sen de Van Straelenlaan en de Wilhel- minalaan; Wilhelminalaan: geheel; Hiervoor gelden: A. een geslotenverklaring voor alle ver keer in beide richtingen met uitzonde ring van voetgangers, (bord 11 van de bijlage RW). B. een parkeerverbod voor beide zijden van de rijbaan. Regentesselaan: een stopverbod voor beide zijden van de rijbaan. Het is onderhand traditie geworden dat we om het jaar een concert van onze luchtmachtkapel kunnen bezoeken. Dit hebben we te danken aan de samenwer king tussen de basis Soesterberg en de V.V.V., die ons dit muzikale evenement aanbieden. Zoals gewoonlijk voor de pauze een se- mi klassiek programma met o.a. popu laire werken als de ouverture 'Si j'étais Roi' en de wals uit de Maskarade van Katchaturian. Vooral veel waardering van het publiek kreeg de Piet Hein Rap sodie va P. van Anrooy. Het tweede deel van het programma was bestemd voor de Show '87 en daar mee stal de kapel toch wel de meeste harten. De luchtmachtkapel is in 1951 opgericht en had als eerste directeur Harry van Diepenbeek. Onder zijn lei ding heeft de kapel de image van de "Swinging Sound" gekregen. De huidi ge dirigent Lex van Diepen bleek zeer zeker deze "sound" ook te beheersen en voerde het orkest aan in een wervelende potpouri van Rock 'n Roll, Zuid Ame rikaans repertoire en prima swingnum mers als Sweet Lorraine, waarin diverse solisten naar voren traden. We hoorden onder andere zelfs de vibrafoon en pia no in deze evergreen. Het een en ander was gealardeerd met een vleugje "Disco Stamp," maar niet zo overheersend als in het concert van 1985. Dit tot genoe gen van de ware fans van deze uit 56 muzikanten bestaande kapel. Een mu zikaal evenement, waarvan we er meer in Soest zouden willen hebben. Harte lijk dank Soesterberg en V.V.V. Hans K. Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 2 12 97 De zesde Avondvierdaagse die vorige week in Soest werd gehouden is een groot succes geworden. Dat was mede te danken aan het feit dat de laatste wandeling - donderdagavond - ge volgd door het défilé plaatsvond met bijzonder fraai weer. Het geheel had dan ook een bijzonder feestelijk ka rakter. Van de 2445 jonge en oudere wande laars die zich aanvankelijk hadden inge schreven hebben er 2392 de tocht in vier etappes en over diverse afstanden volbracht. Op de eerste dag bleven er 19 adspirant-wandelaars weg; op dins dagavond vielen er 19 uit, op woensdag 11 en op de laatste avond nog eens 4; in totaal dus 53. Het heeft de wandelaars die vier avonden wat het weer betreft redelijk "meegezeten". Alleen op dins dagavond moest er in de regen worden gelopen. Aan het einde van de laatste wandel avond verzamelde het bonte gezelschap - beladen met bloemen, snoep en me dailles - zich in de Johannes Poststraat, waar de opstelling plaatsvond voor het défilé, dat ook nu weer leidde naar het SEC-sportcomplex aan de Bosstraat. Het eigen Soester PVO, alsmede Groot MCC en Jong MCC uit Laren en de Baarnse muziekgroep Oosterkwartier, zorgden voor een gezellige muzikale omlijsting. De grootste groep georganiseerde deel nemers werd geleverd door "De Acht baan", de school in Klaarwater die bin nenkort haar 15-jarig bestaan gaat vie ren. Er deden maar liefst 138 "Achtba- ners" mee! Overigens waren er onder de individuele deelnemers ook dit jaar weer een aantal afkomstig van buiten Soest, zelfs uit Amsterdam en Leersum. Foto: Goos van der Wilt. Wel een bewijs dat de Avondvierdaag se in Soest in de afgelopen jaren een uit stekende naam heeft opgebouwd, niet alleen door de uiterst fraaie omgeving waarin wordt gewandeld, maar zeker ook door de perfecte organsiatie van het wandelevenement. De wandelaars werden aan de Bosstraat o.m. verwelkomd door burgemeester Paul Scholten, die zijn enthousiasme niet onder stoelen of banken stak en Vrolijkheid alom tijdens het défilé op het SEC-veld, waarmee de zesde Avondvierdaagse in Soest werd afgeslo ten. Foto: Goos van der Wilt. zich onder de deelnemers mengde. Ook wethouder Ries van Logtenstein en di recteur Hilhorst van de Sportstichting behoorden tot het "ontvangstcomité", evenals de bestuurderen van de voet balvereniging SEC. téef Birkstraat 108 Soest 02155 - 13720 Burgemeester Scholten verwelkomde persoonlijk één van de jongste deelne mers: de 6-jarige Richard Sneyders, die viermaal tien kilometer in de benen had zitten. Rechts de heer Dazelaar van het organisatiecomité. Vaak is een goed 3=0 keukenadvies het halve werk. Kijk daarom bij Schipper, jgf 't scheelt u moeite te en geld. "I Industrieweg 12 k A. A (md.terrein)SoeSt. bouwprodukten Tei.02155-10304 geopend, zaterdag van 9.00 tot 16.30 uur. In het Dorpshuis Soesterberg wordt op woensdag 24 juni 's avonds om half acht een informatieavond gehouden over het ontwerp-bestemmingsplan Soesterberg-Kom. Het ontwerp kan men inzien in het gemeentelijk IN- FOrmatiecentrum, de hulpsecretarie Soesterberg en in de bibliotheek Soes terberg. Het plangebied omvat een groot deel van het dorp Soesterberg en wordt glo baal begrensd door de Amersfoortse- straat in het noorden, de Richelleweg in het oosten en de rijksweg A-28 en de gemeentegrens met Zeist in het zuiden en westen. Tot het plan worden niet ge rekend Egghermonde, Wostok, Apollo en Mercury. Het bestemmingsplan heeft gedeeltelijk een conserverend karakter; wel kent het een aantal veranderingsmogelijkheden. Zo is voor het voormalig terrein Meubi- dick door de woningbouwvereniging St. Joseph een bouwplan ontwikkeld voor 26 woningen in de woningwetsfeer. Verder is voor het terrein voormalige Carolusschool een plan ontwikkeld voor 33 woningen en 45 parkeerplaat sen. Afhankelijk van het beschikbaar komen van de benodigde kontigenten betekent dat bouwen in 1989 of later. Naar aanleiding van aanbevelingen in het recentelijk KNOV-rapport met be trekking tot de winkelstructuur Soes terberg staat in het bestemmingsplan een vrijstellingsbevoegdheid voor win kelverplaatsing Dorpsplein naar Rade- makerstraat/V.d. Griendtlaan. De hui dige winkelbestemming aan het Dorps plein wordt dan 'verzorgende sfeer.' Men kan tot 4 juli schriftelijk bij Burge meester en Wethouders reageren op het ontwerp-plan. "De Achtbaan", de bekende r.k. ba sisschool aan de Van Hamelstraat in de wijk Klaarwater, viert volgende week haar 15-jarig jubileum. Dat ge beurt met een uitgebreide feestweek, waarvoor de voorbereidingen al maanden aan de gang zijn en waarin elke dag weer iets anders te beleven is. De feestweek begint op zondag 14 juni met een gezamenlijke viering - ver zorgd door ouders, kinderen en teamle den - in de Joanneskerk (bij C-drie aan de Willaertstraat). Aan de dienst werken solisten van de school mee. Diezelfde dag start bij de school een "gezinsfietstocht", een speurtocht van ca. 2 uur, afgewisseld met spelletjes. Op maandag 15 juni vindt om ca. U8.45 uur de feestelijke "heropening" van de school plaats en wordt de ochtend ver der besteed aan het versieren van de school, 's Middags voert de oudste groep leerlingen een speciaal geschre ven musical op, een spannend verhaal onder de titel "De tovenaar van Ture luur". Dinsdag 16 juni staat in het teken van een sport-spelfeest voor de onderbouw en een fotospeurtocht voor de boven bouw. Woensdag 17 juni volgt dan een "denk-doe-ochtend", verzorgd door het schoolteam en afgesloten met een feestelijke barbecue. Op donderdag 18 juni gaan de onder- bouw-leerlingen op speurtocht door de wijk en beproeven de leerlingen van de bovenbouw hun krachten in een "Acht- kamp" bij de Turf. 's Avonds is er dan een grote feestavond voor de ouders, die ook kunnen genieten van "De tove naar van Tureluur" en daarna van een gezellig samenzijn, compleet met leven de muziek. Omdat de school zelf te klein zal zijn voor het grote aantal gas ten wordt voor deze gelegenheid uitge weken naar de Kardinaal Alfrink-mavo aan de Di Lassostraat. Vrijdag 19 juni is de slotdag van de feestweek. 's Morgens kunnen de kin deren op school genieten van de "La chen is okee"-show van Ton Laros en 's middags is er een grote playback-show, waarin het eigen orkest van de Acht baan zijn opwachting zal maken. Als het weer het toelaat vindt dit alles in de buitenlucht plaats. Diezelfde vrijdag middag wordt de feestweek afgesloten. De Achtbaan startte 15 jaar geleden onder leiding van de heer C. Verweij in de Open Hof, min of meer als uitvloei sel van het feit dat de Wiekslag - de r.k. basisschool aan de Smitsweg - te groot werd. Een jaar later verrees de school aan de Van Hamelstraat (toen nog be kend als de "Klaarwaterschool") die la ter de naam "De Achtbaan" zou krij gen. De groei van de school verliep pa rallel aan de totstandkoming van de wijk Klaarwater en sinds die tijd speelt "De Achtbaan" een belangrijke rol in het Soester scholenbestand. Sinds 1980 is de heer H. Calis directeur. Inbraak in tent Onbekenden hebben in het afgelopen weekeinde een bungalowtent openge broken op het terrein van de kinder boerderij aan het Vedelaarpad. Daar hield een Leusdense zwemvereniging haar pinksterkamp. De tent bleek te zijn opengescheurd. Vermist worden twee walkmans en een cassetterecorder. Op het fietspad langs de Nieuweweg trof de politie zondagmorgen vroeg een Citroën 2CV aan, waarvan een raam was opengebroken en de bedrading bleek te zijn doorverbonden. De wagen kon nog diezelfde dag worden terugbe zorgd bij de eigenaar, een bewoner van de Johannes Poststraat. De politie houdt het in dit geval op "joyriding". J Soesterbergsestraat 122 - Soe Telefoon 02155 - 1 27 06 MENU DE CE MOIS f 50, J menu voor de maand juni X FILET DE CANARD FUMÉ, SA UCE CUMBERLA ND X tranches gerookte eendeborst VELOUTÉ WESTLANDE romige tomatensoep 4 met reepjes ham SORBET AU FRUIT X verfrissend ijsje X EMINCÊ DE BOEUF, SA UCE STROGANOFF 4 stukjes gebraden ossehaas in pikan saus, met een keur aan verse X groenten en gebakken aardappels RAMBOL AUX NOIX walnotenkaas J POUDING CH1POLATA chipolata pudding met aardbeien - X saus

Soester Courant | 1987 | | pagina 3