m Soest Schoeman 'Strëter Makelaardij o.g. SCHOEMAN MAKELAARS DeSoester Duinen St. Joseph. neemt afscheid van voorzitter H. Snel toT kof Soest 50 jaar geleden WOENSDAG 10 JUNI 1987 SOESTER COURANT PAGINA 5 SOEST SOEST SOEST Specialisten in bedrijfshuisvesting Projektinitiatieven en beleggingen Vastgoedbeheer Woningmakelaardij Hypotheken Assurantie Makelaars Pensioenadviseurs kom eens met Schoeman praten vraagt uw aandacht voor SOEST Hoek Schrikslaan/ Beetzlaan blijft plantsoen Soester Courant goede informatiebron Kwijtschelding gemeentelijke belastingen SS®55* q 50°/o Soester gemeentebestuurders op VNG-congres Vandalisme-bestrijding overal actueel ItitN 11 Juni 1937 Zéér interessante excursie naar Rotterdam M Kantoor Soest Middelwijkstraat 54 Klt/M Dagelijks geopend LIYJX! van 8.30-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. Bovendien 's zaterdags van 10.00-14.00 uur. VAN GOYENLAAN Een op de 4e woonlaag gel. 3-kam. hoekappartement (v.h. 4 kam.). Gunstig gel. nabij winkels en NS-station. Blijvend vrij uitzicht over veel zijdig polderlandschap. Entree, L-vorm. zit/eetkam. (28 m2), 2 sl.kam., douche, toil.keuk., bij- keuk. Berging in de onderbouw. Goed onderh. Serv. kosten ca. f 300,— p.m., inkl. c.v., water, div. verzekeringen. Koopsom f 54.000,— k.k. W. BECKMANSTRAAT Riant autovrij en rustig gelegen hoekwoning met vrijstaande berging, c.v., royale voor-, zij- en achtertuin. Grenzend aan openbaar groen. Ruime entree, toilet, keuken (ca. 9 m2), doorzonkamer (ca. 30 m2); verd.: 3 slaapkamers (resp. ca. 15,16 en 9 m2), komplete badkamer met 2e toilet, vaste wastafel en douche. Vaste trap naar zolder met 4e grote slaapkamer (ca. 25 m2) met tuimelraam en veel bergruimte. Het pand is v.v. kapisolatie en gedeeltelijk van dubbele beglazing. Koopsom f 169.000,-. G. v. d. VEENSTRAAT Een zeer gunstig gelegen middenwoning met ondergrond, erf, tuin en garage. Entree, royale doorzonkamer, open keuken; 1e verd.: 3 slaapkamers, badkamer, vaste trap naar zolder met zeer grote zolderkamer (nieuwe dakkapel), een bergruimte waar ook de c.v. staat opgesteld. Het geheel is prima onderhouden. Koopsom f 189.500,- k.k. Makelaars in onroerende goederen Lid N.V.M. Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Leusden, Hoofddorp en Tiel 3764 CH Soest Middelwijkstraat 54 Telefoon 02155 - 1 35 39 b.g.g. 1 69 55 B.J.A.M. Majoor (mak./tax. o.g.) RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 S0ESTDUINEN 02155-12739 Hinderwet Bij Burgemeester en Wethouders zijn verzoeken binnengekomen om een hin derwetvergunning. De aanvragen lig gen vanaf heden één maand ter inzage bij de milieudienst van de gemeente, ge meentesecretarie, kamer 37, op werk dagen van 09.00 -12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. De aanvragen zijn afkomstig van: J.G.F. Kolbrink, ("de Herberg"), Soesterbergsestraat 20, voor het op richten van een café-bedrijf op het per ceel Soesterbergsestraat 20; A.J. van den Dijssel, Lange Brinkweg 11 voor het oprichten van een carrosse rie- en tankwagenbouwbedrijf op het perceel Lange Brinkweg 11; garagebedrijf Van Dolderen, Burg. Grothestraat 68 voor een uitbreiding/ wijziging van het garagebedrijf op het perceel Burg. Grothestraat 68. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen tot 10 juli 1987 schriftelijk worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders. De ingekomen bezwaarschriften worden bij de stukken ter inzage gelegd. Een ieder kan, ook mondeling in per soon of bij gemachtigde, bezwaren in brengen op verzoek tot 1 juli 1987. Men gelieve daarvoor een afspraak te ma ken. Indien men dat wenst worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts ingesteld worden door de genen die reeds mondeling of schrifte lijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren bezwaar te maken. Komende week in Soest 12 juni: Skeelerwedstrijd Soest-Zuid (17.30 - 22.00 uur); l3 juni: Rommelmarkt Van Arkel In stituut; terrein Hellingweg; 13 juni: Fancy-Fair "De Wiekslag" Smitsweg; De Woningbouwvereniging St. Joseph heeft afscheid genomen van de heer H. Snel. Hij is twaalf jaar voorzitter ge weest van de woningcorporatie. De 65-jarige ex-praeses, hij trad eind mei af, kreeg als dank voor zijn inzet een receptie aangeboden. De heer Snel werd in 1975 gekozen tot voorzitter van St. Joseph. Niet lang daarvoor was hij via de bewonerscom missie al tot het bestuur toegetreden als lid. De renovatie van de woningen aan de Molenstraat was één van de belang rijkste projecten die Snel als voorzitter van St. Joseph meemaakte. In Soester- berg was hij nauw betrokken bij de tot standkoming van de wijk Bloemheuvel, die het einde betekende van de wijk Ons Belang. Op deze locatie is nu het levensmiddelendistributiecentrum Food Express gevestigd. Ook bij de flatsplitsingen in het Smitsveen heeft Snel een vinger in de pap gehad. Een van de laatste belangrijke projecten met Snel als voorzitter was de bouw van HAT-woningen op het terrein van de voormalige wasserette Hafkamp op de hoek Beetzlaan/Nieuwstraat. De heer Snel is opgevolgd door de heer J. A. Houtert. De nieuwe voorzitter was de afgelopen vijfjaar al de tweede man van het bestuur van St. Joseph. Houtert was verhinderd de afscheidsre ceptie van zijn voorganger bij te wonen. 17 juni: Braderie/stratenloop Klaar- water; 17 t/m 21 juni collecte Prins Bernhardfonds. De eerstvolgende openbare raadsver gadering vindt plaats op donderdag 25 juni 1987 om 17.00 uur in de aula van het Griftland College aan de Noor- derweg. In het gemeentelijk INFOrma- tiecentrum kan men de stukken inzien van de punten die die avond behandeld worden. De agenda hangt op het publi- katiebord van het INFOrmatiecentrum en bij de Hulpsecretarie te Soesterberg. Men kan ook telefonisch bij het INFOr matiecentrum informeren welke agen dapunten aan de orde komen. Enkele belangrijke agendapunten zijn: vaststelling kosten programma alfa betisering en educatieve activiteiten culturele minderheden over het jaar 1986; wijzigen verordening commissie min derheden; beschikbaar stellen krediet voor as faltering van en het aanbrengen van verkeersremmende maatregelen op de Wieksloterweg; Idem t.b.v. het uitbaggeren van de waterpartijen in het Slangebosje; idem voor de aanleg van 88 cai-aan- sluitingen in "De Drie Eiken" te Soes terberg; idem voor aankoop kunstwerk plan "Bleekveld"; Idem voor aankoop van wijkverfraai- ende kunstwerken; nieuwbouw gemeentehuis; voorstel tot de hoofdstructuur en het functioneren van de nieuwe gemeente lijke organisatie; volkshuisvestingsbeleid; meerjarenprogramma 1988 tot en met 1992 in het kader van de monu mentenwet; aangaan overeenkomst uitgifte ka belkrant Commissie voor de Beroepschriften De voorzitter van de Commissie voor de Beroepschriften maakt, ter uitvoe ring van art. 9 van de Verordening op de commissie voor de beroepschriften bekend dat op dinsdag 23 juni 1987 om 15.30 uur in de commissiekamer van het gemeentehuis, Steenhoffstraat 2-4, een openbare vergadering van de com missie zal worden gehouden, waarin de volgende zaken aan de orde komen: 15.30 uur: het besluit van Burge meester en Wethouders tot weigering van een bouwvergunning voor een paardestal op het perceel Insingerstraat 74; 16.00 uur: het besluit van Burge meester en Wethouders tot weigering van een bouwvergunning voor het bou wen van een loods op het perceel Wal deck Pyrmontlaan 61; ,16.30 uur: het besluit van Burge meester en Wethouders tot weigering van een bouwvergunning voor het overkappen van een terras op het per ceel Middelwijkstraat 2. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het bouwen van een woonhuis, Fa zantpad 2 (art. 11 van de voorschriften bestemmingsplan 3e herziening be stemmingsplan Overhees); het bouwen van vier woonhuizen, In singerstraat sectie G nr. 5263 (art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en art. 50 lid 8 der Woningwet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 11 juni 1987, eventuele bezwaren schriftelijk bij Bur gemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afd. I (kamer 23), ter inzage. Informaties: Info-centrum, Steenhoff straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). 7?or AAÜ LAREN - Oud Blaricummerweg HALF VRIJSTAANDE VILLA met GARA GE met bergzolder op ca. 450 m2 eigen grond. Ind.: entree, gang, gemoderm> ^\keu- ken, bijkeuken waarjs«^.^A is geplaatst, kame>^f j\,.,dmertje (totaal ±42 /f j^^erdieping 3 slaapkg^\^^«£t vaste wastafel k met balkon), badka- d en 2e toilet, vaste trap k^lime zolder met 1 kamertje, dat zeer goed uitte breiden is tot een roya le slaapkamer. Vraagprijs: f 345.000,- k.k. Soesterbergsestraat 79, Soest. 02155-16151. KONINGINNELAAN Helft van dubbel WOONHUIS met vrije tuin, berging en lokale gas- verwarming. Indeling: hal, toilet, kelderkast, moderne keuken, grote woonkamer met open haard en balkenplafond. Etage: moderne badkamer met ligbad en aparte douchecel, twee ruime slaapkamers met veel bergruimte. Zolder met vaste trap en mogelijkheid voor slaapkamer. Gevraagde koopsom f 165.000,-. VAN GOYENLAAN Op de eerste etage, ruime DRIE-KAMER FLAT(v/h vierkamer) met c.v. en berging op de' begane grond. Indeling: hal, toilet, grote woonkamer, twee slaapkamers, moderne douchecel, keuken en bijkeuken. Gevraagde koopsom f 62.500,-. Inlichtingen A.A. VAN BREUKELEN Assurantiën Onroerend Goed Hypotheken Jullanalaan 45 - 3761 DB Soest Telefoon 02155 -1 79 62 li iiivi 11.11 i^v^i Het terreintje op de hoek van de Schrikslaan/Beetzlaan wordt na de zo mervakantie weer in de oorspronkelijke staat als plantsoen/grasveld terugge bracht. Burgemeester en Wethouders hebben dat de bewoners in die omge ving meegedeeld. In de omgeving was enige onrust ontstaan over de uiteinde lijke bestemming van het gemeentelijk terreintje op de hoek. Op dit moment staat er een aantal stacaravans die als wisselwoning dienen, in verband met renovatiewerkzaamheden aan wonin gen. In een overeenkomst met de woning bouwcorporatie "Soest" is vastgelegd dat het terreintje na het huidige tijdelij ke gebruik ten behoeve van stacaravans zo spoedig mogelijk weer in de oor spronkelijke staat als plantsoen/gras veld wordt teruggebracht. De bestem ming kan alleen veranderd worden bij en herziening van het ter plaatse gel dende bestemmingsplan Soestdijk-'t Hart. Een dergelijke herziening is alleen mo gelijk na een uitgebreide overleg-, in spraak- en bezwarenprocedure en kan uiteindelijk alleen maar doorgaan wan neer de gemeenteraad daartoe besluit en als na goedkeuring Gedeputeerde Staten en eventueel de Kroon het raads besluit bekrachtigen. In het gemeentelijk INFOrmatiecen trum ligt voor geïnteresseerden gereed het nieuwe INFOrmatiebulletin over 'Kwijtschelding van gemeentelijke be lastingen,' met daarin de richtlijnen per 1 januari 1987. Op grond van de invor- deringswet is het mogelijk gehele of ge deeltelijke kwijtschelding van belas tingschulden te verkrijgen indien de be lastingschuldige mei in staat is anders dan met buitengewoon bezwaar de be lasting of de volle belasting te betalen. Het INFObulletin zegt er alles over. Verder kan men alles te weten komen over de 'Huursubsidie 1987'. Een bro chure met aanvraagformulier kan men afhalen. Tenslotte is aanwezig de nieu we folder 'In onze bodem het kind van de rekening?' Felicitaties voorde heer Snel van o.a. de heer Hullegie (i), die de gemeente Soest vertegenwoordigde. Daarom richtte de heer T. van Kempen van St. Joseph het woord tot Snel. Hij overhandigde hem een symbolische en velop, waaruit Snel kon opmaken dat hij een stereo-installatie als afscheids cadeau krijgt. Op de receptie waren on der anderen vertegenwoordigers aan wezig van de Woningbouwvereniging Soest, de gemeente en de PvdA. De heer Snel blijft nog als commissaris verbonden aan de Woningbouwvereni ging- voo MEXX, LEVIS, LOVE, NEWS, WHIZZ, HANES SCOTCH AND SODA v. Weedestraat 59 tel. 12424 Soest Of je nu gemeenteraadsleden spreekt uit een grote stad of een burgemeester uit een kleine plaats: overal speelt het vandalisme een belangrijke, onaange name rol in de samenleving. Kleine cri minaliteit heet tegenwoordig in het jar gon van de deskundigen "veelvoorko mende" criminaliteit. En dat was één van de onderwerpen tijdens het VNG- congres in Amsterdam, dat in het teken stond van het 75-jarig bestaan van deze Vereniging van Nederlandse Gemeen ten. Gemeenteraadsleden uit het hele land, die dit onderwerp hadden uitgekozen uit de 22 werkbezoeken, togen naar het Ajax-stadipn, waar de heer C. Waal, burgemeester van Deventer, zijn visie gaf op het probleem. Hij gaf duidelijk aan, dat alleen een breed politiek draagvlak het vandalisme effectief kan bestrijden. Daarbij is het noodzakelijk dat alle gemeentelijke diensten aan de plannen moeten meewerken om daad werkelijk resultaten te bereiken. Een gemeentebestuur moet uitstralen dat het alle sectoren ernst is: van onder wijs (lessen) tot economische zaken (winkeldiefstallen), van politie (op ge lijke niveau met gemeentelijke instel lingen) tot aan ruimtelijke ordening (sociale veiligheid), van gemeentewer ken (betere verlichting) tot aan de sport (zalen open in de vakantie). Essentieel hierbij is een registratiesys teem van schadegevallen, die begeleid moet worden tot aan het moment waar op de schade vergoed wordt, een Alge mene Politieverordening (APV), waar in duidelijke richtlijnen staan en een snelle reactie op bekladdingen (schone wijken!) en telefoontjes van burgers. Funest is, volgens de heer Waal, de be zuinigingen op politietaken. Hij pleitte voor het in stand houden of zelfs het uit breiden van welzijnsvoorzieningen. Lege dozen-politiek De neer M. Eysink Smeets, oud-inspec teur van politie, toonde zich verheugd dat ook linkse partijen eindelijk aan dacht krijgen voor criminaliteitsbestrij ding. Hij houdt zich in zijn baan bezig met vandalisme-projecten bij het rijk, maar moest constateren dat de meeste gemeentelijke plannen die door Den Haag zijn gesubsidieerd, nog niet tot het gewenste resultaat hebben geleid. Haarlem met name heeft een uitste kend beleidsplan, maar de meeste Ne derlands gemeenten ontbreekt het aan goede coördinatie, voorlichting, educa tieve activiteiten en probleeminventari satie. Vaak blijft een plan in een papie ren beleid steken en zijn lokale experi menten gedoemd te mislukken of ko men moeilijk van de grond. Zijn verhaal was heel pessimistisch, wat hij van tevoren ook had aangekondigd. Hij karakteriseerde de meeste pogingen van plaatselijke overheden als "lege do zen-politiek": dikke rapporten, maar het zakt ogenblikkelijk in elkaar als het op effectieve maatregelen aankomt. Plannen moeten zorgvuldig worden op gezet, weloverwogen, niet te vaag en gericht op preventie en repressieve maatregelen. De heer A.J. van Eyden, algemeen di recteur van Ajax, vertelde interessante bijzonderheden over zijn F-Side jonge ren, het voetbalvandalisme en de po gingen van zijn club het wekelijkse ge weld te beteugelen. Daarna leidde hij zijn gasten rond in de catacomben van het stadion: van de sauna beneden tot aan de Sky-boxen boven, die U voor 60.000 gulden per jaar kunt huren voor uw medewerkers en Uw gasten. Een leerzame middag. JAN VISSER NVodetne Me Nationale reclasseeringsdag De collecte welke Zaterdag 5 Juni ten bate van den Nationale Reclasseerings dag in onze gemeente plaats vond, heeft f 257,39 opgebracht. Het uitvoerend comité verzoekt ons langs dezen weg, allen, die een steentje hebben bijgedragen om dit schitterende resultaat te bereiken hartelijk dank te brengen. Ook de dames en heeren, collectrices en collectanten hartelijk dank voor hun prachtig werk. Toen Zaterdagmiddag om plm. half vier Hare Majesteit de Koningin zich per auto langs den Rijksweg naar het Paleis Soestdijk begaf, moesten de Konink lijke auto's stoppen voor den gesloten overweg nabij het station Soestdijk. Onze plaatsgenoote, mejuffrouw Hilhorst, collectante voor de Nationale Re- classeering, had daar standplaats en genoot de hooge eer om gedurende bo venvermeld oponthoud van H.M. de Koningin, aan Onze Landsvrouwe een speldje te mogen verkoopen, waartoe het initiatief minzaam van Hare Majes teit zelve uitging, die de collectante vriendelijk aanmoedigde zich ook aan Hare auto te vervoegen; ook gravin von Erbach, de nicht van H.M., die zich mede in het gezelschap van Hare Majesteit bevond, voorzag zich van een speldje der Nationale Reclasseering. Een gebeurtenis, die ongetwijfeld wel bij Mej. Hilhorst gedurende haar ge- heele leven zal bijblijven. MAANDAG 14 JUNI wederom Vertrek 8.15 uur, terug pl.m. 9 u. In den voormiddag bezoek aan de alom be kende „Bleu-Band"-fabrieken, waar U het bedrijf in volle werking getoond wordt. Hierna gezamelijke middagmaaltijd. In den namiddag: Boottocht over de Maas naar de nieuwe in afbouw zijnde „Nieuw Amster dam." DIT ALLES TE ZAMEN VOOR f 2,-. ZATERDAG 26 JUNI: T.T. ASSEN. Slechts f 2,— retour. Opgave en inl. Garage TENSEN, Tel. 2319.

Soester Courant | 1987 | | pagina 5