JE i SILVER STAR VIDEO Film van de week Nijhof Baarn eind november weer open i. .J 'Passanterie Espresso': nieuwe cadeauwinkel annex coffeeshop ■*c DEUK? DIKBOS dVudeEnghe Computers 'speeltjes' voor directie Gemeentewerken? Individuele c.v.'s Smitsveen komen dichterbij Kela Woninkrijk breidt uit met 500 m2 Leden WS kiezen nieuw bestuur 1986 was moeilijk jaar voor WS VIDEO TOP 10 PAGINA m WOENSDAG 17 JUNI 1987 SOESTER COURANT Hobby en zelfbouwcentrum herrijst voor tien miljoen gulden ETIEK anken en n en fcJ Sus iyRO& warming int RISTORANTE LA PERGOLA Verwen vader eens door hem een gezellig ITALIAANS ETENTJE aan te bieden. Van Weedestraat krijgt weer een 'plek om even uit te blazen' Voor een GEZELLIGE AVOND UIT "TEGELEN" 29,50 a e daqmenu JJO.- PAGINA PSYCHO III ■MtfÉdM Soest S850 - Tel. 13153 SOEST 155 365 '38 12366 Imper zeven weken nadat het be drijfspand door brand werd verwoest heeft de directie van het hobby- en elfbouwcentrum Nijhof in Baarn een bouwvergunning gekregen voor een nieuw complex. Vandaag is reeds de erste paal geslagen. Eind november noet Nijhof weer toegankelijk zijn voor het winkelende publiek. Met de nieuwbouw is een investering gemoeid van 10 miljoen gulden. Dat heeft di recteur J. Nijhof deze week meege deeld. ;Acht miljoen gulden wordt gestoken in de bouw van het nieuwe pand, dat maar liefst 5.000 vierkante meter groter wordt dan het in april in de as gelegde jgebouw. Het overige bedrag is nodig voor de inrichting van het doe-het-zelf centrum in Baarn. "Ja, het is een grote |nvestering, maar we zijn' erg optimis tisch naar de toekomst toe. We hebben er alle vertrouwen in," aldus de heer Nijhof. Volgens bedrijfsleider G. Kra nendonk krijgt het gedupeerde bedrijf alle schade vergoed van de verzekering. De firma Wessels uit Rijssen heeft de vare taak in vijfeneenhalve maand het nieuwe complex uit de grond te stam pen. Normaal gesproken vergt een der gelijke klus minimaal acht maanden. Oe opdracht moet evenwel slagen door op gerichte tijden met twee ploegen te Verken, terwijl men in de vakantiepe- .iriode doorgaat. Alles wordt prefab -^voorbereid, zodat het pand ter plaatse als een bouwpakket in elkaar kan wor den gezet. brandveilig !Het nieuwe bedrijfspand van Nijhof, (totaal 15.000 vierkante meter groot, zal ^volkomen brandveilig zijn. In nauw pverleg met de brandweer zijn in de j planning voldoende voorzieningen ge troffen, waaronder drie grote rooklui ken voor binnenbranden. De meldings- jnstallatie wordt geoptimaliseerd en de 'isolatie is ook van brandveilig mate riaal. Verder zullen in het bouwwerk f -geen stalen constructies komen. Vrijwel talles wordt gebouwd met betonpla ten). De heer J. Nijhof beklemtoonde maandagmorgen overigens nogmaals dat het afgebrande pand aan de binnen kant reeds voldeed aan de gestelde ei- .sen. Het feit dat er bij de brand op 24 april geen persoonlijke ongelukken voorkwamen was voor hem een geluk kig bewijs daarvan. Naast de uitbreiding van de bedrijfsop- pervlakte, zal ook het aantal parkeer- I plaatsen (van 130 naar 210) aanzienlijk toenemen. Op woensdag 24 juni beslist de Baarnse gemeenteraad over de ver koop van twee stukken grond aan Nij hof. Het bedrijf zal die grond gebruiken voor opslagruimte en parkeerhavens. Overigens had Nijhof al een optie op de twee kavels nabij het bedrijfsterrein. De totale uitbreiding van Nijhof zal geen gevolgen hebben voor het assortiment. Dit blijft hetzelfde. De extra ruimte wil men benutten door meer aandacht te schenken aan de tentoongestelde meu belafdeling (met sanitair en keukens). De grootste aandacht zal echter blijven uitgaan naar de doe-het-zelf afdeling. "Tenslotte zijn wij daaruit gegroeid," merkt de heer Nijhof op. "De mogelijk heid dat we extra personeel moeten aantrekken zit er dik in, maar ik durf daarover nog geen keiharde uitspraken te doen. Natuurlijk streven we met de uitbreiding een omzet-vergroting na, maar daar kunnen we nu nog niets over zeggen." Geen vakantie. Het 45 man sterke personeel van Nijhof is voor het merendeel alweer aan de slag. Een aantal van hen is actief op een ingericht houtbewerkingspand, terwijl de verkopers al voorbereidingen treffen voor de nieuwe start. De laatste acht weken worden alle medewerkers inge zet bij de afwerking van het nieuwe ge bouw aan de Minervaweg. De heer Kra nendonk sprak de suggesties, als zou den de medewerkers voor maanden met vakantie zijn gestuurd, tegen. "Ze zijn nagenoeg allemaal weer intensief druk met de voorbereidingen," aldus de bedrijfsleider van Nijhof. Het nieuwe pand van het hobbycen trum in Baarn wordt 9,5 meter hoog, en komt te bestaan uit twee verdiepingen. Op de begane grond worden liften en roltrappen geplaatst. De inrichting wordt volgens de heer Kranendonk klantvriendelijk. Een koffie-shop is één van de tegemoetkomingen aan het win kelende publiek, dat over nog geen zes maanden het eerste kopje kan komen proeven. De gehele week geopend van 17.00 uur tot 22.00 uur. ANNELIES en FRANCO STEENHOFFSTRAAT 55 - TELEFOON 02155-23039 cpiggeAto S£o Oplettende voorbijgangers hebben in de afgelopen week al de nodige veran deringen kunnen constateren in de voormalige tabakszaak aan de Van Weedestraat 31. Waar tot voor kort de heer Pieneman zijn sigaren en sigaret ten aan de man bracht is een luxe ca deauwinkel gekomen, waarover me vrouw Tonny Raven de scepter zwaait. Maandag j.l. is de nieuwe zaak onder de naam "Passanterie Espresso" min of meer officieel van start gegaan. Het assortiment omvat diverse uiteen lopende cadeau-artikelen, zoals kristal len voorwerpen, luxe aanstekers, pen nen, schilderijtjes, tin, portefeuilles, en nog veel meer. Daarnaast kan men er - als vanouds - ook terecht voor sigaren en sigaretten en voor kranten en tijd schriften. De naam "Passanterie Espresso" roept op zichzelf al het vermoeden op dat de bezoekers hier iets méér kunnen ver wachten, met name op het gebied van een kopje koffie. Dat is ook zo. Achter de winkel wordt op dit moment nog met man en macht gewerkt aan de inrichting van een coffeeshop, die direct verbon den is aan de cadeauwinkel aan de voorzijde. Het is de bedoeling dat de coffeeshop over een week - als de werk zaamheden wat tegenzitten misschien een paar dagen later - zijn deuren opent voor het winkelend publiek aan de Van Weedestraat, waar zo'n "plek om even uit te blazen" al geruime tijd node wordt gemist. Antiek Mevrouw Raven zal haar gasten ont vangen in een interieur dat grotendeels bestaat uit antiek meubilair, en het bij zondere daarvan zal zijn dat het ook te koop is. Behalve meubilair neemt ze zich voor ook allerlei andere antieke za ken - schilderijen, gebruiksvoorwer pen, etc - te verkopen. "Het aanbod zal afhangen van wat er op dat moment 'op de markt is'," aldus mevrouw Raven. Wie alleen belang stelt in het onder houd van de "inwendige mens" zal er trouwens ook goed aan zijn of haar trekken kunnen komen, al is het niet de K»M«4 bedoeling dat er een uitgebreide eet-ge- legenheid wordt gecreëerd. Mevrouw Raven: "We bieden straks een lekker vers gezet kopje koffie of thee, of verse jus d'orange, met bijvoor beeld een stukje appeltaart, lekkere royaal belegde broodjes, tosties en klei ne hapjes, misschien ook een ijsje. Wat het precies gaat worden weet ik nog niet; we wachten wat dat betreft de voorkeur van de gasten af en daar spe len we op in." De bezoekers van de cadeauwinkel kre gen maandag in elk geval al een bon voor een gratis kopje koffie met gebak, die straks in de coffeeshop kan worden besteed. Mevrouw Raven is zichtbaar ingenomen met haar nieuwe "onderne ming". "In Hilversum heb ik destijds ook al iets dergelijks opgezet, dus ik heb Tl Tonny Raven in de nieuwe shop aan de Van Weedestraat. wel enig ervaring. Toen dit pand vrij kwam heb ik niet lang geaarzeld." De vervulling van een droom? "Nou ja," antwoordt ze. "Het is in elk geval wel iets wat ik graag wilde." Niet leuk! Ga met DIK BOS in zee. De schade valt dan altijd mee. Heel voordelige huurauto beschikbaar. AUTOSCHADE Saturnusweg 10 IGOGTTHUC Industrieterrein BAARN (02154) 14910 'Iets heel gezelligs' Ze is er in elk geval van overtuigd dat het "iets heel gezelligs" kan worden, ook door de "oude spulletjes". "Er is hier aan de Van Weedestraat grote be hoefte aan zo'n punt waar de mensen tussen het winkelen door even kunnen uitblazen en op verhaal komen. Vooral de wat oudere mensen zullen er gebruik van maken, denk ik, maar zij niet alleen. Het wordt gewoon een gezellige gele genheid, dicht bij de winkels, maar zón der het lawaai van de straat." De "Passanterie Espresso" zal geopend zijn tijdens de gebruikelijke openingsu ren van de winkels aan de Van Weede straat. Zoals gezegd: de cadeauwinkel is sinds maandag j.l. al open; de coffee shop kan de eerste gasten binnen af zienbare tijd ontvangen. Jack gestolen Een jongeman uit Soest deed vorige week bij de politie aangifte van de dief stal van zijn spijkerjack. Het kleding stuk was ontvreemd uit de garberobe van de scholengemeenschap Eemland aan de Soester Engweg. BAR EETCAFE Terug naar de oertijd Antieke kookkunst: een goed idee om gezond te eten. Zonder vet of olie. Diverse soorten vlees, groente, fruit etc. 'Grillen' op een steen aan tafel iijdio reserve'. Vanaf 17.00 tot 20.00 uur 'n dagelijks wisselend \Jbehalve op zaterdag en zondag) Ook diners a la Carte Beleef het mee! m een gezellig BITTER-UURTJEl tevens geschikt voor partijen tot 40 personen de hel® week qeofiefttt l vanaf 17.°°uur Middelwijkstraat 2 Soest tel: 02155-13331 In de commissie Bedrijven speelde zich vorige week een opmerkelijke discussie af over de voorgestelde aan schaf van enkele personal computers voor de directie van Gemeentewer ken. Jan van Garderen (GPV/SGP/ RPF) liet als eerste weten dat hij de aanschaf van zo'n apparaat voor de administrateur en de directiesecretaris wel kon steunen, maar volgens hem was het een beetje onzin om de direc teur en de waarnemend directeur ook over een computer te laten beschik ken. Kees Boerkoel (PvdA) was dat hele maal met hem eens en vond de aanschaf voor het management van Gemeente werken evenmin zinvol. "Automatise ring begint van onderaf. Speeltjes moet iedereen zélf maar kopen," aldus Boer koel, die Leidje Tomassen (Prog. Soest) in dit opzicht aan zijn zijde vond. "Da's niet bepaald aardig gezegd," rea geerde Bert Krijger (WD). De discus sie vond trouwens plaats terwijl direc teur Brunekreef van Gemeentewerken - qualitate qua altijd present in de com missie - even afwezig was. Volgens Krij ger sluit de aanschaf prima aan bij wat er bij Gemeentewerken allemaal al geautomatiseerd is. "Voor managers is het juist heel belangrijk om zelf over zo'n apparaat te beschikken." Wethouder Van Logtenstein was het met Krijger eens. "Het gaat absoluut niet om speeltjes, maar om heel norma le hulpmiddelen bij het werk, waardoor de gewenste gegevens direct op het di rectiebureau terecht komen." Hij weer sprak dat echte managers het gebruik van een computer overlaten aan het la gere personeel. "Ik kom uit een bedrijf waar het nooit anders is geweest..." Van Garderen liet echter weten dat een zgn. "raadpleegscherm" volgens hem meer dan voldoende was, hetgeen zou neerkomen op een besparing van zo'n 10.000 gulden. Ook Boerkoel liet zich niet overtuigen, zodat de wethouder beloofde "er nog eens naar te zullen kij ken". Innerlijk conflict De discussie werdmaandagavond nog eens dunnetjes overgedaan in de com missie ABZ. Raymond van Gelder (PvdA) en Wiebe Meilof (GPV/SGP/ RPF) maakten daar duidelijk dat het hun vooral ging over de manier waarop er bij Gemeentewerken wordt gewerkt. Meilof vond zelfs dat er sprake was van een innerlijk conflict tussen de nieuwe opzet van het ambtelijk apparaat, zoals voorgesteld bij de reorganisatie, en de werkwijze van de top van Gemeente werken. Directeur Brunekreef - nu wel aanwe zig - verdedigde het voorstel door er o.m. op te wijzen dat managers niet klakkeloos informatie overnemen maar de gegevens ook zelf kritisch willen be kijken en bewerken. Bovendien gaat het bij de aanschaf om de "actuele si tuatie", die anders is dan de "ideële si tuatie" die pas op den duur zal ontstaan, als gevolg van de reorganisatie. Van Gelder maakte duidelijk dat het hem niet ging om de computers als zo danig, maar om de "managementstijl" bij Gemeentewerken. "Op deze manier zit u straks dagenlang financiële model len uit te werken, terwijl u coördinerend en stimulerend bezig zou moeten zijn. Hoe kunt u de tijd nemen om dingen uit te werken op een spreadsheetje? Dat lijkt me strijdig met een moderne mana- gement-attitude." Burgemeester Scholten was het wel een beetje eens met Van Gelder en Meilof, zoals hij zei, maar brak toch een lans voor het voorstel. "Zonder tegenbe richt blijft het op de raadsagenda staan," deelde hij mee. De Woningbouwvereniging Soest hoopt eind augustus te beginnen met de afkoppeling van de centrale verwar ming van vijf flats in het Smitsveen. Het gaat om drie-hoogblokken aan de Kamperfoeliestraat, de Weegbree straat en de Varenstraat. Deze flatge bouwen liggen het verst verwijderd van het k' 'elhuis. Onder de bewoners is door WS een en- quete gehouden. Tot gisteren had WS 129 reacties binnen, waarvan er slechts acht negatief reageerden. Het overige deel van de bewoners ziet wel heil in een individuele c.v. In totaal zijn er in de vijf flats 165 wooneenheden, waaronder 30 gesplitste flatwoningen. Pas bij een zware meerderheid zal WS de indivi duele c.v.'s plaatsen. Zodra de einduit slag van de enquete bekend is (nog deze week") zal WS om de tafel gaan zitten met de tegenstanders van een eigen c.v. Zij voeren onder meer de argumenten aan dat ze liever geen gas in huis heb ben, of dat ze momenteel gebruik ma ken van een electrisch fornuis en het niet zien zitten om alles om te bouwen. Anderen vinden dat de plaats van de ketel niet uitkomt. De meeste bewoners zijn blij met de mogelijkheid van de in dividuele verwarming. Dat blijkt uit de enquete van WS. "Maar we kunnen natuurlijk niet zo maar aan de slag gaan. We zullen in goed overleg met de tegenstanders tot een oplossing zien te komen. Je kunt hun argumenten niet zonder meer van de tafel vegen," zei directeur G.A.M. Snelder van WS desgevraagd. Of WS de bewoners die tegen zijn tege moet zal komen met eventuele regelin gen wilde de heer Snelder nog niet zeg gen. "Daarover hebben we nog geen standpunt bepaald. We wachten eerst af tot we alle antwoorden binnen hebben. De volgende stap is overleg met de be woners. De start van de werkzaamhe den is volgens de planning nog steeds eind augustus. Dat betekent dat de indi viduele c.v.'s nog voor de winterperiode zijn geïnstalleerd." De individuele c.v.'s brengen een huur verhoging met zich mee van ruim 38 gulden per maand. Daartegenover staan volgens WS belangrijke voorde len. De bewoners kunnen voortaan bij voorbeeld iedere gewenste tempera- tuur stoken, men bepaalt zelf wanneer de c.v. wordt uitgezet en het verwarmen van de woning gaat sneller. Bovendien kan men een flinke hoeveelheid geld besparen in stookkosten, omdat de ver warming niet altijd hoeft aan te staan. Dit in tegenstelling tot de huidige situa tie, waarin bij extreme vorst de verwar ming in iedere woning altijd moet aan staan om nog enigzins warmte te krij gen. Welke flats in 1988 het eerst in aanmer king komen voor individuele c.v.'s is nu nog niet bekend. Volgens de heer Snel der is één en ander afhankelijk van het te voeren overleg met de bewonersver eniging Het Soesterveen, en de al lo pende werkzaamheden aan woningen in het Smitsveen. Indien de bewoners geen individuele c.v.'s willen, dan biedt WS de mogelijkheid tot blokverwar- ming. Deze voorziening betekent een aanzienlijk mindere huurverhoging, maar de besparing op de stookkosten zal in dat geval ook minder zijn. Medio augustus moet de nieuwbouw /uitbreiding bij Kela Woninkrijk te Soester- berg gereed zijn. Door deze nieuwe ruimte is Kela Woninkrijk zondermeer metz 'n 6500 m2 meubel- showroom de grootste meubelzaak van Midden Nederland te noemen, temeer als men bedenkt, dat alles begane grond is, dus geen etage bouw. Met de nieuwbouw is rekening gehouden met de bereikbaarheid van de gehele show room voor minder-validen. Over enige tijd zal de aansluiting naar de Rijks weg 28 via Richelleweg) gerealiseerd worden, waardoor Kela Woninkrijk slechts zo'n 800 meter van de rijksweg verwij derd is. Hierdoor zal Kela Woninkrijk de meest centraal gelegen meubelzaak van Nederland zijn. De 'coup' van de bewonerscommissie Het Soesterveen is op niets uitgelopen. Vijf mensen van deze belangenclub hadden zich beschikbaar gesteld als bestuurslid van de Woningbouwver eniging Soest (WS), maar geen van hen kreeg voldoende stemmen voor een zetel. Na de stormachtige ledenvergadering van WS in mei verliep de bijeenkomst vorige week aanzienlijk rustiger. Het tellen van de stemmen nam weliswaar enige tijd in beslag. Er was dit keer geen sprake van min of meer chaotische tafe relen moties en andere perikelen, zoals op 20 mei, toen de bestuursverkiezing na een motie vanuit de ledenvergade ring moest worden uitgesteld. Afgelopen donderdagavond werd voorzitter P.L.J.M. Storimans herko zen. Er werden 57 stemmen op de prae- ses van WS uitgebracht. De financiële man R.H.M. van Hal ontving ook ge noeg vertrouwen (54 stemmen) voor een nieuwe ambtsperiode. De heer H. Bas, die 39 jaar ervaring heeft in de huisvesting, werd gekozen voor de va- kature van de heer A.J. van Wijngaar den, terwijl mevrouw P. van der Schoot de plaats overneemt van mevrouw H. A. Broekgaarden. De meeste stemmen (66) kreeg de heer W. Kuizinga. Hij is al bestuurslid van de Stichting Bouwactiviteiten Bejaarden Soest (SBBS), en was in die hoedanig heid voorgesteld als bestuurskandidaat. De SBBS en WS willen een nauwe sa menwerking op gang brengen, en in dat kader heeft Joop van de Brakel van WS ook al zitting genomen in het bestuur van de SBBS. De heer L.H. de Haan, voorzitter van Het Soesterveen kwam enkele stem men te kort om van het WS-bestuur deel uit te kunnen maken. De overige vier kandidaten van Het Soesterveen kregen bij lange na niet voldoende steun van de vergadering. De uitslag van de bestuursverkiezing was voor de niet gekozen J. A. Lucassen aanleiding te concluderen dat de strijd in elk geval eerlijk was gestreden. Voor zitter Storimans durfde nu achteraf te beweren dat hij het toch wel jammer vond dat niemand van de bewoners was gekozen, en hij vroeg hen zich beschik baar te stellen voor een functie in de taakgroep. De heren Lucassen en De Haan deden dit. Ze werden gekozen in de taakgroep Verhuur, Sociale Begelei ding en Bewonerscontacten. Overigens was het geenszins de bedoeling van Het Soesterveen om met zoveel mogelijk vertegenwoordigers in het WS-bestuur zitting te nemen. Omdat men het even wel van uiterst belang vindt dat ook ie mand namens de bewoners plaats heeft in het bestuur, schoof men vijf kandida ten naar voren. Die opzet mislukte ech ter volledig. Een van de aanwezigen drong er daarom bij bestuur op aan om bij een eventuele tussentijdse vakature in het bestuur de heer De Haan als be stuurslid voor te dragen. Namens de Woningbouwvereniging Soest heeft voorzitter P.LJ.M. Stori mans nogmaals de telurstelling uitge sproken over de afwijzende houding van het rijk ten opzichte van de groot scheepse renovatieplannen van de wijk Smitsveen. In zijn terugblik op 1986 concludeerde Storimans dat de lovende woorden van de overheid achteraf niets zijn waard geweest. De nationale innovatieprijs (7500 gul den), die WS kreeg voor de plannen om de flatwijk tenminste nog 25 jaar leef baar te houden, heeft geen enkel posi tief resultaat gehad. Het rijk vond de plannen te duur. "Wij zitten samen met de bewonersver eniging in een moeizaam proces. Ge lukkig zetten de leden op 20 mei (vorige vergadering-red.) het licht op groen om het Smitsveen voor de komende 25 jaar te verbeteren en te behouden. Ook hier dreigen echter donkere wolken, want de overheid zit vol droeve grappen en wil nu weer dat we een deel van de mee vallers in een aparte rijkspot stoppen," klaagde de voorzitter van WS. Volgens hem was 1986 een moeilijk jaar, waarin de medewerkers van WS onder grote druk stonden door het grote aantal plannen dat op stapel stond. Boven dien, zo stelde Storimans, moesten zij ook de teleurstelling van het Smitsveen verwerken. Samenwerking Een ander punt, dat Storimans in zijn gebruikelijke toespraak aanhaalde, is de samenwerking die de woningbouw corporatie is aangegaan met de Stich ting Bouwactiviteiten Bejaarden Soest (SBBS). Door gebruik te maken van de ervaringen van de SBBS hoopt WS het woningbestand zoveel mogelijk aan te passen aan de behoefte van de 'vergrijs de' bewoners van Soest, die in aantal overigens sterk zullen toenemen. Hoewel 1986 niet bepaald het beste jaar was voor de woningcorporaties in het algemeen, heeft WS vorig jaar wel de aanzet kunnen geven tot de bouw van 130 woningen in Overhees. In ok tober worden de eerste huizen opgele verd. De verdeling daarvan is inmiddels in gang gezet. Na twintig jaar in een inrichting te hebben gezeten, is Norman Bates weer thuis. In zijn eigen, vertrouwde motel waar lang zaam de eerste gasten binnendruppelen. De plaatselijke sheriff weet dat Bates nog steeds niet helemaal genezen is, maar laat hem ongemoeid. Iedereen verdient immers een tweede kans. Dan komt een op sensatie beluste persdame wroeten in het verleden van Bates. En plotseling vindt de eer ste moord plaats. Even gruwelijk als destijds 1. Jewel of the Nile 2. De Aanslag 3. Delta Force 4. Ruthless People (import) 5. Back to the future 6. FX, murder by Illusion 7. Youngblood (import) 8. Cobra (Stallone) 9. Folice Academy III 10. Out of Africa

Soester Courant | 1987 | | pagina 11