i 1 WONING IL Hanö Netoer Silver Star: een gouden videotheek Provincie trekt miljoenen uit voor bejaardenoorden Verkeerslessen met fietsdiploma afgerond AGINA 1fi WOENSDAG 17 JUNI 1987 PAGINA 1 SOESTER COURANT Zaak aan de Dillenburglaan na drie jaar niet meer weg te denken Opheffing f75 plaatsen desondanks onvermijdelijk Duitse muziekschool te gast in Amersfoort in bijzonder concert dïdubbers Feest bij 'de Achtbaan' Open dag van tuinvereniging Klachten bezorging Soester Courant Feestje bij 'Vrouwen voor vrouwen' Gas- en c.a.i. in mei Herinneringsmunten Jacob van Gaesbeek 'Koopavond' gemeente Zwemvierdaagse Soest Natuurbad 'Toch is het eigenlijk al een lange pe- iode, vooral gezien wat er in deze iranche komt en gaat. Wij zijn er van- if de eerste dag van uitgegaan dat we >p langere termijn zaken wilden loen." Drie jaar na die eerste dag gaat iet Theo Voorbij van Silver Star nog iteeds voor de wind. Zijn videotheek lan de Dillenburglaan is voor velen :en niet meer weg te denken adres yoor alle soorten videobanden met ilms van alle mogelijke genres. We hebben een hogè investering moe- en plegen bij de start, en nog steeds jtoppen we veel geld in de zaak. Als je alleen al bekijkt dat de aanschafprijs van een band tussen de 250 en 350 gul len ligt, kun je wel ^agaan dat je veel »eld moet investeren. Op dit moment lebben we ongeveer1 vierduizend ban den in de zaak staan,en die moeten zich terugverdienen. Niet alleen de toppers als Cobra met Sylve^ter Stallone, maar allemaal," zegt ThedVoorbij, de jonge Soester zakenman. 1 Dat hij in 1984 de jukte spijker op zijn cop sloeg door een videotheek in Soest te beginnen, werd eei jaar later al zicht baar. Toen moest hl zijn zaak van 50 ierkante meter met. nog eens honderd vierkante meter uit is ook die ruimte toi net getapte Dustin ters en andere bero witte doek. Toch m dat de duizenden reiden. Inmiddels de nok toe gevuld Meryls, Sylves- mdheden van het iet worden gezegd inden ordelijk en overzichtelijk zijn jerangschikt in de rekken van Silver ^ar. Import-banden Theo Voorbij heeft «et zijn zaak ook al bekendheid verworbn door zijn im port-banden, waarop niet ondertitelde films staan. "Deze Engelse banden ver huren wij al lang voordat ze in Neder land op de markt komen. We reizen daarvoor twee, drie keer per jaar naar Engeland om te kijken naar goede films. Ja, het is volkomen legaal in ver band met bepalingen binnen de EEG, anders zou ik me er niet aan wagen. Het gaat me om de service naar de klant toe. De banden kosten veel meer geld dan de normale reeds in Nederland ver schenen banden, maar als ze al kosten dekkend zijn ben ik tevreden. Het heeft te maken met de image van je zaak. Na tuurlijk trek je met de import-banden wel een bepaald publiek, maar ik geloof dat ik er een heleboel mensen een ple zier mee doe. En daar gaat het mij voor namelijk om," vertelt de filmkenner bij uitstek terwijl hij één van zijn talloze klanten helpt. Een goed voorbeeld van zijn import-banden is 'Ruthless People' met Bette Midler, die nu al in Silver Star verkrijgbaar is. Officieel komt de vi deoband pas eind dit jaar met Neder landse ondertiteling op de markt. Eind deze maand heeft Theo Voorbij tevens de beschikking over 'The Color Purple' van de meest succesrijke regisseur van de afgelopen jaren, Steven Spielberg. Dat is vijf maanden eerder dan het me rendeel van alle videotheken in ons land. Klantgericht Theo Voorbij bespeurt de laatste tijd een duidelijke verschuiving van het meest bekeken genre film. "Ik consta teer dat 'horror' en 'geweld' steeds meer plaats maken voor humoristische films. Je moet daar sterk op letten om je Particulier vraag te koop in Soest-Zuid Koopsom tot f 51 1.000,-. Brieven onder n 1780 bureau Soester Courant. i Silver Star's Theo Voorbij. Foto: Goos van der Wilt. inkoop goed af te stellen op de wensen van je publiek, want als je niet klantge richt werkt ga je de mist in. Ook vrij nieuw zijn de mini-series op videoband. Na het succes van de televisieserie 'North and South' komt dat steeds meer terug. Hier in de zaak hebben we al ver schillende series met een totale tijds duur van vier uur, maar ook de zeven delige serie 'Amerika' van twaalf uur hebben we. Het is een nieuwe trend, die voorlopig nog wel even aanhoudt," denkt Theo Voorbij hardop. Naast de verhuur van video's is Theo Voorbij enige tijd terug ook begonnen met de verkoop van filmposters. Een succesvolle greep zo blijkt achteraf. Zelf noemt de videoman het een 'aardig bij-artikel'. Ook jogging-pakken met Videotheek Silver Stars als opdruk zijn te koop in de zaak aan de Dillenburg laan, maar dat heeft eigenlijk een ande re achtergrond. Silver Star is namelijk geen onbekende in de sportwereld. Theo Voorbij spon sort twee bowling-teams, een jeugdelf- tal van de sportvereniging WZ'49, een tennisploeg van TOS, en de formatie- dansgroep van danscentrum Slinger land. "Bij de dansschool kom ik zelf al tien jaar over de vloer, en ik moet zeg gen dat ik sportief ben ingesteld. Door mijn drukke werkzaamheden kom ik echter niet zoveel meer aan sporten toe, hoewel ik nog regelmatig aan de bow ling-wedstrijden meedoe," aldus Theo Voorbij, die in zijn zaak wordt bijge staan door zijn verloofde Jeannette Klomp, Tiel Zwalve en Rob Thijssen. Zijn grootste toeverlaat is echter dege ne die hem de zakenwereld heeft inge gooid: Pa Voorbij. "Mijn halfzuster is pas uitgeroepen tot zakenvrouw van het jaar, maar mijn vader, die mij adviseert, is voor mij de zakenman van de eeuw." Zelf is Theo Voorbij allerminst een ach terblijver in de familie. Dat heeft hij in drie jaar Dillenburglaan wel bewezen, want hoewel het 50-jarige bestaan van zijn zaak nog ver in het verschiet ligt, heeft hij Silver Stars nu al uitgebouwd tot een gouden zaak, zowel voor hem zelf als voor zijn brede klantenkring. een deel van noorden voor men. Het be- n het rijk voor angt is veel te De provincie Utrecht het tekort op de bejaai haar rekening moeten drag dat de provincfe de bejaardenoordei oi laag. GedeputeerdfStsiten stellen Pro vinciale Staten darom voor om tot 1994 tle doeluitkring aan te vullen met ruim 36 miljen gulden van de j provincie. Om het gat dat odanks deze provin- F ciale bijdrage blit bestaan enigszins te dichten, stellerGS onder meer voor het aantal verzo'ingsplaatsen in be- jaardenoorden i de periode 1988- ,1991 met 875 teerminderen. De hui- dige capaciteit an de Utrechtse be jaardenoorden ie de provincie subsi dieert, is 6575 laatsen. Na 1991 zal verdere reducti noodzakelijk zijn. Dat blijkt uit c 'Nota van randvoor waarden voorde planning bejaar denoorden 198-1991,' die GS ter voorbereiding op het vierjarenplan hebben opgesld. Provinciale Staten behandelen dnota op 2 september a.s. Daarna kan cze dienen als uitgangs punt voor hetlan, dat in de voorzomer i 1988 doe de Staten moet worden vastgesteld. 1 het voorontwerp-plan, dat dit najaarerschijnt, zullen GS con crete reductifoorstellen doen. De Nota vairandvoorwaarden bevat de uitkomste van een onderzoek naar de toekoms;e behoefte aan verzor gingsplaatse in de Utrechtse bejaar denoorden. 'oor het onderzoek heeft het provincie Instituut voor Onder zoek en Doimentatie onder meer ge gevens verzneld van de regionale in- dicatiecomissies. Deze commisies be palen hoe (ingend ouderen, die naar een bejaarenoord willen, opname no dig hebber Voor de nvst urgente gevallen blijken per jaar omveer 450 plaatsen beschik baar te miten zijn, voor de minder dringendeOO; samen 1150. Ouderen die met ege al dan niet professionele hulp zelfsndig kunnen blijven wonen hebben d onderzoekers buiten be- schouwingelaten. Uit het oierzoek blijkt dat ruim 22% van de beoners van de Utrechtse be jaardenoden uit andere provincies en uit de staütrecht komt. Voor de plan ning is ni de provincie verantwoorde lijk, maaiet gemeentebestuur. De totale jaarlijkse behoefte van 1150 plaatsen komt ongeveer overeen met het aantal plaatsen dat jaarlijks vrij komt. Om in die behoefte te voorzien zou het huidige aantal verzorgings plaatsen dus gehandhaafd moeten blij ven op 6575, maar het is volgens GS onwaarschijnlijk dat alle betrokken ou deren daadwerkelijk een beroep zullen doen op plaatsing in een Utrechts be jaardenoord. Zo zullen sommigen zich in een huis buiten de provincie vestigen en zijn anderen op het moment van plaatsing aangewezen op een verpleeg huis in plaats van een bejaardenoord. Onmogelijk Bovendien is het voor de provincie fi nancieel onmogelijk het huidige aantal plaatsen in stand te houden. Alleen al in 1987 blijft de doeluitkering van het rijk (106,6 miljoen gulden) 8,2 miljoen ach ter bij wat de provincie voor de bejaar denoorden uitgeeft. Aan bezuinigingen valt daarom niet te ontkomen, zeggen GS. Vorig jaar is al tot een aantal maat regelen besloten, waaronder.een in de volgende jaren doorwerkende korting van 5,8 miljoen voor de gezamenlijke bejaardenoorden. In 1988 is volgens GS een extra korting van 3,6 miljoen nodig. De kortingen worden overigens niet ge lijkelijk over de bejaardenoorden ver deeld, omdat de variabele kosten (o.a. voor personeel) er sterk verschillen. Zo variëren de personeelskosten blijkens een recent onderzoek van minder dan 50 gulden per verzorgingsdag in het ene bejaardenoord tot bijna 90 gulden in het andere. Een verband met de be hoefte aan verzorging van de bewoners blijkt nauwelijks te bestaan. In de toe komst zal een budgetteringssysteem bij dragen aan de beheersing van de varia bele kosten in de bejaardenoorden. Fataal Op dit moment "zouden verdere kor tingen fataal zijn, en leiden tot onver antwoorde consequenties bij de indivi duele bejaardenoorden," aldus GS. "Gelet op de hoogte van de tekorten en de mate waarin verdere kortingen op de bejaardenoorden mogelijk zijn, is capa citeitsreductie onvermijdelijk." Op grond van het behoefteonderzoek acht het college in de komende vier jaar een vermindering met in totaal 875 plaatsen verantwoord: 125 en 1988 en 250 in elk van de drie volgende jaren. De reductie zal alsvolgt over de provin cie worden verdeeld: In het weekend van 20 en 21 juni zal de "Musikschule Cloppenburg" te gast zijn bij de Regionale Muziekschool Amersfoort. Via de landelijke Vereni ging Kunstzinnige Vorming (VKV) is de R.M.A. in kontakt gekomen met de Noordduitse school met als doel inter nationale kontakten op te bouwen en ervaringen uit te wisselen. In mei 1986 gingen er twee ensembles van de R.M.A. op bezoek in Cloppenburg waar een zeer succesvol concert werd gegeven door verschillende groepen van de twee muziekscholen. En in het aanstaande weekend komen de Duitse collega's naar Amersfoort. De R.M.A. heeft een gevarieerd pro gramma samengesteld, met een exkur- sie en een stadswandeling; maar het hoogtepunt van het weekend is het con cert dat op zaterdagavond om 19.30 uur gegeven zal worden in de Brugkerk, Schuilenburgerweg 2 te Amersfoort. Het programma bestaat uit vier onder delen: Een houtblazersensemble en de bigband van de Musikschule Cloppen burg en de beide R.M.A.-orkesten ver zorgen een zeer gevarieerd programma, met zowel klassieke als lichte muziek. Het concert duurt tot ongeveer 21.30 uur en de toegang is gratis! i/ook- omdckkMD Voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 Tientallen ballonnen kozen maandagmorgenJJ. het luchtruim vanaf het school plein van 'de Achtbaan'aan de Klaarwaterweg. Even tevoren was de vlag in top ge gaan en even later klonk uit de kelen van de schooljeugd een massaal aangeheven feestlied ("Later als je groot bent"). Dit alles ter ere van het 15-jarig bestaan van de school, waar de hele week eigenlijk alleen maar feest wordt gevierd, o.a. met een speurtocht, een musical, een sport- en spelfeest, een playback-show en nog diverse andere activiteiten. Een zacht briesje uit het noorden dreef de ballonnen in de rich ting van zonniger oorden. Voor de kinderen is het afwachten wiens ballon het verst van huis terecht is gekomen. Plangebied West Utrecht Noord West Utrecht Midden West Utrecht Zuid Zuidoost Utrecht West Zuidoost Utrecht Oost Noordoost Utrecht Totaal 1988 772 697 435 2011 561 2099 6575 per 1/1 n Vermindering 1992 669 103 531 166 366 69 1807 204 570 - 9 1757 342 5700 875 Bij deze verdeling hebben GS rekening gehouden met het toekomstige aantal 80-plussers in de verschillende delen van de provincie, omdat zich in deze ca tegorie de meeste ouderen bevinden die opname in een bejaardenoord nodig hebben. GS stellen zich in beginsel op het stand punt dat de bejaardenoorden uit de doeluitkering van het rijk betaald moe ten kunnen worden. Om de financie ring op korte termijn sluitend te krijgen zou echter een onverantwoord grote ca paciteitsreductie nodig zijn. Het college stelt daarom voor het tijdstip waarop in komsten en uitgaven met elkaar in evenwicht moeten zijn op te schuiven naar 1994. Tot die tijd zal de provincie ruim 36 miljoen gulden uit eigen mid delen moeten bijdragen. In dat bedrag zijn kostenposten van ettelijke miljoe nen overigens nog niet eens begrepen, bijvoorbeeld de verhuis- en herinrich tingskosten die het gevolg zijn van slui tingen van bejaardenoorden. De bezui nigingen en de capaciteitsreductie die GS nu voorstellen, bieden maar zeer ge deeltelijk soelaas. Als het rijk de pro vincie op geen enkele manier tegemoet komt, zullen tot de eeuwwisseling nog veel meer plaatsen in Utrechtse bejaar denoorden moeten verdwijnen, zo vreest het college. Gevolg van sluitingen van bejaar denoorden is dat er op den duur minder plaatsen per jaar vrijkomen voor nieu we bewoners. Dat is één van de redenen waarom GS de voorzieningen voor thuiswonende bejaarden willen verbe teren, zodat die langer zelfstandig ge huisvest kunnen blijven. Voor dit zoge heten flankerend beleid zijn voor een deel de gemeenten verantwoordelijk. De provincie is verantwoordelijk voor het 'tehuisgebonden' flankerend beleid: tijdelijke opnamen en dag- en nachtop- vang in bejaardenoorden. Momenteel stelt de provincie voor dit doel een mil joen gulden per jaar beschikbaar. GS willen dit bedrag in vier jaar verdubbe len tot twee miljoen. Daarnaast zal het college het alternatief gebruik van gesloten bejaardenoorden bevorderen. Daarbij denkt het bijvoor beeld aan verbouwing tot zelfstandige wooneenheden voor ouderen, die dan eventueel gebruik kunnen maken van de diensten van een nabijgelegen be jaardenoord. Tijdens de voorbereiding van de Nota van randvoorwaarden heeft de provin cie uitgebreid overleg gepleegd met ge meenten, bejaardenoorden, bewoners commissies, eerstelijnszorg, ouderen bonden, etc. Zulk overleg zal er weer zijn nadat Provinciale Staten zich op 2 september a.s. over de nota hebben uit gesproken en de voorbereiding van het ontwerp-plan begint. Deze week is de nota besproken in de Statencommissie voor Maatschappelijk Welzijn, Volksgezondheid en Ouderen beleid, en in de commissie Financiën en Planning. Inbraak Plasweg Een onbekende dader heeft in het weekeinde ingebroken in een woning aan de Plasweg. Hij nam een geldbe drag van ca. 400 gulden weg en een aan tal sieraden. Hij moet het huis zijn bin nengekomen via een wc-raampje. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 2 12 97 De biologische volkstuinvereniging (zonder naam) in Soestdijk houdt op zaterdag 20 juni een open dag. Ter ge legenheid van het tienjarig bestaan heeft de vereniging een fietstocht georganiseerd met start en finish aan de Jachthuislaan. Bij het complex van de biologische tuinvereniging ontvangen de deelne mers een route-beschrijving. Om tien uur 's morgens wordt gestart. Een tus senstop wordt om ongeveer 10.45 uur gemaakt bij het gebouw van Amnesty International aan de Duinweg. Hier wordt een dia-presentatie van de tuin vereniging gehouden. Daarna gaat de fietstocht verder naar het tuincomplex, waar een alternatieve soep wordt aan geboden, en waar de deelnemers tevens eigengemaakte sappen kunnen proe ven. Om ongeveer 13 uur wordt de open dag van de jubilerende tuinvereni ging afgesloten. Indien U 's woensdags om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in Uw bezit heeft kunt U tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelf de avond nog nabezorgd. Als U la ter dan 18.30 uur belt kunt U de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt U de krant de volgende dag in de bus. Zeven Turkse vrouwen uit Soest heb ben vorige week tijdens een feestelijke bijeenkomst bij Vrouwen voor vrou wen" aan de Parallelweg met gepaste trots een fietsdiploma in ontvangst ge nomen. Dat gebeurde als afsluiting van de theorie-verkeerslessen die de dames in het afgelopen jaar hebben gevolgd van mevrouw B. Smit-Bec- kers. In oktober wordt de cursus afge rond met een aantal praktijk-oefenin* gen. Adjudant J. de Pater van de Soester verkeerspolitie reikte de zeven dames de officiële certificaten - de cursus is op gezet door Veilig Verkeer Nederland - uit. Dat ging uiteraard gepaard met het nodige applaus en voor elk van de deel neemsters een bloemetje. Mevrouw Smit, die al jarenlang ook verkeersles geeft aan de Ludgerus- school in Soest-Zuid, bedankte de ze ven dames voor hun grote inzet tijdens de lessen. Ze wees erop dat het vooral tijdens de Ramadan niet eenvoudig was geweest om mee te doen. Kort memo reerde zij de onlangs overleden briga dier Onvlee van de Soester politie, die als "motor" achter de cursus had gefun geerd en die voor het cursuspakket en voor de fietsen had gezorgd. Ook Ayse AJtan, die tijdens de cursus voortdurend als tolk optrad en voor het examen ook de antwoorden vertaalde, werd hartelijk bedankt voor haar mede werking. Ze kreeg een fraai boeket. Na mens Vrouwen voor Vrouwen bedank te Micha Schneider mevrouw Smit voor het enthousiasme en het geduld waar mee ze de cursus had gegeven en over handigde haar een bos bloemen en een boekenbon. Mevrouw Stijnie Troost bedankte ten-•> slotte de dames Micha Schneider en Jos Jacobs voor "het hollen naast de fiets", waarmee zij de Turkse cursisten hadden geassisteerd en behoed voor onwelko me valpartijen. In september start bij "Vrouwen voor vrouwen" weer een nieuwe cursus, die speciaal is opgezet voor buitenlandse vrouwen. De deelname aan het verkeer in Nederland is bepaald geen sinecure, en zeker als men de taal niet of niet goed spreekt stuit men op allerlei hindernis sen, zoals de betekenis van borden en de uitleg van verkeersregels. De cursus is speciaal afgestemd op het fiets- en voetgangersverkeer. Zowel docente mevrouw Smit als adjudant De Pater zullen in het volgende seizoen opnieuw hun medewerking verlenen aan de cur sus. Eén van de instrumenten die u kunt beluisteren op het concert van 20 juni aanstaande is de saxofoon. In de maand mei is 3.895.547 m3 gas door het gas en c.a.i. bedrijf ingekocht. In mei 1986 was dat 2.335.480 m3 en in mei 1985 2.937.006 m3. Tot en met mei is dit jaar 41.873.047 m3 gas inge kocht. In 1986 was dat 40.887.938 m3 en in 1985 41.381.981 m3. Het aantal gasverbruikers steeg verge leken met de maand april van 15.610 naar 15.663. Het aantal cai-abonne- menten steeg in dezelfde periode van 13.330 naar 13.385. Zoals bekend wordt van vrijdag 21 au gustus t/m zondag 6 september het "Landjuweel Soest 1987" georgani seerd. Jer gelegenheid hiervan en het feit dat 600 jaar geleden Jacob van Gaesbeek, heer van Soest, werd gebo ren, zijn herinneringsmunten in mes sing, zilveren goud geslagen. Alle mun ten zijn verkrijgbaar bij de Soester ban ken. De messing munten (uitvoerig verkrijg baar) kosten f 5,— per stuk, terwijl de zilveren en gouden verkrijgbaar zijn te gen f 65,— dan wel f 975,— per stuk. Voor zover bekend heeft Jacob van Gaesbeek zelf noöit het muntrecht be zeten en zijn er geen munten op zijn naam geslagen. Het bisdom Utrecht waarvan hij leenman was sloeg wel munten en wel vanaf het jaar 999. Tot kort voor zijn geboorte waren de meeste munten niet veel groter dan een centi meter in doorsnede, penningen ge naamd, die uit zilver werden geslagen en een zeer groot verspreidingsgebied hadden. De periode 1250 tot 1425 staat bekend als de middeleeuwse differentiatie, waarin een opbloei tot stand kwam en onder koning Lodewijk van Frankrijk werden in 1266 munten geslagen ter waarde van 12 penningen "Gros Tour- nois" genaamd. Deze munten werden bijzonder populair door het formaat, ook in onze omgeving, en werden later het eerst in Vlaanderen nagevolgd en "groten" genoemd. Omtrent 1340 wer den reeds groten geslagen door Jan van Arkel, bisschop van Utrecht. Deze gro ten zijn te herleiden tot onze heden daagse stuiver. Gouden munten waren lang niet in om loop geweest; aan het eind van de der tiende eeuw werden deze in Italiaanse gebieden geslagen en door de daarop afgebeelde lelie, het wapen van Floren ce, florennus genoemd. Men begrijpt het misschien: reeds dit leidt tot onze aanduiding florijn, later aangeduid als gulden, wat niets anders betekent dan gouden! Dit waren nog betrekkelijk kleine mun ten. Weer onder Franse invloed kwa men er grotere gouden schilden in om loop, wat onze muntheren niet over hun kant lieten gaan. Zij lieten vrijwel iden tieke goudstukken slaan, maar wel met hun eigen naam er op! Daarna brak er een periode aan waarin de gouden munten niet groot genoeg konden zjn. De prachtigste voorbeel den zijn heden ten dage nog te bewon deren. Alleen om deze grotere stukken te verwerven moet men diep in zijn bui del tasten; de kleinere zijn voor enkele honderden guldens nog wel te verkrij gen. Al met al was het een moeilijke periode voor kooplieden. Er waren massa's ver schillende munten in omloop en men was genoodzaakt buiten een tarief boekje ook nog een weegschaaltje te hebben met een zo groot mogelijk aan tal muntgewichtjes waarop de munt stond afgebeeld. De munt aan de ene, het corresponderende gewichtje aan de andere kant. Men kon dan controleren of de munt niet gesnoeid was. Dit snoeien was een lucratieve bezigheid, waarop echter zware straffen gesteld waren. Echter niet alleen op het gewicht moest men acht geven, ook het gehalte moest men in de gaten houden. Zo kan men begrijpen dat een grotere transaktie aardig wat tijd in beslag nam als er afgerekend moest worden. En dan moest de koopman zijn geld ook nog thuis zien te krijgen! Vaak was men da gen en weken onderweg en er loerden heel wat lieden, en niet altijd uit de laag ste standen, op een rijke buit. Als een koopman of een reiziger in een herberg moest overnachten was het ge bruikelijk voor aankomst de geldbuidel te begraven en alleen met het hoogno dige binnen te treden. De volgende dag werd dan, als men het al overleefde, de buidel weer opgehaald en kon men de reis vervolgen. Dit is één van de verkla ringen waarom er altijd nog zoveel muntvondsten gedaan worden. Als u dit gelezen hebt bent u misschien wat geduldiger als u voor het loket bij uw bank op uw beurt moet wachten... Kapsalon Voor haar en voor hem I Tijdens de vakantiemaanden juni, juli en I Iaugustus dinsdags gesloten. Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 Bij de afdeling Bevolking kwamen af gelopen vrijdagavond 41 bezoekers. Tien kwamen er voor het aanvragen van een paspoort, 19 kwamen een pas poort afhalen, 8 kwamen voor een rij bewijs, één persoon voor een uittreksel en 3 mensen kwamen voor diverse za ken. In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum kwam 26 mensen om informatie. Dertien van hen kwamen voor de wo ningbouw in Overhees, 5 kwamen voor toeristische informatie en de anderen kwamen voor de notitie Hondenpoep, kwijtscheldingsbeleid, premieregeling woningbouw, openstelling stortplaats en bestemmingsplan Soest-Zuid. Vrijdag 19 en vrijdagavond 26 juni kan men tussen 19 en 21 uur nog terecht bij de afdeling bevolking en bij het ge meentelijk INFOrmatiecentrum. In de maanden juli en augustus wordt er geen proef met de avondopstelling genomen in verband met de vakantie. De jaarlijkse zwemvierdaagse wordt van maandag 22 tot en met vrijdag 26 juni in het Soester Natuurbad gehou den. Men heeft de mogelijkheid om ge durende de gehele dag de afstanden 250 of 500 meter af te leggen. Van de vijf beschikbare dagen kan men dus één dag laten vallen. De kosten voor deelname aan de zwem vierdaagse bedragen maar zes gulden. Hier zit bij inbegrepen de stalling van het vervoermiddel. Deelnemers kun nen zich opgeven bij de kassa van het Soester Natuurbad. Tussen 18.00 en 20.00 uur is tijdens de zwemvierdaagse een aantal leuke akti- viteiten georganiseerd: maandag - schatgraven in het schuim, dinsdag - de monstratie kunstzwemmen, woensdag - ballonnenwedstrijd en donderdag - schoonspringdemonstratie en rhönrad- demonstratie. De laatste dag, de vrij dag, vindt zoals elk jaar de overbekende barbecueavond plaats.

Soester Courant | 1987 | | pagina 17