ten "Quick Motion Soest" derde bij wereldkampioenschap formatiedansen I Dansteam naar Oslo mede dankzij Soester zakenmensen Sponsors Oslo Wj Formation Dans Sport Club 'Quick-Motion-Soest' ging tóch naar Wereldkampioenschappen Formationdansen PAGINA 1fi '1719. >P Sappelen WOENSDAG 17 JUNI 1987 SOESTER COURANT SPORT PAGINA 11 Slingerland maakte het zaterdagavond waarin Noorwegen: Formotion Dons Club Soest 1. v. Asch Aannemersbedrijf b.v., Industrieweg 37, Soest. 2. Jongerius Industrie b.v., Amersfoortsestr. 78c Soesterberg. 3. Jan Rooderkerk Producties, Gerrit v/d Veenstr. 70, Soest. 4. Silver Star Video, Dillenburglaan 2, Soest. 5. Joh. Mets, V. Weedestraat 90, Soest. 6. N.M.B. V. WeedestraatSoest. 7. Adviesbureau v. Ginkel, Soesterbergsestraat 10, Soest. 8. Soester Courant. V de Seat Ibiza een tijd- n nog een zeldzame ver- vanaf nu zul je 'm steeds i. gt natuurlijk voor 'n groot Ie Ibiza zelf. Maar wat respeelt is ons nieuwe sringsplan. tijdelijk ontvangt u bij •aneen nieuwe Sea t (de Ibiza. Ronda of Malaga) eloos voorschot van 000,- Terug te betalen iden, dus op z'n vroegst neeste gevallen zal uw ?ndien voldoende zijn ibetaling larom snel langs. Want nancieringsaanbod blijf niet lang exclusief, ibiza. Nog even de ame auto in z'n klasse. )lj aanbetaling .13% l),t janbod geldt Importeur Pon Car BV. Heemstede LÉFOON 1 25 57 5 5'A% 5'A% y/,% 5 PA% 5 ö'A% 514% >!4% 114% !4% >A% k% i Echtgenote: Willeke Slingerland. Voorrondes Het werd zaterdagavond laat via Duits land 2 uitgezonden. Vijf camera's zorg den voor eèn reportage, die het interna tionale spektakel in Noorwegen dubbel en dwars waard was. Wie het heeft ge zien vanuit de huiskamer is slechts voor een deel getuige geweest van wat de he le zaterdag een waar feest was van kleur, ritme en vooral harmonie, 's Middags om half ééen werd volgens een strak schema gestart met twee voorron den. In de grote "Skedsmohallen," waar het interieur was omgetoverd in Het zou leuk zijn geweest wanneer de aankomsthal van Schiphol zondag morgen stampvol had gestaan met duizenden Nederlanders, die de terug komst van het Latin-A-team van "Quick Motion Soest" juichend luister hadden bijgezet. Een optocht door Soest en een ovationele hulde op het bordes van het Gemeentehuis zou minstens zo passend bij de geleverde prestatie zijn geweest als het feestje in Amsterdam na het veroveren van de Europacup-2 door Ajax, een paar weken geleden. Overigens werden de zestien met reserves en begeleiding en met rode rozen hartelijk verwel komd door familie en bekenden. Ze waren overgelukkig met het behaal de resultaat, dat hun trainer Wim Slingerland bij het vertrek had voor speld. Een derde plek op de wereldranglijst van formatiedansers is een grootse prestatie die veel belooft voor de toekomst voor deze ook in Ne derland snel opkomende sport. De kapsels in model houdend, de schitte rende kostuums zorgvuldig in plastic hoezen met zich mee torsend, repten ze zich direct na aankomst op Schiphol naar de dansschool van hun trai ner Wim Slingerland aan de Weegbreestraat in Soest, waar ze om de tele visie geschaard gingen kijken naar wat ze een avond tevoren in Lilleström, een klein plaatsje op twintig kilometer afstand van Oslo, voor elkaar had den gekregen. een bijna sprookjesachtig paleis, heer ste al direct tijdens de spectaculaire op mars van alle twintig teams een perfecte sfeer. Het kampioenschap werd in twee cate gorieën verdeeld, Ballroom en Latin American. Er waren in totaal zeven lan de, die per categorie maximaal twee ploegen mochten inschrijven: Duits land, Nederland, Australië, Engeland, Polen, Tsjechoslowakije en het gast land Noorwegen. De twee deelnemen de ballroom-teams uit Engeland en een dito-groep uit Tsjechoslowakije bleven Trainer: Wim Slingerland. De mascotte, de trainer Wim Slingerland en de beker. al direct onder de hoge internationale maat. Duidelijk is dat voor het dansen met acht paren tegelijk andere factoren een rol spelen. Het ballroomteam van de tweede deel nemende vereniging uit Nederland "Vida" uit Doetinchem ging met een ruime voldoende over naar de tweede ronde. Soest nam niet in de afdeling Ballroom deel. Na een korte "dweil- pauze" - de vloer ligt na een paar dan sen vol met glinsterende ongerechtig heden -, kwam het Soester "Quick Mo tion" in de categorie 'Latin American' als zevende aan de beurt. Zij bevonden zich gezelschap van teams uit Duits land, Engeland, Polen, Tsjechoslowa kije en Australiëe. Vooral de beide Duitse teams konden bogen op een uit stekende reputatie. Zowel het team van Slingerland als het tweede Nederlandse Latinteam uit Doetinchem konzonder moeite over naar de volgende ronde, die 's avonds werd verdanst. Spektakelstuk In dezelfde volgorde van de middag werden de halve finales afgewikkeld: eerst streden de zeven overgebleven ballroomteams om vier plaatsen in de finale. In de halve finale Latin American pres teerde "Quick Motion Soest," zoals dat overigens bij de meesten het geval was, zichtbaar beter dan in de wat nerveuze voorronde. Het Doetinchemse "Vida" kreeg vlak voor het eind te kampen met een storing van de geluidsband en moest het optreden overdoen. In verband met het feit dat twee teams gelijk eindigden, kwamen niet vier, maar vijf teams in de Latin-eindstrijd terecht: ook hier de twee ploegen uit Duitsland en een team uit Nederland (Soest), Australië (Perth) en Engeland (Manchester). Voor trainer Wim Slin gerland stond toen al vast dat de kans op één van de drie plaatsen voor het grijpen lag. De finale Latin groeide uit tot een spektakelstuk van wereldklasse. De prestaties van de finalisten waren door het talrijke publiek, de toegeno men sfeer, het alsmaar aanzwellende gejuich van de supportersscharen van met name Oslo en de Duitse teams, tot grote hoogte gestegen. Voor het grote publiek ontrolde zich een sluitstuk dat voor de internationale jury uitermate moeilijk te beoordelen leek. Wim Slingerland kreeg zijn zin: met en ruime meerderheid lieten zijn mensen Australië (4) en Engeland (5) achter zich. Bremerhaven en Velbert gingen voor. Binnenkort in Soest Er zijn momenteel onderhandelingen gaande die ertoe moeten leiden, dat de Nederlandse kampioenschappen For matiedansen 1987 in Soest kunnen worden georganiseerd. Dat zou dan in Sporthal 'Beukendal' moeten gebeu ren. Het zou een prachtige gelegenheid zijn om eens zo dichtbij huis kennis te gaan maken met wat de teams van "Quick Motion Soest", maar ook ande re topteams in Nederland, presteren. Formatiedansen is een magnifieke teamsport. Het laatste nieuws dat ons op dit gebied bereikte is, dat de Europe se Kampioenschappen van volgend jaar in Nederland zullen worden gehouden. Plaats en datum worden op een later tijdstip bekend gemaakt. Totaaluitslag Wereldkampioenschap Formatiedansen 1987 Noorwegen: Ballroom: 1. Ludwigsburg (W. Duitsland) 2. Braunschweig (W. Duitsland) 3. Oslo (Noorwegen) 4. Miraz og Fantom (Polen) 5. Pocolino (Noorwegen) 6. Vida Doetinchem (Nederland) 7. Parha Ostrava (Tsjechoslowakije) 8. Ystrad (Engeland) 9. Penge (Engeland) 10. Odeva Trencin (Tsjechoslowakije) Latin American 1. Bremerhaven (W. Duitsland) 2. Velbert (W. Duitsland) 3. Quick Motion Soest (Nederland) 4. Perth (Australië) 5. Manchester (Engeland) 6. Vida Doetinchem (Nederland) 7. Akces (Polen) 8. STK Praha Ostrava (Tsjechoslowakije) 9. en 10 (gedeeld): Bratislava (Tsjechoslowakije) Miraz og Fantom (Polen) Alle leden, dansers, trainer en coach van de Formationdansclnb "Quick Motion Soest" dankten degenen die de reis naar Noorwegen financieel mogelijk hebben gemaakt van harte: Fred Klinkenberg, Mark van Veen, Menno Wittebol, Walter Boeren- kamp, Hans van Velthuysen, Javie Verhoef, Jan Becker, Marcel de Bruin, Nicolette Uffen, Riet v.d. Tempel, Marjan Dobben, Leonie Groenendal, Esther Swets, Nicole v.d. Veen, Teria Wittebol, Regina van Luytelaar, Irma Boerenkamp, Hennie Henken, Frans Brinkman (kapper), Ben van Veen (coach), Wim Slingerland (trainer), Willeke Slingerland (kostuumbegeleiding). Het omhangen van de bronzen medaille. Het heeft er even flink om gspannen: wel naar Oslo, niet naar Oslo...De kosten, die gemoeid zijn met een driedaagse trip naar de hoofdstad van Noorwegen, waar dit jaar de Wereldkampioenschappen Formationdansen werden georganiseerd, dreigden de deelname van het fameuze Soester "Quick-Motion"-team, de voet lelijk dwars te zetten. Op het eerste gezicht lijkt zo'n reisje louter op een pleziertochtje, maar dat wordt al snel anders als je bedenkt dat je met een kwiek en fit sportteam op stap gaat, dat het moet hebben van een perfekte konditie en vooral soepele spieren om kans te kunnen maken op een hoge klassering. Dan ben je eigenlijk wel verplicht de plaats van bestemming zo snel en comfortabel mogelijk te bereiken. Het vliegtuig lijkt dan de aangewezen weg. Maar juist dót had nogal wat voeten in de aarde. nou allemaal voor? Voor die kam pioenschappen! We hebben er jaren naar toegewerkt. We weten dat we ooit een keertje de absolute top kunnen ha len en dan niet gaan? Als het zich nou in Amerika zou afspelen, ja dan waren we er snel uit, maar Oslo moest toch haal baar zijn" ÏM2568 urot 17.Q0 Amateurs De formatie-dansers van Slingerland zijn pure amateurs. Ze worden welis waar regelmatig gesponsord door de firma Jongerius uit Soesterberg en Danscentrum Slingerland, waarvoor men uiterst dankbaar is, maar je kunt voor een extra aktiviteit, zoals zo'n reis naar Oslo niet steeds bij dezelfde aan kloppen. Geld speelt nu eenmaal bij el ke amateurclub een belangrijke rol en het is vaak ook het grootste probleem waarmee men worstelt. Niet alleen de reiskosten naar de diverse wedstrijden spreken het budget stevig aan, ook de showkleding, die een belangrijk deel van het geheel uitmaakt, kost handen vol geld. De dansers sparen daarvoor en nemen veel voor eigen rekening. Het lid zijn van de vereniging "Quick Motion Soest" vergt nog contributie ook, zodat het duidelijk mag zijn, dat het geld voor een vliegreis naar Scandinavië bepaald niet voor het opscheppen ligt... Rondje Soest en omgeving Wim Slingerland, de trainer van "Quick-Motion-Soest" zag de bui al een tijdje hangen. Slingerland: "Top sport is bijna niet meer als amateur te bedrijven. Daar komt zo ontzettend veel bij kijken, dat hou je niet voor mo gelijk. Om te beginnen doe je het met jonge mensen. Ze studeren, wonen op dure kamers, of werken maar net of, ja u zegt het, ze zijn werkeloos. En al die lui zijn fanatiek, trainen, trainen en nog eens trainen. Wat denkt u dat zo n schitterend kostuum kost. Ze sparen zich suf om dat allemaal aan te kunnen en dan komt dat grote moment elk jaar: deelnemen aan de wereldkampioen schappen en je houdt je hart al vast als je hoort dat het verder weg is dan bijvoor beeld Duitsland of Engeland. Gaat het verderop dan zit je gelijk midden in de financiële problemen, zoals nu met Os lo". Het enige alternatief waarvoor de leden van Quick Motion stonden was afzien van deelname. Slingerland: "Maar lieve mensen, waar doe je het Slingerland heeft na lang wikken en we gen de stoute dansschoenen maar aan getrokken en is op pad gegaan. "Een rondje Soest en omgeving gemaakt" zo als hij zelf zegt en het is hem gelukt het geld voor de reis bij elkaar te krijgen Dankbaar Het hoeft nauwelijks betoog dat niet al leen Slingerland, maar vooral de dan sers overgelukkig en dankbaar zijn voor het gebaar dat veel Soester zakenmen sen hebben willen maken. Slingerland over zijn expeditie: "Man, ik kan het me zo goed voorstellen: daar komt er weer één die geld nodig heeft. Ik neem me zelf maar. Bij mij komen ze ook voor al lerlei ditjes en datjes, dus laat ik voorop stellen dat ik het echt fantastisch vind dat er ondanks de dure tijden toch nog zoveel begrip is opgebracht voor ons reisprobleem, want daar ging het eigen lijk alleen maar om. De organisatie in Oslo had voor de teamleden voor on derdak gezorgd. Wie als supporter mee wilde, moest bovenop de de reis nog eens logies betalen. Logisch dat onze supportersschare niet al te groot kon zijn. Wat ik niet heb moeten bellen over de vliegprijs. We zijn een groep van 22 personen. De KLM laat haar groepsta- rief pas ingaan bij 30 en daar viel niet aan te tornen. Een charter kon niet want dan zat je aan het hele vliegtuig vast en ik zei al: er zijn maar weinig sup porters die dat kunnen betalen. Het is de SAS in samenwerking met 'Wagon- Lits-Reizen" geweest die ons uit dat probleem heeft geholpen. Eigenlijk ook een sponsor dus en toen ik dót binnen had ben ik erop uit getrokken. We'had den al met al, inclusief de eigen gespaar de bijdragen van de teamleden, f 11.00Ö,- nodig. Daar schrik je toch even wat van. Maar het lukte en een ap plausje voor de mensen die dat mogelijk hebben gemaakt." Vereniging We praten met Wim Slingerland en zijn vrouw Willeke, die eveneens nauw be trokken is bij het formationdansen, wat verder door over zijn school en de resul taten van de "Quick Motion Soest"- teams. Het blijkt een aparte vereniging te zijn, die in principe niets met de be kende dansschool te maken heeft. Wim is weliswaaiMe trainer en Willeke voert het secretariaat en bemoeit zich met za ken als kleding en kapsels, maar de ver eniging draait volledig op eigen kracht met een eigen bestuur, eigen contribu ties en organisatie. Het ligt natuurlijk een beetje voor de hand dat de familie Slingerland zich mee druk maakt, want zij zijn het geweest die jaren lang heb ben gewerkt aan de wording van de werkelijk schitterend dansende teams, die zowel Latin American als Ballroom Dancing tot uitvoering brengen - en al enkele jaren achtereen Nederlands kampioen zijn. Wedstriiddanser Slingerland is ermee begonnen in de pe riode dat hijzelf nog aktief wedstrijd danser was. Eveneens als amateur werd hij 4x Nederlands Kampioen Ballroom, 3x Nederlands Kampioen Latin en 2x Nederlands Kampioen als allrounder, hetgeen in danstermen "All-pver" wordt genoemd. Twee keer werd hij fi nalist tijdens europese- en wereldtour- nooien en bereikte hij een vierde plaats bij de wedstrijden om de wereldcup. Daarom niet verwonderlijk dat Wim Slingerland, nadat hij zijn amateur-car- riëre had afgesloten, overstapte naar het professionele lesgeven. Ook omstreeks die tijd, begin van de ja ren zeventig, werd hij in New York met het fascinerende formatiedansen ge confronteerd. Slingerland: "Dat greep me meteen helemaal, ik vond dat zó fantastisch, ik zag daar een grote toe komst in en al tijdens de terugreis in het vliegtuig ben ik met plannetjes maken begonnen. Ik werkte overdag nog ge woon bij een baas, maar in Soest lagen fikse kansen voor een goede dans school. En eigenlijk vanaf het begin, te gelijk met de opening van onze school hier aan de Weegbreestraat, is dat for matiedansen wortel gaan schieten. We hebben eerst een paar jaar getraind en in 1978 werden we meteen 4e tijdens de Europese Kampioenschappen Latin American, want dat was wat we toen het mooiste vonden. Het ballroom team is er pas in 1985 bijgekomen. We zijn trouwens alleen met jet Latin-A- team naar Oslo geweest; met twee teams deelnemen is absoluut niet haal baar." Sponsors Ondanks het verheugende feit dat de gelden voor de reis naar Oslo op tafel zijn gekomen, fronst Slingerland zijn wenkbrauwen als we hem vragen hoe hij de toekomst ziet. Slingerland weer: "Moeilijk, niet wat het dansen zelf be treft, want er is belangstelling genoeg, maar om aan de top te komen. Als u mee zou zijn geweest naar Oslo, had u zelf kunnen zien wat er alzo te koop is op dit gebied. Vooral de Duitsers zijn sensationeel goed. Dat heeft niks te ma ken met betere dansers. Trainen is be langrijk, maar de inkoop van goede mu ziekbanden ook en neem daar alleen de rechten eens van. Duizelingwekkende bedragen hoor. En dan dat reizen en de kosten voor de kostuums. Met één kos tuumversie ben je er niet. Als je ergens twee keer in het programma zit, willen ze je na de pauze weer in een ander pak je zien. Tel maar op allemaal. Het mooi ste zou zijn als ook wij terug konden val len op een groter aantal sponsors, zoals de Duitsers, Engelsen, Amerikanen, Australiërs, Scandinaviërs, Oostblok landen (staatssubsubsidie) enz. We werken nu al een tijdje fijn samen met de firma Jongerius. Het zou na tuurlijk, ook voor Jongerius, een goede zaak zijn als er als er meer waren. Dan kun je de" kosten wat gemakkelijker spreiden, je kunt beter plannen, kortom als je wat ruimer in je geld zit, gaat alles stukken soepeler; bekend gegeven. Overigens wil dat niet zeggen, dat wij erop uit zijn om in het geld te zwemmen. Ergens voor blijven vechten houdt de mensen wakker. We begrijpen het best. Trots laat Wim Slingerland een boekje in wording aan ons zien. Een prachtige kleurenfoto van één van de teams voor op en binnenin is van alles te lezen over formatiedansen, hoe de vereniging in elkaar zit, wat ze van plan zijn en vol met foto's van de dansers en danseres sen zelf, met korte omschrijvingen. Een plezierige en stijlvolle presentatie, waarmee "Quick Motion Soest" als vereniging sponsors hoopt te interesse ren voor hun magnifieke en steeds po pulairder wordende danssport. Quick Motion Soest in volle aktie.

Soester Courant | 1987 | | pagina 19