AllesdmitowM, Meneer! Automatiseren met een strategie... KR1E Strater 2^ SUPER FLOWER VADERDAG oVtMp&l Korting 30-50% AA/ BH Soester Natuurbad wordt 'med-fit-centrum' Algemene instemming met bouw nieuw gemeentehuis aan Dalweg zo gezien Voor snelle beslissers nu de kans! j i I M heeft speciale boeketten voor ffSS herenmode Vanavond start negende Klaarwaterloop VOOR EEN BLUE DENIM Gevraagd VAKANTIE BEZORGERS Soester B. Taphoorn kandidaat-koper Natuurbad Ï5 Soesterbergsestraot 51 Soest J.F.Groart overleden Architectenkeus nog ter discussie Politiek café in de Rode Haan 'Proest' over hondepoep Scholier dwingt trein om weddenschap tot noodstop EEN ZOMERSE COMBINATIE: UW BARBECUE MET ONZE SALADES UW VAKANTIEMAALTIJD AL VANAF f8,50 UW GASTEN VERWENNEN MET ONZE SPECIALITEITEN In de gloria Vwitumm Soester Courant REORGANISATIE!! GROTE KEUKEN-SHOWROOM-VERKOOP! Alles moet weg! Showroomkeukens, 18 stuks, rechte opstel ling, hoekopstellingen, alles met volledige garantie, zoals vanouds. BOUWMARKT en KEUKENCENTRUM SANITAIR en TEGELS Makelaardij o.g. 16151 WOENSDAG 17 JUNI 1987 65e JAARGANG NO. 42 Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Postgiro 126156 Als de gemeente Soest tot overeen stemming komt met de kandidaat-ko per van het Soester Natuurbad, zal er na afloop van het zwemseizoen 1988 worden begonnen met de bouw van een "med-fit-centrum" met een op pervlakte van ca. 900 vierkante meter, compleet met een binnen- en buiten bad ("en alle dingen die daarbij ho ren", aldus wethouder Plomp), met 75 kamers en daarnaast nog eens 40 vrij staande bungalows met hotelbedie ning. Dat deelde wethouder drs. G. Plomp vorige week mee in de raadscommissie Ruimtelijke Ordening. Desgevraagd merkte hij op niet exact te weten wat hij zich moest voorstellen bij een "med-fit- centrum", maar hij hield het voorlopig op iets dat zowel op "medisch" als op "fitness"-gebied activiteiten ontplooit. De wethouder liet weten dat het Colle ge vasthoudt aan het standpunt dat de bevolking geen "zwembadloze perio de" wacht. Over de details van het plan kon hij verder nog geen concrete mede delingen doen. Zowel de planologische als stedebouwkundige en financiële as pecten moeten nog op een rijtje worden gezet. Dat gebeurt momenteel door een ambtelijke werkgroep. Ook voor wat betreft de "sociale aspec ten" moet er nog veel worden afgerond, aldus de wethouder. Hij noemde in dat verband o.m. de huidige verpachting van het restaurant, het kampeerterrein, de woning van een werknemer, de mid- getgolfbaan en de fietsenstalling, als mede de relatie met het instructiebad de Turf aan de Waldeck Pyrmontlaan. Volgens Plomp wacht de initiatiefne mer - wiens identiteit hij niet onthulde - op een principe-uitspraak van het Col lege voordat hij verdere stappen onder neemt. "Hij wil wel snel weten waar hij aan joe is," aldus de wethouder. De Stichting Zwembaden is op de hoogte van de ontwikkelingen, antwoordde Plomp op vragen van Jan Visser (Prog. Soest). Hij liet weten dat het College de resulaten van de uitgebreide inspraak zullen afwachten alvorens de gewenste principe-uitspraak te doen. "Hebt u enig idee op dit plan nu einde lijk werkelijkheid zal worden?" infor meerde Ans Greefhorst (CDA). "Dat hangt af van wat de gemeenteraad straks zal beslissen," liet Plomp daarop nogal formeel weten. "Nee, zo bedoel ik 't niet," aldus Greef horst. "Heeft het volgens u bij de pro vincie ook enige kans van slagen?" Maar ook daarover wenste Plomp zich niet uit te laten. Op een vraag van Jan van Esseveld (D66) liet de wethouder weten dat de bouw van het centrum direct na het vol gende zwemseizoen zou moeten begin nen en dat het College vasthoudt aan de afspraak dat er bij verkoop van het Na tuurbad elders in Soest een openbare zwemgelegenheid wordt gebouwd. Hoewel van gemeentezijde de grootst mogelijke zwijgzaamheid wordt be tracht over de kandidaat-koper van het Soester Natuurbad, is diens identiteit inmiddels bekend. De Gooi en Eemlander meldde vorige week dat de heer B. Taphoorn, project-ontwikkelaar op het gebied van hotels, geïnteresseerd is in de koop van het bad. Een 'med-fit-centrum' is volgens Taphoorn in het interview in het dagblad een fitnesscentrum met medische begeleiding, op Amerikaanse leest geschoeid, compleet met zwavel-, zout- of andere baden en een fysiotherapeut, alsmede mogelijkheden voor schoonheidsverzorging. Taphoorn verwacht voor een dergelijke aanpak brede belangstelling. Verder blijkt dat het bij realisering van de plannen niet de bedoeling zal zijn dat het Natuurbad - dat ingrijpende verbouwingen zal ondergaan - een openbare zwemgelegenheid wordt. Een bezoek kan alleen plaats vinden in combinatie met een bezoek aan het centrum, eventueel alleen aan het restaurant. .95 VAN WEEDESTRAAT 17 - SOEST - TELEFOON 13727 HARTJE-ZUID Ik hoorde kort geleden, 't is wèl kras Dat Bert Haanstra's bekende film "Glas" Nóg schitterender feest zou zijn geweest Als glas van Van Ede er in opgenomen was. vdM Beckeringstraat 50 - Soest (werkplaats woonhuis) BEL 160 55 Of 184 29 EN WIJ KOMEN! Op 63-jarige leeftijd is vorige week plotseling overleden J.F. Groart, oud-commandant van de de Soester brandweer. Zie het artikel op pagina 3 van deze Soester Courant. Autokraken Onbekende daders hebben vorige week zowel aan de Vliegtuiglaan als aan de Oude Tempellaan in Soesterberg een auto opengebroken. In beide gevallen werd een scheerraampje vernield en de radio-cassetterecorder gestolen. Het ziet ernaar uit dat de voorkeurs keuze van het College van B. W. voor de realisering van het nieuwe ge meentehuis aan de Dalweg de algeme ne instemming zal krijgen van de ge meenteraad, die daarover op 25 juni een besluit zal nemen. In de beraadsla gingen in de commissies Ruimtelijke De heer JJ. Mollee, milieu-controleur in Nieuwegein, komt in Soest vertellen hoe de bestrijding van de hondepoep- overlast in zijn gemeente wordt aange pakt. Een actueel onderwerp voor het politieke café van "Progressief Soest," dat op maandagavond 22 juni a.s. in café "De Rode Haan," Birk- straat 32, wordt gehouden. Niet voor niets is de wijk Klaarwater het volgend seizoen proefgebied voor de beperking van de hondenuitlaat, omdat jan Visser (die daar woont), eind 1986 in de gemeenteraad over dit maat schappelijk probleem een motie heeft ingediend, die met grote meerderheid is aangenomen. Heeft wethouder Ries van Logtenstein Een 14-jarige Baarnse scholier heeft maandagmorgen voor nogal wat op schudding gezorgd door ter hoogte van het Baarnsch Lyceum op de rails te gaan staan en op die mnaier de trein - komende van het Baarnse sta tion op het baanvak Baarn-Soest - tot een noodstop te dwingen. De trein kwam op drie meter afstand van de jongeman tot stilstand, waar na de machinist uitstapte en de stoutmoedige knaap in de kraag greep. De Soester politie werd ge waarschuwd, die de jongeman later overdroeg aan de Baarnse collega's. De jongeman vertelde dat hij met een drietal kameraden, die stonden toe te kijken, om een tientje had ge wed dat hij zou blijven staan als de trein er - overigens met lage snelheid - zou aankomen. De andere jongens - twee uit Soest, een uit Baarn - werden eveneens aangehouden. De politie maakte proces-verbaal op. Daarna werden de ouders ingelicht en werd de jon gen heengezonden. (CDA) de juiste methode gevonden om voorgoed bevrijd te zijn van honden- drek, zodat de kinderen in Klaarwater weer vrij kunnen spelen in het parkje achter Honsbergen? Dat is de centrale vraag in 'Proest' het openbaar fractieberaad van P.S., waar uiteraard ook gesproken wordt over an dere actuele onderwerpen zoals het nieuwe gemeentehuis aan de Dalweg, de reorganisatie van het ambtelijk ap paraat, de Kabelkrant en de opheffing van de Sportstichting. 'Proest' begint om 20.00 uur precifcs en is gratis toegankelijk. 'Doorrijder' aangehouden ln de nacht van zaterdag op zondag bot ste een 23-jarige automobilist uit Soest op de Varenstraat tegen een lichtmast, waarna hij doorreed. De politie kwam hem echter op het spoor en kon hem enige tijd later in zijn woning aanhou den. De man onderging de blaastest maar die viel in zijn voordeel uit. Wel kreeg hij een proces-verbaal voor het doorrijden na een aanrijding. Ordening bleek vorige week dat het voorstel kan rekenen op zo goed als unanieme steun. "Inspreker" Chris Uiterwijk liet weten dat ook zijn voorkeur uitging naar de Dalweg. Het gebouw van Gemeente werken noemde hij een "landschappe lijk onding". "Het oude raadhuis heeft 94 jaar dienst gedaan, wat praten we dan over geld, als je het zo lang kunt uit smeren?" Wel gaf hij de raad bij de bouw de specie minstens tweemaal per week te controleren, "zodat er goed ge bouwd wordt". Gert Beyen (WD) liet weten dat de keuze voor de Dalweg de voorkeur van zijn fractie heeft. Hij pleitte ervoor ook de omgeving bij het plan te betrekken, zoals de zuidzijde van de Dalweg, bij voorbeeld voor een nieuw zwembad en sportvoorzieningen. "De lokatie ligt precies in het hart van de gemeente, tus sen oud en nieuw Soest en precies op het kruis van de diagonalen." Jan Visser (Prog. Soest) voorspelde dat er in Soest een "gigantische heibel" zou ontstaan als er een andere keus uit zou komen. "Wij hebben al vanaf '75 deze lokatie bepleit." Hij ging "van harte ak koord met het grandioze voorstel". Hij miste overigens wel de naam van de ar chitect Duêrmeijer in het voorstel. "Daar moeten we het nog eens uitge breid over hebben." Bert Krijger (WD) maakte duidelijk dat ook voor hem de eindafweging uit viel in het voordeel van de Dalweg, ook al is het plan daar duurder. "Maar we nemen maar één keer per zoveel jaar zo'n besluit." 'Doods' Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF) had nog wel wat moete met het voorstel, omdat hij een "doods" centrum in het verschiet zag. "Maar Soest heeft een te leeg hart, en een gemeentehuis aan de rand van de gemeente zou vreemd zijn." Niettemin noemde hij het voorstel een "gelegenheid-oplossing". Arie van den Breemer (CDA) liet we ten dat ook zijn fractie kiest voor de Dalweg, op basis van de eenmaal ge maakte structuurschets. Voor wat be treft de keuze van de architect wilde hij de handen nog vrij houden, om niet bij voorbaat "met bepaalde zaken opgeza deld te zitten". Wil Stekelenburg (PvdA) steunde het voorstel van harte en sprak er haar vreugde over uit dat ook Gemeente werken in de nieuwe opzet wordt geïn tegreerd. Aan de architectenkeus van destijds voelt de PvdA-fractie zich niet meer zo gebonden, Het zij weten. Jan van Esseveld (D66) vroeg de aan dacht voor een degelijk grondonder zoek aan de Dalweg, in verband met de ter plaatse aanwezige stortgaten. Beyen hield nog een hartstochtelijk pleidooi voor de inschakeling van archi tect Duêrmeijer. "Het zou onverstandig zijn nu af te wijken van het schetsplan. Bovendien gaat het hier om een Soester architect!Hij zou het liefste zien dat de raad zich onomwonden in deze richting zou uitspreken. "Het scheelt handen vol geld, tijd en prestigeverlies," aldus de WD-er, die door Visser werd bijgeval len. Van den Breemer wilde niet uitsluiten dat ook de "werf" van Gemeentewer ken naar de Dalweg verplaatst zou wor den, indien de koper van het kantoorge bouw geïnteresseerd zou zijn in het ter rein. i TRAITE U R»C A TERING Le Saladier: F.C. Kuyperstraat Le Saladier achter A.H. Le Saladier makkelijk parkeren Openingstijden: dagelijks van 10.00-20.00 uur - zondags van 15.00-20.00 uur 's woensdags gesloten F.C Kuyperstraat 3 3761 EG Soest Tel:02155-24664 met Ad visie Computer Consultants, IBM Personal Computers (PC-lijn en PS/2-lijn) en de unieke AdviPlan programmatuur. Bel 02155-11434 voor vrijblijvende informatie en/of demonstratie. Vredehofstraat 13, 3761 HA Soest, tel. 02155-11434. Jeans mode specialist Nieuweweg 60A Soest Vanavond vindt de start plaats van de negende Klaarwaterloop. Opnieuw is dankzij de samenwerking tussen Su per van Doorn en de atletiekvereni ging Pijnenburg een interessant pro gramma tot stand gekomen. Voor de bekende supermarkt aan de Wiardi Beckmanstraat zijn de start en finish gesitueerd. De eerste wedstrijd (voor basisscholieren) begint om 18.30 uur. Het loopspektakel in de wijk Klaarwa ter heeft in de afgelopen jaren altijd veel toeschouwers getrokken. Ook dit jaar wordt veel publiek verwacht. Daar naast rekenen de organisatoren op nog eens 1000 deelnemers. De Klaarwaterloop bevat vijf verschil lende wedstrijden, onderverdeeld in re- creatieve- en prestatiélopen. Voor het eerst dit jaar mogen ook middelbare scholen van buiten Soest meedoen, mits de ploegen bestaan uit Soester ingeze tenen. De recreatieloop over 1 en 3 mijl, alsmede de Volksloop over 5 mijl staan voor iedereen open. In totaal zijn meer dan honderd prijzen beschikbaar ge steld, waaronder een televisie-toestel, een walkman en een horloge. Alle deel nemers krijgen bijna vanzelfsprekend een herinneringsmedaille. De prijzen worden uitgedeeld door Jan Smeeing, de Schutterskoning van het Groot Gaesbeeker Gilde. Tevens zal het Landjuweel, dat eind augustus losbarst, in de belangstelling worden gezet. Natuurlijk is het vanavond niet alleen hollen en rennen dat de klok slaat. Ter wijl de atletiekvereniging Pijnenburg garant staat voor een perfect verloop van de wedstrijden, komt Super van Doorn op de proppen met een braderie. Enkele nostalgische beroepen worden daarbij uitgebeeld. De Stratenloop zal dus feestelijk omlijst worden door de braderie van Super Van Doorn. Het programma van de negende Klaar water Stratenloop is als volgt: 18.30 uur wedstrijdloop basisscholie ren 19.15 uur recreatieloop basisscholieren 19.30 uur wedstrijdloop middelbare scholieren 19.45 uur recreatieloop (1 en 3 mijl) 20.30 uur start Volksloop over 5 mijl Men verwacht dat de Klaarwaterloop omstreeks 21.15 uur ten einde is. Abonnement per halfjaar Mi Buiten Soest per halfjaar f 24, Losse nummers 65 ct. Gecontr. opl. 8000 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG door GerardPau! n - (/•L/OSSCÏW-IA Zijn huwelijk had hem de ballingschap op een zolderkamer in de stad doen ver kiezen boven het ieven in zijn riante woonhuis op het platteland, daarin bij voorbaat in het gelijk gesteld door de Prediker die enkele duizenden jaren eer der al schreef dat het beter is te wonen op de hoek van het dak dan met een kijf ach - tige huisvrouw. Zo erg was de etage nou ook weer niet, maar je zit zo vlak onder de hanebalken toch min of meer tegen je eigen faillise- ment aan te kijken. En dat op je verjaar dag! De eerste nadat hij de vrijheid ver kozen had. Een vrijheid, die weliswaar opluchting gaf, maar in meer dan een opzicht weinig ruimte voor feestvieren bood. We zijn toch gegaan. Niet uitgeno digd, dat niet. Zichtbaar verheugd ver ontschuldigde de jarige zich dat hij niet op gasten had gerekend en ons weinig meer voor kon zetten dan een zitplaats en een kop koffie. We waren nog niet aan het door ons, ter verhoging van de feestvreugde meege dragen gebak, begonnen of daar kwam nog iemand binnen. En weer ging de bel. Iemand ging koffie bijzetten, een ander zocht vazen voor de bloemen en intussen was de jarige druk met het ont vangen van telkens nieuwe gasten, ge lukwensen, bloemen, cadeautjes, lekke re hapjes en drankjes voor het ontlui kende feest. Stoelen werden verlengd door er planken tussen te leggen en wie nog later kwam zakte eenvoudigweg op de grond of bleef voorlopig staan. Het werd een drukte van belang. Iedereen verheugde zich in elkaar blijheid en van het geluk stralende gezicht van de jarige. Het was er gezelliger dan het ooit in zijn echtelijke woning was geweest. Toen het laatste glaasje van de eerste ronde was in geschonken, stond het hele gezelschap als bij afspraak op en hief het aloude feestlied aan: 'Lang zal 'ie leven in de gloria!' Nooit eerder heeft dat zo mooi geklon ken als die keer toen deze als regel vals en ongelijk gezongen heilwens uitliep op een muzikale aanhankelij/csbetuiging. Toen het lied uit was brulden we de ont stane verlegenheid weg met wel drie hoe ra's, waarbij de derde kreet nu eens niet op halve kracht ging. Diefstal uit sportschool Een inwoner van Soest deed vorige week bij de politie aangifte wegens dief stal. Uit een sportschool aan de Steen- hoffstraat waren o.m. een klauwhamer, een schroevedraaier, een boormachine en een radio-cassetterecorder wegge nomen. Fiets gestolen uit kelderbox Een bewoner van de Smitsweg deed vo rige week bij de politie aangifte wegens diefstal van zijn fiets. De onbekende da der bleek het rijwiel te hebben wegge nomen uit de kelderbox. Vermoedelijk heeft hij daarbij gebruik gemaakt van een valse sleutel. VOOR ALLE VADERS MET SMAAK!! SOESTERBERGSESTR. 55 SOEST - TEL. 12639 voor de voor de maanden juli en augustus. Aanmelden: tel. 141 52 Veldweg 4 - Soest - Tel. 02155 -1 48 78 j Soesterbi Soesterbergsestraat 79 - Soest Nu ook lid NVM {v

Soester Courant | 1987 | | pagina 1