'Bij ons op Soest' Splinter Eemland b.v. Ook stichting Jeugdzorg naar Denemarken Zwemvierdaagse start maandag PAGINA 20 WOENSDAG 17 JUNI 1987 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 21 EDELSTEENSLIJPERIJ "DE SPRONG" Zomercompetitie HSV De Snoekbaars Verdriet GESPECIALISEERD IN JONGE GEBRUIKTE FORD-AUTO'S Groepskampioenen schaken bekend SCHAKEN Geslaagd korfbaltoernooi Eemvogels KORFBAL Enthousiast onthaal voor Vincent Fitness Promotions Diverse successen voor atleten van Pijnenburg ATLETIEK Sportcopy voor maandag 10 uur inleveren Succes voor De Springbokken Theo van de Beek wint voor vijfde keer RKJS-polsstokspringwedstrijd waarin iedere plat- ekt. irme rug r v.d. Meer Bij Meer zullen wij in de ran horen. Haar ro- i warme rug" staat Daarin een portret (waardig gezin. Zeer akters van de hoofd- rkenbare menselijke lienste van de auteur in haar personages, der, dan weer vaag, onbewust in een si-' ;t de beelden zelf ver- vonne v.d. Meer ge- eerde schrijftechniek :zer bij het gegeven n raakt. "Een warme door boeiend lezen, terlezen. Een groter voor handen. iesli Boek hofer i Van Rossum i, dan wel willen af in uitzonderingen. J zo'n 10.000 jaar e gevallen een zeer del bij. In dit boek tleidooi voor deze at aan recepten, ook d op gezinsmaaltij- :e handleiding voor lirect in hongersta- n uit Hollands »ek igie mnep k dokuraentatie. In her Walraff (West- udie Kagie een on- werkomstandighe- Ise werknemers in .ïst er van is verbij- ïd. Naast bepaalde bedrijfsleven wor- Nederlandse over- akt. Nederland een ïllicht voor ingeze- oor gastarbeiders, iet in dit boek on- um van de bins i i fantastisch boek. voor lezers die met en. De auteur Tom knap op in. Vele nt het verhaal een p de avond die u er :t hangt van lekke- onzin aan elkaar, bers van typische s om van te smul- dat op het menu It Contacten tussen Soest en Holbaek worden uitgebreid De stichting Jeugdzorg Soest vertrekt op zaterdag 25 juli naar het Deense stadje Holbaek. De vakantie, die tien dagen zal duren, wordt gemaakt door elf jongens en meisjes van zestien jaar en ouder en de begeleiders Johan Baks, Theo Papilaja en Wil Martens. De groep krijgt gratis overnachting aangeboden door Ungdoms Radgiv- ning, een plaatselijk opvangcentrum voor jongeren, dat vorig najaar enkele dagen in Soest verbleef. Het verblijf in Denemarken is ten eerste bedoeld als vakantie. "Maar we hopen ook weer in contact te komen met de jongeren, die vorig jaar een avond bij ons te gast waren. Daarnaast willen we als leiding kijken hoe alles rond het jeugdwerk in Holbaek exact in elkaar steekt," zegt Johan Baks. Holbaek, dat vorig jaar het 700-jarig bestaan vierde, kreeg in 1986 overigens een nationale prijs voor de wijze waarop de jeugd wordt opgevangen en begeleid door de diverse instellingen. Lars Dinesen Doordat de stichting Jeugdzorg Hol baek als vakantiebestemming heeft ge kozen worden de banden tussen Soest en deze Deense stad met 20.000 inwo ners nog eens strakker aangetrokken. De eerste banden werden gelegd in 1981, toen de basketbalvereniging The Red Stars een uitwisseling met de plaat selijke Holbaek Basketbal Klub organi seerde. Sindsdien hebben beide vereni gingen jaarlijks contact met elkaar, ter wijl tal van Soesters en Holbaekkers el kaar ook op andere momenten opzoch ten. Lars Dinesen, die namens HBBK de contacten met Red Stars legde, is jeugdwerker in zijn woonplaats. Vorig jaar deed hij met een vijftiental jonge ren enkele dagen Soest aan. De groep werd toen onder meer ontvangen op het gemeentehuis door burgemeester mr. Paul Scholten en wethouder drs. Gün- ther Plomp, terwijl men ook langs ging bij het jongerencentrum De Vangrail. Twee maanden later kwam Lars Dine sen met twee collega's nogmaals naar Soest voor een studiereis. Toen spraken de Denen met wethouder Plomp en Jo han Baks over verschillende facetten van het jongerenwerk, sport en andere maatschappelijke onderwerpen. Johan Baks en consorten nemen nu een kijkje in Holbaek, om zich ter plaatse op de hoogte te stellen van de werkwijze van hun Deense collega's. Partnerstad De leiding van de stichting Jeugdzorg heeft inmiddels de toezegging gekregen dat de Soester vakantiegangers van 25 juli tot en met 3 augustus gratis kunnen overnachten in het voormalige pand van Ungdoms Radgivning, ook wel So- cial Paedagogisk Kontor genoemd. Het opvangcentrum voor jongeren met pro blemen van verschillende aard is on langs verhuisd naar een belendend ge bouw. In het leegstaande pand hebben de jongeren en begeleiders van de Soes ter stichting verder alle faciliteiten. Lars Dinesen zal tevens een excursie naar de hoofdstad Kopenhagen organiseren. Overigens zullen in de periode dat de stichting in Holbaek is ook enkele ande re Soesters in de het Deense stadje ver blijven. De vraag is nu of Holbaek in na volging van het Duitse Soest en Titus- ville, Florida de derde partnerstad van Soest wordt. De reeds gerealiseerde wederzijdse contacten pleitten alleszins daarvoor, maar tot op heden is er nog geen contact geweest op gemeentelijk bestuurlijk niveau. Fietster gewond bij aanrijding Een 19-jarig meisje uit Soest is in de nacht van zaterdag op zondag gewond gèraakt toen ze werd geschept door een auto. Het ongeluk gebeurde aan de Kerkstraat ter hoogte van de Veldweg. Het meisje fietste daar met een vriendin en besloot de weg over te steken. Uit te genovergestelde richting naderde op dat moment een auto, bestuurd door een 22-jarige Soester. Het andere meis je waarschuwde haar, waarna de fietster aanvankelijk doorreed, later weifelde en tenslotte probeerde terug te rijden. De automobilist kon een aanrijding niet meer voorkomen. Het meisje moest met een beenbreuk en een hersen schudding naar Zonnegloren worden overgebracht. De auto werd aan de voorzijde beschadigd en de voorruit werd vernield. Wist U dat wij in Nederland: de grootste collectie edel- en halfedelstenen op voorraad hebben? ook uw sieraadreparatie in oude of originele staat kunnen verzorgen? de meest gespecialiseerde collectie sieraden hebben op het gebied van edel- en halfedel stenen (ruim 100 m2)? Een origineel cadeau voor elke beurs! Dus voor "oud of nieuw" en jong en oud kunt U al tijd bij ons terecht! Lange Brinkweg 66 - Soest - Tel. 02155-13042 Openingstijden: dinsdag t/m zaterdag van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Zaterdag 13 juni heeft h.s.v. de Snoekbaars de 3e competitie wed strijd gevist op de Vecht. Over de vangsten hadden de meeste van de 54 deelnemers niet te klagen. Bij een botenwedstrijd is het bij het ver trek altijd een ware veldslag om als eer ste de haven uit te zijn. Ook nu was dat het geval. Willem v.d. Kraats wist met deze wed strijd zijn gehavend aanzien te herstel len door 9.21 m. vis te vangen, wat hem een eerste plaats opleverde. Gesteld mag worden dat Willem dit aan zijn re putatie als Vechtspecialist verplicht was. In de 2e divisie was het Ed Strumpel die weer van zich deed spreken, nauwelijks bekomen van de huldiging voor de Veenkamptitel werd hij nu weer le met 9.71 m. Tweede in deze divisie werd Gert van Drie, die het erg goed doet en nu al een le en een 2e plaats op de lijst heeft staan. Gert ving 9.53 m. vis. Ben de Bes werd 2e in de le divisie met 8.31 m. Na afloop was er voor iedereen, tijdens een gezellig samenzijn in de Bierhut, een suprise in de vorm van een mooie plant. De aandacht werd gevestigd op een viswedstrijd die op 17 oktober op de Vecht wordt gehouden en waarvan de baten geheel bestemd zijn voor inva- lidenvoorzieningen in de hengelsport, zoals aangepaste werpmolens. Zij die prijzen beschikbaar willen stellen kun nen dit doen via Willem van de Kraats 02155 - 16895 of Carl Prent 02945 - 1251. De 10 hoogstgeëindigden uit bei de divisies waren: le divisie: 1. Willem v.d. Kraat 9.21 m.; 2. Ben de Bes 8.31 m.; 3. Evert Kasius 8.28 m.; 4. Jan Aertssen 6.65; 5. Theo Bosman 6.55; 6. Gerrit Kaius 5.85 m.; 7. Jaap Post 5.84 m.; 8. Co Wijnands 5.15 m.; 9. Arie Staal 4.86 m.10. Jan van Lam- balgen. 2e divisie: 1. Èd Strumpel 9.71 m.; 2. Gert van Drie 9.53 m.; 3. Ton Post 8.92 m.; 4. Oscar Lammerse 8.04 m.; 5. Ron de Bruin 5.50 m.; 6. Hans Meijer 4.95 m.; 7. Rinus Brons 4.59 m.; 8. Richard Horst 4.31 m.; 9. Henk Horst 4.16 m.; 10. Henk Altena 4.04 m. De volgende wedstrijd wordt op 27 juni gevist aan de Eem te Baarn. Verzamel tijd 5.30 uur bij het kruispunt Willem Barentzlaan/ Bestevaerweg. Vandaag: B. Botzenhardt (74) Tante Berta: "Dit winkeltje is mijn we reld. Ik heb hier vier generaties klan ten geholpen: de grootouders, de ou ders, de kinderen en nu de kleinkinde ren. In de laatste 27 jaar ben ik vier keer de deur uit geweest, twee keer bij de notaris en twee keer om schoenen te kopen. Dag en nacht was ik open. Een keer heb ik een boete gekregen van vijf gul den, maar als de meisjes hier 's avonds in mijn winkeltje gezellig zaten te pra ten en iemand kwam binnen voor een pakje shag, kon ik toch niet nee verko pen? De politie had daar altijd begrip voor, want ze wisten drommels goed dat ik het zuiver hield. Ik heb nooit stiekem iets verkocht. De deur stond altijd open. De tijd is nu rijp dat ik ermee stop. Het valt me heel moeilijk deze laatste we ken om alles op te ruimen. Het zaken leven was zwaar, maar iedereen was goed voor me. Nu laten ze me verrrek- ken. Jaloers? Nu ben ik alleen. Nu leef ik in een hel. Ik wil iedereen in Soest bedanken voor het vertrouwen, dat ik heb gekregen in die 34 jaar, dat ik dit winkeltje heb ge had. Ik bedank groot en klein, de ou- dejes en de kinderen en ook degenen die mij verdriet hebben aangedaan. Bijzonder hartelijk bedank ik de fami lie R., die twintig jaar lang de vakantie heeft doorgebracht in mijn ouderlijk huis in Duitsland en altijd alles belan geloos voor mij heeft gedaan: heel har telijk bedankt. Paleis Ik ben geboren in Geislingen. Dat ligt tussen Stuttgart en Ulm. Daar heb ik tot mijn negentiende jaar gewoond. In 1932 verhuisde ik naar Straatsburg, waar ik bij een hollandse familie in de huishouding kwam, bij een jonge me vrouw van 21 met een kind van één jaar- Duitse meisjes mochten toen met in Frankrijk werken in een tijd, dat er wel 30.000 duitse dienstbodes in het bui tenland werkten. Hollandse meisjes wilden vaak niet het huishouden in en de Duitse vrouwen waren van kinds been af hierin gedrild. Zo kwam ik na veel toestanden in 1933 naar Rotterdam en belandde via een bemiddelingsbureau in het Friese Beetsterzwaag bij Barones Van Ha- rinxma thoe Slooten. Ik heb altijd in de duurste huishoudens gewerkt. In 1935 kwam ik in Soestdijk bij de fami lie D., bij de familie B. en bij de inten dant van het paleis. Bij hem ben ik tien jaar geweest, ook tijdens de oorlog, tot aan zijn dood. In 1953 ben ik samen met Van D. dit winkeltje begonnen. Iedereen kende hem van de Korteweg. Hij was 24 jaar ouder. We zouden trouwen, maar zijn kinderen hielden dat tegen. In 1960 overleed hij en moest ik alleen verder. Ik had geen diploma's, maar iedereen stond achter me. Ik kreeg een vrijstel ling en ik ben door iedereen geholpen. Van het zakenleven had ik geen ver stand, het was een oud rommeltje, maariedereen was hartelijk en lief voor me. Nooit heb ik op het geld gezeten, al was ik zuinig. Ik heb gewerkt om uit de schuld te komen. Ik was wel goeiig, maar ik had een fijn leven. Respect Het was een mooie tijd. 's Morgens om zes uur liet ik de hond uit en hoorde ik op de Lazarusberg de torenklokken van Soest slaan. Ik werkte tot 's avonds 11 uur. Het leukste was 's middags het kinderuurtje. Dan kreeg ik zeker 50 of 60 kinderen van de Groen van Prinste- rerschool, van de Mariaschool, van de Theresiaschool of van de Beetzlaan- school in de winkel, die voor een stui ver of een dubbeltje snoep kwamen kopen. Die spanning wat ze konden krijgen voor een paar centen. Je ont ving drie gulden, maar het was een feest. Ik ken al die gezinnen hier op 't Hart. De grote gezinnen van de familie S., van de familie D., van de familie de B. en noem maar op. Die kinderen voed den elkaar op en het zijn allemaal goeie jongens geworden. Ér is er niet één bij die niet deugt. Ik heb veel res pect voor die jeugd. Ik was een geluk kig mens, tot het geld een rol begon te spelen. Van D. gaf ieder kind een snoepje en ik ben daar niet mee ge stopt. Wie toen blij waren met dat snoepje, zeggen nu: Berta geeft alles weg. Berta is gek. Die oudere genera tie, die dat beweert, doet mij het meest verdriet." JAN VISSER Baarn - Eemnesserweg 16-22 Telefoon 02154-15555 Soest - Beukenlaan 80 (hoek Dalweg t.o. Sporthal Beukendal) Telefoon 02155-12643 Ivar Chavannes is voor de derde achter eenvolgende keer kampioen geworden van de Soester Schaak Club. In de twee de groepen zijn nu ook alle kampioenen bekend. In poule A is vrijdag Jasko Su- lenta kampioen geworden. Hij won de beslissings tweekamp met A. Rosendal met 2-0. In B was R. Boekhoff al enige tijd kam pioen. In C viel vrijdag in de laatste wedstrijd de beslissing. C. Goes ver sloeg C. de Gier en is daarmee eveneens kampioen. De drie kampioenen pro moveren rechtstreeks naar de le groep, waaruit slechts 2 in plaats van 3 scha kers degraderen. (Dit i.v.m. het vertrek van kampioen Chavannes). K. Vegter en P. v/d. Hammen gaan a.s. vrijdag in hun inhaalpartij samen uitmaken wie er met ladderspecialist J. Braf volgend sei zoen in groep 2 gaat spelen. Stand onderaan in de eerste groep: 8. F. v. Tuinen 4 1/2 - 11 9. R. v. Aurich 4 1/2-11 10. K. Vegter 3 1/2 - 9 1 afg. 11. P. v.d. Hammen 3-10 12. J. Braf 2-11 Voor de ladder won T. Vennik vrij dui delijk van J. Braf, die prolongatie van zijn ladder-titel echter niet meer kan 'ontgaan. F.C. v. Tuinen zette ondanks een tijdnoodfase zijn tegenstander C. Vonk, mat. De beide jeugdtalenten Bouma en Nijman speelden remise, ter wijl Nieuwelink van Schendeling won. Vrijdag 26 juni is de laatste speelavond voor de vakantie. Het nieuwe seizoen begint op 14 augustus. Het jaarlijkse toernooi van korfbalver eniging De Eemvogels was dit jaar zeer speciaal. Jan van de Kuil had namelijk het idee opgevat alle ex-Eemvogels voor dit toernooi op te trommelen. Zo doende stroomde het gezellig veld aan de Staringlaan vol met oude bekenden, die gezamenlijk probeerden hun over gebleven kennis van het korfbal te ge bruiken. Zeer enthousiast en met veel inzet wer den de tegenstanders betreden. On danks dat de ex-Eemvogels in hun klas sen onderaan eindigden, was de sfeer bijzonder goed. Maar natuurlijk waren er meer teams op het toernooi. In de poule van de prestatiespelers eindigden de teams van Telstar 1 en Eemvogels 1 allebei op de eerste plaats. Het betere doelgemiddel- de wees Telstar als winnaar aan. In de ene poule van recreatiespelers kwam Telstar 2 als winnaar uit de bus, terwijl de andere poule een verrassende win naar opleverde: het juniorenteam van de Eemvogels bleek hier de sterkste. In de kruisfinale tegen Telstar bleek Tel star veel sterker. Zij wonnen overtui gend met 7-1. AI met al een zeer ge slaagd toernooi en zeker het herhalen waard. Vakantie Ondanks de zomerstop gaat het gebeu ren bij de Eemvogels gewoon door. Het plaatsen van het nieuwe clubgebouw zal de Eemvogels vaak op het veld bren gen. Voor meer informatie over De Eemvo gels, tel. 12743. Op uitnodiging van Patsy Pilkington, medewerkster bij het bekende sport- magazine "Fitness" en verbonden aan The Physical Education Association of Great Britain en The Reebok In- structor Programme, werd Vincent Fitness Promotions uitgenodigd om introduktielessen Bodyrobics te geven in Northampton en Londen, In Engeland is Bodyrobics nauwelijks bekend. Bodyrobics is een mengvorm van Aerobic en Fitness (gewichten). Op het eerste gezicht lijkt Bodyrobic op Aerobig maar omdat men bij Bodyro bic gebruikt maakt van lichte gewichten (dumbell's) is het veel zwaarder en aaardoor effektiever voor het lichaam. Vincent verzorgde de introduktie al daar en men was in Engeland razend enthousiast. Vincent demonstreerde ook in Enge land de zogenaamde Rubber Bands Aerobics. De Rubber Bands (banden), zorgen in plaats van gewichten op een snelle manier voor sterke soepele goe- duitziende spieren. Rubber Bands zijn plezierig om mee te werken, effektief en veilig. Mark Schaafsma Mark Schaafsma kwam uit in de junio renklasse. Het was de eerste keer, naja ren training en dieet, dat deze 20-jarige aerobic/bodyrobicleraar bij Wincent's Fitness Promotions uitkwam in een dergelijke wedstrijd. Jammer, net niet de eerste plaats door een klein foutje bij zijn vrije poses op muziek. Hij werd tweede, maar zette toch een goede stap op weg naar het Nederlands kampioen schap. Mark (links) wordt gefeliciteerd door Vincent. Een sterke ploeg middenafstandatle- ten van AV Pijenburg heeft afgelopen vrijdag deelgenomen aan een wed strijd in het Belgische Neerpelt. Alle atleten, getraind door Pijnenburg- voorzitter Rene van Zee, liepen de 800 m. Veruit de snelste Pijnenburger was Paul van den Brink. Net hersteld van een spierblessure wist hij de 800 m. af te leg gen in 1.54.7, een vierde plaats in de snelste serie, helaas niet genoeg voor deelname aan de Nederlandse Kam pioenschappen. De limiet voor deze wedstrijd is 1.52.3. Persoonlijke re- kords waren er voor Dirk Smit en Bas van Os. Dirk Smit verbeterde z'n beste tijd met 0.6 sec. en kwam uit op een keurige 1.57.8. Bas van Os werd min of meer door ploeggenoot Dick Kamer beek op sleeptouw genomen en naar een mooie tijd van 1.58.1 getrokken. Dick Kamerbeek kwam uit op 1.58.2. Hans Smit tenslotte zag z'n optreden in België opgesierd met een persoonlijk record, 2.11.2. Met wat meer ervaring op deze afstand kan hij nog seconden sneller lopen. Met inmiddels vier lopers onder de 2 minuten is het middellange afstands team AV Pijnenburg met een erg goed seizoen bezig, beste tijden zijn nog lang niet in zicht en zullen waarschijnlijk nog menigmaal verbeterd worden. Triathlon Van de sterk groeiende triathlonafde- ling van A.V. Pijnenburg waren drie triatleten vertegenwoordigd in Nieuw Lekkerland voor de drie diciplines t.w. zwemmen over ca. 1 km. in open water^ van ca. 16 graden, 40 km. fietsen en 13 1 km. hardlopen. Ton Zwart was ditmaal de snelste Soes ter. Voor het zwemmen gebruikte hij 20 min. 11 sec. Fietsen deed hij in 1 uur 36 min. 3 sec. inklusief de overgangen van zwemmen naar fietsen en fietsen naar lopen. Na het lopen registreerde hij een eindtijd van 2 uur 33 min. 52 sec. Evert Bosveld zwom het traject in 19 min., waarna hij gedurende 1 uur 37 min. en 55 sec. met het fietsen bezig was. Na het onderdeel lopen kwam hij op een to- taaltijd van 2 uur 41 min. 5 sec. Gerda v.d. Veen zwom sterk in 17 min. 46 sec. Voor het fietsen had zij 1 uur 43 min. 52 sec. nodig, terwijl zij na de 13 km. hard lopen als 5e dame finishte in 2 uur 47 min. 40 sec. In het Noord Hollandse Spierdijk wa ren zondag ook twee A.V. Pijnenbur gers in de strijd over 1 km. zwemmen, 46 km. fietsen en 10 km. lopen. Super veteraan Piet Majoor zit als eerstejaars triatleet de konkurrentie in zijn klasse al dicht op de hielen. Bij de 50 tot 60-jari- gen bevocht hij een 3e plaats. Zijn eind tijd bedroeg 2 uur 36 min. 58 sec. De af zonderlijke prestaties luiden zwemmen 20 min. 37 sec., fietsen 1 uur 24 min. 32 sec. en lopen 46 min. 55 sec. Hans van Asselt kwam tot een totaaltijd van 2 uur 39 min. 27 sec. onderverdeeld in zwem men 20 min. 35 sec., fietsen 1 uur 27 min. 15 sec. en lopen 47 min. 18 sec. Actie voor Unicef en veel nevenactiviteiten In het Soester Natuurbad vindt vol gende week de zwemvierdaagse plaats. Het nationale evenement, dat in 600 plaatsen wordt gehouden, staat dit jaar in het teken van het sponsor- zwemmen voor Unicef, het kinder fonds van de Verenigde Naties. Daar naast worden van maandag 22 tot en met vrijdag 26 juni een aantal demon straties gegeven in het Natuurbad, dat volgend jaar mogelijk door de ge meente wordt verkocht. De deelnemers aan de zwemvierdaagse hebben de keuze uit de afstanden 250 en 500 meter. Zoals gewoonlijk is het waterfestijn verspreid over vijf dagen, zodat iedereen een 'droge' dag kan op nemen. In de avonduren worden ne venactiviteiten gehouden. Op maandag kunnen de grijpgrage kin deren weer schatzoeken in het schuim- bad. Een dag later kan men een demon stratie kunstzwemmen bijwonen. Het inmiddels bekende Rhönrad komt op woensdag naar het Soester Natuurbad. Na een demonstratie kunnen ook de deelnemers capriolen in dit reusachtige wiel maken. Een schoonspringdemon- stratie, met onder meer een clownesk onderdeel, staat op donderdag in de be langstelling, terwijl de zwemvierdaagse bijna traditioneel wordt afgesloten met een barbecue op vrijdag, alle activitei ten beginnen tussen half zeven en zeven uur 's avonds. De deelnamekosten be dragen zes gulden per persoon. Men kan zich tot uiterlijk dinsdagavond op geven bij de kassa van het Natuurbad. De laatkomers op dinsdag mogen dan echter geen dag meer overslaan om in aanmerking te komen voor de medaille. Sponsoractie Voor het eerst wordt de nationale zwemvierdaagse gecombineerd met een sponsoractie. Alle deelnemers krij gen een sponsorkaart. Daarmee moe ten zij proberen zoveel mogelijk spon sors te strikken. Aan de hand van de ge leverde prestaties, die óp de kaart wor den aangetekend, kunnen de zwem mers bij hun sponsors het toegezegde geld ophalen. Het totale bedrag komt ten goede van Unicef. In het Soester Natuurbad wordt het totaalbedrag op vrijdagavond geïnd. Jan Leyendekker zal dit namens Unicef doen. De sponsoractie is gevolg van een sa menwerking tussen de honderdjarige Koninklijke Nederlandse Zwembond en Unicef. Men verwacht een grote op brengst. Na tien zwemvierdaagse be droeg de buit al bijna 50.000 gulden, terwijl in heel Nederland meer dan 600 zwemvierdaagsen zijn georganiseerd. Hoewel het totaal aantal deelnemers aan de Soester zwemvierdaagse nog niet bekend is, kan ook in Soest gere kend worden op een respectabel be drag. In voorgaande jaren schommelde het deelnemersaantal tussen de zeshon derd en duizend, en een gulden per per soon moet toch minimaal haalbaar zijn. De sportcopy voor de Soester Cou rant dient voortaan vóór maandag morgen 10 uur in ons bezit te zijn. Steeds meer wedstrijdverslagen wor den in de loop van maandag bij de redactie ingeleverd. Door dit late tijdstip wordt het moeilijker om de copy tijdig te verwerken. De correspondenten worden daarom vriendelijk, maar nadrukkelijk ver zocht de copy vóór maandagmorgen 10 uur in ons bezit te laten zijn. Het liefst ontvangen wij getikte tekst met dubbele regelafstand. Voor artikelen, die na maandag 10 uur bij ons worden afgegeven, kun nen wij plaatsing niet meer garande ren. De redactie Afgelopen zaterdag zijn in sporthal de Lieberg in Hilversum de laatste turn- wedstrijden gehouden om het kam pioenschap van de Gooise Turnkring in afdeling C, B, A. Om 8.15 uur kwam de le poule van de Springbokken op de vloer. De ploeg be gon bij de balk, daarna de vrije oefening die uitstekend verliep, daarna sprong, en als laatste de brug. Corina Fonteijn, die in afdeling B start te, draaide een uitstekende wedstrijd. Zij begon bij de vrije oefening die zij uit stekend draaide. Daarna sprong, brug en als laatste balk. Zij werd kampioen van de B-afdeling en kampioen van de toestel vrije oefening. Om 11.30 uur kwam de 2e poule op de vloer. De ploeg draaide ondanks alle zenuwen een goede wedstrijd. Mariska Brons werd kampioen. Annek Bosman behaalde de 2e plaats, en werd kam pioen van de toestel balk, en Marcelle Miles werd kampioen van de toestel vrije oefening en Mirjam van Oest be haalde de 6e plaats, (afdeling C) Daarna startte de 3e poule Ook hier succes voor De Springbokken. Sandra Walet behaalde de 3e plaats (B-afde ling) en Els Slingerland behaalde de 6e plaats en werd kampioen van de toestel brug (A-afdeling). Na een spetterend feest op de zater dagavond, vond afgelopen zondag de RKJS-sportdag voor alweer de zesde keer plaats. Een zeer geslaagde dag, waarop achtereenvolgens een Bed denrace, een hardloopwedstrijd en het polsstokspringen te zien waren. Daar het weer goed meewerkte, was de pu blieke belangstelling groter dan ooit. Bij de Beddenrace was het de bedoeling om met verrijdbare bedden een aantal hindernissen te passeren. De deelne mers mochten met zelfgemaakte bed den deelnemen en dat resulteerde in een aantal zeer vreemde creaties, waar in nog maar met moeite een bed te ont dekken viel. De eerste plaats werd ech ter gewonnen door een ploeg die met de RKJS-ziekenhuisbedden meedeed. Deze bestond uit Leo Kool, André v.d. Breemer en Adie Kuyer. Tweede werd een ploeg met een bakfiets-bed, derde werd de "nieuwe combinatie", die zelfs een kalf meevoerden. Later verhuisde men naar de Grote Melm, waar de fam. van Roomen weer hun land en erf beschikbaar stelden voor het hardlopen en polsstoksprin gen. Bij het hardlopen was de deelname matig. Dat doet echter niets af aan de zege van Wim v. Logtestijn, die de 2 km in 7.30 min. aflegde. Bij de dames werd Angela v. Burgsteden eerste in 6.08 (1400 m.) en bij de senioren was de eni ge deelnemer wethouder J. Menne die 8.50 min over de 2 km deed. Bij de sprint zegevierde Robert Roest in 13.08 sec., bij de dames werd Marjolein Lam eerste en bij de senioren ging Piet Zonneveld met de eer strijken (15.09). esde editie van Om 15.30 uur vond de zesde editie van het Soester kampioénschap polsstok- springen plaats. De strijd was dit jaar zeer spannend en de verschillen in af stand miniem. Bij de junioren werd voor de vijfde keer Theo v.d. Beek kampioen met 7.80 m. Bij zijn tweede sprong belandde hij in het water met een gebroken polsstok. Tweede werd een nieuwkomer Wim v. Barneveld (7.75) en derde werd Adri v. Breukelen met 7.70 m. De verste sprong van de dag werd echter gemaakt door Piet Zonneveld, die met 7.90 m. kampioen De beddenracevormde een van di hoogtepunten van het sportieve pro gramma. Foto: Goos van der Wilt. werd bij de senioren. Hiermee volgt hij Rijk v. Doorn op, die met 7.30 m. zijn sprong van vorig jaar evenaarde, maar hiermee nu een tweede plaats verdien de. De derde plaats werd gedeeld door Gerard Hilhorst (ook een oud-kam pioen) en Wim Hilhorst, die beiden 6.50 m ver sprongen. Bij de dames werd Margreet v. Roomen op eigen erf eerste (5.95 m.). Tweede werd Maijolein Lam met 5.75 m. en Alice Rademaker werd derde met 5.55 m. De Pipo-prijs voor de meest originele fout-sprong werd behaald door Anita Hofslot, die al vijf jaar aanspraak maakt op deze prijs. Tijdens en na de polsstok-wedstrijd wa ren er nog diverse kussengevechten op een balk boven de sloot te zien, die voor een zeer komische noot zorgden. Al met al een prachtige, sportieve dag, die uiteraard niet mogelijk was zonder de steun van een aantal bedrijven of perso-

Soester Courant | 1987 | | pagina 21