m Soest Schoeman HOERA! AGFA FILMS NU PER 15?5 i fhidPub Keukens Koopt U Bij Schipper o Wethouder en hondenbezitters samen in hondepoep-werkgroep 1 wpA AGIA FILMS VOOR MEER GESLAAGDE FOTO'S. Meningen van lezers Soest 50 Jaar geleden SCHOEMAN MAKELAARS BEDRIJFSMAKELAARDIJ de PAGINA 4 WOENSDAG 17 JUNI 1987 SOESTER COURANT SOEST HOOGLAND ¥-^<1+ I SOEST Specialisten in bedrijfshuisvesting Projektinitiatieven en beleggingen Vastgoedbeheer Woningmakelaardij Hypotheken Assurantie Makelaars Pensioenadviseurs ?H..Soesf ■JIM kom eens met Schoeman praten! DeSoesrer Duinen vraagt uw aandacht voor combipOIO AGFA Duo Pack Na protesten over gebrek aan voorlichting (Toekomstige) bejaardenflats Y erkeersmaatregel Smitshoi v*i iippci 18 Juni 1937 M Kantoor Soest Middelwijkstraat 54 N\/M Dagers geopend van 8.30-12.30 uur en 13.30-17.30 uur Bovendien 's zaterdags van 10.00-14.00 uur. STEENHOFFSTRAAT Riant vrijst. herenhuis (bouwj. 1929) m. vrijst. gar. en roy. achtertuin. Vestibule, gang, k.k., toil., douche, keuk. (2.80 x 4 m.), kamer en suite (4.20 X 5 m. en 5.50 x 4.20 m.) m. schuifdeuren, authentieke plafonds en marmeren schoorstenen. Ingebouwde kasten. Roy. trapopgang m. overloop, gr. voor-, acherkam. en 2 zijkam. Gas c.v. Koopsom f 260.000,-- MOLENWEG Riant vrijst. onder architektuur gebouwd landhuis (bouwjr. 1980) m. c.v., aangeb. gar. m. vliering, perfekt aangel. tuin m. sierbestrating en terras op hetZ. Roy. hal m. vide, gard., toil., open hardhouten trap n. verd., woonkam. m. corner, eetkam., roy. open haardpartij, schoonmetselwerkwanden en massief eiken balkenplaf., half open split-level luxe inb.keuk. m. eetbar en aansl. bijkeuk. en gar.; verd.: roy. overloop m. 4 sl.kam., compl.bad- kam 2e douche en 2e toil. Oudersl.kam. m. balkon en ingeb. kasten- wand. Algemeen: er is gebruik gemaakt v. zeer duurzame materialen, hardhouten kozijnen en ramen, ged. v.v. therm. beglaz. Vloerverw. in keuk, en ged. woonkam. afgewerkt m. handvorm plav. Isolatie: kap, vloer, spouw en ged. therm. beglaz. Koopsom f 650.000,-. SOESTERBERGSËSTRAAT Te huur aangeboden bedrijfsruimte, ca. 285 m2, vrije hoogte ca. 3 m. Ligging: aan achterzijde gar.bedrijf gel. atelierruimte, goed bereik baar m. verharde inrit. De bedrijfsruimte is momenteel in gebruik voor licht montagewerk en v.v. eigen nutsaansluitingen, c.v.-install., toil.groep, kitchenette, incl. verlichting plafonds e.d. Voldoende dag lichttoetreding d.m.v. raampuien. Schuifdeur ter grootte v. 2.50 x 2 m. Parkeergel.: bij het gehuurde object zijn in tot. 4 parkeerplaatsen be schikbaar. Zekerheidstelling: waarborgsom of bankgarantie ter grootte v. 3 mnd. huur, incl. BTW. Huurprijsherziening jaarlijks, voor het eerst een jaar na huuringang, op basis v.h. aangepaste prijsindexcijfer voor gezinsconsumptie reeks werknemersgezinnen m. in 1980 een gezinsin komen beneden de loongrens voor de ziekenfondsverzekering (1980 100). Aanvaarding: 1-9-1987. Huursom f 19.500,- excl. BTW. Makelaars in onroerende goederen Lid N.V.M. Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Leusden, Hoofddorp en Tiel 3764 CH Soest Middelwijkstraat 54 Telefoon 02155 - 1 35 39 b.g.g. 1 69 55 B.J.A.M. Majoor (mak./tax. o.g.) RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTDUINEN 02155-12739 Ontwerp-bestemmingsplan Mercury De burgemeester maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, be kend dat het ontwerp van het bestem mingsplan Mercury met ingang van 18 juni 1987 gedurende één maand ter ge meentesecretarie, afd. algemene zaken en stadsontwikkeling (geopend iedere werkdag van 09.00 -12.00 uur) alsme de in de plaatselijke bibliotheken en in het gemeentelijk informatiecentrum, Steenhoffstraat 9a alsmede in de hulp secretarie te Soesterberg (gedurende de gebruikelijke openingstijden) voor een ieder ter inzage ligt. Gedurende de ter mijn van tervisielegging kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwa ren tegen dit ontwerp indienen. Voorbereiding bestemmingsplannen De burgemeester maakt, ter uitvoering van art. 22 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening, bekend dat door de raad der gemeente Soest bij zijn besluit van 21 mei 1987, afd. I nr. RB 87-83, be stemmingsplannen in voorbereiding zijn verklaard voor de gebieden die op de bij dit besluit behorende kaarten in grijs zijn aangegeven en welke als volgt kunnen worden omschreven: 1. het gebied dat globaal omgrensd wordt door de omgeleide Rijksweg, de Veldm. Montgomeryweg, de Baten- burgweg en de gemeentegrens met Zeist: 2. het winkelgebied aan de Van Wee- destraat; 3. gronden ten oosten van de spoorlijn Utrecht-Baam, voor zover gelegen tus sen een punt nabij de Grote Melmweg en het station Soest en omvattende de gebieden nabij de Grote Melmweg, Lange Brinkweg, het Kerkpad, de Steenhoffstraat en de Middelwijkstraat (plan Soest-Midden)- 4. gronden omvattende de wijk Soest- Zuid met uitzondering van het gebied dat ligt in het bestemmingsplan Winkel- pool Soest-Zuid; 5. gronden gelegen ten westen van de Nieuweweg ter hoogte van de Klein En- gendaalweg en op De Eng tussen de be bouwing van de Molenstraat, de spoor lijn Utrecht-Baam en de Nieuweweg; 6. gronden omvattende de bebouwde kom van Soesterberg; 7. het perceel Wiardi Beckmanstraat 491; 8. het perceel Beckeringhstraat/ Krommeweg; 9. het perceel Torenstraat 2D; 10. het perceel Smitsweg 20-22. Tevens heeft de raad bij zijn besluit ten aanzien van de onder 5 genoemde gronden bepaald dat het verboden is bepaalde werken, geen bouwwerken zijnde of werkzaamheden uit te voeren zonder of in afwijing van een schriftelij ke vergunning van Burgemeester en Wethouders (aanlegvergunning). Dit besluit treedt in werking op 18 juni 1987. Komende week in Soest 18 juni: wielerronde van Soest; wijk 't Hart 20 juni: rommelmarkt "Pruttelpot"; Prof Lorentzlaan Soesterberg 22 t/m 28 juni: collecte E.H.B.O. Openbare commissievergaderingen Dinsdag 23 juni: commissie Wel zijnsplanning Agenda o.a.: systeem prioriteitenstel ling; structuur commissie welzijnsplan ning. Woensdag 24 juni: commissie Min derheden Agenda o.a.: alfabetisering en eduka- tieve aktiviteiten; eerste plan van aan pak "Migrantenwerk". De vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in de commissieka mers van het gebouw Gemeentewer ken, Lange Brinkweg. De aanvang is 20.00 uur. De stukken die betrekking hebben op de vergaderingen liggen ter inzage in het INFOrrriatiecentrum. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aan vang der commissievergadering kun nen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agenda punt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkin gen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is be perkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minu ten. 3. De commissie kan de door de spre kers uit het publiek gemaakte opmer kingen bij haar beschouwingen betrek ken. 4. Degenen die in eerste instantie van het spreekrecht gebruik hebben ge maakt, hebben het recht voorafgaande aan de bespreking in de tweede bespre- Agfacolor Maxi films zijn de EYTDA \'i//(fl ii'-fj I !+fj lEI |lfl beste kleurenfilms. Ze zorgen I ImN W fclfcB voor meer geslaagde foto's, omdat ze,een grote belichtingsspeelruimte hebben. Zelfs bij tegenlicht, grote kontrasten, strakke luchten of flitsopnames staat alles er fraai gekleurd op. En op elke film van 24 zitten 3 foto's extra. Gratis. Als Duopack, met 2 films per doosje, zijn ze nu nog voordeliger. Hoera voor Agfa! Agfa Maxi Duopacks XR lOOi 135/24+3 zijn verkrijgbaar bij: Per stuk9.95 Zuidpromenade 15 Telefoon 12874 foto-film-video y tJ oomouter/ Qal Op uitnodiging van wethouder Ries van Logtenstein (CDA) zullen enkele hondenbezitters uit de wijk Klaarwa- ter zitting nemen in een werkgroep, die de aanpak van de hondepoep- overlast samen met het gemeentebe stuur gaat begeleiden. De wethouder deed deze uitnodiging na de nogal fel le protesten tegen de plannen om Klaarwater aan te wijzen als proefge bied, die de hondenbezitters vanaf de tribune lieten horen. De vier insprekers maakten duidelijk dat zij de voorlichting van de kant van de gemeente onvoldoende vonden en vreesden dat de hondenbezitters goed in de problemen zouden komen. "Hoeveel klachten zijn er dan wel bin nengekomen?" wilde de heer De Jager weten. Volgens hem bij de politie nog geen handvol. Hij meende dat er wel grotere problemen in Soest zijn om 35.000 gulden aan te spenderen. De heer Verhoef sloot zich daarbij aan en pleitte voor handhaving van de oude situatie: een aanlijngebod. "De proble men komen van de honden die de deur uitgeschopt worden." Hij bepleitte eerst een uitvoerige enquête in de wijk en uitstel van het plan. Mevrouw van Hooff verklaarde zich te gen de afrastering van het park Hons- bergen, uit vrees voor waardevermin dering van de huizen. Ze wees erop dat loslopende katten ook veel overlast veroorzaken en had geen al te gunstig oordeel over de bewoners van Hons- bergen, die volgens haar "hele broden en speklappen" uit de ramen in het park deponeren. Volgens haar is het honde- pöepprobleem onoplbsbaar tenzij alle honden worden uitgeroeid ("en de kat ten erbij"). Ze vond het tenslotte "min netjes" dat burgers ertoe worden aan gezet elkaar te "verlinken". Tenslotte liet ook de heer Overweg we ten dat hij de voorlichting bijzonder slecht vond. "Dit is geen manier van in spraak." Hij liet weten dat hij in het ver leden van een heel ander plan had ge hoord van medewerkers van de ge meente. Excuus Wethouder Van Logtenstein wees erop dat via de pers toch ruchtbaarheid aan het plan was gegeven. "Er is kennelijk iets misgegaan in de voorlichting, en ik wil u daarvoor mijn excuus aanbieden." Overigens wees hij erop dat er geen on herroepelijke besluiten genomen zou den worden en dat het plan niet meer is dan een reactie van het College op een door de gemeenteraad aangenomen motie om "iets te doen". De uitvoering van het plan wordt voorafgegaan door uitgebreide voorlichting, huis aan huis. kingsronde het woord te voeren indien naar hun oordeel de discussie van de commissieleden in eerste instantie daartoe aanleiding geeft. 5. Dfe voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commissie be hoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: 1. het bouwen van 4 woonhuizen Soes- terbergsestraat 105 (art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en art. 50 lid 8 der Woningwet en art. 83 lid 1 van het Wet Geluidhinder); 2. het bouwen van een tuinhuisje en het plaatsen van een schutting Meent 27 (art. 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en art. 302 lid 6 van de bouw verordening); 3. het uitbreiden van een woonhuis Van Goyenlaan 4a (art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 4. het vergroten van een bedrijfsruimte Stationsweg 20 (art. 19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening en art. 50 lid 8 der Woningwet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken voor de bouwplannen 2, 3 en 4 en van een maand voor bouwplan 1, te reke nen vanaf donderdag 18 juni 1987 eventuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afd. I (kamer 23) ter inzage. Informaties-. fnfo-centrum, Steenhoff straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Hij meende dat de hondenbezitters zich "onnodig diep hadden ingegraven". "Dit is nog een zeer net plan; in andere gemeenten kiest men voor een veel har dere aanpak. De notitie is veel vriende lijker gesteld dan de suggesties van van avond doen vermoeden. We willen al leen een onwenselijke toestand verbe teren." De commissieleden reageerden enigs zins onthutst op de protesten van de tri bune en wezen erop dat de medewer king van de bevolking onontbeerlijk is. Vrijwel unaniem stemden de raadsle den met de grote lijnen van het plan in. Leidje Tomassen (Prog. Soest) pleitte wel voor een niet al te hoog hek rondom het park en vond het maar onzin dat de gemeente schepjes gaat aanbieden die een tientje moeten kosten, terwijl ze voor twee gulden te koop zijn in de win kel. Kees Boerkoel (PvdA) wilde het uitlaatverbod in het park verder uitbrei den tot het winkelcentrum. Controle Henk Strietman (CDA) zag weliswaar ook nog geen echte oplossing dagen voor de hondepoepproblemen, "maar we moeten wel wat proberen". Hij pleitte voor een duidelijke controle. "De eerste keer een waarschuwing, maar de tweede of de derde keer moe ten de hondenbezitters ernaan geloven als ze zich niet aan het verbod houden." Hij voelde het meest voor een "herken baar" gemeentelijk schepje. Bert Krijger (WD) liet de insprekers ten overvloede weten dat het gesprek in de commissie niet ging over "wat er be sloten i's", maar over "wat er besloten zou kunnen worden". Voor zijn fractie heeft de bestrijding van de hondepoep geen prioriteit, maar als er iets wordt gedaan moet er een flinke wissel wor den getrokken op de medewerking van de hondenbezitters. Jan van Esseveld (D66) vond dat er wel Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Omdat oma niet meer in staat was zelf standig te blijven wonen, moesten de kinderen haar Honsbergenflat ontrui men. Ook de nieuwe huismeester bleek gelukkig zeer behulpzaam te zijn. De buurvrouw schuin tegenover bleef zoals altijds steeds paraat voor als er iets bij zonders was. Ook mevrouw (zuster) Beima die zieke en hulpbehoevende mensen met raad en daad bijstaat bleef belangstellend en tot helpen bereid, fij ne mensen allemaal! Hoewel het triest is dat oma naar een verpleeghuis moest zijn de kinderen (wij dus) wel blij, wel blij dat de krant niet meer dag in, dag uit naar boven ge bracht hoeft te worden. Flats zonder eigen brievenbus zijn toch niet echt gemakkelijk. Je moet wel pon- tificiaal in de kleren om je ochtendblad te pakken te krijgen en als je ziek bent kun je ook de post wel vergeten. Natuurlijk kunnen er woningbouwflats geschikt gemaakt worden voor bejaar den. En paar liften, tochtvrije galerijen (zoals in de Drie Eiken) een eigen brie venbus en niet te vergeten een goed werkende verwarming. Dat de ondeug delijkheid van die flatverwarming nooit eerder aan het licht gekomen is vind ik onbegrijpelijk. Wist ik veel! Sorry hoor Edith in Amerika dat ik wel eens ge dacht heb: "Je doet ook maar wat!" als ik hoorde hoeveel je eigenlijk zou moe ten bijbetalen. Het feit dat het zelfs mij niet zou lukken om dat voor elkaar te krijgen had mij aan het denken moeten zetten. Intussen zullen zolang er flats over zijn, bejaardenbungalowtjes helaas een droomwens blijven. Maar geen brievenbus, dus geen krant dan misschien de Kabelkrant? Omdat Soest deel uitmaakt van de Regio Eem- land geniet de Amersfoortse krant be grijpelijk misschien, de voorkeur voor het verzorgen van de kabelkrant. Wij hebben genoemde krant trouwens op gezegd omdat er te weinig nieuws uit Soest in stond! E.G. Timmer-Geerlings wat minder borden geplaatst zouden kunnen worden en Jan van Garderen (GPV/SGP/RPF) vond dat de miden- stand maar schepjes moest verkopen. Vrijwel alle commissieleden vonden dat er aandacht moest worden gegeven aan de opmerkingen van de hondenbe zitters, dat de "vrije gebieden" (waar men zijn hond mag laten loslopen) een aanslag kunnen zijn op de verkeersvei ligheid. Met name langs de Vrijheids- weg en de Dalweg zijn dergelijke gebie den gedacht. Juichen De wethouder liet in dat verband weten dat de hond in deze gebieden los mag, maar niet los móet. "Dat is de verant woordelijkheid van de eigenaar, en die kent zijn hond beter dan ik. Het gaat ons om het afval." Hij vond overigens dat de notitie volledig recht doet aan de hond en de hondenbezitters. "Als ik u was zou ik juichen," hield hij de dieren liefhebbers voor, want u mag uw hond strak loslaten in die gebieden." Hij ver klaarde zich bereid nog eens na te den ken over het schepje en de borden. Nadat de insprekers nog pleitten voor afzetting van een deel van het Honsber- gen-park, speciaal voor de honden, stelde de wethouder vast dat de ge meente en de hondenbezitters niet zo ver van elkaar af stonden. De commis sie stemde van harte in met zijn sugges tie voor een werkgroep. Deze zou gis teravond voor het eerst bij elkaar ko men. o.a. Mexx, Love, News ln verband met de braderie van de win keliersvereniging De Smitshof is het parkeerterrein van de Smitshof van dinsdag 23 juni te 19.00 uur tot woens dag 24 juni te 21.00 uur voor alle ver keer gesloten. Als het om keukens gaat, is Schipper het juiste adres. Ruime keuze in kunststof, wit eiken otland- 'ir= huisstijl. bouwprodukten m. 02155 -10304 Showroom alle dagen geopend, zaterdag van 9.00 tot 16.30 uur. 'n MANAGE TE SOESTDÜK De onmiddellijke omgeving van Soest-Soestdijk, is het bij uitstek geschikte terrein om de ruitersport te beoefenen en zeer zeker is nergens in geheel Ne derland een dergelijk landschap, zoo gunstig gelegen te vinden. Ritten naar de Pyramide, naar de Lage Vuursche en het Vliegkamp, kortom door Sticht, Eemland en GoQi, geven U een goed beeld van de groote ver scheidenheid in natuurschoon. Urenlang kan men rijden over prachtige heide velden, langs rustige zandwegen en door schaduwrijke bosschen. Ook daarom zijn er ieder jaar vele vakantiegangers, die hier hun vacantie doorbrengen. Er bestond dan ook groote behoefte aan een goed ingerichte manege. De heer S.P. Mallée heeft het aangedurfd om in deze behoefte op uitstekende wijze te voorzien. Aanvankelijk naast de Gouden Ploeg, thans echter verplaatst naar de Waldeck Pyrmontlaan, heeft hij een model-stal ingericht en zullen ook spoedig de anderen attributen voor 'n goede manege verschijnen. Nog deze week zal er 'n flinke buitenmanege gereed komen van 35-20 M. Ook het rij materiaal is uitstekend, 'n Viertal fraaie paarden, waaronder een prachtige Arabische hengst en 'n renpaard, staan ten dienste van 't sport-min- nende publiek. Ofschoon de officieele opening eerst over zes weken zal plaats hebben, bestaat er thans al gelegenheid om te rijden of om les te nemen. We wenschen den heer Mallée met z'n nieuwe onderneming alle goeds. VERKEERSONGEVAL Even voorbij de in de Praamgracht gelegen sluizen had Zaterdagmiddag op de betonweg naar Utrecht een ernstig auto-ongeval plaats. Waarschijnlijk door het niet goed functioneeren van de stuurinrichting reed een vrachtauto met groote snelheid tegen een boom. Bij de botsing werd de wagen zeer ernstig be schadigd. De kap werd er totaal afgeslagen en de rechtervoorzijde van de wa gen werd volkomen in elkaar gedrukt. De aan deze zijde gezeten jongeman raakte met zijn been beklemd tusschen het portier en een boom. Het been werd totaal afgerukt. De chauffeur bekwam slechts eenige lichte verwondingen, maar was door het voorgevallene zeer ontdaan. Nadat geneeskundige hulp was verleend, is het slachtoffer van dit ongeval naar de Rijkskliniek te Utrecht vervoerd, waar hij in zeer zorgwekkende toe stand is opgenomen. De zwaar beschadigde auto werd later op den avond weggesleept. ADRES AAN DEN GEMEENTERAAD De bewoners van de Torenstraat hebben 'n adres ingediend bij den gemeente raad, waarin geprotesteerd wordt tegen de maatregel waardoor het aan de be rijders van tweewielige motorrijtuigen verboden is de Torenstraat vanuit de richting Amersfoort te passeren. Adressanten verzoeken intrekking van genoemde maatregel, omdat hun toch al zwaar belaste zaken, van dit besluit ernstig nadeel ondervinden.

Soester Courant | 1987 | | pagina 5