F- brilmode B k tGD is. )5 Politiek kan sport niet overtuigen Meeste fracties vóór 'principe-uitspraak' over opheffing Sportstichting Peilverlaging Grote Melm van de baan Nieuwbouw gemeentehuis mag budget niet overschrijden SWIFT PRISMAKIJKERS Belangrijke fusie in de Nederlandse glashandel ANWB neemt Eemlandroute in gebruik PAGjNAj WOENSDAG 17 JUN11987 SOESTER COURANT PAGir sfoort B.V. MENSEN. Df Ruime raadsmeerderheid wil sportstichting opheffen, maar: Voorstel laat ruimte voor nader overleg 'Directeur Sportstichting praat voor z'n beurt' Landinrichtingscommissie komt deels tegemoet aan bezwaren Twijfels over verkoop 'Gemeentewerken' Geslaagden Chr. MAVO Soest Objectief gezien het verst! Alle andere types 10% korting! Brandsma B. V. Soest en Kröder Beheer B. V. Beverwijk Drukkerij Smit B.V. Smitshof winkeliers-feest op 24 juni verwarming l glas (triplex) :hterruitewisser ;t sproeier ooieonstructie hteruitrijlamp Amersfoort. 3-63 5104. lt 66A ipijterie) 595,- 915,- 995,- 795,- 795,- 399,- 449,- 469,- 595,- 789,- 174,- iclamezeil) 119,75 179,- 'm vr. 10.00- ipavond Een ruime meerderheid van de ge- I meenteraad zal op de eerstvolgende vergadering van donderdag 25 juni de intentie uitspreken dat de politiek uit het sportoverleg moet stappen. Ver volgens dient het College van Burge meester en Wethouders voor het einde van dit jaar met een voorstel te komen omtrent een nieuw adviesorgaan. CDA/PvdA/D66/Progressief Soest, die samen 18 van de 27 raadszetels be zitten, willen de sportstichting laten plaatsmaken voor een zogenaamde ar tikel 61-commissie. Woordvoerders van de vier fracties hebben dit verklaard tegenover enkele vertegenwoordigers van iets meer dan een handvol clubs. De sport staat tot nu toe nog uiterst sceptisch tegenover de f, voornemens van de politieke meerder heid. Tijdens een bijeenkomst maakten de in geringe getale opgekomen spor- L ters geen geheim van hun achterdocht. ■De absentie van het leeuwendeel van de r'. clubs onderschreef die houding zo mo- gelijk nog meer. j De sporters willen zich niet laten over: tuigen alvorens de politiek alle voorde len van een artikel 61 -commissie op een j; lijstje'kan geven. Nu heerst er onder hen nog volledige onduidelijkheid over de gevolgen van een andere structuur. Politieke zeef Volgens de vier politieke partijen vormt het dagelijks bestuur van de sportstich ting een 'zeef' voor veelwensen van de sportclubs, omdat tweederde van het dagelijks bestuur van de sportstichting uit politici bestaat. Een nieuw adviesor gaan met alleen maar sportbestuurders (dus zonder het zogenaamde 'twee pet- tenverhaal') zal huns inziens veel beter werken. "Zij kunnen gevraagd en onge vraagd advies uitbrengen. De praktijk heeft geleerd dat de sporters niet vrij met eigen plannen komen, maar te ge bonden zijn aan de politici in de sport stichting. De politiek is nu toch te stu rend bezig met bepaalde plannen. In het verleden kwamen veel zaken niet door vanuit de sportstichting. Met een artikel 61-commissie duurt het minder lang voordat beslissingen worden genomen en men tot uitvoer kan overgaan," stel de Kees Boerkoel namens de vier frac ties. Hij ging niet in op de opmerking dat ook een artikel 61-commissie te ma ken zal krijgen met een politieke zeef. "Het is nu de zeef Steenhoffstraat 6, straks de zeef Dalweg," aldus één van de aanwezigen. Snellere beslissingen en openheid zijn volgens CDA/PvdA/D66/PS voorde len van een nieuwe overlegstructuur na dat de sportstichting wordt opgeheven. Hoewel de vier aanvankelijk verklaar den dat de gemeente wel de BTW kan terugheffen op investeringen en de sportstichting als privaatrechtelijke stichting niet, maakten dezelfde partij en even later op de plaats door te zeggen dat het College dit nader zal moeten uit zoeken. Volgens CDA/PydA/D66/PS zal de reorganisatie binnen de sport een be sparing opleveren van 500.000 gulden per jaar. Dat geld komt voort uit een be tere organisatie voor wat betreft accom modaties, automatisering en de perso neelsbezetting. D66-er Jan van Esse- veld liet daarbij weten dat er geen ont- zullen vallen. Onvoorzichtig De sporters zijn nog geenszins over tuigd van de voordelen van een artikel 61-commissie. Zij stelden zich vrijdag avond in De Open Hof op het stand punt dat men nu weet waar men aan toe is met de sportstichting, maar alleen maar met vraagtekens kampt omtrent een nieuw adviesorgaan. Ze vonden het dan ook onvoorzichtig van de partijen om nu al een intentie-verklaring af te geven over de opheffing van de sport stichting, overeenkomstig het voorstel van B. en W. Overigens is (sportwet houder drs. Günther Plomp tegen dit voornemen. De discussie tussen de vier partijen en de sporters kwam vrijdagavond moei zaam op gang. Nog steeds vindt men het ongepast van de vier fracties dat ze tij dens de deelnemersvergadering met hun plannen in de openbaarheid tra den. Volleyballer Jan Lijkendijk noem de de handelswijze van de vier dan ook een 'ongeoorloofde tackle'. "De presen tatie van uw plannen was verrassend, en nu haalt u de slimme zet uit de sport te laten zeggen waar de knelpunten lig gen. U draait de zaken om. moet met de voor- en nadelen komen, want u wilt de huidige situatie veranderen." Hoe wel de zes aanwezige politici van CDA/ PvdA/D66/PS daarop hun best deden sympathie te vinden voor hun plannen, trokken de sporters na afloop allerminst overtuigd naar huis. Zodra het College een voorstel indient met betrekking tot een nieuwe structuur, dan zullen de vier partijen opnieuw met de sporters in conclaaf treden. Met uitzondering van de WD zijn alle fracties in de gemeenteraad het eens met (de meerderheid van) het College dat de Sportstichting moet worden op geheven en plaats moet maken voor een adviescommissie, waarin "de poli tiek" afzijdig blijft. Dat bleek maan dagavond eens te meer in de commis sie Algemene Bestuurszaken onder voorzitterschap van burgemeester Scholten. Raymond van Gelder, fractievoorzitter van de PvdA, maakte nog eens duide lijk wat de bedoeling is van het raads voorstel, waarmee de vijf overige frac ties instemmen. Ten overvloede infor meerde hij daarnaar bij burgemeester Scholten: "Het is toch zo dat u voorstelt een principe-uitspraak te doen over de opheffing, en dat u als College een machtiging vraagt van de raad om met alle betrokkenen te overleggen over de condities waaronder die opheffing plaatsvindt, met het oogmerk verbete ringen aan te brengen in de structuur? Of gaat het erom de Sportstichting di rect maar op te heffen en het overleg te bruuskeren?" Burgemeester Scholten liet nadrukke lijk weten dat het College zich confor meerde aan de eerste interpretatie. "De intentie is duidelijk; het gaat erom de positie van de sport op verantwoorde wijze te bepalen, niet om de sport even aan te pakken. We moeten niet de sug gestie wekken dat we in de toekomst al les buiten de sport om willen regelen. Na het raadsbesluit gaat het overleg verder." Niet fixeren De fractiewoordvoerders van CDA, Prog. Soest D66 en GPV/SGP/RPF sloten zich in grote lijnen aan bij het be toog van Van Gelder en betuigden om beurten hun instemming met het voor stel. Alleen Bert Krijger (WD) voerde een wat eenzame strijd, waarbij hij vooral inging op de overige zaken in het voorstel, waarin een groter mate van te rughoudendheid wordt bepleit voor wat betreft de gemeentelijke vertegen woordiging in diverse instellingen. Hij wilde de zaak dan ook niet fixeren op de Sportstichting alleen en beschouwde het voorstel in feite als niet meer dan een discussienota. "Met veel manco's," voegde hij daaraan toe. De opheffing van de Sportstichting mocht dan formeel niet aan de orde zijn, Krijger vreesde dat de raad nu een besluit zou nemen waarvan de conse quenties niet bekend waren. "En het is nauwelijks te verwachten dat er binnen kort op dat principe-besluit zal worden teruggekomen." Hij vond dat bijvoorbeeld ook de fiscale gevolgen eerst bekend moeten zijn, en ook meer duidelijkheid moet bestaan over de "eigendomssituatie" van de ac commodaties, waar verenigingen soms veel geld in hebben gestoken. Behoorlijk overleg Ans Greemorst (CDA) stelde even eens vast dat het voorstel uitgaat van behoorlijk overleg, dat nog moet gaan plaatsvinden en waarvan het resultaat zou' kunnen zijn: opheffing van de Sportstichting. "De samenwerking met de sport kan evengoed efficiënt verlo pen zonder de stichting." Wiebe Meilof (GPV etc.) noemde het voorstel een logisch verlengstuk van de ambtelijke reorganisatie. Wel miste hij ook een afweging van de financiële as pecten. Hij noemde het verder vreemd dat de vier partijen hem niet gevraagd hadden zich achter hun verklaring te stellen, al zou hij daaraan - vanwege het ongelukkige tijdstip - ook niet hebben meegedaan. Inhoudelijk was hij het met het voorstel verder helemaal eens. Jan Visser (Prog. Soest) was kort in zijn reactie. "Hier heb ik al 13 jaar voor ge pleit. Ik ben er erg gelukkig mee. Raadsleden moeten niet (als raadsle den) in stichtingsbesturen gaan zitten." Burgemeester Scholten maakte duide lijk dat de "andere invalshoek" van de VVD volledig respectabel is en was blij dat de discussie zakelijk werd gevoerd. "Het is voor de democratie zelfs nuttig dat er mensen zijn die er anders over denken.Hij liet verder weten dat de fi nanciële en andere aspecten nog zorg vuldig bekeken zullen worden. Verder bracht hij naar voren ervan overtuigd te zijn dat het komende overleg zeker nog zin zal hebben. Man gewond bij ongeval Doordat hij volgens zijn verklaring plotseling moest uitwijken voor over stekende fietsers verloor een 21-jarige automobilist uit Leusden maandagmid dag de macht over het stuur, toen hij over de Van Weerden Poelmanweg reed. Hij reed daardoor zo'n 100 a 150 meter over het fietspad door en beland de tenslotte 15 meter diep in het bos, waar de auto over de kop sloeg en bleef liggen. In de tussentijd had hij een licht mast omver gereden eri twee bomen ontworteld. De bestuurder zelf kwam er zonder letsel af; zijn passagier, een 21- jarige Utrechter, was minder fortuin lijk. Hij moest met een gebroken arm naar Zonnegloren worden gebracht. De commissie ABZ kreeg maandag avond nog een brief van de directeur van de Sportstichting, de heer J.E.J. Hilhorst, onder ogen die hij in het weekeinde had verstuurd. Hilhorst maakt het gemeentebestuur daarin attent op de statuten, die voorschrij ven dat daaraan alleen iets veran derd kan worden nadat het oordeel van de deelnemers is ingewonnen en dat opheffing van de Sportstichting alleen kan plaatsvinden na een uit spraak van de deelnemersvergade ring. Namens de Stichting Zwemba den wijst Hilhorst er bovendien nog op dat de minister van WVC de wij ziging van de statuten moet goedvin den. Het Sportstichtingsbestuur kan verder niet eerder dan op 16 juni (de Zwembadstichting de dag daarna) een standpunt over het voorstel be palen, en dat is trouwens ook niet in overeenstemming met de voorge schreven procedure, aldus Hilhorst. 'Erg onhandig' Raymond van Gelder (PvdA) wond zich nogal op over deze brieven. "Is de Sportstichting niet in staat ge weest een standpunt te bepalen? Hilhorst praat voor zijn beurt; er ligt nog helemaal geen voorstel om de Sportstichting op te heffen, maar om zo'n besluit voor te bereiden en eerst overleg te plegen. Ik vind het erg on handig dat een ambtenaar op deze manier verwarring schept." Ook Ans Greefhorst (CDA) vond het jammer dat de Sportstichting "te elfder ure" deze zaken naar voren bracht. "Ze konden al jóren weten wat hun te wachten staat; de direc teur kende het beleidsprogramma heel goed." De Landinrichtingscommissie, die zich bezig houdt met de voorbereidin gen voor de ruilverkaveling in Eem- land, heeft besloten af te zien van de eerder voorgenomen verlaging van het grondwaterpeil in het gebied van de Grote Melm. Onderzoek heeft aange toond dat de daar aanwezige natuur waarden, in het bijzonder het "kwel", ernstige schade zouden oplopen. In het gebied van de Kleine Melm levert de peilverlaging geen problemen op; daar gaat het dan ook door en zakt het peil in de toekomst met 20 centimeter. De heer Swarte van de Landinrichtings commissie deelde dit vorige week mee in de commissie Ruimtelijke Ordening van de gemeenteraad, naar aanleiding van de bezwaren die de gemeente heeft ingediend. Volgens hem zal het kwel in het gebied van de Kleine Melm met hooguit een tiende millimeter afnemen. Bij de Melksteeg (tegen de grens met Amersfoort) wil de commissie verder eer "beplantingselement" van ca. 2 h{ are aanleggen als een "ecologische v?nnding tussen de Eem en het gebied ten zuiden van de spoorlijn Amers- foort-Baarn," aldus Swarte. Boerderij-verplaatsing Zijn collega Van Hemert sprak in de commissie over de toekomstige verka veling, waarin o.m. is opgenomen de verplaatsing van vier boerderijen uit Soest naar de Peter van den Breemer- weg en het Bremeentje. Volgens Van Hemert is er in Eemland sprake van een "abominabele" verkavelingssituatie. Van de in Soest gevestigde 30 land bouwbedrijven voldoen er 20 niet aan het criterium dat 60% van de grond bij het bedrijf gelegen zou moeten zijn. In het plan zal dat worden teruggebracht naar drie, een gigantische verbetering, aldus Van Hemert, mits er een aantal worden verplaatst uit de lintbebouwing oostelijk van Soest. Het Bremeentje en de Peter van den Brmerweg zijn daar voor geschikte "lege gebieden". Veel te veel De commissie hoorde het betoog zon der commentaar aan, alleen Chris Ui- terwijk liet zich vanaf de tribune horen. Hij noemde een peilverlaging van 20 centimeter veel te veel. "De sloten staan gewoon droog." De aantasting van het "machtige kwelwatergebied" was voor hem als "milieu-man" een onverteerba re zaak. Bovendien verhief hij zijn stem tegen de boerderij-plannen aan het Bremeentje. Volgens Uiterwijk zijn daar al drie boerderijen, waarvan er bij twee een opvolger ontbreekt en bij de derde nog niet vaststaat of de zoon wel boer wil worden. De bouw van nieuwe boerde rijen is dan ook volstrekt overbodig, al dus Uiterwijk, die nog eens onder streepte: "Wie aan het Bremeentje komt, komt aan Chris!" Volgens hem zou het een droevige zaak zijn als de ge meente Soest toch medewerking zou verlenen aan het plan. De waarnemend voorzitter van de Landinrichtingscommissie antwoordde op Uiterwijks pleidooi voor stilte in het bewuste gebied met de opmerking dat er in het plan toch meer liefst 380 hecta re was gereserveerd voor natuurgebied, maar dat maakte op Uiterwijk geen in druk. "Er is destijds 1000 hectare aange vraagd en Gedeputeerde Staten wilden - aanvankelijk maar 140 hectare reserve ren. Dat is onder druk 380 hectare ge worden." Tenslotte vroeg hij zich af of de ruilver kaveling over tien jaar wel zou door gaan, gezien alle overcapaciteit in de landbouw en de daarmee samenhan gende problemen. "Ik hoop dat Soest tegen de Landinrichtingscommissie zegt: het spijt ons jongens, maar dit kan niet," aldus Uiterwijk. Met uitzondering van Progressief Soest zijn de fracties in de gemeente raad van mening dat de bouwkosten van het nieuwe gemeentehuis (zo'n 20 miljoen) dat "taakstellende bedrag" niet mogen overschrijden. Dat bleek vorige week in de discussie in de com missie Financiën over het Dalweg- plan van het College. Jan Visser (Prog. Soest) verzette zich tegen eventueel "beknibbelen" en vond het budget eigenlijk te laag. "We moe ten niet nu al zeggen dat het geen cent meer mag kosten, want er zijn toch al tijd dingen die tegenvallen en het ge meentehuis moet toch weer honderd jaar mee." De andere leden maakten echter duide lijk dat wat hen betreft er moet worden vastgehouden aan de 20 miljoen. Mei lof (GPV/SGP/GPV) liet zelfs weten dat, als dat niet zou kunnen, er mogelijk toch moet worden uitgeweken naar de Lange Brinkweg. Neks Blommers (WD) wilde graag ge loven dat het voor 20 miljoen aan de Dalweg kon, "maar een goeie huisves ting vinden wij belangrijker dan een mooie lokatie." Ook zij hield in dat ver band de optie Lange Brinkweg nadruk kelijk open. "We moeten niet op grond van prestigieuze overwegingen alleen voor de Dalweg kiezen." Vooral de vraag of het kantoorgebouw van Gemeentewerken wel verkocht zal kunnen worden hield sommige com missieleden bezig. Hans Oudemans (WD) pleitte er in dat verband voor om de mogelijkheid van een "weg te rug" op te nemen. Streng Wethouder Jan Menne (CDA) gaf wel toe dat er een zekere risicofactor in de cijfers zit. Hij was het met de commissie eens dat 20 miljoen - als streefbedrag - genoeg moest zijn. "Omdat we elders ook streng zijn moeten we dat nu voor onszelf ook zijn," aldus de wethouder. Over een weg-terug merkte hij op dat. de keuze niet al te lang opengehouden kan worden. "Neemt u nu de tijd waar voor een goed besluit op 25 juni," hield hij de commissie voor. Oudemans had een hard hoofd in de verkoopmogelijkheden van het Ge meentewerken-kantoor, nu er in de omgeving zoveel kantoren leeg staan die heel wat aantrekkelijker zijn dan het gebouw aan de Lange Brinkweg. Hij waarschuwde verder voor oplopende kosten, verwijzend naar de Walrus-af faire. Meilof noemde in dat verband de Amsterdamse Stopera als schrikwek kend voorbeeld. "We moeten niet flauw doen, maar wel zorgen dat het fi nancieel niet uit de klauw loopt," aldus Oudemans. Kunst De commissie vond overigens wel dat er ook in dit geval nog 1 van de bouw kosten moet worden toegevoegd aan het budget voor de realisering van een kunstwerk. "Daarmee komen we al op 20 miljoen," klonk het. Op een vraag van Van den Breemer antwoordde de wethouder dat de even tuele verkoop van de "werf' weliswaar wordt geraamd op 1 miljoen gulden, maar dat het Dalweg-plan daardoor 4,6 miljoen duurder uitpakt. Menne bevestigde eveneens de opmer king van Neks Blommers dat de bouw plannen 500,000 gulden duurder uit vallen als het oude gemeentehuis aan de Steenhoffstraat blijft staan. "Dus met slopen verdienen we vijf ton," conclu deerde Blommers. Auto beschadigd Een bewoner van de Oude Tempellaan in Soesterberg deed vorige week bij de politie aangifte wegens vernieling van zijn auto. Onbekenden hadden kenne lijk op het dak van de wagen gelopen en daarin de nodige deuken aangebracht. Ondergoed gestolen Een onbekende dader heeft vorige week diverse stukken ondergoed gesto len uit een tuin aan de Van Lenneplaan. De kleding hing daar te drogen aan de waslijn. De bewoonster deed aangifte bij de politie wegens diefstal. Autokraak Uit de auto van een 43-jarige inwoner van Sliedrecht, die zijn auto had neer gezet bij het recreatieterrein "De Berg jes" aan de Van Weerden Poelmanweg, is in het weekeinde een tas gestolen. Daarin bevond zich een bedrag van 70 gulden en een aantal persoonlijke pape rassen. Er bleek een ruit te zijn ingesla gen. Voor het MAVO-diploma slaagden: Marieke van Arkel, Sabine Arnold, Ka ren Augustijn, Linda Benschop, Erik Berghuis, Ingeborg Blankenstijn, Etiènne Blankestijn, Manuela Borst, Robert Bouwmeester, Barbara van Brakel, Dick v.d. Broek, Aart Brons, Jeanette de Bruin, Chantal Deen, An- gelique van Dijk, Hans Engelberts, Martin Fransen, Remco Fugers, Ar- naud v.d. Graaf, Marja van Heerikhui- ze, Rianne van Heijst, Sandra Herdink, Myrna van 't Hof, Fred Hooft, Ardine van Huiten, Anita Kanters, Hilko Krook, Marjanne Lam, Marco Leer touwer, Estelle van Logten, Alexandri- ne Loos, Heieen Mathijssen, Tijl Mön- nich, Ilona v.d. Munt, Ben Nap, Antoi- nette Niehoff Weming, Nicole van Noort, Patty Olsem, Erwin Overgoor, Mariska v.d. Pol, Rianne v.d. Pol, Pa- trick Postma, Edith de Putter, Petra Ra demaker, Reinout van Roekei, Maijo- rie Schipperheijn, Annette Slagt, Tonny te Sligte, Aijon Stalenhoef, Martijn Sta lenhoef, Daniëlle Stam, Jacqueline van Thuyl, Francisca Tolsma, Stella Toor- man, Mario Trap, Randy Veenstra, Jo- landa Vermeer, Bart Vermeulen Wind- sant, Valérie Vermeulen Windsant, Sel- ma Visch, Maijoleine Visser, Erik v.d. Waal, Lex Wichertjes, Michiel Wieske, Christa Wilms, Angela de Winter. 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 U Bynolyt 7 X 50 van f 159,- voorf 129,- Tecnar 8 X 30 van f 211,- voor f 179,- Tecnar 7 X 40 van f 231,- voorf 189,- Tecnar 7 X 50 van f 241,- voor f 199,- Bclmont de Luxe 8 X 40 van 298,- voorf 249,- Belmont de Luxe 7 X 50 van 299,- voorf 259,- Audubon 8,5 X 44 van f 734,- voor f 625,- Stormking 7 X 50 van f 1250,- voor f 999,- Inclusief luxe tas, draagriemen, beschermdoppen en geschenk verpakking. 5 jaar garantie, boven f 300,- levenslang garantie. Geldig t/m 20 juni 1987 gediplomeerd optometrist - lid O.V. G/7(?n ZUIDPROMENADE 15 TELEFOON 02155-12874 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 Brandsma B.V. te Soest heeft volledige overeenstemming bereikt met de aan deelhouders van Kröder Beheer B.V. te Beverwijk inzake de overname van het gehele geplaatste kapitaal van Kröder Beheer B.V. Brandsma B.V., die tevens onder de naam Veromco opereert in Nederland, bedrijft de groothandel in glas, verf en behang waartoe zij elf vestigingen ver spreid over Nederland heeft. Tevens beschikt de groep over een eigen isola tieglasfabriek te Veenendaal die het merk 'Thermoverre' op de Nederland se markt brengt en is zij bekend door haar activiteiten op het gebied van de totale objectbeglazing, waartoe o.m. glasgevels behoren. Kröder Beheer B.V., met vestigingen te Beverwijk en Den Helder alsmede een 50% deelneming in Amsterdam is - naast de groothandel in glas - gespecia liseerd op het gebied van de bewerking van glas. Het doel van de funsie is de versterking van het marktaandeel van de partners in Noord-Holland. Kröder Beheer B.V. zal zelfstandig in de markt blijven opereren en zal daarbij thans volledig kunnen beschikken over de know-how van Veromco/Brandsma B.V. met al haar vestigingen in Nederland. De activiteiten van beide bedrijven slui ten uitstekend op elkaar aan zodat de combinatie Veromco-Kröder een ster ke positie op de Nederlandse markt zal innemen. De groep zal in 1987 met een omzet van ca. 100 miljoen een marktaandeel van cirda 20% gaan behalen. Gezien de verwachte ontwikkelingen zal de funsie geen gevolgen hebben voor de omvang van het personeel. KETTING FORMULIEREN in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 De ANWB zal vrijdag 19 juni a.s. een nieuwe bewegwijzerde fietsroute op de overgang van het Utrechtse stuw- wallengebied naar de Eemvallei in ge bruik nemen. De route is tot stand ge komen in samenwerking met Staats bosbeheer en de Stichting Groeneveld in het kader van het Europese Jaar van de Landelijke gebieden. De gehele fietsroute is door de ANWB beweg- wijzerd met de bekende zeskantige fietsroutebordjes. De ca. 35 km. lange "Eemlandroute" is opgezet als educatieve- en themaroute met als onderwerp het Landschap. Ka rakteristieke punten die beschreven worden zijn de Soester Eng, de Grote Melm, het Baarnse Bos, de Zomderdijk en Wakkerendijk, de Laarderbrink, de Zuiderheide, Groeneveld en Boswach- terij de Vuursche. Deze landschapsin formatie is uitgewerkt in een gratis fol der die vanaf 19 juni bij alle ANBW- kantoren verkrijgbaar is. Gelijktijdig met de ingebruikneming van de route zal op kasteel Groeneveld een tentoonstelling "In de kaart spelen" van start gaan. Op deze tentoonstelling kan men o.a. zien hoe men kan leren kaart lezen. Een en ander gerelateerd aan de Eemlandroute en het landschap Groeneveld. De tentoonstelling is te bezoeken op dinsdag, woensdag en vrij dag van 10.00 tot 17.00 uur en in het weekend van 12.00 tot 17.00 uur. De tentoonstelling duurt tot 14 december 1987. De toegangsprijs van de tentoonstelling "In de kaart spelen" bedraagt f 2 voor volwassenen en f 1,50 voor kinde ren van 6 tot 18 jaar. Houders van een museumkaart en een CJP hebben gratis toegang. Het jaarlijkse "Smitshof-winkeliers- feest" wordt gehouden op 24 juni van 10.00 uur 's morgens tot 20.30 uur 's avonds. De winkeliersvereniging stelt prijzen beschikbaar aan de Sound- mix-winnaars. De kinderboerderij is aanwezig met het schminken van kinderen, knutselen, leuke spelen en clowns. Ook kan er door de kinderen pony- en ezel worden gereden bij het Shell-station. Twee sneltekenaars verzorgen gratis een karikatuur van de passanten, het geheel verzorgd door bakkerij Van Buuren. Deze zorgt ook voor overheer lijke oliebollen, appelflappen en piz za's. A.H. die de kinderboerderij heeft uitgenodigd zorgt voor kramen met Limburgse vlaaien, en andere lekker nijen. Impodra wordt vertegenwoordigd door de bekende distilleerderij De Kuyper, met de in Amerika zeer geliefde per ziklikeur Peachtree. Snackbar Walk-in completeert het geheel met een gezellig terrasje met bierpomp. Barbecue met de bekende vleessoorten komt voor re kening van slagerij Bakker. Een vis kraam van 't Hoekje met de Hollandse nieuwe en paling is aanwezig. Ook dro gisterij Kok en Familux alsmede de Amrobank zijn met een stand vertegen woordigd. En de kinderen, die een sui kerspin willen, zullen zich moeten wen den tot v.d. Fliert (sigaren en tijdschrif ten). Ook de Brillenmaker komt met een attraktie. Er is ook een Info-kraam aanwezig van de Soester politie. Koopbewust Videospel Het is de Smitshof-winkeliers gelukt om het nieuwste "koopbewust video- spel" naar Soest te halen. Op 24 juni wordt op de Smitshof een groot over dekt podium geplaatst, waarop zich een grootbeeld T.V.-scherm viridt. Tijdens het spel worden op dit grote beeldscherm, door middel van video clips van de deelnemende winkels, frag menten aan het publiek getoond. Van tevoren wordt een selectie gemaakt om te komen tot een kleinere groep deelne mers. Deze selectie moet trachten de naam van de getoonde winkels en de getoonde fragmenten, welke in de vi deo-voorstelling voorkomen, in de goede volgorde te noteren. Per spel is er één winnaar. Deze win naar wordt een volledig verzorgde 10- daagse reis naar Spanje aangeboden! Daarnaast zijn er nog vele andere prij zen te winnen tijdens dit drie-en-een- half uur durend "Koopbewust Video- spel", zoals tuinmeubelen, sporttassen en vele andere prijzen. De winnaar van de dagprijs dingt aan het eind van het seizoen mee naar de diverse hoofdprij zen, t.w.: Fiat Uno, Zibro Kamin (ver plaatsbare kachels), video recorder. Medio november 1987 wordt namelijk in de Flevohof de finale gespeeld.

Soester Courant | 1987 | | pagina 9