Splinter Eemland, b.v. G Mo LOS Heieen Hage en Arno van Boeyen winnen de 20e ronde van Soest iNA 12 BASKETBAL SPORT SPORT Mieke Havik wint weer klassieker Avondfiets- vierdaagse GESPECIALISEERD IN JONGE GEBRUIKTE FORD-AUTO'S Soest-Zuid C-team gepromoveerd Toernooi Soest-Zuid verloopt naar wens verkeersschool Handballers tennissen op eigen veld HANDBAL SOFTBALL Knickerbockers- jeugd verliest van HCAW ATLETIEK Pupillen van AV Pijnenburg actief De 20 km. van Paleis Soestdijk V erkeersmaatregelen Pijnenburg teams op gelijk niveau Geslaagde toernooien Red Stars Pijnenburgers winnen alles in Baarnse triathlon j. cornelisse bv. Dakwerken A.V. Pijnenburg deelname in de 25 km van Brugge nlie. (M) ;1!S90i PAGINA WOENSDAG 24 JUNI 1987 SOESTER COURANT ?l2v0e™,,de va" Soest, welke door R.T.V. Tempo-NKS" Soest op een nieuw parkoers werd georganiseerd, is een groot succes geworden. Bij de dames waren de plaatselijke favo rieten uit Soest, Mieke Havik en Moni que Knol, de zware taak toebedeeld om voor eigen publiek een overwinning in de wacht te slepen. Echter de regerend nationale wielerkampioene Heieen Ha- ge wist hier op haar eigen manier een stokje voor te steken. Met nog vier ron den te gaan, kwam zij in de klim op kop om deze vervolgens niet meer af te staan. Al snel bouwde zij een voor sprong op van 10 seconden, om vervol gens al eerste te finishen. Monique Knol, wist in de sprint de tweede plaats te bezetten, terwijl Conny Meijer, Vlaardingen, de derde plaats voor zich opeiste. 4. Centy Luiken, 5. Mieke Havik, 6. Monique de Bruin, 7. Agnes Loohuis, 8. Sandy Luiken, 9. Hanneke Lievers, 10. Gonnie Brouwer, 11. Els Koolhuisi 12. Angelique Greupik, 13. Petra de Bruin, 14. Manou de Rooy, 15. Petra Groen. Bij de Amateurs die 90 km. moesten af leggen, waren het steeds weer de Tem po-NKS renners die van voren reden. De Tempo-NKS renner Arno van Boeyen uit Baarn zocht steeds weer de aanval op, hetgeen uiteindelijk resul teerde in een prachtige en verdiende overwinning, door in de eindsprint de Australiër Matthew Bezanno te ver slaan. Na door de ronde miss, Sandra Brede- feldt, in de bloemetjes te zijn gezet, kreeg hij van het grote aanwezige pu bliek een welverdiend applaus. Uitslag wielerronde Amateurs: 1. Arno van Boeyen (Tempo-NKS), 2. Matthew Bezanno (Australië), 3. G. Ratteman (Mijdrecht), 4. Frans Berrens (Tempo), 5. Sjonnie Lieverst (Tempo), 6. Johnny Broers (Tempo), 7. Ben van Leijen (Wageningen), 8. Theo Franken (Tem po), 9. Piet de Groot (Oosterbeek), 10. Martijn de Jong (Vianen), 11. Theo De winnaars bij de Amateurs: in het midden Tempo's eigen Arno van Boeyen, links M. Bezanno en rechts G. Ratteman. Wallenburg (Maarssen), 12. Theo Pie- ters (Maastricht), 13. Marcel Gerritsen (Hooglanderveen), 14. Patrick Eyk (Badhoevedorp), 15. Rick Rutgers (Tempo). Wat haar in Soest niet lukte gebeurde alsnog zondag in het Noordhollandse Wijdenes. Na een vlammende demar rage maakte Mieke Havik een winnen de solorit van bijna 25 kilometer naar de finish van de 80 kilometer lange Omloop van Wijdenes. "Ik dacht: wat gaat het toch langzaam", vertelde ze na afloop, "dus toen ben ik maar in mijn eigen tempo verder ge gaan". Je wist, hoe het moest, want ook vorig jaar had zij hier op dezelfde manier de overwinning behaald. Het peloton had al een paar eerdere ontsnappingen van Mieke ongedaan gemaakt, maar uiteindelijk bleken de meer dan 80 collega-rensters niet opge wassen tegen het geweld van Havik's "turbo-dijen" Pas 40 sekonden later kwamen Hilda Schouten (Rotterdam) en de Noord hollandse Gré Tijmes over de streep, gevolgd door de rest van het peloton. Na het "Land van Bartje" (2e plaats) en de Omloop van het Molenheike (le) was dit de derde klassieker die Mieke Havik dit jaar kon beëindigen op het erepodium. Weer of geen weer, het fietsen gaat al tijd door. Met deze gedachte op de achtergrond is het organisatie-team, bestaande uit Tempo Toerleden en medewerkers van Van Doorn Super, bezig met de voorbereiding van de avondfietsvierdaagse die gehouden zal worden op 10,11,12 en 13 augustus a.s. Ook dit jaar wordt het fietsfeest georga niseerd door Tempo Toer en de Super van Doorn. De opzet van deze afleve ring is gelijk aan die van het jaar 1986, gestart wordt aan de Wiardi Beekman- straat op het parkeerterrein van Hons- bergen en het eindpunt is het clubge bouw Tempo aan de Industrieweg te Soest. Behoudens de laatste avond, die traditioneel een feestelijk tintje hesm- Dan is het eindpunt weer aan de W. Beckmanstraat. Hier worden dan de prijzen uitgereikt, die door Van Doorn Super beschikbaar zijn gesteld, onder hen die de juiste oplossing gevonden hebben voor de vragen die de deelne mers onderweg gesteld worden. Om tot de kanshebbers te behoren moet men wel alle vier avonden deelnemen en een totaalafstand van 100 km. gefietst heb ben. Toerfietsers kunnen ook aan hun trekken komen, om hun km.-stand nog wat op te vijzelen kunnen zij 220 km. in vier avonden bij elkaar fietsen. De voorverkoop van deelnemerskaar ten begint op 1 juli bij Van Doorn Super aan de Wiardi Beckmanstraat en op donderdag-avonden in het clubhuis Tempo aan de Industrieweg, beiden te Soest. Het inschrijfgeld bedraagt f 6,— voor kinderen tot 12 jaar f 2,50. In schrijving bij de start is mogelijk maar bedraagt dan f 1extra. De vertrektij den zijn tussen 18.30 en 19.30 uur. Baarn - Eemnesserweg 16-22 Telefoon 02154-15555 Soest - Beukenlaan 80 (hoek Dalwegto. Sporthal Beukendal) Telefoon 02155-12643 H) kwam in de 2e set met 5-1 achter. Bij 6-1 winst voor de Geeren zouden zij promoveren. Wim en Paul vochten te rug tot 5-5 maar verloren toch ietwat ongelukkig met 7-5. De 3e set moest met 6-1 gewonnen worden om zeker te zijn van promotie. Via 2-0 en 2-1 werd het 5-1. De beslissende game was zeer spannend en bracht het Van Den Deijs- sel-team de benodigde 6-1 winst. De totaalstand kwam hierdoor op 3-3 in partijen, 7-7 in sets en 61-60 in games. Het door loodgietersbedrijf P.A. van den Dijssel en Zn. gesponsorde heren C-team van Soest-Zuid is na een uiterst sensationele promotiewedstrijd gepro moveerd naar de zaterdag 2e klasse. Nadat dit succesvolle team al eerder op prachtige wijze kampioen in de derde klasse was geworden moest er zaterdag 13 juni in Baarn tegen een andere kam pioen, De Geeren B, worden aangetre den. Het C-team, bestaande uit captain Pie- ter de Beer, Frank Lenarduzzi, Wim Gouw, Bela Bohus en Paul Elberse be gon ietwat ongelukkig en kwam al snel met 2-0 achter. Wim Gouw bracht na een sterke single de stand terug tot 2-1. Hierna begon het gestaag te regenen en aangezien De Geeren de strijd niet in de hal wilde vervolgen werd er besloten om dinsdag 16 juni verder te gaan. Bela Bohus won zijn partij op overtuigende wijze en bracht de achterstand tot 3-2 terug aangezien de eerste dubbel al ver loren was gegaan. De laatste dubbelpartij moest de beslis sing brengen. Bij winst in 2 sets zou het C-team direct promoveren, bij winst in 3 sets moesten de games worden geteld. Wim Gouw en Paul Elberse speelden een zeer sterke eerste set (6-1) maar Dit weekeinde is op het tennispark van T.V. Soest-Zuid aan de Bosstraat het open tennis toernooi begonnen. De wedstrijdleiding is er in 105 partijen af te laten werken. Dit aantal moest zeker gehaald worden om het totaal van 416 partijen in de loop van deze week, die gespeeld moe ten worden, in goede banen te leiden. Dit aantal partijen is voor de organisatie op zich al een record. Hoewel het slechts een voorweekeinde betrof, heerste er al een gezellige drukte op het park, hetgeen zeker ook te dan- *ken was aan het gestarte toernooi in de E-categorie. Dit maakt het voor de ech te recranten mogelijk ook aan het toer nooi deel te nemen, wat het geheel een heel gezellig karakter geeft. Van de reeds afgewerkte partijen vielen twee wedstrijden duidelijk op. Op de eerste plaats wist Alida v/d Hoek (Soest- Zuid) in de dames singel C de als eerste geplaatste Roswitha v/d Pal (Flehite) op overtuigende wijze te verslaan in de setstanden 6-1, 6-0. Verder speelden de heren Habes - Ros en hun tegenstan ders Dil-Hoogendoorn een enerveren de partij in de Heren Dubbel C-catego- rie. Habes en Ros wisten tenslotte de partij naar hun hand te zetten. Uitslag: 6-1; 2-6; 7-6. Verder zitten alle favo rieten nog in het toernooi en zijn er geen opmerkelijke uitslagen te melden. In de loop van de week start ook het B-toernooi, dat zeker aantrekkelijke partijen op zal leveren. Op dinsdag 15 september start een nieuwe avond cursus OPLEIDING CHAUFFEURSDIPLOMA CCV-B en GEVAARLIJKE STOFFEN. W.B A.N. erkend SOEST - TELEFOON 02155-16621 De leden van de handbalvereniging BDC mogen op hun terrein aan de Henriëtte Blaekweg tennissen. Het bestuur van de sportstichting heeft daar toestemming voor verleend. BDC mag ook voorzieningen treffen op één van de verharde (handbal)vel den. De tennisverenigingen De Harskamp en Toss vinden dit allerminst prettig. Zij stellen zich op het standpunt dat tennis- liefhebbers naar een tennisvereniging moeten komen, liet mevrouw W.C.E. Schneider-Ferragéau de St. Amand haar mede-bestuursjeden weten. Die vonden echter dat het verzoek van BDC moet worden gehonoreerd. BDC dient zich wel aan drie randvoor waarden te houden bij de beoefening van de tennissport op het eigen terrein. De toestemming geldt alleen voor de le den van BDC en er mag geen sprake zijn van een commercieel element. Als mocht blijken dat de velden extra slijta ge vertonen door het tennissen, dan wordt de 'vergunning' ingetrokken. Voorzitter T. van Fulpen van BDC ver wacht niet dat de buurtbewoners be zwaar zullen hebben tegen het extra ge bruik van het terrein aan de Henriëtte Afgelopen zaterdag werden beide wed strijden verloren. HCAW pupillen A is een uitstekende ploeg, waartegen de Knickerbockers, vooral aan slag niet waren opgewassen. In het veld speelden de Knickerbockers echter zeer goed. De werper Martijn Strijker gooide sterk (7x3 slag, 3x4 wijd en 6 honkslagen te gen) maar dit kon niet verhinderen dat HCAW 7 punten scoorden. De HCAW werper was echter nog beter op dreef en gooide maar liefst 9x3 slag, waardoor niet één Knickerbocker scoorde. Ook in de tweede wedstrijd met werper Mi- ke Bloemsma (4x3 slag, 2x4 wijd en 6 honkslagen tegen) speelde het veld uit stekend, met O.a. een fantastische vang- bal van Dong Paans op het derde honk. Aan slag ging het iets beter. De bal werd regelmatig geraakt maar ook in het veld maakte HCAW geen fouten. Alleen Pepijn Roodnat en Wietze Dijksma kwamen tot een honkslag, maar punten werden er niet gescoord. In de tweede wedstrijd werd de geblesseerde catcher Jorik Bremer vervangen door Wietze Dijksma, die dit uitstekend deed. A.s. zaterdag spelen de pupillen weer thuis tegen de Polmerians uit Almere. Aanvang van de wedstrijd is 10.00 uur. Blaekweg. "Zover ik weet hebben ons nog nooit klachten bereikt. Kennelijk zijn handballers niet zulke schreeu wers." De directeur van de sportstich ting, Johan Hilhorst merkte nog op dat het betreffende sportcomplex een sport- en spelbestemming heeft, zodat wat dat betreft de wens van BDC niets in de weg kan worden gelegd. Hockeyer Dik Stroband kon zich de houding van de twee genoemde tennis clubs wel voorstellen, maar aan de an dere kant wees hij op de intentie van de sportstichting de accommodaties zo in tensief mogelijk te gebruiken. Als je hierdoor naar een mindere uitbreiding van accommodaties toe zou kunnen is dat voor het totale kostenplaatje alleen maar goed. Daar streven we toch eigen lijk naar." De heer H.J.G. Stam (volley bal) verwonderde zich dat BDC toe stemming vroeg bij het sportstichtings- bestuur, "want als je er langs rijdt zie je alleen maar tennissers." Het wachten is nu op onderwatertafel- tennistoernooien, een ijsvolleybalcom- petitie en de 100 meter hockey. De jeugd van de atletiekvereniging Pij nenburg was in het afgelopen weekein de actief tijdens wedstrijden in Lely stad. Ondanks de slechte weersomstan digheden kwamen de pupillen tot goe de resultaten. Op zaterdag 4 juli worden de finales ge houden. De meisjes pupillen A en B, en de jongens pupillen B zijn zo goed als zeker van een plaats in de finale. Bij de C-pupillen realiseerde Thomas Ruiter enkele aansprekende resultaten. De 40 meter liep hij in 6.6 seconden, terwijl hij voor de 1000 meter slechts 3.46.7 minuten nodig had. Het jonge talent staat in zijn klasse met meer dan 200 punten voorsprong op de eerste plaats. Marinde Boissevain staat eerste in de afdeling voor meisjes pupillen B. Marije Ambags heeft een zelfde klassering bij de meisjes pupillen. Goede prestaties werden in Lelystad onder anderen geleverd door Kristiaan Smits, die de 1000 meter overbrugde in 3.29 minuten. Christiaan Gijtenbeek had slechts twee seconden meer nodig op de kilometer. Bart in 't Hout pupil len B) deed van zich spreken door de 1000 meter in 3.38. minuten af te leg gen. Zaterdag 27 juni vindt weer de 20 km. van Paleis Soestdijk plaats met start en finish op de atletiekbaan van A.V. Pij nenburg. Evenals vorig jaar is de organisatie er in geslaagd Gerard Nijboer aan de start te krijgen. Om tot een zo sterk mogelijke tegenstand voor Nijboer te komen is de organisatie nog in onderhandeling met een sterke Belg. Vast staat wel dat de sterkste Nederlandse loper in de Rot terdam marathon Dick van Zanten eveneens aan de start komt. Ook Piet van Alphen, één van de sterkste Neder landse veteranen van boven de 50 jaar zal dit jaar te zien zijn. De winnares van vorig jaar bij de dames, Ilse Riedeman heeft ook haar deelname toegezegd. Vooraf worden er om 13.30 prestatie- lopen over 5 en 10 km. gehouden. De start van de 20 km. is dit jaar ook weer om 16.40 uur vanaf de omgeving van de atletiekbaan van A.V. Pijnen burg. De organisatie hoopt dit jaar ook weer op een groot aantal deelnemers. Op het terrein staat weer een barbecue en is er een informatiestand over sport schoenen. Voor de belangstellenden het parcours loopt vanaf de atletiek baan richting zwembad en verder rich ting Soesterberg. Den Dolder, via de Biltseweg, Wieksloterweg naar de atle tiekbaan weer terug. Inschrijving voor de 5 en 10 km. alsme de voor de 20 km. kan nog op de dag In verband met de 20 km.-loop van de A.V. Pijnenburg geldt op zaterdag 27 juni voor de Wieksloterweg een geslo tenverklaring voor alle verkeer in beide richtingen. Voor het gedeelte tussen de Insingerstraat en de Dolderseweg is dat tussen 13.00 en 19.30 uur en voor het gedeelte tussen de Biltseweg en de Dol derseweg tussen 17.00 en 19.30 uur. Dezelfde zaterdag 27 juni is tussen 13.00 en 24.00 uur het gedeelte Schou tenkampweg tussen de Oude Utrecht- seweg en de Plasweg wegens een buurt feest voor alle verkeer in beide richtin gen afgesloten. In de tweede competitieronde, die in het Brabantse Uden plaatsvond, heb ben de teams van A.V.Pijnenburg on geveer evenveel punten behaald als in de eerste ronde. Dit ondanks afzeg ging van Marcel Klarenbeek bij de mannen en de ziekte van Petra Bur ger, die normaal veel punten voor de dames haalt. Dick Kamerbeek was de plaatsvervan ger van Marcel Klarenbeek in de esta fetteploeg en liep met Ard Vermeulen, Herman Bredewold en Frank van Breukelen een uitstekende 44.4 op de ze 4 x 100 m. Verder waren er overwin ningen voor Herman Bredewold op zo wel de 100 m (11.1) en de 400 m (51.3) vlak voor Dick Kamerbeek (51.5). Paul van den Brink liep naar een eerste plaats op de 1500 m in 4.00.8 en Gert de Ruygt had geen tegenstand op de 500 m, 14.46.0. Dirk Smit liep deze af stand in een prima 16.24.0, vlak na z'n 1500 m moest hij als invaller de 5 kilo meter lopen, aangezien de tweede loper te laat op de baan in Uden verscheen en niet meer kon starten. Trainer Ard Vermeulen versloeg z'n collega, juniorentrainer Jaap Swaag- man bij het verspringen (6.02 tegen 5.74). Hoogspringers Pieter te Vaar- werk en Arnold Vonk bereikten dezelf de hoogte als bij de vorige wedstrijd, 1.65. Ook de speerwerpers hielden el kaar in evenwicht, 37.96 voor Rolf van Kouwen en 37.20 voor Angelo van Leijenhorst. Bij de dames was hoogspringen het on derdeel waar verrassend de meeste punten op behaald werd. Angelique van Oostrum sprong een uitstekend persoonlijk record, 1.50, Nyree Rade- maker bleef niet ver achter met 1.40. Ondanks een rugblessure liep Marion van den Broek toch nog 12.4 op de 100 m, de kogel stootte zij naar 9.15 m. Femke Vermaas liep als invalster voor Petra Burger een prima 69.0 op de 400 m, met Mona Majoor op haar hielden, 69.4 Een persoonlijk record was er voor Henny Pot op de 3000 m. Zeer constant lopend kwam zij uit op 10.45.6. Betty van de Plaat kwam met de discus tot 28.52. Beide teams van A.V.Pijnenburg zijn in deze landelijke competitie in de mid denmoot van de derde klasse geëin digd. Met wat doorstroming vanuit de jeugd en een positieve instelling van en kele atleten kunnen beide ploegen een belangrijk woordje mee gaan spreken in deze wedstrijdencyclus. Met toernooien voor de jeugd en de heren senioren heeft de basketbalver eniging The Red Stars het seizoen af gesloten. Hoewel morgenavond de jaarlijkse ledenvergadering plaats vindt en aanstaande vrijdag de laatste trainingen worden afgewerkt, waren de toernooien de laatste evenementen van dit seizoen. Geen van de elf Red Stars-ploegen kon het toernooi in sporthal Beukendal op zijn naam schrijven. De welpen (tot 13 jaar) en heren 2 waren daar dichtbij, maar beide teams sneuvelden in de fi nale. Het reserveteam van Red Stars, dat in de competitie het kampioenschap na een verloren beslissingswedstrijd aan zijn neus voorbij zag gaan, versloeg in de halve finale het derde team van Red Stars. In de finale tegen Jumpers werden de heren echter geplaagd door een apathische start. Ondanks een ster ke tweede helft strandde de ploeg in het zicht van de haven (34-37), en werd daarmee tweede. Ook het derde deed zijn naam eer aan door derde te worden in een veld van acht deelnemers. In de andere heren-afdeling kwamen Red Stars 4 tot en met 7 uit. In de poule won het zesde van het vierde. Beide teams verloren van OSG 3 en New Stars. In de andere poule versloeg het zevende het vijfde, maar de laatste ploeg eindigde dankzij een beter doel saldo toch hoger. De vier Red Stars ploegen moesten vervolgens onderling de plaatsen vijf tot en met acht verde len. Het zesde werd vijfde door van het vijfde te winnen dat zodoende beslag legde op de zesde plaats. In de strijd om de zevende en achtste plaats versloeg het zevende het vierde met de cijfers 59-29. Jeugd De B-teams van de jeugd en de welpen kwamen ook in eigen sporthal aan bod. Ook de jonge basketbal(st)ers konden geen toernooiwinst boeken, maar het enthousiasme waarmee de jeugd de wedstrijden afwikkelde was van meer belang. De welpenteams van Red Stars werden tweede en vierde in een toer nooi dat werd gekenmerkt door een grote portie inzet. De meisjes kadetten eindigden met twee tegenstanders op de tweede plaats, maar door een minder florissant doelsaldo moesten ze genoe gen nemen met de vierde prijs. De jon gens aspiranten kwamen goed voor de dag en behaalden een knappe tweede plaats. Een tree lager stonden de jon gens kadetten na een prima verlopen toernooi. Evenals dat het geval was bij de heren senioren ontwikkelde het bas- ketbaltoernooi van Red Stars zich tot een prima slotstuk van het seizoen. De interesse van andere verenigingen om aan dit evenement deel te nemen is ie der jaar groot. Dat blijkt ook wel uit het feit dat alle uitgenodigde teams (23) al le kwamen opdagen. Andere verenigin gen moeten aan het einde van het bas ketbaljaar hun toernooi-programma's vaak herzien of helemaal schrappen omdat er te weinig animo voor is. Ledenvergadering De basketbalvereniging The Red Stars houdt morgenavond de jaarvergade ring in het restaurant van sporthal Beu kendal. De jaarlijkse bijeenkomst be gint om 20 uur. Naast de gebruikelijke ?genda-punten zuilen-enkele bestuurs- mutaties ter sprake komen. Op vrijdag 26 juni is de laatste trai ningsavond van Red Stars. De weke lijkse trainingen worden hervat op vrij dag 14 augustus. plaats in 2 uur 36 min. 55 sec. Nijkerk In een sprintversie van de triathlon toonde A.V. Pijnenburgtriatlete Dinie v.d. Berg zich de sterkste dame over 400 meter zwemmen, 20 km. fietsen en lopen over 5 km. Zij had slechts 65 min. 15 sec. nodig. Gunilla Majoor maakte hier haar debuut in de triathlonwereld en kwam met een 8e plaats in 75 min. 29 sec. goed voor de dag. Het Tech-one- team had drie man afgevaardigd. Hans van Asselt verspeelde een goede positie door bij het fietsen een verkeerde weg te nmen. Hij kwam in 75 min. 36 sec. binnen. Bij de veteranen zaten de Soes- ters goed voorin. Piet Majoor pakte een mooie 2e plaats in 64 min. 27 sec. Joop Oranje moest ook door verkeerd rijden een plaats prijsgeven. Hij werd 4e met gering verschil op nummer twee. Zaterdag was het Baarnse bosbad de "Vuursche" dekor voor de jaarlijkse Baarnse triathlon. De deelnemers gin gen van start in water van ca. 17 gra den voor hun eerste onderdeel 1 km. zwemmen. Omdat de afgetrainde li chamen van de triatleten slecht be stand zijn tegen kou waren velen ge huld in aquapakken. Voor A.V. Pij nenburg werd dit evenement een kom pleet succes. Zowel bij de heren senioren, veteranen als dames gingen de Soesters met de hoogste eer strijken. Marcel de Boer was bij de heren veruit de sterkste. Deze triatleet is bezig aan een sterk seizoen. Baarn was voor hem één van de wed strijden, die in zijn trainingsschema zijn opgenomen. Dit is gericht op het grote werk, de hele triathlon van Almere me dio augustus. Vorig jaar was hij ook in Almere vertegenwoordigd. Toen was dit superduursportevenement voor hem een verkenning, dat hij met goed gevolg volbracht. Dit jaar is hij alleen tevreden met een plaats in de voorste gelederen. Op deze wedstrijddag had hij slechts tegenstand tot en met het zwemmen. Hij overbrugde dit onder deel in 14 min. 59 sec. Marcel Huizen- veld was op dat moment zijn naaste be lager, die met enkel seconden voor sprong uit het bad was geklommen. Bij het fietsen op een parkoers van ca. 14,5 km., dat 3 maal gereden moest worden, was de Boer echt niet meer te houden. Hier pakte hij vele minuten op de concurrentie. Met veilige voor sprong begon hij aan het looponderdeel over 10 km., verdeeld over 3 ronden in het Vuursche Bos. Intussen waren Maarten van Beek en Mik Borsten op geschoven naar de 2e en 3e plaats. Mar cel de Boer hield ook met het lopen het tempo hoog, waarna hij in 2 uur 5 min. 20 sec. finishte. Voor Maarten van Beek en Mik Bor sten werd resp. 2 uur 8 min. en 2 sec. en 2 uur 8 min. 22 sec. geklokt. Bij de vete ranen bleef Rob de Haas zijn leeftijdge noten gemakkelijk de baas. Na het zwemmen vertoefde hij in de midden moot. Bij het fieten en lopen won hij ve le plaatsen en kwam na 2 uur 16 min. 51 sec. op een 8e plaats in het totaalklasse ment. Bij de dames waren het Dinie v.d. Berg en Gerda v.d. Veen, die de dienst uitmaakten. Dinie won afgetekend in 2 uur 29 min. 26 sec. met Gerda op de 2e Installatiebedrijf Tel. (02155)13014-12577 In het Belgische Brugge waren afgelo pen zondag de beste veteranen uit vele landen van Europa aanwezig voor een wegwedstrijd over 25 km met als inzet het officieus Europees kampioenschap. Volgend jaar zal deze wedstrijd het pre dikaat "officieel" dragen. Van de ruim 400 deelnemers, waarvan 160 man in de klasse 40 t/m 44 jaar, maakte Joop van Leijenhorst deel uit. De 40-jarige Joop scoorde in de sterkst bezette klas se een 38e plaats in 1 uur 32 min. en 22 sec. In het Nederlands Kampioenschap Ma rathon te Enschede kwam Harry van Brummelen aan de start. Zijn voorbe reidingen waren goed maar door ziekte kwam hij niet tot zijn geplande tijd. Met tientallen minuten achterstand op zijn schema kwam hij in 2 uur en 58 min. binnen.

Soester Courant | 1987 | | pagina 13