zo gezien Sport wil eerst overleggen masuer >- Strater02155 Voorverkoopkortinq 20% VOOR EEN BLUE DENIM glas inviTTmr Beckeringstraat 50 - Soest HANDEL VffllLl/L BEELNW°J5K0MEN!29 Gevraagd VAKANTIE BEZORGERS Soest 'ingeplant' op Flevohof 'Bestrijding hondepoep blijft gewoon een kwestie van mentaliteit' Stroopwafel Boosdoener Soester Courant In memoriam oud-burgemeester A.L. des Tombe door GerardPau Deel Beetzlaan tot november Gevolgen opheffing sportstichting zijn nog niet bekend, dus: afgesloten Te hard gereden Het nieuwe monster d'Oude Enghe op de gehele voorjaars- en zomercollectie. Makelaardij o.g. 16151 Geanimeerde discussie in 'Proest' Fietsen stapelen Veroorzaker botsing gaat er vandoor Geluidsoverlast Onderzoek knelpunten in Soesterberg-Kom Provincie vergoedt verhuiskosten bij sluiting bejaardenoorden Brommer omgereden ZUID PROMENADE 12 SOEST-ZUID 65e JAARGANG NO. 43 WOENSDAG 24 JUNI 1987 naar Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Postgiro 126156 Abonnement per halfjaar f 12,- Buiten Soest per half jaar f 24, Losse nummers 65 ct. Gecontr. opl. 8000 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Jeans mode specialist Nieuweweg 60A Soest «f VI Al L I 1L (werkplaats woonhuis) Er bestaan nogal wat verschillen van mening en twijfels over bepaalde za ken met betrekking tot de discussie of de sportstichting nu wel of niet moet worden opgeheven. Bijvoorbeeld voor wat betreft de besparing van 500.000 gulden, die volgens de 'vier' bij opheffing gerealiseerd kan wor den. Jan van Esseveld (D66) vertelde on langs desgevraagd aan de pers dat de ze besparing structureel zou zijn, on der meer dankzij een efficiëntere werkwijze en een jaarlijkse lastenver mindering na de verkoop van het ge bouw van de sportstichting. Cees Boerkoel (PvdA), die tijdens de deelnemersvergadering die stelling moest verdedigen, kwam echter tot een andere verklaring: "Over de uit leg van Van Esseveld is van te voren geen overleg geweest. Of dat bedrag juist is, weet ik niet. Het is meer een richtlijn. Zover mij bekend gaat het om een eenmalige besparing." "Wat is het nou? Heeft Van Esseveld gelijk, of zijn de vijf ton van hem slechts een stroopwafel van Jamin," vroeg één van de deelnemers zich vervolgens af. "Wie is nu eigenlijk de boosdoener. Zijn dat de vier politieke partijen, die de sportstichting willen opheffen? Of is het College, dat het voorstel in dient, schuldig?" Een van de deelnemers van de sport stichting kreeg maandagavond ant woord op die vraag van Dik Stro band. "Het is juist dat het College een voor stel doet dat niet onderbouwd is. In die zin kun je zeggen dat het College de boosdoener is. Maar het College gaat geen voorstel doen in een poli tiek vacuüm. Het weet dat de vier partijen het daarmee eens zijn," aldus het bestuurslid van de sportstichting. "Dus het College is niet alleen en thousiast meer, maar het is te ver ge gaan," repliceerde de deelnemer. voor de voor de maanden juli en augustus. Aanmelden: tel. 14152 Op 12 juni jl. overleed de oud-burgemeester van onze gemeente mr. Des Tombe. Hoewel ik hem jaren geleden persoonlijk eens ontmoette en hem dus niet echt gekend heb, meen ik er goed aan te doen bij zijn heengaan stil te staan, juist omdat - zo blijkt uit hetgeen door de mensen, die hem in Soest persoonlijk hebben gekend of meegemaakt - er met zoveel respect over zijn persoon en werk tijdens zijn ambtsperiode wordt gesproken. De heer Des Tombe was burgemeester van Soest van 1939tot 1945. Daarvoor was hij burgemeester in Abcoude, daarna in Apeldoorn. Burgemeester in oorlogstijd is een buitengewoon moeilijke positie gebleken. Des Tombe heeft op een buitengewone wijze van zijn zware verantwoordelijk heid blijk gegeven. Hij bouwde door zijn zuivere optvattingen een uiterst tact vol optreden een groot respect op bij de bevolking, waarvan hij zich ten volle heeft ingezet. Hij genoot een groot vertrouwen bij de illegaliteit. Uiteindelijk moest hij onderduiken en kon hij geen leiding meer geven aan het gemeente bestuur. Bij de bevrijding is hij met gejuich en grote dankbaarheid weer ingehaald. Een treffender compliment van de toenmalige inwoners van Soest is niet mogelijk. De odderen in onze gemeente kunnen zich die gebeurtenis nu nog steeds goed herinneren. Juist bij hen komt die gebeurtenis bij het horen van het overlij densbericht weer boven. Alle mensen zoals hij hebben wij de mogelijkheden van vandaag te danken. Laten we dat niet vergeten. P. Scholten, burgemeester woordelijkheden van een eventuele nieuwe overlegstructuur. Nu heerst daar nog onduidelijkheid over, hetgeen onder meer tot uiting komt in de vraag tekens rondom de BTW-kwestie. De sportstichting heeft van een externe adviseur bevestigd gekregen dat zij bij bouwprojecten de BTW-heffing kan verhalen. Bij dit onderzoek hebben de hockey/softbalaccommodatie en de sporthal Soesterberg als voorbeeld ge diend, terwijl ook gekeken is naar de mogelijkheden bij de realisering van een nieuwe sporthal en een zwembad in Soest. Bovendien beschikt de sport stichting via dezelfde adviseur over ge gevens dat dit voordeel zou komen te vervallen bij een ambtelijke overleg structuur voor de sport. De vrees dat het gemeentebestuur de sport met bezuinigingen wil confronte ren zodra de sportstichting is opgehe ven is ongegrond. De deelnemers wer den van die angst afgeholpen door voorzitter Plomp en Kees Boerkoel. Beiden verklaarden dat er geen enkel plan is te snoeien in de begrotingen van de sport. Vorige week donderdag vond op de Flevohof de aanleg plaats van een nieuwe tuin, in het kader van de startbijeenkomst van de Europese campagne voor de Landelijke Gebieden. De tuin stelt de landkaart van Nederland voor. De meeste gemeenten werden "ingeplant" door de meer dan 400 burgemeesters die bij de bijeenkomst waren uitgenodigd. Onder hen ook burgemeester P. Scholten van Soest, die op de foto welis waar niet te onderscheiden is maar van wie mag worden aangeno men dat hij zich ongeveer bevindt op de plek van Soest op de landkaart, dus zo'n beetje in het midden. De tuin is een leerzame attractie voor jong en oud; via de "waterwegen "en de "autosnelwegen "kunnen bezoekers over de kaart van Nederland lopen. De landkaart vormt een onderdeel van de nieuwe uitbreiding van het tuin- en parkgedeelte van de Flevohof. Eerst overleggen, dan pas beslissen. Dat is de essentie van een motie die de deel nemers van de sportstichting aan de gemeenteraad hebben verstuurd. De sport bestuurders vinden het uiterst onzorgvuldig en onbehoorlijk dat de politiek mor genavond een principe-besluit neemt over de opheffing van de sportstichting zonder dat daarbij de mening van de betrokkenen is gevraagd. De vertegenwoor digers van de sportclubs huldigen unaniem de opvatting dat er op dit moment nog geen enkel inzicht is in de consequenties van een andere overlegstructuur dan de huidige sportstichting. Dit is maandagavond nog eens ter sprake gekomen in de deelnemersvergadering van de sportstichting. "Dat is de hamvraag," aldus Dik Stro band over de gevolgen, waarover nog geen duidelijkheid is. "Ik vind het vreemd dat het College zo omspring: met een stichting die het zeifin het leven heeft geroepen." En zijn mede-be stuurslid de heer H.J.G. Stam: "Voor dat een besluit wordt genomen moet het College eerst een onderzoek instel len. Dan zijn ze bestuurlijk goed bezig. Dat is ook het kardinale punt van de he le discussie. Daarom zijn we ook in de wiek geschoten, want tijdens de eerste deelnemersvergadering zijn we geblok keerd door de vier partijen." Oojc drs. Günther Plomp staat als voorzitter van de sportstichting op het standpunt dat het College pas een voorstel kan indie nen nadat het overleg met de sportbe- Janghebbenden heeft gehad. "En dat is niet gebeurd," concludeerde Plomp, die de deelnemersvergadering mee deelde dat hij die mening ook is toege daan met zijn wethouders-pet op. 'Verstand gebruiken' Joop van den Brakel riep de deelne mers op zich duidelijk uit te spreken té gen het College-voorstel. CDA/ PvdA/D66/Progrèssief Soest, die een grote meerderheid in de raad vormen, steunen de plannen van B. en W. om per 1 januari 1988 de sportstichting op te heffen, en daarvoor een andere over legstructuur in de plaats te laten komen. "Zolang er geen behoorlijk overleg is geweest, is niet te overzien hoe de sportstructuur er dan uit zal zien. De raad mag nu nog geen beslissing nemen. Laten we hopen dat ze zo wijs zijn dat ze weer normaal hun verstand gebruiken. In het belang van de sport en tiendui zend mensen, die zich op de één of an dere manier pro deo inzetten voor de sport," liet Van den Brakel niets aan duidelijkheid te wensen over. Het oud raadslid van de PvdA viel ook enigszins uit tegen zijn opvolger in de raad, Kees Boerkoel. "Ik weet dat hij enkele jaren geleden nog pleitte voor het behoud van de sportstichting. Ik hoop dat hij dat donderdagavond met zijn hele frac tie ook doet." Kees Boerkoel verdedigde zich met het verkiezings-programma van zijn partij. Daarin staat dat de PvdA-fractie de op heffing van de sportstichting in de ge meentelijke reorganisatie wilde meene men. Ook vestigde Boerkoel de aan dacht op het beleidsprogramma 1986- '90 van het College, waarin de herover weging van de vertegenwoordiging van politici in externe instellingen, zoals de sportstichting, al wordt aangegeven. "Mocht het zo zijn dat in het overleg (na het principe-besluit van de raad - red.) blijkt dat het verkeerd is dat de sport stichting wordt opgeheven, dan zal het College niet zo gek zijn zo'n voorstel te blijven voorbereiden," voegde de PvdA-er daaraan toe. De deelnemers van de sportstichting re fereren in hun motie aan hetzelfde be leidsprogramma. Daarin staat onder de kop 'Voortdurend aandachtspunt' te vens geschreven dat het gemeentebe stuur een geest van openheid dient te ademen, waarin belanghebbenden tij dig worden betrokken bij de regeling van kwesties die hen raken. Volgens de passage in het beleidsprogramma moet ook de mening van de belanghebben den herkenbaar worden en evenwichtig worden meegenomen bij de besluitvor ming. Dat is, zo stellen de sporters, niet gebeurd terwijl men er in het voorstel van uitgaat dat de huidige situatie ver andert. Vraagtekens De sportvertegenwoordigers betreuren het dat het gemeentebestuur door mid del van de principe-uitspraak slechts de deur openlaat voor één model, namelijk de nu al in opspraak zijnde commissie ex artikel 61. Ze willen dat alle denkba re modellen bespreekbaar blijven, en dus mag de gemeenteraad in hun ogen morgen geen uitspraak doen. Volgens de statuten van de Sportstichting moet er eerst overleg hebben plaatsgevonden alvorens het gemeentebestuur tot op heffing kan overgaan. Het onderzoek, dat het College gaat plegen, zal gericht zijn op de consequenties met betrek king tot de juridische-, fiscale-, perso nele- en de eigendomsaspecten, alsme de de taken, bevoegdheden en verant- lk heb een ruit - niet van Van Ede - 't is om te huilen, Je kan nèt zo goed achter een horretje schuilen. Je hoort me hard blèrren: "Pas dan ben ik uit de misère als ik 'm voor een ruit van Van Ede kan ruilen!". vdM. In verband met renoveringswerk- zaamheden aan de woningen aan de Beetzlaan geldt vanaf heden tot het einde van de werkzaamheden (medio november) een tijdelijke verkeers maatregel voor het gedeelte Beetz laan tussen de Albert Hahnweg en de Koekoekweg. Op alle werkdagen is tussen 07.00 en 17.00 uur dat gedeel te van de Beetzlaan voor alle verkeer in beide richtingen afgesloten. Uit zondering hierop is de periode van de bouwvakvakantie: 20 juli tot 17 au gustus. Negentien automobilisten hebben een bekeuring gekregen voor te hard rijden. De snelheidsovertreders werden vrij dag betrapt bij een controle op de Ko ningsweg. Op dit traject is een maximale snelheid toegestaan van 50 kilometer per uur De hoogst geregistreerde snelheid was 91 kilometer per uur. In een kartonnen doosje hebben we het nieu we poesje naar ons huis vervoerd en daarmee onttrokken aan de ouderlijke macht. Een lap uit de moederlijke poe- zenmand deed dienst om iets van de nestgeur mee te nemen en het gemis van moeder, broertjes en zusjes te doen ver zachten. Ze moet zich nu alleen vermaken én voor dat doel startte Nessy, genoemd naar het hele grote monster van Loch Ness, een uitgebreid en stelselmatig on derzoek vanuit haar mandje. Met haar nerveus bewegende oortjes en snuffelen - de snuitje inspecteerde ze de huiskamer, de gang en de keuken, vond daar melk, kattenvoer en een heuse bak waar zij achtereenvolgens een bescheiden ge bruik van maakte. Een loshangend tele foondraadje was de eerste bron van uit bundig vermaak. Nessy speelde blijkbaar graag op zeker heid, want opnieu w liep ze alles nog eens na. Nee hoor, ze had zich niet vergist: dit huis moest ze maar nemen. Nu nog het interieur zelf aan een grondig onderzoek onderwerpen en dan is de zaak helemaal geregeld. Zo'n zachte zitbank, daar kun je lekker tegenop klauteren. De bekle ding haakt een beetje, maar dat went wel. Hé, je kunt hier zelfs over de rugleu ning wandelen. Dat biedt tegelijk een mooi overzicht. Hoe kom ik hier trou wens ooit weer vanaf? Miauwen dan maar. Hoewel niet veel meer dan een piepgeluidje werkt het onmiddelijk. Een van die twee liederlijk grote monsters, die mij ontvoerden, blijkt een lekkere klimbroek aan te hebben. Jippie, dat gaat leuk! Het enorme been begint te schudden en ik val er bijna af. Ik druk mijn nagels dieper in de zachte onder grond en blijf haken als een grote hand mij optilt. Languit lig ik twee tellen later op een warme schoot. Hè, hè, is dat even vermoeiend. Eerst maar even uithijgen. Als de krant rammelt schrik ik me een ongeluk, spring van zijn schoot en glij uit over het parket. Daar krijg ik eerst recht de schrik van mijn leven. Tegenover mij staat een klein zwart monster dat er ver der net eender uitziet als mijn zusje. Na de eerste schok - ik dacht heus dat ik hier het rijk alleen had - liep ik er langzaam naar toe. Dat ging echter twee maal zo snel als ik dacht en daar schrok ik weer een beetje van. Automatisch haal ik uit en wil dat andere katje een mep geven. Maar dat gekke beestje is spiegelglad en voelt helemaal niet warm aan. Ze zit me maar zo 'n beetje stom aan te kijken en doet verder niks. Om mijn gezicht niet te verliezen blaas ik eens flink, zoals mijn moeder dat soms doet. Die andere kat blies meteen terug. Maar ik deed natuur lijk net of ik niets zag, stak mijn staart in de lucht en kroop in mijn mandje. Mor gen zien we wel verder. BAR EETCAFE Middelwijkstraat 2 Soest tel: 02155-13331 V SA oibfóbe n toe-e* en Aretl rjere^HefetK MODE Soesterbergsestraat 79 - Soest Nu ook lid NVM "We moeten realistisch zijn en erken nen dat het hondepoep-probleem niet opgelost kan worden. Het is en blijft een kwestie van mentaliteit, al worden er in Nederland honderdduizenden guldens uitgegeven. We zullen dan ook een zekere mate van overlast moeten accepteren en ermee moeten leren leven, net als met de overlast van geparkeerde auto's." Aldus de Nieuwegeinse milieucontro leur J.J.Mollee, maandagavond te gast in "Proest", het politiek café van Pro gressief Soest dat als vanouds werd ge houden in de Rode Haan aan de Birk- straat. Ondanks de geringe opkomst - in totaal 15 belangstellenden - ontspon zich onder leiding van Jan Visser een geanimeerde discussie, waaruit wel bleek dat de hondepoep de mensen hoog zit. Of hij een poging wilde ondernemen om in het Guiness Book of Records te komen is niet bekend, maar in elk geval heeft een 22-jarige Soester van zich doen spreken toen hij in de nacht van zaterdag op zondag dertig fietsen op el kaar stapelde. Na zijn daad aan de Koninginnelaan meldde hij zich vrijwillig bij de politie om zijn spijt te betuigen. Een aantal fietsen werd beschadigd bij de vreemde handeling van de Soester. Een man uit Soesterberg is na een bot sing met zijn auto doorgereden. Op de Plesmanstraat raakte hij de auto van zijn tegenligger, een 28-jarige Soester- berger. De politie achterhaalde na een onder zoek de auto. De wagen stond gepar keerd aan de Lorentzlaan. De eigenaar was niet meer ter plekke, maar zijn identiteit is inmiddels bekend. Een bewoner van de Birkstraat heeft zondag voor geluidsoverlast gezorgd door nogal luidruchtig met zijn drum stel om te springen. Nadat buurtbewo ners daarover klaagden maakte de poli tie er een einde aan. De politie heeft ook een bewoner van De Libel gesommeerd twee autowrak ken van een daar gelegen parkeerplaats te verwijderen. Ook in dit geval hadden buurtbewoners geklaagd. Mollee gaf een uitvoerige toelichting op de Nieuwegeinse aanpak, die in een aantal opzichten model heeft gestaan voor de Soester hondepoep-notitie. Aanvankelijk koos Nieuwegein voor een uitgebreide voorlichtingscampag ne, die niet hielp. In een later stadium werden "vrije gebieden" gecreeërd, die aangegeven werden op een mooie kaart (die overigens niet klopte) echter zon der dat politie en milieucontrole daarbij werden betrokken, zodat het schip al snel strandde. Tenslotte koos men voor een rigoureus aanlijngebod met inten sieve controle op de belangrijkste "overlast-plekken", waar zonder par don werd geverbaliseerd. In de afgelopen drie maanden heeft Nieuwegein daar 208 man-uren in ge stoken en werden 90 personen geverba liseerd: 89 wegens het laten loslopen van de hond, één voor het op de stoep laten poepen. "Maar de pakkans is dan ook bijzonder klein," aldus Mollee. Psychologisch effect? Het aanlijngebod wordt in Nieuwegein nu redelijk goed nageleefd, maar er is nog altijd veel hondepoep. De surveil lance wordt minder intensief toegepast, maar de politie treedt nog wel op tegen overtreders "op heterdaad". Wel is het aantal klachten afgenomen, maar dat kan volgens Mollee ook wel een psy chologisch effect zijn van de maatrege len. "De burgers hebben misschien het gevoel dat er in elk geval toch iets ge beurt." In de Soester notitie vond Mollee het idee van borden en afrasteringen heel goed, maar hij zag niets in van gemeen tewege verstrekte schepjes. Ook meen de hij dat het aanwijzen van een proef gebied nadelen heeft: "Dan moet je daar geen boete geven voor overtredin gen die elders worden toegestaan, an ders ontstaat er rechtsongelijkheid." Het publiek liet zich in de discussie niet onbetuigd. Opvallend was een gloedvol betoog van een bewoner van de Sta ringlaan, die het gedrag van de honden bezitters in zijn omgeving fel hekelde en met name de bewoners van de koophui zen aan de Van Lenneplaan verweet dat zij hun hond - vanwege de hondepoep! - niet in hun eigen straat, maar in de na burige straten ("bij de arbeiderswonin gen") uitlieten. "Je moet er eerst maar sens wonen! Ik kan namen noemen. En Menne ziet me al twintig jaar elke dag met een schepje de behoefte van m'n ei gen hond opruimen!" 'Op de schoen' De man liet weten dat hij bij tijd en wijle niet aarzelde een op de stoep poepende hond "op de schoen te nemen". "En ik heb 22 jaar gevoetbald, dat kan ik je wel zeggen!" Een ander maakte duidelijk korte metten te maken met hondepoep- veroorzakers. "We schuiven het op een krant en de eerste keer deponeren we het bij de mensen zelf op de stoep, maar de tweede keer gaat het zó de brieven bus in!" Weereen ander bracht naar vo ren dat de hondepoep niet alleen als probleem moet worden gezien. "Hon depoep breekt behoorlijk snel af, maar kattestront blijft veel langer liggen. En waarom wordt er niet gesproken over duiven en mag een ander zijn vier paar den rustig op straat laten schijten?" Een Klaarwaterbewoonster vond het park Honsbergen juist een heerlijke "uitlaatplek" en meende dat de overlast niet moest worden overdreven. Er was meer hinder van voetballende en cross- fietsende jeugd. Ze lanceerde tenslotte het plan om "alle partijen tevreden te stellen" en het park in tweeën te delen: een helft voor de honden; de andere helft voor de bejaarden en de kinderen. Volgens haar was het 't beste om het ge bied rond Staringlaan en Van Lennep laan - gezien het voorgaande betoog - aan te wijzen als proefgebied. Vrijwel allen vreesden de gevolgen van het aanleggen van "vrije gebieden" (waarde honden los mogen) langs de snelwegen". Ten slotte werd een plei dooi gehouden voor zware boetes. "Een tientje voor het overtreden van het aanlijngebod is natuurlijk niks. In Engeland betaal je daarvoor 150 gul den en je ziet daar dan ook geen honde poep op straat." "Tsja," aldus Mollee. "Alles staat of valt natuurlijk met de pakkans. En de Engelsen zijn natuurlijk wel heel wat geciviliseerder dan wij..." Op dit moment wordt in de wijk Soes terberg-Kom een groot aantal wonin gen gerenoveerd. Om tegelijkertijd ook de herinrichting van dit gebied ter hand te nemen is de gemeente een on derzoek in de wijk gestart. De bewoners van dit gebied -globaal gelegen tussen de Kampweg, Moerbes- senberg, Dorpsplein, Chr. Huygens- laan, Simon Stevinlaan (Dorpspleinzij de), Plesmanstraat, Buys Ballotlaan (Winkelgebied) en Kamerl. Onneslaan (ged.) - hebben een formulier met een beknopt aantal vragen in de brievenbus gekregen, met het verzoek het formu lier in te vullen en vóór 3 juli in te leve ren bij de Hulpsecretarie Soesterberg, Dorpsplein, of bij het gemeentelijk IN- FOrmatiecentrum. Met de beantwoorde vragen wil de ge meente de wensen van de bewoners in ventariseren om op die manier inzicht te krijgen in wat er zoal leeft in die wijk. De gegevens worden verwerkt in een herinrichtingsplan dat zo spoedig mo gelijk aan de gemeenteraad zaj^worden voorgelegd, zodat het eventuéekéit'jaar nog uitgevoerd kan worden. Met behulp van het vragenformulier wil de gemeente onder meer inzicht krijgen in het parkeergedrag, het aantal voer tuigen, waar parkeert men zijn auto, aantal kinderen, route van en door de wijk en langs welke route gaan de kin deren naar school. Ouderen die als gevolg van sluiting van het bejaardenoord waar zij wonen moeten verhuizen krijgen van de pro vincie de verhuiskosten vergoed. Daarbij geldt een maximum van 3000 glden voor alleenstaanden en van 5000 gulden voor paren. Dit is één van de elementen uit de 'Prijs- regelen bejaardenoorden provincie Utrecht 1987', die Gedeputeerde Sta ten binnenkort aan de betrokken Sta tencommissie zullen voorleggen. De provincie zal verder de wachtgelden be talen van personeel dat door sluitingen zijn baan kwijtraakt. Vqor de 'houders' van bejaardenoorden is er ook een re geling. Ouderen die na hun verhuizing naar een ander bejaardenoord daar een ho gere eigen bijdrage in de verzorgings- kosten moeten betalen dan in het oord waar zij eerder woonden, krijgen van de provincie een gewenningssubsidie. Die bedraagt in het eerste jaar 100% van het verschil en loopt dan af met stappen van jaarlijks 25%. De opbrengst uit de verkoop van een gesloten bejaardenoord en andere akti- va komen aan de provincie (behalve ui teraard voorzover daar eigen vermogen van de 'houder' van het bejaardenoord in zit). Een vijftienjarig meisje uit Bunschoten heeft schaafwonden opgelopen bij een botsing tussen een bromfiets en een au to. Ze zat achter op de brommer, toen de bestuurder niet tijdig kon uitwijken voor een automobilist, die rechts af sloeg. Doordat de bestuurder van de auto, een 69-jarige vrouw uit Soest, geen voor rang verleende kwamen de bromfietser en zijn duopassagiere als gevolg van de botsing ten val.

Soester Courant | 1987 | | pagina 1