4798.- uon Schipper Keukens Net Zo Mooi En U Betaalt Minder NIEUW! i:nmiia:i KORTE DUINEN f MET HET OOG OP UW BRIL. Q//0H 59.- 3498: 59.- 339.- 98.- BELGIE 1 sclioemsilcer VOOR 'N BETER BEELD NAAR UW COMBIFOTO-VAKMAN VOOR 'N BETER BEELD NAAR UWCOMBIFOK VAKMAN VOOR 'N BETER BEELD NAAR UW COMBIFOTO-VAKMAN VOOR 'N BETER BEELD NAAR UW O Hulde voor Rabobank-voorzitter J.R. van Poppelen ONKYO1*' De Vrije Teugel viert 16 verjaardagen OCTRO® CILINDERS lbrilmodef WOENSDAG 24 JUNI 1987 SOESTER COURANT PAGII v foto-film-video j j vD computer/ CV 25 jaar vooraanstaande positie bij bank GOED GELUID IS GEEN KWESTIE VAN GELD MAAR VAN ONKYO Algemene ledenvergadering Rabobank Van Arkel sluit jubileumfeesten af Oudheidkamer Soest ontmoet de Korte Duinen in Soest van 4 t/m 30 juni Belgische specialiteiten van "waterzooi" tot "paling in 't groen". RESTAURANT DE Het ideale geschenk Polaroid Direkt-klaar- camera M 600. Incl. 3 flash bars. NU VHS-C camcorder Supercompacte video camera met ingebouwde recorder. HQ kwaliteit, automatische witbalans, 6x motorzoom met macro stand. Compleet geleverd met koffer en accessoires BauerVCC 816 AF Volwaardige videorecorder en geavanceerde videocamera ineen Bijzonder compact. Zesvoudige zoom, macro instelling, autodiafragma, autofocus, zeer lichtsterk (filmen al bij kaarslicht mogelijk), met CCD-beeldomvormer voor briljante beeldweergave, enzovoort. Perfecte beeld montage mogelijk, dankzij roterende wiskop Sony Handycam CCD-V30E video 8 De zorgeloze gezinscamcorder Licht en compact: gewicht slechts 1.4 kg Opname en directe weergave Handzoom 2.5 X Superieur FM gelulde Tot 3 uur opname op 1 cassette. Miranda compact De nieuwe kleinbeeld camera, met etui voor maar Panasonic Panasonic C-500AF De C-500AF kleinbeeld came ra doet alles automatisch zo als: scherpstellen, filminleg, en niet te vergeten de pop-up flitser. Tento 8 x 40 Kompakte kijker, 8 x vergroting, incl. leren tas. Winkelcentrum "Hartle-Zuld" OOK VERHUUR VAN VIDEOCAMERA'S Na afloop van het officiële gedeelte van de algemene ledenvergadering van de Rabobank, die vorige week in Dart huizen plaatsvond (zie het verslag el ders in deze krant), is de heer J.R. van Poppelen uitvoerig gehuldigd voor de- vooraanstaande rol die hij al 25 jaar bij de bank heeft vervuld. Een kwart eeuw geleden, op 6 juni 1962, werd hij geko zen in de Raad van Toezicht en op 8 oktober 1965 werd hij benoemd tot voorzitter van het bestuur. "We hebben iets unieks te vieren," deel de de heer M.H. A. van Veeren, voorzit ter van de Raad van Toezicht, de leden mee, nadat directeur Hilhorst hun aan dacht had gevraagd "voor een persoon die dat voor honderd procent waard is". De heer Van Veeren schetste in het kort de bancaire loopbaan van de heer Van Poppelen en stelde vast dat deze, hoe wel geen Soester van geboorte, destijds door de leden al bijzonder werd ge waardeerd om zijn maatschappelijke opvattingen. Hij onderstreepte verder dat er in de loop van 25 jaar veel veranderd is in het bankwezen, al waren het alleen de le denvergaderingen maar die vroeger hooguit een half uur duurden en verder een gezellig verloop hadden. De heer Van Poppelen had zich al die tijd doen kennen als een man vol initiatief, een harde werker, die van alles wat er in Soest leefde goed op de hoogte was. "Onder uw leiding is er gebouwd, ver bouwd en opnieuw gebouwd," aldus de heer van Veeren, "later gemechaniseerd en geautomatiseerd. U hebt de jaarver gaderingen gemaakt tot graag bezochte gelegenheden, al schroomde u niet 'hei lige huisjes' omver te schoppen, maar altijd in het belang van de bank." Volgens de heer Van Veeren zag de heer Van Poppelen achter de cijfers altijd de mens die gehoord moest worden, luiste rend, geduldig, zoekend naar oplossin gen. Veel mensen zijn hem daarvoor dank verschuldigd. Bijzondere kwaliteiten Om dit werk 25 jaar op deze wijze te doen waren bijzondere kwaliteiten no dig, aldus de heer Van Veeren, zoals idealisme, gedreven door de motivatie om in de spaarzame vrije tijd iets voor de medemensen te doen met gebruik making van de gaven die 'moedertje na tuur' hem gegeven had; en realisme, met een open oog voor de ontwikkelin gen in de maatschappij en bij de bank: modern bankieren, computers, beveili ging, etc. waarbij niettemin de coöpera tieve vorm bewaard diende te blijven. De heer Van Veeren bood de heer van Poppelen als tastbaar bewijs van erken telijkheid een videorecorder aan. Me vrouw Van Poppelen kreeg bovendien een fraai boeket. Daarna werd het woord gevoerd door Rabobank-regio-directeur ir. E.M. Rintel. Ook hij constateerde dat er bin nen de Rabo-organisatie veel veran derd was, maar dat de heer Van Poppe len toen en nu heeft aangetoond in rui me mate over de vereisten te beschikken die in deze functie nodig zijn, zoals een "coöperatieve mentaliteit", kritisch- opbouwend, zin voor de gemeenschap, maar zonder de behoefte op of onder de stoel van de directeur te gaan zitten en daarom met een juist oog voor de spe ciale verhoudingen, maar wel met het vermogen om de bank en het complete bankgebeuren te beoordelen op het ma- 2 Jaar garantie We Kunnen u dat beter dan grammering met display ooit bewijzen mei hel nieu- Bediening met de Onkyo weOnkyo programma. Bij- systeem-atstandsDediening voorbeeld de pompact Oisc ismogeli|k Leverbaar in Speler DX-130. Er zijn wel zwartof zilver geanodiseerd goedkopere, maar met mei aluminium deze eigenschappen Zoals C0MPACT DISC SPELER aftasting door drie laser- DX-130 stralen, speciale trilling- MM demping en volledige pro- incl. 3 jaar garantie ONKYO HI-FI GAAT ALTIJD DIE ENE STAP VERDER „n ntrt OnkVO arikoop "alCu\at0'<e' onkyo ^0[d0 van,«b71 Erkend dealer voor Soest WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 78 "TEL. 17253 (Technische dienst tel. 10344) Foto: Goos van der Wilt. nagement, om indien dat ooit nodig zou zijn corrigerend op te treden. Het belang van de leden en de cliënten van de bank heeft bij de heer Van Pop pelen altijd voorop gestaan, aldus de re gio-directeur, geheel in overeenstem ming met de grondgedachten van de stichter van de bank, de heer Raiffeisen. Verder stond hij op verschillende pos ten vooraan in de Soester gemeen schap, o.a. als bestuurslid van de AJBTB, de Bond van Ouderen, de ge meenteraad en andere organisaties. Ook had hij veel kontakten met de di verse instellingen binnen de Rabo-or ganisatie. De heer Rintel becijferde dat De heer Rintel speldde de heer Van Poppelen (r.) de zilveren Rabobank-on- derscheiding op. hij in die 25 jaar zo'n 500 vergaderingen daarvan had meegemaakt. "U bent dus al met al meer dan een jaar van huis ge weest," hield hij de heer Van Poppelen voor. Vervolgens overhandigde hij me vrouw Van Poppelen een boeket, uit er kentelijkheid voor het feit dat ze hem al die tijd had moeten missen, en de heer Van Poppelen een zilveren onderschei ding. Op dinsdag 16 juni j.I. hield de Coöpe ratieve Rabobank Soest B.A. haar 81e Algemene Ledenvergadering in Res taurant Darthuizen. De voorzitter, de heer J.R. van Poppelen, sprak in zijn openingswoord over een nettowinst, die bevredigend genoemd mag wor den en gaf aan dat het balanstotaal van de bank gestegen was tot ruim 186 miljoen. Het afgelopen jaar heeft zich geken merkt door een groot aantal investerin gen in gebouwen en automatiseringsap paratuur, die o.a. leidden tot het direct verwerken van alle soorten transacties direct aan de balie. De heer van Poppelen haakte in op de aandacht die de Rabobank-organisatie besteedt aan het coöperatieve karakter van de bank. De doelstelling van een coöperatieve bank is het behartigen van de financiële belangen van de leden in haar werkgebied; dat wordt vooral ge stalte gegeven binnen de dienstverle ningsdoelstelling in de plaatselijke ge meenschap van Soest. Teneinde de continuïteit van de Rabobank te waar borgen is het van belang dat zaken als rentabiliteit en solvalbiliteit binnen het te voeren beleid veel aandacht krijgen, zeker nu de bank wordt geconfronteerd met groeiende verschillen in dienstver lening, die de leden en de cliënten vra gen, aldus de voorzitter. In het kort werd nog ingegaan op een aantal aspecten die het afgelopen jaar in de belangstelling hebben gestaan. Zo ook de ontevredenheid bij de agrariërs t.a.v. de huidige produktiebeperkingen en de rompslomp van de administratie ve handelingen in het kader van de mestwetgeving. Het door de Rabo bank-organisatie opgestarte garantie fonds staat duidelijk in de belangstel ling. Dit garantiefonds heeft als doel startende ondernemers in de gelegen heid te stellen hun ondernemersplan nen te verwezenlijken, door middel van het verstrekken van achtergestelde le ningen. Een groot aantal ondernemers in het midden- en kleinbedrijf zijn hier mee al geholpen. Tot 1 januari 1987 is f 32.788.000,- aan garanties verstrekt, waarvan 22% in de regio, waartoe de Rabobank Soest behoort. De heer van Poppelen onderstreepte nog eens de betrokkenheid van de bank bij het plaatselijke gebeuren. De Rabo bank Soest is samen met Rabobank Ne derland de hoofdsponsoring aangegaan voor het Landjuweel Soest 1987. Dit is een evenement, dat van 21 augustus t/m 6 september plaatsvindt en volop in de belangstelling staat. Zee veel ver enigingen, instellingen en personen werken mee om dit gebeuren te laten slagen. Zo ook de Rabobank. Tot slot werden alle medewerkers (sters) van de bank bedankt voor hun inzet en prestaties in het afgelopen jaar. Vervolgens gaf de heer van Poppelen het woord aan de directeur van de bank, de heer W.G. Hilhorst. De heer Hilhorst gaf een toelichting op de Balans- en de Verlies- en Winstreke ning van de bank over het boekjaar 1986. Hij haalde tevens enige groeicij fers aan van de totale Rabobankorgani- satie. Uit de toelichting bleek dat de balans- groei in 1986 4,6% was geweest en dat een dergelijke stijging ook had plaats gevonden bij de uitzettingen van de bank in leningen en kredieten. 1986 is ook een goed jaar geweest voor het ef fectenbedrijf van de bank, hetgeen zichtbaar was in een toename van de ef fectenprovisie. De post salarissen en sociale lasten vormt het overgrote deel van de kosten zijde. Mede als gevolg van de opening van kantoor Overhees en de Arbeids tijdverkorting stegen deze kosten met 8,5% t.o.v. 1986. Vervolgens werd ingegaan op de finan ciële dienstverlening van een 100% dochter van Rabobank Nederland, fi- nancierings maatschappij de lage Lan den N.V.. Ook de Rabobank Soest maakt gebruik van deze financiële dienstverlening voor haar leden en cliënten. Zo worden o.a. diensten gele verd aan bedrijven en particulieren op het gebied van financiering, factoring, leasing, autoleasing en incasso van zo wel binnenlandse als buitenlandse vorr deringen. Vanuit de gedachte dat het gebruik van bedrijfsmiddelen belangrijker is dan het bezit gaan steeds meer ondernemingen over tot leasing. De argumenten hiertoe liggen zowel op bedrijfseconomisch als op fiscaal gebied. De heer Hilhorst behandelde vervol gens een vijftal diensten en gaf enige verschillen aan tussen financiële en operationele leasing. Hierbij werd ook de aandacht gevestigd op de voordelen om bij investeringen de W.I.R.-premie via een verlaging van de lease termijnen aan de ondernemer ten goede te laten komen. Belangstellenden werden onder het motto "Geld en Goede Raad" uitgeno digd om met de adviseurs van de bank van gedachten te wisselen over de ge noemde financiële diensten. Nadat de verkiezing plaats had gevon den, van zowel een lid van het Bestuur als van de Raad van Toezicht, respec tievelijk de heer J. Kok en C.H. Wante naar, werd overgegaan tot de rond vraag. Nog drie zomerkampen in juli en augustus op kinderboerderij Op de kinderboerderij De Vrije Teugel worden op zaterdag 27 juni niet min der dan 16 verjaardagen gevierd. Dat zijn de laatste activiteiten van dit sei zoen, hoewel op het terrein aan het Ve- delaarpad deze zomer nog drie vakan tiekampen worden gehouden. Het mammoet-verjaardagsfeest moet een groot spektakel worden voor onge veer 200 kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar. Voor Leo van de Berg van de kinderboerderij en de ruim twin tig vrijwilligers en stagières betekent het een enorme krachtsinspanning op de afsluitingsdag van het seizoen, dat de boeken in zal gaan als een jaar met feite lijk alleen maar hoogtepunten. Vier jaar na de ingrijpende bezuinigingen leeft de kinderboerderij meer dan ooit tevoren, iets dat alleen al sterk tot uitdrukking komt in het aantal kinderen dat één of meer dagen per week een bezoek brengt aan De Vrije Teugel. "We hebben een fantastisch seizoen achter de rug. Als je vier jaar terugkijkt is het prachtig om te zien hoe alles zich in de laatste tijd heeft ontwikkeld," zegt Van de Berg. Aanstaande zaterdag zal de kinder boerderij ook goed bevolkt zijn met kinderen die meedoen aan de veijaar- dagfeesten. Normaal gesproken duurt een dergelijk programma ongeveer twee uur, maar voor de laatste keer in dit seizoen trekken de medewerkers er in ieder geval één uur bij. In overleg met de ouders zijn activiteiten op het pro gramma gezet, waaraan de kinderen groepsgewijs en onder begeleiding deelnemen. Ook zal er een groot springkussen op het terrein worden op gesteld. De feestmiddag wordt afgeslo ten met een lange toneelvoorstelling S-'j'wi'V L Bij Schipper vindt L u altijd de juiste keuken voorde juiste prijs. Kom daarom kijken bij Schipper. bouwproducten iei.02155 -10304 Showroom alle dagen geopend, zaterdag van 9.00 tot 16.30 uur. Het veertigjarige Van Arkel Instituut heeft vorige week een aantal activitei ten gehouden. Afgelopen vrijdag werd de feestweek afgesloten met vuur werk. Daarvoor had een groot straat theater plaatsgevonden. Beslist niet na te maken. Wordt geleverd met sleutel certificaat. Nu al in vooraad bij IJZERWARENHANDEL GEREEDSCHAPPEN TUINARTIKELEN Soesterbergsestraat 4 - Soest Telefoon 02155 -1 11 37 Ook Peter Koelewijn, de bekende Soester zanger, was even aanwezig bij het Van Arkel Instituut. Hij leende zich voor de rol van brandweerman, die een in de brand gestoken auto moest blus sen. De brandweer Soest zorgde daarna nog voor een aantal stunts, waaronder een demonstratie schuimspuiten. Van de omwonenden kreeg het Van Arkel Instituut bij verrassing een tafel tennistafel overhandigd. Hiervoor had den ze een collecte gehouden. Op haar beurt schonk het Van Arkel Instituut de buren een bloemetje. Afgelopen zaterdag was er bij het Van Arkel Instituut een reünie voor alle (oud)-medewerkers. Een van de meest besproken onderwer pen is het weer. In tegenstelling tot vroeger is het weer nu, van minder in vloed op de oogst. Bij droogte worden de beregeningsinstallaties in werking gesteld. Ook bij het optreden van nachtvorst worden de vruchtbomen natgespoten. Het dunne ijslaagje, dat dan ontstaat, geeft dan voldoende be scherming. Regen was vroeger een plaag voor de boeren, vooral bij de hooibouw. Vaak ging hierdoor veel hooi verloren of er ontstonden door het teveel broeien de nodige hooiberg branden. Dit was duidelijk merkbaar in de porte monnee van de boer; want er moest dan ander en duurder voer voor de beesten gekocht worden. Nu zijn er de ventila toren, die het hooi droog blazen en er wordt veel gras ingekuild. Slecht weer kan oogsten verloren doen gaan en indien dit verschillende jaren achter elkaar voorkomt, een teruggang van de levensstandaard van de boer veroorzaken. Bij het volgen van de ge schiedenis van de kleding, de inrichting van de huizen en boerderijen, het ver voer zijn de minder goede perioden duidelijk terug te vinden, voornamelijk door het ontbreken van financiële mid delen. Maar juist de slechtere tijd dwingt de mens meer te improviseren, creatiever te zijn en ook dit is dan dui delijk te zien aan de opkomst van nieu we bedrijven, verenigingen. Nieuwe ideeën bjj het vervaardigen van meubi lair en gereedschap voor in huis en daarbuiten. Ga eens naar de Oudheid kamer Soest en bekijk daar de gereed schappen en voorwerpen, die in de loop van de tijd zijn ontstaan. Naast de wis selexpositie "Oude kaarten en platte gronden van Soest" zijn er de vaste ex posities. Weer of geen weer, een bezoek aan de Oudheidkamer is altijd de moei te waard. Openingstijden, zaterdags en zondags van 13.30 - 17.00 uur. 'De neus van Jan Klaassen wordt gesto len'. Schoolreisjes In oktober 1985 werd voor de eerste keer een veijaardag gevierd op de kin derboerderij. Sindsdien is dit een vast onderdeel geworden van het veelzijdige programma, dat de kinderboerderij biedt aan kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Iedere zaterdagmiddag mogen drie kinderen hun verjaardag vieren, waarbij ze negen vriendjes en vriendin netjes mogen meenemen. "Het is inge slagen als een bom," zegt Leo van de Berg, "we hebben al boekingen voor weken en maanden vooruit. Er komen zelfs veel kinderen van buiten Soest. Blijkbaar bevalt het zo goed dat men het aan elkaar verteld. Ma de verjaardagen komen ze ook op de andere activiteiten af. Je kunt zeggen dat de tent goed wordt gebruikt. Alles draait als een trein. We krijgen ook steeds meer schoolreisjes. In mei en juni hadden we dit jaar 27 schoolreisjes, en er zijn nu al reserveringen voor volgend jaar. Nee, in april hebben we geen tijd voor school reisjes. Dan zijn we te druk met de voor bereidingen voor de activiteiten op ko ninginnedag. Zomerkampen Het mammoet-verjaardagsfeest is niet het allerlaatste dat dit seizoen op de kin derboerderij plaatsvindt. In juli en au gustus volgen nog drie zomerkampen. Op dit moment zijn al 80 aanmeldingen binnen voor de vakantieweken die wor den gehouden van 6-11 juli, 20-25 juli en 3-8 augustus. "Per week kunnen er nog tien tot vijftien bij, maar we ver wachten ook nog een heleboel kinde ren. In ieder geval gaan alle kampen door, omdat we nu al voldoende deel nemers hebben," aldus een tevreden Leo van de Berg. Tijdens de zomerkampen krijgen de kinderen een breed scala van activitei ten voorgeschoteld. Naast een dagje uit Birkstraat 108 Soest 02155 - 13720 en de onvermijdelijke 'bonte avond' (het spektakelstuk) zijn er toneelvoor stellingen, sport- en spelactiviteiten, knutseluurtjes, bosspelen, een kamp vuur en nog veel meer. rOO Bij Van Essen is een bril een kwestie van passen en meten Zuiver vakwerk met behulp van veijijnde apparatuur. Bij Van Essen kunt u rekenen op de deskundigheid van de gediplomeerde opticiën/optometrist. Die neemt ae tijd voor u, adviseert u met smaak U hebt recht op die bekwame en persoonlijke begeleiding. Met het oog op uw bril ZUIDPROMENADE TELFFOON 12874

Soester Courant | 1987 | | pagina 3