ui Soest Schoeman HOERA! AGIA FILMS NU PER 3 EXTRA VOORDELIG. 21.95 ©r/en IffidPub 1&«y AGFA FILMS VOOR MEER GESLAAGDE FOTO'S. ROKKEN SCHOEMAN MAKELAARS SOEST Mi e Soes ter Duinen 7i Meningen van lezers Soest 50 Jaar geleden 25Juni 1937 PAGINA 4 WOENSDAG 24 JUNI 1987 SOESTER COURANT SOEST SOEST Specialisten in bedrijfshuisvesting Projektinitiatieven en beleggingen Vastgoed beheer Woningmakelaardij Hypotheken Assurantie Makelaars Pensioenadviseurs kom eens met Schoeman praten! vraagt; uw aandacht; voor Koop bij ons nu uw vakantiefilms extra goedkoop. AGFA^ Zwemvierdaagse valt in 't water In Soest nog 1227 werkzoekenden Daling werkloosheid Eemland stagneert 'Rookregels' bij provincie EXTRA AFGEPRIJSD! Ratteklem O R .V. e kerkeraad laakten met elijk welke est heeft in- 1 in Rijssen deze woor- 1121, waar dankwoord •ten met het rna nog ve nen van ds. Bovendien 's 10.00-14.00 uur. Kantoor Soest Middelwijkstraat 54 Dagelijks geopend van 8.30-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. VAN GOYENLAAN Vrij gel. 3-kam. hoekappartement op de 2e woonlaag, v.v. nwe ramen en dubb. beglazing in de woonkam. Entree, toil., hal, douche, woonkam., 2 si.kam. m. balkon, keuk., bij- keuk., berging in de onderb. Keurig onderh. Serv.kosten f 300,- p.m. (incl, c.v.) Koopsom f 58.000,- k.k. VALERIAANSTRAAT Riant gel. tussen drive-in woning m. tuin op het westen, grenzend aan het openbaar groen en aan de voorzijde vrij uitzicht. Gar. 6 x 3 m., tuinkam. ingericht als woon/eetkeuk. m. ingeb. koel-/ vrieskast; verd.: uitgebroken woonkam. (v.h. keuk.) m. open haard, hal, toil., bergkast m. nwe c.v.-combiketel opstelling. Aan keuk.zijde zonwe rend glas; 2e verd.: compl. badkam. m. 2e toil., ligbad, v.w. en was- mach.aansl., 2 gr. si.kam. en 1 zijsl.kam., roy. gestucadoord trappen huis. Plav.vl. parterre en 1e verd. Koopsom f 169.000,- k.k. VAN MECKLENBURGLAAN Riant gel. schakelbungalow, (bouwjr. 1974) m. inp. roy. gar., vrije achtertuin op zuid-west en aangr. strook grond (220 m2) in gebruik v.d. Gemeente. Hal, toil., gard., bijkeuk. m. wasmach.aansl., betegelde vloer en wasbak, doorgang naar gar., living (4.50 X 8.75) m. hellend schrotenplaf., roy. open haardpartij, convectorput en loopdeur naar ter ras, open keuk. m. ingeb. gaskookplaat, elektr. oven, afz.kap en eetbar, bergzolder boven keuk., aansl. 5 si.kam., w.v. 2 m. v.w., 9 ingeb. kasten en vanuit oudersl.kam. deur naar tuin, badkam. m. zitbad, vaste wasta- felcomb. en 2e toil. Diepe achtertuin ca. 40 m. met druivenkas, div. vruchtbomen, sier- en moestuin. Zeer goede staat v. onderhoud. Koopsom f 365.000,- k.k. Makelaars in onroerende goederen Lid N.V.M. Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Leusden, Hoofddorp en Tiel 3764 CH Soest Middelwijkstraat 54 Telefoon 02155 - 1 35 39 b.g.g. 1 69 55 B.J.A.M. Majoor (mak./tax. o.g.) RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 S0ESTDUINEN 02155-12739 Commissie voor de Beroepschriften De voorzitter van de Commissie voor de Beroepschriften maakt, ter uitvoe ring van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de beroepschrif ten, bekend dat op woensdag 1 juli 1987 om 16.30 uur in de commissieka mer van het gemeentehuis, een openba re vergadering van de commissie zal worden gehouden, waarin de volgende zaken aan de orde komen: 16.30 uur; beroepschrift Hoka B.V., Gen. Winkelmanstraat 93 te Soester- berg, tegen hetbesluit van Burgemees ter en Wethouders d.d. 13 maart 1987 tot het opleggen van een herplantplicht; 17.00 uur: beroepschriften Stichtingen Peuterspeelzalen Gehandicapten te Hilversum tegen de besluiten van Bur gemeester en Wethouders d.d. 31 maart en 22 april 1987'tot afwijzing van subsidie-aanvragen. Deze week in Soest 27 juni: 20 km-wedstrijd A.V. Pijnen burg 29 juni t/m 5 juli: collecte Nat. Com missie tegen het alcoholisme. Hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend op het verzoek van: J.H. van Dijk, Soesterbergsestraat 186, voor het oprichten van een caféta- ria/snackbar op het perceel Soester bergsestraat 186. De positieve beschikking ligt vanaf he den een maand ter inzage bij de milieu dienst, gemeentesecretarie, kamer 37, op werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan tijdens de openingsu ren. Beroep tegen deze beschikking kan worden inge steld door degenen die reeds mondeling of schrif telijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren eerder be zwaar te maken. Het beroepschrift moet worden gericht tot H.M. de Koningin en worden ingediend vóór 24 juli 1987 bij de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Gravenbage. Degenen die beroep instellen kunnen overeen komstig art. 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorzie ning. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Gravenha- ge. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Ontwerp - Hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen vergunning te verlenen op de verzoeken van: M. van den Brakel, Steenhoffstraat 47, voor het oprichten van een horeca bedrijf op het perceel Steenhoffstraat 47; J.H. Houtveen, Birkstraat 144, voor het oprichten van een reparatieinrich ting voor landbouwwerktuigen op het perceel Birkstraat 144. De ontwerpvergunning ligt vanaf he den 14 dagen ter inzage bij de milieu dienst van de gemeente, gemeentese cretarie, kamer 37, op werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerpvergun ning kunnen lot 8 juli schriftelijk worden inge diend bij Burgemeester en Wethouders. De inge komen bezwaarschriften worden bij de stukken ter inzage gelegd. Desgevraagd worden de persoonlij ke gegevens van de indieners niet bekend ge maakt. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts worden ingesteld door degenen die reeds monde ling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat wa ren bezwaar te maken. Wijziging Hinderwetvergunning (art. 40 Wet algemene bepalingen milieuhygiëne Bij de milieudienst van de gemeente Soest, gemeentesecretarie kamer 37, ligt vanaf heden op werkdagen van 09.00 -12.00 uur, alsmede in de biblio theek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren ter inzage de beschik king tot wijziging van een eerder ver leende vergunning ingevolge de Hin derwet voor een herstelinrichting voor motorvoertuigen voor het perceel Veldweg 12. De strekking van de beschikking luidt: het verbinden van aanvullende voor schriften: 1. ter beperking van evt. geluidsover last, 2. teneinde het parkeren van stoopau to's op/aan de openbare weg tegen te gaan. Beroep tegen deze beschikking kan worden inge steld door a. degene tot wie de beschikking is gericht; b. de betrokken adviseurs; c. degene die tegen het voornemen tot wijziging bezwaar heeft ingebracht; d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder be zwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht tot H.M. de Koningin en worden ingediend binnen één maand na dagtekening van deze kennisgeving bij de Raad van State, Postbus 220019, 2500 EA 's- Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig art. 60a van de Wet op de Raad van State een ver- SSf1 Agfa Maxi 24 3' per film Agfa Maxi Ecopacks XRlOOi 135 24 +3 zijn verkrijgbaar bijval Doe uw voordeel met foto-film-yideo Jj Zuidpromenade 15 - Soest CDfnputSf/ EÜl/ Telefoon 12874 Winkelcentrum "Hartje-Zuid" Infocentrum en bevolking vrijdagavond nog open Het gemeentelijk INFOrmatiecentrum en de afdeling bevolking zijn aanstaan de vrijdag 26 juni voorlopig voor het laatst op de koopavond geopend. Dan wordt namelijk het eerste deel van de proef 'Avondopenstelling op Koop avond' afgesloten. De proef wordt in september voortgezet. Afgelopen vrijdag kwamen drieëntwin tig mensen het INFOcentrum bezoe ken. Daarvan kwamen er vier voor toe ristische informatie, drie kwamen er voor het bestemmingsplan Soest Zuid, zes voor de woningbouw in Overhees en drie voor de reconstructie Konings weg. De andere bezoekers toonden in teresse voor onder meer hondenpoep, grof vuil ophalen, pas 65 en de raads vergadering. Bij de afdeling bevolking kwamen 58 bezoekers. Voor het afha len van een paspooit waren dat er drieëntwintig, aanvragen voor een pas poort zestien, aanvragen rijbewijs tien en elf kwamen voor diversen waaron der uittreksel. Voor al uw INLIJSTEN ZONWERING CREATIEF MATERIAAL HOUTKACHELS Koninginrielaan 48 Soest tel. 02155-12245 zoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Hinderwet - aanvraag Bij Burgemeester en Wethouders is een verzoek binnengekomen om een hin derwetvergunning. De aanvraag ligt vanaf heden één maand ter inzage bij de milieudienst van de gemeente, ge meentesecretarie, kamer 37 (op werk dagen van 09.00 uur tot 12.00 uur) als mede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan tijdens de openingsuren. De aanvraag is afkomstig van: Jac. P. Sluis ("De Knollentuin"), Burg. Grothestraat 37, voor het oprich ten van een bar-restaurant op het per ceel Burg. Grothestraat 37. Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende één maand na dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden ingediend bij het gemeentebe stuur. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij ge machtigde bezwaren inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling te houden op woensdag 15 ju li 1987 om 9.00 uur in de commissiekamer van het gemeentehuis. Indien men dat wenst worden de persoonlijke ge gevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet vóór 24 juli 1987 schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts ingesteld worden door degenen die reeds monde ling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat wa ren bezwaar te maken. Hinderwet - aanvraag Bij Burgemeester en Wethouders zijn verzoeken binnengekomen om een hin derwetvergunning. De aanvragen lig gen vanaf heden één maand ter inzage bij de milieudienst van de gemeente, ge meentesecretarie, kamer 37 (op werk dagen van 09.00 - 12.00 uur) alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyp laan tijdens de openingsuren. De aanvragen zijn afkomstig van: Keune Haircosmetics B.V., Birk straat 101, voor het uitbreiden/wijzi gen van de inrichting tot het vervaardi gen van cosmetische producten op het perceel Birkstraat 101; W. Duyst, ho.n. gebr. Duyst, Beuken laan 1, voor het oprichten van eeri transportbedrijf met werkplaats op het perceel Beukenlaan 1. Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende één maand na dagtekening van de kennisgeving schrif telijk worden ingediend bij het gemeentebestuur. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij ge machtigde bezwaren inbrengen op verzoek lot 15 juli 1987. U gelieve daarvoor een afspraak te ma ken. Indien men dat wenst worden de persoonlijke ge gevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet vóór 24 juli 1987 schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts ingesteld worden door degenen die reeds monde ling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat wa ren bezwaar te maken. Informaties: Info-centrum, Steenhoff straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). De zwemvierdaagse in het Soester Natuurbad is tot nu toe geteisterd doorslecht weer. Op de eerste dag kwamen slechts 250 deelnemers naar het zwembad aan de Van Weerden Poelmanweg. Gisteravond was men ook nog in de gelegenheid aan de start te verschijnen van de tiende zwemvierdaagse van Soest. De aanhoudende regen en het daaruitvoortvloeiende lage deelnemersaantal is niet alleen een tegenvaller voor de organisatoren, maar kan ook in een financiële teleur stellingeindigen voor Unicef. De kinderorganisatie van de Verenigde Naties is een sa menwerking aangegaan met de Koninklijke Nederlandse Zwem Bond KNZB). Ie dereen die in het land meedoet aan de zwem vierdaagse kan via een sponsorkaartgeld verdienen voor Unicef. Met de sponsorkaart kunnen ze het toegezegde geld bij de geldschieters ophalen. Wanneer het totale bedrag wordt overhandigd aan Unicef is nog niet duidelijk. Organisator Ton Dorrestein heeft voor iedere dag een activiteit georganiseerd. Op maandagkonden de jonge zwemmers naar stuivertjes graaien in het scliuimbad, gis teravond werd een demonstratie schoonspringen en kunstzwemmen gegeven. Het in middels niet meer weg te denken Rhönrad komt vandaag in het Soester Natuurbad te staan. Vrijdagavond wordt de zwemvierdaagse van Soest afgesloten met een barbe cue, mits Pluvius zich op de achtergrond houdt. Nu er een duidelijke stagnatie is inge treden in de daling van de werkloos heid in de regio Eemland, is het aantal Soesters dat als werkzoekend staat in geschreven in de registers van het Ge westelijk Arbeidsbureau (GAB) vori ge maand eveneens nauwelijks ge daald. Eind april stonden er nog 1244 Soesters genoteerd, eind mei was dat aantal gezakt tot 1227, een verschil van 17. Van het totaal van 1227 zijn er 671 mannen en 556 vrouwen inge schreven. Vorige maand waren dat er resp. 687 en 557. Het werkloosheidspercentage van Soest staat nu op 9,3. Vorig jaar mei was dat nog 9,0, zodat over een heel jaar be zien er zelfs sprake is van een stijging. Dat komt ook tot uitdrukking in de con crete aantallen, want in mei 1986 waren er 658 mannen en 543 vrouwen uit Soest ingeschreven als werkzoekenden. Met uitzondering van Leusden en Woudenberg - waar de percentages resp. daalden van 7,9 naar 7,2 en van 5,1 naar 3,8 - deed zich de stagnatie in vrijwel de gehele regio voor. Amers foort heeft met 14,4 het hoogste per centage (vorig jaar 13,6); Baarn heeft 8,6 (was 8,5); Bunschoten 4,6 (was ook 4,6); Eemnes 8,6 (was 8,4). Volgens de directie van het GAB doet de stagnatie zich momenteel vooral ge voelen bij de mannen en ligt het werk loosheidsniveau bij de vrouwen duide lijk iets hoger dan vorig jaar. "Die ont wikkeling valt ons tegen," aldus ad junct-directeur J. Leurs van het GAB vorige week tijdens de maandelijkse persconferentie. Ook gemeten naar de duur van de in schrijving doet zich een negatieve ont wikkeling voor; het aantal personen dat al langere tijd staat ingeschreven stijgt. Ook het doorstroomcijfer stond in de afgelopen maand onder druk en daalde naar 71%. Een en ander is echter mede een gevolg van de aanmelding van "schoolverlaters", die in de officiële werkloosheidscijfers niet worden mee genomen. Het aantal nieuwe inschrij vingen bedroeg in mei 1404, het aantal uitschrijvingen 991. De directie van het GAB concludeert daaruit overigens dat er nog heel wat "beweging" is op de ar beidsmarkt. Wel is duidelijk dat onge schoolden steeds moeilijker aan de slag komen. Wat de schoolverlaters betreft: sinds 1 april heeft het Arbeidsbureau er zo'n 900 ingeschreven uit de regio. Zo'n 150 van hen hebben zich overigens al weer laten uitschrijven, waarschijnlijk omdat ze inmiddels al een baan hebben gevon den. Met ingang van 1 september wordt het roken in het Provinciehuis en het Provinciekantoor aan regels gebon den. Ambtenaren mogen vanaf die datum op hun kamer alleen nog maar roken als hun niet-rokende collega's daar geen bezwaar tegen maken. Pro vinciale Staten zullen het tijdens hun vergaderingen ook zonder tabak moeten doen. Wie het niet volhoudt moet zich naar de ruimte vóór de Sta tenzaal begeven: daar mag roken nog wel. Voor rokende ambtenaren wor den uitwijkmogelijkheden gecreëerd in de vorm van een afgeschoten hoek je in het personeelsrestaurant in het provinciekantoor Rijnsweerd en in de vorm van twee koffiecorners waar het verbod niet geldt. Het restaurant in het Provinciehuis in de binnenstad van Utrecht is te klein om er een ro- kershoek in te richten. Daar zullen ro kende ambtenaren hun toevlucht moeten zoeken op de gangen. Ook in de gangen van het Provinciekantoor Rijnsweerd blijft roken toegestaan. Gedeputeerde Staten zullen de rook regels nog voorleggen aan het senio renconvent (de voorzitters van de Statenfrakties). Het personeel is al geraadpleegd. Overigens zijn GS zich ervan bewust dat ingrijpende ge dragsveranderingen gewoonlijk eni ge tijd vergen. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 212 97 KORT OF LANG STRAK OF WIJD NU Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Twee weken geleden vonden mijn vriend en ik onze kater Roel - die we al twee dagen kwijt waren - terug. Hij zat bekneld in een boom, met een rat teklem om zijn poot. Hij leefde gelukkig nog en we konden hem meteen (het was kwart over twaalf 's nachts) naar dieren arts Meursing brengen. De volgende dag heeft de dierenarts de verbrijzelde poot geamputeerd, zonder iets in reke ning te brengen. Roel maakt het intussen goed, hij kan nog aardig overweg met drie poten. Maar je vraagt je af: 'hoe is het mogelijk dat mensen dieren zoiets aandoen'. Het bosje achter onze tuin waar we Roel vonden wordt heus niet geteisted door ratten, dus het plaatsen van een rat teklem was naar onze mening niet ge rechtvaardigd. Bovendien zaten er twee plakbandjes aan de klem. Daar zal wel een stukje vlees o.i.d. onder gezeten hebben, om hem te lokken. In de direk- te omgeving was niets te bekennen waarbij onze Roel eventueel overlast had kunnen bezorgen. En als hij dat on danks alles toch gedaan had, dan had den de mensen die last van hem hadden toch kontakt met ons kunnen opne men? Wij hopen dat veel mensen dit lezen en net zo hard als wij het gedrag verafschu wen van degene(n) die dit op hun gewe ten hebben. Met vriendelijke groet, Tamar de Vries en Fred van den Breul GOED AFGELOOPEN Woensdagmorgen reed, juist bij het aangaan van de school van den Heer v. Ie peren aan de Middel wijkstraat een taxi uit Arnhem in de richting Amsterdam. De chauffeur werd plotseling onwel en raakte in bewusteloozen toestand. Ge lukkig wist de achterin de auto zittende passagier de auto tot stilstand te bren gen. Na een bewusteloosheid van ongeveer een kwartier kwam de chauffeur weer bij. Vermoedelijk heeft men hier te doen gehad met een toeval. WEDSTRIJDEN IN HET NATUURBAD Evenals vorige jaren zullen ook in dit seizoen in het Natuurbad wederom di verse zwemwedstrijden worden gehouden. Maandag 28 Juni, 's morgens te 10 uur, zullen de wedstrijden plaats hebben voor de militaire politie, zulks ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het corps. Tevens zal op Maandag 5 Juli voor de Vijf-Kamp van officieren en onderoffi cieren het nummer 300 M. zwemmen worden verzwommen. Hieraan doen circa 70 personen mede. EX-KEIZER WILHELM TE SOESTDUK Maandagmiddag heeft de ex-keizer van Duitschland Wilhelm II een bezoek gebracht aan het Paleis Soestdijk. Te half vijf arriveerde hij van zijn buitenverblijf te Doorn, aan het paleis, waar hij op het bordes werd verwelkomd door het Prinselijk Paar en Prinses Arm gard. Om kwart voor zes is ex-keizer Wilhelm wederom per auto naar Doorn ver trokken.

Soester Courant | 1987 | | pagina 5