VOOR F 3,50 VOLGT U DE KINDERJAREN VAN SIMON VESTDIJK De nieuwe videomovie van Panasonic: van f4595,- voor f3999,-. Da's pas vakantie-voordeel! De nieuwe videomovie van Panasonic, voor een onvergetelijke vakantie. Thijs 't Luykje. Libris.Uw Complete Boekhandel. Gerard Nijboer wint opnieuw in Soest Tien jaar bar/grill/fondue 't Luykje Libris-boekhandels vieren feest Procar sponsort nog twee jaar SOESTER COURANT PAGINA 11 imP°rrocu^s'Wifhan^iJk Mieke Havik Nederlands kampioene op de weg van harte gefeliciteerd met je 10-jarig jubileum in To Sandra Truus Thijs Hans Jan Mike Fred 20 kilomter van paleis Soestdijk krijgt nieuw baanrecord: 1.01.02 Thijs van de Brakel biedt klantenkring een volledig horeca-pakket Hersenschudding na botsing met auto Harry van Brummelen Sloepenbar Prijsvraag in boekenkrant bij Van de Ven Prijzen Vestdijk De videomovie NV - MC5E van Panasonic zorgt wel voor een heel pret tige vakantie. Weegt slechts 1500 gram maar heeft toch alles wat een professio nele camera moet hebben, bijv.: een 1/2 "CCD chip, voorkomt schaduwbeelden en brandvlekken; de HQ techniek voor messcherpe opnamen; een lichtgevoeligheid tot 10 lux. Ook zonder zon en binnen zonder filmzon maakt u de mooiste opnamen; H.S.S. Het systeem voor het maken van snelle screnes; het VHS-C systeem, door bijgeleverde adapter makkelijk af te spelen op uw VHS recorder thuis; een perfekt stilstaand beeld. GS akkoord met opslagterrein Dronken fietser weigert bloedproef V/ie vóo icjeoinovie yan de panas°n>c ^oor reken)JJ kan 9eh® r van W°rdt.t inlfckt De Soester wielrenster Mieke Havik heeft zaterdag het Nederlandse kam pioenschap op de weg veroverd. In Geulle klopte zij haar enig overgebleven concurrent Jolanda Cools in de sprint. Het is de eerste keer dat Mieke Havik de nationale titel in de wacht sleepte. Drie ronden voor het einde sprong Mieke Havik uit het peleton, dat gaande de koers danig zou afslanken. De jonge Jolanda Cools haakte aan het wiel van de Soesterse. De twee koploopsters bouwden een voorsprong op van meer dan een halve minuut op het achterliggende veld van deelnemers. Het bleek vol doende om de achtervolgers op afstand te houden. Met een krachtige sprint verzekerde Mieke Havik zich in de finale van de titel. Vorig jaar eindigde Mie ke Havik nog als tweede achter Heieen Hage. Door een valpartij vlak voor de finish reikte Monique Knol uit Soest niet verder dan een veertiende plaats. Voor Mieke Havik betekende de nationale titel een opluchting na de sportieve teleurstelling in Wenen, begin dit jaar. Een mislukte aanvalspoging op het we relduurrecord, dat op naam staat van de Fran^aise Jeannie Longo, leverde haar toen alleen maar negatieve publiciteit op. Hans Visser schreef 'Simon Vestdijk, kinderjaren'. Een geïllustreerd boekje dat u uitsluitend in de Libris boekhandels vindt. 'Simon Vestdijk, kinderjaren' is een voorpublikatie uit de biografie over Simon Vestdijk die omstreeks september van dit jaar verschijnt. Het geeft u op 64 pagina's een gedetailleerd beeld van de jeugd van Simon Vestdijk; van zijn geboorte in Harlingen op 17 oktober 1898 tot en met zijn HBS-tijd in Leeuwarden. Voor slechts f 3,50 volgt u de kinderjaren van Simon Vestdijk wiens werk in onze boekhandel i Ik droeg een matrozenpakje vanzelfsprekend uitstekend met koperen ankers." vertegenwoordigd is. Uit: De koperen tuin. DOE MEE MET ONZE JUBILEUM WEDSTRIJD. VRAAG NAAR DE NIEUWE LIBRIS-KRANT EN U MAAKT KANS OP ÉÉN VAN DIE GEWELDIGE BOEKENPRIJZEN. Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel. 12419 Het bestuur van de sportorganisatie Soest heeft afgelopen week het spon- sorkontrakt met Procar kunnen verlen gen. Het oude kontrakt had een loop tijd van twee jaar en liep in juni af. Om de komende jaren verzekerd te zijn van de financiële steun van het plaatselijke concern in poets- en onderhoudsmid delen werd afgelopen dinsdag een nieuw kontrakt voor twee jaar afgeslo ten. De heer A. van den Dijssel tekende het kontrakt namens Procar in aanwe zigheid van het voltallige dagelijks be stuur van s.o.Soest, de heren Cees Ver kerk, Anton Snijders, Ben Rademaker en Theo Surstedt. Met een hersenschudding en hoofdlet sel is een veertienjarige jongen uit Amersfoort naar ziekenhuis De Lich tenberg gebracht. De jongen kwam za terdagavond in bqtsing met een perso nenauto. Hij fietste op de Bosstraat in de richting van de Nieuweweg. Op de kruising met de Den Blieklaan verleende hij geen voorrang aan een naderende wagen. De bestuurder van de auto, een 40-jarige man uit Soest, kon de jongen niet meer ontwijken. m\\\wr*m inr-Aü UUUi/CfV '•r 0114 40 Steenhoffstraat 13a -15, Soest Telefoon 12132 Gerard Nijboer heeft de 20 kilometer van paleis Soestdijk op zijn naam ge schreven. De atleet noteerde een win nende tijd van 1 uur, 1 minuut en 3 se conden. Daarmee was Nijboer meer dan anderhalve minuut sneller dan vo rig jaar toen hij bij een zeer hoge tem peratuur ook al als eerste over de fi nish kwam. René Stam werd tweede met een achterstand van bijna twee minuten. De Utrechter Robert Has- sink legde beslag op de derde plaats. De omstandigheden tijdens de derde editie van de 20 kilometer van paleis Soestdijk waren niet ideaal te noemen. Dat bleek vooral na tien kilometer. Ge rard Nijboer liep halverwege iets achter op zijn schema van 1986. Toch zou Nij boer vanaf de tiende kilometer de aan loop nemen voor de verbetering van zijn eigen baanrecord. René Stam en Robert Hassink konden hem de eerste vijf kilometer, met een tussentijd van 14.55 minuten, nog bij benen. De latere nummer 4, D. van Zanten, was toen al op een achterstand van een minuut gezet. Vlak voor de tiende kilometer plaatste Nijboer de be slissende demarrage. Hij passeerde in een tijd van 30.22 minuten. Stam volg de op zeven seconden, ruim een halve minuut daarachter liep Hassink in der de positie. Bij de aankomst op de atle tiekbaan van de organiserende vereni ging AV Pijnenburg had Nijboer zijn voorsprong op Stam vergroot tot 1.59 minuut. Hassink behield met een tijd van 1.03.41 de derde plaats. De prijs voor de snelste regionale loper ging naar W. Ockhuijzen van GAC. Harry van Brummelen was de beste lo per uit Soest. De Pijnenburg-atleet overbrugde de 20 kilometer in 1 uur, 10 minuten en 37 seconden. Het leverde hem een 26ste plaats op. René Hoks- bergen was de tweede man die namens Pijnenburg over de finish kwam. Hij werd 40ste in het klassement. De triath- leet Marcel de Boer uit Soest eindigde als 47ste in een tijd van 1.15.52. Ook Hans Walet schaarde zich bij de eerste Het is vandaag precies tien jaar gele den dat Thijs van de Brakel aan de Steenhoffstraat 't Luykje opende. Sindsdien is het bar-grill-fondue res taurant in Soest-midden een vaste ver zamelplaats voor talrijke mensen uit Soest en wijde omgeving. Toen, kort na 1 juli 1977 genoot 't Luykje al be kendheid met de gezellige bar en de heerlijke saté. Nu biedt gastheer Thijs van de Brakel zijn tevreden klanten kring een volledig horeca-pakket. De menukaart van 't Luykje werd na de opening in sneltreinvaart uitgebreid. Overheerlijke tournedo's, niet te ver smaden entrecöte's, plateaus vullende T-bone steaks en de beroemd gewor den spare-ribs verhuisden steeds vaker van de kwaliteits-keuken naar het knus se restaurant aan de Steenhoffstraat. Als klap op de vuurpijl introduceerde Thijs van de Brakel de mosselavonden, hetgeen al snel door een grote groep liefhebbers werd gewaardeerd. Menig een stelde de geboden kwaliteit van de gerechten, de uitstekende bediening en de gezellige entourage op prijs. Het was dan ook niet zo verwonderlijk dat 't Luykje onder de bezielende leiding van Thijs van de Brakel uit het spreekwoor delijke jasje groeide. Het terras werd in 1984 gedecoreerd met de sloepenbar. Deze overdekte voorziening leverde veertig extra zit plaatsen op, en bood de gasten de gele genheid om letterlijk en figuurlijk bui tenshuis een hapje en een drankje te nuttigen. Hoewel het restaurant-ge deelte van 't Luykje zienderogen meer aandacht vergde, verloor Thijs van de Brakel zijn bargasten niet uit het oog. Integendeel, in de loop der tijd organi seerde hij tal van activiteiten voor hen, zoals ouderwetse Sinterklaasavonden en voetbaltoernooien. Dat Thijs sr. hart voor de (voetbal)sport heeft bleek ook wel uit het feit dat hij tijdens de wereld kampioenschappen voetbal een groot scherm in zijn zaak plaatste, waarop ie dereen de verrichtingen van de deelne mende nationale elftallen kon volgen. Daarnaast ging Thijs van de Brakel van tijd tot tijd met zijn vaste klanten een dagje uit, terwijl de Soundmix-show in middels ook zijn intrede heeft gedaan in 't Luykje. F ondue-restaurant Nog een ingrijpende uitbreiding onder ging 't Luykje eind vorig jaar. Thijs van de Brakel opende in december een nieuw gedeelte in zijn zaak, het fondue restaurant. Groepen tot zeventig perso nen kunnen hierin desgewenst fonduen (vanaf 17 en 20 uur), maar tevens kan men er a la carte bestellen. Voor wat be treft het fondue-gedeelte hebben in het eerste half jaar reeds veel mensen ge profiteerd van het feit dat Thijs van de Libris, de groep samenwerkende kwa liteitsboekhandels in Nederland, be staat vijf jaar. Ter gelegenheid van dit lustrum kunt u meedoen aan de fan tastische jubileumwedstrijd en maakt u kans op o.a. de 7-delige reeks Van Dale woordenboeken. Meedingen naar één van de prijzen is eenvoudig. Bij de Libris-boekhandels is de gratis jubileumkrant verschenen met daarin opgenomen het wedstrijdformu lier. De puzzel die u moet oplossen ver wijst naar boeken, auteurs, uitgeverijen e.d. uit deze boekenkrant. Zo bent u in één klap op de hoogte van het aktuele boekennieuws in Nederland én maakt u kans op een geweldige boekenprijs. De eerste prijs is de grote serie Van Da- le-woordenboeken. Zeven delen van ieder 1.500 paginga's. Winkelwaarde f 750 -. DeRzIHl^II is de Kroniek van de Mensheid én de Kroniek van de 20e eeuw. Het komplete chronologische overzicht van alle belangrijke histori sche feiten van de mensheid en van de 20e eeuw. Winkelwaarde f 264,50. De derde prijs is het Van Dale groot woordenboek der Nederlandse taal. Drie delen in een fraaie cassette. Win kelwaarde f 252,50. Dit geweldige prijzenpakket wordt door iedere Libris-boekhandel ter be schikking gesteld. Dat betekent dat er in Nederland maar liefst 85 keer een prijs uitreiking zal plaatsvinden. In ieder ge val zeker óók bij de bekende Soester boekhandel Van de Ven aan de Zuid promenade. Als klap op de vuurpijl zullen er uit alle goede inzendingen drie winnaars ge trokken worden die de komplete Winkler Prins Encyclopedie van hun Libris-boekhandel in ontvangst mogen nemen. Het totale prijzenpakket komt daarmee op ruim f 120.000,—. In het kader van het Libris-lustrum ver schijnt bovendien "Simon Vestdijk, kinderjaren", geschreven door Hans Visser. Dit geïllustreerde boekje is een voorpublikatie uit de omstreden bio grafie over Simon Vestdijk, die om streeks september van dit jaar ver schijnt. Simon Vestdijk is één van de belangrijk ste auteurs in het Nederlandse taalge bied. Hij schreef auto-biografische psy chologische romans en publiceerde tal loze essays en studies over schrijvers. Vestdijk werd gelouwerd met alle be langrijke literaire prijzen, koninklijke onderscheidingen en een ere-docto- raat. "Simon Vestdijk, kindeijaren" geeft een gedetailleerd beeld van de jeugd van Vestdijk, van zijn geboorte in Har lingen op 17 oktober 1898 tot en met zijn HBS-tijd in Leeuwarden. Vele van zijn romans, zoals de Anton Wachter romans en "De koperen tuin," zijn op deze periode gebaseerd. De complete biografie, waaruit "Simon Vestdijk, kinderjaren" een voorpublikatie is, ver schijnt in september bij uitgeverij Kwa draat te Utrecht. Het boekje is alleen verkrijgbaar bij de Libris-boekhandels en kost slechts f 3,50. De Libris boekhandel staat garant voor een ruim assortiment, kwaliteit en goede service. vijftig lopers. In 1.15.57 eiste hij de 49ste positie op. Bij de dames was Ger- rie den Ouden de snelste Soesterse in 1.32.02. Nienke Alkema, eveneens uit Soest, noteerde een tijd van 1.35.13. In verband met het plotselinge overlij den van Piet van Alphen hield Pijnen burg de organisatie afgelopen zaterdag sober. Voor de start van de 20 kilome ter van paleis Soestdijk was één minuut stilte in acht genomen. Piet van Alphen, wereldkampioen bij de veteranen, zou in Soest aan de start verschijnen, maar hij werd vorige week getroffen door een hersenbloeding. Aan de 20 kilometer van paleis Soest dijk werd deelgenomen door ongeveer 200 atleten. In totaal deden meer dan 550 mensen mee aan de verschillende loopwedstrijden die AV Pijnenburg had georganiseerd. Foto: Goos van der Wilt. Brakel deze relatief nieuwe markt in Soest heeft aangeboord. Het nieuwe gedeelte, een voormalige woning achter 't Luykje die Van de Brakel erbij heeft getrokken, is in dezelfde sfeer ingericht als de klanten gewend zijn van het be staande gedeelte. Hiermee heeft de ei genaar de intimiteit van zijn zaak in alle hoeken gewaarborgd. Niets van het vertrouwde karakter is verloren gegaan van de uitbreidingen die Van de Brakel de afgelopen tien jaar heeft doorge voerd. Thijs sr. en zijn negen medewer kers, waaronder Thijs jr. zullen ook in de toekomst de ingeslagen weg volgen. En het mag na tien jaar duidelijk zijn dat ze op de goede weg zijn, want veel men sen weten de weg naar 't Luykje te vin den. Weg te slaan zijn ze er daarentegen allerminst, maar dat is nooit weg voor een horecant. Gedeputeerde Staten gaan akkoord met de vestiging van een collectief op slagterrein bij de Birkstraat. Het pro vinciale bestuur is vorige week tot dat principe-besluit gekomen. Om definitief een vergunning te ver strekken moeten GS eerst de adviezen van de Provinciale Planologische Com missie afwachten. Mocht deze instantie met zwaarwegende argumenten ko men, dan kunnen GS hun besluit alsnog terugnemen. Het opslagterrein bij de Birkstraat is namelijk in strijd met het geldende bestemmings- en streekplan. Het College van Soest acht een opslag terrein bij de Birkstraat echter van be lang, omdat daarmee verdere hinder van de woonomgeving voorkomen kan worden. Uit dat oogpunt stemmen GS, althans voorlopig, in met de gemeente lijke plannen. Volgens een woordvoerder van de ge meente wil het bouwbedrijf H. van Asch het terrein zo snel mogelijk ko pen. Het gaat om ongeveer drie hectare grond, dat wordt afgebakend door de spoorlijn Amsterdam-Amersfoort, het woonwagenkamp in Amersfoort en de Birkstraat. Op het terrein zouden be drijven hun zand, bouwmaterialen en grond kunnen storten. Het terrein krijgt te zijner tijd rondom een wal van een meter of zeven hoog. Sommige drinkers beginnen al vroeg. Dat bleek ook het geval te zijn met een 55-jarige inwoner van Kortenhoef, die vorige week woensdag 's middags om twee uur door de politie werd ontdekt toen hij over de Foekenlaan fietste. In elk geval trok 's mans rijgedrag de aan dacht, zodat hij staande werd gehouden en moest "blazen". Er bleek heel wat meer dan de toegestane hoeveelheid al cohol door zijn aderen te stromen, maar de man weigerde zich te onderwerpen aan de bloedproef. Hij kreeg daarvoor een proces-verbaal en een rijverbod voor zes uur, terwijl zijn fiets voorlopig in beslag werd gekomen, tot hij ont nuchterd weer aan het verkeer zou kun nen deelnemen.

Soester Courant | 1987 | | pagina 11