rf/Tcfr/y niet GEWOON uitverkoop WEL grote REËLE KORTING WOENSDAG 1 JUL11987 SOESTER COURANT PAGINA 13 Vliegbewegingen op Soesterberg ontvangt U nu op al onze klasse-artikelen Feest op kinderboerderij De Vrije Teugel NU OOK BIJ: 'Burning Candles' in In de Ruimte Ton Paauw in 'Vroege Vogels' Expositie van Soester kunstenaar in Zeist Tweede project Derde- Wereldgroep 'Vakantiegeld' uit Soest wordt ingezameld voor Tanzania Uit in Amersfoort '87/'88 Buikdanseres in bootje Dubieus 'thuiswerk' Oudheidkamer „Soest" Griftland College onthult wandschildering "The Burning Candles een unieke formatie bestaande uit 28 personen, die zonder meer gerekend kan worden tot één van de bekendste gospelgroe pen in Nederland, treedt a.s. zondag 5 juli op in Evangelie Gemeente In de Ruimte. De groep die onlangs een ju bileumconcert gaf ter gelegenheid van haar 20 jarig bestaan, geniet ook bui ten de grenzen van ons land grote be kendheid. Tal van bui tenlandse toer- nees staan op hun naam. In de afgelopen jaren bezochten zij o.a. Zweden, Denemarken, West Duits land, Polen, Hongarije, Tjechoslowa- kije, Joegoslavië, Italië, Israël, Indone sië en het Caraïbisch gebied: Curacao, Trinidad, St. Lucia, Martinique. Ook treden The Burning Candles regel matig op voor radio en t.v., terwijl er in middels 10 Lp's van hen verschenen zijn. De Soester Evangelie Gemeente is erg blij dat deze bekende groep een adem benemend concert zal geven in de ver nieuwde kerkzaal aan de Klein Engen- daalweg 52. Aanvang van de dienst: half vier 's middags, ledereen is van har- Op dinsdag 7, woensdag 8 en don derdag 9 juli wordt op de vliegbasis Soesterberg een vliegprogramma af gewerkt dat de gehele dag doorloopt. Het vliegveld zal die dagen mogelijk wat langer geopend zijn dan normaal. Jongetje (7) gewond bij aanrijding Een 7-jarig jongetje uit Soest raakte vo rige week gewond toen hij ter hoogte van het Shellstation de Weegbreestraat overstak. Uit de inrit kwam op dat mo ment juist een achteruitrijdende auto, bestuurd door een 25-jarige Soester. De auto reed tegen het jochie op; die viel en klaagde vervolgens over pijn in zijn been. De politie bracht hem voor alle zekerheid naar Zonnegloren, waar bleek dat het been gebroken was. Cultureel Creatief Centrum EXCLUSIEVE DAMES HERENKLEDING SOEST Bijvoorbeeld tenminste: f 100,- op alle suède- en nappa jacks f 100,- op alle kostuums, regenjassen en japonnen f 80,- op kolberts en blazers,ook voor dames f 50,- op rokken, jacks, gedessineerde pullovers 50,- op alle damespantalons, vesten, deux-pièces 30,- op alle schoenen, pantalons, blouses 20,- op alle pullovers en pyjama's 10,- op alle shirts, ook korte mouw en polo's 7,- op alle dassen en 2,- op alle ankiets Videoband De succesvolle ballet-uitvoering van 6 juni is op een videoband opgenomen door onze administrateur Johan Pijma. Ouders van kinderen die meegedaan hebben kunnen deze band lenen van C-drie. De videoband is geschikt voor- het VHS-systeem. U kunt hiervoor kontakt opnemen met de administratie. Exposities Het Witte Café blijkt uitstekend ge schikt voor het houden van exposities met en zeer divers karakter. Vanaf ja nuari '87 zijn er exposities geweest van Ilse Blommenstein, de Cult. Raad Zuid-Holland met klei, Lambertus van der Kooy, Annelies Pols (quiets), Dora de Lange, Marga Houtman, Harry van der Wee en Cyril Lixenberg. Vanaf au gustus komen er de exposities van zon dagsschilders en mevr. M. Dijker (pop pen in historische kostuums). Na 18 september worden aquarellen geëxpo seerd van Wil Kellerman uit Korten- hoef. Het beleid van C-drie is er steeds op gericht geweest zoveel mogelijk ex posanten aan bod te laten komen voor een redelijke periode, zowel kunste naars als amateuristische kunstbeoefe naars. Wij vinden dat we hier redelijk in geslaagd zijn. Dit beleid wordt ook in de toekomst voortgezet. C-drie en de toekomst Op 1 juli a.s. zal een delegatie van het bestuur uitleg geven bij het jaarverslag '86, de begroting '86 en de ontwikkelin gen van de eerste 6 maanden van '87. Door de ontwikkelingen op administra tief terrein, waar de computer een steeds belangrijker rol speelt, is het mo gelijk de ontwikkelingen in C-drie op fi nancieel gebied nauwlettend te volgen ^en te bewaken. Door deze gang van za ken is bijstelling van het beleid steeds op tijd mogelijk. In de toekomst kunnen we niet kijken, maar 'tegenvallers' kun nen op tijd gesignaleerd worden en waar nodig 'behandeld.' Organisatie Om een 'bedrijf' als C-drie goed te laten lopen is een goede structuur noodzake lijk. De staf van C-drie heeft vele uren gestoken in het nadenken en praten over die goede structuur. Door de prak tische rvaringen bij de vele multifunc tionele activiteiten moest het beleid ein deloos worden bijgesteld. Er werd ge- streeft naar de grootst mogelijke een voud binnen de organisatie. Waar vele huurders zijn, cursisten, afnemers en bezoekers, met alle heel eigen en soms tegenstrijdige belangen, is een bedrijfs structuur niet gemakkelijk te maken. Na achttien maanden werk mag gecon stateerd worden dat de organisatie steeds 'genuanceerder' verloopt. En dat betekent, dat de staf meer aandacht kan besteden aan de inhoud van het werk. Een organisatie zonder inhoud is niet goed, maar inhoud zonder organisatie blijft niet lang bestaan. Vandaar de pri maire keuze om de organisatie in eerste instantie goed op te zetten. Public relations De ontwikkelingen binnen C-drie zijn in de korte tijd van zijn bestaan storm achtig geweest. Een nieuw centrum be ginnen door middel van een samengaan van twee stichtingen is géén gemakkelij ke opgave. Binnen twee jaar mag echter vastgesteld worden dat de bedrijfstak ken (horeca-bowling, culturele activi teiten en cursussen) bloeien als nooit te voren. Een goede P.R. is steeds noodza kelijk. De coördinatoren van de afdelin gen hebben daar een goed oog voor. Het groeiproces dat C-drie doormaakt zal tenminste nog een tweetal jaren in beslag nemen. C-drie moet een begrip worden voor de gemeente Soest, de re gio Eemland en de provincie Utrecht, het team van C-drie zal haar uiterste best doen de succesformule tot een da verend succes te maken. Activiteiten-agenda Het afgelopen jaar hebben De Vrije Teugel, Sichting Jeugdzorg, de Ver. Ar- tishock en C-drie samengewerkt aan het maandelijk uitgeven van een activi teiten-affiche. In een evaluatiegesprek zijn we tot het besluit gekomen dit affi che niet meer in deze vorm te versprei den. De Vrije Teugel, Stichting Jeugd zorg en C-drie zijn van mening, dat de activiteiten wel degelijk gezamenlijk bekend gmaakt moeten worden, maar op een meer effectieve manier. De di verse activiteiten worden m.i.v. het nieuwe seizoen door C-drie verzameld en beknopt, maar duidelijk in een acti viteiten-agenda geplaatst. De reacties van de couranten op dit plan waren po sitief. Naast de wekelijkse publicatie van de agenda zullen de instellingen door persberichten, foto's e.d. nadere informatie over verschillende activitei ten geven. C-drie zal haar 'eigen' kolom in deze krant blijven verzorgen, om be langstellenden op de hoogte te houden van de ontwikkelingen binnen het cul tureel creatief centrum. Jazz In de korte tijd van zijn bestaan heeft C-drie een goede naam opgebouwd in het organiseren van al heel wat jazz concerten. In de provincie Utrecht be staat een groot aantal jazz-podia, die ie der een eigen programmering hebben, waarbij weinig of geen overleg wordt gepleegd. Een goede zaak, maar daar komt verandering in. De Stichting Jazz en geïmproviseerde muziek te Utrecht (SJU) heeft van de provincie Utrecht de volgende taken gekregen: spreiding van podia en muzikanten en een goede be waking van de kwaliteit van de concer ten. Door bijdragen van de provincie Utrecht wordt het mogelijk gemaakt om op aantrekkelijke voorwaarden de jazz en geïmproviseerde muziek te stimule ren. Voor de betrokken podia kan dit initia tief een positief effect hebben, omdat een goede verstandhouding en een goe de samenwerking wordt bevorderd. C-drie behoort tot een van deze podia en heeft reeds een concept-program mering ingediend. Voor het najaar staan o.a. geprogrammeerd: de Soesja BURG. GROTHESTRAAT 7 TEL. 02155-1 44 88 Het was zaterdag feest op de kinderboerderij. Echt feest. Ter afsluiting van het seizoen werden zestien verjaardagen ge vierd. Wie aan het einde van de drukke middag het meest ver moeid waren, de kinderen of de medewerkers, was niet dui delijk, maar dat deed er ook niet zoveel toe. Bijna tweehon derd kinderen hadden in elk geval weer een heerlijk middagje beleefd, dat op de koop toe werd beëindigd met een lange to neelvoorstelling van Jan Klaassen en zijn neus die werd gesto len. De leiding van de kinderboerderij had een veelomvattend programma samengesteld voor de feestlustige kinderen. Het luchtkussen deed het, zoals altijd en overal, enorm goed. An deren gooiden bijeen gesprokkeld hout op het laaiende kampvuur of keken aandachtig bij het schapen scheren. En terwijl de ene groep in de huifkar een rondje door Overhees met de ezel maakte, vermaakte een volgende verjaardagspar tij zich met knutselwerk. Er was dus voor iedereen genoeg te doen. En zo was daar dat ene groepje met die kleine meisjes en jon getjes, die van een onbewaakt moment gebruik maakten door de konijnenhokken te openen. Want zeg nou zelf, wat is er leuker dan zo'n zacht, glanzend konijntje eventjes in je knuist- jes te voelen en het te aaien. En het dan weer voorzichtig in zijn huisje te zetten, terwijl niemand het gezien heeft. Nou ja, niemand. Gedeputeerde Jippe Hoekstra (PvdA) opende vrijdagavond in de zonnige tuin van Het Slot Zeist een kunstmanifestatie, waarin de Soester kunstenaar Ton Paauw (36) een be langrijk aandeel heeft. Hij exposeert daar tot en met 27 september zijd Pro jecties en Objecten waarover wij de vorige week reeds berichtten. In het nieuwe seizoen komt De Flint wederom met een zeer uitgebreid thea ter- en concertaanbod. 'Uit in Amers foort '87/'88' biedt een keuze-moge lijkheid uit liefst 160 evenementen. Ze zijn gegroepeerd in de rubrieken ballet/ dans, figurentheater, toneel, repertoire toneel, symfonische muziek, koffiecon certen, kindertheater, zondagmatinee, literair, jazz, lichte muziek e.a. Evenals in voorgaande jaren zijn er nieuwe elementen aan het bestaande aanbod toegevoegd. Op vrijdag 14 augustus zal het huis- aan-huis bezorgd worden in Amers foort, Hoogland, Hooglanderveen, in de woonkernen van Leusden, Achter veld, Stoutenburg, Hoevelaken en een gedeelte van Soest. De intekentermijn voor een abonnement loopt t/m maan dag 7 september. De abonnement-aan vragen worden in volgorde van binnen komst verwerkt en toegewezen dus: 'snelle beslissers hebben de meeste keus'! Gedeputeerde Jippe Hoekstra tijdens de opening van de expostie. Hoekstra had zich slecht voorbereid en hield een nietszeggende toespraak, na dat hij met een speciaal busje van Cen traal Nederland bij het bordes was gear riveerd. Behalve de directie van deze busonderneming en enkele raadsleden uit Soest, waren ook andere sponsors van de Soester kunstenaar aanwezig, zoals Tom Tomassen (een bedrijf in Soesterberg), vertegenwoordigers van de gemeente Zeist, Martin Pijl van de afdeling Reiniging in Soest, bakker Ra demaker, houthandelaar Wolfsen en enkele medewerkers van de kunste naar: zijn tekstschrijver Jan Visser, Fred Wanders, Remond Vermeulen en Lucie de Zeeuw. Zondagmorgen 5 juli a.s. besteedt Va ra's radioprogramma 'Vroege Vogels' aandacht aan deze unieke tentoonstel ling -beelden buiten... binnen de gracht. De Soester Courant zal de volgende week nog inhoudelijk op deze expositie ingaan, die dagelijks gratis is te bezichti gen van zonsopkomst tot zonsonder gang. Onder het motto "Geef een stukje van uw vakantie aan de Derde We reld" houdt de Derde-Wereldgroep Soest dit seizoen een speciale inza melingsactie. Iedereen die van vakantie terugkomt houdt altijd wel wat muntgeld over uit het land of de landen waar men op vakantie is ge weest. Vaak wordt dat geld ergens weggelegd en/of vergeten. De Derde-Wereldgroep Soest wil ie dereen die van vakantie uit het bui tenland terugkomt vragen die meest al geringe hoeveelheid "vakantie geld" bij haar in te leveren. Met de opbrengst van de ingewisselde vreemde munten kan dan het nieuwe project worden opgestart. Aan alle scholieren in Soest wordt gevraagd met elkaar op die manier muntjes in te zamelen bij ouders, fa milie, kennissen en buren. De scho len worden uitgenodigd een geza menlijke "zak geld'' bij de Derde Wereldgroep in te leveren. Ook sportverenigingen, jeugdclubs en jongerenorganisaties zal om hun medewerking worden gevraagd. Wie al met vakantie geweest is kan bij de inleveradressen, hieronder ge noemd, een envelopje brengen. Tanzania Het nieuwe project van de Derde- Wereldgroep Soest bestaat uit het opzetten van een fysiotherapie- praktijkje in Songea, Tanzania, waar vrouwen worden opgeleid tot fysio- therapie-assistente. Sinds september 1986 werkt daar Bernadet Adriaenssens als fysiotherapeute. Er zijn niet veel fysiotherapeuten in Tanzania. Haar dichtstbijzijnde col lega woont in Mbeya, zo'n 500 kilo meter noordelijk van Songea. Gereedschap gestolen Een inwoner van Soest deed vorige week bij de politie aangifte wegens de diefstal van een hoeveelheid vooral elektrisch gereedschap. De spullen wa ren weggehaald vanaf een sloopterrein aan de Klein Engendaalweg. De waar de van de buit bedraagt zo'n 3750 gul den. Citroen Band (19 sept.), de Ellen H-band (25 okt.) en On the brink of jazz (29 nov.). Dansfeestje Turks volksdansen Als afsluiting van de cursus Turks volksdansen werd door de cursisten een gezellig feest georganiseerd. Het begon allemaal met buikdanseres Sylvana die, in een roeiboot gezeten, Ce-drie werd binnengehaald. Vanuit een huis aan de overkant klonk oosterse muziek. De roeiboot kwam een keer vast te zitten in het riet, wat de nodige hilariteit bi de toeschouwers teweeg bracht. Verbazing en plezier bij dansdocent Ersin Seyhan, voor wie dit alles een verrassing was. Het feest werd voortgezet in de vijver zaal, met een barbecue en veel dans; va riërend van volksdansen, walsen tot moderne dansen. Een gezellige afslui ting van een succesvol cursusseizoen. Kinderarrangement Onder de kreet van: "Je bent nog niet jarig als je geen feest geeft in C-drie" be gint de horeca-afdeling het nieuwe sei zoen met een leuk kinderarrangement. Geen rommel thuis en toch een lachen de jarige job! Een heel uur bowlen met een drankje (naar keuze), poffertjes, een snoepje en aan het eind een medail le voor de winnaar. Voor de jarige is er een kado (verrassing). De prijs f 10,— per kind! Een bioscoopje is duurder, nietwaar? Vorige week vond de laatste dansavond van de Turkse dansgroep Ozan plaats in cultureel centrum C-drie, waar de groep haar "thuishaven" heeft. Enkele leden had den samen met de horeca-afdeling een grap bedacht om hun docent Ersin Seyhan te verrassen. Tijdens het nuttigen van een verrukkelijke barbecue op het houten bui tenterras klonk er vanuit een huis aan de overkant van de vijver Turkse dansmuziek. Toen er om de hoek een bootje verscheen met daarin een onvervalste buikdanseres was de verrassing compleet. Met vereende krachten werd de danseres uit het bootje getild en op het terras en in de Vijverzaal kon vervolgens het feest losbranden. De praktijk is gevestigd in een ge bouwtje, waarvan de kosten werden betaald door de Diplomatic Wo- man's Group, evenals van de hulp middelen. Met behulp van lokale krachten zijn er in eigen beheer een loopbrug, looprekjes, krukken en ander oefenmateriaal gemaakt. Het geheel staat onder toezicht van de Stichting Nederlandse Vrijwilligers. Hier heeft Bernadet Adriaenssens een begin gemaakt met de behande ling van patiënten en de opleiding van verpleegsters tot fysiotherapie- assistenten, zowel voor het plaatse lijke ziekenhuis als voor ziekenhuis jes in de regio. Er worden allerlei aandoeningen behandeld, zoals breuken, verlammingen en brand wonden. Het aantal patiënten stijgt met de dag en zij komen van grote af standen om zich te laten behandelen. De Derde-Wereldgroep Soest wil zich inzetten om geld bijeen te bren gen, om op deze wijze bij te dragen aan het werk van mevrouw Adriaenssens voor de armsten onder ons. Belangrijk daarbij is dat Tanza- niaanse vrouwen op hun beurt tot as sistenten worden opgeleid, waar door een wezenlijk stuk ontwikke lingswerk op gang komt. Verder zijn er in de praktijk eenvoudige hulp middelen nodig voor het revalideren van patiënten. De inleveradressen waar men het "vreemde-muntgeld" kwijt kan zijn: Veenbesstraat 678; Emmalaan 6; Valeriaanstraat 77; Hartmanlaan 20; Stadhouderslaan 46; St. Theresiastraat 15; Claroenstekerpad 30. Een 50-jarige inwoner van Soest stelde zich vorige week in verbinding met de politie met een aangifte we gens oplichting. De Soester had in april j.1. gereageerd op een adverten tie in een gratis huis-aan-huisblad, waarin een zekere firma Rebuco uit Groningen thuiswerk aanbood. Na storting van een bedrag van 20 gul den zou men een proefpakket ont vangen. De Soester had het bedrag inder daad overgemaakt, maar nadien nooit meer iets gezien. De Soester politie vernam van haar Groningse collega's dat er al verscheidene klachten over deze zaak waren bin nengekomen. De aangifte van de Soester wordt verder in Groningen behandeld. te welkom, de toegang is vrij. Deze dienst is tevens het startsein voor de grote zomeraktiviteiten van In de Ruimte, die geheel juli en augustus zul len duren. Deze omvatten: Kinder- en Tienerkampen. Meer dan 2000 jon gens en meisjes zullen een week kamp meemaken in het kinderoord aan de Klein Engendaalweg. Huwelijksconferenties. De heer en mevr. Ter Welle, oprichters van het veelzijdige In de Ruimte-werk, geven in het nieuwe pand van In de Ruimte aan de Insingerstraat conferenties over hu welijk, gezin en opvoeding. Deze con ferenties die telkens een week duren gaan eveneens de hele zomer door en genieten landelijk een ruime belang stelling. Eindexamen, klasse overgang, afscheid van school, het is weer de tijd van fees ten voor de geslaagden. De schooltas gaat aan de vlaggestok. Symbolen van vreugde, er is weer een mijlpaal bereikt. Andere mijlpalen zoals veijaardagen, feestdagen van een 25-jarig huwelijk, een langdurig dienstverband. Punten voor een terugblik van waar we geko men zijn en vooruitziend naar waar we naar toe gaan. Het is zoals bij het maken van een reis, en er zijn plattegronden bij nodig om de goede richting te bepalen. Het is al in een vroeg stadium van onze geschiedenis nodig gebleken, kaarten en plattegronden te vervaardigen. Ook van Soest en omgeving zijn er oude en nieuwe kaarten. Een klein deel vanaf de 14e en 15e eeuw tot heden zijn te zien op de expositie in de Oudheidkamer Soest. Op deze kaarten zijn ook punten aangebracht waarop de reiziger kon zien hoe ver hij met de reis gevorderd was. Punten, zoals boerderijen, kloos ters, molens, e.d., die ook nu nog te vin den zijn. Naast deze expositie zijn ook de diverse vaste exposities het bekijken waard. De Oudheidkamer, Ferdinand Huyck- laan 18, is geopend van 13.30 tot 17.00 uur op zaterdag en zondagmiddag. In het Griftland College is een wand schildering onthuld. Het kunstwerk is tot stand gekomen door de artistieke bijdrage van meer dan zestig leerlin gen van 4 HAVO/VWO. Onder lei ding van tekenleraar Marcel Kühne hebben zij ongeveer vijf weken aan de kleurrijke wandschildering gewerkt. De wandschildering is een geschenk van de Ouderraad, die in het kader van het tienjarig bestaan van het Griftland College duizend gulden beschikbaar stelde. Van dit geld moest een 'blijvend' cadeau worden aangeschaft. Uiteinde lijk werd besloten een grote muurschil dering in één van de gangen van het schoolgebouw aan de Noorderweg te maken. Daarvoor tekenden 54 scholie ren een ontwerp. Door middel van een verkiezing werden drie tekeningen uit gekozen, die aan de basis stonden van het resultaat. De tekeningen komen van de handen van Cocky Hilhorst, Hanne- ke van Well en Sonja Beiering. "Voor velen was dit een nieuwe vorm van samenwerking," zei Marcel Kühne vlak voor de onthulling, die op naam kwam van rector drs. J.J.W. Mulder. "Het was een kwestie van incasseren dat je tekening kon worden wegge vaagd door een andere schildering. Ook leerden de leerlingen het totale beeld te bekritiseren. We hebben et met veel plezier hard aan moeten werken, en het is een kleurrijk geheel gewor den." De muurschildering met als titel 'Ame rika' roept een groot aantal vragen op. Marcel Kühne noemde ze vrijdagavond In het bijzijn van leerlingen, ouders en een deel van het onderwijzend perso neel. Zoals gezegd had rector Mulder zich laten charteren voor de onthulling. Nadat het Amerikaanse volkslied was gespeeld doorboorde de heer Mulder op een versierde fiets een voor de gele genheid aangebrachte papieren deur.

Soester Courant | 1987 | | pagina 13