OPRUIMING!!! cidi's De Ster Straters De Vrije Teugel wil geen 13/16-jarigen op terrein Man pleegt ontucht met jongens Fotograaf Soester Courant wint prijs zogezien VOOR EEN BLUE DENIM OPRUIMING KINDERMODE Gevraagd VAKANTIE BEZORGERS Welzijnsplanning wil jongeren op de kinderboerderij opvangen, maar: Ook huisgenoot betrokken bij zedenmisdrijf met minderjarigen Brand in badkamer Diefstal fietsen MEUBELEN Klassiek, eiken en modern GEBR. VAN WOERKOM G HANDEL Reegeit vindt dood onder auto Jeans mode specialist W/a Nieuweweg V 60A CP Soest Karnaval in Soest bij 28 graden? Soester Courant door Gerant Paul Niemand weet 't Apparatuur uit bedrijf gestolen Tijdens vakantie spullen uit huis ijSSsitëKi Makelaardij o.g. 16151 Het bestuur van De Vrije Teugel staat niet bepaald te springen om de jeugd van 13 tot en met 16 jaar volgend jaar ook op het terrein van de kinderboerderij op te vangen. De commissie welzijnsplanning wil dat aan het gemeentebestuur voor leggen. Voorzitter J J. Fetter zegt dat het voorlopige plan niet met echt veel en thousiasme is ontvangen aan het Vedelaarpad. Hij vindt dat andere instellingen eerder de taak op zich zouden moeten nemen om de jeugd in deze leeftijdsgroep van de straat te houden. "Het gaat hier om een groep oudere kinderen, jongeren dus, die buiten de oorspronkelijke doelgroep van de kin derboerderij valt. Daarom wordt uit verschillende invalshoeken met twijfels naar het plan gekeken. Je zou zoiets toerekenen aan andere instellingen. Als zodanig zou de opvang van deze groep niet onze taak moeten zijn," zegt Fetter in een reactie op het voorstel. Uitbreiding Volgens de commissie welzijnsplan ning is er voor de jeugd van 13 tot en met 16 jaar in Overhees geen geschikte voorziening aanwezig. Daarom moet er in deze wijk een centrum komen, waar ze hun vrije tijd kunnen doden. Het eni ge terrein dat daarvoor in aanmerking komt is dat van de kinderboerderij, oor deelt de commissie. "De huidige activi teiten van de kinderboerderij 'lopen als een trein', en alleen daarvoor wil de in stelling al uitbreiding hebben. De op vang van de 13/16-jarigen versterkt de noodzaak tot uitbreiding" is de consta tering van de commissie. Ze wil een be drag van 48.000 gulden investeren in een halve arbeidskracht (30.000), huis vestingskosten (8.000) en overige kos ten (10.000). Een apart onderkomen is in de ogen van de commissie gewenst omdat anders het werk met de kinderen van tot en met 12 jaar hinder zal kunnen ondervinden, en de organisatiekosten te hoog zouden worden. De heer Fetter is het oneens met die in terpretatie. "Ik kan me nauwelijks voorstellen uat er geen uitstralings-ef- fecten zouden zijn op De Vrije Teugel. Een totale scheiding van beide groepen lukt nooit. Door de verschillende pro gramma's kom je altijd in de moeilijk heden, je krijgt ook te maken met een Het bestuur van de kinderboerderij houdt haar terrein het liefst alleen toe gankelijk voor de jeugd tot en met 12 jaar. Foto: Goos van der Wilt. ruimte-probleem. Wij plaatsen nogal wat kanttekeningen bij het plan," aldus de voorzitter van het bestuur van de kinderboerderij, dat duidelijk een ver keerde invloed van de jongeren op de kinderen vreest. Compromissen Het voorstel wordt ons op deze manier een beetje opgedrongen. Het is zeker niet uit ons eigen idee geboren en dan is het altijd moeilijk praten, omdat je compromissen moet gaan sluiten. Nee, we zullen voorlopig geen stappen on dernemen. We hebben er wel met de staf en het bestuur over zitten brainstor men. We nemen nog een passieve op stelling in. We zullen zelf geen actie be spoedigen, maar alles langs de weg van de geleidelijkheid bezien. Op dit mo ment draait de kinderboerderij ontzet tend goed. Het is altijd volle bak, en daar zijn we erg gelukkig mee. We staan niet te springen om ook nog een andere doelgroep op te vangen. Als het ons wordt opgedrongen, dan zullen we plannen moeten maken, maar we gaan het niet zelf aanzwengelen. Het hangt er natuurlijk af of andere welzijnswerkers reageren met een ander aanbod. Zij zul len ook nog wel wat te zeggen hebben, dus we wachten maar af." "Persoonlijk vind ik het een geforceerd idee om jongeren verplicht op één plaats onder te brengen. Als ik door Overhees rij valt het me op dat de jon gelui hun eigen stekkies hebben, die er niet zomaar zijn. Als je ze dan verplicht stelt naar een bepaalde plaats te gaan bereik je niet wat je moet bereiken. De 'straathoekjongeren' gaan toch hun ei gen weg. Ze verplaatsen zich steeds, omdat ze mobiel zijn. Dan zijn ze hier en dan daar om weer een betere plek te vinden," laat Fetter zijn zienswijze ho ren. Het voorlopige plan van welzijnsplan ning zal nog wel vaker ter sprake komen in nog te beleggen vergaderingen. Het is duidelijk dat de vorming van het plan, dat een hoge prioriteit heeft meegekre gen, niet in samenspraak met de leiding van De Vrije Teugel is samengesteld. Welzijnsplanning beraadt zich, de kin derboerderij wacht af en de jeugd in Overhees zoekt haar eigen stekkie. Een inwoner van Soest heeft tegen over de politie bekend dat hij ontucht heeft gepleegd met twee jongens van vijftien jaar. De 34-jarige man ver klaarde met één van de jongens regel matig seksuele spelletjes te hebben ge daan. De jongen kreeg daarvoor steeds een financiële vergoeding. Op zaterdag 27 juni is hij met twee jon gens, allebei uit Soest, naar een kan toorpand in Amersfoort gegaan. Daar heeft hij met hen seksueel kontakt ge had. De ouders van de jongens hebben daarna aangifte gedaan bij de politie, die de zaak nog in onderzoek heeft. De man had de jongens in een auto meegenomen naar het bedrijfspand. Hij had een koffer bij zich, waarin zich por no-bladen bevonden. In één van de ver trekken heeft de man ontucht gepleegd met de minderjarige jongens. Met één van hen had hij dat al vaker in zijn wo ning gedaan. Bij tenminste één van die gelegenheden heeft een huisgenoot van de man foto's gemaakt. Huiszoeking Een politie-woordvoerder heeft desge vraagd meegedeeld dat de recherche van het Soester korps een huiszoeking bij het tweetal heeft willen instellen. Dit is verhinderd omdat de officier van jus titie, aldus de woordvoerder, vond dat er geen voldoende bewijzen waren dat de mannen de foto's zouden verkopen. In dat geval zou er sprake zijn van por nografie, hetgeen strafbaar is. Over de rol van de tweede man heerst verschil van mening tussen de politie en de vader van één van de ouders. De va der van de jongen, die voor het eerst bij de seksuele spelletjes was betrokken, heeft tegenover deze krant verklaard dat de huisgenoot ook in het kantoorge bouw foto's heeft gemaakt. De vader zegt deze informatie van zijn zoon te hebben gekregen. Volgens de politie heeft de jongen op het politie-bureau een andere verklaring gegeven: De man, die in het betreffende kantoor werkt, was wel in het pand geweest, maar had zich afgezonderd toen de 34- jarige man seksueel kontakt met de jon gens had. Hij zou toen dus ook geen fo to's hebben gemaakt. Beide mannen zijn eind vorige week aangehouden en op het politie-bureau verhoord. De 34-jarige man heeft be kend. Zijn huisgenoot heeft naar zijn zeggen in één geval bij hen thuis foto's gemaakt. Beiden zijn derhalve straf baar, en ze zullen worden voorgeleid, aldus de politie. Ook is aan het licht ge komen dat de twee mannen met meer jongens seksuele spelletjes hebben ge daan. Volgens de politie waren die jon gens ouder dan 16 jaar, en is er in die ge vallen geen sprake van ontucht maar van homofilie. De mannen zijn een dag na het verhoor weer op vrije voeten ge steld. Boven water De zaak kwam pas afgelopen maandag in de publiciteit toen de vader van één van de jongens de pers inlichtte over het voorval. De politie had tot die tijd ge zwegen over de ontucht. De vader wilde de kwestie toch boven water brengen, omdat hi| bang is dat dergelijke gevallen zich in de toekomst zullen herhalen, en hij houdt het niet voor onmogelijk dat er meer gevallen bekend zullen worden. Op verzoek van de politie en later de of- ficer van justitie had hij naar buiten geen mededelingen gedaan zolang de twee mannen nog niet waren aange houden. De vader vindt dat de jongens niet vrijwillig zijn meegegaan, maar dat ze zijn 'bewerkt', onder meer doordat hen geld was beloofd. De politie is het daarmee eens. De twee jongens moeten deze week nog een officiële verklaring geven op het politie-bureau. Indien zij nog nieuwe aspecten naar voren brengen zal het on derzoek worden voortgezet. Anders wordt het onderzoek afgesloten, en komt de zaak voor de rechter. Eén van de ouders heeft inmiddels ook kontakt gehad met burgemeester mr. Paul Scholten. De heer Scholten wilde geen commentaar geven op de zaak. Soester Marokkanen in Frankrijk verongelukt Bij een ernstig auto-ongeluk in Noord- Frankrijk zijn de 53-jarige AJi Najim en zijn dochter Radia (22) om het leven gekomen. De heer Najim was Imam van de Soes ter Marokkanen. Hij woonde aan het Van de Veldenplantsoen, en was al sinds 1967 in Soest werkzaam. De familie Najim was vorige week on derweg naar Marokko, waar Radia in het huwelijk zou treden. Het fatale on geluk gebeurde dinsdag 7 juli. De plaat selijke Marokkaanse gemeenschap is diep geschokt en verslagen na het ver nemen van het overlijden van de heer Najim en zijn dochter. In een woning in de wijk Apollo heeft een korte brand gewoed in de badka mer. De bewoners hadden eigenhandig een ventilator en een lamp in de douche geïnstalleerd. Kennelijk was dat niet helemaal professioneel gebeurd, want er ontstond al gauw kortsluiting. De brand richtte lichte schade aan. Met name cross-fietsers willen hun tweewielige voertuig nog wel eens om hun nek hangen tijdens beklimmingen van kleine heuvels in het bos, of op moeilijk berijdbare trajecten. Als je achterop een bromfiets zit met een fiets om je nek, is de logica verder weg. Dat vond ook de surveillerende politie, die twee jongelui op één bromfiets zag rijden. De passagier had een fiets om zijn nek. Na aanhouding vertelden de twee in Amersfoort woonachtige jon gens dat ze de fiets hadden gestolen op de Burgemeester Grothestraat. Ze pro beerden de politie ervan te overtuigen dat het hier geen diefstal betrof, omdat de fiets niet op slot stond. Daar trapten de agenten, die de jongelui eerder zon der fiets hadden zien rijden, niet in. De jongens, 19 en 20 jaar, werden daarom meegenomen naar het politie-bureau. Soest, Steenhoffstraat 61, tel. 02155-13280 Hilversum, Leeuwenstraat 45-47, tel. 035-41794 'Jan Bakker met boot op de Eem aan 't varen die wilde een slokje gaan drinken in Baarn ging fout aan de wal een raam gaf een knal Maar gtasboer Van Ede bracht Jan tot bedaren. Beckeringstraat 50 - Soest (werkplaats woonhuis) BEL 160 55 Of 1 8429 EN WIJ KOMEN! Aan het leven van een reegeit is vorige week abrupt een einde gekomen. Het in het wild levende dier stak in de nacht van woensdag op donderdag plotseling de rijbaan van de Van Weerden Poel- manweg over. Een naderende automo bilist kon de reegeit niet meer ontwij ken. De 28-jarige inwoner van Soesterberg bracht het dode dier naar het politiebu reau. Daar werd geconstateerd dat het dier jongen moet hebben gehad. Bos wachter T. van Galen heeft in de bossen naar de jonge reegeiten gezocht, maar hij heeft ze niet kunnen vinden. Het kadaver van de reegeit is vernie tigd. De wagen van de Soesterberger werd aan de voorzijde flink beschadigd. Goos van der Wilt is onlangs vereeu wigd. De fotograaf van de Soester Courant, zeker in de lokale sportwereld geen onbekende verschijning, viel namelijk in de prijzen bij een wedstrijd 'klootschieten' in het Gelderse Brummen. De direktie en de medewerkers van de uitgeverij Smit en de drukkerij Smit bestreden elkaar tijdens een gezamenlijk 'dagje-uit' met dit edele spel, waarbij alleen de uitleg van de regels al voor de nodige hilariteit zorgde. De groep waarvan Goos van der Wilt deel uitmaakte wist 'haar'kloten het beste bin nen het uitgelegde parcours te houden. De anderen moesten regelmatig in het struik gewas naar hun kloten zoeken. Goos en co. noteerden het minste aantal strafpunten en legden beslag op de eerste plaats. Tijdens de prijsuitreiking werd Goos van der Wilt door de organisator naar voren ge roepen voor het in ontvangst nemen van de prijs, een originele kloot. Ook kreeg hij een bijbehorende zak uitgereikt, waarna hij werd uitgeroepen tot 'kloot-zak van het jaar'. Enige mensenkennis kan de organisator niet ontzegd worden. Van der Wilt was na afloop niet voor commentaar bereikbaar. In de zomer worden over het alge meen weinig tot geen associaties ge maakt met karnaval. Toch zal de ko mende zomer Soest ook in het teken staan van dit feest, dat normaal ge sproken in de winter plaatsvindt. Tij dens het Landjuweel Soest 1987 zal de Soester karnavalsvereniging De Narre Knollen namelijk een zomer-karnaval laten losbarsten. Antilliaanse karnavalsgroepen komen op zaterdag 29 augustus naar Soest voor een origineel Antilliaans karna- valsfeest. Ongetwijfeld zal de tempera tuur stijgen zodra de Lombo-dansers en de vuurvreters actie ondernemen. Het volledige programma voor de 29ste au gustus wordt binnenkort bekend ge maakt. Organiseren Daarna wordt er weer hard gewerkt aan het traditionele karnavalsfeest in fe bruari. Het is logisch dat een dergelijk feest, waar vijf- tot zevenhonderd men sen op af komen goed georganiseerd moet worden. Op een feest, waar het al- coholmatigingsbeleid van de gemeente even wordt vergeten, kan niets aan het toeval worden overgelaten. Dat bete kent dat het bestuur en de Raad van Elf van de Narre Knollen er tegenaan moe ten. Wat dat betreft zijn actieve vrijwil ligers van harte welkom om de gelede ren te versterken. Mensen, die graag iets organiseren en zelf ook van een lol letje houden, kunnen altijd worden ge bruikt. Het bestuur staat er buiten het karna- vals-seizoen alleen voor. De Raad van Onze gehele ZOMER COLLECTIE sterk in prijs VERLAAGD! Exclusieve damesmode, Byoux, Beenmode, Leder- accessoires, Schoenen en Lingerie. ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 24314 Voor al uw VERBOUWINGEN, METSELWERK en TIMMERWERK, groot of klein tegen een scherpe prijs, bent u bij ons aan het goede adres. Vraag vrijblijvend inlichtingen bij: BOUW- EN AANNEMINGSBEDRIJF p. j. van Rouwendaal b.v. Soest - Tel. 02155-17390 Elf wordt pas in november weer geko zen. De Raad neemt tijdens het karna val het bestuur van Soest over. Dat kar- navalsbestuur maakt natuurlijk meer plezier dan het echte bestuur. Het bestuur van De Narre Knollen no digt Soester inwoners uit om deel uit te maken van de Raad van Elf of de groep medewerkers. Vaak komen uit de me dewerkers-groep de nieuwe raadsleden te voorschijn. Iedere geïnteresseerde kan terecht bij het bestuur van De Narre Knollen voor informatie, want binnen kort krijgt iedereen weer de karnavals- kriebels. Contacten bestuur de karna valsvereniging De Narre Knollen: Jan van Ede, tel. 16055 en/of Bert Krijger, tel 16959. Peuters missen speelgoed Op klaarlichte dag is bij de stichting Peuterspeelzalen speelgoed ont vreemd. Er worden drie Fischer Price auto's en drie scheppen vermist. De diefstal werd gepleegd bij een opvang centrum aan de Albert Cuyplaan. 0 -16 jaar Esprit, Mexx, BartSra Faber, Pointer, Assorba, McGregor etc. Korting tot 50% v. Weedestraat 8 Soest voor de voor de maanden juli en augustus. Aanmelden: tel. 14152 Hoewel we goed bevriend zijn lopen we de deur bij elkaar niet uit z'n voegen, maar omdat ik toch in de buurt was.Bij het parkeren drong het zonder enige aanleiding tot me door dat ik hier nog nooit onaangekondigd was binnenge vallen, terwijl je dat bij anderen juist weer wel doet. Het verraste gezicht bleef uit toen de deur na geruime tijd - 'ik dacht al dat er nie mand thuis was' - werd geopend en ik naar binnen ging. "Heb jij wat te vieren?" vroeg ik toen ik een literfles jenever op de tafel zag staan. "Nee, hoezo?" klonk het weinig toe schietelijk. Een afschuwelijke drankkegel drong diep mijn neusgaten binnen en ik had al spijt van mijn spontane voornemen om mijn vriend met een bezoek te verrassen. Ik draaide er met veel woorden een punt aan en terwijl ik nog stond te redeneren viel het mij op dat ik nergens een glaasje zag staan. "Als je trek hebt?" vroeg hij en wees uit nodigend naar de halflege fles. Ik ver ontschuldigde mij met te zeggen dat ik nog moest autorijden en heelhuids thuis wilde komen. "Bovendien is dat spul veel te sterk, "zei ik luchtig en onoprecht. Hier moest ik zo snel mogelijk zien weg te komen, dat wist ik zeker. Dit klimaat beviel me niet. Dat werd er niet beter op toen hij aan tafel ging zitten en vier, vijf slokken achter elkaar naar binnen liet lopen. Hij zuchtte hartgrondig en met open mond. Je moet het zelf weten hoor. De varkens lusten het niet," zei hij met een dikke tong. Hij lachte een vreugdeloze dronke- manslach: "Zo jochie, dus jij komt hier 'ns kijken. Noujeziet 't, hè. Het gaat hier uitstekend." Met moeite kon ik mijn weerzin tegen dit tafereeltje onderdrukken en ik vluchtte zo gauw dat ik met goed fatsoen kon doen. Toen kon mijn vriend al nauwe lijks meer op zijn benen staan. Zijn vrouw, die me uitliet, raapte waarschijn lijk de ontzetting van mijn gezicht toen ze zei: "Ik ben d'r al een beetje aan ge wend. Zo gaat dat hier vrijwel elke avond. En niemand weet 't." Ze hield even op, keek me aan, en zei na drukkelijk: "Jij dus ook niet. Begrijp je me?" "Maar dan kan 'ie ook helemaal niet ge holpen worden," wist ik er nog uit te brengen. "Dat wil hij ook niet,"zei ze kort. Verslagen reed ik naar huis, en ik heb daarna geen druppel alcohol meer ge dronken. Vandaag is dat nu vier weken geleden. Dure video-apparatuur is uit een be drijfspand aan de Nijverheidsweg ge stolen. De inbrekers waren binnenge komen via de voorzijde, waar ze een ruit vernielden. Het alarm van het beveiligde pand ging af, maar de medewerkers van een Am sterdamse alarm-installatie centrale kwamen niet in actie. Ze hadden de alarm-installatie wel horen afgaan, maar ze verkeerden in de veronderstel ling dat de zonnestralen de oorzaak daarvan waren. Daarom hadden ze de politie niet gewaarschuwd. De inbraak werd op klaarlichte dag gepleegd. In een woning aan de Klarinet hebben onbekenden een compact-disc en een stereo-installatie meegenomen. De in brekers ontvreemdden ook nog een on bekend geldbedrag. De bewoners waren afwezig in verband met vakantie. Een buurtbewoonster ontdekte de inbraak, omdat een deur van het huis open stond. BAR EETCAFE d'OndeEnghe Middclwijksiraat 2 Soest tel: 02155-13331 fJ<n>Aen is >iie/ Httffitj, mi-mW /■innen en Je Ae// Ate/ <jeve> ne/e n Soesterbergsestraat 79 - Soest Nu ook lid NVM

Soester Courant | 1987 | | pagina 1