ion buis baarn 1. 4 verrassende Kodak-voordelen bij Van Essen: ,^ness6^ostZL- scliocmsikcr Kodak Zomerkamp kinderboerderij De Vrije Teugel Landinrichtingsplan nog niet rijp 3AGINA 2 WOENSDAG 15 JULI 1987 SOESTER COURANT PAGINA 3 Klik, klik, klik, klik, klik, klik, klik, klik, klik, klik, klik, klik, klik, klik, klik, mis, klik, klik, klik, klik, klik, klik, klikklik,klik, klik, sorry, klik, klik,klik, klik, klik, klikklik, klik, klik,klik, "hé, Maartje blijf nu stil staan," klik,klik, klik, klik, "hier op drukken?", klik, klik, klik, klik, klikklik, klik, klik, klik, klik, klik, "haal jij nog even een Kodak rolletje bij Van Essen?", klik, klik, klikklik, klik, klik, klikklik, klik,klik, klik, klik, f. 1,10 EenE5ff be^k Personenauto weg Wasgoed gestolen BAARN Laanstraat 67 Tel. 02154-15588 's maandags middags geopend Reactie op provinciaal milieuplan GOED GELJÜID IS GEEN KWESTIE VAN GELD MAAR VAN ONKYO 799.- ■SSSSïfiSK51 Vernieling auto INTERIEURVERZORGING VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEËN Monique Knol in gele trui Ouderenmiddag tijdens Landjuweel Bromfietser en fietser gewond Klik met Kodak en u krijgt altijd kwaliteit in handen! Het klikt geweldig tussen uw kamera en Van Essen: Kodak's Select fotohandelaar van Soest. Dat ziet u aan de kwaliteit van uw foto's. En wat uw fotowensen ook zijn, Van Essen willigt ze in. En snel (altijd binnen 2 dagen klaar), vakkundig en u krijgt kwaliteit in handen. Goed voor een super aanbod. Voor een afdruk van 13 x 18 cm op mat papier betaalt u f. 1,50 en de niet Afdruk 9 x 13 cm f_ Alleen in mat Goed voor een perfecte afdruk naar keuze, glanzend of mat gelukte foto's betaalt u niet. 1 00 Afdruk 10 x 15 cm Een afdruk van goede kwaliteit tegen een lage prijs Kies voor Kodak Budget. 9x13 cm slechts f. 0,69 10x15 cm slechts f. 0,79 Nabestellen resp. f. 0,75 en f. 0,85. Dat is leuk en gemakkelijk. Al uw foto's aan elkaar in een mapje. En onder iedere foto staat het nummer van het negatief. Bij een ontwikkel- en afdrukopdracht kost het KADORAMA-MAPJE slechts f. 5Q0 foto-film-uideo j j Vü computer/ Van Essen, Winkelcentrum Hartje Zuid, tel.: 02155 -12 8 74. te" ^ot° "van «®ndia eter? Een set LAAm Op de kinderboerderij De Vrije Teugel is de eerste in een serie van drie zomer kampen afgesloten. Zaterdagmiddag gingen de 31 kinderen weer met hun ouders mee naar huis. 'Dit is niet leuk', stond er op de kinderboerderij op het programma bij 'het afscheid' geschre ven. En inderdaad, de kinderen had den best nog even willen blijven op De Vrije Teugel. Zes dagen zijn ze vermaakt met uiteen lopende activiteiten. Het begon vorige week maandag. Na aankomst moesten de kinderen een opdrachtenspel op het terrein uitvoeren. Hierdoor konden ze met elkaar kennis maken. Ze maakten onder meer een ontwerp voor de kamp- vlag, die dinsdag werd uitgekozen, ge maakt en in de top gehesen. De eerste avond werd gevuld met toneelspel en een kampvuur. Sport en spel sloeg de klok op dinsdag, waarna de ouders in de avonduren een kijkje kwamen nemen. Goede sfeer Brenda, één van de zeven leiders (m/v) tijdens de eerste kampweek, consta teerde dat de kinderen 'makkelijk' wa ren. "Sommigen hebben nog wel eens heimwee, maar dit keer wilde niemand van te voren naar huis. Er waren geen trauma's en huilende kinderen. Soms had je niet eens door dat ze er waren. Ze speelden de hele tijd met elkaar. Het was echt een hele leuke groep. Iedereen had op zijn beurt corvee-dienst, maar dan hielpen de anderen gewoon mee. Dat geeft de goede sfeer wel aan. Tus sendoor konden ze ook lekker afkoe len, omdat we de zandbak in een zwem bad hadden veranderd." Het spannendste avontuur beleefden de kinderen woensdagavond. Pas om elf uur 's avonds gingen ze het bos in. De politie had namelijk opgebeld dat er een zwerver in het bos ronddoolde. In het 'pikkiedonker' kwamen de 'kamp kinderen' hem op het spoor, en uitein delijk vonden ze de zwerver. Dat was overigens een memorabel moment, en weinig kinderen zullen de ontdekking vergeten. Het werd die avond dus laat, en dat terwijl de kinderen overdag al naar het Aquadroom in Amersfoort waren geweest. Op donderdag moesten de kinderen al weer aan de slag om Het Dorp te bouwen. Met spijkers, hout, ge reedschap en andere materialen werd haast een hele stad gebouwd. De voor bereidingen voor de bonte avond wer den getroffen op de vrijdag. Alle kinde ren van 4 tot en met 12/13 jaar bedach ten zelf een toneelstukje, een liedje of iets anders voor op het podium. Na tuurlijk kwamen de ouders en andere familieleden van de artiesten-in-spe/ naar de kinderboerderij om niets te mis sen van de geslaagde bonte avond. Een nachtje slapen later zouden de ouders nog een keer komen om hun kinderen weer op te halen. Boekingen De kinderen, die aan de kampweek deelnamen, komen niet zo vaak naar De Vrije Teugel. Volgens de leidster Brenda zaten er dit keer ook kinderen bij die één of twee jaar geleden al op de kampweek afkwamen. De vaste klanten van de kinderboerderij kunnen in sep tember weer terecht op het terrein aan het Vedelaarpad. Eind juli en begin au gustus volgen eerst nog twee zomer kampen. Tot nu zijn voor beide kamp- weken ruim dertig kinderen opgegeven. Er kan nog een aantal boekingen bij. Met op de achtergrond de werkzaamheden aan de nieuw bouw in Overhees werken de kinderen zwetend aan de bouw van een dorp op het terrein van de kinderboerderij. Daar werd vorige week de eerste van drie zomerkampen gehouden. Voor de laatste twee kampen, van 20-25juli en 3-8 augustus, kun nen nog enkele kinderen worden toegelaten. Tot nu zijn voor beide weken ruim dertig deelnemers opgegeven. Tijdens de zo merkampen nemen de kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar aan verschillende activiteiten deel. Vanaf een parkeerplaats aan de Wiardi Beckmanstraat is een personenauto ge stolen. Het gaat om een Opel Ascona met het kenteken 73-HD-26. De wa gen, eigendom van een 27-jarige Soes- ter, werd in de nacht van zondag op maandag ontvreemd. Drieëntwintig banden voor auto's en motoren zijn uit een vrachtwagen mee genomen. De totale waarde van de ban den bedraagt 2500 gulden. Een mede werker van een transportbedrijf deed aangifte van de diefstal, die op de Dor- resteinweg werd gepleegd. Misschien omdat de nieuwe zomercol lectie niet in hun smaak valt of mis schien om erachter te komen welk was middel werd gebruikt hebben dieven op twee adressen wasgoed gestolen. Van het balkon van een woning aan de Van Goyenlaan werden twee beddela- kens, vier badhandoeken en een witte overall meegenomen. Het wasgoed, dat wreed gestoord werd uit een 'zonne bad', had een waarde van 630 gulden. Aan de Laanstraat naderden de dieven tot in de achtertuin. Daar rukten ze van ■de waslijn een badpak en enkele andere kledingsstukken. De Stichtse Milieufederatie is nog niet volledig tevreden gesteld met het pro vinciaal milieuplan. De medewerkers van de instelling uit De Bilt zijn van oordeel dat er nog wel wat aan man keert. Zo vinden zij het bijvoorbeeld jammer dat de provincie nergens te kennen geeft dat ze streeft naar een kringloop van goederen, energie en materialen. "Zaken die met het krijgen van zo'n kri.igloop te maken hebben, zoals een zuinig gebruik van grondstoffen, moe ten dan ook een hogere prioriteit krij gen dan ze nu hebben in het milieu plan," aldus de Stichtse Milieufedera tie. Ze is bang dat de verspreiding van gif in het milieu, afvalverwerking en geluids- 2 (aar garantie. We Kunnen u dal beier dan ooit bewijzen met hei nieu we Onkyo programma. Bij voorbeeld de Compact Disc Spelar DX-130. Er zi|n wel goedkopere, maar niet mei deze eigenschappen. Zoals aftasting door dria laser stralen. speciale trilling- demping en volledige pro grammering met display Bediening met de Onkyo systeem-afsiandsbediening ismogeliik Leverbaar in zwart of zilver geanodiseerd incl. 3 jaarjgarantie ONICiO HI-FI GAAT ALTIJD DIE ENE STAP VERDER AOjaaf Onkyo Erkend dealer voor Soest WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 78 TEL. 17253 (Technische dienst tel. 10344) hinder minder aandacht krijgt als de provincie vooral veel tijd wil steken in de bestrijding van zure regen en overbe mesting. Hoewel men begrijpt dat de provincie niet alle zaken tegelijkertijd kan aanpakken, wil de Milieufederatie wel de argumenten van de keuze weten. Gif, afval en geluid verdienen meer at tentie dan in het ontwerp-plan 'Werken aan het milieu' van de provincie, vindt de federatie, die ook van mening is dat de provincie geen echt goed plan heeft voor de bescherming van de natuurge bieden en landschappen. Afval Wat betreft het huishoudelijk afval vindt de Stichtse Milieufederatie dat de provincie harder moet werken aan het gescheiden inzamelen en verwerken van dat afval. De federatie onder scheidt daarbij twee zaken. Op de eer ste plaats zouden giftsoffen, afkomstig van batterijen, terpentine en fotofixeer, helemaal niet in de afvalbakken terecht mogen komen. In plaats daarvan zou den deze stoffen huis aan huis moeten worden opgehaald. Dat laatste zou ook moeten gelden voor het groente- en tuinafval. Volgens de federatie vormt de groente- en tuinafval ongeveer de helft van al het afval in de huishoudens, en zou goed als kompost kunnen wor den gebruikt. Tot slot wenst de Stichtse Milieufedera tie meer duidelijkheid over de handels wijze van de provincie indien twee be langen elkaar kruisen. "Wat doet de provincie als een bedrijf dat veel werk gelegenheid oplevert, milieu-onvrien delijk blijkt te zijn. En wat gebeurt er bij woningnood in een gemeente, waar al leen in een beschermd landschap zou kunnen worden gebouwd?" De Milieu federatie vindt dat ook zulk soort zaken in een milieuplan thuishoren. In een schriftelijke reactie heeft men dat de provincie ook meegedeeld. Een in Soesterberg geparkeerde auto is vorige week het doelwit geweest van vandalen. De eigenaar vond zijn ver voermiddel terug met een barst in de voorruit en krassen op de lak. Hij deed daarvan aangifte bij de politie. Vrienden van Eemland willen uitstel De milieuvereniging Vrienden van Eemland vindt dat de planning in het huidige landinrichtingsplan Eemland is gebaseerd op de toestand van 1985 of nog eerder. Een overschot aan grond in de toekomst maakt boerde rijverplaatsing niet meer noodzake lijk, vinden de Vrienden. Een goed alternatief is de landbouw in de meer afgelegen poldergedeelten te extensiveren. Deze oplossing is econo misch haalbaar en past beter binnen een modern landbouwbeleid dan het een zijdige plan dat nu ter tafel ligt. Flexibilteit Aanvankelijk verzetten de Vrienden zich tegen enkele onderdelen van het ruilverkavelingsplan, maar langzamer hand vindt men de tijd rijp het hele plan naar de prullenbak te verwijzen. Aan gezien het plan zo weinig flexibel is als het eenmaal in gang is gezet, noemt de vereniging het plan rampzalig. "Ons al ternatieve plan met andere uitgangs punten heeft dezelfde economische haalbaarheid en is aanzienlijk beter toe gerust op de toekomst." Deze zienswij ze is ingegeven door het feit dat de groei van de landbouw haar grenzen heeft be reikt. Gezien de structurele overschot situatie in melk, vlees en mest kan van produktieverhoging geen sprake meer zijn. Dat geldt ook voor Eemland. Des kundigen en beleidsmakers hebben het nieuwe landinrichtingsplan opgesteld, de boeren zelf kwamen er nauwelijks aan te pas. Alle planningen en theo rieën sluiten niet meer aan bij de econo mische praktijk. De boeren vormen hierin nog wel een factor, maar in feite worden ze steeds meer gemanipuleerd ten gunste van bredere doelstellingen. In het bestaande plan worden de Eem- landse boeren net over de bestaans grens getild, waardoor ze nu nog net kunnen overleven. Het moet echter duidelijk zijn, dat dit vaak niet meer zal zijn dan uitstel van executie. Meer dan de helft van de EG-boerenbedrijven is straks niet nodig. De aanstaande nieu we technologische revolutie zal de werkgelegenheid sterk verminderen. Opheffen Gezien deze omstandigheden pleiten de Vrienden ervoor geen boerderijen te verplaatsen, maar de bestaande boer derijen binnen de bebouwde kom op te heffen. Tenzij men kan aantonen dat het betreffende bedrijf zeer levensvat baar is. De enige mogelijkheid die nog over blijft is geïntegreerde landbouw en inte gratie van landbouw en natuurbeheer. Een natuurdoelstelling biedt de Eem- landse boer beslist geen slechtere be staansmogelijkheid dan pure produk- tie. Hiermee begint de natuur een land- bouw-belang te worden en opent zich de mogelijkheid om een plan te maken gebaseerd op een harmonie-model van landbouw en natuur, in plaats van het conflict-model waar het huidige landin richtingsplan van uitgaat. Het zou goed zijn om een deel van de gelden, die nu voor boerderijverplaat singen bestemd zijn, om te zetten in een subsidie voor nietverplaatsers, zodat zij in staat worden gesteld hun toekomsti ge problemen het hoofd te bieden. De Vrienden van Eemland vinden om allerlei redenen dat de stemming over het plan moet worden uitgesteld en dat de hele zaak in heroverweging moet worden genomen. NIEUWSTRAAT 18-24 - BAARN - TEL. 02154-1 2600 Monique Knol uit Soest heeft een dag in de gele trui gereden. De debutante in de Tour de France won afgelopen vrijdag de tweede etappe en werd daarmee leidster in het algemeen klassement: Een dag later raakte Monique Knol haar trui kwijt aan de Italiaanse Roberta Bonanomi, die als eerste finishte in de derde etappe. Het zit er niet in dat Moni que Knol of één van de andere Nederlandse dames, waaronder ook Mieke Ha vik uit Soest, straks de gele trui zal dragen bij de aankomst in Parijs. Die strijd gaat ongetwijfeld tussen de Frangaise Jeannie Longo en Maria Canins uit Ita lië. De twee wielrensters hebben in het verleden al bewezen over de beste klimca- paciteiten te beschikken. Canins is wat dat betreft de favoriete voor de eindzege. De Nederlandse dames mikken voornamelijk op dagsuccessen in vlakke etap pes in de Tour de Feminin, de Ronde van Frankrijk voor vrouwen. Op maandag 31 augustus: Op maandagmiddag 31 augustus zal er aan de ouderen en minder validen van Soest een speciaal programma worden aangeboden door de organisatie van het Landjuweel Soest 1987. Het wordt een lichtverteerbare hoe veelheid kleinkunstlekkernijen in de omroepkeuken samengesteld uit ou derwetse en eigentijdse ingrediënten en gepresenteerd in de tot café-chantant 'De Gouden Ploeg' omgedoopte feest tent in de Kerkebuurt van Soest. De sa menstelling en produktie van het pro gramma is in handen van de heren Piet Daalhuisen en Piet Ekel. Aan het pro gramma zullen meewerken het Dans centrum Janine Isken, het zangduo Per- ry Dorien, die tal van oude bekende liedjes ten gehoren zullen brengen, goo chelaar Hans Klok, bandparodist Jack van der Linden, het Skyray-trio en de Soester acteur Piet Ekel alias Malle Pietje. De presentatie is in handen van de vermaarde praatjesmaker uit Hilver sum Herman Emmink. De accordeon vereniging Animato verzorgt de muzi kale overgang van de verschillende pro gramma-onderdelen. De middag begint om 14.00 uur en zal om ongeveer 17.15 uur zijn afgelopen. Voor het vervoer van de ouderen uit Soest zal een speciale regeling worden getroffen. In ieder geval zullen er vanaf de bejaardencentra en. dienstencentra speciale bussen rijden. De bewoners van deze centra zullen hierover binnen kort worden geïnformeerd. Ook zal in augustus het tamboer-, hoornblazer- en vendelkorps een bezoek brengen aan Dorien Mijksenaar deze centra om uu omwoners op deze ontspanningsmiddag. Dan kunnen ook kaarten voor deze middag worden gekocht en kan een plaats in de bus worden gereserveerd. De toegangsprijs bedraagt f 7,50 per persoon; hierin is begrepen het vervoer naar en van de feesttent en een volledi ge verzorging op deze middag. De aan bieding van dit onderdeel in het pro gramma van het Landjuweel Soest 1987 aan de ouderen en minder-validen in Soest is mogelijk geworden door o.m. financiële bijdragen van de Soester Courant en Bouwbedrijf Jan Smeeïng uit Soest. Alle bejaarden uit Soest zijn welkom. Na een frontale botsing zijn een 14-jari- ge jongen uit Amerongen en een man (47) uit Zeist met verwondingen naar het ziekenhuis De Lichtenberg in Amersfoort gebracht. De man reed op zijn bromfiets op het fietspad langs de Amersfoortsestraat. De jongen kwam vanuit de tegenover gestelde richting. Bij het kruisen van el kaar ontstond een aanrijding. Hoewel de twee na het ongeluk niet in staat wa ren een toelichting te geven wordt ver moed dat het ongeval op de weghelft van de bromfietser gebeurde. De politie leidt dat af van de remsporen. De jongen uit Amerongen brak zijn neus en liep voorts een botsplinter in de rechter schouder op. De Zeister heeft aan een groot aantal schaafwonden een ongewild souvenir aan de botsing. italiano VOOR EXCLUSIVITEIT IN HET HART VAN BAARN Zeer veel keus uit exclusieve ITALIAANSE SPECIALITEITEN Openingstijd: 17.00 uur. Gelieve te reserveren tel. 02154 -1 14 65 Nieuw Baarnstraat 4a, Baarn

Soester Courant | 1987 | | pagina 3