jf\ Hanó E&tocr ^jbaxtkuqen O GESLOTEN Soester Courant - Reclamekrant TUIN-ADVIESCENTRUM 't vaardêriwoqt WOENSDAG 15 JULI 1987 SOESTER COURANT PAGINA 9 ONDER door Arie ONS (1) \™aar Amersfoorts Jeugdorkest naar Wenen Kapsalon Aanpak Jeugd Werk Garantieplan Soest kantoor efficiency iiÜLlUXmï: t/m 4 augustus prins hendriklaan 1 soest tel. 02155-13807 'Je kunt mij beschouwen als de grootste fan van U2 Edwin Groart uit Soest actief voor fanclub BIJ ONS OP ZONNEGLOREN9 De diesel Lift Stoomketel Ritueel slachten Islamieten STEGAS Onderhoudscontract Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Prettige vakantie? Dunner, mooier, lichter, beter - COSMOLIT van Rodenstock HET WITTE HUIS voor doe-het-zelvers Vaste planten voor jarenlang bloeiplezier (deel 2) Vakantie is, om verschillende redenen, aan Arie niet besteed. Althans de vakantie die eerst een aanvang neemt wanneer je, na 1200 km. achter het stuur te hebben gezeten, half dood uit je auto valt. Vliegen zou een oplossing kunnen zijn om de afstand komfortabeler en snel ler te overbruggen, maar ook deze mo gelijkheid wijst hij van de hand. Op weg naar Schiphol krijgt hij al heim wee wanneer Baarn gepasseerd is. On der ons gezegd, maar vooral gezwegen, dat heeft te maken met iets wat je on bewust vliegangst zou kunnen noe men. Privé en voor z'n werk is Arie ongeveer al honderd keer met van die grote grij ze vogels de lucht ingegaan. Onbewijs baar natuurlijk, maar 't heeft hem alles bij elkaar opgeteld een paar weken van z'n leven gekost. Arie kent in zijn omgeving mensen met dezelfde afwijking, zij 't dat ze er niet voor uitkomen, of in slapende toe stand de rit uitzitten. Zo niet Arie. Vanaf het moment dat je wordt ver plicht het roken onvrijwillig te staken en een verlicht bordje je duidelijk maakt dat je je in een korset moet ste ken is Arie's vakantie al verknald. Hij zit als 't ware mee te sturen en hoort al les wat een ander ontgaat. "Probeer onderweg dan te slapen," heeft Marie regelmatig geadviseerd. Hij heeft 't geprobeerd. Drank, va lium, pillen, choloroform en andere bedwelmende middelen, ze misten hun uitwerking. Slechts één keer, na gebruik te hebben gemaakt van een hoeveelheid slaapmiddelen, waarmee je een geheel gevulde ziekenzaal in Zonnegloren gedurende de nacht tot zwijgen brengt, zakte hij enige tijd on deruit. Slechts voor korte tijd. Hij werd weer tot leven geroepen door een aardslelijke Duitse juffrouw die er niet van gediend was dat Arie z'n hoofd op haar schouder ter ruste had gelegd. Nooit is na deze duidelijke be risping zijn verlangen naar z'n leger stede te Soest zo groot geweest. Zijn er, zo zal de verbaasde lezer zich wellicht afvragen, dan geen andere therapieën, die het vervoer door de lucht voor mensen zoals Aie wat dragelijker ma ken? Welzeker, alleen Arie zijn ze niet gegund. Benen strekken en alsnog proberen in slaap te dommelen is mo- gelijk, mits je buurman/buurvrouw bereid is gedurende lange tijd in het toilet te verblijven. Buitenkansjes die Arie in vliegende houding nimmer heeft meegemaakt. Een wandelingetje maken in het mid denpad van de machine schijnt ook te helpen bij het verdrijven van enge ge dachten. Afgezien van het feit dat je 8000 m. boven de begane grond snel uitgelopen bent is Arie er nimmer in geslaagd op deze wijze de ledematen te strekken. Om volstrekt onaanwijsbare redenen kreeg hij altijd een hangstoel aangewe zen naast zo'n akelig klein raampje. Zijn aanbiedingen om van plaats te ruilen werden altijd vriendelijk doch beslist van de hand gewezen en dan zit je toch mooi een aantal uren raamvast. Arie heeft, uiteraard aan het raam ge zeten, eens twaalf uur verkeerd naast vier konstant slapende en snurkende medepassagiers. Hij waagde het tij dens deze vlucht een keer over een woud van benen te stappen teneinde na dit hoogstandje een deel van de reis op de retirade verpozing te zoeken. Men was er duidelijk niet mee ingeno men uit de slaap te worden gewekt. Van zijn voornemen, ieder half uur een hevige aandrang voor te wenden, is hij dan ook afgestapt, ook al omdat hij de tulband die een van z'n huurlieden sierde afstootte. Daar was de man niet blij mee. Op zoek naar z'n hoofddeksel keek hij Arie op een manier aan die deed ver moeden dat met het uitsluitend aan bieden van verontschuldigingen de re kening nog niet vereffend was. Link dus. Biedt geen enkele plaats in een vlieg tuig dan de mogelijkheid je van binnen te bekijken? Die is er wel degelijk. Nadat een stewardess er in is geslaagd met een rinkelend wagentje de levende maar slapende inhoud van een gehele DC9 wakker te schudden, verplaatst ze zich naar het speciaal voor haar gere serveerde plaatsje achter in de machi ne. Voor mensen met de lengte van Arie wat ruimte betreft een oase. Klaar met haar werk neemt ze daar plaats en telt het geld dat ze tijdens haar luidruchtige wandeling voor siga retten - parfums en drank ontvangen heeft. Omdat de komfortabele stoel naast haar leeg bleef vloog Arie er des tijds op af en bood als tegenprestatie aan te willen helpen met het tellen van het geld. Ze zei net niet dat hij terug naar z'n hok moest, maar deelde wel afgepast mede dat ze 8000 m. lager verkering had. Is daarmee al het leed rond vakanties gezegd? Geen sprake van. Volgende week zal Arie u vertellen waar welke vakantie ellende zich af speelt. Intussen feliciteert hij u met de beslissing voor de Costa del Soest te hebben gekozen. ARIE WANDELAAR. Tien jonge musici uit Soest zijn mo menteel in Wenen met het Amers foorts Jeugdorkest (AJO). Het uit meer dan 100 leden bestaande orkest vertrok afgelopen vrijdag naar de Oostenrijkse hoofdstad voor een serie concerten. ,In het kader van het Internationaal IJeugd Muziek Festival verblijft het or- 'kest tien dagen in Wenen. Het geeft on der meer een concert in de beroemde Haydnzaal in het slot Esterhazy, waar de componist Haydn jarenlang werkte. Ook staat er een radio-concert op het programma met als 'hoofdschotel' de lste symfonie van Mahler, een uitvie- ring waarmee het AJO onlangs in de Sint Joriskerk in Amersfoort al bewon dering meet oogstte. Het AJO zal ver der ook werken van Schubert, Tsjai- kowski, Fauré en Elgar spelen. Aan het Jeugd Muziek Festival in We- nen nemen koren uit verschillende Eu ropese landen, Amerika en Japan deel. Afgelopen maandag werd een con cours gehouden. Het winnende orkest mag tijdens het slotconcert op donder dagavond in het Weense raadhuis de koren begeleiden in het requiem van Fauré. De concert-toer naar Wenen is tevens het afscheid van dirigent Qui van Woerdekom. Hij heeft met zijn bezie lende inzet het AJO tot een ongekend hoog niveau weten te leiden als het gaat om muziek. Het AJO bestaat uit jonge ren uit de regio Eemland en 't Gooi. Het doet voor de derde keer mee aan het Jeugd Muziek Festival. In 1977 was dat ook al in Wenen, vijfjaar geleden in Pa rijs. Voor haar en voor hem Tijdens de vakantiemaanden juni, juli enj 1augustus I dinsdags gesloten. Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 Het College van Burgemeester en Wethouders gaat de gemeenteraad voorstellen akkoord te gaan met het instellen van een projectgroep JWG (Jeugd Werk Garantieplan) en in te stemmen met de financiering hiervan. Het Rijk betaalt en het gaat om jonge ren van 16 tot en met 20 jaar, die lan ger dan een half jaar werkloos zijn en «en zeer lage opleiding hebben geno ten. Het gaat er om deze kwetsbare groep op de arbeidsmarkt werkervaring te laten opdoen in tijdelijke arbeidsplaatsen en aanvullende scholing te bieden, waar door de doorstroming naar reguliere banen wordt bevorderd. Het gaat bij Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02156-10115 Voor uw complete KANTOORINRICHTING Bureau's Stoelen Computermeubelen Printertafels minister de Koning om plaatsen bij de gemeente, gesubsidieerde instellingen en om plaatsen waar een deelnemer niet langer dan één jaar mag werken. De deelname is verplicht en men ont vangt het minimumloon. De werkgever moet de jongere intensief begeleiden en daarbij wordt een beroep gedaan op de Soester Zakenkring. Voorlopig pro beert Soest tien plaatsen te realiseren waarvan drie in de gemeentelijke orga nisatie. In de projectgroep, die een en ander moet gaan opzetten, zitten: wethouder Kingma, de heren Engelberts en Rip van de GSD, mevrouw Hogenbijl van de afdeling Welzijn en de heer Bisschop van de afdeling Personeelszaken. Ver der vertegenwoordigers van het Ge westelijk Arbeidsbureau, werkgevers van gesubsidieerde instellingen en de heren Van der Wilk en Stork van de Soester Zakenkring. Men verwacht dat dit plan een groot politiek draagvlak heeft in de Gemeen teraad om kans van slagen te krijgen. Op woensdag 12 augustus discussieert de Commissie Welzijn over de aanpak van dit Jeugd Werk Garantieplan. Restaurant Hij beschouwt zichzelf als de grootste U2-fan van Soest. Hij heeft tientallen platen van de Ierse popformatie ('joe- toe'), bezoekt zoveel mogelijk concer ten en hij is nauw betrokken bij het werk van de fanclub. Edwin Groart (23) uit Soest 'kwijlt' bijna als U2 ter sprake komt. Nadat zijn plaatsgenote Annelies de Haan haar activiteiten voor de fanclub onlangs staakte, ze vertrekt binnenkort naar Ierland waar ze een baan heeft ge vonden, heeft Edwin zich opgeworpen als steun en toeverlaat van Grace van Oven uit Drenthe. Zij zal zich voortaan bezighouden met het organiseren van fanclub-dagen en andere evenementen. Een beetje hulp daarbij kan ze natuur lijk goed begrijpen, en Edwin Groart heeft zich daarvoor bereid verklaard. "Grace doet het meeste. Eigenlijk help ik alleen maar bij de fanclub-dagen, die een aantal keer per jaar in het hele land worden gehouden. Ik heb wel regelma tig contact met haar. We vinden het erg jammer dat Annelies is gestopt. Ze heeft met haar moeder zoveel werk ver richt voor de fanclub, maar ze heeft nooit een bedankje gekregen," zegt Ed win, die in zijn woning een volledige verzameling heeft van langspeelplaten en singles van U2. Daaronder bevinden zich ook lp's die niet in de winkel ver krijgbaar zijn. "Maar ja, als je de goede contacten hebt kan je overal aan komen hè," aldus een glunderende Edwin. 'Sun City', 'Self-Aid', 'Live-Aid' en 'Concert in Dortmund' zijn slechts en kele voorbeelden van de hoeveelheid U2-platen die hij bezit. Bono Edwin Groart heeft ook videobanden met opnames van U2 en een grote col lectie foto's, die hij zelf heeft gemaakt tijdens optredens van zijn favoriete popgroep, die in 1981 doorstootte naar de wereldtop. "Via via kan ik altijd vooraan zitten bij de optredens, dus dan heb ik een mooie gelegenheid om goede foto's te maken," legt hij uit, terwijl een stapel foto's uit de kast wordt gehaald. Edwin was afgelopen vrijdag ook in de Kuip in Rotterdam bij het live-concert van Adam, Leslie, Larry en natuurlijk Bobo, de uiterst populaire zanger en draagveer van de groep. Het muzikale viertal zou dat een dag later nog eens dunnetjes overdoen. Trots als een pauw laat Edwin Groart na het concert de badge op de mouw van zijn blouse zien. De badge, die hem toegang verleende tot de box tussen het podium en het pu bliek. Groart zag zijn favorieten dus van Hoezo een fan van U2. You too? dichtbij, en dat stelde hem in de gele genheid om weer prachtige foto's te ma ken. Begin juli was Edwin al in België, waar U2 optrad tijdens een popfestival. De fanclub van U2 telt ongeveer 4.000 leden. De club werd in 1981 opgericht, en leeft nu volop. Vorig jaar werd nog een grote fanclub-dag gehouden in de Petersbaan aan de Eemweg. Als het aan Edwin Groart ligt blijven de leden elkaar met grote regelmaat zien. Hij zal zich blijven inzetten voor de fans van zijn idolen. Hij is tenslotte de groot ste fan van U2 in Soest. Vandaag: de heer S. Brandsma (73) 19B7-1907 ZONNEGLOREN De elektricië: "Het gebeurde, dat ik hals-over-kop moest opdraven voor een storing in de operatiekamer waar ik van de chirurg onder de operatieta fel moest kruipen om de apparatuur te bedienen. Tijdens het "pneuen" van een longpatiënt trad de storing op en riep de dokter naar mij onder de tafel: lucht! Dan drukte ik met de hand op de juiste handle en kon de operatie on danks het technische defekt gewoon doorgaan. Na afloop mocht ik pas de installatie meenemen naar mijn werk plaats om de zaak te repareren. Aanvankelijk ben ik op Zonnegloren in de dertiger jaren begonnen als tuin baas. Mijn schoonvader werkte er in het bos en ik mocht tijdelijk voor zes weken meehelpen met bomen omhak ken. Van huis uit was ik elektriciën, maar mijn vrouw en ik waren aan de Toren straat in Soest een sigarenzaak begon nen, die niet zo goed liep. Je was blij als je wat kon bijverdienen, maar die bosarbeid was veel te zwaar voor me en lag me niet. "Je handen staan verkeerd," zei de ad ministrateur van Zonnegloren, mijn heer Janssen, en vroeg mij of ik de bliksemafleiders op het dak van het sanatorium kon vernieuwen. Ik zag meteen dat die niet deugden en je kunt beter geen bliksemafleiders hebben dan slechte. Later volgde een reparatie aan de stookinstallatie en mocht ik zeven leg- punten monteren in de eetzaal waar van beweerd werd dat het onbegonnen werk was. Toen ik op een keer ook nog de lift weer op gang kreeg, kon ik geen kwaad meer doen. In de mobilisatietijd stond ik op het punt terug te keren naar Friesland waar ik vandaan kwam, toen ik een dag thuis kwam met verlof en ge vraagd werd in vaste dienst te komen. Die baan heb ik met beide handen aangepakt en zo heb ik 42 jaar op Zonnegloren gewerkt. Samen ge werkt! Als chef technische dienst kreeg ik de leiding over een team personeel waar mee ik al die jaren plezierig heb sa mengewerkt. Ik was net als een korpo raal in het leger: van boven af krijg je alles op je dak en van onderen af pra ten ze tegen je aan. Niet dat ik als chef alles wist, maar ik had een funktie waarbij iedereen van alles kwijt kon. Toen ik met pensioen ging, was ik een gelukkig mens. In neuuen we ue uksu ge bouwd. Aan het eind van deze lange gang (zie foto) bevond zich vroeger de kolenbergplaats. In de eerste oorlogsdagen sliepen in dit nieuwe gedeelte de duitsers voor wie alle patiënten geëvacueerd waren naar Andijk. Iedereen was weg en al leen mijnheer Janssen, mijn schoonva der en ik bleven achter. In één nacht plaatsten we overal langs het hek om Zonnegloren enorme bor den met de tekst: "Dit is tuberculose." Daar waren die duitse soldaten zo bang voor als de dood. Op 20 mei 1940 waren ze weer ver dwenen en kwamen alle patiënten weer terug. Bij de ingang plaatsten we toen het bord "Tuberculosezieken- huis". Sinds die tijd hebben we geen duitser meer binnen de poort gezien. Vroeger bevond de kerk zich helemaal boven in het gebouw onder de hane- balken: onze-lieve-heer-op-zolder. Later werd een aparte kerkzaal ge bouwd waarvoor we zelf alle techni sche leidingen hebben aangelegd. En dat geldt ook voor het laborato rium, het nieuwe ketelhuis en het mor tuarium. De eerste operatiekamer werd gebouwd en de kraamafdèling van het ziekenhuis waarbij ik deel uit- De verbindingsgang van het hoofdge bouw en het paviljoen maakte van het bouwteam. Nooit zal ik vergeten hoe de eerste grote stoomketel van 2,5 ton onder in het gebouw werd geplaatst. Daartoe moest een raam worden weggehaald en een toog worden uitgebroken. Dat ding duvelde om waardoor een man klem kwam te zitten. Met bovenmen selijke krachtinspanning hebben we het stoomgevaarte moeten optillen. Vlak na de oorlog kochten we een ba rak, die afkomstig was van het fort Rhijnauwen. Zo werd het gebouw ook genoemd, dat bestemd was voor ont vangsten. Oorspronkelijk werd het ge bruikt voor gevangenen, die de prach tigste kunstuitingen op de panelen hadden aangebracht. Die zijn alle ver loren gegaan en helaas overgeschil derd. Achter in het bos hadden we een kip penfokkerij en werden paarden en varkens ghouden. Die boerderij trok veel ratten aan waar iedereen bang voor was. Maar Van Slooten ving ze met z'n blote handen en draaide zo hun nek om." JAN VISSSER Met de Islamitische gemeenschap van Turken en Marokkanen in Amers foort zijn afspraken gemaakt over het jaarlijks ritueel slachten. Het zal dit jaar plaatsvinden in het slachthuis in Soest en wel op woensdag 5 augustus. Door de sluiting van het slachthuis in Amersfoort is ritueel slachten daar niet meer mogelijk. De Islamitische ge meenschap moet tenminste één keer per jaar ritueel slachten ter gelegenheid van het Islamitisch Offerfeest. De nade re afspraken die de gemeente Amers foort nu gemaakt heeft met de Turken en Marokkanen zien er als volgt uit: •De Amersfoortse groep Turkse en Marokkaanse Islamieten kunnen op woensdag 5 augustus tot 14.00 uur te recht in het Soester slachthuis aan de Lange Brinkweg 65. •Aan het loket van de Amersfoortse afdeling Burgerzaken in het Stadhuis zijn kaarten verkrijgbaar. Een kaart kost f 45,— en geeft recht op slachting van 1 schaap. •Na afloop van de slachting bestaat de mogelijkheid van vervoer van vlees in een koelwagen naar de drie Amers foortse moskeeën. De kosten voor dit vervoer komen eenmalig voor rekening van de gemeente Amersfoort. •De moskee verenigingen dragen zelf zorg voor organisatie en distributie van het vlees bij de moskeeën. De gemeente Amersfoort heeft met de Islamitische groeperingen nadrukkelijk afgesproken dat de regeling voor 1 jaar geldt en bedoeld is om de overgang naar het Soester slachthuis praktisch te bege leiden. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 HANNES VAN DE NENG IS OP VAKANTIE Een vouwkampeercaravan is in het af gelopen weekeinde gestolen. Het mo biele vakantieverblijf stond bij de wo ning van de eigenaars aan de Buys Bal lotlaan in Soesterberg. Een vrouw (36) maakte melding van de diefstal. Het is niet bekend of ze op het punt stond op vakantie te gaan, of dat ze net terug was. RODENSTOCK biedt sinds kort een nieuw asferisch enkelvoudig glas aan in de positieve sterkten. Met COSMOLIT is het voor het eerst gelukt de optimale funktie van een kor- rektieglas te kombineren met kosmeti- sche verfijning en een groot draagkom- fort. In vergelijking met het gebruikelijke Perfalit-kunststofglas is COSMOLIT vlakker en daardoor mooier. De krom ming, die buiten de rand van het mon tuur uitsteekt, is duidelijk minder. Door een gewijzigde vormgeving van het glasoppervlak wordt de vergrotende werking en het daarmee samenhangen de kosmetisch bijzonder storende effekt met ca. 30% verminderd. COSMOLIT is ongeveer 15% lichter in gewicht dan de gebruikelijke, toch al lichte kunststofglazen en biedt boven dien optimale beeldeigenschappen. Asferische vormgeving van het glasop pervlak is de "toverformule" voor de nieuwe ontwikkeling van COSMOLIT. De vlakke basiscurve geeft het glas een dun aanzien, de asferische vormgeving met een naar de rand van het glas toe af nemende curve verbetert de beeldvor ming in vergelijking met de gebruikelij ke sferische glazen. Het asferische COSMOLIT komt als enkelvoudig glas voor positieve korrek- tie in aanmerking. Het meest ideel is de ze nieuwe glasserie in de zwakke tot ge middelde positieve sterkten. Omdat COSMOLIT van kunststof- Ferfalit is vervaardigd, kan het van de zelfde ontspiegeling en harde laag wor den voorzien als het normale Perfalit. Alle tinten en kleuren uit het Perfalit- programma staan ook ter beschikking. De optiën kan met COSMOLIT zijn vakmanschap demonstreren, want juist een perfekte aanpassing en centrering zijn een garantie voor sukses met deze asferische kunststofglazen. Zo'n opticiën is Bril Centrum in de Van Weedestraat. Welkom in Hotel, Café, Restaurant, Motel in Soest Ook gelegenheid voor bruiloften en partijen Birkstraat 138 - 3768 HN Soest Telefoon (033) 17147» -14140 Telex 79479 nl Erik van Dorresteyn medewerker 't Vaarderhoogt Vorige week heb ik reeds in het algemeen de diverse [mogelijkheden van vaste planten aangegeven; ik het wat verteld over de aanplant van vaste planten en over de toepassingsmogelijkheden van bodembedekkers. Dit keer aandacht voor verzorging en onderhoud van vaste planten, de aanplant van een gemengde border en het gebruik van rotsplanten. Rotsplanten - Een aanzienlijk deel van de vaste plan ten die in Nederland te koop worden aangeboden, kunnen we scharen onder de noemer rots- of alpine- planten. Ze vinden hun toepassing in professioneel aangelegde rotstuinen, maar veel soorten kunnen ook in stapelmuurtjes of tegeltuinen worden gebruikt. In stapelmuurtjes houden we ruimten open waarin we planten, in tegeltuinen laten we hier en daar één of meerdere tegels weg. Gemakkelijk groeiende rots planten als Schildzaad, Blauwkussen, Rijstebrei, Zon- neroosje en de Klokjesbloem zijn heel dankbaar. Er zijn rotsplanten voor zowel zonnige als beschaduwde groeiplaatsen. De gemengde border: we kunnen met vaste planten heel fraaie gemengde borders aanleggen, waarin we bij een goede plantkeuze verzekerd kunnen zijn van bloei van de vroege lente tot de late herfst. Om een dergelijke langbloeiende vaste planten combinatie te kunnen verwezenlijken, dienen we uit te gaan van een plantbed van minimaal 1,5 - 2 m. breedte. De planten worden in groepen aangeplant; de groepgrootte hangt nauw samen met de beschikbare oppervlakte. We kunnen bij de plantkeuze uitgaan van fel constateren de dominerende kleuren, maar ook vaste plantborders in één overheersende tint kunnen heel mooi zijn, bijv.: een geheel witte, rose of blauwe border. Een belang rijk gegeven is dat een samenstelling van vaste planten altijd beter uitkomt tegen een groene achtergrond als een gazon of een groene haag. Onderhoud van vaste planten: in het voorjaar deren we de afgestorven delen van het vorige-' zoen, spitten de grond tussen de planten lic< der jonge loten en wortels te beschadigen f met compost of koemest volgens het 1 voorschrift. Deze bemesting kunnen combineren met het strooien van een ï- teelaarde tussen de planten hetgeen gewassen bevordert; vocht en wanr lijk op deze manier door de gron den. Het opbinden van halfhop vaste planten is heel belangrijk tijd mee beginnen, voordat ee' vlug af is. Op de tuincentra zij' materialen te koop die hier i: dig is de speciaal ontworp regelmatig verwijderen zorgt ervoor dat de bloe soorten zelfs een twee spoor, Lupine, Manr vijf jaar zijn vaste p/" moeten opnemen planten wordt op? worden opnies grond. Plantf .zondering op Anemoon, ft dom de plaats ft g< Winterh diein.(~ beseft drot afr. ter afl 3768 Soest, en Baarn,' el. 02155- laara", el. 02155- ^vanger- lijks tussen M. Kuiper- ïkweg 19, tel.

Soester Courant | 1987 | | pagina 9